K.W. Bijenkorf Paul Krugerstr. 28, Zuidstr. 3, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 31 Januari 1933 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. AGENDA. ALPHEN. Jongen te water. Langs het Jaagpad reden eenige jongens per rijwiel naast elkaar, terwijl deze weg eigenlijk hiervoor te smal is. Een der Jon gens kwam in botsing met een andere, waardoor deze hals over den kop de Gouwe indulkelde. Eenige werklieden die achter de jongens aankwamen mochten het genoegen smaken den drenkeling nog juist bijtijds te redden. Omtrent de te organiseeren tentoon stelling van hulsvlijtartikelen ten bate van het pl. crisiscomité commissie C kun nen wij thans berichten dat het de bedoe ling is deze tentoonstelling te houden einde Maart a.s. o BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. De kwestie van wethouder Hu.vtkar Mededeelingen uit de geheime vergadering. De Raad kwam in spoedeischende ver gadering bijeen. Dit is nu de zesde zitting in twee weken tfjds, terwijl in het geheele vorige jaar niet meer dan 6 vergaderin gen zijn gehouden. Eenig punt der agenda waren nu mededeelingen van den voorzit ter over het besprokene in de geheime yerg adering. Voor deze behandeling werden echter nog eenig ingekomen stukken behandeld, waarin een merkwaardig adres van het Nieuwerbrugsche Groene Kruis, dat in verband met den toestand der gemeente- iinanciën mededeelde geen steun te be hoeven, terwijl die al was toegestaan. Bovendien werd nog even gesproken over de contra-prestatie. De voorzitter had la ten opnemen wat nog te doen was aan het bekende werk. Er rest nog een hoeveelheid werk. die bi) normaal werken 1.1600.zou kosten. Dat acht hij toch te klein om daar voor een plan van werkverschaffing met Rijkssteun te maken, temeer daar er werk in het zicht is. De Raad vereenigde zich na eenig aarzelen daarmee. Men begreep, dat er geen kans is om van dit werk een werkverschaffing te maken en stemde toe, toen de voorzitter toezegde een plan te zullen voorbereiden, om de rest van het werk, wanneer het andere werk ge komen is en de schaar werkloozen is af genomen, door de overbüjvenden gewoon in uurloon te laten uitvoeren. Bij de herstemming werd het voorstel v. d. Poll om de subsidie aan de Burger wacht te handhaven met 83 st. aange nomen. Volgde een langdurig debat over de ver houdingen in B. en W. De voorzitter wees erop, dat uit alle fracties gevraagd is om licht in deze zaak en opsporing van het ,.lek." Er is toen 5 uur over vergaderd en de eenig mogelijke conclusie, die getrokken kon worden, was dat weth. Huljtkar ten spoedigste had heen te gaan. Deze trok die conclusie niet, maar zeide zich te zui len beraden met zijn fractie. Dat had Vrijdag of Zaterdag geschied moeten zijn. Maandag kwam er echter doodgewoon een bericht van verhindering voor de wethou dersvergadering en ook voor deze verga dering is dat weer het geval. Intusschen wordt een bericht gelanceerd dat de wet houder wegens vertrek uit Bodegraven zal bedanken. Dat is niet de bedoeling der be sloten vergadering geweest. Daarom meende spr., dat de Raad een uitspraak moet doen. Wil men daarbij een open bare behandeling van de zaak, dan is spr. beraeid. De heer Beijen vond dat wel wat kras, hoewel hij het beleid van den wet houder niet bewondert. Namens de A.-R. fractie zelde de heer Baars, dat de heer puytkar alleen het gemeentebelang heeft gezocht, maar spr. neemt zijn daden niet in bescherming. Hij zou echter al bedankt hebben, wanneer niet Zaterdag gedreigd was met deze vergadering, als hij niet be dankte. Dit blijkt geweest te zijn een ad vies van den secretaris en niet van den voorzitter te zijn uitgegaan. De voorzitter meende dat niet bedoelingen, maar daden te beoordeelen zijn. Spr. heeft van alle ge vallen een objectief politierapport laten opstellen en wil die desgewenscht mede- deelen in het publiek. De heer Baars wil den wethouder niet wegjagen; hij zal wel bedanken. De fractie wil echter geen ver antwoordelijkheid daarvoor aanvaarden. De voorzitter laadt de verantwoordelijk heid integendeel wel op de A-R. fractie, omdat deze toegestemd heeft dat de wet houder de zaak met haar bespreken zou. Weth. v. d. Marei wilde zijn collega niet beschermen, maar meende eveneens dat deze het belang der gemeente heeft ge zocht, maar daarbij was hij ontactisch en loslippig is geweest. Hij gaat toch binnen een paar weken weg en kan dan op eer volle wijze heengaan. De voorzitter weet dat alleen bij geruchte en meent dat het er niets mee te maken heeft. De fracties hebben alle inlichtingen gevraagd. Er zijn verwijten tot spr. gericht en hij heeft die alle met gegevens beantwoord. Hem valt niets te verwijten, dat heeft hij aange toond en de positie van den wethouder was niet te houden. Nu moet de Raad ook recht doen. Er moet tevoren zelfs een motie tegen spr. zijn besproken. De heer Baars zeide daar niets van te weten, wat da voorzitter gelooft. Andere hteren achtten een uitspraak en publieke behandeling niet noodig. De A.-R. fractie zal de zaak best afwerken. De heer Burg graaf vooiz. dier fractie deelde mede, dat de wethouder zijn zaak juist heden aan de fractie heeft opgedragen en dat die tot bedanken zal adviseeren. Verschillende leden achtten dat voldoende. De heer Jongeneel verwonderde zich erover dat de voorzitter concludeerde dat in de geheime vergadering alleen over de positie van weth. H. Is gesproken. Ook over de andere leden van B en W. is het gegaan en nu is Huytkar de zondebok. Er Is nog een „lek" want in het Leidsch Dagblad heeft gestaan dat ae grieven tegen den voor zitter alle waren ontzenuwd, dus heeft men uit de geheime vergadering geklapt. De voorzitter achtte dat geen bewijs. Er staat wel meer in de kranten. Er is trou wens geen geheimhouding opgelegd en spr. houdt zich het recht voor als de Raad geen uitspraak wil doen, te pubiiceeren W3t hij noodig vindt. De heer Beijen stelde voor van de fractie een beslissing binnen 4 dagen te vragen. De heer Baars had daar bezwaar tegen. De heer Beijen laat de termijn vallen, vooral als de heer AALSMEER. Aalsmeers Chr. Kinderkoor (dir. C. Borg) heeft een uitvoering gegeven ln de Ned Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost Een mooi programma werd afgewerkt. De pu blieke opkomst was bevredigend. HAARLEMMERMEER. Van een auto gevallen. Gisteren begin op den Sloterweg het 9-jarig zoontje van den heer S. de on voorzichtigheid achter op een in beweging zijnde vrachtauto te klimmen. Door een plotsellngen schok verloor 't knaapje zijn evenwicht en viel er achterover af. Met een gebroken been werd hij opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. De vrachtautobestuurder had van het ge beurde niets gemerkt. Jaarvergadering Bijbelgenootschap. De afdeeling Hoofddorp van het Ned. Bijbelgenootschap hield gisteravond in de Jeugdkapel naast de Nea Hervormde Kerk aldaar onder veel belangstelling haar jaarvergadering Ds. B. Wlelenga. Geref. Predikant uit Amsterdam hield een rede over het onderwerp De Bergrede". De technische ambtenaar bij het waterleidingbedrijf, de heer A. van der Ploeg, is van Haarlem overgeplaatst naar Hoofddorp. o HILLEGOM. Lezing van dr. Fetter. Dr. J. C. A. Fetter uit Den Haag heeft voor de afd. van den Ned. Protestanten bond gesproken over Godsdienst in het dagelijksche leven. Onder aanhaling van het woord van Vinet .iaat ons menschen zijn, opdat wij christen kunnen worden", heeft de spr. zijn bedoeling breed en diep uiteen gezet. Het typische van het gods dienstige leven Is het gebed: bidden en aanbidden. Het leven is de kruisbanier ■tot in Gods handen dragen. Een godsdien stig mensch moet stil en deemoedig kun nen zijn. Tramhalte Pastoorslaan. In den loop van het vorige jaar. toen de tramhalten op Weerestein werden ge wijzigd, is daar een actie op touw gezet om verbetering te krijgen. De heeren Hop man, Van Zijverden en Freriks hebben een onderhoud gehad met de tramdirectie over het wederom instellen van een halte aan de Pastoorslaan. De chef van exploi tatie heeft thans daarop geantwoord, dat op het voorstel van de Tramdirectie aan het Departement van Waterstaat, om bij wijze van proef te halte voorloopig ln te stellen, gunstig is beslist. Met ingang van heden wordt de halte als proef wederom ingesteld. Het is nu het belang der verzoekers, er zelf zooveel mo gelijk gebruik van te maken. Burggraaf heeft medegedeeld dat zijn fractie bedanken zal adviseeren. De heeren tv. d. Marei en Lugtenberg achtten de houding van den voorzitter onjuist. Het voorstel Beijen werd met alg. st. aangenomen. BOSKOOP. Rijden op een verboden weg. Door de politie zijn eenige processen- verbaal opgemaakt wegens het rijden met een vierwielig motorrijtuig over den Laag- Boskoopschen weg. De Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond. Het bestuur van de onlangs alhier op- gerlchten afdeeling van de Algem. Ned. Vrouwen Vredesbond is samengesteld uit de volgende dames: M. A. Spek—van Nes, W. GroeneveldVergragt, B. Kremer— Verschuur, N Hooftmanvan Soest, Van der Maan. Koster, K. Slingerland, Schoorel en Versluis. Verkooping. Op de verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers, is het heerenhuls aan de Rozenlaan, eigenaar de heer J. Koele- wijn, gegund aan den heer C. J. Komper, c.q.. voor de som van f. 5850. Het perceel stond in bod voor f. 5500. Opheffing overzetveer. Het overzetveer „Biezentocht", Burg. Colijnstraat over de Gouwe, wat ruim 50 Jaren, door verschillende personen is waargenomen, is thans opgeheven. Voor verschillende kweekers, die hun kweekerijen ln de Biezen en omgeving hebben en die aan de Burg. Colijnstraat woonachtig is dit een groote last. Meisjesvereeniging .Maria". De meisjesvereeniging op Geref. grond slag „Maria" hield in het gebouw der Chr. Bewaarschool aan de Nieuwstraat haar Jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening door ds. Petersen ving men aan met de afwerking der jaarlljksohe periodieke werkzaam heden. waarna men overging tot een ge zellig samenzijn, waarvoor een met zorg gekozen programma was samengesteld. Ds. Petersen sloot den zeer goed geslaag den avond. o OUDE-WETERING. Geslaagde uitvoering der Jeugdvereenigingen. In de Geref Kerk had een gecombineer de vergadering plaats van de Meisjesver. „Prisilla" en de Jongelingsver. ,,Soll Deo Gloria". Als spreker was ultgenoodigd ds. Termeulen van IJmulden. Ds. v. d. Bos opende met het laten zin gen van Ps. 86: 6 en gebed. Ds. Termeulen hield een leerzame rede naar aanleiding van Matth. 17: 2021, waarna een tableau door de Meisjesver. werden opgevoerd nl. .Douwen en Bewa ren", en „Christus onze Rots". Door de Jongelingsver. werd opgevoerd Het geestelijke leven" en het „Politieke leven" welke door de afwisseling met voor drachten en het zingen'van eenige bonds liederen werd het een gezellige en leer zame avond. Met het zingen van Psalm 89: 78 sloot de voorzitter, den heer H. V. Boxtelen met dankgebed. Pinda's per pond 7 ct. Dadels per pond 8 ct. Vijgenper pond 1215—19 ct. Pruimedanten per pond 2025 ct. Rozijnen per pond 15 ct. Rozijnen (mooi blank) per pond 20 ct. Bruidsuikers per */i pond 1923 ct. Geldersche Worst per pond 35 ct. Groote Flikken (met zaad) V« pond 19 ct. EXTRA RECLAME ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG. 1 p. Goudsche Kaas (volvet jong) p.p. 21 ct. Straffe Pepermunt extra strong, '/i p. 15 c. PROFITEERT HIERVAN! 2725a KATWIJK. GEMEENTERAAD. Een derde deel der contributie aan Zie kenfondsen voor werklooien voor rekening der gemeente De bezoldiging van de ambtenaren van den Burg. Stand De cokesverkoop aan de gasfabriek. Onder voorzitterschap van mr. W. J. Woldringh van der Hoop kwam de vol tallige gemeenteraad in openbare verga dering bijeen. Na het uitspreken der Nieuwjaarsrede, waarin de zware eischen, welke ln de afgeloopen zittingsperiode aan den Raad werden gesteld, werden gememoreerd en gewezen werd op de bedenkelijke stabili satie van het aantal ondersteunde werk loozen, de minder ongunstige uitkomsten van den tuinbouw en de vlsscherij, waar aan weer meer schepen uit Katwijk deel namen, evenals de geringere baten voor middenstand en badplaats van het bad seizoen, dat echter in vergelijking met elders niet ongunstig genoemd kan wor den welke werd beantwoord door dr. Hueting, werden de notulen goedgekeurd en werd mededeeling gedaan der inge komen stukken w.o. missiven van Ged. Staten, een schrijven van den minister van waterstaat, dat geen aanleiding ge vonden kan worden het besluit van Ged. Staten om den Zeeweg voor wielrijders af te sluiten te vernietigen. De heer Guyt drong naar aanleiding hiervan bij B. en W. aan op het gelijkmaken van het rij wiel- en voetpad, opdat wielrijders dan op het voetpad kunnen uitwijken. Goed gekeurd werd o.a. de bouw der nieuwe openbare lagere school met U.L.O. school. Ingekomen was de salarupegellng door Ged. Staten voor burgemeester, secretaris en ontvanger. De heer v. Tongeren merkte op dat ln weerwil van den wensch van den Raad de totaalpost dezer drie functies met f. 1200 ls verhoogd, hetgeen spr. t a v. de steeds afnemendé inkomens der ge meente-ambtenaren van lageren rang en eigenlijk alle Inzittenden der gemeente een grove onbillijkheid achtte en een on mondigheidsverklaring van den Raad en een onverklaarbare wijze van decreteeren van bovenaf. De heer Perk stoot zich hierbij aan om principieele redenen en stelde voor ln een motie de teleurstelling van den Raad uit te spreken over een dergelijke wijze van handelen, welke mo tie door den heer v. d. Zwan werd onder steund. De voorzitter wees er op dat het hier een algemeene regeling voor de ge heele provincie geldt met als grondslag het aantal inwoners der gemeente en dat reeds in 1930 door den Raad een nieuwe regeling voor burgemeester, seretaris en ontvanger, welke f. 500 lager geklasseerd was, dan die ln de oveeenkomstige ge meenten, ls vastgesteld. Op voorstel van den heer Grimbergen werd de motie, welke met de stemmen der wethouders tegen werd aangenomen, ter kennis gebracht van Ged. Staten. Een adres der A.R. Kies- vereenlglng over hetzelfde onderwerp lokte eenige discussie uit tusschen wethouder Dubbeldam en den heer van Tongeren en werd voor kennisgeving aangenomen. Enkele andere adressen o.a. van de kleine zelfstandigen werden ter zake van advies in handen van B. en W. gesteld. Op voorstel van B. en W. werd benoemd tot commissaris der Gemeentespaarbank, de heer Kr. Haasnoot Kzn.; tot lid der commissie van toezicht op het L.O. de, heer C. van der Rhee; idem tot wering van schoolverzuim te Katwijk-Zee de heer P. van der Laan; allen te Katwijk aan Zee. Aan de heeren P. van Tol en gebr. B. en P. de Best te Katwijk a. d. Rijn werden vervolgens enkele perceelen teelland, resp. ter grootte van 320 R.R., 294 R.R.. gele gen ln „Klein Duin" te Katwijk a. d. Rijn verhuurd voor den tijd van drie jaren tegen den prijs van f. 80 en f. 73,50 p. j. Tegen den prijs van f. 5 per vierk meter werd verkocht een perceel grond aan de Duinstraat ter grootte van 548 vierk M. aan den heer A. Haasnoot; tegen den prijs van f. 4,50 per vlerk. M. een perceel grond ter grootte van 243 vlerk M.. gele gen aan de baron Sweerts de Landas Wyborghstraat aan den heer A. van Duyn en een perceel ter grootte van 243 vierk. meter, grenzende aan het laatstgenoemde perceel aan den heer J. R. Bloot allen te Katwijk aan Zee. Op verzoek van Ged. Staten werd de verordening regelende de invordering van leges ln zooverre gewijzigd dat de leges voor Jachtacten geïnd zullen worden door het hoofd der plaatselijke politie. Naar aanleiding van een circulaire van den minister van sociale zaken stelden B. en W. den Raad voor een derde deel der door de werklooze leden van zieken fondsen verschuldigde contributie voor rekening der gemeente te nemen zulks na overleg met de Centr. Administratie der Ziekenfondsen voor Haarlemmermeer, Rijn land en aangrenzende gebieden van de Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst. De door belanghebbenden wekelijks verschuldigde premie zal dan voor de oude fondsen f. 0,27 en voor de nieuwe fondsen f. 0,32 bedragen; de kos ten voor de gemeente worden begroot op f. 1500. Tevens deelden B. en W. mede een dergelijk adres te hebben ontvangen van den Katwijkschen Bestuurdersbond. Dr. Eikeienboom wees er op, dat dc Centr. Administratie slechts een uitvoe rend orgaan is, het bestuur bestaande uit evenveel medici als verzekerden, ls het besturend orgaan, zonder dat daarvoor eenige vergoeding wordt genoten, zulks ln tegenspraak met de loopende geruchten. Uitvoerig belichtte spr. vervolgens de werkwijze van het fonds, er op wijzende dat de door het fonds toegepaste korting van 15»/o mogelijk werd doordat de medici 25 a 30°/n van het honorarium vrijwillig hebben afgestaan omdat de korting op de verstrekkingen van het fonds niet in het belang der verzekerden zou zijn geweest. De heer v. d. Kulk vroeg naar aanleiding van het voorstel enkele nadere inlichtin gen, de heer Meerburg vroeg zich af of B. en W. deze regeling was voorgeschre ven en of niet de ontwikkeling dezer kwes. tie had kunnen worden afgewacht. De heer van Tongeren vreesde voor verdere uitbreiding dezer materie, evenals de heer Parlevliet De voorzitter zette daarop uit een hoe B en W. tot het voorstel geko men zijn er den nadruk op leggend, dat de onderhandelingen reeds gaande waren toen de ministerieele circulaire B. en W. bereikte. Door de ook door B. en W. voor- zlene uitbreiding is dit soort steunverlee- \ning een even moeilijke als netelige (kwestie, elke voorziening op dit gebied pntbrak echter tot nu toe ln de gemeente. Naar aanleiding van een opmerking van ien heer Meerburg, deelde dr. Hueting mede. dat geen medicus iemand, die con tributie-achterstand heeft, zonder genees kundige hulp zal laten. De voorzitter wees et dan ook op. dat bij de onderhandelin gen nimmer deze achterstand ter sprake is gebracht, zulks naar aanleiding der misvatting, dat het voorstel bedoeld is dan medici hun honorarium te garan- déeren. Conform besloten. In verband met de verbreeding en ver betering van den Zwarte-Weg stelden B. en W. voor met den heer A. C. W. Alke made te Noordwij k een ruiling van grond aan te gaan en van den heer G. Bloot te Katwijk aan Zee een perceel grond aan te koopende kosten van overdracht en leve ring zullen voor rekening der gemeente komen. De kosten van ruiling en aankoop bedragen resp. f. 300 en f444. Dr. Eikelen boom drong op den grootsten spoed aan. Conform besloten. Ten behoeve van de verbreeding van de Duinstraat stelden B. en W. vervolgens voor tegen den prijs van f. 1000 aan te koo pen het pand der wed. KI. Jonker-Schadde van Doorn. Conform besloten. In verband met een soortgelijk verzoek stelden B. en W. den Raad voor, dat de ge meente tegenover de Gemeentespaarbank zich garant verklaart voor de betaling der rente en aflossing van een door de spaar bank aan de Vereenlgtng tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te verstrek ken leening van f. 1000 ten behoeve der huisvesting van het Informatiekantoor in het perceel Badstraat 12. Conform besloten. Naar aanleiding van het voornemen van Ged. Staten om de salarissen der ambte naren van den Burgerlijken Stand te ver lagen, stelden B. en W. den Raad voor dit college mede te deelen. dat de huidige be zoldiging van resp. f. 255 en f. 60 per Jaar en f.2.25 per huwelijk alleszins billijk moet worden geacht in verband met de daaraan verbonden werkzaamheden en verantwoor delijkheid. De heer Van Tongeren hield een fel be toog tegen de documentatie van het prae- advles van B. en W. en stelde, gezien de be hoorlijke belooning van het administra tief personeel, den Raad voor aan Ged. Staten per motie te adviseeren de extra- belooning op te heffen. De heer v. d. Zwan sloot zich hierbij aan. De voorzitter wees er met nadruk op, dat de werkzaamheden als ambtenaar van den Burgerlijken Stand ln geen enkel verband staan tot de gemeentelijke administratie, maar ressorteeren onder de rechterlijke macht en daarom heeft geen enkele ge meente-ambtenaar de plicht dit werk te vervullen al is het langzamerhand een gewoonte geworden. De verantwoordelijk heid voor dit werk is dan ook anders ge regeld. zelfs met een boete tot maximaal f. 5000! Zonder dit risico zou van 'n extra- belooning nooit sprake zijn geweest. Dr. Eikelenboom noemde de redeneering, dat er geen verband bestaat tusschen de ge meentelijke administratieve werkzaamhe den en die van den Burgerlijken Stand eenlgszins dwaas; wanneer men het dan uitbesteedt is men tevens van de risico af. De heer Van Tongeren bestreed eveneens de opvatting van den burgemeester. An ders zou er geen afgunst bestaan tusschen de ambtenaren, dat het steeds aan een en denzelfden persoon wordt opgedragen. Ook de heeren B. v. d. Bent en Meer burg sloten zich hierbij aan en eerstge noemde vroeg naar den stok achter de deur van B. en W dat, wanneer de Raad anders besluit de ambtenaren zullen bedanken. Tenslotte werd de motie aangenomen met de stemmen van de heeren B. v. d. Bent, Grimbergen en de beide wethouders tegen. Op voorstel van B. en W. werd het ver zoek van J. Verdoes te Katwijk aan Zee, hem een huurverlaging van f. 10 per jaar toe te staan van het van de gemeente ge huurde perceel domeingrond ingewilligd. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van J. W. A. van Schalk en 76 andere per sonen om ln afwijking van het bepaalde in de verordening op de zeebaden en het strand toe te staan op het Zuiderstrand uit linnen tenten van de Oude Kerk af baden te riemen. De heer Guyt verkreeg daarna gelegen heid vragen te stellen over den verkoop van cokes door de gasfabriek. In verband met den opzeggingstermijn van het leve ringscontract met de leden van den Bond van Kolenhandelaren per 1 Febr., is het voorstel van B. en W. om het contract niet op te zeggen. Ondanks den grooten ach terstand in de afname, stelde spr. een motie aan den Raad voor, waarbij B. en W. werden ultgenoodigd alsnog het contract op te zeggen en bij het opstellen van een nieuw contract rekening te houden met de thans gerezen moeilijkheden. Dr. Eikelenboom verklaarde als lid der Commissie, evenals de heer Van Riessen, het rapport van den directeur zonder meer als waar te hebben opgevat en vroeg in lichtingen over de door den heer Guyt ge signaleerde onjuistheid. Wethouder Veltkamp wees er op, dat de tailverkoop door de fabriek voor cokes alleen niet mogelijk is; even onnoodlg ls het een voor de fabriek gunstig contract op te zeggen ten behoeve van een enkelen handelaar, die niet als zoodanig erkend is. De heer Guyt ontkende, dat het contract HEDEN. Leger des Heils (Hooigracht): Samen, komst 8 uur nam. Luthersche Kerk: Kerkconcert 8 u. nm. Prediker: Geref. Bond, ds. H. J. Damme- rlnk iDelft). 8 uur nam. Oegstgeest: Witte Huls; Lezing ir. K. J. Hondlus over Luchtbescherming. 8'/< uur nam. Katwijk aan Zee, GemeentezaalJ Geref. Bond. ds. Zandt (Delft) 7u. n.m. Vrijdag. Prediker: Bijbellezing ds. K. Erlecke (Den Haag). 8'/i uur nam. Stadszaal: LK.K. „Voor Allen", solo- cellist Raphael Lanes, 8'/» uur n.m. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam, „Op hoop van Zegen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Evergreen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur al door- loopende voorstelling „Fedora." Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u, nm. „Letter M." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. Bt/Ï u. nam. Mannen ln 't wit". Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. De apotheek Hooigracht 48 13 dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds .,Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 28 Januari tot en met Zondag 3 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doe- zastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wll- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. gunstig zou zijn; slechts afname van den voorraad wordt gegarandeerd. Het con tract is slechts moedwillig bevoordeelen van enkele handelaren, die, evenals de door hem bedoelde handelaar, een nevenbedrijf uitoefenen. Dr. Eikelenboom herinnerde aan hetgeen ln de commissievergadering werd bespro ken en vroeg of de redenen van den Bond, hem als lid te weigeren, steekhoudend zijn, hetgeen B. en W. niet bekend is. Dr. Eikelenboom merkte op, dat het correcter was geweest als de heer Guyt zich tot den voorzitter der commissie had gewend, ln plaats van ln een openbare raadsvergadering direct met zijn bezwaren te komen Tenslotte vond de motie van den heer Guyt geen steun en bedankte hij nis lid der commissie voor de bedrijven. Na de rondvraag, welke geen belangrijke punten opleverde, volgde sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Ondersteuningsfonds. Deze vereenlging hield haar Jaarverga dering in het parochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende met den Chr. groet en heette allen welkom. No tulen en jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. Volgde rekening en verantwoording door den penningmeester. De inkomsten waren f. 291,25, de uitgaven f. 230,71, batig saldo f. 39,46. De controle- ie deelde mede, dat alles ln de orde bevonden was De penningm. an „Hulp ln Nood" heeft een kassaldo an f 223,50. Belden functionarissen wordt ank gezegd voor hun goed beheer. Volgde estuursverklezlng. Herkozen werden de ljeeren C. v. d. Lubbe, Th. M. v. Schie, L. v. d. Geer en H. v. Rijn. De heer C. v. d. liubbe werd als voorzitter herkozen. Het bestuursvoorstel om de contributie met 5 ct. per week te verlagen, werd met groote meerderheid van stemmen aange nomen. De uitkeeringen blijven op de- aelfde hoogte. De heer L. Lange zou uit- geerlng wenschen bij geboorte. De verga dering kon hiermede niet accoord gaan. Door den pastoor werd in die gevallen verwezen naar de St. Elisabethvereeni- ging, die schitterend werkt. - Hierop volgde sluiting. Begrafenis van wijlen den heer A. Korpelshock. Gistermiddag had onder groote belang stelling de teraardestelllng plaats van wijlen den heer A. Korpelshoek. in leven secretarls-velingmeester van de Tuinbouw- vereenigine „Katwijk en Omstreken". Bij de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door ds. H. Meijering. Deze wees op de ernstige sprake, die van dit sterven tot ons allen uitgaat. Ook nu ls weer gebleken, dat de mensch enkel IJdelheid ls. De roepstem die tot ons uit gaat ls daarom zoo ernstig, omdat het met den dood niet uit is. Door de poort van den dood treedt men de poort van de eeuwig heid binnen. Dan wacht ons eeuwige ge lukzaligheid of eeuwige rampzaligheld. Al leen door het bloed van Jezus Christus is er voor den zondigen mensch behoudenis. De overledene heeft niet alleen geleefd voor zijn gezin, maar heeft een breedere plaats ingenomen en ook gewerkt ten algemeenen nutte Ons past dankbaarheid aan God, voor wat Hij ons in hem heeft geschonken Met den wensch. dat God de bedroefde familie moge sterken en troos ten. eindigde spr. zUn ernstie woord. Vervolgens trad de heer J. v. d. Prik naar voren, die namens de Tuinbouwver- eeniglng den overledene secretaris-veiling leider herdacht. De nu overledene heeft zijn taak niet ln den gemakkelUksten tijd vervuld In deze moeillike crisisjaren werd veel geëlscht. Met de gaven door God hem geschonken met volle toewijding, is de® taak verricht. Spr bracht dank voor alles wat de overledene dankte namens de familie voor de laatste eer aan den over ledene bewezen. 8

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6