LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 1 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL RADIOPROGRAMMA. HILLEGOM. Bridge-wedstrijd. De brldge-wedstrtjd ten bate van het Hlllegomsche CrIsLs'-Comlté is in de geheel riptte zaal van hotel Sistermans ge houden. De uitgeloofde prijzen, zes mooie manden met bloelende tulpen, waren uit gestald. Burgemeester mr, D. F. Pont heeft den avond geopend met een woord van wei- hom en zeide het op prijs te stellen, dat het Crisis-Comité, ook op deze, wljZe wordt gesteund. Het verheugde spr., dat zoo- velen belangstellen In het bridge-spel. De leider van den wesdtrljd, de heer B. p. Bljnveld, heeft daarna de regels bekend gemaakt. Er werd ln twee groepen ge speeld, aan zeven tafels het zgn. dupli caat brldge-spel, waarvan de spellen vooraf door den leider zijn klaar gemaakt. Ieder houdt gedurende het spelen de bie dingen bij en krijgt, als de wedstrijd ten einde ls, een staat, waaropvermeld wat de Juiste biedingen hadden moeten zijn, die manier kan ieder controleeren hoe ed of slecht er gespeeld ls. Wie het teste gemiddelde heeft, wint een prijs. Verder is er aan vier tafels het zgn. tilde drive gespeeld, zooals men thuis epeelt. Wie het hoogste aantal punten heelt, wint. De uitslag luidde als volgt: De eerste prijs voor Wilde Drive ls toe gekend aan mevrouw de Vreugd en mevr. Phllippo, met 3040 punten. Eerste prijs Duplicate oneven lijn de heer en mevrouw Reekers met 21 match punten. Eerste prijs Dullcate even lijn de heeren Ir. Volkersz en A. M. Belle met 25 match punten. De opbrengst was bestemd voor het Crisis- Comité en bedroeg f. 90.netto. De wed strijd ls bU de deelnemers heel goed inge- sligen. Notaris Lodder heeft namens de commissie den heer Rljnveld bedankt voor tjn leiding, terwijl de burgemeester de deelnemers ln het algemeen heeft bedankt - De kunst- en filmavond voor en van den Nederlandschen BUndenbond heeft alhier f. 82.50 opgebracht. KATWIJK. Vergadering Tuberculosebestrijding. Verschenen is het 20ste jaarverslag van de Vereeniglng tot bestrijding der Tuber culose te Katwijk en Omstreken. Het ledental bedraagt volgens het jaar- Terslag 237. Op 1 Jan. 1934 was dit cijfer 150. Een achteruitgang dus en een opwek king tot toetreding als lid dezer vereeni- jlng mag dan ook niet uitblijven. De z.g. „Halve-Stuivers-Vereenlging" bloeide in Rijnsburg zeer goed. Er werd door middel hiervan aldaar f. 278.60 bij eengebracht. Onder leiding van mevr. Jonker—Schroter hadden zich met dit terk belast de dames M. Vos, J. Teljeur, G van Egmond, D. Brussee, C. Ouwersloot e.i A, van Delft. De Emmabloem-collecte tracht in het afgeloopen Jaar op f. 190.98. Mevr. JonkerSchroten, de dames G, en M. Ouwehand te Katwijk aan Zee, mej. Wassenaar te Katwijk a. d. Rijn en mej. kooteboom te Valkenburg deden de ver- ceniglng hiermede een grooten dienst. De hulsbezoekster, mej. Noteboom deed baar werk als steeds met onvermoeide Ijver en toewijding. Op 31 Dec. stonden 133 gezinnen onder toezicht en werden 1558 bezoeken afgelegd. De samenwerking met den leider van het district-consultatie bureau te Lelden was steeds bijzonder aan genaam. Op 1 Jan. stonden in het register der Vereenlging ingeschreven 186 gezinnen met 151 patiënten. De secretaresse ziet ln de daadwerkelijke steun van alle zijden ontvangen een be wijs van sympathie met het streven der vereeniglng. Het financieel verslag, aan het gewone verslag toegevoegd, geeft als eindcijfer der Inkomsten en uitgaven 1 7993.18 met een batig saldo op 31 Dec. 1934 van f. 1840.20. KATWIJK AAN ZEE. AlGE.MEENE VERGADERING VAN V.V.V. Het jaarverslag 1934. In Hotel du Rhln werd deze vergadering gehouden. De voorzitter dr. J. Eikelenboom heette allen hartelijk welkom. Spr. gaf eenige gedachten over het tourisme en het vreemdelingenverkeer ln het alge meen. De malaise oefent, een storenden Invloed uit, die steeds meer merkbaar wordt. Ook ln ons land geraken vele hotels in moeilijkheden; dit is zeer te be treuren, want ,het hotelwezen heelt reden Jen bestaan. De handel lijdt er door, als het met de hotels en pensions slecht gaat, Voor dén middenstand is zulks een han- mcap. Spr. gaf een overzicht wat andere hnden doen om vreemdelingen te trekken Vooral Dultschland heeft ook belemme rende bepalingen getroffen. Dit is een ernstige grief. Onze vereenlging heeft dan ook het Initiatief genomen om aan de Regeering re verzoeken om van eiken Nederlander, "re naar het buitenland reist per persoon en Per dag f. l.te ontvangen. Dit zal aanleiding kunnen geven om de vacantle ri eigen land door te brengén. Wij hebben dit voorstel aanhangig gemaakt bij de commissie van de Noord/zeebadplaatsen «dus spr. Wij smaakten 't genoegen, dat de commissie dit voorstel aangenomen "ooft Mocht de Regeering dit voorstel aannemen, dan zal Katwijk er voordeel van hebben. "d secretaris de heer J. H. v. d. Wijn- saart las de notulen der vorige vergade- ®g De penningmeester de heer W. .'yyoltind bracht zijn verslag uit. De Mkomsten bedroegen f. 2521,60; de ult- iÏV' 2699,07nadeelig saldo f. 177.47. ue heer J A. Collette bracht namens de SSmmissle rapport uit en had de be- neiüen van den penningmeester correct m le bev°nden. heer t*1 M°yelchnd bracht dank aan den eune °'dus en eenige dames, die met ljj,!°"8 resultaat rondgegaan waren met voor het vuurwerk. Ook werd dank lijsten vonrtajbt Wlïï de advertentie-commissie, AreniH G1<ls' bestaande uit de heeren hetoi PUltdrenth en Waterreus voor ziihebben verricht. De heer zat '™s w'l die lof afwentelen op de Knmenschen van Katwijk. De secretaris de heer J. H. v. d. Wijn- gaart las nu zfjn uitvoerig Jaarverslag, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. herinnerde eerst aan de verande ring der behuizing van het Informatie bureau De keus voor de betrekking van bureau houdster viel op mej. G. van Duijven vvoorde alhier, die de Juiste vrouw op de Juiste plaats bleek te zijn. Een lokaal aan de Voorstraat ln gebruik bij den heer I. van Engel werd ons tegen billijken prijs als bureau aangeboden en geaccepteerd Verschillende uitgaven ble ken daarvoor noodig. De Gemeente schonk een extra-subsi die, terwijl ook vele leden ons hunne bij dragen niet onthielden. Op de uitgaven voor propaganda werd niet bezuinigd, zoodat de begrooting nog met een tekort sluit, dat echter ln ver band met dé toeneming van het aantal leden en Ingevoerde bezuiniging, op de begrooting van 1935 zal worden wegge- werkt In 1934 werden ln totaal 1658 Inlichtin gen verstrekt; de Ingevoerde reorganisatie was dus njet overbodig. Het bureau blijkt tot genoegen van leden en bestuur te werken. Daar de lokaliteit aan de Voorstraat be zwaren bleek op te leveren moest men naar een ander uitzien. Men vond de woning op den hoek van de Vreek van Roonstraat en de Bad- straat, welker ligging voor het doel uiter mate gunstig is en die voor den tijd van 10 jaren tegen een billijken prijs te huur werd aangeboden, met voorkeur van koop. BIJ onderzoek bleek dat een kleine ver bouwing noodzakelijk ls. De kosten voor deze verbouwing zullen voor rekening van de vereenlging komen. Indien deze kosten over 10 jaren worden verdeeld, krijgt de vereeniging tegen een matigen prijs de beschikking over een keurig inlichtingen bureau, dat bijzonder gunstig is gelegen en waarvarl wij de zekerheid hebben, dat het gedurende tal van jaren te onzer be schikking blijft. De leden zullen de gele genheid hebben om zich over een desbe treffend voorstel van het bestuur uit te spreken. Het jaar 1934 was voor de badplaats en de vereenlging niet ongunstig. Het aantal badgasten overtrof zelfs dat van het vo rige jaar, toen een record kon worden ver meld. Ongunstige omstandigheden waren ech ter dat de prijzen zich nog steeds ln dalenden lijn bewogen en de luxe uitgaven tot een minimum werden beperkt. Het is te hopen dat de leden zich in 1935 niet te veel aan een malaise-stemmlng zullen overgeven en hunne prijzen niet beneden het huidige peil zullen doen dalen, daar anders voor velen van een loonende exploitatie geen sprake meer kan zijn. Veie zakenlieden en strandexploitanten ondervonden den terugslag van het min der gunstige weer. Het buitenland deed ons geduchte concurrentie aan. Te vermelden valt het feit, dat de va- canties zich naar Augustus verplaatsten, zoodat ook gedurende de tweede helft dier maand zeer vele badgasten hier vertoef den. De hotel- en pensionhouders alsmede de kamerverhuurders, gullen goed doen om in 1935 htinhe prljzén én tariëven hierop ln te stellen. Voorts besprak spr. diverse veranderin gen in het uiterlijk der badplaats waar over wij reeds schreven. Thans heeft het gemeentebestuur het voornemen om eenige Hectaren dulngrond in „Teune Welde" met loofhout te beplan ten, waardoor zeker de uitbreiding Zuid een frlsscher en fleuriger aspect zal krij gen. Spr. hoopt, dat verdere bebossching der duinen niet lang meer op zioh zal laten wachten. Verbetering van den afrit voor de Voor straat laat nog helaas op zioh wachten. Nog wijdde spr. uit over de vullplaag van de chemische fabriek en de stankplaag van het P. H. Kanaal. Het eerste vraag stuk is gelukkig tot een goede oplossing gebracht De oplossing van het tweede is niet zoo gemakkelijk. Verschillende maatregelen werden door het bestuur bij het College van B. en W. bepleit, doch de uitvoering stuitte steeds af op bezwaren van prac- tischen aard. De stank schijnt hoofdzake lijk te worden veroorzaakt door afvalstof fen die vla de rioleering in het kanaal terecht komen en daar bezinken. Ouze verzoeken hadden ln elk geval dit resul taat, dat het kanaal in het najaar op verschillende punten werd uitgebaggerd. Uitvoerig werd hierop door den secretaris besproken al hetgeen ln het afgeloopen jaar door de Vereenlging tot'stand werd gebracht. In verband met de tijdsomstandigheden besloot de Propaganda-Commissle voor de Noordzeebadplaatsen hare begrooting te reduceeren tot f. 3750. Het aandeel van Katwijk aan Zee ten bedrage van f. 187.50, zijnde 5 pet. van de hoofdsom, werd ln gelijke mate door het gemeentebestuur en ae vereenlging gedragen. Het uittreden van de bestuursleden de heeren Cleverlnga en Pronk, die gedurende vele Jaren het werk onzer vereeniglng met hunne beste krachten en naar hun becte weten hebben gesteund werd vermeld, onder dank voor hetgeen zij voor'de ver eeniglng deden. Op de laatste ledenvergadering werd be sloten om de aanvraagHJsten voorloopig voor den tijd van een Jaar af te schaffen. In 1934 werden 1889 gidsen en 872 pen- sionlijsten uitgegeven. Verdèr werden 1236 inlichtingen schriftelijk en 422 inlichtin gen mondeling verstrekt. Van 39 personen werden brieven met dankbetuiging ont vangen. Het ledental is van 862 tot 430 gestegen. Het bestuur ls vol goeden moed dat deze groei zal aanhouden! Na een opwekkend slotwoord was het uitvoerige verslag beëindigd. De voorzitter dankte hierop dén heer v. d. Wljngaart voor zijn verslag, evenals den heer Moyeklnd voor het zijne. De aftredende bestuursleden de heeren J. Huysman en J. H. v. d. Wljngaart wer den met nagenoeg alg. st. herkozen en namen deze herbenoeming aan. De heeren Hueting en De Bruyn werden benoemd tot leden van de kascommissie voor 1935. De voorzitter gaf een uitvoerige uiteen zetting van het voorstel tot machtiging van het bestuur om een geldleening aan te gaan, teneinde het nieuwe Informatie- te stichten De vergadering ging hiermee accoord. Tot leden van de strandfeest-commissie 1935 werden benoemd de heeren H. v d. Voet, A. v. d. Leden, J. A. Collette en mej. van Rossum. Tot slot werden vele besprekingen ge houden op welke wijze het best reclame kan gemaakt worden voor de badplaats Katwijk aan Zee, waarna de voorzitter aan allen dank braoht voor hun medewerking inzake deze plannen en de vergadering sloot. LISSE. Staatkundig Geref. Partij. In de Fröbelschool aan de Schoolstraat hield de Statenkring Leiden der Staatk. Geref. Partij een vergadering. Nadat het huishoudelijke gedeelte was afgewerkt als Jaarverslagen en bestuurs verkiezing sprak de heer J. J. Meel uit Lei den. naar aanleiding van het woord der H. Schrift „Geeft eere den Heere". De heer Meel sprak over den eehlgen uitweg uit de crisis De rede werd met groote aan dacht gevolgd. De heer C. H. Overduin, uit Lelden, welke deze vergadering presideerde, sprak een hartelijk woord tot den heer G. Tromp vertegenwoordiger in den gemeenteraad alhier, die van een ernstige ziekte mocht herstellen; hij wenschte hem ook bij den voortduur Gods onmlsbaren zegen toe. Met dankzegging werd geslóten. Goed geslaagde Propaganda-kunstavond. Op de bovenzaal Van Sbe Witte Zwaan" werd de derde Kunstavond gehouden voor den Ned. BUndenbond. De heer ir. Vol kersz, sprak het openingswoord, waarin hl) dank bracht aan de leden van het Comité van voorbereiding, evenals aan den heer Hekkers, voor het belangloos be schikbaar stellen der zaal. De heer Joh. van den Berg, propagan dist van den Ned. BUndenbond, uitte zijn blijdschap over de hier bestaande sym- pajthie met den arbeid van den Ned. BUn denbond. De pianist, de heer P. Nieuwenhulzen, speelde een piano-solo van Schubert. De heer Cas Stentrop, bas-bariton, zong een viertal liederen. De heer Tinger, declamator, verrastte door zijn schoone declamatie. Met groote belangstelling werd hij beluisterd. Na een boeiende propaganda-rede van den heer v. d. Berg traden de solisten nogmaals op, waarna de heer Volkersz mededeelde, dat de opbrengst van dezen avond ruim f.80 bedroeg. Hierop volgde sluiting. Lezing van Ds. G. Tichelaar. In het ontspanningslokaal voor de Prot. werkloozen hield ds. Tichelaar, Herv. Pred. alhier, een lezing over het onderwerp: „De zedelijke beteekenls van den arbeid". Na een kort Inleidend woord wees spr, op de zedelijke en moreele gevaren van de werkloosheid. De chr. opvatting van den arbeid heeft iets eigens, iets beteekenends. Als wij zien dat God in den arbeia tot ons komt, dan krijgt ook de arbeid beteekenls voor ons. Spr. wijst er op dat de zedelijke beteekenls van den arbeid de roeping is. Het ls een heerlijke gedachte te weten, door God tot arbeid geroepen te zijn. Dan verdwijnt het gevoel van minderwaardig werk te verrichten en gaat men het be grijpen dat het leven niet alleen een gave van God is maar ook een opgave. Na nog enkele woorden gewijd te heb ben aan hen die door ziekte werkloos zijn, welke het dubbel zwaar hebben, eindigde spr. op verzoek met een dankgebed. NOORDWIJKERHOUT. De opbrengst der verloting van ge maakte kleedingstukken. ten bate der R.K. Armen, bedroeg f. 154.—. De R.K. Werkliedén-vereen. „Leo XIII" hield in het parochiehuis haar Jaar lijkschen propaganda-feestavond. Het Jazz-Gezelschap „Tempo" uit Leiden vroolljke met goede muziek den avond op, voordrachten werden gehouden, die zeer ln den smaak vielen. In het Patronaatsgebouw van H. Victor vergaderde het Genootschap van „den Stillen Omgang". Als spreker trad op de heer J. Houtman, rustend pastoor te Katwijk. Allen werden hartelijk uitgenoo- digd, ook dit jaar ln Maart a.s, mede ter bedevaart te gaan naar de H. Stede, Een tachtigtal aanwezigen gaven zich reeds op voor deelneming. OEGSTGEEST. Ir. H. J. Hondius over luchtbescherming. Gisteravond is in „Het Witte Huls" een openbare vergadering gehouden, uitgaan de van de afdeellng Oegstgeest van den Vrijz. Democr. Bond, waar als spreker op trad Ir. K. J. Hondlus met het onderwerp: Luchtbescherming tegenover verstand en geweten. De belangstelling was bevredi gend. Spr. merkte op dat het spreken over luchtbescherming een minder aangename taak is. Van verschillende zijden wordt er propaganda gemaakt voor luchtbescher ming. Er bestaan groepen die het wapen der bewuste misleiding hanteeren. Ver schillende uitwerkingen der vele gifgas sen aantoonende, zeide spr. dat daarmede een „massamoord" gebracht zal worden aan de bevolking. Na de pauze heeft lr. Hondius de mo reele en princlpieele zijde van het vraag stuk behandeld, waarop sluiting volgde. 36. Van Michlus heeft niemand nu meer iets te duchten want ziet; hij zit hier in een celvan droefenis te zuchten, met geest Gogos als zijn metgezel. Mlchias vindt 't griezelig en raar, en Voelt zich vreeslijk naar Alasius heeft hem goed opgeborgen en maakt zich over hem geen zorgen. Klagen zuchten 't helpt geen zier, zoo straft men slechtheid hier! VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Nooit gedacht". Onder voorzitterschap van den heer M. Belt hield de harddraverijver. „Nooit Ge dacht" ln café „Het Blesse Paard" haar jaarvergadering. De secretaris, de heer C. Waaljer, herdacht het overlijden van den voorzitter, den heer B, den Elzen. De notulen werden hferna ongewijzigd goed gekeurd. Besloten Werd ln te gaan op het aanbod van den exploitant van café „Het Blesse Paard" om hem weer voor 5 jaar te verpachten de consumptietent op het concoursterrein. Het financieel verslag van den penning meester, den heer L. C. Stijnman, werd goedgekeurd. Medegedeeld werd een winst saldo; dit is echter nog niet groot genoeg om het verlies van het jaar 1933 te dek ken. De controle-commissie rapporteerde een juist beheer. Tot voorzitter werd gekozen de secre taris, de heer C. Waaijer, en tot secretaris de heer G. Oldsthoom. De feesten zullen dit jaar worden ge organiseerd op 7 en 8 Augustus. Hierna volgde sluiting. Jaarvergadering R.-K. Volksbond. Onder leiding van den heer J. de Lange hield de R.-K Volksbond zijn jaarverga ring, welke werd opgeluisterd door de R.K. harmonie „St. Cecilia". De voorzitter spoorde de leden aan bij de a.s. verkiezingen vooral Roomsch te stemmen. De notulen werden goedgekeurd, terwijl de bestuursleden de heer Hey, Hulst en Bergman als zoodanig werden her kozen. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedge keurd; er is een batig slot van f. 30,08. Tot leden van de controle-commissie werden gekozen de heeren Kouwenhoven en Eeden. Na een tombola volgde sluiting. Ouderavond Chr. Nat. School. De Ouderavond der Christelijke School werd gehouden en geopend door ds. Ver met, die verzocht te zingen Psalm 252 en 7, waarna hij voorlas Math. 18 van 1 tot 11 en in gebed voorging. Hij uitte als voor zitter van het schoolbestuur in blijd schap over de groote opkomst. Hierna sprak het hoofd der school de heer Kuperus over „Hoe behandelen wij op de school Bijbelsche Geschiedenis". Spr. toonde aan, hoe moeilijk het ls aan de kinderen deze geschiedenis te vertellen zonder aan den autoriteit, van de Bijbel te komen. Ds. Vermet dankte den spreker voor deze prachtige en leerrijke inleiding. De heer Mossel sprak over „Waarheids zin bij de kinderen". Het hoofd der school gaf het schooloverzlcht, 'waarbij getuigd werd van reden tot dankbaarheid ondanks den nood der tijden. Hierna sloot ds. Boukema met dank gebed. VOORSCHOTEN. Ledenvergadering Ned. Chr, Arb. Bond. De afd Voorschoten van den Ned. Chr. Landarb. B.ond hield in het gebouw voor 'Chr Belangen aan de Wijngaardenlaan een ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer A. Verstraten. Na opening door den voorzitter, las de secretaris, de heer W. J. A. van Nieuwkerk de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Minister inzake uitkeeringen van de steunregeling en een schrijven van de commissie voor cultureel werk voor werk loozen Hiervoor zal bij genoegzame deelneming een cursus worden gehouden. Een 10-tal leden gaven zich voor deze cursus op. Hierna kwam de voorzitter met h^ voorstel, gedaan in de laatstgehouden be stuursvergadering om in het laatst van Februari een feestavond te houden in verband met het 5 Jarig bestaan van de afdeeling Dit voorstel werd met alg. st. goedge vonden. Besloten werd deze feestavond nog deze maand met medewerking van de Voorschotensche Mondaccordeon-vereeni- ging te houden terwijl als spreker zal op treden de heer Oudekerk uit Utrecht. Hierop volgde sluiting. VOOR ZATERDAG 2 FEBRUARI. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzendng. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding VFR. 10.15: Voor Arb. 1. d. Con- tlnubedr. De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, E. Walls en zijn orkest, C. Steyn (orgel) en W. v. Cappellen (voordracht) 12.00: N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano) 12.15: F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schoute (plano) 12.30: „Orvltropla", o.l.v. J. v. d. Horst 1.00De Zonneklop pers o.l.v. C .Steyn 1.302.00: De Fliere fluiters o.l.v. E. Walls.2.15: Eilmpraatje M. Sluyser 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Reportage uit klankfilmstudio's 3.30: Rotterdamsch Philh. orkest o.l.v. E. Flipse, m.m.v. Bela Bartok (plano) 4.30: Dr. W. BanningDe toekomst van de Europeesche gedachte 4.50: Vervolg orkestconcert 5.30: Zenderverwisseling 5.40: Literaire causerie A. M. de Jong 6.00: Orgelspel J. Jong 6.30: Esperanto-uitzending 6.50 Gramofoonpl. 7.00: VRO. 8.00: Herh. SOS-ber. 8.03: Uit Utrecht: Bonte avond, m.m.v. verschillende orkesten en solisten 8.35: Gramofoonpl. 8.45: Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel 9.00: Ver volg Bonte avond 9.30: Hertha Glück- man (alt) 9.50: Vervolg Bonte Avond 10.20: Vaz Dias en VARA-Varia 10.35: Vervolg Bonte Avond 11.05: Gramo foonpl. 11.15: Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel 11.3012.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. KRO-Programma8.00 9.15: en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Gods. Halfuur 12.15: Gramofoon- platen 12.30: Orkestconcert en Gramo foonpl. 2,00: Voor de jeugd 2.30: Le zing 3.00: Kinderuur 4.00: HIRO 5.00: Orkestconcert 6.20: Causerie 6.457.00: Gramofoonpl. 7.15: Lezing. Gramofoonpl. 8.00: Vaz Dlas. Orkest concert 8.35: Voordracht 9.05: Schla- germuziek 9.30: Voordracht 9.50: Schlagermuzlek en gramofoonpl. 10.30: Vaz Dias 10.35: Schlagermuziek 11.00 12.00: Gramofoonmuziek. Droltwich, 1500 M, 10.3510.50: Mor genwijding 11.20: Gramofóonpl. - 12.05 BBC-Northern-orkest o.l.v. T. H. Morrison, m.m.v. Mary Kay (alt) 1.20: Commo dore Grand orkest o.l.v. H. Davidson 2.20: Belfast Omroeporkest o.l.v. E. G. Brown 3.10: Verslag Rugby-wedstrijd Wales-Scotland 4.50: S. Baynes en zijn orkest 5.35: Ambrose en zijn Embassy Club orkest 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsh intermezzo 7.20: Voordracht7.50: Hoorspel 8.50: Music-Hall-programma, m.m.v. het BBC Variété-orkest o.l.v. Kneale Kelley en so listen 9.50: Berichten 10.20: BBC- theaterorkest o.l.v. S. Robinson, m.m.v. W. Thomas (bariton) 11.2012.20: BBC- dansorkest o.l.v. H. Hall. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.20: Symphonleorkest o.l.va. Labis 8.20: „Viktoria und ihr Hu- sar", operette van Abraham, m.m.v. orkest o.l.v. Labls 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rest. „Ritz" 2.204.20: L, Preil's orkest 7.20: Operamuziek 8.20: Om roeporkest o.l.v. Fr. Mahler 10.2011.35: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gr.pl. 635: Orkestconcert 11.20: Omroepkleinorkesb o.l.v. Rischka 12.45: Omroepkleinorkesb o.l.v. Kloss 1.35: Gramofoonpl. 3.20: Gevar. Concert 5.35: Gramofoonpl.-- 6.20: Omroepstrijkkwartet 7.30: BlaaS" concert 8.20: Gevar. concert 9.40: Be richten 9.5512.20: Dandsmuziek. Rome, 421 M. 8.05: Orgelconcert, F, Vlgnanelll 9.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 1.502.20 en 6.35: Gramofóonpl. 6.50: Accordeonmuziek 7.05: Gramo- foopl. 8.20: Cabaret 9.20: Reportage der 6-daagsche 9.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 10.3012.20: Max Aiexys orkest. 484 M.: 12,20: Gramofoonpl. 12 50: Omroeporkest o.l.v. Gason 1.502 20: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Symphonieconcert 9.20: Reportage der 6-daagsche 9.50: Omroeporkest o.l.v. Gason 10.3012.20: Max Alexys' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 6.50: „Der Postillon von Nonjumeau", komische opera va n'Adam: Leiding: K. Dammer. I. d. pau- zzes berichten 10.10: Weerbericht. 10.25; Wintersportnieuws 10.4011.20: Dansmuziek door Fr. Hauck en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 2 Februari. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 8—24 uur. 3de Programma: 8.00—11.20: Een der Duitsche zenders 11.20—12.20: Kalund borg 12.20—14.20: Keulen 14.20—15.20 Kalundborg 15.20—17.20: Keulen 17.20—17.50: Beromünster 17.50—19.00: Brussel, Fr 19.00—21.35: Beromünster Ongev. 21.3tL-21.50: Brussel, VI. 21.50 —afloop: Brussel. Fr. 4de Programma: 8 05—8 50: Parijs Radio 10.35—11,05: Droltwich 11.05—12.35: London Reg. 12.35Droltwich 14.20—16.50: London Reg 16.5016 Öfri Droltwich 18 00—19.05: Keulen 19.05 —21.05: London Reg. 21.05—21.50*T)roit- wlch 21.50—23.00: Leipzig 23.00—afl.: London Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsehe orogramma: in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11