[IIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 7 Februari 1935 LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. teWI EERSTE KAMER. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 759. Hedenmiddag 3 uur: 770. telegrafisch weerbericht b. Kon. Ned. MeteoroL lost. te De Bildt. Hoogste stand: 773.6 te Valencia, laagst, stand: 739.7 te Janmayen. (twachtlng tot den avond van 8 Feta.: Matige tot zwakke Oostelijke tot Noord- Mtelif'ke wind. Helder tot llchtbewolkt. iter wellicht toenemende bewolking, (duig of geen sneeuw. Matige vorst des uhts. Overdag lichte vorst tot tempera- sr om het vriespunt. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt, heden te 9.05 uur u alle posten: „Attentiesein neer." buitenlandsch weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat iteren bezig was zich in het Noordoosten vormen nam snel in beteekenis toe en Mekt thans nagenoeg het geheele vaste nd en Scandinavië. De uitbreiding over Oost-Europa gaat eg steeds door; op de Britsche Eilanden ,im daarentegen de luchtdrukstijging een ode. De depressie, die gisteren over het Ka- ul lag trekt naar de Mlddellandsche Zee tg. Krachtige Oostelijke winden voeren rel groote snelheden de continentale sde luchtmassa's over Duitschland en nnkrijk naar het Zuidwesten. De bergstations in de Middelgebergten «Idden alle temperaturen van 10 tot 12 «den Celsius, de vliegtuigwaarnemingen iven temperaturen beneden 30 graden 5000 M. hoogte. (Berlijn 40 graden etsius op 5500 M. Hoven ons land zijn de temperaturen li minder laag, daarentegen wordt langs Zuidrand van een zeer diepe depressie tl barometerstanden beneden 725 m.M. Oostkust van Finland luchtmassa's mhooge temperatuur naaT de Poolzee tonsporteerd, zoodat in het Oosten van ■land en op den Mayen zomerwarmte «rscht. Voor onze omgeving is nog eenlge toe- re van de vorst te verwachten bij hei- weer, later echter weer eenige toename li de bewolking. luchttemperatuur. usste temperatuur vannacht 6 gr. C. 'uur voorm.: l'/a gr. C. (35 gr. f.), uur 'smldd.: IV* gr. C. (35 gr. F.), uur nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.). iOOGlVATERTLÏDEN te katwijk zee. Voor Vrijdag. 'H. te 6 u. 58 min.: n.m. te 7 u, 21 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 5.28 n.m. tot 7.02 v.m. maans- op- en ondergang. I Febr.: op: 8 u. 37; onder: 22 u. 47. SET drama in de bonairestraat te amsterdam. Het Gerechtshof te Amsterdam wees wen interlocutoir arrest in de strafzaak •ten den 23-jarigen tuinder H. V. uit luizen, die in Januari van het vorige jaar een perceel aan de Bonairestraat zijn •ejsie zou hebben doodgeschoten, "e procureur-generaal had tien jaar ge- ®5enisstraf gerequireerd. Het Hof achtte et onderzoek niet volledigop 28 Februari f- zullen nog enkele getuigen worden ge oord. haagsche rechtbank. rechtbank veroordeelde den 19-j ari sen chauffeur G J. F. D. en den 18-jarigen uit Leiden, die terecht hebben ge- W6?ens een serie diefstallen met ,j™, en inklimming in vereeniging ge nt5 Oegstgeest en te Leiden, ieder '2jaar gevangenisstraf en den 19- Lm n winkelbediende F. B, te Leiden heli 5 ^iefsbal in vereeniging wegens dipt!!? 5n weBens medeplichtigheid aam «stal tot 2 jaar gevangenisstraf. een voortgezette zaak tegen den 23- nu L' v' d- M- tegen wlen door het In ,i. zake van verschillende diefstallen CL?e,omgeving van Wassenaar en Kat- omff »r gevangenisstraf is geëlscht, en uifeov, w'en een psychiatrisch rapport is "seht persisteerde de officier bij zijn ra» Senomen requisitoir. "spraak 21 Februari a.s. ^officier van justitie eischte tegen strlftL ult °en Haag 1 jaar gevangenis- 0n wegens diefstal van 'n heerenrijwiel aanL Leiden, dat toebehoorde ,teÜ zekeren v. d. L. aldaar. Vr™ """"ren v. a. Vonnis 21 Februari. De 35- iarige rijwielhersteller H. J. C. van et"LHl"e8,om stond op 24 Jan. j.l. terecht ''"'stal van een rijwiel uit een Sostitip"'--6, ^oordwijkerhout. De off. van INBRAAK IN het GYMNASIUM. Hedennacht is voor de tweede maal in dezen cursus ingebroken ln het Gym nasium. Doordat het Gymnasium 's nachts, onbeheerd staat, hebben de bezoekers blijkbaar oude bekenden tijd en gele genheid gehad om alle lokalen en de leerarenkamer te bezoeken en verschil lende dingen overhoop te halen. De politie heelt de zaak ln onderzoek. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor doctoraal-examen Indisch recht de heer B. F. Verdier den Haag; candidaats-examen Indisch recht mej. P. Brandts Buys. Wageningen; candidaats- examen Techten de heer J. F, A. Modder man, Den Haag. •ehad geëlscht 1 jaar gev.straf. n nou geel: W^btbank gelastte een voorllch- L «Pport over verdachte, autodieven te hdllegom aangehouden. In den afgeloopen nacht heeft de poli tie te Hlllegom twee autodieven aange houden. In Amsterdam was een auto ge stolen, waarmee men is gaan rijden. In de omgeving van Haarlem en Leiden trachtte men passagiers te vinden. In den nacht kwam men onder Hlllegom niet meer verder, wegens gebrek aan benzine. De wagen is toen geplaatst op de Elsbroe- kerlaan. Een bewoner van die laan heelt de politie opgebeld, waarop deze een on derzoek Instelde en o.m. kennis kreeg van den diefstal te Amsterdam. In den loop van den nacht waren aan het politiebu reau te Hillegom twee nachtverblijvers op genomen. Op een van hen werd nu een sleuteltje van de bewuste auto gevonden. De beide mannen hebben daarop den dief stal bekend. o de postvluchten. Te 6.27 uur vanmorgen is het vliegtuig „Pelikaan" naar Indlë vertrokken. Aan boord bevinden zich één passagier voo.r Allahabad en drie voor Batavia. Er bevin den zich verder aan boord 102 kilo bagage, 63l/i kilogram goederen, 19.8 kilogram dlenstgoederen, 326,882 kilogram, briefpost en 417 kilogram pakketpost. opheffing muziekkorpsen der mijnen. De verschillende muziekkorpsen der particuliere mijnen en de zangverenigin gen worden opgeheven, omdat zij geen subsidie meer verkrijgen van de Mijnon derneming. Thans wordt medegedeeld, dat ook het schitterend kóïps van de mijn Willem Sophie wordt opgeheven. de ramp van de uiver. Gelijk onder „Binnenland" wordt gemeld Is thans het rapport van dr. Van der Maas inzake de Uiver-ramp ingediend. Dit rap port is voor nader onderzoek in handen gesteld van de Permanente Ongevallen commissie, bedoeld in art. 154 van ge noemde regeling, welke commissie voor dit onderzoek door den minister van Water staat ls samengesteld als volgt: lid en voorzitter, vice-admiraal Jhr. G. L. Scho- xer, Den Haag; leden, prof. dr. ir. C. B. Biezeno, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; majoor-vlieger F. A. van Heyst van de Luehtvaart-afdeeling te Soesterberg; off icier-vlieger der eerste klasse J. A. C. Broesder van den marine- luchtvaartdienst te Den Helder. schip aan den grond geloopen. Het in de haven van Terneuzen lig gende Nederlandsche stoomschip „Hennle" is hedennacht tegen een der havenhoof den aangedreven, met het gevolg, dat het schip aan den grond liep. Het passeerende sleepschip „Peter de Hoogh" raakte met zijn uitgeworpen anker verward in de uitstaande anker ketting van het stoomschip „Hennle", waardoor ait zijn houvast verloor met het bovenvermeld gevolg. De „Hennie" zit geheel op de steeneri glooiing, een positie, die niet van gevaar is ontbloot. Tijdens vloed zal getracht worden, het schip vlot te krijgen. tractor uitgebrand. Gisteravond reed de heer H, van Lys- sel gezeten in de cabine van zijn tractor in de richting Kruisstraat-Maaskant te Ros malen, toen hij plotseling door het knallen in de motor erop opmerkzaam werd ge maakt, dat er iets niet' in orde moest zijn. De heer L minderde vaart en zag, dat vlammen van onderen uit de motor sloe gen. Hij verliet ijlings den wagen en be kwam daarbij ernstige brandwonden aan de handen. De tractor brandde geheel-uit.. c. v. d. laan t In den ouderdom van bijna 90 jaren is ten huize van zijn familie te Schermer overleden de heer Cornelis v. d. Laan, die gedurende tal van jaren, lid is geweest van den gemeenteraad Van Haarlemmer meer. Ook op landbouwgebied was de heer van der Laan, gedurende vele jaren een be kende persoonlijkheid in de Haarlemmer meer. DE HOOGE WATERSTAND. De K.N.A.C. bericht, dat ir verband met den hoogen waterstand de gierpont tus- schen Tiel en Wamel uit de vaart is ge nomen. De oeververbinding wordt (ook voor auto's) onderhouden met een pont, welke door een stoomboot zal worden gesleept. voortzetting der algem. beschouwingen. (Zitting van heden). Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting voor 1935. De heer v. Embden (v.d.) oefent ernstige critiek uit wegens de vermeerdering der militaire uitgaven. Spr. brengt de regeering hulde voor haar aandeel in het Volkenbondswerk ter oplos sing van de Saar-quaestie. Spr. verlangt een commissie ad hoe om het vraagstuk onzer neutraliteit te onder zoeken. Het door de regeering toegezegd onder zoek betreffende particuliere wapenfabri- cage acht spr. onvoldoende. Hoewel instemmend met het Regeerings beleid ln 't algemeen, zal spr.'s fractie te gen de Defensie-begrooting moeten stem men. De heer Fock (lib.) critiseert de houding der vrijz.-democraten t. a. v. de Defensie- begrooting. Spr. had van minister Mar- chant meer tact verwacht in de spelling- quaestie. Voorts oefent spr. critiek uit op het beroep, door de regeering gedaan op de publieke opinie t. a. v. de houding van Ne derland ln zake toelating van Rusland tot den Volkenbond. Spr. wil maatregelen tegen revolutio naire elementen ook bulten Grondwets- herzieplng. om. Ingrijpende bezuinigingen had spr. van de regeering eerder verwacht. Spr dringt aan op vereenvoudiging van het stelsel van economische steunmaat regelen. Ordening van het bedrijfsleven moet van onder op komen mag niet zijn een eco nomisch maaksel uit de studeerkamer. Spr.'s fractie zal de regeering steunen, mits het bezuinigings-ontwerp spoedig kpmt. De heer Serrarens betoogt dat de re geering er zonder devaluatie niet komt. De niet-goudlanden staan er beter voor dan de goudlanden, Nederland moet tijdig zijn maatregelen nemen. De vergadering wordt geschorst voor een half uur. het julian ak an aal. Het uitstroomende water uit het Ju- lianakanaal is thans zichtbaar aan het verminderen. Op verschillende deelen van den hoogen kanaaldijk wordt sedert eeni ge dagen niets meer van uitstroomend water ontdekt; op andere plaatsen blijft hét nog uitstroomen, hoewel ook daar de hoeveelheid water afneemt. o doodelijk verkeersongeval te utrecht. Hedenmorgen te kwefcrt over acht heeft op het Vredenburg te Utrecht een' doode- lijk ongeval pfetats gehftd. In de richting Catharijnebrug tedqn''1 twèe 'wielrijders naast .elkaar en tér hèbgté van het res taurant Astoria pa.ssëëftie een trailer met een aanhangwagen. Vermlöedelijk is de links rijdertde man döbr den trailer ge grepen, toen 'èevallen 'èn onder het ach terwiel gekomen. Het slachtoffer, de 47-jarige timmerman J. G. G. uit de Slach-tstraat werd op slag gedood. De chauffeur bemerkte van hét ongeval niets ën reed door. Het nummer en de eigefiaar van den wagen waren eehter be kend, zoodat de aanhouding van den chauffeur, die in de richting Woerden verdwenen was, verzocht werd. De Utrechtsche politie waarschuwde dadelijk de politie te Woerden. Welke den chauffeur aanhield, die later door de Utrechtsche politie-ambtenaren gehoord werd. Hier bleek inderdaad, dat de man van het ongeval niéts bemerkt had, zoodat hier vermoedelijk niet van schuld sprake kan zijn. Het slachtoffer G. is naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar een nader onderzoek naar de oorzaak van het ongeval ingesteld wordt. o aanbesteding. Vanwege den Rijkswaterstaat werd he den aanbesteed het gedeeltelijk vernieu wen van de brug bij Withenlust en van de Dobbebrug met bijbehoorende werken in den Rijksweg no. IT Haagsche Schouw LeidenBodegracen, onder de gemeente Zwammerdam. Het laagst werd inge schreven door de firma D. van der Steen te Nieuwerbrug a. d. Rijn voor f. 3165. q. de moord op g. de bie. In verband met den moord op G. de Bie te. Oss, waarvoor zijn neef Piet de Bie door de rechtbank te den Bosch tot 15 jaar ge vangenisstraf werd1 veroordeeld en welke moordzaak op 20 Febr. a.s. in hooger beroep zal -voorkomen, werd door de voltallige strafkamer van het gerechtshof uit den Bosch te Oss hedenmorgen een onderzoek Ingesteld. In gezelschap van een veldwach ter begaf de strafkamer zich per auto naar Gemert onder de gemeente Berghem al waar het lijk van den vermoorde werd ge vonden. Nadat deze plek nauwkeurig was onderzocht begafhet. gezelschap zich via het Schayksveld over de Meerveldstraat naar de Meer, waar door den vader van den vermoorde diens rijwiel na lang dreg gen werd teruggevonden. Nadat de Straf kamer hier slechts even had vertoefd ver trok men weer naar de Kazerne van de Kon. Idar. té Oss. o1 laffe overval. Naar eerst thans bekend wordt, is eer gisteravond tusschen 10 uur en halfelf te Rijkevoort een laffe overval gepleegd op den 23-jarigen B. a., door den 20-jarigen B. en den 20-jarigen landbouwersknecht C„ belden wonende te Beugen. Het slachtoffer is overvallen toen hij al leen naar huis ging. Hij werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij bewuste loos ineen' zonk. Eerst toen gingen de da ders op de vlucht. Na eenigen tijd keerde bij A. het bewust zijn terug en kon hij strompelend een naburig café bereiken Na door een ver pleegster verbonden te A. door een dokter naar het Ziekenhuis''tè Boxmeer vervoerd. De politie heeft de daders nog denzelf den nacht gearresteerd. surseance van betaling verlengd De Civ, Kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam heeft de aan de Ind. Disconto Mij. n.v. in liquidatie verleende surseance verlengd voor den tijd van 6 maanden ge rekend vanaf 23 December j.l. Bewind voerders zijn mr. H. c. v. Zeggelen en mr. j. S. G. Scheltema. o nederland en belgië. Naar ons ter oore komt zullen de han delsonderhandelingen met België deze week waarschijnlijk niet meer worden voortgezet. De Belgische delegatie wordt eerst in den loop der volgende week weder in Den Haag verwacht. tramconducteur door den trein gedood. Hedenmiddag te ongeveer half twee is een conducteur der Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij, die met zijn rijwiel een overweg nabij Heemstede-Aerdenhout pas seerde, door een electrischen trein die om 13.51 te Leiden aankomt gegrepen en on middellijk gedood. Uit een kaartjestasch en pet die langs de baan gevonden werd, bleek dat het een conducteur der N.Z.H.T.M. was. De trein, die onmiddellijk stopte, kreeg 10 minuten vertraging. o De Leeuwarder Boternoteering is heden vastgesteld op 55 cents. Geslaagd te Delft voor het candi- daatsexainen Bouwkundig ingenieur de heer P. H. Dingemarrs te Nieuwkoop. De Ijsvogel thuisreis vloog he den van Singapore naar Bangkok. UIT NED. OOST-INDIE. DE RAMP VAN HET LEGERVLIEGTUIG. het wrak thans bereikt. Aneta meldt uit Bandoeng: De hulptroepen die aangerukt waren in verband met het zoeken naar het veron gelukte legervliegtuig, bestuurd door wachtmeester Wulms, bereikten gisteren eerst Iaat in den namiddag de omgeving waarin de machine was gesignaleerd. Deze plek moest vervolgens ook doordat het zicht door slecht weer werd belet, van de vliegtuigen uit door middel van licht- kogels nader worden aangeduid. De vlieg tuigen bewezen belangrijke diensten, doch laat öp den avond kwam het bericht dat het zoeken was gestaakt daar de hulpmid delen Voor nachtwerk niet toereikend waren. Hedenmorgen te zes uur werd door 300 man troepen onder leiding van den Com mandant van de Luchtvaartafdeeling het zoeken hervat. Het vliegtuig dat getra ceerd werd binnen een cirkel met een straal van een kilometer is te kwart over acht in den morgen gevonden. Het bleek irt den z.g. spook-krater te liggen. Het lijk van den bestuurder werd eveneens ge vonden. Het toestel lag ten Noord-Oosten van den grooten krater van den Tangkoeban Prahoe; het lag 30 a 40 Meter bezijden een boschpad bij een klein ravijn met den staart over den rand daarvan. Wulms, die den leeftijd van 26 jaar bereikte, is waar schijnlijk op slag gedood, daar het toestel njet een geweldigen smak moet zijn neer gekomen. Het vernield toestel ligt volko men opgevouwen. Een vleugel zit onder het vliegtuig, dat op den romp rust. Het toestel is vermoedelijk vóór den val be kneld geraakt. Hedenmiddag zal een compagnie uit trekken om het vernield toestel van ka pitein Kuntzel te bergen. Van dit toestel bevindt de staart zich in de hoornen, ter wijl de rest in den grond gedrongen en deels weggezakt is, terwijl de vleugel en de benzine-tank zijn afgerukt. president factorij naar holland. BATAVIA, 7 Febr. (Aneta). Het „Bat. Nieuwsblad" meldt, dat de President der Factorij van de Ned. Handel Mij., de heer M. H. Woutman, zich op 20 Februari voor dringende particuliere zaken naar Europa zal begeven; hij zal met hetzelfde schip naar Indië terugkeeren. ZWEMMEN. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Leiden wint den beker. In de badinrichting „De Regentes" te Den Haag, vonden gisteravond de jaar lij ksche interacademiale zwemwedstrijden plaats, welke zich ln een groote belang stelling mochten verheugen. Hieraan werd deelgenomen door studen ten uit Leiden, Amsterdam, Wageningen Delft en Groningen. De resultaten waren als volgt: 50 M. rugslag: 1. J. Reekers (Leiden) 371/5 sec. 2. De Jong (A'dam) 39 3/5 sec. 3. Moll (Groningen) 43 4/5 sec. 50 M. vrije slag: 1. Eendenburg (Leiden) 30 1/5 sec. 2. Bins (Leidep) 30 4/5 sec. 3. Vogler (Wageningen) 311/5 sec. 50 M. schoolslag: 1. Ekhardt Bos (Gro ningen) 38 sec. 2. Boomstra (Leiden) 401/5 sec/na loting met Sonnevylle (Lel den) in denzelfden tijd. 100 M. vrije slag: 1. Geerlings (Delft) 1 min. 13 3/5 sec. 2. Kolkman (Leiden) 1 min. 13 4/5 sec. 3. Stigter (Delft) 1 min. 15 2/5 sec. Estafette 7 x 25 M. vrije slag voor polo spelers: 1. Leiden 1 min. 45 sec. 2. Delft 1 min; 47 3/5 sec. 3. Wageningen 1 min. 47 4/5 sec. 5x50 M. wisselslag: 1. Leiden 2 min. 45 2/5 sec. 2. Delft 2 min. 47 sec. 3. Delft II 2 min. 50 3/5 sec. Estafette 3x50 M, wisselslag: 1. Leiden 1 min. 43 3/5 sec. 2. Groningen 1 min. 57 4/5 sec. 3. Leiden II 1 min. 58 sec. Waterpolo: LeidenWageningen 51. DelftAmsterdam 30. Beslissing om den eersten en tweeden prijs: LeidenDelft 40. Leiden won hiermede den wisselbeker. Beslissing derden en vierden prijs: Wa geningen - Amsterdam 32. Te ruim middernacht waren de wed strijden beëindigd, waarna de prijsuitrei king volgde. WIELRENNEN. de zesdaagsche te brussel. Hedenmorgen te 6 uur bij het begin der neutraliteit was de stand te Brussel als volgt: 1. Charlier-Deneef 317 pnt. 2. Magne- Buysse 209 p. 3. Pijnenburg-Wals 186 p. 4. Hamerlynck-Billiet 157 p. Op een ronde: 5. W. Vroomen-M. Vroo- men 130 p. 6. Loncke-Huys 117 p. Op twee ronden: 7, Smets-Martln 121 p. 8. Aerts-Schoen 112 p. 9. Haegelsteen- Anhès 57 p. 10. Bonduel-Ehmer 55 p. Op drie ronden: 11. De Pauw-v. Nevele 148 p. 12. v. Vlockhoven-v. Buggenhout 54 p Op zes ronden: 13. Hürtgen-Ippen 84 p. Op zeven ronden: 14. Di Paco-Fiemon- tesi 115 p. Op tien ronden: 15. Duray-Van Haezen- donck 98 p. AMSTERDAM, 7 Februari. Verschillende factoren vormden heden de aanleiding van een onganimeerde stemming op de Amsterdamsche effecten beurs. In de eerste plaats natuurlijk weer de zwakkere houding van Wallstreet, waar behalve het goudclausule-proces en de voorgestelde wijziging in de bankwet, be- oogende het Federal Reserve System geheel onder regeeringscontrole te plaat sen, thans ook de vrees, dat de regeering den spoorwegmaatschappijen den steun zal ontnemen, een druk op het koerspeh uitoefende. Daarbij was de stemming op de Londensche beurs flauw, niet alleen ln verband met de gisteren reeds gemelde ongunstige positie op de Londensche pro- ductenmarkten, tengevolge van de finan- cieeie moeilijkheden van verschillende peperspeculanten maar ook als gevolg van de verkiezingsoverwinning van den La- bour-candidaat in een district, dat zelfs in de beste tijden van Labour conservatief bleef. Weliswaar rekent men op een ver kiezingsoverwinning van de Labourpartij' bij de a.s. verkiezingen, doch het bewijs, dat de oppositie tegen het Nationale Kabinet groeit, maakte desniettemin een onaangenamen indruk. In den morgen waren de koersen meest wat lager. In den middag was de tendenz gunstiger. De berichten uit Londen waren geruststellend en de markt werd gesteund door de vaste houding van Unilevers, die één pet. avanceerde op gunstige dividends verwachtingen. Hierop aansluitend bestond vraag voor Calvé-Delft, die 2 pet. verbeter den. Aku's aan den vasten kant, terwijl Philips in herstel verkeerden en 2 pet. hoo ger waren. Echter waren Werkspoor, Wil ton en Ned. Scheepsbouw weer iets zwak ker. Oliewaarden stil. De stemming was gedrukt al bleven de verliezen fractioneel. Koninklijke evenals de Amerik. soorten luier. Suikerwaarden op kleine schaal ver handeld. De tendenz was ongeanimeerd. H.V.A.'s daalden 1 pCt. De minder cou rante soorten in reactie. Cultuurbanken- aandeelen boden weerstand. Rubbers wa ren ongunstig beïnvloed door de dreigende moeilijkheden te Londen op de goederen markt. Amsterdam Rubbers één pCt. lager Tabakken verwaarloosd, evenals Scheep vaarten. Aan Maxwell's' denkt bijna nie mand meer. Amerik. fondsen stil. De no teeringen waren meest lager. Duitsche obligaties waren nauwelijks prijshoudend. De Ned. Beleggingsmarkt was prijshoudend De 3'/! pCt. leening Nederland hand haafde zich op haar hoogste peil ooit te voren bereikt: 101 7/8 pCt. De wisselmarkt was stil, de stemming gedrukt, uitgaande van het pond dat on geveer l'/i pCt. lager noteerde. De dollar was iets zwakker. WISSELKOERSEN. Engeland 7.251/2 (7.271/2). Duitschland 59.37 (59.35). Frankrijk 9.75 3/4 (9.75 3/4). België 34.52 (34.51 1/2). Zwitserland 47.88 1/2 (47.871/2). Denemarken 32,40 (32.47 1/2). Zweden 37.40 (35.70). Noorwe gen 36.45 (36.55) N.-York 1.45 3/8 (1.45 5/8) Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 6 Febr. Roodekool f. 3.20—7.90. Savoyekool f 1.203.80. Groenekool f 1— f3.60. Pieterselie f0.70—1.30. Prei f 0.80 2.60. Selderie f 0.30—0.80. Knolselderie f0.802.90 p. 100 stuks. Kroten f 1.20— 1.50. Idem gekookt f 1—5. Witloof f2—13. Boerenkool f 26. Spinazie f 3436. Uien f 1.30—2.60. Wortelen f 2.30—6 40. Spruiten I f 3—9. n f 1.50—7. Andijvie f 22—20. Nero f3.30—6.10 p. 100 K.G. Melkveiling „Leiden", 6 Febr. Week van 1016 Februari 1935. Consumptiemelk 1ste klas f5.75, 2de klas f5.50; 3de klas f.5.25. Industriemelk f. 4.204.40. Rotterdamsche Combinatie Federatie- prijs: Melk voor Industriedoeleinde week van 3 tot 9 Februari 1935 f4.10. BARNEVELD, 7 Febr. Eierenmarkt Aangevoerd 950.00 eieren. Prijs 2,483,10 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 7 Febr. Veemarkt: Aangevoerd ln totaal 1429 stuks, waarvan 74 slacht- varkens. Vette van 16 tot 17l/s ct. per pond, levend met 2"/o korting; Londensche van 12 tot 13 ct. p. p., levend met 2% korting; 122 crisisrunderen. 58 magere varkens, prijzen van 14 tot 25 p. st.; 593 biggen 8—11 p. st. Geldersche biggen 1114 p. st.; 8 runde ren 100170 p. st.; 286 nuchtere kalveren 35.50 p. st.; 7 bokken en geiten 25 p. st. Handel redelijk. VOORSCHOTEN, 6 Febr. Kippeneieren f. 2.50f. 3.10, Eendeneieren f2.50f. 2.60 p. 100. Konijnen f. 0.30f. 0.50 per stuk. WESTLAND, 6 Februari. Binnenland Druiven 4858 ct; Dunsel 1222 ct.; Spinazie 1536 ct.; Wit lof 512 ct.; Tafelperen 1420 ct.; Stoof peren 510 ct. per K.G. Schorseneeren 2,003,80 per 100 K.G.; Roode kool 3,60 5,00; Savoye 1,80—3,00; Groene kool 0,60 3,00; Eieren 2,803,40 per 100; Peen 15; Andijvie 3898; Rammenaas 2040; Kro ten 1535; Spruiten 37Vï—75; Boerekool 823 per kist; Kelen 0,50—1.75; Peter- seie 0 40—1.60; Prei 0.40—2.40; Radijs 3.00 —3,50; Rhabarber 5,00—8,50; Selderij 0,30 1,00 per 100 bos. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3