75ste Jaargang VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 No. 22970 1FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD D&GBHAD JftQOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zalkenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer S ets. Duieau Noordeindsplem Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Roetchêque- en «Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:' Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden 1.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) Dit nummer bestaat uit VIER biaaen EERSTE BLAD. SLUITING MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Museum de Lakenhal" brengt ter algemeene ken- Es, dat het museum, wegens het daarin rerrichten van noodzakelijke werkzaam- ïeden, vanaf Maandag 11 Februari a.s. tot in met Zaterdag 23 Februari d.a.v. voor lUe bezoek ls gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. F. G. ROSIER, Secretaris. Leiden, 8 Februari 1935. 6001 INTREDE Ds. MISPELBLOM BEYER. A.s. Zondagmorgen zal de Intrede plaats lebben van den nieuwen Remonstrant- chen predikant ds. H. J. Mispelblom leijer, na vooraf bevestigd te zijn door Ir. P. D. Tjalsma van Rotterdam. DE STADHUISBOUW. Voor 1938 is alles gereed. De voorbereidingen tot den bouw van )et nieuwe Stadhuis zijn in een dergelijk radium gekomen, dat de aanbesteding ioor de fundeeringswerken begin April an worden tegemoet gezien, terwijl die oor den betonnen bovenbouw omstreeks September zal volgen. In den loop van het volgend jaar komt an de geheele bovenbouw aan de beurt, oodat, onvoorziene omstandigheden voor- ehouden, Leiden's nieuw stadhuis nog |6ór 1 Januari 1938 gereed zal zijn. De resten van den ouden gevel behoeven let te worden afgebroken, maar worden isteund door het daarachter op te richten (bouw. De ln 1929 gesloopte deelen van e topgevels zullen worden uitgelegd op rt pleintje achter de Pieterskerk. De oude gevel komt geheel symmetrisch staan ten opzichte van de inwendige limte-indeeling, waardoor een gunstiger Bnen en nissen-indeeling wordt verkre- en dan voor den brand het geval was. Momenteel ls men reeds bezig met eenig Dorbereidend graafwerk in de ruïne. WAARSCHUWING STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. De directie der Stedelijke Lichtfabrieken aarschuwt met klem tegen het koopen o waardelooze toestelletjes ter verkrij- ng van gas- of stroombesparing, waar ede den laatsten tijd herhaaldelijk huis >n huis gevent wordt onder voorgifte, dat lks van deze fabrieken afkomstig is. In ïal van twijfel informeere men of het el iemand van de Lichtfabrieken is, het- een men kan doen door naar het legiti- atiebewljs te vragen. Een uniformpet alleen, met een of an- ir „Gas" of „Electra" opschrift zegt niets! ACADEMISCHE EXAMENS Bevorderd is tot doctor in de Wis- en ituurkunde, op proefschrift getiteld: boeven over den invloed van golven op •n strand" In verband met enkele waar- bningen aan de Nederlandsche kust, de *r F. D. Timmermans, geboren te Wa- graafsmeer. Geslaagd voor het doctoraal amen Klassieke Letteren de neer M. C, Kuilman (Leiden.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Naamlooze Vennootschap Stoomwas- lerij van J. C. Roos en Zonen (f.) Bree- 'aat 67. Leiden. Hoofdzetel: Loosduin- iefweg 581, 's-Gravenhage. Het filiaal te den, Breestraat 67 is opgeheven. Bassenheimsche MotorreederijOost- '7tn, Sassenheim. Vrachtvaart. De sta llen zijn gewijzigd. Wijziging handels- "m in: n.V. Sassenheimsche Motor- lerij. 'bhan Pronk, Katwijk aan Zee, Donker 'lusstraat 38, Hoogstraat 8, Katwijk Zee. Rund- en varkensslagerij; fijne chwaren en kuiperij. Overleden eige- lai'i J. Pronk, d.d. 13 Nov. 1934. Wijziging maelsnaam in: Wed. Johan Pronk, luwe Eigenaresse: Wed. K. Pronkvan n °ever. Katwijk aan Zee. DE ARBEIDSBEURS. Op den 7den Februari 1935 waren 4601 666) werkzoekenden ingeschreven. EEBR. GEMEENTERAADSZITTING. L.^. kennis van de Leden van den Ge- tal 's gebracht dat de eerstvol- vergadering van den Raad hoogst- uscnijniijk zal plaats hebben op 25 Febr. a.s. DE 360STE DIES NATALIS DER UNIVERSITEIT. Ter gelegenheid van den 360sten ver jaardag der Leidsche Universiteit wappert heden van alle academische en vele open bare en particuliere gebouwen de vader- landsche driekleur. Het hoogtepunt van de herdenking is, als steeds, gelegen ln de plechtigheid ln het groot-auditorium, waarvan wij elders in dit Blad een verslag opnemen. Buitendien hielden de eerste jaarsstudenten dit jaar ln de middaguren een vaarjool. In een viertal schuiten voer een aantal zonderling uitgedoste studen ten door de Aalmarkt, Galgewater, Rijn en Schiekade, Jan van Goyenkade, Vliet, Steenschuur en Nieuwe Rijn naar de Koornbeurs, waarna men zich naar „Den Burcht" begaf, waar de jury de prijzen vaststelde. Blijkens ons door het Costuumhuis „Erato" verstrekte inlichtingen stelden de groepen successievelijk voor de overwin tering op Nova Zembla, den moord te Raamsdonk en de geschiedenis van Prlk- kebeen en Ursula. Uit den aard der zaak trok het bonte spektakel veel bekijks, waartoe de tallooze afgeschoten voetzoekers en sissers het hunne bijdroegen. Het orgaan van het Leidsche Studen tencorps „Virtus Concordia Fides" is in verband met het bovenvermelde feit ln feestgewaad gestoken. Op de voorpagina is een plaatje afgedrukt, dateerend uit 1825 en voorstellend een cortege van hoog leeraren, die zoojuist de Academie hebben verlaten op weg naar de Pieterskerk, waar de rector-magnificus een gedenkrede zal houden. Bovendien is een uitvoerige beschrijving opgenomen van den „plegtigen ommegang door de H.H. studenten ter gelegenheid van 't 250-jarlg bestaan der Hoogeschool". LEIDSCHE CHR. HARMONIE-VEREENIGING. Viering van het eerste lustrum. De Leidsche Chr. Harmonie-Vereeniging die in onze stad een goeden naam heeft, gaf gisteravond ter gelegenheid van haar eerste lustrum een feestviering in de Stadsgehoorzaal, die zeer goed bezet was. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de afgevaardigden van de 3 Octoberveree- niging en de Chr. Oranjevereeniging. Ds. D. Kuilman, herv. pred. alhier, heeft namens het bestuur, allen hartelijk wel kom geheeten om daarna de jubileerende vereeniging geluk te wenschen met dit eerste lustrum. Spr. herinnerde er hierbij aan. dat de vereeniging, die met veel moeilijkheden te kampen heeft gehad, zich hier dapper doorheen heeft geworsteld. De Leidsche Chr. Harmonie-vereeniging, die de onderlinge harmonie goed weet te bewaren, draagt haar naam met eere. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de vereeniging moge leven, groeien en bloeien: „Soli Deo Gloria". Het jubileerende gezelschap opende hierna zijn programma met een pittlgen jubileum-marsch, voor deze gelegenheid gecomponeerd door zijn directeur, den heer H. van der Veld. Achtereenvolgens volgde een groot aan tal nummers, die alle zonder onderscheid, voortreffelijk werden gespeeld. Het korps kreeg in deze stukken ruimschoots gele genheid zijn kunnen te demonstreeren. Vooral de fantasie over christelijke liede ren klonk heel goed. Voor de pauze wachtte de vereeniging nog een verrassing, waarvoor het dames comité had gezorgd. Bij monde van mevr. van der Veld, pre sidente van het dames-comité, werd een vijftal instrumenten aangeboden. Ook heeft de heer Elsgeest namens de donateurs nog een muziek-instrument (een tuba) aangeboden. Namens de Chr. georganiseerde werk- loozen heeft tenslotte de heer Crama het bestuur een bloemenhulde vereerd. De voorzitter van de vereeniging, de heer Biesbroek heeft voor deze geschenken hartelijk bedankt er hierbij op wijzende, dat de geschonken instrumenten een groote aanwinst voor het gezelschap beteekenen in verband met den financieelen toestand der kas. Spr. bood hierna bloemen aan de da mes van het comité aan, waarna hij den dirigent dankte voor zijn goede, aange name leiding. Tijdens de pauze is het bestuur in de receptiekamer door velen gecomplimen teerd. Het tweede gedeelte van den avond werd gevuld door de opvoering van het blijspel „Hoe het Weeuwtje uit het Hof van Hol land gevrijd werd" door de tooneelclub van Prediker, die met de opvoering van dit st.uk weer velen aan zich heeft verplicht. Vlot en met de noodige expressie, is dit stuk, waarom hartelijk is gelachen, ten tooneele gebracht Aan de dames werden bloemen overhandigd. Ds. H. Thomas heeft tenslotte nog een slotwoord gesproken. Het eerste lustrum ls op waardige wijze gevierd. Geslaagd voor het doctoraal examen (staatkundig-economische richting) aan de Ned. Handels-Hoogeschool te Rotter dam: de heer J. P. Duyverman alhier. SELSKIP „FRYSLAN." Lezing van den heer Fedde Schurer. Gisteravond waren ln de gezellige bo venzaal van „De Harmonie" de Leidsche Friezen bijeen om te luisteren naar een lezing van den bekenden Frieschen dich ter Fedde Schurer, die sprak over en uit zijn dichtwerk. Spr. had zijn eerste dichtwerk gemaakt in den vorm van vertalingen. Psalmen, het Te Deum, gedichten, vooral van Heine. Wat zijn eigenlijke origineel werk betreft, was hij begonnen met strijdzangen. Veel bewondering had hij voor Fieter Jelles (Troelstra) gehad, maar diens invloed op hem is niet bijzonder groot geweest. Veel eer heeft hij den invloed ondergaan van Adama van Scheltema en de Vlamingen Rodenbach en René de Clercq, vooral de laatste. Deze strijdzangen waren hevig Friesch-nationalistisch en anti-Hollandsch Indertijd was dit alles echt gemeend, waarom spr er dus ook geen spijt van heeft, ze te hebben gemaakt, al zou hij nu niet meer zoo kunnen schrijven. Een van de beste gedichten uit dien tijd, dat veel opgang maakte, was „War dei", een oude krijgsroep uit den tijd van de Schieringers en Vetkoopers. Een jaar na het verschijnen werd die naam gedragen door een paar Friesche vereenigingen, een turfschip, een schaakclub en een villa. Maar allengs kwam er een meer beza digde toon, hier en daar ook een klank van twijfel. In plaats van strijd en aanval kwam veel meer het besef van groei. Het beste van deze gedichten is misschien wel „Magna Frisia". Zijn weg ln de strijd zangen was van rumoer tot rust. Na de pauze sprak spr. over zijn andere gedichten, vooral over die, welke in een- voudigen trant geschreven zijn. Spr. be pleitte het goed recht van dergelijk werk. Onder de belangrijkste kenmerken van deze dichtkunst zijn eenvoud, natuurlijk en anonymiteit. De mooiste balladen zijn die, welke bij het volk leven en waarvan niemand den naam van den dichter meer kent. Wanneer een dichter zich van dezen vorm wil bedienen, moet zijn eigen per soon wel heelemaal op den achtergrond treden, en dit ts een van de moeilijkste dingen, daar een dichter nu eenmaal bijna altijd individualist is. Als illustratie droeg spr. voor „De spielman yn 'e tram", „De lietsjesjonger", en „It forgetten liet." Hoe langer hoe meer is er het streven, om geen onbelangrijke, kleine zielekwes- tletjes uit te pluizen, maar te spreken van de werkelijk fundamenteele dingen als roeping. Een dichter is een apostel van de blijdschap. Deze roeping wil ook spr. verwerkelijken Tot slot droeg spr nog voor de „Bal lade fen 'e Südersea". „Mijn famke ut 'e Skans" en „Thüsreize." Hij had meer uit dan over zijn werk verteld, maar kon zijn lezing niet anders inrichten. De praktijk is het voornaamste, heel licht zou men er toe komen, wanneer spr. vooral over zijn werk sprak, de persoon in het middelpunt te stellen en hem een overbelangrijkheid toe te kennen, wat niet de bedoeling van spr. was. Deze zeer goede en vlotte lezing, die niet in het minst door de talrijke voor gedra gen gedichten belangwekkend was, werd op voortreffelijke wijze afgewisseld met zang van mej. Van Tuinen. Met een woord van hartelijken dank aan den heer Schurer en mej. van Tuinen sloot de voorzitter, de heer Nijholt, deze bui tengewoon geslaagde vergadering. Bij beschikking van den minister van financién is hier ter stede een collecte der Staatsloterij gevestigd en is benoemd tot collectrice mevr. G. A. GooszenVerhoeff uit Bussum. De dienstplichtigen der lichtingen 1929 en 1931 van het 6e regiment veld artillerie, afkomstig van de onbereden ar tillerie, komen in de legerplaats bij Olde- broek als volgt voor herhalingsoefeningen onder de wapenen: de onderofficieren 17 en de korporaals en soldaten 24 Juni. Zij vertrekken 10 Juli met groot verlof. In het jaarverslag van de Ver. voor Chr. Gezondheid- en Vacantiekolonies in Nederland afd. Leiden is een foutje ge slopen. Er staat: bijdragen van ouders van uit gezonden kinderen en fondsen f. 171.50; lijsten en bijdragen van vereenigingen f. 176. Dit moet zijn: bijdragen van ouders van uitgezonden kinderen f. 171.50; giften en bijdragen van vereenigingen en fondsen f. 176. A.s. Vrijdag 15 Febr. zal het geza menlijk personeel der N.Z.H.T.M. een ex cursie ondernemen naar de Leidsche Dekenfabriek van de Firma Zaalberg. De fa. v. Moorsel Botermarkt vestigt door de organisatie van een speciale Neder - sche week de aandacht op uitsluitend Nederlandsche producten. In het perceel Jacob Catslaan 12 heeft de lieer J. Stikkelorum een moderne, zeer hygiënisch ingerichte slagerij geopend, die een uitstekenden indruk maakt en zeker in deze nieuwe buurt aan een lang gevoelde behoeft zal voldoen. Alle soorten vleeschwaren zijn hier te verkrijgen; een fraaie koelcel verhoogt den betrouwbaren indruk. De inrichting geschiedde door de firma's Klootwijk, Den Haag, en Otto, alhier, voor de betegeling. 1STE LUSTRUM UNITAS STUDIOSORUM LUGDUNO BATAVA. „D. E. D. I. L." „Hellegang", van Jean Cocteau. Ook de tooneelafdeeling der Unitas heeft bij het eerste lustrum begrepen, dat een hoogtepunt daarvan een schouwburgvoor stelling is. Ongetwijfeld kunnen de stu denten immers bij zoo'n gelegenheid goed werk doen met een „experiment". Juist van die zijde kan ernstig gestreefd worden naar vernieuwing van het tooneel, dat vastgeroest heet in oude methodes. Het is d e kans voor het nieuwe! In aansluiting op deze op zichzelve goede zienswijze heeft „D.E.D.I.L." gegrepen naar Jean Cocteau's „la Machine Infernale", een modern uitgewerkt Oldipus-drama. Dat deze greep echter een gelukkige is geweest, meenen wij, helaas, te moeten ontkennen. De auteur heeft zijn uiterste best gedaan om het bekende Grteksche noodlotsdrama te halen uit het bindend karakter van den wil der goden, en te brengen binnen de sfeer van de mensche- lijke hartstochten, waardoor dan het nood lot van Oidipus wordt voltrokken. Speciaal de sphinx, voorgesteld als een vrouw met echt vrouwelijke beweegredenen, moet daartoe dienen. Uit wraak over door Oidipus versmade liefde, brengt zij in vervulling de tweede droeve voorspelling: Oidipus' huwelijk met zijn moeder! Doch de eerste de moord op zijn vader! is dan al voltrokken en ook de tweede is reeds onvermijdelijk geworden, tengevolge van het zich laten overwinnen der sphinx! Zij speelt de voorsnelling geheel in de kaart al wil zij ook anders. Cocteau heeft, door den loop van het drama geheel te vo'-gen, niet aan de nood- lotsbeschikking zijn Oidipus-figuur kun nen onttrekken. Met blijft steeds voelen, hoe het noodlot met ijzeren greep alle figuren in zijn macht heeft en hen voort drijft. tot de vervulling volkomen is. Waar dit zoo is, doet deze Oidipus-be- werking meermalen caricaturaal aan. al weet de auteur in zijn dialoog nu en dan rake zetten te lanceeren. Zoo caricaturaal, dat ons af en toe zelfs het gevoel bekroop, dat weinig minder dan heiligschennis werd gepleegd aan het groote meesterwerk van Sophocles, dat blijvend is door alle tijden! De inzet doet aan de Hamlet denken, doch is veel minder overtuigend. Het niet hooren van het geroep van den geest van den vermoorden koning Laios b.v. zelfs werd het spel der overigen geregeld onder broken om die onzichtbare stem zich des te scherpen te doen uiten! is al zeer zwak. Verder wordt Sophocles vrij ge volgd. Een en ander in moderne coetuums. die evenzeer naar het caricaturale neigen. Neem b.v. Kreon in uniform van een In disch officier! Waartegen de Anuhis en de Tiresias dan weer detoneeren „D.E.D.I L heeft zich gewaagd aan een „experiment", dat wij niet kunnen bewon deren. Het „vastgeroeste" tooneel prefe- reeren wij boven deze z.g. hyper-moderne visie. Een overtuigende vertolking wist „D.E.D.I.L." daarnevens aan deze Cocteau die door het lid den heer J. J. van Loon verdienstelijk was vertaald niet te geven. De zeer eenvoudige decors waren goed gevonden en waren voldoende onder streeping voor de drama-stof. De diverse figuren lagen echter boven de krachten van dilettanten. Alleen de sjjhinx had om zich „sfeer" en soms ook koningin Iokaste. Maar verder schoot men bijkans unaniem te kort in uitbeeldingsgave. Er was te hoog gegrepen! Moge „D.E.D.I.L.". dat veel beter kan, spoedig revanche nemen! De avond droeg het karakter van een lustrum-voorstelling. Vooraf het „Io-vivat, veel applaus en na afloop de kransen-hul- diging. Wij zagen er o.a. van de Unitas, van den Senaat, van de V.V.S.L. en de In- dologen, terwijl de dames in de bloemetjes werden gezet. Morgen opent de heer J. van Harte- veld in het pand Zeemanlaan 37 een nieuwe drogisterij. De ondernemer is ge diplomeerd vanwege den Ned. Drogisten- bond en bezit reeds 10 jaren praktijk, zoodat hij weet, welke eischen het bedrijf en ook de cliëntéle stelt. In den winkel vindt men een groote verscheidenheid van de meest uiteenloopende artikelen: droge rijen, chemicaliën, verbandstoffen, verf waren, wasch- en poetsartikelen, kortom alles wat in een goede drogisterij aanwe zig moet zijn. Gistermiddag is in de woonschuit van C. C, S. liggende in de Langegracht een pot met teer, welke op de kachel stond, in brand geraakt. Omwonenden wisten het vuurtje met eenige emmers water ee blus- schen, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. De schade bleef beperkt tot een gedeelte van den schoorsteenmantel en 'n costuum. Het „toeback suyghen" is voor de Hollander van oudsher een geliefkoosde bezigheid en het verwondert dan ook niet dat de eerste winkel welke in de van der Waalsstraat wordt geopend, een tabaks en sigarenmagazijn is. Het is de heer J. G. van Zwieten, die in het hoekpand 1 een keurige sigarenzaak heeft geopend. De omwonenden kunnen zich dus ter be koming van rookgerei een wandeling naar de stad besparen. BINNENLAND. De 360ste Dies Natalis der Leidsché Universiteit (Stadsnieuws, le erf 3e Blad), Wijziging der Kieswet om versnippering der volkskracht tegen te gaan; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. (Binnenland, 4de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad)". Het Nederlandsch voetbalelftal voor den wedstrijd tegen Duitschland ongewijzigd (Sport, 4de Blad). PTTTTF.NLAND. Mc Donald over het accoord van Londeit (Buitenland, 1ste Blad). Weer een rede van dr. Schacht. (Bui tenland, 1ste Blad). Afbrokkelende regeeringsmeerderheid in Frankrijk. (Buitenland, 1ste Blad). Rakosi in Hongarije veroordeeld toO levenslang. (Tel., Ie Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. Het accoord van Londen. In een rede te Luton (Bedfordshire)' heeft MacDonald, sprekende over de Fransch-Britsche overeenkomst gezegd, dat deze het meest doeltreffende preven tieve wapen vormt tegen aanval dat de internationale diplomatie ooit heeft ge schapen. Indien ooit een staat aanvalsplannen, koestert moet hij weten dat, zoodra hij zijn vliegtuigen uitzendt om den vijand aan te vallen, hij tegenover zich een com binatie vindt die hem de overwinntnj absoluut onmogelijk maakt. Als men dit geen grooten stap naar den vrede wil noemen, is het toch in elk geval een groote schrede naar het doel den oor log onraadzaam of onmogelijk te maken. Frankrijk en Duitschland hebben beide eischen gesteld, zoo ging de Britsche pre mier voort, die zoowel de een als de ander niet in overeenstemming kon brengen met zijn eer. De mogelijkheid in zoo'n geval is: bij wien moet men beginnen? Wij zijn met beide tegelijk begonnen en wii hebben een verklaring afgelegd tegenover Frankrijk welke op het oogenblik door Duitschland1 wordt bestudeerd. Ik hoop dat het resultaat zal zijn dat Duitschland in den Volkenbond terugkomt gekroond met die eer welke het verlangt. Frankrijk en Duitschland zullen dan te Genève onderhandelen over de veiligheidi en ik hoop dat een groote stap gedaan zal kunnen worden naar een grooter in ternationaal accoord. betreffende de be wapening. zoodat de naties opnieuw een hindernis zullen hebben overwonnen op den weg naar den staat van vrede. In verband met de Fransch-Britsche overeenstemming op het punt van lucht aanvallen. herinnerde MacDonald eraan dat de arbeiderspartij in 1924 een Ge- neefsch protocol had goedgekeurd dat op dezelfde idee was gegrondvest. Overigens heerscht er nog altijd rust. Wel is de Duitsche gezant te Parijs terug gekeerd doch waar Laval licht ongesteld is zal de ontmoeting vooreerst niet plaats hebben o RUSLAND. Stalin voorzitter der Commissie tot grondwetsherziening. Stalin is gekozen tot voorzitter van de commissie van 32, welke tot taak heeft de grondwet te herzien. De volkscommissaris van financiën deelde mede, dat de begrooting voor het jaar 1935 sluit met een overschot van drie milliard roebel. De Inkomsten worden geschat op 65.700 millioen en de uitgaven op 62.500 millioen roebel, waarvan zes milliard voor sociale verzekeringen en een gelijk bedrag voor de defensie zullen wor den besteed. o GRIEKENLAND. Weer Putsch-plannen. Volgens beriohten uit Kreta heeft de gouverneur aldaar op het douane-kantooi twee snelvuurwapenen, die voor Venizelos bestemd waren en waarvan het bezit bij de wet verboden is, in beslag doen nemen. Voorts zijn geruchten in omloop, volgens welke de indertijd naar het buitenland ge vluchte generaal Piastiras aan de Grieksch-Bulgaarsche grens aangekomen is met het doel in Griekenland een Putsch op touw te zetten. De offieieele instanties zijn met inlich tingen over den toestand zeer gereser veerd, doch gemeld wordt, dat de regee ring de ontwikkeling van den toestand kalm afwacht.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1