LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 8 Februari 1935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. AARLANDERVEEN. Onder voorzitterschap van den heer J. Notenboom kwam de pluimvee en Konynentokvereeniging in vergadering bijeen. Na opening werden de notulen onveranderd goedgekeurd Bij de ingeko men stukken werd adhaesie betuigd aan een adres tot bestrijding van de graan- belasting. Het verslag van den penning meester werd onveranderd vastgesteld. Het afgeloopen jaar kon met een batig saldo worden gesloten. De kascommissie had boeken en bescheiden ln orde bevon den. zoodat de penningmeester décharge ■werd verleend. Zeer welkom was vanzelf de hierop gehouden gratis verloting. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken en rondvraag volgde sluiting, o ALKEMADE. G E.MEENTERAAD. Nieuwjaarsrede Burgemeester De wegen in Oude Wetering De werken aan het Vennemeer Verhuring perceel grond met zwembad. De Raad vergaderde onder voorzitter mr. J W. Peek. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter bracht dank tot de leden en de burgerij voor de ontvangen gelukwenschen bij de jaarwisseling. Wat de gemeente be treft, was het afgeloopen jaar wederom ongunstig. De financiën zijn allesbehalve rooskleurig Als lichtpunten wees spr. op de verhooging van den steun voor den tuinbouw, de verlaging van de rente standaard en op het nuttig effect van de commissie inzake het hypotheek-vraagstuk Voorts zal de ophanden zijnde wijziging van de failllssements-wet een oplossing brengen ten goede van deze streek. Als een der belangrijkste besluiten van den raad memoreerde spr. het aanbrengen van een verhard wegdek op den Langenweg Voor het komende jaar staan nog wegenverbe teringen op het programma. Voor verbe tering van de wegdekken in Roelofarends- veen en Oudewetering zal het gewenscht zijn de Hollandsche straatklinker te ge bruiken. Met de werkverschaffings-objec- ten werd naast de financiële zijde nog een moreel voordeel van lOtP/o bereikt. De in uitvoering zijnde plannen zijn spr mee gevallen. Inzake de steunregeling zal in de ev. vergadering met nieuwe voorstellen worden gekomen inzake de wachttijdre- geling. Spr. kondigde nog aan het ln het- leven roepen van een verordening op den bouw van zomerhuisjes en de exploitatie van zweminrichtingen, welke tegelijk met dc*bouw-verordening zullen worden aan geboden. De heer J. N. Los dankte als nestor van den raad den voorzitter. Ingekomen was een verzoek van de R.K. Ver. tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den Land- en Tuinbouwenden Stand in het Bisdom Haarlem om medewerking te ver- leenen tot oprichting van een Landbouw- Huishoud-Cursus te Roelorarendsveen. Na uitvoerige discussie werd met alg. st. be sloten een maximum subsidie te verleenen van f. 25.waarbij rekening is gehouden, dat door het R.K. Kerkbestuur van Roe- lofarendsveen de noodlge localiteitsrulmte gratis ter beschikking wordt gesteld Voorts een Kon. goedgekeurd besluit, houdende bepaling van de jaarwedde van den secretaris. Omtrent het ingekomen schrijven van de Stedelijke Lichtfabrieken naar aanlei ding van de in de vorige vergadering ge uite grieven inzake het weghalen van me ters in leegstaande woningen, uit de heer De Koning zijn bevreemding over het ontvangen antwoord, evenals de heer De Jong. wethouder. De voorzitter merkte op, dat hem nog meerdere klachten hebben bereikt, zoodat besloten werd de klachten nogmaals onder de aandacht van de Lichtfabrieken te brengen. Volgde bespreking van een adres van een aantal inwoners uit Oudewetering, waarbij gewezen wordt op den buitenge woon slechten toestand, waarin de weg van Oudewetering verkeert. De heer Los zeide dat hij onderteekenaar is geweest, omdat hij overtuigd is, dat het laatste half jaar de weg in zeer slechten toestand heeft verkeerd. De voorz. wees er op, dat momenteel vier arbeiders aan het werk zijn om de wegen weer in behoorlijken staat te brengen. De slechte toestand van de wegen is grootendeels toe te schrijven aan het natte weer, terwijl de financiën eveneens een rol hebben gespeeld. Wil men de wegen behoorlijk onderhouden dan zullen deze in de toekomst van een ver hard wegdek moeten worden voorzien. Wat de verbetering van de Oudewetering be treft deelde spr. mede, dat deze zaak de volle aandacht heeft van B. en W. Met de plannen wordt echter nog gewacht tot dat definitief bekend is, waf er met de Spoorbrug te Oudewetering zal gebeuren. De heer Verwey wees o.a. op een punt van Oudewetering, dat zeer slecht is nJ. bij de Veevoederfabriek „Muskator". Het zal het gemeentebestuur toch zeker niet on verschillig zijn, dat aldaar een industrie ls gevestigd. Het adres werd tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten stellen voor de vergoeding van huwelijksvoltrekking te bepalen op f. 1 per huwelijk en voor de overige werkzaam heden een bezoldiging vast te stellen van f. 80. Na uitvoerige discussie werd met alg. st. besloten alsnog aan Ged. Staten advies uit te brengen, inzake de voorgestelde be zoldiging Op een verzoek van de zeilver. „De Leede" werd overeenkomstig het voor stel van B. en W besloten afwijking toe te staan van de Ver. tot Behoud van Na- tuuachoon en de bevordering van de Be langen van de Watersport, waarbij aan genoemde vereenlging. behoudens rechten van derden vergunning wordt verleend tot uitbreiding van de haven in het Venne meer. De werken zullen worden uitgevoerd door werklooze arbeiders, nadat de wer ken aan het Braassemermeer ziin voltooid. Een der uitvoerders zal bij het werk toe zicht houden, terwijl spr aan de Vereeni- ging heeft toegezegd dat zij werkloozen zal kunnen krligen tegen een loon iets uitgaande boven het verdiende loon in de werkverschaffing De heer de Jong. weth., vond het niet juist, dat voor oarticulier werk een loon wordt bepaald ongeveer gelilk aan het werkverschaffingsloon. De gemeente moet zich hier buiten houden en de mededeeling van den voorzitter is slechts een persoonlijke. De heer Heems kerk vond dat men het voorstel van den voorzitter met beide handen moet aangrij pen De watersport brengt steeds meer leven ln de gemeente waardoor het vreem- delingenbezoek gestadig toeneemt De heer van den Broek wees op de consequentie, welke in het voorstel van den voorzitter ls gelegen en vreesde, dat de loonnormen hierdoor nog meer zullen worden gedrukt. De voorzitter merkte op. dat vele leden de zaak verkeerd begrijpen Het ligt in ln zijn bedoeling de arbeiders te dwingen bij de vereenlging te gaan werken. Zit zijn geheel vrij. Het bestuur van de sport-vereenlglng was niet voornemens nog dit jaar de wer ken tot stand te brengen Waar de werk loosheid ln deze gemeente nog groot is. heeft spr. verzocht de werken eerder tot stand te brengen met het oog op werk verruiming Als contra-prestatie zegde spr toe te zullen trachten het loon zoo laag mogelijk te houden. Wanneer de arbeiders ongeveer f 2 meer kunnen verdienen dan het werkverschaffingsloon dan is hij niet bevreesd dat geen krachten te vinden zullen zijn. Na langdurige discussie werd het minimum-loon bepaald op f. 16. Naar aanleiding van de overgelegde kostenberekening voor het maken van vler-tal brugvleugëls te Roelofarendsveen vroeg de heer Hoeenboom of in het netto bedrag van f 1289.07 ls begrepen het loon van wegwerker Strijk. De voortzitter ant woordde bevestigend. Wijziging Polltle-Verordening. Deze werd met alg st aangenomen. Voorstel tot verhooging van het maxi mum aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank. De voorzitter ver wijst naar het prae-advies. De heer Verweij vroeg of de vergunning voor het geheele jaar geldt De voorzitter beantwoordde be vestigend. doch waar het hier seizoen- bedrijven betreft zal de vergunning voor de Ver .De Leede" gedurende zekeren tijd van het jaar ongebruikt blijven. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van een perceel grond met zwembad nabij de Oude-Wetering. De voorzitter deelde mede. dat in het, con tract alles is geregeld met betrekking tot het scheppen van de noodlge waarborgen voor handhaving van de openbare orde en de zedelijkheid. Diverse besprekingen wer den gevoerd over de bepalingen in het contract. In verband met den park-aanleg heeft spr van de Sierteelt-Centrale heden be richt ontvangen, dat de boomen en planten ln den looo van de volgende week zullen worden afgezonden. Waar aan de gemeente Alkemade de duurste boomen en heesters worden ter beschikking gesteld ls de bij drage door de Sierteelt-Centrale met on geveer f 100 verhoogd, zoodat spr den raad machtiging vraagt het toegestane crediet van f 200 te brengen op f. 300. Met alg. st. besloot de raad tot onderhandsche ver huring van een perceel grond met zwem bad aan den heer A. C. P. Zegers over te gaan. terwijl eveneens goedkeuring werd verleend aan het voorstel van den voorzit ter om de bijdrage aan de Ned. Sierteelt- Centrale te verhoogen tot olm f.300. Na een uitvoerige rondvraag volgde sluiting. o ALPHEN. Ledenvergadering Burgerwacht. In de trouwzaal van het Huis der ge meente. hield de Alphensche Burgerwacht een alg. ledenvergadering. De heer H. Jon genburger, voorzitter opende met een woord van welkom. "Het schijnt dat de toestand rustig is, aldus spr.. maar ln re- geeringskringen is men alles behalve ge rust. Daarom is voorzorg groote elsch. De heer N. R. Nleborg, 2e secr, las de notulen. Overzicht van het jaar 1934 gaf de eerste secretaris, de heer A. C. Mijs. Tot nu toe was de Burgerwacht vrijwel alleen bezig met oefeningen in wapenhandel en schietoefeningen. Binnenkort zal er echter een economische afdeellng komen, waar in ondergebracht worden: „Roode Kruis en bescherming tegen luchtaanvallen." Deze afdeellng zal komen onder de leiding van een nieuw te benoemen comman dant. Regelmatig om de veertien dagen hadden de oefeningen plaats. De re sultaten daarvan zijn bevredigend In 1934 is het ledenaantal vrijwel gelijk ge bleven. Spr. eindigde met den wensch dat zoo noodlg de Burgerwacht de burgerij krachtdadig zal verdedigen. Het financieel overzicht gaf de heer K. Koning. De voorzitter dankte de heeren Mijs en Koning voor hun werkzaamheden in dienst van de Burgerwacht. Bij de me- dedeelingen was een schrijven van den Bond van Ned. Burgerwachten waarbij gunstig werd beschikt op het verzoek van het bestuur aan de heeren A. C. Mijs, K. Koning en N. C. A. v. d. Linde uit te reiken het Kruis van verdienste. Deze uitreiking zal plaats vinden in een speciaal daartoe te beleggen vergadering. Den heer Bern. Knapen, commandant, werd door den voor zitter dank gebracht voor zijn krachtige leiding. Ook was het bestuur zeer erken telijk voor den financieelen steun van vele ingezetenen. Hierna vond in handen van den voorzitter plaats de beëediging van 9 nieuwe leden, welke met de linkerhand aan het vaandel den eed van trouw af legden. Door den voorzitter en den com mandant werden de nieuwe leden harte lijk toegesproken. 4 Na rondvraag volgde sluiting. W. C. v. d. Ree t Alhier is plotseling overleden onze hoog geachte plaatsgenoot de heer W. C. v. d. Ree. in leven destijds uitgever van „de Rijnbode" en correspondent van de Ne- derlandsche Bank, terwijl hij mede reeds tal van jaren commissaris was van de Nutsspaarbank Vooral voor laatstge noemde instelling heeft de nu overledene veel gedaan. Zijn plotseling verscheiden zal dan ook door zeer velen worden be treurd. De heer v d. Ree, die den leeftijd van 72 Jaar bereikte, zal Zaterdag a.s. ter aarde worden besteld te Middelburg. In de oonsistorie van de Geref. kerk aan de Raadhuisstraat werd een confe rentie gehouden van ouderlingen uit de classis Woerden. Deze vergadering stond onder leiding van ds. H. Moolhuizen. Ds. Brouwer em. predikant alhier hield een inleiding, zoomede ds. Veenstra uit Den Haag. Gedachtenwlssellng volgde. Voor de afd. v. d. Geref. Bond trad als spr. op ds. Fokkema van Amstelveen. Na een kort openingswoord van den heer A. J. Dekker, behandelde spra: .Het oude testament en het geloofsleven". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. BODEGRAVEN. Nieuw Raadslid. Tot lid van den Gemeenteraad is in de vacature Huytkar door het Hoofdstembu reau benoemd de heer C. B. Batelaan. Vergadering Chr. Schoolvcrecniging. In de ledenvergadering van de Christ. Schoolver. werd gesproken over het be stuursvoorstel om over te gaan tot con centratie van scholen De bedoeling zou zijn de Lagere school-afdeellng van de Groen van Prlnstererschool te combineeren met de Verhoeff-Rollmanschool. Uit den kring der leden kwam tegen dit voorstel nogal bezwaar. Men gaf sterk de voorkeur aan behoud van de 9-klasslge MULO- school, doch het bestuur achtte dat, ln verband met de wenschen van regeerlngs- zijde niet wel mogelijk. Ook andere ge dachten werden geopperd; na langdurige bespreking was het resultaat dat besloten werd de beslissing nog wat aan te houden en uit te stellen tot de volgende vergade ring. Onder leiding van pastoor Lühn ls opgericht een onderafdeellng van de Dio cesane Kath. Vereen, voor kinderuitzen ding uit het Bisdom Haarlem. Doel is aan Kath. kinderen, die dat noodlg hebben een versterkend verblijf te verschaffen in ge zinnen. Tot bestuursleden werden gekozen: mej. K de Koning, pres.; mej. J. Bax, secr.; mej. M. Agterof, penningmeesteresse. In de ledenvergadering der R.K. Vrouwenbond werden tot bestuursleden herkozen de dames Wolswij k en Bunnlk. De 13e jaarvergadering van de Herv. Meisjesvereeniglng „Ora et Laibora" werd gehouden onder presidium van de w.n. presidente mej. G. v. d. Straatten. Een schaduw hing over deze vergadering door het vertrek van mej. J. Goldschmidt, die 12'/t jaar presidente is geweest en thans is vertrokken. De agenda werd vlot afgewerkt. Mej. Boer leidde ln over de „Wijze en dwaze maagden", mej. v. Mourik over „Albert Schweitzer" en mej. I. Schoo over „Het meisje in haar ontplooiing". De onderwer pen werden uitnemend behandeld. Door een koortje uit de leden en door de heele vereeniging zelf werden verschillende lie- dren gezongen. Ouderling Schreik sprak namens den kerkeraad. o BOSKOOP. Jaarvergadering Boskoopsche Veiling. In het veilingsgebouw heeft de algem. jaarvergadering plaats gehad van de coöp. ver. ,De Boskoopsche Velling". De voorzitter, de heer Adr. v. Leeuwen, opende en memoreerde de treurige uit komsten over het afgeloopen jaar. Aller lei moeilijkheden dreigen nog steeds, doch laten wij rustig doorgaan, aldus spr., en moed houden op betere uitkomsten.De se cretaris las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester, slöót 'met een batig saldo van f. 318.66. Hierna bracht de veiling meester zijn jaarlijksche winst-, verlies en balansrekening uit. Geveild werd ln 1934 door 163 leden voor een som van f.80.942.54, door niet leden voor f. 8231.76, totaal door 371 per sonen voor 'n tot. bedrag van f. 89.174.30. Van dit bedrag werd aan bloemen ge veild voor f. 79.179.77 en aan Beshulst voor f. 6957, terwijl een bedrag van f. 3037.53 werd opgebracht voor opgehou den of uit de hand verkochte artikelen, alzoo tezamen weder genoemd bedrag van f. 89174.30. Er werden in totaal 261 veilingen ge houden. De aanvoer van Beshulst was in 1934 buitengewoon groot, nJ. 35000 K.G. Het jaarverslag van den secretaris, stond, zooals begrijpelijk ook ln het teeken der tijdsomstandigheden. De uitkomsten zijn bijzonder slecht geweest. Tot bestuursle den werden herkozen de heeren H. van Gemeren en J. C. Kerkvliet, en tot com missaris, de heer C. Hooftman. De be grooting voor het jaar 1934 werd vastge steld. Een voorstel van het bestuur tot aan koop van 100 kisten voor het Inpakken van bloemen werd aangenomen, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat voor het gebruik dier kisten huur moet worden be taald, en dat, met een en ander door het bestuur is belast de heer J. A. van den Broek. De voorzitter deelde o.a. nog mede dat aan de leden 3»/o van de veilingskosten zal worden terugbetaald. Na rondvraag volgde sluiting. De afd. Boskoop van de R.K. Staats partij, hield ln het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan een propagandavergadering. Na opening door den voorzitter sprak de heer A. J. Loerakker Lid der Tweede Ka mer over „Onze Staatspartij en de heden- daagsche Tijd" waarop gedachtenwlssellng volgde. o HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Maan dag 11 Februari des n.m. te 7 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van keurloon. 3. Verkiezing stembu- reaux. 4. Voorstel tot wijziging van de ver goeding aan den plaatsvervangend keu ringsveearts. 5. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding aan den keuringsvee- arts over Januari 1935 6. Ambtswoning burgemeester. 7. Voorstel tot wijziging be grooting 1934. Ouderavond der Chr. School. Voor de ouderavond van de Chr. school alhier werd door velen het werk der leer lingen bezichtigd. Daarna had in het gymnastieklokaal een samenkomst plaats, waarbij vele be langstellenden en ouders tegenwoordig waren. De voorzitter van de Schoolver. de heer D. de Bruijn. opende het samenzijn, waar na mej. KI. Bol. onderwijzeres, de gods dienstige opvoeding van Jonge kinderen behandelde. De heer D. v. d. Laan. onderwijzer, ver toonde „Nederland-Indlë met lichtbeelden. De heer W. v. d. Spek, penningmeester der school, sprak over de oude Unie. Het hoofd der school, de heer B. Of- fnnga sprak den vertrekkenden onderwij zer den heer van der Laan, waardeerend toe en wenschte hem veel goeds in zijn nieuwe standplaats Rotterdam, waarna de gezellige avond met dankgebed door spre ker werd gesloten. Ds. G. Tichelaar van Llsse heeft in het locaal „Salvatorl" een opwekkende rede gehouden voor de Herv. School. Inge leid door ds. Kiehl luisterde men met groote aandacht naar den spreker, welke ais onderwerp behandelde: „Karaktervor ming en Wedergeboorte". Met een krach tige aanbeveling van de Herv. School voor de kinderen der Herv. ouders, sloot spr. zijn doorwrocht betoog. ——o KOUDEKERK. Eerste uitvoering Koudekerks Jeugdkoor. Het Koudekerk's Jeugdkoor heeft voor een stampvolle zaal in hotel De Bruin onder leiding van den heer P. de Rook haar eerste uitvoering gegeven. Medewer king verleenden de dames M. de Roode, pianiste en mej. R. Gaykema. Ds. Odé sprak, nadat gezongen was ps. 118 7 en gebed een kort inleidend woord. Er heerschte een zekere spanning om trent deze uitvoering volgens spreker. HIJ hoopte dat de verwachtingen niet teleur gesteld mochten worden. De heer De Rook heeft met dit koortje, dat ongeveer 55 leden telt en een keur van liederen bracht, ln den korten tijd van haar bestaan al veel bereikt. Zeer in den smaak vielen de speelliedjes als „Wachter Ahoi", „Stap en huppellledje", „De Muzikante", „Bruidsvaart ln de Sneeuw" en „de Sneeuwman". Hieraan was onder leiding van mej. Gaykema veel werk besteed. Den directeur, de leidster en de pianiste werd een welverdiende bloe menhulde aangeboden. Het was een aar dige avond waarop directeur en koor met voldoening kunnen terugzien. Het dankbaar applaus bewees hoezeer men genoten had. Ds. Odé bracht dank aan allen, die tot het welslagen van deze uitvoering medegewerkt hadden, waarop met het zingen van den Avondzang en dankgebed geëindigd werd. o WADDINXVEEN. De collecte voor het comité kinder voeding heeft aan geld en natura (erwten, melk, rijst en spek) opgebracht rond f.550 In deze gemeente ls ln drie jaren aan steun uitbetaald aan werklooze ar beiders in 1932 f30.956.05; ln '33 f71.707.90 en in 1934 f 59.782.90. Thans ls het werk- loozencijfer zoo opgeloopen, dat, als het niet verandert ln 1935 de bedragen aan merkelijk hooger zullen worden dan ln 1933. O WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De begrooting vastgesteld. Onder presidium van den loco burge meester, den heer C. W. Lieverse, kwam de Raad bijeen. Na opening en lezing der notulen werd mededeeling gedaan van o.m. de volgende Ingekomen stukken o.a.: een verzoek van den heer D. Verboom om uit stel van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning. B. 177. B. en W. heb ben, aldus de voorz., den eigenaar ln ken nis gesteld met de verbeteringen die moes ten worden aangebracht binnen een ge stelden termijn, waaraan niet is voldaan. Nadien ls deze termijn nog verlengd tot 19 Maart a.s. Deze termijn kan alleen on der goedkeuring van G. S. worden ver lengd. B. en W. meenen echter hiertoe geen voorstel te moeten doen en stellen derhalve voor den datum van 19 Maart te handhaven. Werd aangehouden. Volgde behandeling der begrooting. De voorzitter deelde mede, dat, voordat de begrooting door den Raad wordt vastge steld, deze ter inzage moest worden ge zonden aan G. S., hetgeen in Oct. j.l. ls geschied met het voorstel om de opcenten pers. belasting terug te brengen van 200 op 160. Daarna is door dit College bericht, dat prijs wordt gesteld op handhaving der 200 opcenten, verhooging van de reserve van f. 5000.— op f. 10.500.en invoering van een straatbelasting. Na bespreking zijn B. en W. in zooverre aan het verzoek van G S. tegemoet gekomen, dat de reserve zal worden verhoogd tot genoemd bedrag en de 200 opcenten gehandhaafd blijven, doch te moeten afzien van een straatbe lasting en de opcenten op de fondsbelas ting terug te brengen van 75 op 55, zoodat de thans aangeboden begrooting de vol gende belastingen vermeldt: opcenten grondbelasting gebouwd 80, ongebouwd 20, idem personeel 200; idem vermogensbelas ting 40 en idem gemeentefondsbelasting 55. Voor steun is geraamd een totaal be drag van f. 17750.waartegenover staat een bijdrage uit het werkloosheidssub- sidiefonds groot f. 7300.terwijl uit an dere hoofd wordt ontvangen f.7447.De reserve ad f.10.500.is toegevoegd aan de ln vorige jaren gekweekte reserve en be loopt ultimo December 1935 totaal f. 17.844 De winst van het Electriclteltsbedrljf wordt geraamd op f.5110.welk bedrag aan de gemeente wordt uitgekeerd. Voor het waterleidingbedrijf kon een winst worden begroot van f. 945.wat mede zijn oorzaak vindt in het converteeren van lee ningen, waarin het bedrijf deelde. Van de commissie tot onderzoek der be grootingen was een rapport ingekomen waaruit o.m. bleek dat deze commissie zich kon vereenigen met het beleid van B. en W. Bij de post salaris veldwachters stellen B en W. voor het vrij wonen der veldwachter in te trekken en de huur voor elk te bepalen op f. 2.50 p. w. De heer Tondu achtte deze verlaging van salaris verkeerd toegepast en vroeg of de begroo ting niet op andere wijze is sluitend te maken. Bedoelde ambtenaren staan dage lijks bloot aan de gevaren van het vak en worden hier niet te hoog betaald. Spr. zag liever de post subsidie B.V.L. en V.B.W. in getrokken als salarisverlaging en stelde voor het voorstel van B. en W. in te trek- BEDEN. Jeruël: Maranatha-Conferentle, 3 en j uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara): Spr, ds. Zandt van Delft, 71/» uur nam. Zaterdag. Schouwburg: „Bruintje Beer en Wlm Das". 2 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Op hoop van Zegen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. "Ik ben Suzanne." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u nm. „In den greep der duisternis." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8</i u. nam, „De kat en de viool." Zondag nam. 2 uur, 4>/i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot- v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. ken. Dit voorstel werd niet gesteund, waarna het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen werd. Bij de post onder houd wegen gaven enkele leden hun mis noegen te kennen over de wijze van uit voering van de verbetering van den weg WoubruggeHoogmade door de provincie. De gemeente moet het volle pond aan sub sidie betalen en de weg blijft liggen roo deze is. Besloten werd bij de provincie aan te dringen op een spoedige ten uitvoer doen brengen van de verbreeding van dezen weg zooals ln het contract is opge nomen. Hierna werd de begrooting z. h. st, vastgesteld als ook die der bedrijven. In verband met de vaststelling van de begrooting werden eenige verordeningen opnieuw vastgesteld of gewijzigd, waarna werd overgegaan tot benoeming van leden voor de stembureaux voor de verkiezingen prov. staten en gemeenteraad. Op voorstel van B. en W. werden benoemd de heeren: I. Voorzitter de burgemeester, leden P. F. Noordam en P. Vromans. Plaatsv. leden J. van Reenen en L. Tondu. II. Voorzitter W. A. Boot, leden P. van Ruiten en F. Kroes. Piaatsv. leden J. Wal raven en J. G. H. Tonus. III. Voorzitter C. W. Lieverse, leden D. de Vette en G. Anker. Plaatsv. leden P. van Leuwen en C. van Rijn. Bij de rondvraag Informeert de heer Tondu of het gemeentebestuur het ma teriaal, benoodigd voor werkzaamheden uitgevoerd In eigen beheer, bij de ingeze tenen bestelt, waarop de voorz. antwoordde dat dit zoo veel mogelijk wordt betracht. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornelia de Boer 19 j. en Gerardus Baltus van Wijk, 20 j. HAARLEMMERMEER. De heer C. van der Maarl, sinds eenige jaren werkzaam als tijdelijk kan toorbediende bij de P.T.T. te Hoofddorp, heeft als zoodanig een vaste aanstelling ontvangen. LISSE. Vergadering Pluimvee- en Konijnensport De pluimvee- en konijnensportvereen. „Lisse en Omstreken" hield haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer Daudej, sprak het openingswoord en gaf 'n resumé van hetgeen 1934 voor de vereenlging is geweest. Er ls geen reden tot klagen. Het ledental blijft ongeveer in evenwicht. De financiën staan er minder gunstig voor, daar de jubileumtentoonstelling groote offers heeft geëischt. Ook de wekelijksche veilingen gaven een financieel nadeel. Ge lukkig kan een en ander uit de reserve kas aangezuiverd worden. De arbeid is niet tevergeefs; men meg op een succesvol jaar terugzien. De laatste tentoonstelling is uitnemend geslaagd. Reeds zijn toezeggingen gedaan voor een volgende tentoonstelling. De voorzitter dankte den heer Ruygrok voor zijn vele werkzaamheden als secretaris penningmeester. De secretaris las de notulen en het jaar verslag, waarvoor hem dank werd ge bracht. De heer A. N. Ruigrok deelde mede dat de gewone kas sloot met een batig saldo van f. 94,27de velllngkas gaf een nadeel van f. 2,55, terwijl andere jaren een voor- deelig saldo van f. 4050 viel te boeken: de tentoonstelling sloot met een tekort van f. 471,37. Een kascommissie werd benoemd Aan de beurt van aftreden als bestuurs lid waren de heeren W. F. Daudeij, A. N. Ruigrok, K. J. Smits en L. van Schooten- Laatstgenoemde was niet herkiesbaar. Df drie eerstgenoemden werden herkozen; w de vacature-v. Schooten werd gekozen de heer Luik. De beschermheer, de heer J. C. de Haan, gaf de wenk om bij een volgende tentoon stelling eerst een begrooting van inkom sten en uitgaven te maken, opdat men een voigehd jaar niet voor een débacle komt te staan. Besloten werd Kerstmis 1935 weer een tentoonstelling te organiseeren. Een os- stuur werd gekozen. Voorzitter de heer w. F. Daudeij, secr.joenningmeester de heer A. N. Ruigrok. Na rondvraag en verloting volgde siui-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6