DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 29 Januari 1935 SPORT. Bescherming hm griep. RECHTZAKEN. AUTOMOBILISME. DE RALLYE MONTE CARLO. RECLAME- 5441 keelontsteking en verkoudheden EEN RIT VOL AVONTUREN. Mr. Lamberts Hurrelbrinck schrijft ons: De geest van kameraadschap en het ge- yoel van saamhoorigheid, die op iedere Balije Monte Carlo tusschen de equipes op eenzelfde route gedurende de vier da gen lange reis ontstaan, was ditmaal reeds te Palermo vóór het vertrek geboren en dat kwam zoo. Fordrijders weten, dat zij In iedere plaats van eenlg belang In Europa, zoo zeker als een postkantoor of een hotel ook een Fordgarage met volle dige service vinden en zij gaan daar dus altijd heen. Palermo nu is een betrekke lijk kieine stad met weinig garages, waar onder de Fordgarage de belangrijkste was, zoodat behalve de zes Fordrijders ook de meeste andere equipes, berijders van an dere merken in deze garage stalden en aan hunne wagens werkten. Onder de bedrijvigheden van deze werkzaamheden door werden de kennismakingen aange knoopt, die dan 's avonds in café Olympia het eenige groote café in de stad. voort gezet werden. Daar vond men dan het grootste gedeelte der Rallyerijders, Hol landers, Franschen, Denen, Roemenen bij een om ervaringen op vroegere rallyes opgedaan uit te wisselen en de kansen voor de komende dagen te bespreken. Het was de laatste dagen voortdurend slecht weer geweest, koud en veel regen en zelfs sneeuw, die op Sicilië een zeld zaamheid is, maar toen Zaterdagmorgen een groot uur na den start de zon op ging, scheen deze warm uit een blauwe hemel over een stralend landschap. Wat leken die bochtige wegen, die op den heen reis onder een triestigen motregen afge legd waren thans mooi. En bovendien was er een wonder gebeurd het ordelooze verkeer van door elkaar krioelende ezels, muildieren- en paardenwagens, kudden ganzen, geiten en koeien, die' op de heen reis door elkaar krioelden was als met een tooverstok naar den rechterkant van den weg getrokken. Karabiniers en wegenpo- lltie die voortdurend op de wegen pa trouilleerden bleken de toovenaars te zijn geweest, die alle verkeersongeregeldheden met de tooverformule van hun gezag uit den weg hadden geruimd. Onder dergelijke omstandigheden is het zeker niet verwonderlijk, dat de rit door Sicilië zonder historie bleef en bijna alle deelnemers twee en meer uren te vroegl voor de controle te Messina stonden. Al-i leen Taets van Amerongen kwam met eerij deuk in zijn spatbord binnen, veroorzaakt door een wild geworden ezeltje en uit zijn natuurgetrouwe nabootsing van 't ezelge- balk maakten fantasierijke Slciliaansche reporters op, dat hij door wolven achter volgd was geweest, die om de koude in Italië te ontvluchten de straat van Mes sina overgezwommen waren. Zoo ont staan Rallyeverhalen en landbeschrijvin gen. Met de boot moest overgestoken wor den naar Italië. Wat zich daar op de kadé van Messina heeft afgespeeld is onbe schrijfelijk. Eén enkele afgevaardigde van de Siclliaansche Auto Club was uitgezon den om den overtocht der 27 wagens en ongeveer honderd deelnemers te regelen. Calkoen en Taets, die een vooruitziende blik schijnen te bezitten, hadden hun bil jetten reeds tevoren genomen, maar alle overige deelnemers stonden rondom den ongelukkigen Italiaan te schreeuwen in alle mogelijke talen en te zwaaien met bankbiljetten van 100 lires, terwijl intus- schen de wagens op de kade vooruitdron- gen tot aan den rand van den haven om maar vooraan te staan als de boot mocht komen. Het schip verscheen tenslotte en als een deinende zee zette de wagens zich in beweging om erop te komen. Sommigen hadden betaald, enkele te veel enkele te weinig, sommigen heelemaal niet. maar leder wist, dat die zijn wagen niet op de boot bracht verloren was. Tenslotte bleek er voor acht wagens geen plaats op de boot te zijn. Die bleven achter en zouden met een andere boot naar Regglo vervoerd worden. De ongelukkige Italiaan, die den overtocht zou regelen, stond daar met in de eene hand een aantal passage biljetten en in de andere hand een ontzaggelijke hoeveelheid zilvergeld temidden van een opgewonden menigte deelnemers, die plaatsbewijzen en teveel betaalde pennin gen terug verlangden. Tenslotte kreeg de man het zoo benauwd, dat hij op een on bewaakt oogenblik zijn heele hebben en houwen aan schrijver dezes in de handen drukte en met een sprong de boot verliet en trachtte zich op de kade in veiligheid te brengen, waar hij in handen viel van de berijders der acht achtergebleven wa gens. Of de man nog leeft is niet bekend, maar uw verbouwereerde verslaggever, die zich eensklaps tot Rallye-admlnistra- teur benoemd zag, volgde het Italiaansche voorbeeld en wierp al het geld ter ver deeling in de schoot van Madame Marino- vitch in de hoop, dat zij door vrouwelijke charme de gemoederen tot bedaring zou weten te brengen en vluchtte met de pas sagebiljetten naar een veilige plaats, waar hij Taets vond, die zeeziek was. Hoe de zaak in orde gekomen is weet niemand, er bleken minder biljetten dan wagens te zijn, maar allen werden aan de overzijde losgelaten en zelfs de wagens, die op de kade achtergebleven waren werden met een andere boot vervoerd en kwamen op tijd te Reggio aan, om zich te storten in den Italiaanschen nacht over den slinge renden weg-langs de kust naar Napels. De goede route door de bergen was onbegaan baar door de hooge sneeuw, zoodat die af grijselijke kustweg vol slingeringen en gruis wel gekozen moest worden. Kan men zich voorstellen wat het zeggen wil om 591 K.M. af te leggen in het duister, waar van ongeveer 500 K.M. niets dan bochten, bedekt met steenslag en gruis. Er zijn wei nig wagens geweest zonder lekke banden dien nacht. Daarenboven was nog de route aanduiding allerslechtst en bevindt er zich 's nachts in die Italiaansche vis- schersdorpen geen sterveling op straat, zoodat herhaaldelijk wagens een verkeer den weg insloegen, die dan na verschei dene kilometers, als eindelijk een der ln- zittenden de vergissing bemerkten, weer terug moesten. Ook de benzine voorziening faalde totaal, zoodat een leder In doods angst leefde op een gegeven moment zon der benzine te komen en aan de klelnsta pompen in cafetjes en komenUswinkels, waar men maar een lichtje zag branden de meest verdachte mengsels, die met ben zine alleen den naam gemeen hadden, gekocht en ln de benzinetank gestort werden. Welk een verademing toen eindelijk langs de autostrade van Pompei de con trole te Napels werd bereikt, waar wij de heeren van de Automobielclub ln feest stemming achter de champagne vonden en de rijders gelegenheid kregen om in een klein kroegje daartegenover zich te goed te doen aan koffie en brood met worst. Het traject NapelsRome in den vroe gen Zondagmorgen was een feestrit waar bij de rijders gemiddelden maakten tus schen de 75 en 80. De snelle Roemeen Sontag draaide zelfs een gemiddelde van 87. Te Rome was het koud. Het vroor 7 graden, de fonteinen waren bevroren en de Italianen aan zulk een koude niet ge wend, liepen bibberend door de straten. Wij hadden hier zooveel tijd, dat Calkoen besloot de olie te laten ververschen. Vlug reden wij naar de Ford garage, waar achter elkaar alle vijf andere Fords binnen reden met hetzelfde doel. Langs de geheele route waren alle Fordgarages gewaarschuwd om als het eventueel noodig mocht wezen hulp te verleenen zoodat wij dan te Rome op Zondag het voltallige personeel aanwezig vonden en in een minimum van tijd alle zes wagens weer vertrekken konden naar de controle aan het gebouw van de Auto mobielclub. v. d. HeydenUyt den Boo- gaerdt waren pas aangekomen, er moest dus iets gebeurd zijn, dat dit uitstekende rijderspaar zoo laat was. Inderdaad, ge durende dien zwaren nacht op de kron kelwegen langs de Italiaansche kust was hun Studebaker bij een spoorwegovergang in een diepe kuil terecht gekomen, met zulk een schok, dat de stuurstang ver bogen was. Met een bijna onbestuurbaren wagen die over den weg laveerde als een dronken zeilschip, waren zij verder gere den en op tijd te Rome aangekomen. Ze gaven echter den strijd volstrekt niet op, maar maakten zich vol moed en wils kracht gereed om den strijd voort te zet ten tot het zoete einde van de finish te Monte Carlo. Bitter koud was het toen wij uit Rome vertrokken, maar de zon scheen helder en belichtte het Romelnsche landschap in zijn eeuwenoude stille schoonheid. Toen kwamen de bergen, de ultloopers van de Apennijnen, waarover de moderne Ita liaansche wegen zich in wijde bogen slin geren, zoodat voortdurend met hooge snelheid gereden kan worden. En wij had den haast: Calkoen maakte zich bezorgd over mogelijke sneeuw in de bergen, waar op nog altijd kans was, en wilde zoo spoe dig moglijk, als het kon nog voor het donker, de Adriatische kust bereiken. Het is helaas niet gelukt, want 123 K.M. na ons vertrek uit Rome even voor Spoleto begon nen de eerste sneeuwvlokken te vallen, en weldra vleide een zware vacht van sneeuw zich geruischloos op de bergen neder. Nog altijd reden wij zonder sneeuwkettingen, haastig als wij waren om maar zoo ver mogelijk bij daglicht te komen. Maar ten slotte begonnen de wielen bij het klimmen te slippen en hielden wij op een steile helling stil om tenminste de achterwielen te verwisselen voor de reservewielen die met sneeuwkettingen gemonteerd waren. Daarna was het uit met den snellen vaart. Eentonig en staag viel de sneeuw, een droge vlekkige sneeuw, die de wegen be dekte en het geheele landschap overhuifde met wit. In de dorpen was geen sterveling op straat en daarbuiten op de wegen was geen leven te bekennen. Over een tot be wegingloosheid verstarde wereld zweefden de sneeuwvlokken hardnekkig naar bene den, en hoopten zich op de wegen op tot een witte bedekking van vele centimeters hoogte waar de wielen langzaam doorheen maalden. Somtijds streek een ijskoude wind over deze witte wereld, die de sneeuw op een hoop joeg, waaruit het groote ge vaar dreigde, dat de wagen zou vastraken. Voor ons uit wisten wij dat de Roemeen Sontag reed met ski's onder de wielen. Die had het goed, maar hoe zou het gaan met de anderen, die achter ons kwamen en overal nog hooger sneeuw zouden vin den dan wij. Want onverbiddelijk dwar relden de vlokken naar beneden. Verscheidene malen bleven wij bijna in een sneeuwhoop steken, maar telkens wist onze machtige motor den wagen er door heen te sleepen. Een zucht van verade ming ging door den wagen toen eindelijk de Adriatische kust was bereikt Hier slag regende en stormde het, de golven sloe gen hoog van de zee op de kust, maar het sneeuwde tenminste niet en dat was alles wat wij verlangden. De sneeuwket tingen werden afgenomen, en in noodweer werden de laatste 280 K.M. naar Padua afgelegd. Daar vonden wij den heer Both, Directeur der N.V. Nederiandsche Ford Automobiel Fabriek, die van zijn belang stelling voor de rijders blijk kwam geven en met een aantal Italiaansche monteurs aanwezig was om, zoo het noodig mocht wezen, hulp te verleenen. Toen echter successievelijk de wagens een voor een binnen kwamen, bleek alleen voor de rij ders hulp noodig te wezen, die zwaar verlangden naar een goeden maaltijd, en sommigen ook naar een bed, om den kor te tijd die men in Padua over had, te kunnen slapen. De heer Both had voor alles gezorgd, zoodat de rijders weer geheel verkwikt vertrekken konden naar Ljubl jana. Verschillende deelnemers echter kwamen niet in Padua aan. Zij waren blijven steken in de sneeuw, en daaronder was ook een Nederiandsche equipe, die van Fissette. VOETBAL. ENGELAND EN DE F.I.FA. De Engelsche Football Association heeft een uitnoodiging gezonden aan het be stuur van de F.I.F.A en den International Board tot bijwoning van den wedstrijd Schotland—Engeland op 27 Maart a.s. te Glasgow. De mogelijkheid bestaat dat bij deze gele genheid de kwestie van aansluiting van Engeland bij de F.I.FA. ter sprake zal komen. o ALPHIA—R. V. C. De protestcommissie van den K.N.V.B. heeft toegewezen een protest van R.V.C., inzake den wedstrijd AlphiaR.V.C., die indertijd met 44 is geëindigd, nadat R.V.C. met 40 de leiding had gehad. Be paald ls dat de wedstrijd 20 minuten moet worden overgespeeld, te beginnen met den stand 44, Alphia met tien en R.V.C. met elf spelers. UIT VEUR-LEIDSCHENDAM. Te Veur-Leidschendam verloor A.V.V. I met 43 van H.V.C. I. o HOCKEY. DE PROEFWEDSTRIJD TE AMSTERDAM. Voor den proefwedstrijd op Zondag 3 Februari in het Olympisch Stadion te Amsterdam, zijn de volgende ploegen samengesteld: Ploeg A: doel: Broese van Groenou (HD.M.); achter: De Waal (Amsterdam) en A. Tresllng (H.O.C.); midden: Hout zagers CtGooi), H. deLooper (Hilversum) en Westerkamp (HDM.); voor: Uter- möhlen iH.D.M.l, De Geer (H.D.M.), v. d. Berg (A'dam), Heybroek (A'dam), v. d. Haar (H-H.LJ.C.). Ploeg B: doel: J. de Looper (Hilversum): achter: Stokmans ('t Gooi) en Fresen ('t Gooi); midden: Van Olphen CtGooi), J. D. Tresllng (H.O.C.) en Lob (HD.M.); voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum ISchnitger (P.W.), Caviët ('t Gooi) en Kwast (A'dam). IJSHOCKEY. BE WERELDKAMPIOEN CANADA NAAR AMSTERDAM. Op Donderdag 14 Febrnari. Naar wij vernemen hebben de bespre kingen, welke reeds gerulmen tijd gevoerd worden om de Canadeesche ijshockey-spe- lers naar Amsterdam te laten komen, tot het verheugende resultaat geleld, dat de wereldkampioenen definitief besloten heb ben om ook een wedstrijd te spelen op de kunstijsbaan te Amsterdam. Op 13 Febr. spelen de Canadeezen te Brussel en dit ls aanleiding geworden, dat op Donderdag 14 Februari de spelers te Amsterdam uit komen tegen een nog nader vast te stel len tegenpartij. Op 15 Februari spelen de wereldkampioenen dan weer te Parijs. Omtrent het verdere programma van 14 Februari worden momenteel nog verschil lende besprekingen gevoerd. Dat de Cana deezen toch nog naar Amsterdam komen zij hebben een programma van niet minder dan 56 wedstrijden voor den boeg, alvorens zij weer naar Amerika terugkee- ren is voor een niet gering deel te dan ken aan de ijverige bemoeiingen van den voorzitter van den Nederlandschen IJs- hockeybond, jhr. Bogaert. WATERPOLO. WWHEBCOMPETITIE KRING DEN HAAG K. N. Z. C,J)M.V. I—Poelmeer I 2—2. Gisteravond heeft in De Regentes te Den Haag voor de derde af deeling van de wintercompetitie van den Kring Den Haag de ontmoeting plaats gehad tusschen C.JM.V. en Poelmeer. De gasten trokken het eerst ten aanval doch het schieten was veel te slap om voor den Haagschen doelman gevaar op te leveren. Ook CJ.M.V. schoot onvol doende. Bij een nieuwen aanval van Poel meer had de rechtsvoor een prachtkans, doch schoot op één meter voor doel hoog over. Na keurig opzwemmen van v. Biemen passeerde deze den bal handig naar den vrijliggenden Brogt die C.JM.V. de leiding bezorgde l0)Den resteerenden tijd van de eerste helft was de thuisclub het meest in den aanval. Na de hervatting waren de bordjes ver hangen en had Poelmeer het beste deel van het spel, hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan het korte en langzame spel van de thuisclub. Bij een vrijen worp sloeg v. Wingen den bal in eens langs den Haagschen doelman (11). Direct hierna wisten de gasten bij on voldoend verdedigen der Hagenaars door denzelfden speler de leiding te nemen. (12). C.JM.V spande zich tot het uiter ste in en een tijdje was de bal niet van het Poelmeer-doel weg te krijgen. Met het schieten waren de Hagenaars in deze periode niet fortuinlijk, tot v. Biemen 'n kans kreeg (22). Een halve minuut voor het einde kreeg Brogt nog een kans de Hagenaars de lei ding te bezorgen, doch zijn schot sprong van den paal terug. „Vad." o LUCHTVAART. WEEKBLAD „VLIEGWERELD." Bij de N.V. Uitgevers- en Drukkersbe- drijf J. A. Boom te Haarlem ls verschenen het weekblad „Vliegwereld", onder redac tie van de heeren J. A. Bach en F. F. Habnit. Dit eerste nummer, rijk geïl lustreerd als het is, maakt met z'n kloeke formaat en een omvang van 20 pagina's een goeden indruk. De tekst is uitstekend verzorgd en geschreven in populairen trant, zoodat zeer vele belangstellenden ln de luchtvaart dit tijdschrift met aan dacht en waardeering zullen lezen. Waar een der redacteuren een vlieger uit de practijk ls kan men verzekerd zijn van deskundige voorlichting. Dit eerste num mer bevat o.m. artikelen van Bach (KLM. piloot) over luchtverkeersregeling van vliegtuigen, van Mounler over de lucht vaart in 1945, benevens bijdragen van Vlruly, en anderen. KANTONGERECHT TE LEIDEN Gistermorgen stond voor het kanton gerecht allereerst de landbouwer H. G. K. terecht omdat hij op 13 Dec. 1934 melk in voorraad heeft gehad, die ln zeer ver vuilden toestand verkeerde. Verdachte er kende het feit, maar doordat de melk niet gezeefd was geworden, was het vuil in de melk gebleven. Het O.M. eischte hierop f.25— boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. F. V. moest terecht staan omdat hij op de Breestraat met zijn auto te veel naar links heeft uitgehaald, waardoor hij een groentenwagen die bij „Trianon" stond heeft aangereden. Nadat eenige getuigen gehoord waren eischte het o.m. f. 20. boete of 10 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 20. boete of 10 dagen hechtenis. Daarna stond de heer W. S., uitgever te Alphen aan den Rijn terecht omdat hij op den Hooge Rijndijk met zijn auto op hoogst roekelooze wijze heeft gereden, waardoor hij den koopman A. v. d. Berg die op een rijwiel uit de Bruggenstraat kwam, had aangereden waardoor deze ernstig ver wond en het rijwiel vernield werd. Het O. M. eischte f. 20.boete of 10 dagen hech tenis. De raadsman van verdachte merkte op dat zijn cliënt f. 280 schadevergoe ding w.o. f.218.voor de doktersrekening en ziekenhuiskosten en f. 40.voor het rijwiel had willen vergoeden, maar v. d. Berg wilde nog f. 250 hebben, omdat hij eenige weken niets had kunnen verdienen PI. erkende dat zijn cliënt een fout had gemaakt maar merkte op dat alle auto- mobllsten daar 50 K.M. rijden zelfs de autobus Moda haalt die snelheid. Alsnog wilde zijn cliënt f. 280— vergoeden, hoe wel hij niet verzekerd was. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 40. boete of 20 dagen hechtenis. m De chauffeur M. P. Z. moest terecht staan omdat hij bij de Haagsche Schouw op zeer roekelooze wijze met een auto had gereden, waardoor hij den schilder F. W. Swart uit Leiden had aangereden. Het O. M. eischte f. 15.boete of 10 da gen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot f.25— boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering voor schadevergoeding. o KANTONGERECHT ALPHEN. Ter zitting van het kantongerecht te Alphen stonden ruim 30 zaken ter rolle. Kantonrechter Mr. J. H. W. N. Nicolaï. Allereerst kwam aan de orde de zaak tegen J. B. alhier, die ten laste was gelegd het ln werking houden van een pneumatische kllnkinrlchtlng op de door hem geëxploi teerd wordende scheepsbouwwerf. Ver schillende omwoners hadden hieromtrent hun beklag Ingediend. Als verdediger voor verdachte trad op mr. G. H. E. Nord Thom son:. Deze ontkende de ten laste gelegde feiten. Verdachte's raadsman gaf toe, dat verdachte een z.g. kookinrichting had, welke ook door het aanbrengen van een hamer z.g. revolver als klinkinrichting kan worden gebruikt en ook wel eens ls ge bruikt. De ambtenaar van het O.M. over woog evenwel in zijn requisitoir dat zooals verdediger had toegegeven de kookinrich ting was gebruikt als klinkinrichting waar voor hij geen vergunning had. De ambte naar vorderde derhalve een geldboete van f. 25 subs. 10 dagen. Verdediger voerde hierna aan, dat destijds vergunning was gevraagd voor een kookinrichting en klink inrichting en vergunning was verleend voor eerstbedoelde inrichting. De kook inrichting was wel eens gebruikt als klink inrichting, doch werd niet zooals in de be trekkelijke wetsartikelen is omschreven voortdurend in gebruik gehouden. Er kan dus m. a. w. niet worden gesproken van het in werking hebben of houden van een klinkinrichting zooals tenlaste is gelegd. Wat de strafmaat betreft, merkte hij bo vendien op dat de bewoners hadden ge klaagd, maar dat de scheepswerf reeds veel langer bestaat dan de hulzen die aan de overzijde der fabriek staan en een ieder die toch bij een scheepswerf gaat wonen kan weten dat het in een dergelijke omge ving nu niet altijd even rustig is. Boven dien achtte verdediger een veroordeeling in dezen tijd gelet op het belang van de ar beiders die aan dit bedrijf werkzaam zijn, terwijl de inrichting alleen wordt gebruikt voor reparaties en anders geen reparaties uitgevoerd zouden kunnen worden, on sociaal en on-economisch. De kantonrech ter bepaalde hierna zijn schriftelijk von nis op 6 Februari a.s. Als volgende zaak kwam hierna wederom aan de orde de zaak tegen de Wed. Kr. te Woubrugge, welke zaak zooals onze lezers reeds zullen hebben bemerkt reeds talrijke keeren ln behandeling ls geweest. Ver dachte ls ten laste gelegd het slachten van een kalf zonder vergunning en voorts dat zij dit niet ter keuring heeft aangeboden. Als verdediger trad bij de vorige behan delingen en ook nu op Mr. La Gro. Deze had namens verdachte ontkend en als ver dediging aangevoerd dat het kalf aan haar zoon behoorde, terwijl verbalisanten reeds eerder gehoord hebben verklaard dat ver dachte hen had te kennen gegeven dat het kalf haar in eigendom toebehoorde. In hoofdzaak ging het er dus om was ver dachte of haar zoon eigenaar. Thans werd haar zoon M. Kr. gehoord, die verklaarde eigenaar te zijn geweest, die verklaarde dat zijn moeder hem had gevraagd het kalf te slachten wat hij had goedgevonden. Na slachting had verdachte 1 K G. ten ge schenke gegeven aan een schoonzoon. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir dat BOBSPORT. DE ACADEMISCHE WERELD WINTERSPELEN. Nederiandsche bob neemt deeL Naar wij vernemen zal een Nederiand sche bob, bemand met de heeren mr. P. A. Balisse en J. Hazewinkel, deelnemen aan de bodwedstrijden van de Academische Wereldwinterspelen, welke van 3—10 Febr. a.s. te St. Moritz worden gehouden. De uit zending geschiedt door de Ned. Bobsleigh- club te Davos. De wedstrijden voor de 2- persoonsbobs vinden plaats 4 en 5 Februari. het Jammer was dat de zoon niet eerdet was gehoord, daar nu was komen vast te staan dat deze de eigenaar was. Z.l. was verdachte evenwel verplicht geweest van de slachting kennis te geven en had zij geen ongekeurd vleesch weg mogen geven. Hij requlreerde dan ook 2 geldboeten van f. 6 subs. 3 dg. en f. 10 subs. 5 dg. Verdedi ger meende eerst moeten tegenspreken zooals de ambtenaar te kennen had gege ven dat verdachte de veldwachters om den tuin had geleld. Z.l. rustte de verplichting om kennis te geven niet op verdachte doch op den eigenaar en wat de strafmaat betreft voor het ten geschenke geven van 1 K G. vleesch achtte hij een geldboete van f. 10 wel bijzonder hoog. Zij had niet over het vleesch te beschikken en had dit toch weggegeven met stilzwijgend goedvinden van haar zoon. Overigens wenschte verde diger niets omtrent deze zaak meer zeggen, daar z.i. zijn standpunt reeds meer dan bekend was en het kalf hem nu..,, de keel uithing. De kantonrechter achtte verdachte alleen in overtreding voor het ten geschenke geven van 1 K G. vleesch en veroordeelde haar hiervoor voor f. 8 subs. 4 dg. v. M. die in verzet was gekomen tegen 'n tegen hem uitgesproken vonnis en wiens verzetzaak nu al voor de 2e keer op de rol stond, bleek wederom niet verschenen, waardoor de getuigen wederom zondermeer rechtsomkeer konden maken. Ambtenaar en kantonrechter verklaarde het verzet derhalve ongegrond met handhaving van de eerst uitgesproken veroordeellng. Zekere A. van beroep ingenieur was efen overtreding der motor- en rijwielwet tei laste gelegd. Volgens de oorspronkelijke dagvaarding was hem een aanrijding ten laste gelegd welke op 24 Mei 1934 onder de gemeente Zwammerdam had plaats gehad. Na het requisitoir van den ambtenaar had verdachte in het midden gebracht dat de aanrijding niet op de ln de dagvaarding omschreven tijd had plaats gehad doch op 2 of 9 Juni. De kantonrechter deelde ver dachte mede, dat hij dan ook voor deze zaak was vrijgesproken. Gelijktijdig werd echter de zaak opnieuw behandeld en was nu ln de dagvaarding vermeld 2 of 9 JunL Als getuigen werd de garagehouder v. B. en een monteur gehoord die beiden echter van de aanrijding zelf niets konden verkla ren. De monteur wist alleen de wagen te hebben weggehaald en dat deze gerepa reerd was. Daarop werd de zaak aangehou den voor het hooren van andere getuigen. Verdachte die zich met deze gang van zaken blijkbaar slecht kon vereenigen wees de Kantonrechter er op dat hij toch wel uit de Nederiandsche wet zou weten dat men voor een zelfde feit niet tweekeer ge dagvaard kail worden. Bovendien was het volgens verdachte volgens de wet verboden dat de kantonrechter tijdens de behande ling der zaak fluisterend met den Officier hij bedoelde ambtenaar van het O.M. sprak. Hij verzocht den griffier van een en ander nota te nemen. De kantonrechter en ambtenaar die de arrogantheid dezer verdachte gemoedelijk opvatte, maakten zeer terecht de opmerking: U hebt zeker de klok hooren luiden, maar blijkt verkeerd te zijn ingelicht (gelach). K. te Woubrugge had zich te verant woorden wegens overtreding der aardap- pelwet, door aardappels te vervoeren op een ander uur als zijn vergunning aan wees. De aardappels waren bij aanhouding in beslag genomen. Gebleken was echter, dat verdachte een vergunning in Hoofd dorp was afgegeven dat hij de bedoelde partij mocht vervoeren tusschen 9 en 11 uur, terwijl eerst na 11 uur het geleideblljet was verstrekt. Ook bleek de hoeveelheid niet te kloppen. De betrokken controleur gehoord, gaf een uiteenzetting dat het voeraardappels waren geweest en dit gra tis was en hier niet zoo streng naar werd gekeken als voor de betaalde. De aardap pels waren stuk gestoken, wat de majoor der rijksveldwacht deed opmerken dat 1/3 niet was gestoken. De controleur deelde echter mede, dat de voorschriften en In structies waren gevolgd. De ambtenaar vorderde een geldboete van f. 25 subs. 10 dg. met verbeurdverklaring der inbeslag- genomen aardappels. Verdachte beriep er zich op dat hij er was ingeloopen, daar het vervoerbiljet eerst was verstrekt op een ander uur, dan het tijdstip waarop hij vervoeren mocht. Hij had zulks natuurlijk moeten zien maar hier niet op gelet. De kantonrechter die voor dit verweer blijk baar voelde veroordeelde verdachte tot f5 subs. 2d. met bevel tot teruggave van de opbrengst der inbeslaggenomen aardappel! B. uit Hazerswoude had gevlscht met een zegen in de Zuidervaart in een gedeelte van een anderen eigenaar genaamd H. uit den Haag, terwijl hij hierop geen recht of vergunning had. Verdachte beweerde niet in dit gedeelte te hebben gevlscht doch alleen het vischtuig aan dien kant te heb ben opgehaald. Het was hem niet bekend dat hij het vischtuig daar niet op mocht halen ook. De ambtenaar vorderde na het hooren van den rijksveldwachter K. een geldboete van f. 20 subs. 10 dg. Uitspraak f. 10 subs. 5 dg. N. eveneens uit Hazerswoude was even eens ten laste gelegd overtreding der vis- scherijwet. Verdachte had ontkend. Als getuige werd gehoord mej. V. Deze ver klaarde „ik heb N. wel achter mijn huis op het land zien loopen, doch niet dat M vischte. De kantonrechter maakte hierop de opmerking aan de politie hebt U ver klaard N. ook te hebben zien visschen. Getuige ontkende dit en antwoordde: „de veldwachter kan nog veel meer zeggen. Er staat een hooge heining achter mijn huls zoodat ik het nooit heb kunnen zien. De zaak werd daarop aangehouden om ver balisant te kunnen hooren. Getuige vor derde als getuigetaxe onder groote hilari teit van het publiek op de tribune een bedrag van f. 3 omdat haar man nu zij van huis moest dienst deed als kindermeid over hun kind van 10 maanden en hij als boom- kweeker nu gedurende dien tijd zijn werk niet kon waarnemen. De kantonrechter w' formeerde droogjes: „kan Uw man dat wei. alle mannen zouden dat toch lang niet kunnen". Getuige gaf een bevestigen" antwoord en liet zich tevens ontvallen m« alle eerbied voor de wet „wat een drukte maakt men voor zoo'n snertzaak". Wat de Kantonrechter aanleiding gaf, haar tot kalmte aan te manen. In de overige zaken werd verstek en aanhouding verleend^

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12