Neem 'n 'AKKERTJE'' LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 Januari 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. MUSEA. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHHIIIIIIIIII Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AALSMEER. Op Donderdag 31 Januari a s zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Q. J. Buys en J. Buysvan Herk, wonende aan den Zw&rteweg alhier, In den echt werden verbonden. HAARLEMMERMEER. Onderwij smutatie. In de vacature van hoofd van de open bare lagere school No. 1 aan den Hoofd weg hoek Spaarnwouderweg alhier, zal worden voorzien door de overplaatsing van het hoofd van school no. 11 te Lisser- broek. den heer R Kelderhuls. Deze over plaatsing is bepaald op 1 Februari a.s. Goed afgeloopen! Mej. J wonende aan den LJweg, kwam. terwijl zij per ijwiel op weg was naar Haarlem te vallen, toen een met een paard bespannen wagen passeerde. De wielen gingen haar rakelings langs het lichaam, zoodat zij als door een wonder gespaard bleef, doch de wagen reed over hel rijwiel heen. zoodat dit nagenoeg ge heel vernield werd. Ernstige botsing. Op den Kruisweg hoek Sloterweg bevond zich met zijn personen-auto de heer B. uit Oegstgeest, die op weg was naar Schiphol. Terwijl hij zich oriénteerde op den op het kruispunt staanden wegwijzer, botste een expeditie-auto van den heer C. uit Zalt-Bommel waarvan de bestuur der vermoedelijk niet voldoende oplette met zooveel kracht tegen zijn wagen op. dat deze aan de achterzijde nagenoeg ge heel ln elkaar werd gedrukt. De heer B. kwam met den schrik vrij en liet de zwaar gehavende auto nadat de politie ter plaatse een onderzoek had ingesteld op een ln de nabijheid gelegen erf brengen. De vrachtautobestuurder kwam er met zijn wagen goed af. Vingers afgesneden. Terwijl de heer H gisteren achter een woning aan den Sloterweg alhier, eenig timmerwerk verrichtte, had hij door het uitschieten van de zaag het ongeluk, in zijn linkerhand te zagen, waardoor twee vingers nagenoeg geheel werden afge sneden. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij ter verdere behandeling naar een ziekenhuis gebracht. Tot magazijnkneoht der artillerie bij het fort te Vijfhuizen alhier, is aangesteld de heer C. B. de la Mar uit Nijmegen. -o- HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantje, dochter van W. Frij- link en J. van Biezen Jacobus, zoon van L. A. J. Stroombergen en M. van Kampen Catharina Maria, dochter van J. Kruithof en C. M. Kooij Maria Geer- truida, dochter van T. A. van de Reep en P H. A. van der Veldt Wllhelmina Adriana, dochter van W. Vermeij en P. A. van der Ham Hubertus Wilhelmus, zoon van A. Brandsma en E. Terpstra Petronella Gerarda, dochter van C. W. van der Ploeg en M. P. Berkhout Douwe, zoon van D. de Wagt en A. Vledder Ondertrouwd: J. J. Verlaan en G. Stee kers. Getrouwd: G. Hoogkamer en H. Duijzers R. Moes en E. Schenk. Overleden: L. Lijten, 65 j., m. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. P. Lommerse met gez., naar Bennebroek, Beukenlaan 15 H. M. van Dorp" naar Heemstede, Koedleflaan 22 A. van Dorp naar Heemstede, Kerk- laan 55 J. J. A Zwagerman, naar Zaan dam, Anna~Pauolwnastraat 4a E. Schenk, naar Castricum. Hoogeweg 5 P. J. A. Versteege, naar Heiloo, Hoogeweg 144 J. Paul, naar Dordrecht, Noordendijk 14 r. P A. Wagemans, naar Heem stede. Prinsenlaan 28 Wede. H. Rodewijk- Cozijn, naar Bennebroek, Zwarteweg 29 M. E. van der Steen, naar Heemstede Ant. Duljcklaan 3 J A Geijtenbeek, naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis Sant poort W. B. van Doom met gezin, naar Alkmaar, Eikelenburgstraat 11 G. L. v. Beek, naar Lisse, Willemskade 10 KI. Willemstein. naar Llsse, Willemskade 10. Gevestigd^ L. Dol met echtgPr. Hen drikstraat 5 A Huis met echtg., Sta tionsweg 52 J. L. van Soestbergen, Burg. Pontstraat 8 P. M. J. Tijssen met gezin, Haarlemmerstraat 36 W. KI. van Rheenen, Brouwerlaan 49 a C. Jansen, Loosterweg n, 44 L. M. van Dreumen, Hofstraat 38 H. L. J. Brinkman m. ge zin., Weeresteinstraat 120 J. Berkhout, Hoofdstraat 158 Geboren: Keetje Klazina, dochter van Causerie over Papier. De heer C. Pels heeft voor 't Nut een causerie gehouden over de ontwikkeling van de papier-industrie in den loop der eeuwen. Spr. vertelde van schrift op rots wanden en kleitafels, over de papyrus-rol, papiermaken bij de Ohineezen ,het per kament, het handsscheppen van papier in de middeleeuwen en over de papierfabri- catle in den tegenwoordigen tijd. In de pauze was er gelegenheid een kleine ten toonstelling te bezichtigen en vragen të stellen. Na de pauze ls een film vertoond over de moderne grondstoffenfabricatie en pa pierindustrie. de film der bekende papier fabrieken van de firma van Gelder Zn. Zoowel de causerie als de film waren boeiend; de niet-talrijke toehoorders w.o. een groep M L.O. leerlingen, hebben geno ten. Het dankwoord van den voorzitter was niet louter een belertdheidformule. Gevonden vonrv/erpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: rozenkrans, hatr&,"v :rmer van rijwiel, muts. sleuteltje, kinderschoentje, kinder muts, fietspomp. S RECLAME 5142 uit zoo'n nieuw handig zakdoosjt bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. KATWIJK. Burgerlijke Stand. C. T. d. Bent en C. Guljt Maria, dochter van C. van Beelen en M. den Hollander Teunis, zoon van Cl. C. Spierenburg Klaas zoon van KI. Kuijt en I. J. Ros Neeltje, dochter van W. Nijgh en A. van der Bent Mensje, dochter van G van Beelen en KI. Kuijt Jacoba Klasina, dochter van W. Guijt en KI Hoek Arie Cornells, zoon van A. v. d. Plas en A. Barnhoorn. Overleden: A. Struik, oud 82 jaar, wed. van C. Peeman C v. d Plas, oud 50 jaar, echt. van J. van Duijn Levenloos aangegeven kind van B. v. d. Bent en K v. d. Marei. Ondertrouwd M v. d. Zwan en A. Jonker Getrouwd: W. Wagter en N. Krijgsman A. v. d Boon en J. J. van Duijn H. van Duijn en D. den Hollander M. Klok en C. S. Bol. o KATWIJK AAN ZEE. De Katwijksche Reddingsbrigade heeft meegedaan aan de EH.B.O.-wed strijd. uitgeschreven door de brigade te Voorschoten. De K.RJB. is uit gekomen met 2 ploegen, een dames- en een heeren- ploeg. De heerenafdeellng kreeg den lsten prijs met 154 punten; de damesafdeeling behaalde 129 punten. Voorwaar een mooi succes voor de K.RH. waarvan een groot deel toekomt aan dr. J. Eikelenboom, den medischen leider van de K.R B. o LISSE. Jaarvergadering Ned. Chr. Transport- en Fabrieksarbeiders. In gebouw „Rehoboth" hield de verleden jaar opgerichte afd. van den Ned. Bond van Chr Transport- en Fabrieksarbeiders de eerste jaarvergadering. De heer A v. Blitterswijk, 2e voorzitter, opende met het laten zingen van Psalm 150 1, lezen van Ps. 90 en gebed. De hoofdbestuurder de heer van der Wiel, complimenteerde de afd met deze eerste jaarvergadering. Wat kan, aldus spr., onze vakbeweging nog doen ln dezen tijd? Wij moeten belijden en beleven. Bo ven dit tijdelijk leven toch gaat het eeuwige leven. Het stoffelijke kan niet van het geestelijke gescheiden worden. Spr. besprak de ideeën van Marxisme en Mysticisme en plaatste daartegenover dat de Chr. vakbeweging in de maatschappij het belijden hoog wil houden, ook ln het dagelij ksch leven. In het sociale leven zul len wij hebben te doen zien. dat juist in den stoffelijken nood geestelijk kracht van ons uitgaat door aaneengesloten te strij den. Hierna werd het Bondslied gezongen. Ververschingen werden rondgediend, waarna de film volgde van een vliegtocht over het Heilige land naar Indië. Schitte rende panorama's werden op het witte doek weergegeven. Verder volgde nog een film voor de jeugd en werd het programma afgewerkt. Mooie voordrachten werden afgewisseld door orgelspel. Tot slot zong men Ps. 103 1. De 2e voorzitter ging voor ln gebed. Jaarverg. der Harddraverijvereeniging. De Harddraverijver. „Lisse en Omstre ken" hield op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" de 38e alg. vergadering onder lei ding van den 2e voorzitter de heer J. C. de Haan. De heer J. C. de Haan herinnerde aan het overlijden van den voorzitter den heer C. Langeveld Spr. roemde diens deskundige leiding Zijn arbeid zal in dankbaarheid blijven voortbestaan. De heer J. van der Meij, secretaris, las de notulen, welke werden vastgesteld en bracht een interessant verslag uit van de laatst gehouden harddraverij. Hierna sprak de heer J C. de Haan een huldigingswoord tot den heer J. van der Meij, die het feit mocht herdenken dat hij nu 25 jaren als bestuurslid mocht fungee- ren. Spr. wees op diens buitengewone ac curatesse als secretaris. Spr. hoopte dat hij nog vele jaren als bestuurslid zou fungeeren Den Jubilaris werd een schitterende bloemenhulde ge bracht waarvoor de heer Van der Meij zich zeer erkentelijk betuigde. De heer J. ten Hagen bracht finantieel verslag uit. De ontvangsten konden de uitgaven dit jaar niet dekken. Er was aan ontvangsten f. 3016.93 en aan uitgaven f. 3253.05 zoodat het tekort bedroeg f. 236 12. Een commissie van onderzoek werd be noemd. bestaande uit de heeren J Berbee, W. Oudewater en Adr. v. d Vlugt. Mede gedeeld werd dat de bescheiden ln volko men orde waren bevonden. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen Jaar. Gereleveerd werd hét overlijden van den zoo voortreffelijken voorzitter den heer C. Langeveld. Het ledental liep met 7 terug. De finan- tlën hadden ook te lijden onder de huidige omstandigheden. De heeren L. Onderwater. M. Beelen en G Vreeburg werden bij acclamatie herbe noemd; de heer Jac. de Vroome als nieuw bestuurslid benoemd. Na rondvraag en verloting van mooie kamerplanten volgde sluiting. o NOORDWIJK. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de heer O. Verhagen, ont vanger der registratie en domeinen alhier, overgeplaatst naar het kantoor dier mid delen te Haarlem. o NOORD WIJKERHOUT. Tot kommies bij de Directe Belastin gen alhier, is benoemd de heer W. Versluys te Roosendaal. Als onderafdeellng van de R.K Mld- denstandsvereeniging is hier opgericht een R.K. Bakkers-patroonsvereen. met een flink aantal leden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, zoon van J. van Egmond en J. de Haas. Getrouwd: P. Brusse, Jim. 36 jaar en J. v. Delft, J.d. 30 Jaar. Overleden: A. Hogewonlng, 81 jaar. o SASSENHEIM. „De zekerheids des Geloofs". Voor de afd. Sassenhelm van Patrimo nium sprak de heer A. Warnaar Jz. over ..Zekerheids des Geloofs", Spr. wees er op, dat Patrimonium altijd het verband heeft weten te behouden tusschen de sociale vraagstukken en de groote beginselen en motiveerde daarmede de behandeling van dit onderwerp. Algemeen is er een streven naar dingen, die niet gezien en getast worden en de afwending van het Chr. Geloof gaat ook in onze dagen veelal gepaard met schep ping van toekomstidealen die niet minder geloof vereischen. Het Chr geloof gaat daarboven torenhoog uit. Het grondt zich op God en Zijn Woord en rekent daardoor met het feit der zonde Naast wetenschappelijke zekerheid staat de zekerheids des geloofs die niet berust op verstandelijke redeneering maar waar voor de diepste overtuigingen liggen in het hart. De waarheid van het Christendom kan niet uitsluitend worden betoogd door ver standelijke redeneering en ook de methode der ervaring schiet te kort. De grond voor het geloof kan nooit ln ons zelf worden gevonden maar alleen in den weg dien God ons wijst in Zijn Woord. Het is een aangrijpen van Gods beloften. Wie met eigen zonde en schuld tobt kan zijn rust slechts vinden in God s woord. Wel kent ook de geloovige tijden van geloofslnzln- king, maar in dien toestand mag niet wor den berust. Voor een opgewekt geloofsle ven is noodzakelijk gehoorzaamheid, niet uit dwang maar uit dankbaarheid. De inhoud van die geloofszekerheid is niet dat elk gebed zal worden verhoord, dat de geloovige voor diepe en moeilijke wegen zal worden gespaard, maar dat niets ons zal kunnen scheiden van de liefde God's welke is in Christus Jezus, onzen Heere. Na uitvoerige bespreking werd met dankgebed gesloten. o STÓMPWIJK. :.u v Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Schrama geb. Van Hoeven, D. M. C. de Winter geb. Van Dijk, D. Overleden: J. Hoogendoorn, M. 75J o VALKENBURG. Jaarvergadering „Helpt Elkander". De vereeniging „Helpt Elkander" hield bij den heer Ramp haar jaarvergadering. De heer B. Imthom, voorzitter, opende de vergadering en heette allen welkom Hij herdacht den overleden commissaris den heer A. de Roode Jr. en wijdde enkele gevoelvolle woorden aan diens verscheiden. De secretaris, de heer J. P. v. d. Zwart, las de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. De penningmeester, de heer G. de Wit, gaf een overzicht van de geldmiddelen, de ontvangsten bedroegen f. 737.24 en de uit gaven f. 703.47 alzoo batig saldo f. 33.77. Op de Boerenleenbank staat f. 1060.96. De kascommissle bracht bij monde van den heer M. H. Stijn verslag uit. Tot vaststelling der rekening werd be sloten. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen de heeren B Imthom, Adr. v. Dijk Cz. en W. de Kruif. Voor het volgende Jaar werden tot kascommissle aangewezen de heeren Johs. Binnendijk. P. Vlsscher en Joh. v. d. Zwart. Het bestuur stelde voor de uitkeering te handhaven, hetgeen werd aangenomen. Ingekomen was een voorstel om den pen ningmeester een jaarlijksche gratificatie toe te kennen van f. 10. waartoe met al- gemeene stemmen werd besloten. Met een hartelijk woord van dank sloot de voorzitter de vergadering. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. Hofland, geb. Schut, D. Overleden: J. Schalkwijk geb. Hanekrost Vr 80 j. o VEUR—LEIDSCHENDAM. In samenwerking met de Tooneelclub „Adolf Kolping", vierde de R.-K. Harmo nie „St. Cecllea" ln het R.-K. Vereenl- gingegebouw haar jaarleeft. Nadat de harmonie onder leiding van den directeur B. van Veen een aantal nummers had gegeven, voerde de tooneel- vlub op de Radioklucht S.O.S., welke de lachlust opwekte. Beide vereenigingen werden na afloop door den voorzitter van den R.-K. Volks bond, den heer J. de Lange dank ge bracht. In de Ned. Herv. Kerk is gedurende het laatste kwartaal 1934 voor de Zending gecollecteerd f. 25,05. Gevonden: 1 dekzeil 5x2 Meter; 1 fietspomp. Inlichtingen bij de politie. o VOORSCHOTEN. De R.K. Volksbond hield gisteravond haar jaarvergadering. Bij de opening van de vergadering sprak de voorzitter zijn voldoening uit over de groote opkomst der leden wat tegenwoordig geen gewoonte is. De notulen van vorige vergaderingen wer den onveranderd vastgesteld. Hierna wer den de ingekomen stukken en het a.s. jaarfeest besproken dat a.s. Zondag zal worden gevierd De voorzitter sprak de wensch uit, dat 's morgens in groote getale zal worden deelgenomen aan de -algemeene H. Com munie. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het afgeloopen Jaar duur was. De Inkomsten hadden bedragen f. 541.78, de uitgaven f. 596.62 aldus een nadeellg saldo van f. 54 84. De bestuursverkiezingen werden tot een volgende vergadering uitgesteld, daar de tijd voor candldaatstellllng te kort was ge weest. Besloten werd, ten bate van de werklooze leden, een veteranen voetbalmatch te houden. Kapelaan L. A. Brabander als vertegen woordigend adviseur dankte het bestuur voor hunne vele werkzaamheden en beval de retraiteclub bij de leden aan en hoopte dat vele zich zouden aansluiten bij deze mooie vereeniging. Ten slotte werd de vergadering op ge bruikelijke wijze door den voorzitter ge sloten. o WARMOND. Jaarvergadering „De Hanze". In hotel „de Stad Rome" kwam de R.K. Middenstandsvereeniglng „De Hanze" in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer Slager, die op de gebruikelijke wijze opende en na allen een gelukkig en voorspoedig 1935 te hebben toegewenscht den geestelijken adviseur, kapelaan Van Drunen, dankte voor zijn medewerking en gewaardeerde adviezen. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot wet houder Zwetsloot, die tot de vergadering was ultgenoodigd. De door den Secretaris voorgelezen no tulen werden onder dankzegging vastge steld. Vervolgens werden door den Voor- ziter eenlge ingekomen stukken voorgele zen welke uitsluitend betrekking hadden op de Interne aangelegenheden der ver eeniging. Uit het op keurige wijze door den secretaris samengestelde jaarverslag mo gen wij constateeren dat het aantal leden zich nog steeds ln stijgende richting be weegt. Uit het verslag van den penning meester bleek dat de veteeniglng ook financieel ln een gunstige positie verkeert. Het afgeloopen jaar kon worden gesloten met een batig saldo. De penningmeester had een woord van bijzonderen dank in ontvangst te nemen voor zijn keurig en accuraat beheer, evenals de heer G. Paar- denkooper voor de wijze waarop door hem het jaarverslag van het Santosfonds was verzorgd. De kapelaan spoorde nogmaals de leden aan dit fonds, dat zoo heilzaam werkt, naar vermogen te steunen. Ook maakte de geestelijke adviseur van deze gelegenheid gebruik een woord van hulde en waardeering te richten tot den Voorzit ter, de groote stuwkracht der vereeniging, den onvermoeiden werker, aan wlen de vereeniging zeer veel te danken heeft. De aftredende bestuursleden de heeren Slager en Schavenmaker werden met algemeene stemmen herkozen. Aan de orde kwam hierna een voorstel een bijdrage te geven aan het Comité voor Crisis-Credletsteun aan den Middenstand. Op verzoek van den voorzitter gaf Wet houder Zwetsloot een overzicht van de bedoeling en de werking van dit fonds. Door het Rijk ls een bedrag beschikbaar gesteld van 2 mlllloen, waarbij als elsch is gesteld dat een waarborgfonds aanwe zig moet zijn van f. 50.000.Deze ge meente ressorteert onder het crislsborg- stellingfonds Rijnland. Dit fonds stelt voor dat door de Hanzevereenlglngen tn hun district per lid zal worden bijgedra gen f. 0,50 per Jaar hetgeen voor de af- deeling Warmond een kosten met zich mede zou brengen van f. 30.per jaar. Daarenboven moet door het plaatselijke crisis-comité worden bijgedragen een be drag van f 0,06 per inwoner. Zij die mee- nen dat zij voor een crediet in aanmer king kunnen komen kunnen zich dan tot het desbetreffend comité te Leiden wen den. Het bleek dat een dergelijke fonds zeer werd toegejuicht want de discussies waren zeer beperkt en het eind resultaat was dat met algemeene stemmen werd besloten tot het comité toe te treden. Behandeling van he ventverbod gaf meer stof to dis cussie en het bestuur werd verzocht er bij het gemeentebestuur op aan te dringen, wanneer een ventvergunning wordt afge geven, hiervoor een zoo hoog mogelijke leges te heffen. De gebruikelijke rond vraag werd geheel in beslag genomen door critiek op het crisis comité. Het werd in hooe mate betreurd, dat in het dage- lijksch bestuur van dit comité niemand zitting had van den georganiseerden middenstand. De Voorzitter deelde mede dat hij vroeger lid was geweest, doch als zoodanig heeft bedankt omdat hij zich niet kon vereenigen met de wijze waarop dit comité meent de haar toevertrouwde belangen te moeten behartigen. Het gaat nie aan, aldus spreker, om zitting te heb ben in een comité, waarvan men alleen maar weet dat men lid is en waarvan men eenmaal in een Jaar een uitnoodigtng krijgt om te mogen vernemen wat gedaan en niet gedaan is. o WASSENAAR. Beroepen. In de vacature van dr. G. J. Kromslgt ls tot predikant der Ned. Herv. Kerk te Amsterdam beroepen dr H. J. Honders, alhier. o ZEVENHOVEN. Loop der bevolking 1934. Aantal inwoners op 1 Jan. 1934 581 m., 513 vr., totaal 1094. Vermeerdering door geboorte 8 m_, 12 vr., totaal 20. Vermeer dering door vestiging: 22 m„ 40 vr., totaal 62. 611 m„ 565 vr., totaal 1176. Verminde ring door overlijden: 6 m„ 7 vr., totaal 13. 605 m„ 558 vr., totaal 1163 Vermindering door vertrek: 34 m„ 44 vr., totaal 78. Aan tal inwoners op 1 Jan. 1935: 571 m„ 514 vr„ totaal 1085. Tot wethouder dezer gemeente is ge kozen de heer C. van Baren, wegens ver trek van den heer J. Brunt. Bij v. D. in den polder is schapen- schurft geconstateerd. Het plaatselijk crisis-comité besloot de crisisbus in den winter eenmaal in de twee maanden en in den zomer eiken maand te laten rondgaan. o HEDEN Remonstr. Kerk: Spr. Joh. de Heer. 8 uur nam. Donderdag. In den Vergulden Turk: Nederl. Relsver- eeniglng: de heer S. de Leve over „Plttores- que België en de aanstaande wereldten toonstelling te Brussel": nam. 8uur. Leger des Heils: Inzegening van recru- ten, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Stengellnstraat li: Spr. J. A. Vellekoop van Alphen, 8 uur nam. N o o r d w ij k-B Innen (Royal): Roode Kruis afd. Noordwljk. Spr. N. P. Epkema over luchtbescherming. 8 u. nam. Zaterdag. Schouwburg: Lltteris Sacrum. „Blauw- waard's achtste Vrouw". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/t en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.I Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct. van 105 uur. 1 Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnograpbiscb Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305. Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l1/:6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/t4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 912 en l'/t5; Zaterdags 912 BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De tante van Charley". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Nana". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „42ste straat". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „De groote kleine man'". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 8'/4 u. nam. „Mannen in t wit". Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlsch- markt 8, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6