Neem 'n "AKKERTJE" LE1DSCH DAGBLAD - Vierde Slad Donderdag 24 Januari 1935 BUITENLAND. CORRESPONDENTIE. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL LAND- EN TUINBOUW. RADIOPROGRAMMA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Besprekingen. In Fransche politieke kringen volgt men de toebereidselen voor het a s. bezoek van Flandin en Laval aan Londen met begrij pelijke belangstelling. Men wijst vooral op zekere verklaringen uit officieele kringen, waarin het heet, dat Londen geen nieuwe overeenkomsten brengen sal. doch slechts een voorbereiding zal lijn tot nieuwe alleszins gewichtige en beslissende onderhandelingen. Men wijst ln dit verhand ook op het feit, dat Hitler na de Saarzege meer dan ooit zijn elsch Inzake gelijke rechten zal handhaven en de pers herhaalt voort durend dringender de waarschuwing aan Laval, zich niet met toezeggingen te dien aanzien in te laten. De „Croix" schrijft, dat het niet goed denkbaar Is, hoe een Fransche regeering thans Duitschland nieuwe toezeggingen zou kunnen doen, want daarvan zou een politieke crisis ln Frankrijk zelf het gevolg kunnen zijn en een dergelijke crisis zou de regeling der internationale kwesties slechts vertragen in stee van ze vooruit te helpen. Lord Allen Hurtwood heeft gisteren be sprekingen gevoerd met Hitler, Goerlng en andere vooraanstaande persoonlijkheden van het natlonaal-socialistlsche regime. Hurtwood, organisator der Britsche natio nale arbeiderspartij, die in nauw persoon lijk contact tot MacDonald heeft gestaan, stelt levendig belang in internationale kwesties en heeft vermoedelijk met Hitier en Goerlng de houding van Duitschland besproken betreffende de ontwapening en den Europeeschen toestand. Niets wettigt op het oogenblik echter de veronderstelling, dat de zending van Hurtwood meer dan nlet-officleel ls. BELGIE. Dreigend mijnconflict. De socialistische Kamerfractie heeft be sloten in de Kamer een offensief te openen tegen de regeering. Zij zal haar Dinsdag a.s, over den economlschen nood interpel- Ieeren. De Nationale Mijnwerkersraad heeft met algemeene stemmen een motie aangeno men waarin wordt gezegd dat de socialis tische mijn werkers den 4en Februari a.s. in staking zullen gaan indien de interpel latie over de besluitwetten, o.a. die betref fende de mijnwerkerspensioenen, niet het gewenschte resultaat oplevert. DUITSCHLAND. Een rede van Schacht. Gisteravond heeft de leiding van den Rijksstand van het Duitsche handwerk te Berlijn een plechtige betooging gehouden, ter gelegenheid van het feit, dat de wet geving op het handwerksbedrijf haar voor loopige afronding gekregen heeft door de Invoering van het bewijs van bekwaam heid en de handwerkskaart. Behalve ha- kenkruisvlaggen versierden de oude gilde- vlaggen van het Berlijnsche handwerk de zaal. Bij deze gelegenheid heeft dr. Schacht een rede gehouden, die de vergadering gelukwenschte met het feit, dat de zelf standige uitoefening van een handwerks bedrijf voortaan vastgeknoopt is aan het afleggen van een proeve van bekwaam heid. Deze maatregel is niet luchthartig genomen, maar berust op de nationaal- soclalistlsche opvatting van het handwerk die evenver verwijderd is van de liberale vrijheid van beroep, als van de reaction- naire idee van een verouderd gildewezen. Wel was in 1908 reeds het z.g. kleine be wijs van bekwaamheid ingesteld, krach tens hetwelk slechts erkende meesters leerlingen mochten opleiden, en werd in 1929 de handwerkersrol Ingevoerd, waarop alle handwerksnijveren moesten worden Ingeschreven, maar eerst thans is het groote bewijs van bekwaamheid een feit geworden, krachtens hetwelk slechts inge schreven kan worden, wie zijn meester proefstuk geleverd heeft. De nieuwe ver ordening brengt geen numerus clausus. De handwerklslieden die reeds vóór 1 Januari 1932 Ingeschreven waren, blijven onge moeid; die later Ingeschreven zijn en nog geen 35 jaar oud zijn, hebben tot 1939 den tijd om de proeve onder lichtere be palingen af te leggen. Ook de handwerks man, die zijn opleiding in de industrie ge noten heeft, kan de proef afleggen. De wet is bestemd om de praestaties te ver- hoogen, niet om den toegang tot het hand werk onrechtvaardig te bemoeilijken. Tijdens een militair concert in 't Sport paleis te Berlijn, dat door vierhonderd leden van de „Reichswehr" werd gegeven, ls het tot incidenten gekomen met natio- naal-socialistische arbeiders van de or ganisatie „Kraft durch Freude". De politie moest Ingrijpen, om aan de ongeregeldheden een einde te maken. FRANKRIJK. Herdenking van den 6den Februari te Parijs. Op 6 Februari den dag waarop verleden jaar op de Place de la Concorde te Parijs de bloedige onlusten plaats hadden zal op dezelfde plaats een groote betooging ge houden worden. De Vereeniging 6 Februari waartoe o.a. weduwen en weezen van de slachtoffers behooren, alsmede de gewon den, heeft een brief gezonden aan de ver schillende vaderlandsche vereenigingen en anderen dien dag op de Place de la Con corde zullen bijeenkomen en een optocht vormen, na bloemen op het plein te heb ben neergelegd als hulde aan de dooden. Het is echter niet te verwachten, ctëlt de regeering deze betooging. die pijnlijke her inneringen wakker maakt, zal toelaten. ENGELAND. De Indische wetgeving. De Maharadja van Patlala ls in de ver gadering van de Kamer van vorsten tot kanselier gekozen. Na den onderkoning bedankt te hebben voor zijn verzekering, dat alle mogelijke pogingen zullen worden gedaan om de be langen der vorsten te waarborgen, legde de nieuwe kanselier er den nadruk op dat verscheidene vorsten een zeer groote on tevredenheid koesterden, omdat zij over geen voldoend aantal zetels beschikken, om hen te vertegenwoordigen ln het beraamde federale wetgevende lichaam. Hij was er echter zeker van dat de Britsche regee ring rekening zou houden met het stand punt van deze vorsten. ZWEDEN. Voorstel tot versterking van het eiland Gottland. De burgerlijke partijen in den Zweed- scheen rijksdag, de rechts partij, de volks partij en de boerenbond hebben een ge meenschappelijk voorstel ingediend tot uitbreiding van het verdedigingssysteem van het eiland Gottland en. in dit verband tot verhooging van de defenslebegrooting. In het voorstel wordt o.m. gewezen op het buitengewoon strategisch belang van genoemd eiland, dat door zijn vooruitge schoven positie ln de Oostzee een bijzonder aantrekklngspunt voor vijandelijke aan vallen ln geval van oorlog zou kunnen blijken. Een bezetting van het eiland door vijan delijke strijdkrachten zou voor de Oostkust van Zweden een ernstige bedreiging vormen. ——O BULGARIJE. De politieke koerswijziging. De koning heeft gisteravond de leden van de nieuwe regeering ontvangen. Zij werden voorgesteld door den minister-pre sident. De ontvangst duurde eenige uren. Alle bladen beperken zich er toe te wij zen op de eenheid, welke het nieuwe kabi net tusschen kroon, leger en volk zal moe ten tot stand brengen. Er zijn aanwijzingen, dat de aanhangers van de Sweno-groep, waartoe de afgetre den premier Georgieff behoorde, uit hun leidende ambtelijke functies zullen worden gezet. Eenige provinciale gouverneurs zijn reeds afgetreden. o RUSLAND. Gepeoe-ambtenaren veroordeeld Wan toestanden bij de spoorwegen. Pet militaire college van het Opperste Gerechtshof heeft twaalf ambtenaren van de Gepeoe te Leningrad o.w. de vroegeren chef Medwed, veroordeeld wegens laak bare handelingen en vergrijpen tegen de wet tot bescherming van den staat. Zij werden in het geheel voor den duur van 37 jaar verbannen en bovendien allen tot gevangenisstraffen veroordeeld. Metwed wordt verweten, dat hij niet vol doende maatregelen heeft genomen ter bescherming van het leven van Kirof in het bijzonder heeft hij niet verhinderd, dat de moordenaar Nikolaijeff, het paleis, waarin Kirof werd vermoord, kon binnen dringen. Tegen het vonnis kan geen be roep worde aangeteekend. Alle veroordeel den zijn oude leden der communistische partij. Het vonnis heeft ln politieke krin gen te Moskou sterk de aandacht ge trokken. Bij een door het Verkeerscommissariaat ingesteld onderzoek is gebleken, dat er op de scholen, waar de spoorwegbeambten worden opgeleid, en vooral op de spoor wegvakscholen te Toela, Charkov en Kre- mensjoeg, ongelooflijke toestanden heer- schen. Van een normaal onderricht is geen sprake. Diefstallen, vechtpartijen, dron kenschap en massavlucht uit de onder wijsinrichtingen waren aan de orde van den dag. Het onderwijzend personeel ont brak het aan de meest elementaire ont wikkeling. Tallooze directeuren en leer aren zijn hierop ontslagen. Tegen hen zal een strafvervolging worden Ingesteld, terwijl bovendien alle ondeugdelijke ele menten van de scholen zullen worden ver wijderd. RECLAME- 5192 uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Gevaite kou, Griep, Influenza. GRIEKENLAND. Ernstige incidenten ln Athene. In de Casa Italia te Athene is het tij dens een itallaanschen voordracht tot ernstige Incidenten gekomen. Een lid van de Dodekanesiers interrumpeerde den voordrachthouder en richtte heftige aan vallen tegen den aanwezigen burgemees ter van Athene en tegen de toehoorders, dat zij op het oogenblik, waarop Italianen op Kalumnos en de andere eilanden van den Dodekansses de Grieken zwaar on derdrukken, hier aanwezig waren bij een voordracht van een Italiaan. Na deze woorden van den Dodekanesler kwam het tot ernstige tooneelen. Ver scheidene Dodekanesiers slingerden rook bommen de zaal in, terwijl de Italianen trachtten de Dodekanesiers aan te val len. De politie greep energiek ln en her stelde de orde in de zaal. Later werd door onbekende personen een dynamlet- bom naar de vergaderzaal geworpen, met het gevolg, dat alle vensterruiten sprongen JAPAN. De aanval der Seiyoekai. De door de Seiyoekai ingediende Inter pellaties en de antwoorden gegeven door den woordvoerder der regeering dulden aan, dat belden geneigd zijn naar elkander toe te komen, teneinde het veelbesproken gevaar van ontbinding van het parlement te voorkomen. Het groote punt, waarop de verwijdering tusschen, deze grootste partij van Japan en de regeering ls ontstaan ln het aanvullende crediet voor hulp aan den landbouw, dat door de Seiyoekai gevraagd wordt. In zijn beantwoording van de in terpellatie van de Seiyoekai verklaarde Okada thans, dat hij zijn woord gaf, dat passende maatregelen genomen zouden worden ter voorziening in den toestand, wanneer de tegenwoordige steunmaat regelen onvoldoende mochten blijken. UIT HET VERRE OOSTEN. De Japanners rakken op in Tsjahar. De Japanners zijn onverwachts in Tsjahar toch tot den aanval overgegaan. Om elf uur in den morgen werd gisteren door de Japanners een begin gemaakt met een bombardement der artillerie en om twaalf uur begon de aanval der Ja- pansche Infanterie op Toe Sjl Kou en den grooten Chineeschen muur. Naar de vertegenwoordiger van Reuter uit Peking meld, hebben duizend Japan- sche soldaten en een duizendtal soldaten, die zoogenaamd uit Mandsjoekwo zelf af komstig zijn, met behulp van bombarde mentsvliegtuigen, gepantserde auto's en veldkanonnen, een aanval gedaan op eenige steden in het Oosten van de Chineesche provide Tsjahar, ten Westen van Kalgan en ten Zuiden van Dolonor. De Japansche infanterie doet thans een aanval op den grooten Chineeschen muur in de nabijheid van Toe Sjl Kou. Een later bericht deelt nog mede, daat de strijd om zeven uur des middags werd gestaakt. Men verwacht heden echter voortzetting van den strijd; De troepen van den Chineeschen gou verneur der provincie trekken zich terug, daar zij den gemotoriseerden Japanschen troepen niet voldoende weerstand kunnen bieden. Japansche vliegtuigen hebben reeds tal van verkenningsvluchten boven Tsjahar gemaakt. De bezorgdheid in Peking is vooral zeer groot, omdat niemand weet, wat het doel van deze Japansche operatie is. H. van M. te K. Wendt u tot den heer J. Brouwer, Stadhouderslaan 17, die u gaarne alle gewenschte Inlichtingen over de „Leihutento" zal verstrekken. 29. Onze kleine beer liep hier dus in gedachten doch welk een schrik staat hem te wachten! Want plotseling hoorde vriend Thijs achter zich een luid gekrijsch; hij keek verschrikt omhoog en zag hoe, in een wijden boog en met een valsche lach, een groote vogel op hem toe kwam vliegen! „Dat is", dacht hij „die Michia-s, die mij als vogel wil bedriegen!" De schrik had hem zoodanig beet gekregen, dat hij zich haast niet kon bewegen die vogel ls niets goeds van plan en t ziet er niet best uit voor onzen kleinen man! HET AKKERBOUW- TEELTPLAN 1935. STEUN VOOR TARWE EN PEUL VRUCHTEN VERLAAGD. Het groot belang voor de landbouwers om, in verband met de vaststelling van hun teeltplan, tijdig op de hoogte te zijn van de teeltregelingen en richtprijzen voor de Akkerbouwgewassen, welke zullen gel den voor den oogst 1935, heeft de Minister van Economische Zaken doen besluiten thans mededeeling te doen van de maat regelen, welke de Regeering voor den oogst 1935 voornemens ls te treffen. Het spreekt vanzelf, dat, wanneer zich wijzigingen ln den toestand voordoen, dit voor de Regeering aanleiding kan zijn de richtprijzen te herzien. Wat betreft de tarweteelt, evenals het vorig jaar zal wederom 1/3 gedeelte van het bouwland met tarwe mogen worden beteeld. Een uitzondering hierop wordt gemaakt ten aanzien van bedrijven met ten hoog ste l'/i H A. bouwland. Het is toegestaan op deze bedrijven telken jare ten hoogste i/a H A. tarwe te telen, dus op een bedrijf met 1 H.A. bouwland zal H.A. tarwe mogen worden gezaaid. De richtprijs voor de tarwe van den oogst 1935 ls bepaald op f, 10.per 100 K.G., berekend volgens de zelfde grondslagen als tot dusver. De teelt van de andere granen en de peulvruchten is niet aan beperkingen onderworpen. Het bestaande systeem van toeslagen voor rogge, gerst en veldboonen, met dien verstande dat de teler hiervoor zal ont vangen een prijs liggende tusschen f. 7. en f. 8.per 100 K.G., resp. voor rogge en gerst en voor veldboonen, een prijs liggen de tusschen f. 8.— en f. 9.per 100 K.G., blijft gehandhaafd. De richtprijs van groene erwten, waar onder begrepen kroonerwten, blauwpeul- erwten en Wijker vale erwten is bepaald op f. 9.per 100 K.G.; van Schokker erw ten, lange en ronde bruine boonen, platte capucijners, Hoomsche zoowel als Mans- holtcapucijners, rozijn- of wel grauwe erwten op f. 10.50 per 100 K.G.: en van witte boonen op f. 15.per 100 K.G. Het maximaal voor consumptieaardap pelen toe te laten areaal ls bepaald op 100.000 H.A. Voor het telen ls een ultpoot- vergunnlng verelscht, waarvoor een teelt heffing van f.30— per H.A. is verschul digd. Deze teeltheffing is niet verschul digd wanneer men niet meer dan 5 Are verbouwt, terwijl bij de berekenlg van de teeltheffing voor elk toegestaan oppervlak een oppervlak van 5 Are wordt afge trokken. Voor niet op de consumptiemarkt te plaatsen aardappelen is wederom denatu- ratle mogelijk, de grootte van de dena- turatlevergoedingen kan nog niet worden vastgesteld. De uitpoot van fabrieksaardappelen wordt niet meer geregeld aan de hand van de teelt in voorgaande jaren, doch naar het bedrijfstype. De totale hoeveelheid garantiebieten is wederom vastgesteld op' 1540 mlllioen Kg. De toewijzing zal echter anders geschie den dan voor den oogst 1934. Den telers zal worden toegewezen 3/4 gedeelte van de garantie waarvoor ze volgens hun bie tenverleden in aanmerking zouden komen, terwijl 1/4 gedeelte over de districten onder de aanvragers zal worden verdeeld, waarbij rekening zal worden gehouden met het bedrijfstype. Voor bedrijven met een maximum bouwlandoppervlakte van 2 H.A. zal ga rantie kunnen worden gegeven voor een hoeveelheid overeenkomende met de op brengst van '/i H.A. bouwland. De garan tieprijs voor de bieten is, geleverd op de gebruikelijke condities aan grootscheeps- vaarwater en van gemiddeld suikergehalte vastgesteld op f. 10.per 1000 K.G. netto De bestaande steunregeling voor de cichorei zal gehandhaafd worden. In afwijking van de regeling voor de vlasteelt ln 1934, waarbij het gesteunde areaal beperkt was tot 6000 H.A., zal in 1935 vermoedelijk een uitbreiding van het oppervlak tot 10000 H.A. kunnen worden toegestaan. De toestand op de vlasmarkt, die ln den laatsten tijd een gunstige wen ding nam, laat niet toe, dat reeds thans definitieve steunmaatregelen voor dit product worden vastgesteld. Afgewacht dient te worden hoe de toestand zich ver der zal ontwikkelen. Het ligt evenwel in de bedoeling van de Regeering om in leder geval vóór 1 Juni 1935 zich ten opzichte van steunmaat regelen voor het vlas uit te spreken. INLEVERING VAN RUNDVEE EN TEELTBEPERKING. Gelegenheid tot 1 April. Hoewel sedert 12 Nov. j.l. reeds onge veer 90.000 runderen door de Nederland- sche Veehouderijcentrale zijn afgenomen, werd tot heden nog niet door alle vee houders gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot Inlevering van runderen aan de Nederlandsche Veehouderijcen trale. Gelijk reeds eerder is bekend ge maakt, zal na 1 April a.s. de gelegenheid niet meer aanwezig zijn runderen ter levering op te geven. Heeft op dezen datum de opgave nog niet plaats gevonden, zoo zal aangenomen worden, dat de betrokken veehouder er de voorkeur aan geeft, dat de toewijzing van kalveren 1935 wordt verminderd met het aantal niet geleverde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kun nen plaats vinden. Het aantal der run deren, dat op het oogenblik der toewijzing nog niet ingeleverd is, zal voorloopii wor den afgetrokken van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar gelang de leve ring plaats vindt, zal de toewijzing dan worden aangevuld. Het is echter van be lang, dat men reeds dadelijk in het be zit komt van de definitieve toewijzing. Aan rundveehouders, de nog geen of nog niet voldoende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runderen, welke zij nog wenschen te leveren, ten spoedigste ter levering op te geven. Wenscht men, in verband met bijzondere omstandigheden, nog niet dadelijk te le veren, zoo kan zulks op de aanglftekaart vermeld worden. Met dezen wensch zal bij de afname zooveel mogelijk rekening worden gehouden. VEREENIGING VAN VEEWEIDERS EN -MESTERS. Te Utrecht ls een vergadering gehou den van de Ver. van Veeweiders en -mes ters.ln Nederland. De heer De Leeuw sprak over „Landbouw en Middenstand". Het bestuur werd als volgt samenge steld: M. Oppenhelm, Den Haag, voor zitter; P. C. Ammerlaan, Schipluiden secretaris; A. Rietkerk, Wassenaar, pen nlngmeester; Joh. Helllngat, Lekkum; Ph. Philips, Harderwijk; H. P. van Bruggen Glimmen; A. Oostenburg, Bergum. VOOR VRIJDAG 25 JANUARI 1985. Hilversum, 1875 M. 8.00: VARA. 12.00 AVRO. 4.00: VARA, 8,00: VPRO. 11.00 VARA. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwij ding VPRO 10.15: Declamatie J. Le- malre 10.30: Orgelspel J. Jong 11.00 Vervolg declamatie 11.20: Gr.pl. 12 00 Gr.pl. 12.30: Kovacs Lajos en zijn or kest en Gr.pl. 2.30: Zang door G. H Rutter. A. d, vleugel: Egb. Veen 2.10 Voordracht. R. Geraerds 3.00: Vervolg zang 3.10: Gr.pl. 4.00: Pauze 4.05 Knlples 4.50: Gr.pl. 5.00: Voor de kinderen 5.30: Orvltropla", ol.l.v. J. v d. Horst 6.00: „De Zonnekloppers", o.l v. C. Steyn 6.30: „De Flierefluiters", o I.v. E. Walls 8.55: F. V. d. Heide (klart net) en R. Schoute (piano) 7.05: Orgel spel C. Steyn 7.30: Dr. F. M. Wlbaut Geordende productie III 7.50: Gr.pl. 7.57: Herh. SOS-Ber. 8.00: Ds. J. V Nieuwenhuyzen: Typen van godsdienstige gezinspractijk 8.30: Concert 9.00: Dr J. C. A. Fetter: Der Vereering der Moeder Gods 9.30: Concert 10.00: Vrz. Godsd Persbureau. Vaz Dlas. 10.15: O. v. Tus senbroek: Moderne woninginrichting II.00: Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.00 Gr.pl. Huizen, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00: Gr.pl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: Gr.pl. 1.00: Orkestconcert 1.50: Gr.pl. 2.00: Orgelconcert en Gram.pl. 3.15: Zang en Gr.pl, 4.15' Orkestconcert 5.00: Lezing. Orkestcon cert 6.15: Causerie. Orkestconcert 7.15: Lezing. Gr.pl. 7.40: Vaz Dlas 7.45: Revue-uitzending 10.30: Vaz Dlas 10.35—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. -10.35.10.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel R. New 11.50: Voor de scholen 12.10. A. v. Dam en zijn orkest 12.50: BBC-Dansórkest o.l.v. Hall. 1.35: Concert o.l.v. J.Hock 2.20: Voor de scholen 3.35: Schotsch Studio-Orkest 4.35: Emilie Colombo en zijn orkest 5.35: Het Londensch Zigeu ner-orkest o.l.v. E. Leggett, m.m.v. B. Gor don (sopraan) 6.20: Berichten 6.50: en 7.10: Lezing 7.30: Handelconcert 7.50: BBC-Orkest o.l.v. Sir Granville Ban- tock 8.50: Variété-programma 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: BBC- Theater-orkest oJ.v. S. Robinson, m.m.v. R. Gourley (conférencier) 11.3512.20: Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 12.50: Goldy-orkest 8.20: Zang o.l.v. Clérouc 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert uit rest. „Ritz" 2.00: Zang en piano 2.204.00: Concert uit rest. „Wivex" 7.30: Koorconcert m.m.v. orgel 8.10: Hoorspel 10.10—11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20, 6.35 en 12.35: Grpl. 3.20: Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt 5.05: Zang en piano 6.20: Dansmuziek 7.35: Fragn. „Warpune", opera van Bullerian. M.m.v. het Omroep orkest o.l.v. Buschkötter, en solisten 8.20: „Rheinisches Schilda", programma van Schaferdlek, muziek van Knelp. Re gie: J. Kandner 10.20—11.20: Schram- melensemble, vocaal, trio en solisten. Rome, 421 M. 8.05: Concert m.m.v. viool, piano en tenor 9.20: Folkl. con cert o.l.v. Bonavolonta. Brussel, 322 en 484 M. 32 2M. 12.20: Gr.pl. 12.23—2.20: Salonorkest o.l.v. Walpot en Gr.pl. 5.20: Gr.pl. 6.50: Omroeporkest o.l.v. Gason 7.35: Gr.pl. 8.20: Symphonieconcert 10.30: Vlaam- sche volksliederen 10.4511.20: Gr.pl. - 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroepor kest o.l.v. Gason 1.502.20 en 5.20: Gr.pl. 5.35: 1ste acte van Wagners „Walküre" 6.35: Gr.pl. 6.50: Plano recital 8.20: Voor oudstrijders 9.55. Salonorkest o.l.v. Walpot 10.30: Gr.pl. 10.4511.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Con cert uit Keulen o.l:v. Buschkötter 8.20: Hier irren die Komponisten" Gr.pl. 9.20 en 10.05: Berichten 10.20: Politiek over zicht 10.50—11.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 25 Januari. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.0011.20: Een de1 Duitsche zenders 11.2012.20: Kalund borg 12.20plm 13.45: Luxemburg 13.45—14.20: Brussel VI. 14.2015.20: Kalundborg 15.20—16.50: Keulen 16.5017.20: DeubschLsender 17.20— 18.45: Brussel VI. 18.45—19.25: Bero- münster 19.2519.35: Luxemburg 19.35—20.20: Keulen 20.20—21.30: Bero- münster 21.3021,50: Londen Reg. 21.50—23.20: Leipzig of Luxemburg 23 20af 1.Weenen. 4e programma: 8.058.50: Parijs Radio 10.35—11.05: Droitwich 11.0511.20: Londen Reg. 11.20—12.50: Droitwich 12.60—15.50: Londen Reg. 15.5018.50: Droitwich 18.50—20.00: Londen Reg. 20.0023.00: Loc. uitzending (20 uur) Gramofoonmuziek. (20.30 uur) Mevrouw W. Duval-Praetz, zang a. d. vleugel me). Laura Du-val 1. Als de zieke luistert. 4, Zacht is uw hand. o windeke. 3. Wiege- deuntje 4. Komt; o zonne. Allen uit de Kleengedichtjes van Guido Gezelle; muzle* van Cath! Van Rennès. 5. Bitten van L. v. Beethoven. 8. Ent-sagung van Mendelssohn 7. Noordzee van Emil van HullebroeK. daarna Gramofoonmuiriek 23.00afi- Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt nle voor het locale Leidsche programma; de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehonden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14