75ste Jaargang DINSDAG 22 JANUARI 1935 No. 22955 STADSNIEUWS. DE BAATBELASTING GOEDGEKEURD. GEMEENTEZAKEN. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ots. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zaken advertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noorüeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.38 per 3 maanden portokosten ivoor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) (lit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. 40 JAAR BIJ HET CHR. ONDERWIJS. Vrijdag 1 Februari a.s. hoopt onze stad genoot, de heer M. P. van Hooidonk den dag te herdenken, dat hij 40 jaar bij het christelijk onderwijs werkzaam is. Van deze 40 jaar was hij 2 jaar werkzaam te Leiderdorp en 38 jaar als onderwijzer hier ter stede. Hij is reeds 28 jaar verbonden aan een der scholen, uitgaande van de Geref. Schoolvereeniging, n.l. die aan de Lusthoflaan. HET LEVEN DER VOGELS. Lezing van den heer Portielje. In een gisteravond in „De Harmonie" gehouden vergadering van den Bond van politie-ambtenaren in Lelden tot bescher ming van dieren, welke vergadering stond onder leiding van den heer H. C. Uiten- daal, heeft de heer Portielje, inspecteur van de levende have in „Artis" te Amster dam een lezing gehouden over het in stinct der dieren in 't algemeen en spe ciaal van de vogels. Spr. vertelde daar van een reeks interessante bijzonder heden. Vooral van het vogelleven heeft spr. bijzondere studie gemaakt. Hij ver telde speciaal over het leven van de zil vermeeuw, die reeds vroeg in 't voorjaar de plaats uitkiest voor het maken van zijn nest. Daarna breekt de verlovingstijd aan, die aan de broedperiode voorafgaat. Tijdens den verlovingstijd lokt de zilver meeuw zijn vrouwtje met negen verschil lende geluiden. Spr. deelde verder het een en ander mede over het vogelleven in Artis en wees daarbij op de typische over eenstemming, die er bestaat tusschen de oer-instincten van dier en mensch. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de menschen hun houding ten op zichte van de dieren zuilen gaan wijzigen, dat zij in 't algemeen meer liefde voor het dier zullen gaan koesteren dan tot dus verre het geval was. Jammer dat de bijzonder interessante lezing niet door een grooter publiek werd 'bijgewoond. o AANBESTEDING. De directeur van Gemeentewerken heeft hedenmorgen namens B. en W. aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouwtje op de Stadskweekerij, gelegen even buiten de gemeentegrens in de gemeente Oegstgeest. Er waren 24 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingschreven: C. J. van Val- deren f3739; P. A. v. d. Hulst en Th. Vo gels, Wassenaar f3345; W. F. Buys f3320; D. Smit en J. Wirtz f3218; K. L. de Fey f3100; Jac. van Riet f3090: K. Burgy f3049; N.V. Nat. Aannemingsmij. v/h v. d. Velden en De Jong. Oegstgeest f3000; H. C Heemskerk f2983; Strijk en Janssen, Rijpwetering f 2974; Ch. v. Weeren f2872; W. F. Marcelis f 2829; A. J. Langeveld f2800; M. Kool, Warmond f2685; J. C. Ginjaar f2670; G. J. Yperlaan en Van Osnabrugge, Voorschoten f 2670; Van It- terson, Rijnsburg f2595; A. J. Vreeburg f2587; Jelle van der Wal, Amsterdam f.2549; Th. G. Breuring f2491; fa. Strijk, Rijpwetering en Oegstgeest f 2440; Gebrs. Verloop. Katwijk aan Zee f2367; P. Beurze f 2222; L. Pool, Wassenaar f 2200. De gunning werd aangehouden. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. NED. VER. VAN CHEFS IN HET GRAFISCH BEDRIJF. Evenals vorig jaar heeft de heer D. J. Buys uit Driehuis zich bereid verklaard een aantal lezingen te houden voor bo vengenoemde Vereeniging. In een 3-tal lezingen, waarvan de eerste Vrijdag a.s. zal plaats hebben, zal hij als onderwerp „Grafische Technieken" be handelen. MILITARIA. De sergeant W. C. de Boer van het 4e Regiment Infanterie wordt gedurende de maand Febr. gedetach. bij de school voor dienstplichtige onderofficieren-administra teur te Middelburg. m De kapitein F. C. van Dierendonck is bij ministerieele beschikking benoemd tot kapitein-adjudant bij het 4e Regiment Infanterie. Bij de laatst gehouden ledenvergadering van de onderofficiers-schietvereeniging „Generaal Snijders" werd besloten, ter gelegenheid van de viering van het 2e lustrum van die vereeniging instede van «en groot Nationaal schiet-concours zoo als aanvankelijk in het voornemen lag, in verband met de tijdsomstandigheden, een schietwedstrijd uit te schrijven voor de schietvereenigingen in de kring Leiden en Wel in de maand Februari a.s. welke wed strijden zullen worden gehouden in de Morschpoort-kazerne. Bij Kon. besluit is met ingang var 1 februari aan onzen oud-stadgenoot., 'S majoor J. P. j. g van Blarkom, van i n oef Vile infanteriebrigade, op zijr eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Naar wij vernemen, heeft de Kroon de baatbelasting inzake het dempen van het Levendaal, waartegen door de huiseige naren bezwaren waren ingebracht, thans goedgekeurd. PROPAGANDA-AVOND V.A.R.A. AFD. LEIDEN. Een Willy Derby-avond. In de Stadsgehoorzaal had de plaatse lijke V.A.R.A.-afdeeling gisteravond een propaganda-avond georganiseerd .waar voor zij zich de medewerking had verze kerd van den bekenden conferencier Willy Derby, terwijl voor het muzikale ge deelte het Leidsche muziek-ensemble „The Big Brothers" de verzorging op zich had genomen. Toen het aanvangsuur was aangebroken verwelkomde de afdeelingsvoorzitter, de heer W. Blom de talrijke aanwezigen. De zaal was n.l. tot in alle hoeken bezet. Het programma werd daarna aangevan gen met het optreden van The Big Bro thers; vergissen we ons niet, dan was dit het eerste optreden van deze band voor het publiek. Zij oogstten met hun presta ties een enthousiast applaus. Ook het optreden van den populairen Willy Derby viel bij het publiek in zeer goede aarde. Zoowel de luchtige als de meer ernstige liedjes werden blijkens het uitbundig applaus buitengewoon gewaar deerd. Het propagandistische gedeelte van deze bijeenkomst was toevertrouwd aan den heer C. v. d. Lende, bestuurder van het N.V.V. en van de V.A.R.A. Spreker werd bij zijn verschijnen op het podium begroet met luid applaus. De heer v. d. Lende wees er op, dat de heerschende crisis niet den cultureelen arbeid mag stopzetten. Bijeenkomsten als deze acht spr. noodig om den onderlingen band, die er in de „groote familie" be staat, zoo mogelijk hechter te maken. Ook de Arbeiders-Omroep heeft een taak te vervullen, de V.A R.A. wil niet van den omroep een soort permanente kermis maken. Spr. acht de technische schepping, de radio, te grootsch. te machtig, om haar te verlagen tot een peil, dat slechts op amu sement ingesteld is. De taak van de radio is z. i. niet in de laatste plaats, mee te werken aan de cultureele opvoeding van de arbeiders klasse, mee te arbeiden aan de opheffing van de vele misstanden. Over de geheele wereld gerekend be staat het leger der werkloozen uit 25 mil- lioen menschen, dit beteekent, dat 100 millioen menschen leven aan den rand van het gebrek of zelfs daar beneden. Ruim 100.000 jongeren zijn in ons land uitgesloten in het productie-proces, elk jaar brengen de hoogere zoowel als de middelbare en de nijverheidsscholen vele jonge menschen aan de arbeidsmarkt, die niet aan werk geholpen kunnen worden als gevolg van de chaotische toestanden, die in onze maatschappij bestaan. Voor zoover dat in haar bereik ligt, wil de V.A.R.A. er aan meewerken, dat dergelijke toestanden verbeterd worden. Men zal begrijpen, dat daar strijd voor noodig is en de moderne arbeidersbewe- gingging wil ook de arbeiders-omroep in dien strijd voor dat mooie doel betrekken. Wat haar prestaties voor de microfoon aangaat, kan de V.A.R.A. zich meten met elke andere omroep-organisatie, dat heeft ze in de practijk wel bewezen. Daar bovenuit echter gaat onze arbeid, welke ten doel heeft, de massa te waar schuwen voor gevaren, die haar en de menschheid bedreigen. Het is onze plicht te wijzen op het mili tarisme, dat telkens en telkens weer de beschaafde wereld bedreigt met het spook van den oorlog. Ais positief doel heeft de arbeiders-om roep de propaganda voor het socialisme en wie dit beleiden, behooren hun plaats in te nemen in de gelederen van de V.A.R.A. Onze omroep heeft geen „liggende gel den", als proletarische vereeniging moet het geld, dat benoodigd is voor haar werk, uit schramele beurzen bijeengebracht wor den. Spr. doet daarom een dringend beroep op de aanwezigen, dag aan dag te werken voor de grootmaking van de V.A.R.A. Op de rede van den heer van der Lende volgde een langdurig applaus. Het verdere gedeelte van den avond werd door de musici en niet in het minst door Willy Derby gevuld. Laatstgenoemde had daarbij, als gewoonlijk nog eenige „verzoeknummers" te geven, die uitermate door het publiek op prijs gesteld werden. Het bestuur van de afdeeling Leiden kon met dezen avond terugzien op een uitstekend geslaagde bijeenkomst. o VER. VAN SPRAAKLEERAREN. Voor het alhier gehouden getuigschrift examen van de .Vereeniging van Spraak leeraren" slaagden de dames: A. M. Buys, en F. H. Poot en de heeren: Th. Dingjan, J. van Duyvendijk. Ivan Gogh, H. J. van H-Htum. B Horikx. D. Plu, H. J. Mulder, J. Teeuwen, N. A. van Wijk, allen leerlin gen van de Gem. Kweekschool voor On- derwijzers(essen) hier ter stede. VERPACHTING LANDERIJEN. Verschillende landeren van de gemeen te zijn onlangs uit de huur gekomen, zoo dat, met uitzondering van de gedeelten, waarover de gemeente voor den aanleg van de sportterreinen bij den Haarlem merweg, voor de uitbreiding van het Slachthuis, enz. zelve de beschikking be hoeft, in de verhuring daarvan wederom moet worden voorzien. Met de tegenwoordige huurders, voor zoo ver zij bereid waren de landerijen we der te pachten, is omtrent de verlenging van de pacht overeenstemming bereikt. Tengevolge van de tijdsomstandigheden zijn de nifhwe huurprijzen, waaromtrent B. en W. deskundig advies inwonnen, in 't algemeen lager dan de tegenwoordige. Wat betreft het aan de vereeniging „Schooi en Werktuinen" te verpachten teelland, achten zij het standpunt van de Commis sie van Fabricage formeel juist; waar het hier echter een bestaanden toestand geldt, kan de geldende huurprijs wel worden ge handhaafd. PRINCIPIEELE UITSPRAAK GEVRAAGD Nu op grond van hetgeen omtrent de werkwijze van het werkfonds 1934 lang zamerhand bekend is geworden, mag worden aangenomen, dat de medewerking van dit fonds bij den aanleg van sport terreinen nabij den Leidschen Hout en de doortrekking van den Wassenaarsche- weg niet zal kunnen worden verkregen, achtten B. en W. den tijd gekomen, om de uitvoering van die werken in werkver schaffing te overwegen. Zij wonnen hierover het oordeel in van de Subcommissie voor de Steunverleening Zooals uit dit advies blijkt, is deze com missie van oordeel, dat beide werken zich voor uitvoering in werkverschaffing leenen. Teneinde zekerheid te hebben, dat ook den Raad zich met dit inzicht kan ver eenigen, achten B. en W. het gewenscht, dat de Raad zich over het denkbeeld, om deze werken als werkverschaffingsobject ter hand te nemen, in beginsel uitspreekt. DE STEMDISTRICTEN. De uitbreiding van de bebouwde kom der gemeente, alsmede de daaraan ge paard gaande verschuiving van een ge deelte van de bevolking van de binnen stad naar de buitenwijken, maken het noodig verandering te brengen in de ver deeling der gemeénte in stemdistricten, waardoor tegelijk eenige inkrimping van het aantal dier stemdistricten kan worden bereikt. Zooals uit een aangeboden verordening blijkt, is het aantal stemdistricten terug gebracht kunnen worden tot 43. Thans bedraagt hun aantal 51. Bij het ontwerpen van de verordening is er naar gestreefd groote verschillen in het aantal kiezers van de onderscheidene stemdistricten zooveel mogelijk te ontgaan terwijl er voorts op is gelet, dat de stem districten in den regel niet meer dan 1000 kiezers omvatten. De wijziging van de verdeeling der ge meente in stemdistricten brengt tevens mede, dat de grenzen der drie kieskringen, waarin de gemeente voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad is ver deeld, opnieuw moeten worden vastgesteld ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexa- men Rechtsgeleerdheid mej. A. de Roo de la Faille (Den Haag) en de heer G. van der Burgh (Rotterdam); doctoraal exa men Rechtsgeleerdheid de heeren J. van Gelein Vitringa (Den Haag) en P. J. M. Aalberse (Den Haag) en mej. M. A H. Gentis (Den Haag); candidaatsexamen Indisch Recht de heer L. C. van Aken (Den Haag)economisch doctoraal exa men Indologie de heeren K. Huizinga (Leeuwarden) en C. F. de With (Den Haag) en doctoraal examen Geneeskunde mej. K. J. Borggreve (Haarlem) en de heeren B. J. Gomperts (Leiden), L. A. Colthof (Maassluis) en G. A. Sekhuis (Delft). De wethouders van Onderwijs, Finan ciën en Bedrijven en van Sociale Zaken, zijn, in verband met de behandeling van de gemeentebegrooting, verhinderd mor gen spreekuur te houden. Hedennacht is ingebroken in den bloemenwinkel van den heer W. K. aan den Stationsweg. Een klein bedrag aan geld werd buitgemaakt. Gisteravond te 7.10 uur was de heer J. v. R. op de Oude Varkenmarkt bezig een auto met benzine bij te vullen uit een tank, toen zijn knecht met een brandende lamp in de nabijheid kwam. Een vlam sloeg uit, waarna v. R. onmiddellijk de slang uit het reservoir haalde. Het vuur werd met zand gebluscht. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Aan de firma W. van Dam en Co. 'lashandel hier ter stede is opgedragen de jvering van ruim 3000 vierk. Meter draad glas voor de te bouwen touwfabriek te Maassluis. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Volkenbondsraad beëindigt zijn zitting. De Volkenbondsraad heeft gisteravond zijn zitting beëindigd, zonder in drie zaken, die nog op de agenda stonden en die alle drie betrekking hadden op de zittingsprocedure volgens artikel 11, par. II der statuten, een beslissing te hebben genomen. De kwestie der schadeloosstelling voor de tijdens den wereldoorlog door Engeland in beslag genomen Finsche sche pen is verwezen naar een juridische com missie, die zal moeten onderzoeken of het doelmatig is de arbitrage voort te zetten, hetgeen door Engeland en de andere groote mogendheden wordt bestreden. Naar dezelfde commissie werd, met dezelf de vraag, ook de aangelegenheid van den Zwitserschen eiseh tot oorlogsschadeloos stelling verwezen. Wat ten slotte de klacht van Irak in verband met grensschending voor Perzië betreft, de arbitragepogingen zullen wor den voortgezet tot de volgende raadszit ting. De vertegenwoordiger van Irak ver klaarde, dat zijn regeering bereid was zich te onderwerpen aan de uitspraak van het Permanente Hof van Internationale Justitie, terwijl de Perzische gedelegeerde naar voren bracht, dat Irak een volkomen omstreden grensregeling tot uitgangspunt koos voor de behandeling en dat met het oog op de omstandigheden een beroep op het Haagsche Hof op zijn minst voorbarig was. Het betreft hier de beoordeeling van oude oorkonden betreffende de grens bepaling tusschen Perzië en het voor malige Ottomaansche rijk. De kwestie der Saar-vluchtelingen zal nader worden onderzocht. ITALIË. Drie wetten betreffende de militaire opleiding der natie. De Staatscourant publiceert den tekst van de drie wetten, die den grondslag leg gen voor de opleiding van alle burgers tot soldaat in de gewapende natie. De drie wetten hebben betrekking op de militaire vooropleiding, teneinde elk burger de mo- reele, physieke en technische eigenschap pen en bekwaamheden van den militair reeds bij te brengen in de periode, die vooraf gaan aan zijn militairen diensttijd. Na dezen diensttijd is het de bedoeling, dat de militairen met verlof de eigen schappen, die zij gedurende den dienst zich hebben eigen gemaakt, blijven houden en weten toe te passen. De militaire opleiding op de scholen wordt verdeeld over drie verschillende cursussen. De eerste cursus heeft een vor mend karakter en brengt den leerlingen de elementaire kennis van het militaire organisme. De tweede cursus heeft een verdergaande taak en tracht den leerlin gen inzicht in het militaire organisme te geven en bij de jeugd den krijgsmansgeest van discipline, orde, kameraadschap en opoffering te ontwikkelen. De derde cursus is bedoeld om den leerling een vollediger en uitgebreider militaire opleiding te geven. o JAPAN. Verklaring van Hirota over de buitenl. politiek - Politieke moeilijkheden. In den Landdag heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken, Hi rota, een redevoering gehouden, waarin hij vooral het verlangen van Japan naar een nieuw vlootverdrag, dat voorziet in een aanzienlijke vermindering der bewa pening tot uitdrukking bracht, terwijl hij tegelijkertijd een beroep deed op China tot vriendschappelijke samenwerking. Bij het begin van zijn rede maakte Hirota met voldoening melding van het bezoek, dat de keizer van Mandsjoekwo in de komende lente aan den keizer van Japan zal brengen. Vervolgens de kwestie der vlootbewape- ning ter sprake brengend, verklaarde Hirota, dat het de fundamenteele politiek van de Japansche regeering bij de onder handelingen met Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten was, om „een groote vermindering der bewapeningen en een algeheele afschaffing of drastische be perking der offensieve wapens tot stand te brengen en het in feite de eene mo gendheid onmogelijk te maken, een an dere te bedreigen." De opzegging van het vlootverdrag van Washington door Japan moet volgens Hi rota niet worden opgevat, alsof de Japan sche regeering van plan zou zijn. haar bewapening uit te breiden. Integendeel, zij streeft naar de afsluiting van een ander verdrag, dat het vlootverdrag van Wash ington vervangt en dat gebaseerd is op een nieuwe formule, welke werkelijk in overeenstemming is met den geest van ontwapening. Hirota verklaarde in verband hiermede nog, dat het ondenkbaar was, dat er eeni ge aanleiding zou zijn tot een conflict tus schen Japan en de Vereenigde Staten, ge scheiden als ze zijn door de geweldige uit gestrektheid van den Stillen Oceaan. „Wat onzen vroegeren bondgenoot, Gr - Brittannië aangaat", aldus vervolgde Hirota, „kan ik me niet indenken hoe wel het zeker is, dat we nog verschillende aangelegenheden met dat land hebben te BINNENLAND. Behandeling der Leidsche Begrooting 1935 (4e Blad). De baatbelasting, inzake de demping van het Levendaal, door de Kroon goed gekeurd. (le Blad.) Minister Slotemaker de Bruine over „Nationale politiek in crisisdagen (3e BI.) Nieuwe wegen voor het IJmuider visscherijbedrijf (Binnenland, 3e Blad). Slechts 326 gehuwde ambtenaressen op de 60.000 personen in rijksdienst (Bin nenland, 3e Blad). Ontploffing aan boord van een motor schip te Rotterdam; vier gewonden (Ge mengd, 3e Blad). Het aftreden van Cor v. d. Lugt Melsert als directeur der N.V. Ver. Rotterdamsch Hofstadtooneeluiteenzetting zijner mo tieven (3e Blad). BUITENLAND. De zitting van den Volkenbondsraad i» gesloten (Buitenland, le Blad). Verklaring van den Japanschen minister Hirota over de buitenl. politiek (Buiten land, le Blad). Ontspanning tusschen China en Japan. De Oost-Chineesche spoorweg is ver kocht (Buitenland, le Blad). Mijnongevallen in Servië en Amerika (Buitenl. Gemengd 3e Blad en Tel. le BI.), bespreken, ten einde onzen overzeeschen handel te beschermen dat er eenig deel van den aardbol bestaat, waar een regeling van de wederzijdsche belangen op eenige wijze als een onmogelijkheid zou moeten worden beschouwd. Het is noode- loos te zeggen, dat een goede verstand houding tusschen Japan en Groot-Brit tannië een werkelijk belangrijke bijdrage vormt tot de handhaving van den wereld vrede." Betreffende Japans betrekkingen in Oost-Azië zeide Hirota, dat de Japansche regeering voornemens is. de vredelieven de ontwikkeling van de betrekkingen met Sovjet-Rusland te bespoedigen door de regeling van de voornaamste tusschen beide landen hangende kwesties. Om dit doel te bereiken, deed hij een beroep tot samenwerking op Rusland. Wat de handhaving van den vrede en orde in Oost-Azië betreft, rekende Japan, naar Hirota verklaarde, op de hulp en medewerking van de andere staten in dat deel van de wereld. Hij hoopte daarom, dat China zich den toestand in Oost-Azië zou realiseeren en den eerlijken strevin gen van Japan tegemoet zou komen. Hirota constateerde met vreugde de toe nemende neiging onder het Chineesche volk, om de ware motieven van Japan te apprecieeren. „Waar wij, aldus verklaarde Hirota, alles zullen doen, om deze neiging aan te moe digen, hoop ik, dat China verder in deze richting met ons wil samenwerken." In het vervolg van zijn redevoering, zeide Hirota het bestaan van douane- en handelsrestricties in de geheele wereld, welke niet alleen Japan benadeelen, doch ook het herstel der wereld belemmeren, te betreuren. De Japansche regeering stelde volgens hem pogingen in het werk, om met elk der betrokken landen tot een eerlijke overeenkomst te geraken. Japan heeft zijn toevlucht niet genomen tot oneerlijke middelen voor de uitbreiding van zijn handel op de wereldmarkt, welke slechts het resultaat was van den onver- moeibaren arbeid van de natie gedurende vele jaren. De onderhandelingen, welke te Batavia met Nederland waren gevoerd, hadden niet tot eenig concreet resultaat geleid, doch zij hadden een stevige basis gelegd voor de onderhandelingen, welke nog zullen volgen. Aan het slot van zijn rede wees Hirota op de noodzakelijkheid, om de uiterste voorzichtigheid en de grootste vasthou dendheid te betrachten, indien Japan zijn politiek wenschte te verwezenlijken. Het uittreden van Japan uit den Volkenbond had het land geplaatst in een positie van grootere verantwoordelijkheid, doch de weg, welken het bewandelen wilde, was reeds lang gekozen. Voor de bijeenkomst van de nieuwe zitting van het parlement, na het nieuw jaarsreces, heeft de Seyoekai, de grootste politieke partij van Japan, een partijcon ferentie gehouden, waar een resolutie werd aangenomen, in welke er op wordt gewezen, dat het kabinet, dat de betiteling nationale regeering voor zich opeischt, weigert de richtlijnen te aanvaarden, die door de politieke partijen worden aanbe volen en aldus zijn werkelijke bureaucra tische natuur verraadt. De resolutie dringt er bij de regeering op aan te luisteren naar de poUtieke partijen, wanneer zij een werk°liik nationale regeering wenscht te blijven. De regeering heeft als antwoord ge dreigd met Kamer-ontbinding.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1