tEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 29 Januari 1935 KUNST EN LETTEREN. BURG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. OPEN BRIEF AAN B. EN W. VAN DEN HAAG. inzake de schouwburg-kwestie. Door Dick van Veen. iDe tooneelspeler Dick van Veen heelt een open brief gericht aan den Gemeen teraad van Den Haag en de Schouwburg- commlssle. waarin hl) o.a. zegt: Dat door het heengaan van den heer C. t. d. Lugt Melsert als directeur van het Hofstad Tooneel en de voorgenomen liqui datie van de N.V., de Kon. Schouwburg tonder vasten bespeler zal zijn en er dus hoogstwaarschijnlijk een vacature zal ont staan. Dat hij als eenling uit de groep men- sohen. die het tooneel met groote liefde dienen en overtuigd van de groote cultu- reele waarde, welke van goed tooneel moet uitgaan, een beroep doet op den Ge meenteraad en de Schouwburgcommissie, la deze vacature met de grootst mogelijke omzichtigheid te willen voorzien. Dat hij ln alle bescheidenheid eenlg ad- rles zou willen geven in de hoop. dat anderen, beteren dan hij, hierdoor aange spoord zullen worden uit vruchtbare er- rarlng eveneens het hunne te willen bij dragen. Dat hU vreest voor afbraak van het too neel in den Haag. veroorzaakt door on- tande. winstbejag, eerzucht en kleingees tige intrige. Dat nu de mogelijkheid bestaat schoon schip te maken en een gezelschap te doen vormen rondom een leider, algemeen er kend als 'n onkreukbaar man en een groot kunstenaar, tot heil van het tooneel in Nederland ln het algemeen en van Den Haag ln het bijzonder. Dat hij verzoekt om een breed gebaar ln dezen, ter wille van de kunst, en Iemand als directeur te willen kiezen, die door zijn mentaliteit als mensch en als artiest een too hoog mogelijk artistieke werkzaamheid waarborgt. Dat men zich wachte voor de kamende jaren een directeur aan te stellen, die el ders al eens financieel en artistiek gefaald heeft. Dat men zeker zij van het spelen van allereersterangs stukken met de beste ac teurs van het land onder leiding van een algemeen erkend kunstzinnig man. terzijde gestaan door de beste schilders van Neder land en de meest belangrijke musici, zoo dat de cultureele waarde van het tooneel- leven ln Den Haag kome op het hoogst mogelijk kunstzinnig peil. Dat leder plan zonder geldelijke rugge steun een van te voren vaststaand fiasco aal worden hetgeen, ln dezen tijd vooral, niet alleen, slecht voor de stad. maar ook fnuikend voor het geheele Nederlandsche tooneel zou zijn. Dat hij daarom adviseert een man met een groote reputatie als kunstenaar te willen benoemen, die als miet-acteur boven de partijen zal staan. Dat hU verzoekt, waar het hier toch ln de allereerste plaats gaat om onze schoone Nederlandsche taal, onzen grooten dichter ea organisator dr. P. C. Boutens te willen polsen, of deze geneigd zou zijn de leiding tan een door de gemeente Den Haag ge- sobsleerde gezelschap ln den Kon. Schouw burg op zich te nemen, althans geen be slissing te nemen zonder het advies van dr. P. C. Boutens Ingewonnen te hebben. Immers zal een man van de bekwaam heid en kunstzinnigheid van dr. P. C. Boutens automatisch en instinctief de al lerbeste artiesten om zich vereenigen en vanzelfsprekend slechts een hoogstaand en boeiend repertoire kiezen, terwijl zijn persoon een groote liefde voor den ar beid en belangrijke artistieke prestaties waarborgt. Dat hij voorts in overweging geeft, den ioekomstigen leider van den Kon. Schouw burg het werken in deze zware tijden Moreel mogelkij te verlichten, door hem een behoorlijke subsidie te verstrekken, vooropgesteld, dat subsidie in deze betee- kent. geheele of gedeeltelijke teruggave van de 20 pet. vermakelijkheidsbelasting, waar onder het tooneel gebukt gaat en men deze subsidie alleen verleent asm die groep toneelspelers, welke stukken van werkelijk cultureele waarde op waardige wijze ver- tont. Dat de afkeer van een gToot deel van ons volk voor het tooneel toch wel als be- bompen en ,,uit den tijd" moet beschouwd worden, wanneer men slechts ziet hoe het toneel ln alle groote landen van Europa gewaardeerd en van staatswege gesteund Wordt, zooals in Duitschland, Engeland, Rusland. Italië en Frankrijk. Dat de bewering, dat artistiek hoog- itaande tooneelstukken financieel geen races zouden hebben, op een drogrede berust omdat de mate van succes, zoowel artistiek als financieel, slechts afhangt fan de overtuiging, de bezieling en de kunde, waarmee het kunstwerk ten too- heele wordt gebracht, en specaal van het enthousiasme en de bekwaamheid van den fegisseur, decorateur en spelers. (Men take aan dr. Willem Royaards). Men moet niet vragen: „Wat wil het Publiek", maar men moet geven, wat naar Je overtuiging van den kunstenaar het beste ls. o financieel jaarboek 1935. Verschenen ls het Financieel Jaarboek 1935, uitgave der Dagelljksche Beurscou- Jfflt te Amsterdam. Het algemeen over- ™ht schetst de ontwikkeling der voor naamste financieele en economische ge beurtenissen in het afgeloopen jaar, voorts torden de gevolgen van de Nira-codes op het Amerikaansche bedrijfsleven bespro ken, de goud- en zilvernatlonallsatle en de h'euwe Amerikaansche Beurswet aan een beschouwing onderworpen. De ontwlkke- hbg van de politieke en economische ver bindingen ln Europa worden ln een schets uiteengezet, waarbij de voornaamste fei len der internationale politiek worden uit eengezet. Behalve een groote hoeveelheid statistisch materiaal geeft het Jaarboek fg overzichten over de plaats gehad heb bende kapitaalswijzigingen en reorganisa- jes. de suiker-, rubber-, tabaks- en kof- "emarkt, het grootscheepvaartbedrijf enz. '"Innen band ls het Jaarboek ln den "«handel verkrijgbaar a f. 4,75. GEBOREN. Elisabeth Johanna, dr. van A. Slebert en M. Bon Andreas Jacobus, zn. van H. Ouwerkerk en W. M. Houps Dirk, zn. van A. Beekman en P. Ouwerkerk Pleter Marie, zn, van J. H. M. P. Brugmans en A. A. v. Eijnatten Jacob, zn van C. Scheur water en G. Visser Adrlana Maria, dr. van A. Fltppo en S. v. d. Berg Johanna Margaretha, dr. van A. J. f. ter Schegget en H. J. v, Mourlk Thea Adrlana, dr. van P. Th. A. Roestenburg en A. L. Tronlm Itske, zn. van F. Blaauw en K. Mus Erica Marianne, dr. van C. Groeneveld en G. C, Oosterhuls. gehuwd: e. Llebenweln, Jm. en h. e. Trouwee, jd. o overleden P. Boes, zn 10 J. M. P. Straver— Masts, wede., 94 gevestigd. A. Bink en fam., los werkman, Hansen straat 15 a J. Bonner, doctor botanie, Merelstr. 38 Chr. A. J. Bouter en fam., bedrijfsleider, Zeemanlaan 25 H. M. 's GravendijkBreumelhof, Witte Singel 58 c S. Coster, Willemstr. 21 G. den Daas, tuindersknecht, de la Reljstr. 6 M. E. Duijs, Morschweg 24 a L. H. G. v. Dijk, Oude Vest 185 L. v. Es, Morschstr. 46 M. A. P. Fokkelman, buffetjuffr., Waardgr. 117 J. Houwer en fam., Inspect, v. politie, Heerenstraat 105 L. van Kampenhout, textlelarb., Utr. Veer 7 a L. H. Klein, Kaiserstr. 18 J. A. Koedijk, slager, Lan- gegracht 87 A. v. Leeuwen, Lellestr. 38 S. M. v. Leeuwen, Oegstgeesterln. 41 H. Lepelaar, kruldenlersbed., Oude Rijn 19 a Th. J. S. Locher, semiarts, Mariën- poelstraat 2 P. v. d. Meer en fam.. schip per, Utr. Jaagpad 53 J. J. Nederlof en fam., musicus, Oude Rijn 68 N. v. Nes en fam., spoorwegbeambte, Tesselschade- straat 36 a J. Pohlmann, dienstbode, Zeemanlaan 25 E. Postema, Hooigr. 55 M. Rapp, dienstbode, L. Mare 100 G. C Simmerman, dienstbode, Camerl. Onnes- laan 37 H. Philipsen—Simons, v. d. Waalsstraat 34 J. Sladek, pakhuiskn., Heerengr. 67 J. A. Tolenaar, H. de Grootstr. 10 M. J. v. d. Voet, Hertzogstr. 8 A. Wartena, hfd. eener school, Groen- hovenstraat 26 P. H. Westra, winkelier, Breestraat 58. vertrokken: J. A. van Benten, Alkemade, Oude Wete ring A 20. J. Th. M. Bergers, Teloek Bajoer (N.O.I.)C. H. Bool, Wagenlngen, Lawijcker Allée 17. J. Brinkhuijzen, Apeldoorn, Johannastraat 1. A. M. G. Cramerus, Breda, Wilhelminasingel 27. G v. Es, Haarlem, Magdalenastr. 26. P. J. Geertsma, Werkendam. Hoogstraat 19. I. G M. Gerhardt, Delft, Oude Delft 15. J. A. Hannivoort, Groningen, Oude Kijk in 't Jatstraat 67b. C. J. Hermans, Scho tenhof. J. C. Heijmans. Utrecht, Bili- tonkade 10. L. Hofman, Apeldoorn, Jo hannastraat 1. Wed. W. TaverneHol lebeek, Oegstgeest, Kempenaerstraat 42. M. Hoogervorst, Bloemendaal, Rijksstraat weg 525. H. J. v. Houten, Leiderdorp, Jaagpad 68. H. Jagerman, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 71. M. Th. J. Keu- lemans, Voorburg, Ln. v. Leeuwesteyn 13. - A. Klinkhamer, Haarlem. Jordensstr. 24 F. J. J. Lambooy, Den Helder, a.b. Hr. Ms. Wachtschip. G. P. v. d. Lellj, Zoe- terwoude, Vrouwenweg N. Jagerman Mens, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 71. E. K. P. Miethe, Mühlhausen. H. I. de Nle, Oegstgeest, Duinzichtstraat 46. A. G. v. d. Poel, Oegstgeest, Haarl.trek- vaart 16. C. de Mikv. Roon, Zwolle, Pannekoekerdijk 5a J. F. Maagdenburg- v. Schooten, Koudekerk, Nw. Vlisslngsche- weg E147. J. A. Schouls, Leiderdorp, Meidoornstraat 4. P. D. Timmermans, Zandvoort, Brederodestraat 104 J. G. v. Ulden, Amsterdam, Lomanstraat 73. M. J. Schouls—Verhoek, Leiderdorp, Mei- doornstraat 6. H. J. Verhoeven, Noord- wijk, N. Zeeweg 59. B. Vissers, Haar lemmermeer, Hoofdweg 1354. A. Vreeken Dordrecht, Voorstraat 394 M. H. A. de Vries. Den Haag, Koningstraat 441. M. G. Wessels, Wassenaar, Deylerweg 3. RECLAME- 5442 Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. TMÏÏil Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.7O per flacon. ippolitof iwanoft Reuter seint uit Moskou, dat aldaar gis teren de componist Ippolitof Iwanof aan hartverlamming is overleden. Deze werd 19 Nov. 1859 te Gatschina geboren en ver wierf bekendheid met het schrijven van ouverturen, liederen, suites voor orkest, o.a. zijn bekende „Kaukasischè Suite", kwartetten voor klavier, cantates, koor werken en diverse opera's. Ook als direc teur van het conservatorium te Moskou maakte hij naam. KON. VER. LITTERIS SACRUM. Naar wij vernemen, geeft de Kon. Ver. Lltteris Sacrum op Woensdag 8 Februari a.s. een vierde opvoering van „Blauw- baard's achtste vrouw", uitsluitend voor genoodigden. Voor belangstellenden zijn nog enkele kaarten te verkrijgen op schriftelijke aan vrage bij den secretaris, den heer H. de Wilde, Breestraat 93, voor zoover de plaatsruimte dit zal toelaten. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, dochter van A. Oudshoorn en D. Korthals Johannes Wilhelmus Hendrikus, zoon van J. P. v. d. Laan en J. M. Heemskerk Haring, zoon van M. Abma en A. E. Herrebrugh Gijsbertus, zoon van P. W. L. Groenveld en A. J. Nederveld Cornelia Elisabeth, dochter van A. Sebregts en P. J. de Zwart Antonlus Petrus Loderrlkus, zoon van P. A. Vester en A. M. Schrama Leonar- dus, zoon van P. Joosten en M. C. Bank Hendrik, zoon van H. Schalk en M. V. d. Helden Johannes, zoon van C. P. Biemond en L. van der Spek Petronella Lelgje, dochter van D. Nugteren en M. J. van Andel Rudolf Antonlus Johannes, zoon van R. J. B. G. Daniëls en A. J. Beth Gerardus Johannes, zoon van C. J. 6chönhage en M. C. Verheijden Adria- nus, zogn van H. Dekker en J. Voogt Jaques Joannes Josepbus, zoon van S. J. Meegdes en C. van Scheppingen Maria Anna, dochter van H. G. Duwel en A. M. Lemmers. Ondertrouwd: K. van der Meer. 29 jaar en T. N. Clement, 29 Jaar H. G. Wasse naar, 25 jaar en E. A. Duwel, 24 jaar J. L de Boer, 23 jaar en J. Rademaker, 18 jaar P. Korthals, 22 jaar en L. Eijk 18 jaar. Getrouwd: L. G. de Groot. 29 iaar en H. M. Gieske, 27 jaar. Overleden: Douwe van der Wal, 77 j. ongehuwd Mathilda Petronella van Willigen, 75 jaar, weduwe van H. van Vuuren Thomas Smit, 57 Jaar, geh. met W. Persoon Franclscus Fredrikus, 18 jaar, ongeh. zoon van F. F. Meegdes en W. L. E. Kodde Anna, 14 jaar, dochter van P. Gorter en A. M. C. D'haene Anna Maria Rond, 66 jaar. geh. met H. H. W. Bleekemolen. Loop der Bevolking. Vertrokken: Franclscus J. Buschman, v. Krulslaan 13, naar Anna Paulowna, Bree- zand, Scharweg 23 Beatrix L. Filius, v. Aalsmeerderdljk 149, naar Haarlem, Pla- dellastr. 52 Maurits van Tol. v. Lisser- dijk 298, naar 's-Gravenhage, Eemstr. 20 Johannes Stavenulter, van Aalsmeerder- weg 454, naar Enkhulzen, Venuslaan Adrianus Daamen, v. Nleuwemeerdijk 189, naar Amsterdam, Perlakstr. 12 Elisa beth M. Norbart, gesch. echtge. J. Stolk, van Raadhuislaan 31, naar Curacao (West- Indlë), Willemstad, hotel „Americano" Trephena A E. Droste, echtge. M. Stee- mers, van Nleuwemeerdijk 245a, naar Am sterdam, Balthazar Florisstr. 16, 3 hoog. Gevestigd: Artje M. M. Keuken, v. Haar- lemmerllede c a., naar Kerkhoflaan 59 Margaretha Keijzer, van Edam, naar Zwa- nenburgerdijk 436 Trijntje A. Kooiman, van Apeldoorn, naar Sloterweg 65 Daniel Koopmans, v. Rotterdam, n. Sloterweg 44 - Daniel Luijk, v. Sassenheim, n. Llsserd. 544 Juliana Ploos van Amstel, van Apel doorn, naar Dr. Heijelaan 9 Willem F. de Vaal. van Schiedam, naar Nleuwemeer dijk 250 Hendricus J. Vermeulen ,van Medenbllk, naar Dorpsstraat 14 Gerrit Zwart, van Egmond a. Zee, n. Nleuwemeer dijk 230. Vergadering van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. De Ned. Chr. Landarbeidersbond te Ab- bcnes hield haar zesde jaarvergadering. Medewerking werd verleend door een Dubbelmannenkwartet onder leiding van den heer M. Kroon Cz. en declamatie van G. Kroon. De voorz. opende met het lezen van Spr. 22 en ging voor in gebed. Hierna werd door het kwartet mooi gezongen Ps. 138. Hierna trad L. v. Duin op met een voordracht waarna de secretaris het ver slag voorlas, waarop een tableau van de Jaargetijden volgde dat niets dan lof ver diende. G. Kroon trad toen op met een tenorsolo. Nog gaven twee leden een keu rige samenspraak, die, evenals de zang en de voordrachten een dankend applaus ver wierf. Het woord werd gevoerd door den afgevaardigde van het district, waarna zang volgde en wel „De Heer ls groot." G. Kroon declameerde evenals mej. G. Kroon en de heer J. Verkuil die het stukje „Een opknapper" ten gehoore brachten en mej. Schalk die met Kroon opvoerde „De sweepstakeprijs." De heer v. d. Meer sprak een slotwoord, waarna gezamenlijk Gez. 96 gezongen werd en de voorzitter dank bracht aan alle medewerkenden. De heer v. d. Meer sloot met gebed. HILLEGOM. Mooie avond voor den Blindenbond. Door en voor den Ned. Blindenbond ls een uitstekend geslaagde Kunst- en Film avond gegeven. Wel had de zaal van Hotel Sistermans wat beter bezet kunnen zijn. Namens het comité sprak de heer W. Kijme het openingswoord; de heer P. van Nieuwenhuizen ving daarna aan met de uitvoering van een gevarieerd programma. Hij speelde eenige composities van J. S. Bach en Fr. Copin op de piano. De heer Frits Tingem uit Amsterdam, redacteur van het Blindenblad, declameerde verzen uit zijn bundel „Stemmingen en Stre vingen", benevens verzen van andere dichters. Liederen zijn gezongen door den ■heer Cas Stentrop, bas-bariton, die over een zeer mooie stem beschikt. Zij allen oogstten veel applaus; de drie solisten zijn evenals de spreker, de heer John van den Berg, blind. De propagandistische toe spraak van den laatste liet sterk uitkomen, dat de blinden en de Ned. Blindenbond niet vragen om medelijden, maar om steun en medeleven voor een gelijkwaardige positie in de maatschappij voor normale, volwaardige menschen, wat de blinden zijn. Er zijn ongeveer 4000 blinden in ons land. Nog werd medewerking door plaatselijke krachten verleend. In de eerste plaats door mej. Rie Tuil Schuitemaker (alt) („Zigeunerlieder" van Joh. Brahms), be geleid door mej. Annie Jonkheer aan de vleugel. Beiden hadden veel bijval. Het succes van den avond is verhoogd door den heer dr. H. F. ten Hoopen (violist) in soli van Edw. Grieg en E. Allynarski, aan den vleugel begeleid door den heer F. Oh. Dupuy. •Na de pauze zijn twee van de vier deelen vertoond van de blinden-fllm. De heer van den Berg gaf daarbij toelichtin gen; hij dankte ook het comité, in het bijzonder Zuster Terhorst, de heeren Kijne en van Mburik, alsmede de wel willende medewerkenden en belangstellen den. De voorzitter, de heer Kijne, sloot den moolen avond met een woord van dank. Loop der Bevolking. Gevestigd: I. de Graaf en gezin, Hoofd straat 174 P. J. Huibers, Vlnkendwars- straat 12 J. Spiering en gezin, Idem G. Tegelaar, Weerestelnstr. 26 W. Tromp Van der Veldt, Meerstraat 43 C. Jansen, 2de Amerikadwarsstr. 9. Vertrokken: KI. de Niet met k., naar Scheveningen, Havenkade 34 G. O. van der Hulst, naar Amsterdam, Groen van Prinsterenstr. 34 A. ter Loo, naar Oos- terhesselen, Kanaal D. 24 A. J. Ent hoven, naar Haarlem, Berckheljdestr. 13 C. J. Geitenbeek, naar Heemstede, Zand- voortlaan 107 A. Olij, naar Hllllgersberg, Rldderspoorstr. 39a A. M. Kemper, naar Warmenhulzen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Hubertus, z. van H. Th. Blom en M. H. Burbach Theodo- rus Franciscus Maria, zoon van P. Lom- merse en M. Th. Ultendaal Johanna Margaretha. d. van J. C. Ultendaal en A. C. Warmerdam Ludina Johanna, d. van M. Langeler en J. Jongkind Sofia Catharina, d. van E. A. Vos en A. Beukers. Getrouwd: F. J. van der Meij en M. J. H. Stevens A. J. J. Tonbreeker en G. C. van der Hulst J. de RooiJ en N. Soet Overleden: B. M. Lommerse, 36 jaar vr. Op de candidatenlijst der R.K. Kies kring Gouda zijn o.a. geplaatst de heer B. N. Loerakker alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. vergadering der ver. „de kleine zelfstandigen." Verzoek aan den Raad der gemeente. „De Kleine Zelfstandigen" afd. Katwijk kwam in vergadering bijeen. Daar de voor zitter door lichte ongesteldheid niet aan wezig kon zijn, werd deze vergadering ge houden ln de zaal op het Kerkplein, ge opend door den secretaris G. Varkevlsser. Na een woord van welkom en een terug blik in het afgeloopen jaar, werd het doel dezer vergadering naar voren gebracht. In samenwerking met de afd. Oegstgeest, Valkenburg en Rijnsburg als centraal be stuur, heeft de Vereen, zich sedert eind 1933 in verbinding gesteld met het Dep. van Economische Zaken. Hoofddoel was het verkrijgen van ondersteuning. Waar de toenmalige minister van Economische Za ken een steunregeling niet kon toezeggen, werd door zijne exc. de heeren A. in 't Veld, Joh. Oudshoorn e.a. (vertegenwoor digend het hoofdbestuur) in audiëntie ontvangen en een credietregeling in uit zicht gesteld. Onze leden zullen zich de Raadsvergadering van vorig jaar Maart nog wel herinneren, toen onze gemeente raad zich garant stelde tot 10%, hiermede gevolg gevende aan een van het Depar tement ingekomen schrijven. Hoewel sedert vele conferenties en be sprekingen hebben plaats gehad, waarbij vooral de Kamer v. Koophandel zich bij monde van mr. Knibbe interesseerde, het bleef tot heden bij beloften, zoodat men tot op heden van daadwerkelijken steun of credlet niets ziet. Toch zijn daar, na gehouden bespreking, kansen. Wij willen ons thans wenden, aldus spr., tot den Raad onzer Gemeente en zoo mogelijk in de a.s. Raadsvergadering een beleefd doch dringend verzoek voorleggen, dat thans in bespreking komt. Ongeveer 50% der leden maakte van deze gelegenheid gebruik en evenzoovelen teekenden het verzoek, dat hierop neer komt: de gemeenteraad stelle een bedrag beschikbaar tot het aankoopen van zaad en mest waarbij voor den Raad het risico, doordat ieder lid op zichzelf blijft en ver plichtingen op zich neemt, zeer gering is. Hierna kwam aan de orde de teeltver gunning en de kosten hieraan verbonden. Algemeen werd het betreurd dat, waar de kleinere kweekers toch reeds ln kommer volle omstandigheden verkeeren, nu nog van regeeringswege lasten worden opge legd, die het bedrijf niet kan dragen, al thans nu niet. Dat niemand aan deze hef fing kan ontkomen, staat vast. Nog werd opgemerkt dat, waar het ln het a.s. seizoen de aardappelenteelt op zichzelf ook al belast zal worden, van re geeringswege, geen garantieprijs wordt voorgesteld. Het bestuur zal zich met de Tuinbouwver. K. en O. in verbinding stel len, om zoo mogelijk deze zaak te be spreken. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid uitgesproken om bij de a.s. gemeen teraadsverkiezing vooral die candidaten te steunen die de belangen van den tuinbouw kunnen behartigen. Zoo mogelijk zal den Bond v. Kleine Kweekers afd. Katwijk en de Veilingvereen. K. en O. hierop gewezen worden om gezamenlijk dit doel te be reiken. Waar de voorzitter de heer H. de Mooij tijdens de bespreking binnengekomen was, werd een en ander nog nader toegelicht. Met een woord van dank voor de groote opkomst en een moedgevend woord, werd de vergadering door dezen gesloten. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, Z. van C. Ros en J. Haasnoot Dirkje, D. van M. Varkevlsser en L. van Duijn Leuntje, D. van C. Ouwehand en L. v. d. Plas Willem Adriaan, Z. van W. de Jong en A. Kuijt Alida, D. van A. Vooijs en T. van Beelen Agatha, D v. M. Kuijt en P. v. Duijn Arie Buizerd, Z. van A. B. Schaap en R. Guijt Dirkje, D. van H. Hoek en G. Schaap. Pietje, D. van W. Koning en L. Kuijt Petronella Wilhelmina, D. van W. H. Haasbroek en M. Houwaart Hendrik Gelenus, Z. van D. Elsgeest en M. Verdoes RECLAME. 20 JAAR JONGER. „Mijn ™»n zegt, dat lk er beter uitzie" Rheumatiek en constipatie verdwenen. „Sedert 2 Jaar gebruik ik Kruschen Salts. Ik had altijd veel last van rheumatiek, constipatie en pijn in den rug en lk was bang om de deur uit te gaan. Nu voel ik mij veel flinker en kan ik weer uit werken gaan. Sinds ik Kruschen Salts gebruik zegt zelfs mijn man, dat lk er veel beter uitzie en niet oulder lijk dan 20 Jaar. Hieruit kunt U opmaken hoe lk veran derd ben, want lk ben 41." Mevr. H. L. te B, Kruschen Salts zorgt, dat Uw lichaam dagelijks den belangrijksten plicht vol brengt. De zacht-purgeerende werking verzekert het goed functlonneeren der afvoerorganen, waardoor U inwendig van alle schadelijke afvalstoffen gezuiverd wordt. Zoodoende zorgt Kruschen Salts voor een zuiveren bloedstroom, en ver hoogt Uw levenslust en energie. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrijgbaar bi] alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amster dam voorkomt. 5438 Willem, Z. v. E. Haasnoot en A. van der Plas. Overleden: W. van Shiijs 77 echtg. van Cl. G. Hoogenxaad J. N. van der Plas 4 J., D. van J. v. d. Plas en N. Vooijs H. Schaap, 58 j., echtge. van A. van der Plas. Ondertrouwd: L. Blonk en M. H. de Kater J. v. Duf) venbode en V. Messe- maker. Getrouwd: Kr. Hoek en C. van Gend. KATWIJK AAN ZEE. VisscheriJ -examens. Bij de in de Vlsscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Klaas de Jong, Corn. Ros, Dirk Schaap, Jacobus Nijgh, Corn. Kuijt, Nlc. van Duijn Mzn., Arte v. d. Oever Azn., Huig Ouwehand Hzn., Dirk Bamhoorn. Allen zijn leerlingen van den heer C. Var kevlsser, directeur van de Vlsscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examencommissie voor stuurlieden. Op transport gesteld om voorgeleid te worden voor den officier van Justitie te Den Haag, is D. de K. alhier, LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, D. van J. Meeuwissen en W. Vrijburg Hendrik, Z. van H. G. Veenendaal en W. A. in 'tVeld Leonar- dus Hubertus, Z. van L. J. de Jeu en A. J. v. d. Lans Bertha Johanna, D. van C. J. Schrama en J. M. v. d. Reep Jacobus Martinus, Z. van M. Smink en N. de Graaf. Overleden: Maria Cornelia Lefeber, 72 J. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Roos—v. ZUtvéld, van Am. sterdam, naar Heereweg 82 J. M. Th. v. d. ZijdenHoekstra, van Alkemade, n. Julianastraat 59 d Mej. A. v. d. Laan, van Haarlem, naar Stationsweg 58 Mej. A. Augustinus, van Wassenaar, naar Vree wijk 12. Vertrokken: J. Spiering en gezin, naar Hillegom P. J. Huibers, naar Hillegom A, W. Veenendaal, naar Woudenberg Mej. A. M. Berbee, naar Sassenheim M. H, Broekhof, naar Noordwijkerhout. Gevonden: Kinderhandschoen met 2 kaartjes bruine wol; portemonnaie met geld; rtjwielbelastingmerk; notitieboekje ten name van T. Beukers: 2 nieuwe auto banden. Inlichtingen verstrekt de politie. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: Ida van der Zwaan, db. vaii Katwijk, Louwestr. 15 naar P. Heinstraat 30 D. A. van der Niet, db. van Voor schoten Papenlaan 156 naar Jan Kroons- weg 45 M. J. C. van der Meij, db. van Voorhout, Romenystr. 1, naar Voorstraat 42 E. G. van den Heuvel, db. van Den Haag, Gouveneurl. 500 naar van Leeuwen straat 17 C. M. Tromp, II verpl., van Castricum naar Langeveld 29 H. Hoo- genberk, II verpl. v. Utrecht Alex Numan- kade 14 naar Langeveld 29. Vertrokken: M, Fukken, van Duinweg 7 naar Den Haag Aardbeistr. 10 M. C. Fukken van Duinweg 7 naar Leiden Rljnsburgerweg 121 M. Eichhom, keu kenmeisje van Gooweg 12 naar Den Haag van Hoogenhoucklaan 101 E. C. Jon kergouw, II verpl. van Langeveld 29 naar den Bosch Markt 55. M. A. van der Veen van P. Heinstraat 16 naar Gouda Snystraat 73. Burgerlijke Stand. Geboren: Renato Franciscus Emanuel z. van E. C. Urlus en M. Gozzi Huibertus Laurentius Maria z. van H. van der Put ten en A. van Schie Quirinus Johannes Job z, van J. C. de Haas en J. M. Vink. Ondertrouwd: M. van der Zwan en A. Jonker W. J. Kapel en M. E. van der Holst J. van der Niet en S. A. Rietveld. Overleden: Klaske van der Veen, 70 jaar geh. met B. A. Reuser Geertje Hazenoot 79 jaar, wed. van P. Korbee Reintje Kampherbeek, 68 jaar geh. met G. J. v. d. Voet Johanna Duindam 4 jaar d. van A. Duindam en J. Duindam. Op de candidatenlijst der R K. Kies kring Gouda is o.a. geplaatst de heer H. G. den Boer alhier. S—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11