LUBSGH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 28 Januari 1935 SPORT. BUITENLAND. LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. ZWEMMEN. RLE MASTENBROEK VERBETERT HAAR WERELDRECORD. Doch Eleanore Holm zwemt nog sneller. Zaterdagavond vonden te Groningen nationale zwemwedstrijden plaats, waar aan ook werd deelgenomen door Rle Mastenbroek van de O.D.Z. uit Rotterdam. Zij zwom de 100 M. rugslag tegen den Groningschen zwemmer P. Kerkstra, die met klein verschil won. De tijd van Rle Mastenbroek bedroeg 1 min. 16.6 sec., dat ls dus 0.2 sec beneden haar eigen wereld record. dat zij op 25 November te Dussel- dort vestigde. Nadat het met 1 m. 185 sec. op naam van de Amerlkaansche zwemster Eleanore Holm gestaan had. Intusschen seinde men des avonds uit Chicago, dat Eleanore Holm tijdens wed strijden aldaar denzelfden afstand ge wonnen heeft in 1 min. 16,3 sec., waar door dit wereldkampioenschap weer naar Amerika verhuisd ls. OLYMPISCHE TRAINING KRING DEN HAAG K. N. Z. B. Naar alle waarschijnlijkheid zal reeds Zondag 3 Febr. te Den Haag. de selectie plaats hebben van de zwemsters en zwem mers behoorende tot genoemden kring, om ln aanmerking te komen voor de trai ning van de Olympiade "1936 te Berlijn. Voor deze training ls door de techni sche comm. van den K.N.Z.B. mevr. Braun uitgenoodlgd. Indien de vereenigingen meenen dat on der hun leden krachten aanwezig zijn. die voor deze selectie in aanmerking ko men, dienen zij daarvan opgave te doen aan G v. d. Mark, Julianastraat 41. Candidaten die bij de selectie ln aan merking komen voor verdere training, zul len meerdere dagen per week ln Den Haag aanwezig moeten zijn. o MEVR. BRAUN TRAINSTER. Zweden noodigde haar uit. maar zij moest weigeren. Naar wij vernemen, heeft mevr. Braun te Rotterdam, de bekende trainster, een uitnoodiging ontvangen uit Zweden om Zweedsche zwemsters te Stockholm dit jaar een maand lang te trainen. Mevrouw Braun heeft deze uitnoodiging om verschillende redenen niet kunnen aanvaarden. De successen van onze Nederlandsohe zwemsters zijn het is reeds meermalen betoogd voor een niet gering deel te danken aan de trainsters mevr. Braun en mevr. v. Wyckhuyzen. Dat dit ook in het buitenland bekend is, de bovengenoemde uitnoodiging spreekt voor zldh zelf. KANOSPORT. NEDERLANDSCHE KANO BOND. Jaarlijksche algemeene vergadering. In hotel Krasnapolsky" te Amsterdam hield de Nederiandsche Kano Bond een druk bezochte jaarlijksche algemeene ver gadering onder voorzitterschap van Ir. J. Loeff. Aanwezig was het grootste aantal der aangesloten vereenigingen n.l. 21. In het jaarverslag komt tot uiting, dat het afgeloopen vereeniglngsjaar niet bij zonder gunstig genoemd kan worden, en over het algemeen beneden de verwach tingen ls gebleven. De bond telt thans 25 aangesloten vereenigingen met ongeveer 3300 Het bleek voorts, dat het aantal kano stations zich steeds uitbreidt en thans 75 bedraagt. Aan de Kanovereeniging De Geuzen uit Koog aan de Zaan werd de door den Bond uitgeloofde prijs voor de beste prestatie bij de rondvaart, uitgedeeld. De rekening over het afgeloopen jaar werd goed gekeurd. De begrooting werd aangenomen. Hierna werden twee voorstellen van het bestuur, betreffende het niet heffen van inleggeld bij toetreding als lid tot 'den Bond en toetreding van den Bond tot het Nederlandsch Olympisch Comité aangeno men. Een voorstel om den Bond te verdee- len in kringen werd in gewijzigden vorm aangenomen. Evenals een voorstel van „Quo Vadis" tot Instelling van een natio naal kampioenschap van de 7'/i M2. klasse. De kanovereeniging „Viking" stelde voor. verplichtend te stellen dat de wed- strijdbaan voor de nationale kampioen schappen precies 1000 M. lang en recht moet zijn. hetgeen aangenomen werd. Voorts werd besloten op voorstel van de vereenigingen „Viking" en „Trekvogels" voor de dames de klassen te verdeelen ln nieuwelingen en seniorklassen en de wed strijden in de R. I. klasse over een afstand van 600 M. te laten vervaren. Het bestuursvoorstel om „De Kano kampioen" naast „De Waterkampioen" als officieel orgaan te aanvaarden, wérd met algemeene stemmen goedgekeurd. Na ampele bespreking werd het volgende voorloopige zomerprogramma vastgesteld: H K V. „De Windhappers" 8, 9 en 10 Juni (Pinksterenl kanotocht naar Reeuwijk- sche Plassen. Watersportvereeniging „Hoorn" 16 Juni, propaganda kanopagaaiwedstrijden te Hoorn. Kring van Zaansche Kanovereeniglngen, nationale pagaaiwedstrijden. Kanovereeniging „Viking", nationale kampioenschappen en kanozeilwedstrij den. Bondsdag op nader te bepalen datum en plaats. Kanovereeniging „De Plassers 23 Juni pagaaiwedstrijden op het Bovendiep en 31 Augustus1 September pagaaiwedstrijden en zeilwedstrijden op het Bovendiep. De bestuursverkiezing had het volgende resultaat. Ir. J. Loeff (voorzitter); W. Wink (secretaris-penningmeester); L. M. Schwarz (vice-voorzltter)M. Seip (tweede secretaris); D Joh. Runeman, M. Ruyten- schillt en Ir. N. S. Schipper (commissaris sen). Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren H. Smit (Kampen) en A Beuzekamp (Eindhoven). Nadat van de zijde van het bestuur nog enkele mededeelingen aangaande boot types waren gedaan o.a. met het oog op de a.s. Olympische Spelen, werd deze zeer be langrijke vergadering gefloten. GYMNASTIEK. HET 4S-JARIG BESTAAN VAN „OLYMPIA (GRONINGEN). Bondskeurwedstrijden Kk.G.V, Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de gymnastiek-, scherm- en athletlek- vereengiing „Olympia" Groningen vonden gistermiddag in de „Harmonie" wedstrij den plaats. Het is een prachtige demon stratie geworden van de moderne gymna stiek en vooral bij de vrije oefeningen werd buitengewoon fraai werk te zien gegeven. De resultaten waren: Vrije oefeningen: 1. .Kralingen" Rot terdam. Leider T. v. d. Meyden. 46 punten, (max. 50). 2. Kracht en Vlugheid. Utrecht, Leider Ch J. Imhof. 43'/« punt. 3. Rapidltas, Groningen. Leider B. C. G. Kuitert, 37Vi punt. 4. Kracht en Vlugheid. Amsterdam. Lei der M. Polak. 36 punten. 5. Vlugheid en Kracht, Groningen. Lei der E Plulster. 34 punten. 6 Attila. Groningen. Leider J. A. Oost- meyer, 28'/i punt. Staafoefeningen: 1. Kracht en Vlugheid, Utrecht. 45 punten. 2. Olympia, Groningen. Leider G. Ahrens 40Vi punt 3. Hengelo. Leider Wesselink, 27'/: punt. De heer A. de Jong, Amsterdam, tech nisch Bondsbestuurslld van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, reikte na afloop de prijzen uit en deelde daarbij mede. dat de Gymnastlekvereenlging Kra lingen uit Rotterdam door het K.N.G.V. zal worden afgevaardigd om od den eere avond van het Belgisch Bondsfeest. dat in Juli te Brussel gehouden wordt, de vrije oefeningen te demonstreeren. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd 8.D.O. 2 T.O.G. 2a voor de 2e klasse luidt: I. v. Rijzen 100 T.O.G. 100 25 15 4 L. A. Iterson 100 S.D.O. 80 24 27 3.33 M. Sierat 100 R. Kantebeen 100 100 45 14 2.22 88 44 11 2.— J. Sierat 100 100 57 11 1.75 A. K. 100 84 56 8 1.50 T.O.G. 3 part. gewonnen. SD.O. 0 part. gewonnen. De uitslag van T.O.G. 2bP. V. Cleef 2 voor de 2e klasse luidt: A. L. Iterson 100 P.v.Cl. 100 37 13 2.70 J. J. Mulder 100 T.O.G. 82 36 10 2.27 G. Teegelaar 90 73 28 17 2.80 G Bontje 100 100 28 19 3.57 N. v. Valderen 90 56 31 10 1.80 S. Platteel 90 90 31 13 2.90 T.O.G. 2 part. gewonnen. P. v. Cleef 1 part. gewonnen. De uitslag D.O.S. 2aDe Caramb. 2 voor de 2e klasse luidt: J. Seller 90 de Car. 52 25 9 2.08 H. Rietbergen 100 D.O.S. 100 25 21 4 G. Hockx 60 46 40 7 1.15 J. Chrispijn 100 100 40 9 2.50 C. v Wezel 60 23 43 5 0.53 A. Offenberg 100 100 43 6 2.32 D.O.S. 3 partyen gewonnen, de Caramb. 0 part. gewonnen. WANDELSPORT. NEDERLANDSCHE UNIE VOOR DE WANDELSPORT. De Nederiandsche Unie voor de Wandel sport, N.U.W. hield gisteren haar jaarver gadering te Utrecht onder voorzitterschap van den heer H, H. Winters. De jaarverslagen werden zonder wijzi ging goedgekeurd. De besprekingen over de verschillende agenda-punten verliepen vlot. Het offl- cieele orgaan zal grondig veranderd wor den. De verkiezing van het bestuur had het volgende resultaat: H. H. Winters, Am sterdam, voorzitter; J. C. Kreugel, Utrecht, secretaris; N. M, J. Munzert, Utrecht, pen ningmeester; C. de Jonge, Almelo, tweede voorzitter; B. Pinto. Apeldoorn, commis saris; tot technisch-commissle-secretaris werd gekozen de heer A. A. H. F. v. Hem men te Amersfoort. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN HAAGSCHEN SCHAAKBOND. In de eerste klasse dezer competitie zijn nog de volgende wedstrijden gespeeld: Disc Disc. II—H. Arb. Schaakclub I 64 H. Chr. Schaakv. I—Disc. Disc. HI 6—4, zoodat de stand nu de volgende is: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. L. Schaakgen, I 3 3 20-10 6 H. Chr. Schaakv 13 317-13 6 Res. Schaakcl. I 4 2 2 20'/i-17'/i 4 Disc. Disc. H 3 2—1 18-12 4 H. Westerkw. I 3 111 13'/i-16'/i 3 Disc. Disc, m 4 13 14'—25' 1 H. Arb. Sch.cl. I 44 14V«-25>/t 0 De eerstvolgende wedstrijd, die de Lel- denaars moeten spelen, zal een thuiswed strijd zijn. Op Dinsdag 5 Febr. a.s. komt het Haagsche Disc. Disc. II op bezoek, daarna op Dinsdag 5 Maart de H. Chr. Schaakvereeniging. terwijl de laatste wed strijd is vastgesteld op Vrijdag 22 Maart a.s. in Den Haag tegen Disc. Disc. HI. De Leidenaars hebben een mooie kans op de eerste plaats. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTR De uitgestelde wedstrijd L. Arb. Sch.cl. I Voorschoten I, is thans vastgesteld op Woensdag 6 Febr. a.s. in het clubgebouw der eerstgenoemde vereenlging, het Volks huls aan de Heerengracht. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ministerieele reizen. De voorbesprekingen inzake het bezoek van Flandln en Laval zijn druk aan den gang. Zij vertrekken Donderdagmiddag. De eigenlijke besprekingen ln Londen duren tot Zaterdagmorgen. Het tijdstip van hun vertrek uit Londen is nog niet vastgesteld. Waarschijnlijk zal Laval in den loop van Zondag uit Londen vertrek ken. Flandin daarentegen is voornemens nog twee of drie dagen ln Londen te blijven. De „Times" schrijft o.a.: „De Duitsche herbewapening is het mid delpunt van de Europeesche politiek en de Duitsche rechtgelijkheld binnen een systeem van veiligheid is de grondslag, die door allen is aanvaard. Het is thans het oogenblik om de aan Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en Bul garije opgelegde bewapeningsbeperkingen op te heffen en deze te vervangen door een algemeen systeem van beperking der be wapening. Het is niet de bedoeling geweest, dat de door de vredesverdragen opgelegde beper kingen voor altijd eenzijdig zouden blijven. Het blad eischt een verdere uitbreiding van het verdrag van Locarno, dat de spil is van de geheele buitenlandsche politiek van Engeland. Er bestaan echter duidelijke grenzen voor de verantwoordelijkheid, die Enge land op zich kan nemen. Van geen land kan verwacht worden, dat het werkelijke militaire verplichtingen op zich neemt in gevallen, die zijn eigen belangen in het ge heel niet raken. Men mag verwachten, dat Flandln en Laval bij hun bezoek aan Londen niet meer zullen wenschen dan steun van algemeenen aard voor de Oost en Midden-Europeesche pacten". De Pruisische minister-president Goerlng is gisterochtend in gezelschap van den chef van het staatsboschbeheer en van de Pruisische jachtdomeinen te Warschau aangekomen, waar hij op het station werd werwelkomd door den vice-president van de jachtvereeniging, generaal Fabrycy, en vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. Na een bezoek aan de stad werd Goe rlng met zijn gevolg door den minister van Buitenlandsche Zaken en mevrouw Beek aan een noenmaal ontvangen, waar tal van autoriteiten aanwezig waren. Vervolgens is Goering naar Bialowieza vertrokken, het jachtgebied van den pre sident der Poolsche republiek. De geheele omgeving van het Jachtter rein wordt door sterke afdeellngen van politie en leger bewaakt De bijeenkomst te Bialowicz en de be sprekingen, welke vervolgens met maat- schalk Pllsudski zullen plaats hebben, worden van verstrekkende politieke be- teekenis geacht. Zoowel Duitschland als Polen zijn prin cipieel tegen het door Frankrijk en de Sovjet-Unie voorgestane Oostelijk Pact. Duitschland zou de neiging hebben ten slotte in te stemmen met een compromis, terwijl Polen in velé' opzichten wantrou wend blijft. Duitschland hoopt, dat het bezoek van Goering zal bijdragen tot overeenstem- mine, mede t. a. v. hun houding nopens de te Rome gesloten pacten met betrekking tot het Oostenrljksche probleem. Ter gelegenheid van den jaardag der onderteekening van de nlet-aanvals-ver- klaring tusschen Polen en Duitschland heeft een vertegenwoordiger van den Völklschen Beobachter een interview ge had met den Poolschen minister van bui tenlandsche zaken. Beek. In dit interview verklaarde Beek, dat de 26ste Januari een keerpunt zal blijven aangeven in de nabuurschapsbetrekkingen tusschen Polen en Duitschland. In den vervolge zullen de betrekkingen tusschen belde landen gegrondvest zijn op weder- zijdsch begrip en respect, hetgeen reeds in staat gesteld heeft tot het afsluiten van economische overeenkomsten en zijn in vloed heeft uitgeoefend op de vorming van de openbare meening. Alleen positieve daden, aldus minister Beck, die er toe strekken het wantrouwen tusschen de vol keren te verdrijven, zullen in staat stellen een uitweg te vinden uit de impasse, waarin zich op het oogenblik de wereld bevindt. De verklaring, die een jaar ge leden onderteekend werd, is kort en dui delijk. Heldere beslissingen, duidelijk ge formuleerd. leiden zekerder tot het doel dan methodes, die door hun gecompliceer- den vorm dikwijls hun werkelijken inhoud verliezen. Polen en Duitschland zijn den weg opgegaan, die door regeling van onderlinge geschillen leidt tot stabilisatie van den wereldvrede. JAPAN. Takahasji over de beleggingen in Mandsjoekwo. De Japansche minister van financiën Takahasji heeft in het parlement ver klaard, dat het een vergissing is, beleg gingen in Mandsjoekwo als gelijkwaardig aan blnnenlandsche beleggingen te be schouwen. Het beleggen in Mandsjoekwo, aldus de minister, heeft volkomen de zelfde gevolgen als het leenen van geld aan het buitenland. Op de internationale betalingen wordt veel invloed uitgeoefend, hetgeen een nadeelige uitwerking zou kunnen hebben op de Japansche valuta en de staa/tsleeningen. Er moet dan ook gewaakt worden tegen onbekookte uit gaven voor Mandsjoekwo. Takahasji voegde echter aan zijn be toog toe, dat hij niet bedoelde afbreuk te doen aan de noodzakelijke defensie-uit gaven of wilde aandringen op maatrege len, waardoor het economische Japansch- Mandsjoerijsche blok zou worden ver zwakt. ZUID-AFRIKA. Motie van Malan verworpen. De motie van Malan en zijn aanhangers waarin zij hun afkeuring uitspreken in de regeering en welke reeds aanleiding tot eenige onstuimige parlementszittingen had gegeven, omdat de regeering haar niet den voorrang wilde geven ls thans behandeld. De motie is na een nachtzitting met 83— 19 stemmen verworpen. SPANJE. Sanchez Guerra t Een vierjarenplan. Zaterdagavond is overleden de vroegere staatsman Sanchez Guerra. Sanchez Guerra. José Sanchez Guerra werd in 1859 te Cordoba geboren. Hij studeerde rechten en trad in 1886 in de politiek, als lid der Cortes, waarvan hij ln 1923, toen Primo de Rivera het parlement naar huls zond, deel uitmaakte. Sanchez Guerra behoorde er tot den linkervleugel der conservatieven, de z.g. liberaal-conservatieven. In de jaren 19031904 was hij minister van Binnen- landsche Zaken, van 1917 tot 1922 presi dent der Cortes en sedert 1921 leider van zijn partij. In Maart 1922 vormde hij een kabinet, dat echter in December van dat jaar alweer door een liberaal bewind werd afgelost, de normale gang van zaken in Spanje, waaraan echter de staatsgreep van 1923 een eind maakte. Begin 1929 bereidde Sanchez Guerra een militairen opstand tegen de dictatuur voor Deze werd echter door den Parlj- sehen polltieprefect Chiappe gewaar schuwd, én zoo werd Guerra, toen zijn scheepje ln de haven van Valencia, voor anker was gegaan, onmiddellijk gearres teerd. In October stond hij terecht en zóó zwak stond toen reeds de dictatuur, dat de krijgsraad hem vrijsprak omdat hij niets anders had gewild dan „den constitutio- neelen toestand herstellen". De republiek koerste naar links. Voor een conservatief man ais Sanchez Guerra was daarin geen leidende plaats. En zoo heeft hij dan ook in de jaren na 1931 geen rol meer gespeeld in de politiek van Spanje. De Spaansche regeering heeft een vier jarenplan in studie voor openbare werk verschaffing ter bestrijding van de werk loosheid. De hiervoor noodige credieten ten be drage van één milliard peseta's, wil men in den vorm van een leening opnemen. FRANKRIJK. Een wapenwet. Volgens een officieele schatting zijn in Frankrijk vijf millioen revolvers en pisto len het wettig bezit van particulieren. Men neemt voorts aan, dat honderdduizenden vuurwapenen in onwettig bezit zijn. Het zou eenige honderden millioenen guldens kosten, indien de staat alle wapenen, die ln het wettig bezit van bur gers zijn. zou willen terugkoopen. Bij de Kamer is thans een wetsvoorstel aanhangig gemaakt, dat beoogt ieder bur ger te verplichten, de in zijn bezit zijnde wapens in te leveren. Aanleiding tot dit wetsontwerp is, dat men botsingen vreest tusschen verschil lende fascistische en anti-fascistische bonden, die verscheidene honderdduizen den leden tellen en over groote hoeveel heden wapens beschikken. Het wetsontwerp stuit echter op groe ten tegenstand, niet in het minst van de zijde der reserve-officieren, waarvan er 87.000 hebben gedreigd, ontslag te zullen nemen, Indien het voorstel wordt aange nomen. UIT HET VERRE OOSTEN. De jongste Japansche actie. Tusschen den Japanschen militairen attaché en de Chineesche autoriteiten vin den thans in Tsjahar onderhandelingen plaats. Van Japansche zijde acht men de vol gende maatregelen noodzakelijk: bijeen- roeping van een conferentie op 10 Februari te Kalgan. om over den toestand in de pro vincie Tsjahar van gedachten te wisselen, ontruiming van 1600 vierk.K.M. gebied door de Chineezen, stopzetting der militaire operaties zoowel van Chineesche als van Japansche zijde. Japansche vliegtuigen manoeuvreerden boven Kuyan, Tushihkpu en Tulumiac, 20 K.M. ten Westen van Kalgan. De grensbe volking verkeert in de grootste ongerust heid, men vreest, dat de Japanners ander maal tot een aanval zullen overgaan. De woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken heeft in een persconferentie een aantal mededeelingen gedaan omtrent de actie ln Tsjahar. Hij zeide o.m., dat hij een telegram had ontvangén van generaal Minami, waarin gemeld werd, dat de operaties beëindigd waren en dat alle door de Chineezen be zette gebiedsdeelen in bezit waren geno men. Hiermede moet het incident als ge sloten worden beschouwd. (Sic!). In de mededeeling van generaal Minami werd er nog op gewezen, dat in de provin cie Tsjahar anti-Japansche organisaties en krachten zich concentreerden, die zich tot taak stelden de betrekkingen tusschen beide landen te bemoeilijken. Naar verluidt zijn in den laatsten tijd belangrijke stappen gedaan in de richting van toenadering tusschen Kanton en Nan king. De Kantoneesche leider Hoe Han Min heeft zijn vertegenwoordiger te Sjanghai opgedragen onmiddellijk de onderhande lingen met Nanking te hervatten. De drie eischen van Hoe Nan Min zijn: onderdruk king der communistische beweging, om schrijving van de bevoegdheden van cen trale en provinciale regeering en waar borgen van de vrijheid van spreken; zij zijn door de regeering van Nanking aan vaard. DRIE DAGEN VEETENTOONSTELLING TE UTRECHT. Het Ned. Rundveestamboek zal dit jaar weer een veetentoonstelling houden ln dezelfde geest als ln 1928 te Den Haag. Teneinde tot een minder kostbare exploi tatie te komen heeft het Rupdveestamboek voor deze tentoonstelling zijn keus doen vallen op Utrecht, nadat het bestuur van het Rundveestamboek contact had verkre gen met het bestuur der Nationale Vee- en Paardententoonstelling te Utrecht, welke, zooals bekend, reeds eenige jaren met suc ces een tentoonstelling met hippische feesten organiseert op het veemarktterrein en op een voor concours-hippiques Inge richt terrein, grenzend aan de veemarkt op welk terrein de Vereenlging een groote tribune liet bouwen. De situatie ls er zoodanig, als voor een groote veetentoonstelling annex hippische feesten verlangd kan worden. Zulks te meer wijl het bestuur van U.T.V. plan heeft nog een tweede tribune te-bouwén opdat er minstens 2500 zitplaatsen be schikbaar komen. Het N.R.S. organiseert haar tentoonstel ling op Dinsdag en Woensdag 10 en 11 Sept., en daarbij sluit aan op Donderdag 12 Sept.. de gewone Jaarlijksche Vee- en Paardententoonstelling van de U.T.V., uit gezonderd ditmaal van Inzendingen van geregistreerd vee. Op Dinsdagmiddag organiseert U.T.V. een concours-hlppique waarbij waar schijnlijk de Federatie van Landelijke RiJ- vereenigingen haar medewerking zal ver- leenen .Op dit concours komt speciaal het landbouwtuigpaard ln verschlllenle ver richtingen uit. Woensdagmiddag 11 Sept. demonstratie van het bekroonde N.R.S.-vee op het con cours terrein. Het slot is een groot nationaal concours- hlppique met in hoofdzaak springconcours op Donderdagmiddag 12 Sept., georgani seerd door U.T.V. In voorbereiding zijn nog plannen om ln een der hallen op het marktterrein een driedaagsohe expositie van vleesch en zui velproducten te organiseeren. Door de samenwerking der beide Vereeni gingen ls te verwachten, dat Utrecht ln September drie vee- en paardensport- dagen zal verkrijgen, zooals ln ons land tevoren nog niet geboden is. HALCYON LIJN ROZENBURG, 24 Jan. v. R'dam te Lissabon STAD AMSTERDAM, 25 Jan. van Servola n. Melilla. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, thuisr., 26 Jan, te Ant werpen. DRECHTDIJK, 25 Jan. v. Seattle te Port land (O,). KON. NED. STOOMB. MIJ. BERENICE, 26 Jan. v. Amst. n. W. Indlë. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, thuisr., 26 Jan. te Duinker ken. MIJ. NEDERLAND. MAPIA, thuisr., 25 Jan. van Belawan. ROTT. LLOYD. KOTA NOPAN, uitr., pass. 26 Jan. Point de Galle. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKEMBANG, 24 Jan. v. Shanghae te Batavia. TJINEGARA, 25 Jan. v. Manilla n. Macas sar. TJIBADAK, 24 Jan. v. Batavia te Hong kong. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. TARAKAN, 24 Jan. van Seattle te New Orleans. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, 25 Jan, van Brisbane n, Singapore. SWARTENHONDT, 24 Jan. v. Hongkong. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. HAULERWIJK, Zeebrugge n. Savona, pass, 26 Jan. Finisterre. NAALDWIJK, n. Antwerpen, pass, 25 Jan, Lizard JEANNETTE, 23 Jan. van Par te Fowey. DORDRECHT, 25 Jan. v. Genua n. Koko. BEYERLAND, 26 Jan. v. Immingham Rouaan. SCHIELAND, 25 Jan. v. Hamburg n. Methil ST. ANNALAND, 26 Jan. van de Tyne te Hamburg. ST. JANSLAND, 25 Jan. v. Hamburg naai Immingham. MIDSLAND, 26 Jan. v. Antwerpen n. Gran gemouth. RUSLAND. Opnieuw spoorwegbeambten veroordeeld Een bijzonder college van het Opperste Gerechtshof, heeft de zaak behandeld tegen zeven spoorwegambtenaren, die 8 van beschuldigd werden door nalatigheid een spoorwegongeluk te hebben veroor zaakt op het traject MoskouLeningrad, waarbij 33 personen om het leven zijn komen en een zestigtal werd gewond. De beklaagden werdqn veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie tot tien jaren. TSJECHO-SLOWAKIJE. Een veem-moord? In de buurt van de Tsjechische grens is 't lijk gevonden van Rudolf Formis, dan vroegeren technischen chef van den Duit' schen radiozender te Stuttgart, In verband daarmede heeft de Praagsche politie een inval gedaan bij de Duitsche kolonie Praag en een twaalftal Duitschers aange houden, die door de politie gehoord wer- den. Men vermoedt, dat twee mannen en een vrouw bij den moord betrokken zij"- Men denkt te doen te hebben met een nat.-soc. veem-moord.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12