CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ZEG HET MET BLOEMEN! In de kinderkrant van Donderdag 17 Januari zag ik dat ik zóóveel ruimte in beslag had genomen door een reuzen- lange oorrespondentie en een ellenlange lijst namen, raadsels, oplossingen, enz., meer dan de helft van de krant had de raadseltante gebruikt, dan kunnen er niet zooveel verhaaltjes en versjes inkomen, dat mag toch niet. Dat komt omdat er 's winters zoo enorm veel kinderen mee doen en zóóvelen brieven er bij schrijven. Ik zal mijn best doen geen lange antwoor den te geven en het toch ledereen naar den zin te maken door te antwoorden op vragen, enz. Nieuwelingen zijn welkom! Ik noem niet alle namen, ieder begrijpt 't wel, hoop ik. Ziezoo, nu vele aparte antwoorden. Jan en Grietje de Graaf, dat begrijp ik, dat jullie het een aardig raadsel vond, als je in de plaats altijd 's zomers bij je grootmoeder gaat logeeren. Jaap Kruit, zoo was mijn oud-raadsel neef Wim jarig; ik feliciteer hem nog wel. Hij heeft vele jaren meegedaan. Hennie van der Loo, ja je naam stond het eerste als goede oplossingen van deze week. Ik kreeg je brief het eerste, nu ook weer. Willemien van Keeken, als je de helft van mijn naam gebruikt, dan heet ik Van Boekeren en niet Koopmans. Johnny en Dick Lindhout, wil je zorgen dat de brief over de post Maandags in Den Haag is; Woensdags is te laat. Van harte beterschap met het been. Tel zelf maar eens, hoevelen er soms meedoen. Anton van der Loo mag ook bij jullie insluiten. Marius van den Anker, ik heb nog geen gebrek aan raadsels, er liggen er nog heel wat, die wachten om geplaatst te worden. Al mag ik niet uit, daarom merk ik toch wel, wat voor weer het is. Soetje de Nie, je zusje mag meedoen zoodra zij 7 jaar is, eerder kan het niet. Lilly van der Leeuw, nog niets beter dan dien middag, het speet mij, maar het kon en mocht niet anders. Annie van Weizen, ga jij ook naar Zuid- Afrika schrijven, aardig van je. Ik ben benieuwd of vele kinderen het zullen doen. Meintje van den Berg, je hebt groot gelijk, er doen ontzettend veel kinderen mee den laatsten tijd. Speel je zoo graag met poppen; ik ook in mijn jeugd. Matthie van der Linden, dat is juist ge zellig als je vriendje ook meedoet, dan kunnen jullie er samen over praten en samen inzenden. Cor Brokaar, lees maar wat ik net aan je vriendje heb geschreven, want dat is dan ook voor jou bestemd. Annie van der Linden, ja zeker in het voorjaar ga ik weer uit, nu heb ik een poos huisarrest. Ja wat een massa kinde ren doen er nu mee. Cisca van Gijzen, als het raadsel goed is, wordt het heusch geplaatst. Ik ben nu bezig met alle brieven, en dat zijn er sta pels, en heb dan niet alle raadselpapieren ook nog hier bij mij. Geertruida Pelt, wel neen, ik ben zoo gauw niet boos. Je nieuwe raadsel krijgt later eens een beurt, Pietertje en Saartje Lagendijk, wat ver velend voor je, Pietertje, dat je ziek bent, daar weet ik alles van, hoe akelig of dat is. Beterschap hoor. Viertal van Vliet, nog wel gefeliciteerd Adriaan met je verjaardag; ze hadden je goed bedacht. Wel Aaltje ben je zóó groot dat je niet meer in de schoolbanken past. Ria en Jan Uiterdijk, met gewone raad sels mag het gerust op hetzelfde velletje, maar met prijsraadsels moet ieder op een apart papier. Jenny van Houten, wat zal dat een vreugde zijn als je moeder weer thuis komt na zóó langen tijd weg te zdjn ge weest. Nico en Margje Liebert, dat was een aardig nieuwtje hoor, hartelijk gefelici teerd met den kleinen broer, ik begrijp dat jullie er heel erg; blij mee bent, dat zie ik wel uit jullie brieven. Feleciteer je vader en moeder ook van mij. Sientje Timmermans, ja dat boek ken ik wel. Ben je zoo ijverig aan het breien en je vriendin ook? Wat maken jullie? Tienie en Wim Mekel, kijk maar je namen staan aan het begin en aan het einde van de lijst namen. Als je de brief toch over de post moet sturen, doe het dan maar naar mijn Haag- sche adres en zorg dat ik die op zijn laatst Maandags heb. Koos Nieboer bij je raadsels zijn heel aardige die ik wel eens zal plaatsen. Marietje en Suze van den Berg je be hoeft heusch niet alle raadsels op te los sen, 3 of 4 is genoeg, je mag uitkiezen. Zeg aan kleine zus dat ze mag meedoen, zoodra ze 7 jaar is. All de Blauw dat was zeker heerlijk die uitvoering toen je mocht meezingen in het kinderkoor. Verlang je zoo naar ijs en schaatsenrijden, het ziet er nog niet naar uit hoor. Jan, Piet en Truus van der Lucht, op het oogenblik heb ik huisarrest, nu aan het weer verlies ik niet veel. Wil kleine zus nu al naar de groote school? dat kan niet, nog een paar jaar geduld. Jannie van der Kaay wat jammer dat die eene Oma zóó ver weg woont, zoodat je die nooit ziet. Heerlijk dat de ander in Leiden woont. Bep en Pieter Vos zoo, dus nu behooren jullie beiden tot de padvinders. Jannie van Kampenhout waar woon je, woon je ver van het Bureau Leidsch Dag blad? ja dan is er niet altijd gelegenheid je brief weg te brengen. Plonie van Ginkel ja met de winter avonden als je toch binnen moet blijven, is het een aardige afleiding. Hendrika van Egmond als er niets bij zonders is gebeurd, och dan is het heel begrijpelijk dat je niets hebt te schrijven. Hannie van der Hoek o dat vond je dus wel fijn om zoo verwend te worden en van alles te krijgen, omdat je ziek was. Moch ten de vriendinnen wel bij je komen spelen? Toosje en Bep Bouter en Lientje Lafe- ber je mag gerust met je drieën inzenden, maar Lientje kan, denk ik, zelf de raad sels wel opschrijven, met prijsraadsels moet toch ook ieder zelf het doen. Ik hoop voor je mooie nieuwe slede dat er ijs of sneeuw komt. Lientje Oostveen dat begrijp ik heusch wel dat jii niet als juffrouw op de Zon dagsschool bent, daar moest ik om lachen hoor. Carolientje Verbiest daar heb je gelijk in, het was heel aardig met Nieuwjaar, dagen lang de post die mij mooie kaarten en kaartjes bracht. Drietal Gottmer wat moeten jullie veel verjaarsvisites maken, dat vinden jullie zeker wel aardig hè? Jo van Vliet, hoe kom je aan dat raad sel, ik vrees dat niemand van de jeugd het zal raden, geloof jij wel? Betsy Stikkelorum die anecdote heeft er al ingestaan, die is bekend. Het raadsel van die kanarie, zoo kan men er wel hon derden maken. 3 van de 4 verborgen jon gensnamen zijn goed en zal ik later eens plaatsen. Bert van Vliet, zoo. heb je al een leg kaart van 296 stukjes gemaakt, dat is flink hoor. Geertruida Blóte, ja niet waar wat is dat aardig zoo'n film, net of je de men- schen en kinderen zoo voor je ziet. En heb ie je fami'ie uit Indië wel ooit gezien? of alleen op die film? Arthur en Yvonne Moraal zoo prettig je moeders verjaardag gevierd. Ja natuurlijk op zoo'n feestdag ga je laat naar bed. Er zijn wel ontzettend veel brieven den laat sten tijd. Henk Brandt zoo. ben je zoo druk bezig met plaatjes van Verkade te ruilen, aar dig hoor. Nico H. Koning op het oogenblik heb ik nog heel veel raadsels in voorraad. Troelle en Pierre Groenewegen die raad sels hebben er al ingestaan. Conny van Vliet, wanhoop nog maar niet, het gaat misschien nog wel vriezen. Jo Brilman wat aardig van die uitvoe ring en een apart voor de weeskinderen. Rietje Laman je anecdotes zal ik be waren. Tini van Dam, je raadsel krijgt later een beurt. Roosje van der Kaay hoe grappig een poppenclub, daar heb ik nog nooit van gehoord. Cor en Henk Bousie de anecdote wordt later wel eens geplaatst. Gerrit Nagtegaal gelukkig dat de zieken weer beter zijn, daar ben ik blij om. Cornelis Smit het raadsel zal ik eens plaatsen. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Tienie en Wim Mekel (brief de vorige week veel te laat ontvangen), Johnny en Dick Lindhout (brief de vorige week veel te laat ontvangen), Hennie van der Loo, Willemien van Keeken Annie Keijzer, Wim Keijzer, Piet Lagas. Jan van Omme- ring, Jo van Ommering, Marius van den Anker. Lies Deumer Soetje de Nie, Lilly van der Leeuw, Jan de Graaf Grietje de Graaf. Jaap Kruit. Annie van Weizen, Adrie van Nood, Johan van Nood Maurits van Nood, Tineke van Nood, Meintje van den Berg, Bep van Niehoff, Matthie van der Linden. Cor Brokaar. Annie van der Linden. Henk Luttje, Maaytje Giezen, Cisca van Gijzen, Leni Groeneveld. Geer truida Pelt Saartje Lagendijk, Pietertje Lagendijk, Adriaan Pison, Aaltje van Vliet. Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven. Ans Vollenga. Rietje Vollenga. Jenny van Houten. Jan Uiterdijk Ria Uiterdijk, Marietje van den Berg Suze van den Berg, Koos Nieboer Gerardus Teleng. Wilhelmina Teleng, Margaretha Teleng. AH de Blaauw, Jan van Hoven, Piet van Hoven Wim Lugthart. Corry Lugthart. Wim Hartevelt. Jan van der Lucht. Piet van der Lucht, Truus van dei- Lucht, Bep Vos, Pieter Vos, Bep Keere- weer. Adriaan Boender, Annie Sollie. Rika de Graaf, Jannie Heetveld, Nelly de Leeuw Anny van der Valk Janny van Kampen hout, Plonie van Ginkel Jan van Ginkel, Tieleman van der Linden Jo van der Lin den, Piet Smittenaar Hendrika Hermina van Egmond, Hannie van den Hoek, Toosje Bouter, Beppie Bouter Lientje Lafeber, Adri Bavelaar Bram Bavelaar, Lientje Oostveen. Wies Groeneveld. Trees Groene veld. Marle Brokaar, Carolientje Verbiest, Piet Gottmer Jo Gottmer Anton Gottmer, Leendert Sybrands Betsy Stikkelorum Jo van Vliet Bert van Vliet. Joop Hofstra, Wijnand Serdijn, Geertruida Blóte. Yvonne Moraal, Arthur Moraal. Henk Brandt Nico Hendrik Koning Aafje van Haaien Leen dert van Haalem Conny van Vliet. Truus de Graaf Celia Kret Ham Kret Corrie IKret Riete Scheer. Go Scheer P'erre Groenewegen. Troel Groenewegen Rie Oudshoorn Klaas Oudshoorn. Rie de Moed Jannie de Moed Francina de Wit Ba'd de Wit. Dikkie de Wit Piet van Egmond Jo Brilman. Piet van Schavck. Triuv Blot- kam-o Hendrientie Rwvomn Judith de Roode, Riet.ie Laman Tini van Dam Rie Hartevelt Janov Hartevelt. Priina Harte velt, Cootje Hartevelt. Rookie van der Kaay. Jannie N'ev-oer Jacobn* xnehoer, Jacques Seller cn-nelis Smit Tim noegë- naars. Gerrit Nm*tevaa' oor Bousie Henk Bousie. Sienti' T'mmermans Nico Li^hert, Margje Liebert Jannv non Mo-t-ba Evel- eens, Gerda Kn"""ert Gerard de Geus, Dorus de Geus Keesie vnnni je Stikvoort Jannie van der Kaav door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. „Zeg het met bloemen", las Piet onlangs 't Stond voor het raam van 'n bloemist. „Zeg 't met bloemen?" vroeg hij. „Moeder, Heeft die meneer zich niet vergist? Hoe kun je iets met bloemen zeggen?" Moes legde 'm toen heel duid'lijk uit, Hoe het gezegde, dat hij vreemd vond. Toch eig'lijk iets gewoons beduidt. 't Wil zeggen: „Toon door bloemen geven. Dat je veel van een ander houdt. Je schenkt z'op een verjaar- of feestdag, Soms zóó, of als er iemand trouwt!" Piet knikte, had het best begrepen, Onthouden zou hij het ook vast! 't Werd winter. Het begon te vriezen. Op eens dacht Pietje: „Ja, zoo was 'tl" En tegen Moeder zei hij: „Kijk eens! Ijsbloemen staan er op de ruit! Je weet, hè Moeder, wat zoo'n raam vol Met ijsbloemen toch wel beduidt? Heer Winter denkt: Zeg het met bloemen! Dat is een duidelijke taal! En dat het koud plots is geworden. Dat weten we nu allemaal!" (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 18