LEÏDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 Januari 1935 UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL RADIOPROGRAMMA. AALSMEER. Feestavond der S.D. Vrouwenclubs. De S.D. Vrouwenclubs „Aalsmeer" en Aalsmeerderdljk" hebben een feestavond gehouden ln hotel „De III Kolommen". Er was flinke belangstelling. Mevr. Van Zan gen— Schellingerhout opende, waarna de Arbeiders Mandolineclub „Futura" een 4- tal nummers ten beste gaf. Mevr". Toorn- stra—De Hondt, van Amsterdam sprak over: „Tegen oorlogsgevaar het Socialis me". Spr. merkte op, dat de crisis eigenlijk reeds begonnen is na den oorlog in 1918 en de arbeiders nadien wel verschillende verbeteringen ln het maatschappelijk be stel wisten te bereiken, doch daarvan niet genoegzaam hebben kunnen proflteeren, omdat zU ln kapitalistische lijn zijn ge bleven. Met een krachtige opwekking tot de vrouwen en mannen, plaats te nemen ln de socialistische gelederen, besloot spr. haar rede. Dan werd een tableau vertoond Weest sterk", waarmede veel succes werd geoogst. Nog ls door de leden der Vrou- vcnclubs een tooneelstukje „Onze Meis jes" vertoond terwijl ook de Mandolineclub jog enkele nummers ten beste gaf. Mevr. Toornstra—De Hondt werden bloemen ge schonken. Het was een mooi geslaagde avond, welke door de voorzitster met dank werd gesloten. BENTHUIZEN. Jaarvergadering „De Prediker." De Jongel. vereen. „De Prediker", uit gaande van de Geref. Gem. hield haar (eiste Jaarvergadering ln hun kerkgebouw De voorzitter, de heer C. van der Knyff, opende met het laten zingen van Ps. 72 vrs 3 waarna hij Ps. Ill las en voorging In gebed. Het verheugde spr. zoovelen te tien; hij was verblijd dat er ln dezen tijd nog jongelingen gevonden worden die niet voor sport en genoegen leven, maar ook nog het woord Gods onderzoeken. De se cretaris C. Bregman, las de notulen die vastgesteld werden. Opstellen werden ge lezen van BIJbelschen, Kerkelijken en Vaderlandschen inhoud. Afgevaardigden yan Lisse, Zoetermeer en Benthuizen voerden het woord. Tenslotte sprak de 2e voorzitter de heer L. Gommerse, het slot woord, waarin hij de medewerkenden har telijk dankte. Na het zingen van Ps. 133 jis 1 en 3 sloot spr. met dankgebed. HAARLEMMERMEER. Het vermiste kind terecht. Naar wij vernemen, was het 5-jarig zoontje van den arbeider K. aan den Hoofdweg alhier, dat 's middags de ouder lijke woning was ultgeloopen en 's avonds, toen het reedslang donker was, daarin nog niet was teruggekéerd, met een kameraadje meegewandeld naar een woning aan den IJweg, door de bewoners waarvan de kleine nog denzelfden avond mar de in ongerustheid verkeerende ouders werd teruggebracht. Trein vertraging. Op de Haarlemmermeer liep gister morgen nabij den Rijksstraatweg van een ln de richting Vijfhulzen rijdenden trein het remblok van de locomotief vast. Nadat dit zoo goed en zoo kwaad als het ging met kettingen was vastgebonden, ging de trein onder hevig geknars en gekraak weder verder tot Hoofddorp, alwaar hij ongeveer 20 minuten te laat aankwam en ran een inmiddels telefonisch gerequl- teerde andere locomotief werd voorzien. Zanguitvoering. Het Christelijk: Meisjeskoor „De Lof- stem" te Nieuwvennep, gaf in de con certzaal van den heer J. de Groot aldaar onder veel belangstelling een goedge slaagde uitvoering, onder leiding van den directeur den heer S. P. Visser en met medewerking van den heer G. Westerman "it Hoofddorp (declamatie). Na een openingswoord van de eere-voorzitter ds. Smllde, werden de verschillende num mers van het programma op inderdaad verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Jet was een mooie en gezellige avond, zoo dat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. In de Hoofdvaart gereden. De bestuurder van een taxi, de heer R. mt Nieuwvennep, wilde op den Hoofdweg habij den Llsserweg uitwijken voor een jjt tegenovergestelde richting naderende 'loemenauto, waarvan de chauffeur ver moedelijk niet voldoende naar rechts uit haalde, met het gevolg, dat de taxi eerst «ïen een telefoonpaal botste en daarna de Hoofdvaart Inschoot. R. wist zich uit mjn benarde positie te bevrijden. De mlemenautobestuurder bleek te zijn door- tereden zonder zich om het gebeurde te bekommeren. Hoewel letter en nummer van diens wagen niet konden worden opgenomen, aai opsporing naar verwacht wordt, wel fpoedig kunnen volgen. De taxi van den «eer R. werd deerlijk gehavend. HILLEGOM. Brand in de Kerkstraat. de timmerfabriek der Fa. van der bmu aan de Kerkstraat js brand uilge- en. ®e' vuur woedde in de werkplaats jj°p de verdieping daarboven. brandweer was zeer spoedig aanwe- torsn den mat«rialen-wagen en de mo- Rfcpaic Er is water gegeven met twee leldirm ?P de spult en twee °P de water- het k! „r 6611 groote massa water in branie? nde gebouw met de vele llcht- door ?are houtwaren te spuiten en mede kon era ®unst'ge richting van den wind, dat „.„'i voorhomen worden. Het gedeelte vuur 1 af tag> is niet door het echouw"getast. De brand lokte veel toe- zekpn„ers; De oorzaak is onbekend; ver- E dekt de schade. KATWIJK. Raadsagenda. Wpensdagavond, te halfacht, komt de Raad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande agenda. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 8 en 15 November. 2. Mededeeling van Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een Commissaris der Gemeentespaarbank. 4. Idem der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. 5. Idem der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Katwijk aan Zee. 6. Voorstel tot"verhuring van eenige per- ceelen land. 7. Idem tot verkoop van eenige percee- len grond. 8. Idem tot het vaststellen eener veror dening op de Invordering van leges voor jachtakten. 9. Idem tot het dragen van een deel der kosten van het lidmaatschap van zieken fondsen, 10. Idem tot aankoop en ruiling van grond, benoodigd voor de verbreeding en verbetering van den Zwarteweg. 11. Idem tot aankoop van het huls Duin straat 26. 12. Idem tot het stellen eener garantie voor de betaling van rente en aflossingen eener leening van V.V.V. 13. Prae-advies met betrekking tot de salariëerlng der ambtenaren van den burgerlijken stand. 14. Voorstel tot wijziging der gemeente- begroottng voor 1934. 15. Behandeling van belastingreclames en oninbare posten. 16. Prae-advies op een verzoek om wijziging van de verordening op de zee baden en het strand. 17. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bestuursvergadering der R.-K. Hanze zijn de functies van het bestuur ge regeld als volgt: W. Caspers, voorzitter; A. J. Mulder, 2de voorzitter; Joh. v. Schle Jr., secretaris; L. v. Paridon, 2de secretaris; M. J. Alkemade, penningmeester. KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond der Knapenvereeniging. Deze bijeenkomst werd ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis voor ouders gehouden. De voorzitter, de heer W. van Beelen, leidde Na zingen van Ps. 68 10 en gebed, las hij voor Gen. 37, de geschiedenis van Jozef. Spr. verheugde zich ln de groote opkomst. De heer A. Ouwehand sprak over „Onze Jeugdbeweging", de heer A. van Rijn hield een voordracht getiteld „De vlucht". Na de pauze leidde de heer C. J. Lam- bour. Nadat gezongen was Ps. 119 5, hield de heer N. Desjardijn een referaat over „Is dat nu mijn Jongen?" Een drukke ge- dachtenwissellng volgde. De heer Lambour gaf Inlichtingen over het jeugdwerk, waarna de heer R. van Duij venvoorde een voordracht hield over het „Soldatenpaard". De heer Jonker sprak het slotwoord. Deze bedankte allen voor het slagen van dezen avond. De deuren van het Jeugdhuis worden nu voor ons gesloten, maar voor de Jongens blijft de geheele week de deur open, die naar Jezus leidt. Waarna nog ge zongen werd Gez. 189 4, en de heer Jonker met dankgebed sloot. LISSE. Botsing met tram. De chauffeur van de fa. C. te Voorhout zou met een vrachtauto van het erf der fa. Gr. rijden doch kwam hierbij in bot sing met de electrische tram vanuit Haar lem. De auto werd aan de voorzijde inge drukt. De chauffeur schrok hevig doch kwam met de schrik vrij. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen is door B. en W. als stemmingsdag ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad vastgesteld 13 Juni 1335. Gecombineerd jaarfeest. In het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk werd het gecombineerd jaarfeest gehouden der Jongelings- en Meisjesvereeniging. De leiding berustte bij den eere-voorzit ter ds. A. Ponstein, die een hartelijk wel komstwoord sprak .Door een drietal per sonen werden inleidingen geleverd over verschillende onderwerpen. Een en ander werd afgewisseld door voordrachten en zangstukjes van de Jongedochtersvereen. „Wees een Zegen". Verschillende afgevaardigden uit omlig gende plaatsen waren aanwezig, ook uit de eigen gemeente, 't Was een gezellige en Interessante avond I OEGSTGEEST. Vergadering Bloembollencultuur. In „Zomerzorg" te Leiden vergaderde de afd. Oegstgeest van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Na opening door den voorzitter den heer Jac. Uittenbogaard, merkt spr. op, zich te verheugen over het besluit van Amerika inzake het vrijgeven van den invoer van Narcissen: een licht punt in deze voor het vak zoo zorgvolle tijden. Hoewel het optimisme niet te hoog moet worden gesteld, verwacht spr., gezien de handel in het afgeloopen jaar toch eenige opleving ln de prijzen van de Nar cissen-cultuur, daar Amerika voor de sluiting van haar grenzen voor Narcissen een van de grootste afnemers is geweest. Voor 1935 is het vooruitzicht nog niet zooals gewenscht. O.a. zijn de moeiten en zorgen inzake de export naar Duitschland ver van gunstig. Spr. hoopte, dat ook een maal in dezen de groote fouten mochten worden weggeruimd. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd met dank aan den secretaris, den heer C. H. Juffermans. Het financieel verslag van den penningmeester den heer Willy van Egmond wees een batig saldo aan van f. 269.63. De bescheiden van den penning meester werden nagezien door de heeren Beumer en Hoogewoning Jr. en in volko men orde bevonden, waarvoor de penning meester onder applaus ln welgekozen woorden dank werd gebracht door den voorzitter. Volgde bespreking van de vraag: „Wat ls de reden, dat de tulpen dit jaar zoo slecht broeien?" Deze vraag aldus de voorzitter ls den laatsten tijd zoo veelvuldig gesteld en als een uiterst moeilijk oplosbaar probleem te beschouwen, dat het bestuur bespreking hiervan als een algemeen belang acht. HIJ gaf de leden hiertoe de gelegenheid op deze vergadering. Verschillende leden hebben hiervan gebruik gemaakt. Het bleek ons dat een afdoende reden hiervoor niet ls te vinden, daar het slecht broeien verschillende oorzaken kan heb ben. O.a. werd naar voren gebracht dat de bollen Inwendig zwak zijn; de behan deling tijdens het kweeken van de bollen niet goed ls geweest; de weersgesteldheid (te droog najaar) van grooten invloed kan zijn of dat de bollen na het opzetten ln de kisten niet voldoende zijn ingewa terd. Uit eigen practijk gaven eenige leden voorbeelden van behandeling en uitkomst waaruit mede bleek, dat elke te volgen methode steeds een risico blijft. Met na druk werd betoogd, dat de volle grond- cultuur voorzeker niet mag worden ver waarloosd om een voor elk doel benoodigd goed product te verkrijgen. Propaganda van zeer groote waarde te beschouwen. Na bespreking van de te Llsse gehouden vergadering inzake de exportheffing wer den eenige belangen der afdeellng be handeld. Tot slot volgde verloting van een 8 tal bloelende planten, waarna sluiting volgde. RIJNSBURG. De z.gji. wtntercollecte voor de diaco nie van de Geref. Kerk heeft f. 600.75 opge bracht. o SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen avond te halfacht ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen; 2. Balans, Verlies, en Winst rekening Wonlngbouwvereeniging „Voor uitgang" over 1933; 3. Wegenbelasting; 4. Gastarieven; 5. Plannen Rijks- en Pro vinciale weg. Woensdagmorgen komt men te 9 uur bijeen ter behandeling van de gemeente- begrootlng 1935. De Prot. Ziekenverpleging. Het jaarverslag van de Prot. Zieken verpleging over 1934 is verschenen. We ontleenen er het volgende aan: Wijkverpleging: Verpleegd werden 321 patiënten, waarvoor 9031 bezoeken wer den afgelegd. Polikliniek: 472 patiënten werden geholpen, die 3245 maal behandeld werden. Hoogtezon: 16 patiënten werden in totaal 204 uur bestraald met de hoog tezon. In Bethesda werden 12 patiënten verpleegd met 516 verpleegdagen. In de serre (ln huur bij het Groene Kruis) 8 patiënten met 1066 verpleegdagen. Ver- plegings-artikelen werden 318 maal uit geleend. Consultatiebureau voor zuige lingen. De Wijkverpleegster was eiken Woensdag op het Consultatiebureau aan wezig en legde hiervoor 435 bezoeken af. Tuberculose-bestrijding. Op 1 Jan. '34 stonden onder toezicht 33 gezinnen met 34 patiënten. Er kwamen ln 1934 bij 7 ge zinnen met 10 patiënten. Er gingen in 1934 af 3 gezinnen met 3 patiënten. Op 1 Januari 1935 waren dus 37 gezinnen met 46 patiënten onder toezicht. Aan contributie werd ontvangen f. 2795.19'/;, aan giften f. 500.van het Bazarcomité f. 1300.subsidies gemeente f. 600.—, hoogtezon f. 81.70, verpleeggel- den f. 2195.50 en serre huur f. 400.—. Aan salarissen werd uitgegeven f. 2352.12 verbandstoffen f. 411.09, huishouding f. 3220,25, exploitatie f. 737,46 en Inven taris gebouw f. 408.80. De rekening slüit met een verlies van f. 44,03'/*. 0 VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering der Chr. Oranjevereen. Bovengenoemde vereeniging hield een goed bezochte vergadering. De w.n. voor zitter de heer Schwartz opende met het voorlezen van een gedeelte van Luc. 12 en gebed. De penningmeester, de heer v. Elk, kon mededeelen dat men het vorige Jaar met 7 was begonnen en dat dit jaar met f22.15 was Ingezet. Het ledental steeg van 90 op 113. Volgde bespreking Inzake de plannen voor dit jaar. Uit de besprekingen bleek, dat samenwerking met de Wllhel- minavereen. niet mogelijk ls, daar deze. zal trachten de kermis terug te krijgen. Inipiddeis kwam de secretaris, de heer v. Elswijk ter vergadering., die een keurig jaarverslag uitbracht. Bericht was Ingeko men dat de voorzitter de heer T. Borst als zoodanig bedankte maar wel lid bleef. Al gemeen betreurde men dit besluit. Beslo ten werd op 30 April een herdenkingsavond te houden; voorts werd een voorstel van den heer Bccrs aangenomen, om evenals vorige jaren een zelfstandig feest te vieren Tot bestuurleden werden gekozen de hee ren G. Roos, Schwartz, v. Elswijk, v. Elk en Romljn. De voorzitter sloot de verga dering; de heer Slingerland ging tenslotte ln dankgebed voor. Jaarverg. der Eierveilingsvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer A. H. v. den Akker hield de Elervelllngsver. ,„Het Wapen van Veur" haar 20e jaarver gadering, bezocht door 71 leden. Na het door den heer Geurtsma uitge brachte verslag van den controlecommissie werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Inkomsten f. 2048.32, uitg. f. 1753.68. In kas f. 1716.80. Geveild werden: kipeleren 1.718.768 (1933 I.531.038). Eendeieren 20.904 (1933 42.347). Diverse eieren 1325 (1933 1127). Totaal geveilde bedrag f. 61.961.36 (1933 f 62 752 99 Middelprijs kipeieren f. 2.90 (1933 f. 3.24). Eendeieren f.2.70 (1933 f. 2.82). Bij acclamatie werd als lid van de con trole-commissie herkozen de heer J. A. van Beek, terwijl met 64 st. tot secretaris de heer J. Al en tot bestuurslid de heer C. van Santen werden herkozen. Bij de verkiezing van bestuurslid inplaats van wijlen de heer J. Lagerbergen na diverse verkiezingen gekozen de heer J. de Ridder. Volgde bespreking van de viering van het 20-jarig bestaan. Na uitvoerige discussie werd besloten de wijze van herdenking aan het bestuur over te laten. Na discussie werd op voorstel van den penningnfeester den heer Hulsman beslo ten de veilingsprovisie te stellen voor wild en gevogelte, als volgt: leden 3 pet., niet leden 4 pet. De voorzitter wees er nog op, dat het volgens de slultlngswet verboden ls, buiten het veilingsgebouw de goederen onderling %q verkoopen. N asluitlng had nog een verloting plaats, waarbij ieder een prijs ontving. Gevonden: 1 portemonnaie met In houd, 3 bosjes IJzerdraad. Adres: Bureau van politie. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De leden van den gemeenteraad zijn bijeengeroepen voor een vergadering op Woensdag 30 Januari 1935, des avonds 8 uur. Onderwerpen ter behandeling. 1. Ingekomen stukken. Voorstellen van B. en W. inzake: 2. Opkomst personeel, dat lid is van den Bijz. Vrijwilllgen Landstorm. 3. Wijziging verordening verdeeling werk zaamheden ambtenaren van den Burg. Stand. 4. Ontslag en benoeming ambtenaar van j den Burg. Stand. 5. Advies over jaarwedden ambtenaren I van den Burg. Stand. 6. Wijziging verordening opcenten ge- I meentefondsbelasting. 7. Vaststelling pensioensgrondslag bur gemeester, secretaris en ontvanger. 8. Benoeming leden commissie van toe zicht op de Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering. 9. Opruimen van vuilnis. 10. Wijziging electrlclteltstarieven. 11. Ontheffingen schoolgeld. 12. Besluiten comptabiliteit. Uitvoering „D« jonge Lofstem". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan heeft het Chr. kin derkoor „De jonge Lofstem" onder leiding van den heer Willem Mizee, met medewer king van Mien Verver, plano, Lelden en Voorschoten's Mandolineclub onder leiding van mej. Joh. E. Rozier een welgeslaagde uitvoering gegeven. Deze avond werd ge opend met het gezamenlijk zingen van Ps. 138 vs. 1 en gebed, waarna de heer H. N. van Amerom een woord van welkom sprak, in het bijzonder tot de beschermvrouwe 32. Al staat het slecht met onze Thijs, hij is toch niet gauw van de wijs; en toen hij daar dat hutje zag kwam al zijn moed en list weer voor den dag. In minder dan een tel besluit hij snel een kans te wagen; zonder te versagen keert hij zich aan de snavel om enmet een harde „bom" slaat hij de vogel op het valsche hoofd, zoodat die meer of minder ls verdoofd! Heel zwaar voelt Michtas opeens zijn vracht de vleugels ver hezen veel aan kracht en zoo gingen zij, heel langzaam, of zij gleden, zoetjes naar beneden! L. H. Baronnesse Schlmmelpenninck van der Oye. Afwisselend genoot men daarna van den zang der grootere en kleine kin deren en de muziek der mandolineclub. Twee leden van het kinderkoor en wel van de jongsten viel de eer te beurt een solo te mogen zingen. De heer Willem Mizee heeft zeer veel bereikt! Het was een genot om er naar te luisteren. Men toonde zich na ieder num mer zeer dankbaar. Het zangspel „Sneeuw- prlnsesje" van E. JacquesDalcrozo moest gebisseerd worden. Ten slotte sprak de heer H. N. van Ameron een woord van dank en sloot met gebed, waarna men zong Gez. 180 vs. 1. o ZEVENHOVEN. Voor de R.-K. Klesvereeniglng trad op het Kamerlid A. J. Loerakker, die over de crisis en haar ontstaan sprak, VOOR DINSDAG 29 JANUARI. Hilversum, 1875 M. AVRO.-Uitzending 5 30—6.00: VPRO. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: John van Brück en zijn orkest 11.00: Kookpraatje door Mevr. R. Lotgering HUlebrand 11.30: Vervolg concert 12.30: Gram.pl. 1.30: Cantabile-orkest o. I. v. E. Beeckman en Gram.pl. 3.004.00 Knlples 4.15: Gram.pl, 4.30: Radio- Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO. o. 1. v. Ds. B. J. Aris 6.00: Het Lyra-Trio 7.00: Mr. J de Vries: Wat iedere Nederlander weten moet van de Zegelwet 7.20: Gram.pl. 7.30: Engel- sche les Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Causerie door Z. Exc. Prof. Dr. J. R. Slote- maker de Bruine 8.20: Onbekend 10.00: 1ste deel van Dumas' „De drie mus ketiers", bew. Riddell—Guthrie 11.00: Vaz Dlas 11.1012.00: Kovacs LaJos en zijn orkest. Huizen, 301 M. KRO.-Programma 8.009.15: en 10.00: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. 12.30: Schlagermuziek. Gram.pl. 2.00: Voor de vrouw 3.004.00: Cursus 4.15: Orkestconcert en pianorecital 6.15: Gram.pl. 6.407.00: Cursus 7.15: Lezing. Gram.pl. 8.00: Vaz Dias 8.05: Lezing 8 20: Orkestconcert m. m. v. tenor 8.50: Zang 9.00: Causerie 9.15: Orkestconcert en Gram.pl. 10.30: Vaz Dlas. Orkestconcert m. m. v. solist II.15—12.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10,35—10.50: Mor genwijding 11.20: Orgelconcert S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gram.pl. 12.35: Leon WayneSextet 1.20: J. Muscant en het Troxy Grand Orkest 2.25 Voor de scholen 4.20: Lezing 4.40: Het Hirsch-Strijkkwartet 5.35: BBC.-Dans- orkest o. 1. v. H. Hall 6.20: Berichten 6.50: Handel-concert 7.10: Lezing 7.40: Gram.pl. 7.50: Lezing 8.20: Radiotooneel 9.20: Vioolduetten W. Small en J. Piugnet 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: London Symphony Orchestra o. 1. v. Bridge 11.35—12.20: Lew Stone en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8,20: Gram.pl. 12.20: Symphonieconcert o. 1. v. Labis 9.05: Omroepkwintet, zang en declamatie 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Con cert ult rest. „Wivex" 2.204.20: Om roeporkest o. 1. v. L. Gröndahl 7.20: Zang en plano 7.35: Actueel halfuur 8.05: Gram.pl. 8.15: Strijkorkest o. 1. v. Reesen 9.35—10.20: Fransche muziek o. 1. v. E. Reesen, Keulen, 456 M. 5.20: Gram.pl. 6.35: Omroepkwintet en vocaal sextet 11.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 1.35: Gram.pl. 3.05: Kamermuziek 3.20: Omroeporkest o. 1. v. Maass, Omroepdans- orkest o. 1. v. Gebhardt en solisten 5.10: Gram.pl. 6.50: dito 7.35: Zie Deutsch- landsender 8.20: Dansmuziek o. 1. v. Eysoldt 9.20: Berichten. Rome, 421 M. 8.05: Vioolrecital A. Serato 9.20: Radiotooneel 9.50: Dans muziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot en Gram.pl. 1.302.20, 5.20, 6.50 en 7.35: Gram.pl 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André en accor- deonmuziek 9.20: Fragm. uit „Peer Gynt" van Grieg 10.30—11.20: Gram'.pl. 484 M.: 12.20: Omroeporkest o. 1. v. André 1.302.20: Gram.pl. 5.20: Om roeporkest o. 1. v. André 6.35: Gram.pl. 6.50: Orgelconcert 7.30: Zang 8.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot 9.35: Om roeporkest o. 1. v. André 10.3011.15: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: .Ernst Moritz Arndt Das deutsche Ge- wissen", hoorspel van M. Burghardt 8.20: Cabaretprogramma 9.20 en 10.05: Berichten 10.2012.15: Gevar. progr. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 29 Januari. 3de Programma: 8.0011.20: Een der Duitsche zenders 11.2012.20: Kalund borg 12.2014.20: Brussel, Fr. 14.20 15.20: Kalundborg 15.20—16.50: Keulen 16.5017.20Beromünster 17.2018.50 Brussel, VI. 18.5019.15: Keulen 19.15 20.20: Beromünster 20.2021.20: Brus sel, Fr. 21.2021.35: Beromünster 21.35—23.20: Brussel, Fr. Pijn. 23.20— afloop: Weenen. 4de Programma: 8.058.50: Parijs Radio 10.35—11.05: Droitwich 11.0511 20: London Reg. 11.20—14.20: Droitwich 14.20—17.35: London Reg. 17.35—18.35: Droitwich 18.0518.50: Brussel, Fr. 18.50—21.20: London Reg. 21.20—21.50 Droitwich 21.5022.40: Boedapest 22.40afloop: Droitwich. - Indien mogelijk 20 uur aansluiting Trianon Theater; uit zending muziek uit de klankfilm „Ever green". De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 53

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11