Bij Brunhilde's zilveren jubileum. Dobbelmann Ickkerman! 75ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 Februari 1935 Derde Blad No. 22964 Mevrouw Dieben-Konings 25 jaar presidente. KUNST EN LETTEREN. GEMENGD NIEUWS. O Het bestuur der jubileerende vereeniging. Van links naar rechts, zittende: ,mevr. Dieben-Konings, mej. Snel en mej. W. Dieben. Staande: mej. Steffelaar en mej. Briejer. Morgen jubileert „Brunhilde", de bekend» Leidsche dames-gymnastlek- en athletiek- Vereeniging. „Brunhilde" '.n mevr. Dieben-Konings! Deze combinatie moeten wij daarbij op den voorgrond stellen! Want „Brunhilde" ismevr. Dieben en mevr. Dieben is „Brun- hllde"En als morgen op feestelijke wijze „Brunhilde's" zilveren jubileum zal worden gevierd, dan zal daarbij tevens het feit worden herdacht dat mevr. Dieben li jaren achtereen het presidium heeft waargenomen, van deze Leidsche sport- taenlging, die zich niet enkel in de Sleutelstad, doch ook ver daarbuiten een loeden naam verworven beeft, die ge waardeerd wordt als een sportlef en ge vreesd als een zeer sterk tegenstandster. Brunhilde" heeft in haar langdurig testaan ais oudste Leidsche dames-gym- nastickvereeniging een belangrijken en nuttigen invloed uitgeoefend op de lichamelijke ontwikkeling hier ter stede. li gaf niet alleen honderden meisjes en wouwen een prettige gelegenheid tot ont spanning door inspanning, maar zij maakte daarnaast op velerlei wijzen propaganda voor de sport in het algemeen en zij deed dat met dikwijls zeer veel succes. Haar «itvoerlngen gaven jarenlang den toon »an hier ter stede en zij behooren ook nu tog altijd tot de beste. Haar medewerking aan optochten, demonstraties e.d. getuig den immer van tactisch inzicht en fijnen «naak, haar deelneming aan wedstrijden elders, zoowel hier te lande als in den vreemde, bracht menigmaal groot succes en legde getuigenis af van grondige voor bereiding en een prachtigen clubgeest, die alle anderen ten voorbeeld kan zijn. En wanneer wiij dit alles oonstateeren dan moet daarbij als een onomstootelijk feit worden vastgelegd dat het mevr. Dieben is geweest, die 25 jaar als presidente en 13 jaar als leidster in „Brunhilde" ener giek en met een nooit falend optimisme de richtlijnen heeft aangegeven, dat zij het is geweest aan wie het te danken is dat Brunhilde zich, ondanks moeilijk heden van velerlei aard, die nu eenmaal in Mere vereeniging van tijd tot tijd voor komen, heeft kunnen opwerken tot het hooge peil van thans, dat haar een plaats doet innemen tusschen de allersterkste dames-clubs in den lande. Aan „Brunhilde" van deze plaats onze hartelijke gelukwenschen. Zoo iemand, dan heeft zij het recht om dit zilveren jubileum op luisterrijke wijze te herden ken..,.! Het was op Woensdag 2 Februari 1910, dat op initiatief van de dames M. G. B. fn G. J. Konings, de vereeniging defini te! werd opgericht, nadat reeds in een krige bijeenkomst principieel hiertoe was besloten. Er werd een keuze gedaan uit de volgende namen: Lugdunum Batavo- ten. Hyglëa Aspasia en Brunhilde. Met Poote meerderheid werd de naam Brun hilde gekozen, welke naam afkomstig is van de gemalin van den koning van Bour- gondié, en een symbool is van vrouwelijke zelfstandigheid, kracht en gratie. Al spoe dig kreeg Brunhilde veel aanhang in Lei oen Een groot aantal leden en donateurs baden toe en op gymnastisch gebied ging brunhilde al gauw meetellen. Vrije orde- wfenmgen en rijen vormden de voor naamste oefenstof. Men nam deel aan Bjwnastiekwedstrijden van het toenmalige gewest van Zuid-Holland van het gym- nastiekverbond, voor het eerst te Delft op o november 1910. Ieder jaar weer las men S-, velschillende wedstrijden den naam en zag men hoe Brunhilde vaak ™jt prijzen huiswaarts ging. In 1913 werd t™ athletiek. onder de dames oefen" n°® vrijwel onbekend, be- maoS8'™ a's gymnastiek-vereeniging, sem» t ®runhhlde grooten naam als amu- "vereeniging en vele ouderen zullen aan a nog met P'ez'er terugdenken ",ae altijd druk bezochte en zeer ge- do soilJde's en bal-masqué's. Ook werd e(,„.„JMniging reeds toen steeds bereid how en te werken aan liefdidig- "wosieesten, o.a. ten bate van de Ween- inno-„ .ren- Uit de latere Jaren her- ge»pv<.n ons de vele door Brunhilde nam volksbijeenkomsten. Regelmatig 3 ot,E?n deeI aan den jaarlijkschen wijl."teroptocht, waarbij Brunhilde dik don u een ^e^ee' eigen gr~ep en met verscheerf26'! ontwol"Pen praalwagens te^„,?or!°gsjaren brachten een kleinen actief maar het bestuur bleef steeds geest zorgde er voor, dat de goede e" het enthousiasme geen moment verstoord werden. In 1919 meldde het jaar verslag dat mevr. Dieben den wensch had uitgesproken, dat Brunhilde met het 10-jarig bestaan zich belangrijk zou heb ben uitgebreid en honderd leden zou be zitten. En inderdaad, op 2 Februari 1920 bezat Brunhilde honderd leden. Thans (1935) telt de vereeniging er 167. Het waren in die jaren voornamelijk mevr. Dieben-Konings, mevr. Kruythooft- Konings en mevr. Piliekers-Kurrels. die de vereeniging leidden. In 1922 leed de vereeniging een gevoelig verlies door het vertrek van mevr, Kruythooft-Konings naar Amerika. Einde 1924 bracht een groote ommekeer in de oefenstof der damesgymnastiek. De Musterschule uit Hannover demonstreerde hier te lande de nieuwe richting onder leiding van den heer Carl Loges, en ook te Leiden werd op initiatief van den Turnkring Leiden en Omstreken een demonstratie gehouden, welke een open baring was voor alle aanwezigen. Op ver zoek van mevr. Dieben en wijlen den heer Steyns. noodigde wijlen de heer van Spall, aan wie Brunhilde veel te danken heeft gehad, den heer Schmltt uit Amsterdam uit, hier een cursus te komen geven, welke een groot succes werd. Zoo was dan de tijd van plooirok en kousen voorbij en werd de meer moderne oefenstof gevolgd, waarbij men met bioote beenen turnde, in den aanvang tot groote verbazing van vele toeschouwers. Interne moeilijkheden waren oorzaak, dat 1925 een terugslag bracht, doch de energie en het krachtig volhouden van mevr. Dieben en een aan tal getrouwen brachten de vereen er weer spoedig bovenop en dit beteekende tevens 't begin van 'n geheel nieuwe periode, een periode van 10 vette jaren. Er zullen ongetwijfeld weinig vereenigingen zijn, die kunnen wijzen op zulk een veelomvattend werkprogram als Brunhilde in de jaren 19251935 af werkte. In April 1925 was er de grootsche huldiging van de eerste Holland-Indië vliegers op Houtrust. Brunhilde ontbrak natuurlijk niet en nam deel aan de in drukwekkende gymnastiekdemonstraties. En daarna volgde een lange reeks van gymnastiek- en atletiekwedstrijden. In de jaren 19251930 en 19301935 kwam Brunhilde uit op resp. 47 en 60 wedstrij den en veroverde 154 en 203 prijzen. Een totaal dus van 107 wedstrijden met 357 prijzen. De 203 prijzen welke gedurende de laatste 5 jaren veroverd werden, zijn als volgt verdeeld: 14 kampioenstitels, 3 eereprijzen, 1 prijs van uitmuntendheid, 70 eerste prijzen. 56 tweede prijzen, 53 derde, 4 vierde en 1 elfde. In deze 10 jaren heeft behalve de gymnastiek ook de athletiek een groote vlucht genomen. Het peil der gymnastiek ging met rasse schreden vooruit onder de bezielende leiding van de nieuwe leidster, mej. T. Steffelaar. Deze ging voor 6 weken naar Ollerup in Denemarken naar de hooge- school van Niels Bukh en sedert dien wordt een belangrijk deel van de te be handelen oefenstof op oefenavonden en uitvoeringen aan dit systeem, hoofdzake lijk gebaseerd op lenigheidsoefeningen, besteed, en met groot succes. Nog steeds is mej. Steffelaar de leidster. Slechts wei nigen weten, welk een stimuleerend voor beeld zij zelve voor de leden is door haar groote liefde voor de lichamelijke opvoe ding en voor Brunhilde. Wat mej. Steffelaar nog steeds is voor de gymnastiek, was mr. Thommy Rice voor de athletiek. Aan zijn kundige leiding dankt men het, dat Brunhilde zoo spoe dig een belangrijke plaats onder de dames-athletiekvereenigingen ging inne men en aan hem dankt Rie Briejer haar Nederlandsch record verspringen, dat met 5.57 M. nog steeds op haar naam staat, en dankte Aat van Noort haar record 800 M. hardloopen. Vooral de jaren 1927 en 1928 waren glorieuze athletiek- jaren. Aat van Noort, kampioene 800 M. hardloopen. Rie Briejer Neerlandsch kampioene 100 en 200 M. hardloopen en verspringen, de 4 maal 100 M. estafette ploeg kampioene, dat waren fraaie resul taten. Van 1925—1935 nam Brunhlide deel aan 80 atletiekwedstrijden, wel een bewijs, dat ook deze tak van sport in Brunhilde snel en met succes tot ontwik keling kwam. Vanaf het tienjarig bestaan heeft Brunhilde bij ieder lustrum nationale gymnastiekwedstrijden georganiseerd waaraan in 1930 bij het 20-jarig bestaan de Belgische keurturnpl eg bovendien nog medewerkte. Niet alleen in Holland kwam Brunhilde yeel op wedstrijden uit. Ook in het bui tenland is zij geen onbekende. Daar waren b.v. in 1927 de Internationale gymnastiek- wedstrljden te Ostende waaraan door een groot aantal Brunhilde-meiskes werd deelgenomen en dan in 1930 het tournool ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling te Antwerpen. Daar veroverde Brunhilde een groot aantal fraaie prijzen temidden van Belgen, Franschen, Dult- schers, Luxemburgers, Italianen, Engel- schen enz. En thans 1935 staat de wereld tentoonstelling te Brussel met interna tionale sportfeesten voor de deur en ook daar zullen de Brunhllde-liederen en yells daveren en ook daar hoopt een groote Brunhildeschare weer vele successen te boeken. Op athletiekgebied waren het Aat van Noort, Peet Dieben en Rie Briejer die op vele internationale wedstrijden de Hol le ndsche driekleur moesten verdedigen en dit meestal met eere deden. Aat van Noort en Rie Briejer vielen tevens de groote eer te beurt Nederland te mogen vertegenwoordigen op de Olympische spelen tc Amsterdam in 1928, hetgeen toch niet alleen een eer voor hen, doch zeker voor de vereeniging was. Nooit ontbrak Brunhilde voorts op de nationale bondsfeesten van het K.N.G.V. v/elke om de vier jaar gehouden worden en waarvan de wedstrijden met Pink steren 1934 te Rotterdam, waar zij vele successen oogste en o.a. de eerste plaats in de athletiekdrlekamp bezette, nog versch m het geheugen liggen. Brunhilde telt thar.s 3 eereleden en één lid van verdienste. De eereleden zijn mevr. Kruyfhooft Konings, mevr. PillekcrsKurrels en mr. Rice. Aat van Noort werd in 1930 b'j haar vertrek naar Indlë tot lid van verdienste benoemd. Brunhilde zal morgenmiddag van 4—5 uur recepieeren in „Den Turk" terwijl des avonds In de Stadsgehoorzaal de jubileum-uitvoering plaats vinden. Op Zondag, 10 Februari volgen er nationale wedstrijden voor dames, die zeer belang rijk beloven te worden, omdat alle sterke dames-vereenigingen uit den lande er aan deelnemen! RECLAME. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek. „Drie maanden geleden", schrijft een verpleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, Ik niet meer op kon staan of twee menschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een leelijken val gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linker been, van de heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen hagr niet meer doen. Een kennisje bezocht, me eens en zei: „Oh, zuster, probeer toch eens Kruschen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en het resultaat is eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik allerlei dingen doen, die ik drie maan den geleden niet kon. Ik kan loopen, dansen, springen en weer echt van het leven genieten." Zuster M. Enkele Ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur de oor zaak der rheumatiek uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het ettket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomit. 5586 NIEUWE UITGAVEN. Verschenen is bij de N.V. Blikman en Sartorius te Amsterdam het eerste num mer van het orgaan voor leerlingen en oud-leerlingen der huishoud- en industrie scholen in Nederland „De Huishoud school", dat onder redactie staat van mej. W. J. G. Hoffman. De eerste aflevering bevat o.a. aanbevelingen der dames J. F. Beumer en M. M. A. Michels. inspectrices van het Nijverheids-onderwijs, en maakt een keurig verzorgden indruk. De abonne mentsprijs bedraagt f. 1.50 per jaar. Van de N.V. Bataafsche Import Maat schappij ontvingen wij een alleraardigst „Shell-verkeersspel", een gemoderniseerd ganzenbord, dat de kinderen door het spel binnenshuis vertrouwd zal maken met de nieuwe verkeersteekens. •o- TIJDSCHRIFTEN. „Astra". Het Februari-nummer van „Astra" geeft een keur van goede verhalen. Gr. Volle- wens-2Seylemaker opent de rij met „Das kommt nur einmal", waarin zij het denken en voelen van een Duitsch meisje be schrijft, dat werk heeft gevonden in een Holiandsche stad. Van „Sapper", de be kende Engelsche schrijver, is er een boeiend verhaal: „Een vreemd geval in Cornwall" met illustraties van Eydney- Seymour-Lucas. Floris Feld schreef een Oostersche schets: „Het gelaat van Boeddha". J. van DoesburghDouwer een schets: „In en om een rondavel in Zuid- Afrika". verlucht door Fr. Rowley. Ter ge legenheid van het 40-iarig jubileum van Johan Buziau, schreef J. Diddens van Wedde een kort, door foto's verlucht ar- I tikel. En voorts nog een reeks aardige schetsen. HET AANNEMEN VAN STEEKPENNINGEN. Nadere bijzonderheden. Naar aanleiding van de arrestatie van de twee gemeente-ambtenaren en een sla ger te Amsterdam, in verband met door hen gepleegde corruptie, kan nog het vol gende worden gemeld: Voorop dient te worden gesteld dat de corruptie is gepleegd vóór de reorganisatie van den Centralen dienst voor de levens middelen en voor het optreden van den huidigen directeur hiervan. Reeds geruimen tijd verdacht men den chef van de Centrale Slagerijen handelin gen te plegen, die in strijd waren met zijn ambt en in strijd met de belangen van de gemeente. Zoo reed hij bijv. gedurende eenigen tijd met een auto, wat niet over eenstemde met zijn salaris. De politie stelde tenslotte een onder zoek in en deed, zooals we meldden, een inval in het kantoor van den slager De G. aan den Zeedijk. Het boekenonderzoek wees al zeer spoedig uit, dat er steekpen ningen werden gegeven aan twee ambte naren. Belangrijke posten kwamen in de boeken voor, welke niet op normale wijze konden worden verantwoord. Het gevolg was de arrestatie van de twee ambténa ren. De chef van de Centrale Slagerijen is al geruimen tijd ziek en dit kwam de nieuwer directie van den Centralen Dienst voor de levensmiddelen goed te pas, daar men hem liever niet dan wel in de slage rijen zag. Tenslotte is een geheele reorga nisatie aangebracht waardoor de bedoelde chef volkomen overbodig werd, zoodat hij voor ontslag uit den gemeentedienst werd voorgedragen, wat met 1 Maart a.s. zou gebeuren. Wat P.. de chef van de Keuken voor Kindervoeding betreft, het volgende: Ook tegen hem was verdenking gerezen en ook deze dienst werd op zeer ingrijpen de wijze gereorganiseerd, wat al weer tot gevolg had dat ook hij voor vrijwel on middellijk ontslag werd voorgedragen als overcompleet. Dus beide verdachten, zoo wel B. als P., chef van de Centrale Slage rijen en chef van de Keuken voor Kinder voeding, hebben nooit gewerkt onder de huidige directie van den Centralen Dienst voor de levensmiddelen. Oorspronkelijk kocht de chef van de Centrale Slagerijen op eigen gelegenheid het vleesch in bij de verschillende groote getreden, volkomen veranderd. Bij in- had te knoeien. Het leeuwenaandeel van de leveranties kwam als gevolg van de steekpenningen van De F, Thans is ook dit reeds sedert de nieuwe directie is op- getreden.volkom en veranderd. Bij in schrijving wordt de leverantie thans ge gund. Intusschen zijn de drie verdachten weer op vrije voeten gesteld. ■o- LIJK ONDER DE PUINHOOPEN. Het slachtoffer van den brand te Den Haag gevonden. Gistermiddag is onder de puinhoopen van de te Den Haag uitgebrande fabriek van de firma van Straten en Boon in de Waldorpstraat gevonden het totaal ver koolde lijk van den 74-jarigen timmerman K., die sedert den dag van den brand werd vermist en omtrent wien men direct ver moedde, dat hij in het brandende gebouw, waar men hem kort voor den brand had gezien, om het leven was gekomen. Het lijk is ter beschikking van de fa milie gesteld en naar de woning van het slachtoffer overgebracht. -o- NOTARIS FAILLIET VERKLAARD. De rechtbank te Leeuwarden heeft fail liet verklaard den notaris A. F. te Lang weer. Deze gebeurtenis heeft ook in de omliggende gemeenten vrij wat opschud ding veroorzaakt, niet het minst doordat verschillende aanzienlijke bedragen onder het beheer van den betreffenden notaris hadden gesteld. Reeds eenige dagen gele den deden geruchten de ronde, dat de zaken van F. er niet goed voor stonden. Door het optreden van een der schuld- eischers is thans het faillissement tot stand gekomen. Hoewel nog niet precies kan worden vastgesteld, hoe groot het tekort is. heeft men grond om te vermoeden, dat het zeer aanzienlijk zal zijn. o INBRAKEN IN STATIONS OPGEHELDERD. Arrestaties te Breda. De vorige week heeft de politie te Nij megen. als verdacht van inbraak in een kiosk aldaar, aangehouden een 37-jarigen man uit Breda. De Bredasche politie vond hierin aan leiding wegens de talrijke inbraken gedu rende de laatste maanden gepleegd in de omgeving van Breda, een huiszoeking in de woning van den aangehoudene in te stellen. Hierbij werd een groote voorraad goederen van den meest uiteenloopenden aard in beslag genomen, op vermoeden, dat deze goederen van diefstal afkomstig zou den zijn. Tevens werd de 26-jarige medebewoner van het huis, een zwager van den eersten arrestant, aangehouden en op het hoofd bureau van politie in verzekerde bewaring gesteld. Daar bekende de eerst aangehoudene in vereeniging met zijn zwager twee inbra ken in stationsgebouwen te hebben ge pleegd. Bij de in beslag genomen voorwer pen waren er echter talrijke, die niet van deze twee inbraken afkomstig waren, zoo dat een nader onderzoek werd ingesteld. Hierbij kwam vast te staan, dat de gear resteerde mannen verschillende inbraken in stationsrestauraties en goederenloodsen op hun geweten hadden. Tot dusver zijn hierdoor opgehelderd de stationsinbraken te Lage Zwaluwe, Goes, Middelburg, Gouda en .Vlaardlngen. RECLAME-658» IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann's Tabak en géén andere! BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE PETROLEUMBRAND IN NEW-JERSEY. Te Little Ferry in den staat New-Jersey (V.st.i heeft een reusachtige brand vier tanks bevattende tezamen een half mil- lioen liter petroleum ter waarde van 35.000 dollar in vlammen doen opgaan. Twee andere tanks werden beschadigd. Verscheidene kleine huizen werden even eens in de asch gelegd. De oorzaak is on bekend. MIJNONGELUK IN BELGIË. In de steenkoolmijn van Abhooz nabij Herstal (België) heeft zich een ernstige instorting voorgedaan. Voor zoover bekend is, is daarbij een persoon om het leven ge komen en zijn verscheidene arbeiders ge wond. o HET HAUPTMANN-PROCES. De 23-jarige Fannette Rlvkin, eigenares van een kapsalon in Bronx, die het O. M. aangeboden had, tegen Hauptmann te ge tuigen, is door de brandweer op 't nip pertje uit haar brandende woning gered. Zij lag geboeid en bewusteloos op den grond. Gelukkig kon de brandweer haar nog bijtijds redden en naar een ziekenhuis overbrengen. Zij zal later worden ver hoord. In het verdere verloop van het proces Hauptmann verklaarde een restaurant houder, dat hij Hauptmann den avond, dat de ontvoering plaats vond, heeft aan getroffen bij het tankstation van Bronx. Zij hebben toen eenigen tijd met elkander staan praten. De attorney-general, Wilentz, consta teerde, dat getuige indertijd eigenaar van een „speak easy" is geweest en zich ook van verschillende valsche namen heeft bediend. Een arbeider, zekere Marding, die reeds eenige malen veroordeeld is, verklaarde, dat dien avond bij het verblijf van Lind bergh twee mannen, die in een donker blauwe auto zaten, hem den weg naar dit huls hebben gevraagd. In dezen wagen be vond zich ook een opgevouwen ladder. Geen der beide mannen was evenwel Hauptmann. o ERNSTIGE TREINBOTSING BIJ CAIRO. Een ernstige treinbotsing is ontstaan in de nabijheid van Cairo. Volgens ontvan gen berichten zijn 8 personen, onder wie een Engelschman en een Italiaansch in genieur, gedood. BOTSING TUSSCHEN TWEE PETROLEUMTREINEN. Waarschijnlijk tengevolge van verkeer den wisselstand heeft in Roemenië nabij Constanza een botsing plaats gehad tus schen twee petroleumtreinen. De petro leum vloog onmiddellijk in brand en ver spreidde zioh in brandende stroomen over het veld, zoodat er een ware vlammenzee ontstond. Het spoorwegverkeer moest wor den gestaakt,. Militairen en de burgerbe volking van de omliggende dorpen tracht ten het vuur door het opwerpen van dam men tegen te houden en een ramp te voorkomen. Aan de tegenwoordigheid van geest van een machinist is het te danken, dat de niet beschadigde tankwagens konden wor den losgemaakt en buiten het bereik van het vuur konden worden gebracht. o HET PROCES TEGEN RAKOSI. In het proces tegen den oud-vo!itscom- missaris, Rakosi te Boedapest, is het tot een scherpe botsing gekomen tusschen den president en den beklaagde wegens den aanmatigenden toon van den be klaagde, die daarom door den president van het Gerechtshof voorloopig tot elf dagen arrest in het donker veroordeeld werd. Een voormalig ambtenaar van po litie deelde mede, dat in een provinciestad 39 personen door commissaris Samuelly, terechtgesteld waren. Het verhoor had slechts drie minuten geduurd en het von nis werd onmiddellijk voltrokken. In de straten der stad zouden voorts de roode terroristen vele personen hebben neerge schoten. De verhooren zijn na ongeveer tien dagen geduurd te hebben beëindigd. VERKEERSONGEVAL IN MANDSJOEKWO Bij Yentsi op het traject Moekden— Dairen heeft een personentrein een geheel bezette autobus aangereden. Tien Mands- joerijsche arbeiders zijn gedood, verschei dene anderen gewond. De auto werd geheel yernield.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9