IlIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 Februari 1935 LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. BEUBSOVERZICHT. EERSTE KAMER. UIT DE OMSTREKEN. Op een overweg die onbewaakt is, blijkt dat dé wereld nooit volmaakt is. MARKTBERICHTEN. Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 3 uur: 768. telegrafisch weerbericht ik Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. Hoogste stand 772.3 te Valenola. laagste stand 741.9 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 9 Febr.: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Noor delijke wind. Toenemende bewolking. Wei nig of geen sneeuw. Matige vorst des nachts. Overdag lichte vorst tot tempera tuur om het vriespunt. BCITENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. In de toestand kwam weinig verandering De hoogste barometerstanden komen nog tteeds voor in Ierland en Schotland, de laagste aan de Oostkunst van Groenland :n in de Pool zee. Een tweede luchtdruk-maximum ls bezig rich te vormen ln het Oostelijk Oostzee- ïcbled. De depressie ln de Golfe du Lion Kijft stationair en bedekt het geheele Westelijke bekken der Mlddellandsche Zee. De zeer krachtige strooming van continen tie koude (90 Kilometer per uur op 3000 neter hoogte) bedekt thans geheel Duitschland en Frankrijk en brengt zelfs sneeuw en vorst op Corsica. De toppen van de Dultsche Middelge bergten melden nog steeds zeer lage tem peraturen en zijn voor het meerendeel ln volken gehuld; blijkens de vliegtulgwaar- nemlne werd het hoog in de atmospheer Iets minder koud. behalve ver ln het Oos ten ln Koningsbergen. Terwijl de temperatuur op IJsland bij het stUgen van den luchtdruk weer daalde. Ttrdreef de depressie-warmte in Noord- Bcandinavië de strenge vorst en viel in Uitland zelfs tijdelijk de dool in. Op en- telé stations steeg de temperatuur binnen een etmaal meer dan 20 graden Celsius. In Duitschland bT«°f de vorst matig. Op het continent zMn de 'neerslagen thans onbeduidend geworden. Onder deze omstandigheden is aanhou den van het aangename vorstweer te ver sachten met waarschijnlijk wat meer be- solUng, LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. .4 gr. C. (25 gr. F.). uur voorm.: .l'/i gr. C. (29 gr. F.). 12 uur 'smldd.: .'/t gr. C. (31 gr. F.). 3 uur nam.: 0 gr. C. (32 gr. F.). 800GWATERTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 7.43 uur; nam. te 8.06 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.28 n.m. tot 7 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 8 Febr.: op 8.58. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 75-jarige man, die op 5 dezer bi] het Weesperpoortstation te Amsterdam is aam gereden, is aan de gevolgen overleden. BRANDWONDEN BEKOMEN. In een woning aan de de Wittenstraat te Amsterdam viel een 8-jarige Jongen tegen ™ee petroleumstellen aan, waardoor hij den kokenden inhoud van twee pannen ?v* het lichaam kreeg. Met ernstige brandwonden is Ihlj naar Tiet ziekenhuis iwvoerd. UIT RUSLAND TERUGGEKEERD. Naar wij vernemen zal de heer J. H. C. «loerg, directeur van de Ned. Dok Mij. ™rgen uit Sovjet-Rusland in de hoofd- «ad terugkeeren. Hij ls naar Rusland ge weest teneinde te trachten om voor de v.™- Dok-Maatschappij een of meer "ders voor het bouwen van schepen te erwerven. Of deze pogmgen succes heb- Sehad, is nog niet bekend. OPLICHTING VAN f. 8000. Accountant in arrest gesteld. commissaris van politie te Wagenin- rn. ft 'n arrest doen stellen den ac- wvntant J v B. aldaar, terzake van tf. i'e v&n een bedrag van pl.m. f. 8000, u nadeele van het filiaal van een bank tv 'n8 aldaar. Van u°P'lchtlnï werd gepleegd ln den loop J™ het vorig jaar en wel door middel van 'tanties, valschelljk onderteekend met v a 1?am van cliënten der bank, voor wie de administratie voerde. I(1'heeft een volledige bekentenis af a.?0 en zal morgen ter beschikking van lustitie gesteld worden, onderzoek is nog in vollen gang. De heffing op boter en de vervoer- verguimlng voor bultenlandsche boter is voor de volgende week weder onveranderd vastgesteld op f. 0.95. UIT NED. OOST-INDIE. DE VERKIEZINGEN VOOR DEN VOLKSRAAD. BATAVIA. 8 Febr. (Aneta). Het lid van het College van Gedelegeerden, de heer Prawoto Koesoemo, gepenslonneerd patlh van Indramajoe, is bij herstemming ge kozen als Ud van den Volksraad, ln plaats van den heer Tjakraningrat, die zijn ver kiezing niet aanvaardde. OFFICIEELE MUTATIES. BUITENZORG, 8 Febr. (Aneta). Met in gang van 18 Februari ls eervol ontslag uit 's lands dienst verleend onder dankbetui ging voor de den lande bewezen diensten aan N. van Loon, onder-directeur van het Departement van Verkeer en Waterstaat en met Ingang van 28 Februari aan L. N. van Meeverden, assistent-resident bij het Binnenlandsch bestuur op Java en Ma- doera. o KOLONISATIE IN DE LAMPONGS. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta). Met de campagne tot aanwerving en selecteering voor kolonisten voor de Lampongs worden groote vorderingen gemaakt. Tot dusverre ls de passage geregeld voor 1600 gezinnen, circa 6000 personen omvattend. Voor dit transport zijn diverse groote schepen spe ciaal ingelegd. DE KRAKATAU. SERANG, 8 Febr. (Aneta). Op 6 Februari worden van kwart over tien des morgens tot zes uur des avonds van de Krakatau 20 eruptie-wolken waargenomen, welke ste gen tot een maximum-hoogte van 500 Meter. Heden viel door regenval niets waar te nemen. o HET VERONGELUKTE LEGER VLIEGTUIG. Begrafenis van den piloot. BANDOENG, 8 Febr. (Aneta). Nadat aanvankelijk slechts schaarsche en min der volledige berichten omtrent de toe dracht van het vliegtuigongeluk waren binnengekomen, blijkt het thans dat de verongelukte Curtiss-jager boven aan den rand van het ravijn is aangetroffen. Het toestel heeft eerst een boom geraakt, welke afknapte zoodat de onderste helft van den boom werd gespleten. Hierop sloeg het toestel tegen den bovenkant van het ravijn met de motor in den grond. De cockpit bleef intact. Sergeant Wulms is vermoedelijk met het achterhoofd tegen de achterzijde van de cockpit geschoten, waarbij hij den hals heeft gebroken. Hedenmorgen had op de nieuwe be graafplaats te Bandoeng onder zeer groote belangstelling de ter aarde bestelling plaats van den overleden wachtmeester- vlieger H. A. Wulms. Te zeven uur des morgens werd in de R K. kerk een plech tige lijkdienst opgedragen, die bijgewoond werd o.a. door den Inspecteur voor de Luchtvaart, kolonel Berenschot, de Com mandant van de Luchtvaartafdeellng, majoor Van Oyen, en vele anderen. Een groot aantal kransen dekte de baar; vele vereenigingen hadden bewijzen van deel neming gezonden, terwijl deputaties bij de plechtigheden aanwezig waren. Aan de groeve werd het kerkelijk cere monieel verricht door den leger-aalmoeze- nier Monseigneur Fleerakkers. De Inspec teur voor de Luchtvaart, kolonel Beren schot. voerde het woord waarna majoor Van Oyen, namens de familie in Holland voor de belangstelling dankzegde. AMSTERDAM, 8 Februari. Naar uit New-York wordt gemeld, heeft de Amerikaansche regeering Wallstreet weer eens een verrassing bereid door ver schillende staalmaatschappijen, die met andere waren gefusioneerd of die reeds voorstellen tot fusie openbaar hadden ge maakt, aan te klagen wegens overtreding van de befaamde anti-trustwet. Hierdoor is weer een nieuwe factor van onzekerheid gevoegd bij die. welke er al was, nl. die van het goudclauiule-proces. Men weet natuurlijk nu heelemaal niet meer, wat de toekomst brengen zal en gisteren was hiervan reeds een verdere inkrimping van den handel het gevolg. Nu het oogenblik nadert, dat het Hooggerechtshof vonnis zal wijzen in het goudclausule-proces, vonden echter wat dekkings-aankoopen plaats en deze verhinderden een verdere afbrokkeling van het koerspeil De stem ming was gisteren tegen het slot zelfs nog iets beter dan de laatste dagen. Ter beurze van Amsterdam schonk men heden nogal wat aandacht aan de ge ruchten, volgens welke het restrictie-per centage van rubber in het tweede kwartaal van 1935 zal worden verhoogd van 25"/o tot 30 "/o, omdat er in planterskringen onte vredenheid heerscht over de tot dusverre met de restrictie behaalde resultaten. Een prijsstijging van 8 ets. per KG. tot on geveer 20 ets. per V« KG. schijnt nog niet voldoende succes te worden geacht van de restrictiemaatregelen 1 De stemming was heden vast onder in vloed van de gunstige houding van Sui kerwaarden. die gestimuleerd werden in een Indisch blad, dat de H.V.A. op laatste oogenblik nog een aanvraag voor plantvergunning heeft ingediend en con cludeert dat de directie de toekomst beter inziet met het gevolg dat H.V.A.'s tot 170 pCt. stegen terwijl ook de minder cou rante suikers en aandeelen culturen hoo- ger noteerden. Rubbers waren ook beter door geruchten dat het restrictiepercentage wordt ver hoogd. Amsterdam Rubbers Iets hooger, de minder courante soorten stegen tot 2 pCt. Tabakken uiterst stil. De koersen trokken REDE VAN DR. COLIJN. (Zitting van heden). Voortgezet worden de algem. beschou wingen over de RIJksbegrooting 1935. De Voorzitter van den Raad van Mi nisters, de heer Colijn, deelt mede, dat het wetsontwerp betreffende de cumulatie cir culeert bij de leden vain het Kabinet. De classlfloatie Ls ln onderzoek bij het geor ganiseerd overleg. De havengelden van I Amsterdam zijn voor een Jaar vastgesteld; de quaestie RotterdamAmsterdam ls in verder onderzoek. Het besluit in zake par ticuliere liefdadigheid en steunverleening is loyaal toegepast. Sinds het midden der 17e eeuw ls rood- wit-blauw de nationale vlag. De regeering heeft geen twistappel geworpen in het Nederl. volk. In het Kabinet is nooit eenlg geschil geweest over de groote lijnen der economi sche politiek. Als de minister van Onder wijs bij hoofdstuk VI nadere inlichtingen geeft, doet hij dat namens het geheele Kabinet. Spr. ontkent dat we er thans slechter aan toe zouden zijn dan bij het optreden van het kabinet; Integendeel ls de toe stand beduidend beter, al moet er nog veel verbeterd worden. Het onderzoek der commissie-Kooien betreffende revolutionaire elementen in het parlement heeft geleerd dat deze zaak niet zonder Grondwetswijziging bevredi gend te regelen ls. De economische toestand van nu ls grootendeels het gevolg van het wegval len van een groot deel van den export. Dit ls ook de hoofdoorzaak der werkloos heid. De productievormen moeten gewij zigd worden wegens de vermindering van den export; het ls een zaak van jaren. Door regeling van lm- en export is zorgvuldig overleg noodlg. In het algemeen geeft de regeering de voorkeur aan het stelsel van contingen- teerlngen boven al-omvattende bescher ming. Afschaffing van den landbouwsteun kan een totale ineenstorting van de boden- voortbrenging beteekenen Spr. zet ln den breede uiteen dat deva luatie niet de gevplgen heeft die sommi gen er wel van verwachten. Spr. verklaart dat we Jegens de goud landen volledige vrijheid hebben; doch ook zij zijn vrij. De gang van zaken om het werkfonds de industrie ten goede te doen komen, is voor de regeering een teleurstelling. Het overleg over den bouw van een tweede „Statendam" is nog gaande. Spr. heeft hoop op resultaat. Ordening van het bedrijfsleven is een vraagstuk dat buiten het crisisbeleid moet worden gehouden. Spr. verdedigt Nederlands houding in zake toetreding van Rusland tot den Volkenbond. De minister van Onderwijs moet zijn beleid in de speUingkjtpstip bij zijn begroo- ling kunnen ver.deaJ8n.' Den heer v. Embden wijst spr. er op, dat het niet veel heeft gescheeld of mid den van vojpg jaar ware de oorlogsvlam uitgeslagen, alsmede op de spanningen in Oost-Azië. We mogen niet zorgeloos zijn. Van het Jn 1930 door het parlement aan vaarde Vlootplan is 22 milhoen minder uitgegeven dan toegestaan was. Allerlei geruchten over wapenvoorraden van de N.S.B. zijn steeds onderzocht en alle onjuist bevonden De vergadering wordt te 1.15 uur ge schorst. iets aan. Op de Industrie-afdeeling ont stond eendge beweging in kunstzijde-aan- deelen die zich over de geheele linie ver beterden. Aku's stegen ruim 2 pCt, De export-prijzen van Ned. Kustzijde zijn in- tusschen scherp gedaald en lager dan zij In Nov. '32 waren. De handel in Unilevers was opgewekt. De noteering liep tot 90 op en wist zich te handhaven. Ook Calvé-Delft hooger. Philips nauwelijks prijshoudend. Op de Mij'nafdeeling waren Alg. Exploraties 2 °/o hooger; Unilevers lagen verdeeld. Koninklijke Olie iets lager. Scheepvaar ten bleven op peil. De Yankeemarkt was ln navolging van Wallstreet vaster. Dultsche obligaties weinig veranderd. De stemming op de Nederl. beleggings- markt bleef vast. Ned, Staatsfondsen handhaafden zich. Alleen 3'/: pet. obligaties Nederland Iets aangeboden en lager. WISSELKOERSEN Engeland 7.25 3/4 (7.25'/i) Duitschland 59.40 (59.37), Frankrijk 9.76 1/4 (9.75 3/4), België 34.53'/, (35.42). Zwitserland 47.91 (47.88'/,) Denemarken 32.42'/, (32.40), Zweden 37.42'/: (37.40' Noorwegen 36.47'/, (36.45) New York 1.48 3/4 (1.45 3/8). Prolongatie 1 oct. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AALSMEER. Jaarvergadering „V.O.L.T.A.", De Vereen, van Leerlingen en Oudleer lingen der Tuinbouwschool hield haar jaarvergadering in „De Oude Veiling", on der voorzitterschap van den heer C. Evel- eens Pz. Deze herinnerde aan het feit, dat de vereen, op 2 Febr. j.l. 30 jaar had be staan en in dien tijd veel en nuttig werk verrichtte. Het afgeloopen Jaar gal vol doening; een tuin teekencursus kon geor ganiseerd worden, waaraan 15 leerlingen deelnemen. Spr herdacht o.a. het over- lljde van het lid J. Zijlema te Hoogkarspel. De heer J. v. Leeuwen las de notulen, welke vastgesteld werden. Uit het jaarver slag bleek, dat de vereen, thans 144 leden en 49 donateurs telt. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren K. Eveleens Arn.zn. en J. v. Leeuwen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Huizinga be noemd was als secretaris in de plaats van den heer J. v. Leeuwen, diie door drukke werkzaamheden bedankt had. De heer Gehrels, van Lisse, bood na mens de zustervereeniging aldaar zijn ge- lukwenschen aan ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. De penningmeester, ae heer Weima, ga£ rekening en verantwoor ding der kasmiddelen. In 1934 waren de ontvangsten f. 423.85, de uitgaven f. 447.78, nadeelig saldo f. 23.93. De vereen, beschikt nog over een reserve van f. 514.64. In de met groen en bloemen versierde bioscoopzaal der „Oude Veiling" werd de feestavond gehouden, die werd geopend door den heer C. Eveleens Pzn. met een gedachtenisrede in verband met het 30- jarig bestaan Een afwisselend programma werd onder groote belangstelling afge werkt. NOORDWIJK. Mooie uitvoering van „d.O.S." De gymnastiek- en schermver. „Door Oefening Sterk" hield een uitvoering ln hotel Royal, waarvoor een geweldige be langstelling heerschte. De voorzitter, de heer F. H. van Spanje, opende met een welkomstwoord, speciaal tot den loco-burgemeester weth. De Wit, en leden van Zusterafdeelingen. Als eerste nummer werd het aardig be dachte gymnastisch spel gegeven „Waarom dan toch ben ik nog geen lid van D.O.S.?" Het programma van 15 nummers werd correct afgewerkt en gaf een goeden kijk op de ontwikkeling van de leden. In niet- geringe mate was dat te danken aan de bekwame leiding van den directeur. Er waren vlag-oefeningen voor kleine meisjes, vrije oefeningen kleine jongens; oefenin gen voor grootere jongens volgens systeem Gaulhöfer, vrije oefeningen voor meisjes der A-afdeeling, oud-HolIandsch lintenspel voor meisjes; vrije oefeningen van groo tere jongens; strafoefeningen voor meisjes A. en Rhytmische oefeningen meisjes B; hoogrek voor heeren; knotsoefeningen voor dames; vrije oefeningen voor heeren,; Brug voor dames en meisjes; Tremplin- paardspringen voor jongens; brug voor heeren en als slot bewegingskoor voor dames. De meeste oefeningen werden in effect nog verhoogd door de kleurenver- lichting. 'tWas een mooie avond. Aan de verbin- dingsschakei, het reizigersechtpaar in sport-artikelen, werden bloemen geof fieerd, alsook aan den directeur, die met de gym.-leden dit prachtig resultaat wist te bereiken. Aan het slot sprak weth. De Wit een woord van dank aan bestuur en leider voor het vele, dat zij willen doen in het belang van de lichamelijke ontwik keling van de Noordwijksche jeugd. Hierna volgde nog een geanimeerd bal. RIJNSBURG. De collecte voor de inwendige zen ding bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 72.29. SASSENHEIM. Jaarvergadering „Volg mij". De Chr. Jongelings ver. „Volg mij" hield in het Vereenigingsgebouw een feestelijke jaarvergadering. De voorzitter de heer W. Verschoor opende met een bijbellezing en inleiding naar aanleiding van Matth. 6 115. De secretaris bracht zijn jaar verslag uit. De heer A. L. Dekker hield een causerie over het onderwerp „Volg mij". De avond werd afgewisseld door een kernprogramma van voordrachten, stukjes proza en samenspraken, welke zeer in de smaak vielen Men werd toegesproken door den Eere voorzitter Ds W. G. Krijkamp, die sprak naar aanleiding van „Der jongelingen sieraad is hun kracht". Door afgevaardig den van andere vereenigingen zijn de beste wenschen overgebracht. De vereeniglng kan met dankbaarheid op deze geslaagde vergadering terugzien! ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jacobus, z. van A. P. Molenkamp en E J Hoogeveen Gerarda Theresia Maria, d van W. C. de Groot en C. M. Pieterse Anna Alida Maria, d, van A, M. van Leeuwen en A, M. van Pa ridon Adrlanus Gerardus. z van G. M. Bos en C. G. Molenkamp Stljntje Eli zabeth, d. van B. Bette en L. Troost Maartje. d. van P. G. C. de Fuijk en F. J. v. Rosse Petronella Agatha Maria. d. van L. M. J v. Velzen en E. M. C. van Haasteren Agatha Jacoba Maria. d. van F. Klein en A. J. v. d. Poel Martinus Petrus Maria z. van M. A Elderhorst en C. A de Groot. Overleden: Maria Theodora van Leeu wen 75 jaar. wed van H. Klijn. Ondertrouwd: Antonlus Maria Aldyslus Kohlbeck. 32 jaar. wonende te Leiden en Antonetta Clarlls 31 jaar. Getrouwd: J. G. B. Leune en W. Th J Vreeburv. De zoetemelk ls in prijs verlaagd met I ëén cent- per liter, en gebracht op 9 cent. LEIDEN, 8 Febr. 1935. Kaasmarkt. Aan gevoerd 57 partijen kaas. Goudsche kaas 45 partijen, Leldsche kaas 12 partijen. Besteed werd voor: ie soort Goudsche kaas per 50 K G. van 18 tot 19; idem 2e soort 16 tot f. 17; 2e soort Leidsche kaas per 50 K G van 15 tot f. 16. Handel kalm. Veemarkt 8 Febr. Totaal Runderen 519; totaal Kalveren 343; totaal Schapen 1079; totaal varkens 704 8 Stieren 70190, matig; 117 Kali- en melkkoeien 80200, stug; 219 Vare koeien 60140, flauw; 165 Vette ossen 90230, (schoon a. d. haak) per K.G. 30—56 ctstug; 19 Vette Kalve ren 30—65. per KG. 45—72 ct; 324 Nuch tere kalveren 35'/:, slecht; 150 Vette schapen 1218, flauw; 429 Weide schapen 811, flauw; 500 Vette lammeren 1014, flauw; 362 Mestvarkens 14—28, matig; 342 Biggen 711. stug duur; 3 Paarden; 6 Bokken en gelten. BODEGRAVEN, 7 Februari. Eierenvei- ling. Aanvoer 8603 stuks kipeieren. Prijzen wit 1.2.40 tot f. 2.80; bruin f.2.70 tot 1.3.20; eendeieren f 2.30 tot f. 2.50. HOOFDDORP, 7 Febr. Graanmarkt. Rogge 7.30—7.60; Ch gerst 5.50—6; Win- tergerst 5 255.75; Haver 6.505.76; Br. boonen 11.5012; Duiveboonen 88.50; Paardeboonen 66.25; Groene erwten 9.50 9.80; Vale erwten 11.5012; Gele mos terd 1819; Karwijzaad 1819; Blauw- maanzaad 1516, alles per 100 K.G, LISSE. Gladiolenveiling 7 Febr. In N.V. Holland's Bloembollenhuis. De aanvoer be droeg plus minus 1500 mand Gladiolen. De handel liep vlug; vooral de nieuwere soorten en Geel en Blauw bleven best in prijs. Onderstaande prijzen werden besteed per 100 stuks: Yellow Hammer in centimeter 14 op 12/14 1.15, 10/12 0.35, 8/10 0.20; War 0.60, 0.35, 0.20, 0.12; Souvenir 0.75, 0.45, 0.25, White Giant 1.25, 1.05, 0.35, 0.20; Moutn Everest 0.85, 0.60, 0.25, 0.14; Virginia 1.60, 0.80, 0.30, 0.15; Blérlot 0.70, 0.55, 0.30, 0.16; Faust 0.75. Glory of Holland 0.30, 0.18, America 1.—, 0.75, 0.30 0.18; Venus 0.45, 0.20. 0.12; Rubini 0.75, 0.45, 0.25, 0.15; White City 0.80, 0.40, 0.25, Baron v. Wijnbergen 0.65, 0.35,- 0.20, 0,12; Llebesfeuer 2.1.50, 0.60, 0.45; Mevr. van Konijnenburg 2.75, 1.50, Pfitzers Triumph 4.25, 3.50, 1.90, 0.85; Jacoba van Beieren 0.75, 0.55, 0.30, 0.18; Thomas Edi son 1.50, 0.60, Poolijs 4.55, Energie 1.10, 0.65, Brimstone 0.40, Flaming Sword 0.65, 0.45, 0.20, 0.12; Corry 1.—, 0.35, 0.20; Red Canna 0.75, 0.45, 0.25, Lady Boreel 0.63, 0.30, 0.18, Empress ol India 1.25, 0.30, Invincible 0.60, 0.35, Bé- llnde 0.75, 0.60, 0.30, 0.20; l'Unique 0.80, 1.50, Leviathan 0.85, 0.60, 0.30, Maréchel Foch 0.60, 0.25, 0.15, 0.10; Tru- del Gratz 2.40, Pink Perfection. 0.50, 0.25, 0.15; Willy Wigman 0.45, 0.25, 0 12; Mnt. Cénis 0.65. 0.45, 0.24, 0.15; Lilac Wonder 0.80, 0.55, 0.30, 0.16; Early Sunrise 0.80, 0.60, 0.35, 0.20; Schwaben 1— 0.70, 0.35, 0.20; Rose Precose 0.80, 0.35, Beat All 1.75, Oranje Blos- sum 2.25, Libelle 2.95, 1.65, Halley 0.80, 0.35, 0.18, 0.10; l'lmmacu- lée 0.65, 0.45, 0.25, Red Emperor 0.75, 0.50, 0.25 0.15; Baron Jos Hülot 0.85, 0.35, Gen. Fétain 0.65 0.35, 0.20, Perle Brlllant 1.50, Early Oranje 0.60, 0.30, 0.20, Roi Solell 0.80, 0.65, 0.35, Crimson Glow 0.60, 0.35, 0.20, 0.12. Diversen: LU. Regal 22 op 4.50; id. 20 op 4—; id. 18/20 2.25; id. 16/18 1.25; Um- bellatum 20 op 2.50; id 18/20 1.60; id. 16/18 1.25; Tigrinum 18 op 1.70; id. 16/18 1.25; id. 14/16 1.75; Philippinensls 10/12 1.25; Id. 8/10 0.55; Rubrum 20 op 7.50; id. 18/20 3.80; Arum Cornotum 28 op 3. id. 25/28 2.25; id. 20/25 1.25; Mnt.bretia Red King 1.17; id. in soorten 5 tot 10 ct.; Anemone the Caen zift 7 0.35; ld. zift 6 0.20; Ranonkels ln soorten 5 tot 10 ct.; Oxalis Deppi zift 5 0.12; Trltoma Solpha- talre 1.Dicklytra 2.50. NIEUWVEEN, 7 Febr. Kipeleren, aan voer 830. Prijs per 100 f. 2.35f. 3.15. Kaas per pond 1823 ct. RIJNZATERWOUDE. 7 Febr. Eierenvel- ling. Aangevoerd 1050 eieren. Prijs van f. 2,50 tot f. 3,10 de 100. WESTLAND, 7 Februari. Westlandsche Snijbloemenveiling. Copland 1820 cent; Bartigon 24—26 ct.; W. Pitt 21—26 ct.; Le Notre 4041 ct.; Pr. v. Oostenrijk 15 tot 19 ct.; Murillo 1316 ct.; Mr. v. d. Hoeff 19—23 ct.; La Reine 12—15 ct; Electra 1518 ct.; Couronne d'or 22 ct. General de Wet 21 ct.; Oranje Nassau 28 ct. per dozijn; Freesia 1618 ct. per bos. WOUBRUGGE, 7 Februari. Eierenvei- ling. Prijs kipeieren f. 2.60 tot f. 3 per 100 stuks. Kaas 1517 cent'per pond. Ondertrouwd: GERDA M. DIRKSE en JAN F. VAN DE WOESTIJNE Waarvan de huwelijksvol trekking zal plaats hebben op Donderdag 21 Febr. a.s. om 11.15 uur in de Lakenhal. Ontvangdag te Leiden, Mare 71A. op Z&terdag 16 Febr. van 35 uur; te Heem stede, Jozef Israelsplein 14, op Zondag 17 Febr. v. 3-5 uur Leiden, 8 Febr. 1935.. 6003 Getrouwd: R. J. T. BASKERVILLE en LENNY SPAARGAREN. Mede namens wederzijdsche familie, zeggen zij hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Londen, 8 Februari 1935. 5954 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3