MAANDAG 11 FEBRUARI 1935 No. 22972 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS Dik ADVERTENTIES: 90 ets. per regel voor advertenties uit Helden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zaken advertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. by maximum, aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Duidau Woordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Rostchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden 1.2.35 per week 1.0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. DE IJSPRET VAN KORTEN DUUR. Geen vorst te verwachten. Voor de weinigen, voor wie het gisteren nog tot IJspret gekomen is, is de vreugde toch slechts van korten duur geweest. Er iijn, behalve in het hooge Noorden, enkele gemeenten In onr land Hilversum, Bus- Eum, Baarn waar eenige nachten lichte vorst reeds voldoende is om de baan open ie stellen. Hoewel Lelden in dit opzicht utj „vlug" ls, verkeeren wij hier toch niet in een uitzonderlijk bevoorrechte positie als In Friesland en het Gooi. Op de Leid- sche ijsbaan had het ijs gisteren een dikte bereikt van nog geen vijl centimeter, het geen, mede met het oog op den te ver lachten grooten toeloop onvoldoende werd geacht om het publiek toe te laten. LJs en veder dienende zou zulks vandaag ge- sthieden Wie dus gisteren tóch de schaatsen wilde onderbinden, was aangewezen op de pol- öerslooten in de naaste omgeving, op den piasvijver in den Leidsóhen Hout of op ondergespoten tennisbanen te Leiden of omgeving: Wernlnk's Tennispark aan den Morschweg, de Carla-banen te Oegstgeest het Noordwlj ksche Oasino, waar het den geheelen dag gezellig druk was. Ook op de polderslootjes werd druk ge reden. Menigeen moest evenwel tot zijn lehade ondervinden, dat de schaatsen wel rat al te vroeg voor den dag waren ge- 'd en de ijslaag nog niet betrouw baar was. Het weer In den afgeloopen nacht heeft aan alle verdere illusies van sdhaatssport- Mhebbers op wreede wijze een einde gemaakt. Eerst kwam een dikke sneeuw vacht het ijs bedekken en daarna deed de invallende dooi deze in water veranderen, waardoor de laatste kans om vandaag nog te kunnen schaatsenrijden, verdween. Tot overmaat van ramp althans voor Ie ijssportllefhebbers! voorspelt de ïïdt: lichte dooi overdag. Erg gunstig zijn de vooruitzichten voor tan dus niet! HET WEER EN DE TREINENLOOP. Het treinverkeer heeft gisteren van de plotselinge ingevallen sneeuw en ijzel veel binder ondervonden. De treinen, die te Utrecht en te Woer den op aansluiting moesten wachten, werden belangrijk vertraagd door het wachten op de sneltreinen uit het Noorden (Groningen en Friesland), waardoor de natste trein uit. Utrecht hier gisteravond ®et ongeveer één uur vertraging aan nam. De laatste trein uit Eindhoven via Dordrecht was zoo laat, dat de electrische mm 1190 te Rotterdam voorging. Doordat ■e reizigers voor Den Haag en Leiden TOden overstappen ondervonden deze niet ■Mn last van deze vertraging. De electri ze treinen hebben tegenwoordig van Ml en sneeuw geen last meer daar onmid- ™jk bij ijzel de voedingsdraden der wvenleiding verwarmd worden. EEN STUDIEREIS DOOR EUROPA. Heden ontvingen wij op ons bureau be- loelt van den heer Joh. Jos. Nievelstein hiej. Maria Stende uit Ubach over worms (Limburg), die sedert 13 Juli 1932 roor practische studie in geographie en volkskunde een reis door alle landen van Europa hebben ondernomen, «chtereenvolgens hebben zij, naar uit hUD controle-boeken blijkt, reeds de volgende bilden bezocht: Duitschland, Tsjecho-Slo- rakije, Oostenrijk, Zwitserland. Italië, oPun.ie, Portugal, Frankrijk, Luxemburg, Eo'gië en nu ons land. Vervolgens bege- 'cn zij zich vla Bremen, Hamburg naar Denemarken, Noorwegen, Zweden, Fin- bnd, enz. over Polen naar de Balkansta- wn. In hun controleboeken vindt men, ™evens de handteekeningen van hoog- personen, knipsels van vele !en, die melding maakten van hun doortocht. In al deze landen legden zij een bezoek "op de Universiteiten, enz. Zij werden ontvangen op het Koninklijk paleis te Sr.T 'handteekening van wijlen koning ™°wt), op het Koninklijk paleis te Am- k«„r?am' op ^et secretariaat van den Vol- jnoond, op de Bundeskanzlei van Zwit- j™iand, op het kasteel der Hertogen van dom ne' op vele ministeries, aartsbis- ommen. gezantschappen, consulaten en meer. UtÜt JonEe'ui die zich tot nu toe in een -„"kende gezondheid mogen verheugen, «oen overal gastvrij ontvangen. Behal- Mim Frankrijk, waar men hen op ver- milende plaatsen voor Duitschers aan- ,(LWerHen zij minder vriendelijk beje- Al hun ervaringen worden op schrift daal i en zuHen later een rük mate- 5' zijn voor boeken of feuiileton's. ten *5 ^en verHoop van hun foto trach- gedurende de reis in hun levens- te voorzien. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. H. J. MISPELBLOM BEYER. IN DE REMONSTRANTSCH-GEREFORM. GEMEENTE. In de diehtbezette Remonstrantsche kerk had gistermorgen de bevestiging en intrede plaats van ds. H. J. Mispelblom Beyer, gekomen van Boskoop. Dr. P. D. Tjalsma, van Rotterdam, wiens plaats ds. Mispelblom Beyer zal innemen, trad als bevestiger op. Voor den kansel was voor deze plechtige gelegenheid een eenvoudige plantenversie- ring aangebracht. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester, mi. A. v. d. Sande Bakhuyzen en de wethouders Splin ter en Goslinga. Voorts prof. Heering en prof. Sevenster en een groot aantal ge meenteleden uit Waddlnxveen en Boskoop, de vorige gemeenten van ds. Mispelblom Beyer. Aan het begin van deze samenkomst las de bevestiger, dr. P. D, Tjalsma, een gedeelte uit 1 Cor. 12 en 13, waarna hij voorging in gebed. De bevestiging. Als bevestigingstekst koos dr. Tjalsma: 1 Cor. 12 4, 5 en 6: „En daar is ver scheidenheid der gaven, doch het is de zelfde Geest; en daar is verscheidenheid der bedieningen en het is dezelfde Heer; en daar ls verscheidenheid der werkingen, doch het is dezelfde God die alles in allen werkt." Aan het begin van zijn toespraak her innerde spr. eraan, dat het precies een jaar geleden is, dat hij afscheid van deze gemeente nam. En nu, nu het weer 10 Februari ls, mag spr. den nieuwen predi kant inleiden in het ambt, dat hem wacht. Woorden van dank richtte spr. tot den consulent, ds.'Eldering, voor 't vele werk, dat hij tijdens de vacature In de ge meente heeft verricht. Persoonlijk voelt spr., dat hij feitelijk nu voorgoed afscheid neemt van het amb telijk werk ln de gemeente Leiden. Spr. hoopt, dat de gemeente met haar nieuwen predikant eeii goede tijd tegemoet moge gaan. Hoofdzaak is, dat wij gelooven in het woord van Paulus, zooals hij dat laat hooren in den Corinthieërsbrief. Ds. Mispelblom Beyer komt hier met zijn gaven en wil met zijn krachten het eeuwenoude evangelie brengen. Hoe zal nu de houding van de gemeente zijn? Zullen de gemeenteleden behooren tot hen, die den predikant al bij voorbaat zeggen, ik ben zoo en zoo en geloof zoo en zoo. Of zullen zij zeggen: uw voorganger deed het zoo? Of zullen wij zeggen, zooals ook Paulus: dezelfde geest, dezelfde kracht, dezelfde God. Bovenal zal het steeds gaan om het zoeken naar, vinden van en verankeren op God. Ds. Mispelblom Beyer zal voortborduren aan het kleed waaraan een reeks van pre dikanten voor hem reeds gewerkt heeft. Hij komt als een eerlijk dienaar in het geloofsvertrouwen van dien eenen Heer, dien hij dienen wil en Wiens woord hij wil spreken. Maar hetzelfde Paulus' woord richt zich ook tot den predikant. Hij moet God bid den om wijsheid en verdraagzaamheid. Met elkander moeten wij zoeken naar God, waarnaar ons hart verlangt. De zielezorg vooral zal bij den nieuwen predikant op den voorgrond staan. Moge gij, aldus spr., zich richtend tot den nieuwen predikant, een ware leider zijn, in den zin zooals de Groote Leider het wil. Het predikambt is geen makkelijk ambt. Moge de gemeente door haar vertrouwen en waardeering U helpen. Maar bovenal geve God U kracht om uw arbeid, dien gij vandaag aanvangt, te verrichten. Een indrukwekkend moment was het toen hierop, nadat de nieuwe predikant „ja - ik van ganscher harte" met heldere stem had uitgesproken, dr. Tjalsma den zegen uitsprak. De nieuwe predikant was hiermede be vestigd in zijn herderlijk ambt. Ds. Mispelblom Beyer aanvaardt zijn ambt. Ds. H. J. Mispelblom Beyer aanvaardde hierna zijn ambt. Als overdenkingswoord voor deze ure nam spr. Openbaringen 21 3 in het bijzonder deze woorden „Zie de tent Gods is bij de menschen Nadat spr. eerst gewezen had op 't oude historische volk, ons geteekend uit den Bijbel, stond spr. stil bij de ruime sfeer, die zich boven deze aatde uitstrkt en waarin God zich bevindt. Deze God wordt almeer tot een hoogen Heer des Hemels. Zijn gestalte is voor den mensch niet meer zicht- of tastbaar. Slechts aarzelend dorsten de profeten hun roeping te ver vullen. Verder gaande in den Bijbel, lezen wij dat deze Heilige God zich neerlaat op deze onheilige aarde, en dat niet meer gesproken wordt over bemiddelaars en profeten, maar dat God's loon vleesch wordt op deze aarde. Wij lezen dan, dat God Zijn tent opge slagen heeft in 't midden van ons men schen. Dit is voor ons het evangelie, waar uit wij kunnen weten, dat Hij met ons is alle dagen des levens. God is met ons, maar als in een oordeel Een oordeel wordt gestreken over deze wereld. Woont God eenmaal in 'thart, dan weten wij dat er een vuur gaat branden ln ons hart. Dan ontdekken wij de tent van God, die in ons leven opgeslagen is. Is het evangelie inderdaad een oordeel, het is daarna ook een wondere troost. In tijden wanneer het schijnt alsof alles ons zal ontzinken, hebben wij houvast aan dit evangelie, dat Zijn tent onder ons neeft opgeslagen en woont in ons hart. Spreken we hier over tent, dan denken wij allereerst aan de tent der samenkomst, waar God zelf diegene is, die het verbond sluit. Daar voelen de menschen, dat zij verbonden zijn door ééne geloofsgemeen schap. Daar vinden menschen elkander zooals geprofeteerd wordt in het Ko ninkrijk Gods. Dit Koninkrijk Gods moet worden ver kondigd, omdat het de kracht is in ons leven. Gemeenschappelijk en persoonlijk. De tent Gods is onder de menschen dit is: tot een oordeel onder de menschen en in de wereld, maar dit is ook dat er troost en tevens samenbinding in God onder de menschen is. Liefde Gods is het als Hij ons te zamen bindt in Zijnen Geest. Na het uitspreken van deze rede, richtte ds. Mispelblom Beyer zich met een enkel woord tot zijn bevestiger, dr. Tjalsma. Voorts tot den consulent, ds. Eldering, prof. Heering, zijn leermeester, aan wien spr. zooveel te danken heeft, tot de ver tegenwoordigers van de Remonstrantsche Broederschap, gemeenteleden uit spr.'s vroegere gemeenten Boskoop en Waddinx- veen, tot mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen en de wethouders Splinter en Goslinga, afgevaardigden van den Ned. Prot. Bond afd. Wassenaar en afgevaardigden van de Vrijz. Chr. Federatie. Ook tot de afge vaardigden van den Vrijz. Chr. Studenten- bond en den Vrijz. Chr. Jongeren Bond, waarmede spr. ongetwijfeld nog in kennis zal komen, richtte spr. woorden van wel kom. Tenslotte sprak spr. in een hartelijk ge meend woord zijn nieuwe gemeente met haar onderscheidene vereenigingen toe, er den wensch bij uitsprekende, dat allen voor elkander mogen open staan. In een ernstig gebed droeg spr. daarna de gemeente in al haar nqoden en be hoeften aan God op. Aan het einde van den dienst zong de gemeente staande haar nieuwen predikant „U zeeg'ne God, Hij steil' U tot een zegen" toe. NAAR HET SPORTFONDSENBAD TE HAARLEM. Gistermiddag heeft de tweede excursie naar het Sportfondsenbad te Haarlem plaats gehad, waaraan door ruim 100 per sonen werd deelgenomen. Evenals bij de eerste excursie was de bewondering en het enthousiasme bijzonder groot. Wederom heeft zich na afloop een groot aantal spaarders doen inschrijven, zoodat ook deze excursie een succes genoemd mag worden. Het is de bedoeling van het Comité van Actie binnenkort meerdere excursies te organiseeren, welke door advertenties in ons blad zullen worden bekend gemaakt. VER. VAN MATHESIANEN. Excursie naar de Fokkerfabriek. Zaterdag j.l. heeft bovengenoemde ver- eeniging haar eerste excursie in dit jaar gehouden, en wel naar de bekende Ned. Vliegtuigenfabrlek Fokker en naar een passagersschp der Kon. Hollandsche Lloyd. 's Morgens pl.m. 8 uur verlieten twee tou ringcars met een 50-tal leden onze stad onder leiding van de heeren ir. van Dijk en van Zwieten de Blom. Op den vastge- stelden tijd arriveerde men aan de Ooste lijke Handelskade te Amsterdam, waar het s.s. „Zeelandia" gemeerd lag. Op het ter rein werden de excursisten door den len hofmeester ontvangen. Achtereenvolgens werden de rooksalons, gangen, hutten, pro menadedekken en last not least de prach tige machinekamers bezichtigd. Nadat de inwendige mensch versterkt was, ging de tocht naar Fokker, waar het gezelschap werd verwolkomd door den heer Smit, ohef der afdeeling propaganda. Eerst werd hier de lasschertj bezocht, waar eenige leger-vliegtuigen in aanbouw waren; vervolgens naar de vleugelmakerij, verfspuiterij en ten slotte naar de groote montage-hall, waar eenige F 22-maehines in aanbouw waren, welke zoowel uit- als inwendig werden bezichtigd. De heer van Zwieten de Blom dankte den heer Smit namens alle deelnemers voor zijn leiding en toelichting. Te halfvljf aanvaardde het gezelschap in de allerbeste stemming de terugreis. Hier ter stede aangekomen sprak de voorzitter, de heer G. J. J. v. d. Linden namens het bestuur een woord van dank tot leiders en deelnemers. Het was een prachtige en leerzame dag geweest, waarop de organisatoren met trots mogen terugzien. LEIHUTENTO. Voor de van 13 tot en met 19 Maart a.s. te houden „Huisviijttentoonstelling" (Lei- huhento) werd nog een zilveren medaille beschikbaar gesteld door de afdeeling Lei den van den Volksbond tegen Drankmis bruik. Voorts stelden verscheidene firma's en winkeliers prijzen beschikbaar voor de zooveelste en zooveelste betalende bezoe- ker(ster). INSTITUUT VOOR ARBEIDERS;. ONTWIKKELING AFD. LEIDEN. Filmochtend „Volk van Aran". De Leidsche Instituutsafdeeling gaf gistermorgen ln het Trianon-theater een film, die momenteel wellicht haar weerga moeilijk vindt. Opgevoerd werd n.l. „Volk van Aran", de film, die op de Biennale te Venetië onlangs unaniem als de beste werd uitver koren. In deze film treedt niet één beroeps acteur op, de spelers in dit drama zijn de mannen en vrouwen van hei eiland Aran, liggende ten Westen van Ierland. Een troostelooze streek, waar zoo goed als geen plantengroei is, waar het volk vecht voor zijn sober bestaan. De zee vervult wel de hoofdrol in dit buitengewone kunstwerk, we zien en we hooren het geweld der gol ven, de angstaanjagende macht van het door de orkanen opgezwiepte water, dat huizenhoog opspat. Wij zien de visschers op hun kleine vaartuigjes binnenkomen, doch niet dan na veel moeite gelukt het, veilig aan wal te stappen. Langs de geheele kust van het eiland zijn gevaarlijke rotsen en als door een wonder ontkomen de dappere mannen aan den dood. Buitengewoon spannend zijn de taferee- len, waarin een walvisch achtervolgd wordt en twee volle dagen zijn noodig, om het monster te bemachtigen. Doch ook vreedzamer scènes worden uitgebeeld; zoo zien wij een vrouw, die zeewier verzamelt, welke moet dienen voor de fundeering van de eenvoudige woningen. Uit de spleten der rotsen wordt de vruchtbare aarde vergaard, die ln manden naar het aard appelland wordt gebracht. Evenals ln Ierland zijn ook hier de aardappels het hoofdvoedsel van de be volking, die overigens in alles ln het pri mitieve stadium verkeert. Merkwaardig is ook de huisvesting van kippen, geiten en schapen in de visschershuisjes. Aan het slot der film zien we de vis schers weer zee kiezen in hun notedop- vaartuigen, vervaardigd van teenen, over trokken met geteerde huiden. Evenals vroeger de Iersche zeevaarders den Oceaan overtrokken, zoo gaan ook nu nog de mannen van Aran er op uit in stormweer om het dagelijksch brood te verdienen. Een geweldige spanning zit er in dit slot, waarin wij de stoere mannen zien dobbe ren op de kokende golven, die elk oogen- blik hun graf dreigen te worden. Sober en zonder sentimentaliteit heeft de regisseur Robert Flaherty het leven van de bevolking van Aran weergegeven. Twee jaren lang bestudeerde hij de stof, noodig voor deze film. Daarbij werd ook van de muzikale be geleiding bijzonder veel werk gemaakt. De hoofdmotieven worden hierbij gevormd door oorspronkelijke Iersche melodieën. Prachtig spel geven de visschers, de vis- schersvrouwen en ook de kinderen. Zij passen geheel in het kader van Flaherty's schepping. „Volk van Aran" is ook fotografisch van een vlekkelooze schoonheid en getuigt van een buitengewone vakkennis. Uiteraard werd de vertooning van deze mooie film door de leden, die in grooten getale waren opgekomen, op hoogen prijs gesteld. Tevoren ging een interessante rolprent over Japan, terwijl tevens een uitstekend geslaagde proef werd genomen met het beoefenen van gemeenschapszang. n- SCHOOL DUIVENBODESTRAAT. Ouderavond. Op den laatst gehouden Ouderavond aan de school Duivenbodestraat werd allereerst een film vertoond over het Vacantie-Kin- derfeest. Buitengewoon kunstzinnig waren de verschillende deelen der film opgeno men, Eerst het leven der kinderen in de stad, dan het zich vermaken in de vrije natuur bij bosch en zee tijdens hun korter of langer verblijf in de Vacantie-Kinder- feest-huizen. Wat een verschil in stemming bij de aankomst en het vertrek! Fraaie symboliek werkte af en toe mede om een stemming duidelijker te belichten, of een gebeuren dieper te doen beleven. Wij denken hierbij aan het wasschen der kin deren, 't spiègelen bij het haarkappen en hiernaast de vele spiegelbeelden van hoo rnen en zwanen. Verder bij 't afscheid een herhaalde spiegeling van een treurwilg aan den waterkant; na een bijbellezing voor een groep kinderen de wind, die het gras en de lage struiken voor zich deed buigen. Het propaganda-speech je van den heer Tj. den Boorder voor het Vacantie-Kinder- feest en het te stichten Centrale V.K.F.- huls had veel instemming. Hierna speelde Mevr. Vermeulende Graaf een drietal deelen uit de Peer Gynt- suite, nadat deze eerst toegelicht was. Mevr. Vermeulen deed beseffen, welke ge dachten den componist Grieg bezield moe ten hebben bij het componeeren van de Peer Gynt-suite en hoe men deze gedach ten in de muziek uitgedrukt kan vinden. Na de verkiezing van een nieuw Ouder commissie-lid, den heer P. v. Egmond, werd tot slot nog een bezoek aan de klassen ge bracht, waar het werk der leerlingen ge reed lag. Deze Ouderavond droeg een ander cachet als andere ouderavonden. Het programma had een fijn kunstzinnig karakter. Jammer dat het bezoek deze maal min der was dan aan de school Duivenbode straat gebruikelijk Is. BINNENLAND. Bevestiging: en intrede van ds. H. J. Mispelblom Beyer bij de Rem. Geref. Ge meente van Leiden. (Stadsnieuws, le BI.). Handels- en betalingsovereenkomst tus- schen Nederland en Roemenië. (Binnen land, 2e Blad). Dezen zomer wordt een tweede vliegtuig naar de West gezonden. (Binnenland, 2e Blad) Inval in een nachtclub te Amsterdam; 30 personen naar het politiebureau over gebracht. (Gemengd, 3e Blad). Het nationale gymnastiek-tournooi van Brunhilde; overwinningen van mej. Wol zak en v?n de vereenigingen D.O.S., Turn- lust en Aspasia. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Rond het accoord van Londen. (Buiten land, le Blad). Rede van generaal Smuts over het Verre Oosten. (Buitenland, le Blad). Nieuwe Italiaansch-Abbessynische bot sing. (Buitenland, le Blad). Te Rome is inzake het Saargebied tus- schen Frankrijk en Duitschland overeen stemming verkregen. (Tel., le Blad). LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. WIJ KOMEN WOENSDAG BIJ U AAN! lllilR—1 U STELT 0»S TOCH NIET TELEUR DE HAGESPELERS. Bruintje Beer en Wim Das. Zaterdagmiddag brachten de Hage- spelers in den Schouwburg een tweede avontuur van Bruintje Beer en Wim Das. Nu de geschiedenis rondom den „Zee- meneer" en bij koning Saforel, den nooit te verzadigen slokop. In keurig verzorgde decors en frissohe aankleeding is de jeugd een paar uur alleraardigst bezig gehouden. Helaas was de opkomst niet zoo bijzon der groot en sloten de decors niet geheel, zoodat vanuit de zaal te veel was waar te nemen, wat er achter de coulissen ge schiedde, hetgeen aan het geheel nogal afbreuk deed. Het succes was vooral te danken aan de geestige creatie van Wim Das, gespeeld door Oorry Vonk. Zij bracht leven, waar Bruintje Beer (Adrienne Canivez) wel iets te veel „verstarde". Ook koning „veel vraat" en de kabouters dienen geprezen. De jeugd kreeg daarbij alle gelegenheid om mee te spelen en zelf een rol te ver vullen. hetgeen tenzeerste het medeleven bevorderde. Dankbaar aonlaus van het jeugdige ge hoor beloonde de executanten. JAARLIJKSCHE UITVOERING K. J. C. Aan de uitnoodiging van het bestuur der Kath. Jeugd-Centrale hadden velen gehoor gegeven, zoodat het Clubhuis St. Antonius geheel bezet was. Een vroolijk strijkje droeg veel tot de gezellige stem ming bij. Keurig op tijd opende de direc teur, pater Servatius Smits met een woord van welkom tot alle aanwezigen en een opwekking en aansporing tot medewerking voor het versterken en den bloei der K. J. C. Een met eigen krachten ten tooneelee gebracht spel in vier bedrijven „Zijn trots" had vele goede momenten en viel over het geheel te loven. Een dankbaar applaus viel spelers en leider na elk bedrijf dan ook verdiend ten deel. Een komisch stukje „De Sneeuwpop" viel eveneens goed in den smaak. Een verloting van een tweetal fruit manden had veel aftrek, doch slechts twee winnaars, maar die waren dan ook te vreden voor allen. De directeur besloot met enkele harte lijke woorden deze geslaagde feestviering HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: De Leidsche Sleepstoombootmaatschappü in liquidatie. Kantoor: Amsterdam. Leiden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1