LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 28 Januari 1935 i UIT DE OMSTREKEN. SPORT. AALSMEER. Voor de werkloozeniorg. Het Comité uit den Raad der Kerken voor practlsch Christendom alhier heeft reeds veel gedaan om het lot der werk- loozen eenlgszins te verzachten. Ruim 60 werkloozen. voor het overgroote deel jon geren. heeft het onder zijn hoede geno men, gesteund door een groep belangeloos j helpende leeraren. Werden tot dusverre cursussen gegeven voor vakontwikkeling op verschillend ter rein. het Comité ls nog voornemens de zorg voor de werkloozen belangrijk uit te breiden, n.l. door het scheppen van gele genheid voor practlsohen arbeid, uitzen ding van hen naar een Christelijk werk-^ kamp enz., voor welk doel in de aangeslo ten kerken binnenkort een beroep zal gedaan worden op de offervaardigheid der gemeenteleden. De Bloemenhandel. De kweekers zitten nu middenin het seizoen der seringen. Dagelijks weer wor- van deze bloemtakken bij duizenden ver handeld Januari en Februari zijn de maanden, waarin de meeste takken wor den aangeboden, nj. ongeveer 3 milüoen stuks, laléén aan de Centrale Veiling. Met de aanvoer van rozen is het nu juist het tegendeel; hierin ls thans het kleinste aanbod van het jaar. In de afgeloopen week echter waren er alweer nieuwe rozen, zoodat hiervan de aanvoer wel spoedig belangrijk grooter zal worden. Beide producten, zoowel de sering als roos. gaven dooreengenomen een lage opbrengst, hoewel superieure kwali teit nog wel een flinken prijs opbracht, nl. resp. 12—26 en 1015 c. De Amerikaan sdie anjelieren, waarvan geen groote aan voer. bleven in goede kwaliteit flink op prijs, wat eveneens van de ealla's, orchi deeën en plumosus snijgroen kan gezegd ■Worden. Prunus gold voor goede takken een bevredigenden prijs, terwijl mei lelietjes goedkoop waren. Potplanten wer den dooreengenomen tegen lagere prijzen verhandeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer A. Korpelshoek t Zaterdagavond is. na een ongesteldheid van 14 dagen alhier overleden de heer A. Korpelshoek, een door zijn functies in wijde omgeving bekende persoonlijkheid. De heer Korpelshoek, die den leeftijd van 65 Jaren bereikte, was gedurende een reeks van Jaren bestuurslid der Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. en sinds Mei 1928 secretaris-veillnglelder Na eenlge jaren deel uitgemaakt te hebben van den Raad van Toezicht der Coop Boerenleenbank, werd hij ongeveer 6 Jaar geleden gekozen tot voorzitter van het bestuur der Bank. Ook was de overledene lid van het be stuur der Katwijksche Spaarbank. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Corn de Mol, Teun v. d. Plas, Maart Ros. Jan v. d. Oever Jzn., Dirk V. d. Bent, Arle Duindam, Corn Schaap, Jan v d Oever Azn.. Maarten de Mol. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser directeur van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J H. Götz lid van de examencommissie voor stuur lieden. Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. HAARLEMMERMEER. Vergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond De afd. tZ.D.l N. Holland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, hield te Hoofd dorp haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer v. d. Heuvel, die het verschelden herdacht van het be stuurslid. den heer J. Knibbe en met waar deering getuigde van de groote plaats die hij door zijn voortreffelijke karaktereigen schappen innam. Uit het jaarverslag bleek, dat de ftnan- cleele toestand van de Chr. Landbouw- winterschool vooruitgaande is. Tot be stuursleden werden herkozen de hoeren P. K. Klstemaker en C. M. Verkuijl, ter wijl in de vacatures ontstaan door hel overlijden van den heer Knibbe en het vertrek van Oen heer v. d. Heuvel, werden benoemd de heeren H. de Gr^af en M. J. van Nieuwenhuijzen. Voor de Kunstmest- commissie werd herkozen de heer C. Kootj. De directeur van de Landbouwwinter- Fchool, lr. den Engelse, gaf een overzicht van den gang van zaken der school. Het aantal leerlingen bedraagt 43 (het hoog ste sedert de oprichting der school.) De heer C. van den Heuvel hield een belangrijke rede over: „Toestand en Toe komst van den Ned. Land- en Tuinbouw."' De 2e voorzitter, de heer Biesheuvel dankte en sprak nog eenlge van groote sympathie en dank getuigende woorden, in verband met het a.s. vertrek van den voor tter den heer v. d. Heuvel. Hij schetste wat deze pi. afdeeling aan hem sedert de oprichting in 1918 heeft te danken en stelde namens het bestuur voor hem te be noemen tot eere-vooraitter der afd., het geen met daverend applaus w?rd begroet en aanvaard. In de Geref. Kerk aan den Aalsmeer - derweg (Oostzijde) te Rijk alhier, gaf de zangver. „Advendo" van Burgerveen, on der leiding van den heer de Lange een goed geslaagde uitvoering. De opkomst was bevredigend. Na opening van ds. van Strien. werden de verschillende nummers van het pro gramma verdienstelijk ten gehoore ge bracht. De organisten D, de Graaff, G. de Graaf en J. Oostwouder gaven op 't kerk orgel eenige nummers ten beste, waarnaar met veel aandacht werd geluisterd. Voor de zang- en muziekliefhebbers was het een avond van waar kunstgenot! In verband met het a.s. vertrek van den heer R. Kelderhuls van school n te Llsserbroek naar school I nabij de Lijn den, zal naar eerstgenoemde school met ingang van 1 Februari a.s. worden overge plaatst de heer J .van Servellen, thans hoofd van school no. 8 nabij Bennebroek. Verschillende oud-leerlingen van den heer v. Servellen hebben het plan opgevat om eenige gelden bijeen te brengen, ten einde hem op den dag van zijn afscheid een blijvende herinnering te kunnen aan bieden. De afd. Katwijk hield deze vergadering in „Casa Cara". De voorzitster, mevrouw Tom—Spaanderman, liet zingen Ps. 81 1 en 12 en ging voor in gebed. Zij deelde mede. dat voor de as. bestuursverkiezing op een volgende bijeenkomst candidaat wordt gesteld mevr. Domisse. De secreta resse. mevr. W. A. BergmanVan Ton geren en de penningmeesteresse mevr. Pras brachten haar verslagen uit. Door het be stuur werd mevr. Kooiker aangesteld om zieken te bezoeken; het stelde voor om een busje beschikbaar te stellen om met het daarin te komen bedrag voor die zieken bloemen en vruchten beschikbaar te stel len. Dezen avond kwam er al een flink bedrag in. Mevr. Kooiker zal binnenkort een lezing houden over het boek van de schrijfster Jane Otendaal: „De familie Krusze". Het „Koortje" zong nu enkele nummers, die als altijd zeer gewaardeerd werden: mevr. VerloopKruyt gaf eenlge zangsoli. Mevr. Domisse declameerde een gedicht, waarna mevr. Van Beelen— krijgsman eenige gedichten van eigen werk voordroeg. De secretaresse kon 9 nieuwe leden inschrijven. Uitbundig gelach verwekte een voor dracht van mevr. Lodder en mevr. Berg man. die als Jobje een bezoek aan de eerste kwam brengen om haar in Katwijksch dia lect te vertellen van de werkzaamheden van de afdeeling over het afgeloopen jaar, over het uitstapje naar Rotterdam en van de ervaringen over een vliegtocht. Nadat het koortje zich nog eens had laten hoo- ren. las mevr. Kooiker op buitengewoon mooie wijze een gedeelte voor uit „De lichte last" van G. Schrijvers. Mevr. Tom dankte allen, die hadden meegewerkt om den avond zoo gezellig te doen slagen, waarna mevr. Domisse met dankgebed eindigde. De Chr. Jonge Mannenvereeniglng Amos 5 6a. afd. van de C. J. V. en van het Ned. Jong. Verbond hield in het Jeugd huis haar jaarvergadering. De secretaris J. B. van Duyn en de penningmeester J. B. Melj vogel brachten hun verslagen uit. Het bleek, dat de afd. 32 leden telt. Bij de bestuursverkiezing werd het aftr. lid G. Barnhoom met op één na alg. st. herko zen, terwijl In de twee vacante plaatsen werden gekozen de heeren A. Ouwehand en A. C. Berkheij .Het verdere gedeelte werd doorgebracht met huishoudelijke besprekingen. HILLEGOM. Jeugd dag. De Jeugddag van de Vrljz. GodSdienstl- gen is hier gevierd door de afd. van den Nederlandschen Protestanten Bond en den V.C.J.B. van Hiliegom, Lisse en Sas- senheim in een dienst, waarin ds. L. W. yan Wijngaarden als voorganger optrad. Het was een liturgische dienst, waaraan een koor van den V.C.J.B., een spreekkoor van jonge vrouwen en een van Jonge man nen medewerking verleenden. De voorzit ter van den V.C.J.B. las de boodschap van het moderamen der Centrale Commissie voor de Vrijzinnig Godsdienstigen. De pre diking van het Evangelie vormde het centrale punt dier bijeenkomst. Vertrek raadslid. De heer G. J. Kerkhof commies directe belastingen wordt op verzoek overgeplaatst naar Utrecht, tegen 1 Maart a.s. Hij zal dus als raadslid moeten aftreden en vol gens de RX. Lijst worden opgevolgd door den heer L. van Dijk of den heer Th. v. d. Hoorn. Er bestaat een afspraak voor het vervullen van een vacature als deze. NOORD WIJK. Wijziging der gastarieven. B. en W. stellen voor de gastarieven als volgt te bepalen: Gas voor gewoon huishoudelijk gebruik - Voor gas over een gewonen meter of over een muntmeter wordt het z.g. normale maandverbruik gesteld op het maandver- bruik van de overeenkomstige maand in 1933, verminderd met 12'/i%. Tenzij het normale verbruik voor nieuwe verbruikers uit hun vroeger verbruik in deze of een andere gemeente kan worden afgeleid, wordt het geschat en na één jaar herzien in verband met het gecon stateerde werkelijk verbruik. Het normaal verbruik wordt vastgesteld of geschat door de directie. In bijzondere gevallen kunnen B. en W„ de directie, ge hoord, het normaal verbruik hooger of lager stellen, dan bij berekening van dat verbruik overeenkomstig de voorgaande leden. De muntmeters worden als regel inge steld op storting van één dubbeltje (f.0,10) voor levering van 1 kub. M. gas. Ter bevordering van de Inning van andere aan de gemeentebedrijven ver schuldigde gelden zijn B. en W. bevoegd in bijzondere gevallen de muntmeters op een hooger bedrag dan f. 0,10 te doen instel len. De prijs van het gas bedraagt voor levering over den gewonen en den munt meter: 9 et. per kub. Meter over het aan tal kub. meters van het normaal verbruik en 6 ct. per kub. meter over het verbruik boven het normale verbruik. De huur van een gewonen meter be draagt: voor een 13 lichts f. 0.15, 5 lichts f. 0,20 10 lichts f. 0,30, 20 lichts f. 0,35, 30 lichts f. 0.45 50 lichts f. 0.60; 60 lichts f. 0,80 80 lichts f ,95, 100 lichts f. 1,10, 150 lichts f. 1,30 200 lichts f. 2,50. De huur van een muntmeter bedraagt: voor verbruikers met een gemiddeld maandverbruik van 26 kub. meter of meer f. 0,25 per maand; voor verbruikers met een lager gemiddeld maandverbruik be draagt de meterhuur 1 cent per verbruik te M3 Gas voor verwarming De prijs van het gas voor kamer- en lokaalverwarming afgenomen over een afzonderlijken meter bedraagt 4 cent per M3 exclusief meter- huur De meterhuur is gelijk aan die van gewone meters. Gas geleverd aan hotels, pensions en andere door B. en W. aan te wijzen sel- zoenbedrijven. Voor de eerste 500 M3 per Jaar 9 ct per M3., voor de volgende 1000 M3. per Jaar 8 ct. per M3., voor de meer dere M3. per jaar 7ct. per M3. De metehuur is gelijk aan die van ge wone meters. Indien het gas voor gewoon huishoudelijk gebruik van den hotel- of pensionhouder en dat bestemd voor het bedrijf over afzonderlijke meters wordt I gemeten, wordt het gas afgenomen voor het bedrijf geleverd tegen 8 resp. 7 cent per M3 naar de boven aangegeven onder scheiding. Gas voor industrie Aan lndustrieele ondernemingen, niet zijnde seizoenbe- drijven wordt gas afgenomen over een afzonderlijken meter geleverd tegen den prijs van: 5 cent per M3. hij een verbruik van minder dan 4000 M3. per Jaar, 4 cent per M3. bij 'n gegarandeerd mlnlmumver- bruik van 4000 M3. per jaar. 3'/« cent per M3. bij een gegarandeerd mlnlmumver- brulk van 10000 M3. per jaar. De meterhuur is gelijk aan die van ge wone meters. Bijzondere overeenkomsten B. cn W. zijn bevoegd met grootverbruikers over eenkomsten aan te gaan tegen prijzen, welke afwijken van de hierbovenstaande. Het ontwerp van zoodanige overeenkomst wordt vooraf aan den raad ter inzage overlegd. Raadstukken. B. en W. stellen den raad voor 30 °/o 2e hypotheek te verieenen overeenkomstig de 2e hypotheekregeling 1934 van het rijk voor den bouw van 9 woonhuizen en 1 woon-winkelhuls op het Bevea-terrein te Noord wijk aan Zee van de fa. Haak en Ouwehand. De jaarwedde van den gemeentegenees heer bedraagt f. 250, waarvan de helft wordt genoten als gemeentegeneesheer en de andere helft als doodschouwer vaccina teur. Tot voor enkele Jaren werden bijna alle kinderen gevaccineerd en thans bijna geen enkel meer, in 1934 b.v. niet meer dan 3. Tegenover werkvermindering op dit punt staat een groote werfcvermeerdering op een ander punt n.l. als gemeentege neesheer. Kwam tot voor enkele jaren gratis geneeskundige behandeling bijna niet voor. thans neemt dit erg toe, voor werkloozen, die niet of niet meer in een ziekenfonds zijn. Na overleg met de ge- neesheeren in de gemeente, die om beurt per jaar gemeentegeneesheer zijn, stellen B. n W. den raad thans voor de vaste be looning van f250 p. Jgeheel in te trekken en een vergoeding te betalen per te be handelen gezin van f. 15.—, welk bedrag als regel op den steun van belanghebben den zal worden verhaald, omdat anders werkloozen die zich niet bij een zieken fonds verzekeren zouden worden bevoor recht bij anderen, die dit wel doen. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje d. van T. v. d Haak en W. Jungerius Trijntje Aartje d. van S. de Mooy en A. de Roode Adriana d. van J. v. d. Meij en M. Glasbergen. Vergadering „Ziekenhulp". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in de zaal achter het weeshuis. De voor zitter dr. H. G. Jonker opende en her dacht Zuster H. v. Vreeswijk, die in het afgeloopen jaar 40 Jaar aan de instelling Bethesda-Sarepta als diacones was ver bonden. Namens de vereeniging felici teerde hij haar met de haar te beurt ge vallen koninklijke onderscheiding. De secretares, de heer S. Schoneveld las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag vermeldde o.m. een ach teruitgang in het ledenaantal, hetgeen voor deze nuttige vereeniging alleszins te betreuren is. Hartelijk dank werd gebracht aan de doktoren en de wijkzuster voor hun veelomvattende werkzaamheden in 1934 verricht. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, de heer W, L. v. d. Gugten, was eenigszins somber van toon, daar door het niet betalen van contributie en verminderd aantal leden een nadeelig saldo is ontstaan. De commissie voor het nazien van boe ken en bescheiden, bestaande uit de hee ren D. van Biezen en A Driebergen, rap porteerde, dat alles in de beste orde was bevonden en verleende volledige décharge aan den penningmeester. De commissie voor het inspecteeren der materialen, bracht bij monde van den heer N, van Egmond verslag uit van haar onderzoek te dien opzichte. Dit verslag luidde onver deeld gunstig. Het aftredend bestuurslid, de heer J. v. Iterson Sr. werd met groote meerderheid herkozen en nam die herbenoeming aan. Na beantwoording van eenige vragen door den voorzitter volgde sluiting. Raadsagenda. De raad komt morgen in openbare ver gadering bijeen te 3.30 uur nam. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeenschappelijke rege ling Vleeschkeuringsdlenst enz, 3. Vaststelling ambtenarenreglement. 4. Missieve van Ged. Staten bezoldiging ambtenaren v. d. Burg. Stand. 5. Adres A A. H. Dijksman e.a. betref fende rioleeerlng gedeelte Oegstgeesterweg. 6. Vergunning inning havengelden over 1935. 7. Voorstel B. en W. verdere verlaging huren 35 gemeentewoningen. 8. Regeling jaarwedde ambtenaar ter secretarie A v. Haarlem. 9. Conversie geldieenlng. 10. Adres P. v d. Valk te Oegstgeest in zake ontheffing schoolgeld. SASSENHEIM. .Vijziging Gastarieven. Naar wij vernemen zal in de vergade ring van den gemeenteraad behandeld worden het voorstel van B. en W. tot hei instellen van een z.g. vastrecht voor ver bruikers. Dit zou evenwel alleen voor groot verbruikers een voordeel opleveren. VALKENBURG. Vergadering Chr. Arb. Partij. Bij den heer Ramp hield de Chr. Arb. Partij een vergadering. De voorzitter open de met gebed en heette allen welkom. Hij stelde aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden Gekozen werden de heeren H. Imthorn Johsz D. Doldersum en Joh. Zandbergen De hoofdschotel vormde de bespreking der candidatenlljst voor de Gemeenteraadsverkiezing. Besloten werd, dat het bestuur een groslijst zal samen stellen. waaruit op een latere vergadering de candldaten gekozen zullen worden. Na gedachtenwlsseling volgde sluiting met dankgebed. VOORHOUT. UITREIKING VAN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Aan Anton Marie ten Herkei. Gisteren vond onder groote belangstel ling de uitreiking plaats van de Kon. onderscheiding voor moed. volharding en zelfopoffering aan Anton Marie ten Herkei. Onder de tonen van het „Wilhelmus van Nassaue" traden de burgemeester met zijn echtgenoote, de directie der Bis schoppelijke Nijverheid-School, met de Algemeenen Overste Br. Caspar aan het hoofd en verscheidene gemoodlgden, de feestelijk versierde tooneelzaal der B.NB. binnen Br Caspar opende deze feestelijke bij eenkomst met den Chr. Groet, en verleen de het woord aan den burgemeester. Spr. bracht in herinnering, dat op Zater dag 30 Juni 1934, toen eenlge leerlingen der Bissch. Nijverh. School aan den kant van de Leldschevaart aan het visschen waren, ongeveer in het midden van de vaart een kano met 2 inzittende jonge meisjes omsloeg en een van belde inzit tenden weldra ging zinken, terwijl de andere zich nog aan de kano kon vast klampen. Het waren de 14 jarige Alida Geertrulda van Werkhoven en de 13 jarige Catharina Johanna Alida Bergman Bij het zien van dit gebeuren, dat noodlottige ge volgen had kunnen hebben was het Anton Marie ten Herkei toen nog 15 jaren oud, die zich gekleed te water begaf en het ge noegen mocht smaken belde drenkelingen van een groot levensgevaar te redden. Voor deze moedige, en niet minder ris kante redding, heeft het H M. de Koningin der Nederlanden behaagd, u bij Kon. Besluit toe te kennen ..De bronzen eere- medalile voor Moed Volharding en Zelf opoffering" waarbij nog gevoegd een schitterend gecalügrafeerde oorkonde. Hierop werd door den burgemeester voor lezing gedaan van het Kon Besluit, waar na het plechtige moment der decoratie in alle stilte volgde. Meer speciaal richtte spr. zich thans tot den gedecoreerde, waarin hij zeide. dat lang niet alle goede daden van het leven. In deze wereld nog zijn belooning zouden vinden, maar wordt men beloond zooals hier het geval zich voordoet, dat men daarin dan moge vinden een aansporing tot het doen van nog meerdere goede daden. Het ls een onder scheiding voor moed. welke gij getoond hebt te bezitten; volharding, om niettegen staande strijd, door te zetten om het doel: de redding te bereiken; en zelfopoffering, door zijn eigen leven te wagen voor zijn medemensch. Met de woorden: „Dat deze daad van menschlievend hulpbetoon u uw heele leven moge bijblijven en u moge aanwak ker tot nog meerdere goede daden, welke voor de toekomst van een hoopvol jong leven zijn weggelegd", overhandigde spr. hem de. gecalllgrafeerde oorkonde. Hierna richtte spr. woorden van felicitatie tot de ouders familieleden, tot de communiteit der Eerw. Broeders van Zeven Smarten, om allen met dit feit geluk te wenschen, en de hoop. dat deze daad navolging 2al moge vinden. De vader van den gedecoreerde, den heer Ten Herkei uit Hilversum bracht den bur gemeester hiervoor zijn dank. Als laatste spr. vertolkte den Alg. Overste Broeder Caspar de gevoelens van alle Broeders en hulsgenooten der B.NS. van dankbaarheid ten opzichte van den burge meester en zijn .echtgenoote. voor hun persoonlijke tegenwoordigheid. Met een gelukwensch aan den moedigen redder sloot spr. zijn rede. om als blijk van herinnering aan deze plechtigheid een bouquet bloemen te laten aanbieden aan mevr. Bulten en mevr. Ten Herkei, hetwelk onder applaus gepaard ging. Een korte receptie volgde, waaraan door ruim 300 personen werd deelgenomen. Als eerste werd de rii geopend met de ouders van de beide geredde meisjes die tevens bij deze plechtige stonde waren tegen woordig geweest. Het Wilhelmus dat staande werd aange hoord en luid werd medegezongen, maakte een einde aan het officieel gedeelte, waar na een gezellig samenzijn volgde. VOORSCHOTEN. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen betreffende een pak, Inhoudende halfpondspakjes margarine. WARMOND. Vergadering Onderlinge Giasveriekermg. Onder leiding van den heer L. Oudshoorn had ln Hotel de Stad Rome een vergade ring plaats van de Onderlinge Glasverze kering „Draagt elkanders lasten". De w.n. voorzitter herdacht den overleden voor zitter den heer J. H. van Egmond en schetste het vele, dat deze voor de ver eeniging had gedaan; zijn nagedachtenis, aldus spr., zal bij ons steeds ln groote eere blijven Deze woorden werden door de leden staande aangehoord. Hierna las de secretaris de notulen die onder dankzegging werden vastgesteld. De penningmeester bracht financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat het vermogen der vereeniging op 1 Januari 1934 bedroeg f.781. In 1934 waren de ontvangsten f. 133.26, de uitgaven f. 23.90, zoodat per 31 Dec. een batig saldo te boeken viel van f. 890.36. Tot het nazien van boeken en be scheiden werd een commissie benoemd be- VOETBAL. BOSK. BOYS IV—NIEUWERKERK II 4.3, De Nleuwerkerkers namen al gauw hel spel ln handen en na 10 minuten de lel- ding, 01. Uit een moolen aanval der Boys werd door den linksbinnen gelijk ge maakt. Na een beetje heen en weer ge. trap, gaf de middenvoor de leiding, 2—1. De mldvoor der Boys die zeer goed op schot was. maakte na de pauze het derde doelpunt, 31. Ver opdringen der Boys-verdediging had tengevolge, dat de Nleuwerkerkers hun achterstand Inhaalden en gelijk maakten 3—3 Het gelukte den Boys middenvoor echter nog eenmaal te doelpunten, en zoo doende de Boys de overwinning te be- zorgen. De wedstrijden Bosk. Boys UI—Bode graven IV en Voorwaarts Ut en Nieuw- koop II werden afgelast. BOSK. BOYS. In het jaarverslag van „Boskoopsche Boys" wordt gewezen op het „Boys-or- gaan", dat dezer dagen haar eerste uit gave beleefde en bij ieder ln den smaak ls gevallen. Het ledental ls constant ge bleven. Op 6 Augustus werd de vereeni ging toegelaten tot den K.N.V.B. KOLVEN. UiT VEUR-LEIDSCHENDAM. Aan de in café „Het Blesse Paard" te Veur-Leldschendam gehouden Kolfwed- strijden, georganiseerd door de Kolfclub „de Baanbal", werd deelgenomen door 4 partijen. De uitslagen zijn: le partij: le pr C. Waaljer 149 p.; Je pr. Th. Welling 140 p. 2e partijle pr. J. van Santen 137 p.; 2e pr. M. Waaijer 96 p. 3e partij: le pr. A. Waaijer 74 p., 2e pr. J. van Esveld 61 p. 4e partij: le pr. Th. Jansen 29 p.; 2e pr. B. den Elzen 6 p. Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebraik. staande uit de heeren C. Breedijk en C Zandbergen, die deze in orde bevonden zoodat de penningmeester onder dankzeg ging werd gedechargeerd. Volgde bestuurs verkiezing. Het aftr. bestuurslid de heer J Uit den Boogaard werd met alg. st. herko zen. Deze dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen In de vacature ont staan door het overlijden van den heer J H. van Egmond werd voorzien door de be noeming van den heer F. Slager. Bij de stemming voor voorzitter werd als zoo danig gekozen de heer F. Slager, die ver klaarde zijn beste krachten aan de ver eeniging te zullen schenken. Besloten werd de jaarpremie evenals het vorig jaar op 15 cent per M2. te bepalen. Na rondvraag volgde sluiting. WASSENAAR. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. Onder overweldigende belangstelling had ln de groote zaal van Hotel de Zon alhier een bijeenkomst plaats van de ouders en kinderen der leden van den Chr. Bestu renbond, om de kinderen een prettigen middag te bezorgen. Na het zingen van psalmen en voorlezing van gedeelten uit den Bijbel, opende de voorzitter de heer C. Wilbrink, waarbij hit inzonder welkom heette het college van B. en W. Hiermee aldus de voorzitter, geeft 11 blijk het werk en streven van den C.B.B. te waardee ren, wat het bestuur op hoogen prijs stelt De burgemeester zeide gaarne gevolg ge geven te hebben aan de uitnoodiging deze bijeenkomst bü te wonen. Het werk uwer vereeniging aldus spr, wordt door mij ten zeerste gewaardeerd en de vereeniging kan zich overtuigd houden van de sympathie van het gemeentebestuur. Hierop volgde een krachtig applaus. Het feestprogram ma dat hierna werd afgewerkt was keurt? verzorgd en in deze mag een woord van hulde niet onthouden worden aan de com missie van voorbereiding, bestaande uit de heeren v. d. Heyden. Milbrink en Nieuwen huis, welke commissie geen moeiten en zorgen heeft ontzien om dezen middag schitterend te doen slagen. Een woord van warmen dank komt toe aan de dames van het breikransje. Het is aan haar te danken, dat aan 44 kinderen kleedingstukken konden worden uitgereikt de voorzitster van het kransje, mej. Beu- mer, die door familieomstandigheden niet aanwezig kon zijn, werd voor dit alles een woord van hulde en lof gebracht. Des avonds werd de jaarvergadering gehou den, welke eveneens zeer druk bezocht was. Ook nu was een keurig programma samengesteld. Na de pauze kwam ds. De Bel ter vergadering, die door den voor zitter hartelijk welkom werd geheeten. Deze bracht den voorzitter dank voor ziio sympathieke woorden en spoorde een ieder aan de vereeniging naar best vermogen te steunen. Het verdere gedeelte van den avond werd doorgebracht met het opvoe ren van verschillende samespraken, waar van het succes zeer groot was. Het was voor de vereeniging een buitengewoon ge slaagde avond, waarop zij met genoegen kan terug zien. Ongeluk tengevolge van sneeuwstorm. De wielrijder F. de J.. is ln de Kerk straat bij de Torenlaan togen een achter uitrijdende auto gereden, dien hij in den sneeuwstorm niet, had gezien. De bestuur der Van den auto J. H. V. had den wagen achteruitgestuurd om de bocht van de Torenlaan in de Kerkstraat te maken. De wielrijder werd door de botsing tegen den grond geslagen: hij is met een dijbeen- fractuur en ernstige inwendige kneuzingen naar een ziekenhuis overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8