75ste Jaargang DINSDAG 29 JANUARI 1935 No. 22961 STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het voornaamste Nieuws van heden. SCHEEPSVERBINDINGEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: SO ots. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tailed. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum, aantal woorden van 30. - Incasso volgens postreebt. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 9 ets. Boreau Noordemidspfeïn Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:' Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week 1.0.18 Franco per post 12.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland l. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. AFSCHEID Ds. H. A. WIERSINGA. Wegens vertrek naar de Geref. Kerk al hier, waar hij de vacature van ds. A. de Bondt, die naar Den Haag-West vertrok, komt bezetten, nam ds. H. A. Wiersinga, na een 6-jarlg verblijf onder groote be langstelling afscheid van de Geref. Kerk van Vlisslngen, sprekende over Deut. 30 19 en 20a. Hartelijke woorden van afscheid werden tot ds. Wiersinga gericht door ouderling J. Baarschers, namens kerkeraad en ge meente en ds. A. C. Hey van Koudekerk, namens de classis Middelburg. Toegezon gen werd Ps. 121 4. Onder de aanwezigen waren de burgemeester, de heer C. A. v. Woelderen en ds. A. T. W. de Kluis, Ned. Herv. predikant te Vlisslngen. Honderden hebben na den dienst met een handdruk van ds. en mevr. Wiersinga afscheid ge nomen. Ds. Wiersinga zal Dinsdag 5 Febr. a.s. zijn intrede alhier doen, na tevoren in den zeilden dienst te zijn bevestigd door zijn broer, ds. W. A. Wiersinga van Loosduinen. PROPAGANDA-AVOND A. N. G. O. B. Gisteravond hield de afd. Leiden van den Alg. Ned. Geheelonthouders Bond een propaganda-avond In het Volksgebouw. De groote concertzaal was geheel gevuld met belangstellenden toen voorzitter Brom- meyer te kwart over achten opende. De aanwezigen kregen eerst eenige nummers te hooren van het Mandoline-gezelschap „Steeds Beter", waarna het dubbelman- nenkwartet „Sempre Avantt" zich liet hooren. Het hartelijke applaus bewees wel dat htm zang ln den smaak viel. Ook het tooneelclubje uit de A.N.G.O.B., dat voor het eerst op de planken kwam. bewees dat het tot iets goeds in staat is. Na de pauze volgden muziek, zang en tooneel elkander op. pet is onmogelijk allen afzonderlijk te noemen, die zich uitgesloofd hebben om dezen avond te doen slagen. Maar dit staat vast: de A.N.G.O.B. kan met trots op dezen avond terugblikken. Toen dan ook om circa 11.30 uur de vergadering gesloten werd, was leder hoogst voldaan over het genotene. Rest nog te vermelden dat de spreker, de heer van Eykern uit Haarlem den aanwezigen op zijn bekende gemoede lijke wijze de gevaren van de alcohol heeft uiteengezet en betoogd, dat veel leed in deze maatschappij kan worden voorkomen door zich te houden aan het devies van den A.N.G.O.B. „Niet drinken, niet schen ken." o R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". Feestvergadering van de Leidsche afdeeling. Gisteravond hield de afd. Leiden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" een feestvergadering in de groote zaal van „Zomerlust". Het was aan de .gezellige drukte, welke reeds voor het openingsuur in de versierde zaal heerschte, duidelijk merkbaar, dat bet hier een bijzonderen feestavond gold en zulks kwam tot uiting toen te acht uur een tweetal bestuursjubilarissen, vooraf gegaan door jonge wachters in costuum en met wapperende vlaggen, door het bestuur werden binnengeleid onder luid applaus van de aanwezigen. De voorzitter der afdeeling, de heer 6. Strijk, opende daarop de vergadering met den Christelijken groet en heette allen in het bijzonder Pater van Lieshout als Geestelijk Adviseur, de vertegenwoordigers van den R.K. Volksbond en andere ver- eenigingen, hartelijk welkom. Nadat eenige muzieknummers waren ten gehoore gebracht, werden de beide jubilarissen van der Kwartel en de Haas gehuldigd in verband met het feit, dat zij respectievelijk 10 jaar het penningmeester schap en secretariaat hebben waarge nomen, hetgeen gepaard ging met de aan bieding van geschenken. Behalve door den heer Strijk werden de jubilarissen nog toegesproken door Pater v. Lieshout en den heer Van Dam als ver tegenwoordigers van het bestuur van den R.K. Volksbond en werden de vrouwen der jubilarissen in de bloemetjes gezet. Een schriftelijke felicitatie was binnen gekomen van Deken Homulle, die verhin derd was persoonlijk zijn gelukwenschen te komen aanbieden. Ook werd een schrijven ontvangen van den heer Gommers, districtsbestuurder, en riyu den oud-geestelijk adviseur kapelaan De avond werd verder op vroolijke en gepaste wijze gevuld door de heeren Van Z1JP en Zitman. Tijdens de pauze werd gecollecteerd "et werkloozen-comité. was 12 uur toen de heer Strijk den avond op de gebruikelijke wijze sloot. 3 OCTOBER-VEREENIGING. DE JAARVERGADERING. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- xamen Indisch recht de heeren G. Rook- uizen (Den Haag) en M. A. Harten (Den en voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer W. J. Breslau (Sche- nmgenj en mej. P. Nieboer (Den Haag). 1934 was voor de vereeniging een goed jaar In den foyer van „Den Burcht" Is gister avond de jaarvergadering gehouden van de 3 October-vereeniglng. De vergadering was slechts matig bezocht. De voorzitter, de heer W. van der Laan, zeide in zijn openingswoord, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging zeer goed is geweest. De 3 October-dag is prachtig geslaagd, zooals nog nader uit het jaarverslag zal blijken. Spr. bracht dank aan al degenen die in het afgeloopen jaar hun mede werking bij de feestelijkheden hebben ver leend en riep aller steun in ook voor het pas aangevangen jaar. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. In het zeer uitvoerige jaarverslag van den secretaris, den heer N. G. Spaargaren, wees deze allereerst op t groote belang dat voor onze stad en de ingezetenen ver bonden is aan de viering van Leiden's ontzet. Voor dien enkelen 3-Octoberdag wordt gedurende eenige maanden lang arbeid verricht en werk gegund. Voor dien enke len 3-Octoberdag worden kapitalen ver werkt, verloond en op andere wijze uit gegeven. Dit blijkt uit het feit, dat het ontvangst- en uitgaaf-cijfer over het afgeloopen jaar de kapitale som van goed 24 duizend gulden bedraagt. Wanneer wij nader eens beschouwen, welk bedrag op den feestdag-zelve in uit gaaf komt, dan kunnen zonder eenig be zwaar enkele tonnen gelds veilig worden aangenomen. Voor een groot deel blijft dit geld in de stad, en blijft dat ook doorrol len. Aldus bezien, is een feestviering inder daad een groot belang, of beter gezegd een groot stadsbelang. Daarom, aldus spr., laten wij Leidenaren trotsch zijn op onzen feestdag en geza menlijk trachten te behouden, wat we hebben en ieder jaar weder toonen te kunnen bereiken. Helpt de 3-October- vereen., mede door steun en medewerking te doen bhjven wat zij is en er mogen dan moeilijkheden en zorgen te over zijn, tezamen zullen wij blijven zorgdragen, dat deze Vereeniging de krachtigste en sympathiekste in Leiden blijve, onge ëvenaard in den lande. Het verslag maakt vervolgens melding van de bestuursmutaties, de voorbereiding van het feestplan en geeft ten slotte een uitgebreid relaas van het geheele verloop van het 3 October-feest. Het ledental ging ook dit jaar weer achteruit. Wel begrijpelijk, wanneer we ons indenken, hoe de tijden zijn, maar toch ook weer onbegrijpelijk, wanneer we deze kwestie even anders beschouwen en anders willen zien. Wanneer ik b.v. Uw aandacht er op vestig, dat van het aantal leden t.w. 3325 er ruim 300 buiten Leiden woonachtig zijn, is de rekensom heel ge makkelijk en wel dat er nauwelijks 3000 Leidenaren lid zijn. En dat is op een zielen tal van meer dan 70.000 zeer positief te weinig. Wanneer ik er dan nog op mag wijzen, dat onder de bij het einde van het jaar ingekomen bedankjes meerdere zijn van personen, waarvan men het niet zou verwachten, dan stemt dat tot teleurstelling Veel te weinig is o.m. ook de Middenstan der lid of donateur. Laten zij toch eens goed begrijpen, welk een ontzaglijk voor deel de Leidsche 3 October-feesten voor hen beteekenen. Spr. deelde vervolgens mede, dat aan het jaarverslag, dat eerlang in druk zal ver schijnen een ledenlijst zal zijn toegevoegd. Het bestuur vertrouwt, dat iedereen zal nagaan wie van zijn familieleden of ken nissen nog geen lid der 3 October-Vereeni- ging is en zijn uiterste best zal doen hem of haar te bewegen zich ais zoodanig op te geven. Het verslag eindigde met woorden van dank tot den heer Is. Leman. die, sedert 1930 aan de Vereeniging verbonden, met ingang van 1 Januari zijn functie heeft neergelegd en zoowel den secretaris als den terrein-commissaris en de Optocht commissie belangrijke diensten heeft bewezen. De secretaris werd voor zijn uitvoerig en nauwkeurig verslag met een hartelijk applaus beloond. De voorzitter zette deze dankbaarheid in woorden om. De penningmeester, de beer P. Boot. Jr. bracht vervolgens zijn financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f. 24072,91 (contributie f. 5200,95, standplaatsen Schuttersveld f. 6660,90. entrée's Schut tersveld f. 8375,45, cabaretavond f. 1212.90); de uitgaven f. 23435,92 ochtendfeest f. 1049,03, middagfeest f. 8916,22, avond feest f. 8866,39, cabaretavond f. 1000,81, vermakelijkheidsbelasting f. 1700,-). Er is dus een batig saldo van f. 636,99. Ook den heer Boot werd dank gebracht voor zijn werk. Na gunstig verslag van den accountant en de kascommissie werd de penningmeester van zijn beheer ge dechargeerd. De contributie werd voor 1935 op f, 1,50 gehandhaafd. De aftredende bestuurs leden, de heeren W. v. d. Laan, B. de Koning, P, Boot en J. W. Cahen werden herkozen. De voorzitter stelde voor den heer De Koning, die ernstig ongesteld is geweest (de toestand laat zich thans weer gunstig aanzien) tegelijk met de tijding van zijn herbenoeming de beste wenschen van de vergadering voor zijn volledig herstel te zenden. Onder applaus werd aldus be sloten. De voorzitter sloot tenslotte de verga dering met een woord van dank aan cfe aanwezigen voor hun opkomst. Na afloop is den heer Leman in lntie- men kring de zilveren plaquette der ver eeniging aangeboden uit erkentelijkheid voor de belangrijke diensten sedert 1930 aan de vereeniging bewezen. VERGADERING VAN DEN NIEUW- MALTHUSIAANSCHEN BOND. Onder enorme belangstelling de groote zaal der Graanbeurs was tot de laatste plaats bezet, terwijl talloozen moesten af gewezen worden vond gisteravond een openbare vergadering plaats van den Nleuw-Malthusiaanschen Bond (Ver. tot bewuste regeling van het kindertal). Den voorzitter der afdeeling Lei den, den heer Broomans, speet het, dat men zoovelen had moeten afwij zen. De belangstelling voor het Nieuw- Malthusianisme is, aldus spr., in dezen tijd van depressie overal sterk stijgend; ook in onze stad hoopt men binnenkort een speciaal consultatie-bureau op te richten, hoewel men nu reeds op zekere dagen inlichtingen kan verkrijgen. Het woord was hierop aan den heer J. Hoving, hoofdbestuurslid van den Bond, die een uitvoerige rede hield over „Het recht van een volk op geboortebeperking". Deze schetste allereerst de ellende van dezen tijd, waarin enkelen zich in weelde baden, de massa echter ten ondergaat of tegen een bitter laag loon moet werken. De diepste reactie op de chaos is het pro test der Nieuw Malthusiaansche beweging tegen het leven zelf: ook op het gebied der menschenproductie is economie en zuinig beheer, noodig. Er ontbreken- volgens de statistieken tallooze geboorten, die er eigenlijk moes ten zijn. Dit is eenerzijds een gevolg van de z.g. preservatieve techniek van het Nieuw Malthusianisme, die zich kant te gen de roekelooze geboorteproductie, in 'n wereld, die zoo weinig levenskansen biedt. De geboortebeperking werd, vooral naden oorlog ook gemeengoed der lagere klassen. Spr. belichtte uitvoerig de nadeelen van het afschuwelijke, levensgevaarlijke mid del, het opwekken van abortus, met veelal den dood als gevolg, dat in ontstellende mate door ondeskundigen wordt uitge oefend, waartegen de Bond wetenschap pelijke middelen stelt. Geboortebeperking bestond reeds lang voor het bestaan van den Bond: de eenige oorzaak der groote vermeerdering is de toenemende massa-verarming. De Bond wenscht onwetendheid op te heffen. Bij het voortbrengen van kinderen dient men met de bestaansmogelijkheden van het nageslacht rekening te houden, evenals met den gezondheidstoestand van den man en de vrouw. Hoe sterker de crisis voortgaat, hoe meer men behoefte gevoelt, om te ontko men aan onnoodige nood. Eenmaal zal de Staat een verstandige bevolkingspolitiek voeren, uitgaande van de rede. Een en ander heeft ook een sociale ten- denz: zij dient tevens ter versterking van de positie der arbeidersklasse. Na deze verdediging op sociale en mo- reele gronden gaf dr. Joh. Ph. Tuyt, ze nuwarts uit Den Haag, aan de hand van een serie lichtbeelden, een medisch-popu- laire uiteenzetting van de groote gevaren van een opgewekte abortus, daarbij sterk het voortwoekerend kwaad van het werk der lieden, die in dezen een beroep zoeken en zich dikwijls onder het mom van kaart legsters. helderzienden enz. aandienen, be lichtend, zij aarzelen niet de wanhopigen op de vreeselijkste wijze te behandelen, waartegenover de Bond.zoo noodig of gewenscht andere methoden plaatst. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. De jaarvergadering. In de gisteravond in „Oud-Hortuszicht" gehouden jaarvergadering kwam, na het afdoen van enkele huishoudelijke agenda punten, een bestuursvoorstel ter tafel tot het oprichten van een aparte onderaf- deeling van Korte-Golf-amateurs. Het ligt in de bedoeling om in deze onder- afdeeling het korte-golf-amateurisme in den ruimsten zin des woords te beoefenen; zoowel de theorie, als het praktisch zen den en ontvangen, zal onder bekwame lei ding worden onderwezen. In de toekomst zal dan ook een eigen zenderzaaltje moe ten worden ingericht. Van deze onder- afdeeling zullen lid kunnen worden alle leden der Leidsche Radio-Vereeniging, zoo dat ook korte-golf-amateurs in de stad en omgeving thans in een speciale afdeeling hun kennis der theorie en praktijk zullen kunnen uitbreiden en onderhouden door lid te worden der L.R.V. Het bestuur meent hiermede in een be hoefte te voorzien en vertrouwt dan ook, dat vele korte-golf-amateurs of adspirant- amateurs door hun toetreding dit initiatief zullen steunen. De oprichtingsvergadering zal plaats hebben op 11 Februari a.s. Adhaesie-betuigingen worden gaarne In gewacht bij het secretariaat, Koninginne- laan 17, Leiden. HET NED. IND. TOONEEL. Belasting-ontduikers, blijspel in 3 bedrijven van Louis Verneuil Cor Ruys. Louis Verneuil pleegt ln zijn tooneel- werk niet erg diep te gaan, in hoofd zaak drijvend op zijn „esprit" en tooneel- routine. Voor het door het Ned. Ind. Too neel hier gisteravond op de 5e abonne mentsvoorstelling gebrachte „l'Ecole des contribuables" kan feitelijk van geen diepte zelfs gesproken worden. Dit too- neelstuk berust vrijwel geheel op „esprit", nadert zelfs de vaudeville om niet te zeg gen, dat de grenzen daarvan af en toe worden overschreden. Qua tooneel is het hiermede o.i volledig gequalificeerd! Het bewerkte thema is een geestige vin dingrijke vondst op zich zelve. De dochter v.an een belastingdirecteur is getrouwd met een rijken niets-nut. Ook hij krijgt de klappen der crisis en het luxueuse vrouwtje wordt ernstig in de verleiding gebracht om een liaison aan te gaan met meer met aardsche goederen gezegenden. Papa, die telkens een bijzonder fijne neus blijkt te hebben voor deze voor zijn schoonzoon gevaarlijke momenten, geeft schoonzoon een tip en met groote handig heid wendt deze het gevaar af, tevens be sluitend om te gaan „werken" en het is de theorie van schoonpapa, dat de ezels, die belasting betalen zonder kennis van zaken moeten boeten voor de vernuftelingen, die door de mazen der wet weten heen te kruipen, die hem op een glorieus idee brengt: op te richten een school voor be lastingbetalers, daarbij als onder-directeur gesteund door een ondergeschikte van zijn schoonpapa, die geheel doorkneed is in belastingzaken. De 20 pCt. honorarium van het aldus den fiscus onthoudene, wordt een bron van onuitputtelijke in komsten. Zelfs de minister van financiën komt op bezoek, aanvankelijk met het voornemen om deze belasting-zwendelaars ten einde raad uit te koopen, doch als hij juist „valt", eindigt hij met gebruik te maken van hun advies.... Ook schoon papa komt in de zaak na zijn ontslag! De firma splitst zich echter tenslotte, wanneer de onder-directeur, het vroegere belasting-ambtenaartje, naar Amerika wordt gezonden om daar ook zoo'n school op te richten. Dit omdat hij het vrouwtje van den directeur zijn eerste liefde! te diep ln de oogen kijkt Het is, zooals gezegd, geestig en daarop moet de gansche opvoering, die alleen in het slotbedrijf „tooneel" wordt, drijven. Alles hangt in zoo'n geval af van de ver tolking. Hapert deze, dan wordt het een „sof", is deze goed, dan wordt men aan genaam bezig gehouden en overwonnen door den lach! Nu, de vertolking liet niet te wenschen over. Neem Cor Ruys als het zielige belasting-ambtenaartje, dat lang zaam zich ontpopt, wanneer het geluk hem toelacht als chef-belastingontduiker. Men mag zeggen, dat zijn grappen on getwijfeld veel uit eigen „mars", soms flauw waren, goed, doch toch wist hij ook daarmede den lach. den gullen lach, af te dwingen. Het werd weer een „creatie", al werd niet de hoogte bereikt van „De vier Müllers", dat ais stuk huizenhoog uit steekt boven dit lichte Fransche werk. Naast hem dient Louis de Bree als schoonpapa gesteld, al bleef hij wat op den achtergrond en ook Jan Mulder als de uitvinder van genoemde school. Hij wist zich prachtg staande te houden naast beide lach-beheerschers, een compliment op zich zelf. Een sympathieke „kop" had hij zich. niet gemaakt. Pierre Myin zette als schatrijke bedrei ger van het echtelijk geluk zwaar ge chargeerd in om dit steeds meer los te laten, zoodat hij tenslotte geheel terug viel; Louis Poolman en Gerard Hartkamp onderscheiden zich in de kleine rolletjes van minister en uitgeknepen belastingbe taler, terwijl Lily Bouwmeester geen moei te had met het wel heel erg oppervlakkig gehouden luxe-vrouwtje. De schouwburg was uitstekend bezet en er is hartelijk gelachen. Het te bereiken resultaat is verkregen! BINNENLAND. Drama te Amsterdam; een man door zijn vrouw doodgestoken (Gemengd, 3de Blad). Overleden is, 35 jaar oud, de bekende violist Francis Koenen. (Kunst, le Blad). De ernstige aanrijding te Nieuwveen; dr. J. H. P. H. door de Haagsche Recht bank vrijgesproken. (Rechtzaken, le BI.) BUITENLAND. Het Engelsche Lagerhuis weer bijeen. (Buitenland, 1ste Blad). Redevoering van Molotof op het raden» congTes (Buitenland, 1ste Blad). Opstand in Uruquay (Buitenland, 1ste Blad.) DE BREESTRAAT EN DE LUSTRUM FEESTEN. Gisteravond vergaderden ln een der zalen van „In den Vergulden Turk" de bewoners van de Breestraat, daartoe ult- genoodigd door de commissie, welke thans reeds bijna een jaar de Breestraatbelan- gen behartigt Hoewel slechts een klein deel van de belanghebbenden was opge komen kan men spreken van een wei- besteden avond Door de commissie was een voorloopig plan voor versiering Inge diend, ontworpen door den heer Korenhof en dit werd met groote belangstelling be sproken en vele wenken en ideeën werden naar voren gebracht. Ook werd breed voerig gesproken over de kosten, over de nieuwe Breestraatverlichting, nauw sa menhangend met het plan van versiering en tenslotte over de wijze waarop men zou trachten de benoodigde gelden bijeen te krijgen. In Februari wordt echter weer een. vergadering gehouden en om de commis sie het gras niet voor de voeten weg te maaien, zullen we ons beperken tot het opsommen van de onderwerpen en met de commissie vertrouwen, dat op die tweede vergadering 90°/» van de Bree- straatbewoners zal verschijnen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: Parlevliet's Schelpenhandel en Sigarenmagazijn Par- levliet, Kon. Wilhelminastraat 6, Katwijk aan Zee. Eigenaar A. F. Parlevliet, Kat wijk aan Zee. N.V. „Alphia Film". Pr. Hendrikstraat 29, Alphen aan den Rijn, geven van film voorstellingen enz. (Ned Stscrt. 30 Oct. 1934, bijv. No. 2037). Dir. A. Kuyper, Al phen aan den Rijn Comm. C. D. J. Tolk, Alphen aan den Rijn. Maatsch. kapitaal f. 5000, waarvan geplaatst en gestort f. 3500. 0 Den reserve-lste luitenant J. A. Blaauw van 6e R.V.A. is op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij ministerieele beschikking is onze stadgenoot W. P. Sijbranda benoemd tot ambtenaar bij de omzetbelasting te Eind hoven. Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf is de 30-jarige mej. M. J. H„ op de Kippebrug tengevolge van de gladheid der straat gevallen, waarbij zij haar rech- terenkei brak. De Eerste Hulpdienst ver voerde haar naar het Academisch Zieken huis, vanwaar zij later naar haar woning kon worden overgebracht, Bij de politie is een rijwiel merk „Presto" te bevragen. Met de Stscrt. No. 19 zijn verzonden de afdrukken van de akten betreffende de N.V. Exploitatie Crediet- en Admini stratie Maatschappij „Uitgebreid Bezit", gevestigd alhier. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegratisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Aldabi, Alphacca, Alpherat, Alwaki, Colombia, Dempo, Johan de Witt, Johan van Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Gede, Kota Nopan, Kota Tjandi, Marniï van St. Aldegonde, Poelau Laut Poelau Roebiah, Simon Bolivar, Stuyvesant, Zee- landia. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1