6mnnvu HONICS BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 19 Januari 1935 FINANCIEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. He Puzzli AGENDA. RECHTZAKEN. DE DRIE TRAMMAATSCHAPPIJEN. OPSCHORTING DER AFLOSSING VAN ENJLT.-OBLIGATIES VERWORPEN. De andere voorstellen aangenomen. De directie der N.Z.H.T.M., daartoe ge machtigd door den president der Recht bank te Haarlem, had gistermiddag de houders van schuldbrieven van genoemde Maatschappij opgeroepen voor een tweede vergadering in café-restaurant Brinkman te Haarlem, ter behandeling van het voor stel tot directe opschorting (tot ultimo December 1939' van de verplichting tot aflossing der Vh'it schuldbrieven der Lee ning 1909, met bepaling dat de looptijd der leening wordt verlengd met het aantal jaren, dat de verplichting tot aflossing is opgeschort. Gelijktijdig werden met gelijk doel ver gaderingen gehouden der 2e N.H.TM. en de E.N.E.T. Op de eerste vergadering werd alleen beraadslaagd, maar konden geen beslui ten worden genomen, omdat het vereischte aantal obligaties niet vertegenwoordigd was. Op deze tweede vergadering, die weer onder leiding stond van Mr. M. Slingen- berg, lid van Ged. Staten, daartoe als neu traal persoon door den President der Rechtbank aangewezen, werden besluiten genomen. Maar eerst werd nog uitvoerig gedebat teerd over de belangen der obligatiehou ders van de E.NJS.T. De heer Kan. vertegenwoordigend 155 obligatiehouders der EUE.T. zeide dat tusschentijds nog overleg is gepleegd met de directie, maar dat men niet verder ge komen was. De obligatiehouders der E.N.E.T.. aldus zeide spr. o.m„ blijven van meening, dat zij van de E.S.M. een goede waarborg hebben gekregen voor rente en aflossing. Al is de Electr. Spoorweg Mij. overgegaan aan de - N.Z.H.T.M., dan is daardoor in wezen aan de waarborg niets veranderd. En als men nu zegt: van de N.Z.H.TM. is niets meer te halen, dan wil spr. daartegenover stellen, dat de E.S.M. haar geheele credit maar niet ter beschik king van de N.Z.H.T.M. had moeten stel len. maar het bij een goede bankinstel ling had moeten deponeeren. Mr. Deenik vestigde er ter bestrijding van den heer Kan o.m. de aandacht op, dat de verbintenis tusschen de E.S.M. en de E.NE.T, slechts tijdelijk en opzegbaar was. Er is indertijd in 1916 inder daad bepaald, dat de E.S.M. jaarlijks f. 60.000 zou betalen aan de E.N.E.T. „tot het einde der concessie". Deze uitdruk king moet er in zijn gekomen door een slordigheid of een vergissing, waardoor de opstellers ..het einde der overeenkomst" verward hebben met „het einde der con cessie". De heer Burgersdijk betoogde ook, dat het hier een vergissing moet betreffen. De heer Altena zeide, dat de E.S.M. nu eenmaal gegarandeerd heeft „tot het einde der concessie". Spr. kon zijn stem onmogelijk zoo maar aan het voorstel ge ven, De toelichting is veel te sober ge weest. Er zou een commissie moeten wor den benoemd, die voor de obligatiehou ders geregeld toezicht zou houden. De heer Kan wees er op, dat als t ware achter de coulissen staat de Hollandsche Spoor. Spr. zou de N.Z.H. tegemoet willen komen, doch dan zouden deugdelijke waar borgen moeten worden gegeven voor aflos sing en rente. De aflossing zou dan mis schien eenigen tijd kunnen worden opge schort. De heer Burgersdijk bestreed, dat door de overeenkomst tusschen E.N.E.T. en N.Z.H. de obligatiehouders der E.N.E.T. in een ongunstiger positie zouden zijn geko men. Was dit zoo geweest, bij den over gang van het eene contract op het an dere, waarom is de heer Kan toen niet dadelijk er tegen op gekomen? Intusschen verklaarde spr., dat de di rectie, bij aanneming der thans gedane voorstellen, bereid is haar medewerking te verleenen voor een onderzoek om uit te maken, of de opvatting van den heer Kan. dat de obligatiehouders der E.N.E.T. een bevoorrechte positie hebben, de juiste is óf de opvatting der directie. De directie zal zich bij de te vallen beslissing neer leggen en er rekening mede houden. De heer Kan zou er vrede mede hebben dat een arbiter de geheele zaak uit maakt. maar dan moet ook van te voren vaststaan, dat de Holl. Spoor de geheele consequentie aanvaardt De Holl. Spoor heeft pl.m. f. 650.000 dividend van de E.S.M. geïncasseerd en moet nu ook de aansprakelijkheid willen aanvaarden. De heer Altena: de debitrice is de Holl. Spoor. De heer Burgersdijk protesteerde tegen wat er over de Holl. Spoor was gezegd. De Holl. Spoor heeft zich juist groote offers getroost voor de combinatie. Zij heeft mil- lioenen in de zaak gestoken en daar zeer geringe voordeelen voor gehad. En zij is nu de eerste geweest, die gezegd heeft: voldoe die schuld voorloopig maar niet. We schorten het op. De heer Altena bleef aandringen op een zekere controle. Hij wil meer inzicht in het doen en laten der Maatschappij. Een groote debitrice mag niet zeggen: ge loof mij nu maar! De heer Burgersdijk zeide nog, dat de Holl. Spoor zeker geen bevoorrechte positie der obligatiehouders van de E.N.E.T. zal erkennen. Naar aanleiding van een vraag van den heer van Nes inzake de uitlotingen, ver klaarde de heer Burgersdijk, dat, indien een der drie Maatschappijen door obliga tiehouders mocht worden gedwongen, tot uitloting over te gaan. er om geen be paalde groep in een bevoorrechte positie te brengen geen gebruik zal worden gemaakt van een eventueel door obligatie houders der andere Maatschappijen gege ven vergunning tot stopzetting der uit loting. Het gevolg daarvan zal zijn, dat de N Z.H.T.M. gedwongen zal worden, reeds in zeer nabije toekomst de volledige rente betaling stop te zetten en obligatiehou ders tot een nieuwe vergadering op te roepen ter beslissing over nieuwe voor stellen van verdere strekking dan de thans aanhangige. Het kwam spr. voor. dat het niet in het belang van obligatiehouders, als alge meen groep beschouwd, moet worden ge- RECLAME. 5042 PREDIKBEURT VOOR ZONDAG 20 JANUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm halfelf, ds. J. N. Pftttist van Den Haag. Eglise Wallonne: dix heures et demie, M J. Ballu. pasteur a St. Martin de Ré. Ev-ang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf ds. Makkink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf. dr. J. C. A Fetter van Den Haag. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf, ds. P. van der Veer van Amsterdam. Vrije Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19): Voorm halfelf. Gez. H. Mis. V. C. F. Huls: Nam. halfacht, (jeugd dienst V. C. J. G.), dr. Boersema. Geref Kerk in H.V.: Nam. halfacht, ds. E. L. Smedik. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat). Voorm. halftien, ds. J. Schoneveld (Bed. H.A.); nam. halfzeven, ds. J. Stehouwer Dankz. HA.). Hulpgebouw (Gouwsluts): Nam. half zeven. ds. J de Bruin. Kinderkerk „Bethel": geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Ouishoornsoheweg) Voorm. 10 uur, dr. J. P. Carmegieter. Evangelisatie (HooftstraatiVoorm. halftlen. en nam. halfzeven, ds. Remme van Amsterdam. Geref. Kerk iHooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Geref Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur (H A.) en nam. 6 uur (HA. en Dankz.) ds. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur. (H. A.) en nam. 6 uur, (H.A. en Dankz.ds. Bosch. Martha-Btlchtiog: Voorm. halfelf, prof, Korff van Leiden Ohr. Geref Kerk (van Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. de Boer van Arnhem. Lokaal van MandersloostraatVoorm. halftlen en nam. 6 uur, de 'heer Schhoner- HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.). ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Veldkamp, cand. te Katwijk. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voonm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eer hard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds' Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Hendrfksen. KATWUK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voonm. 10 en mam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem, (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Pol van Zeist. Geref. Kerk: Voonm., halftien en nam. halfdrie. ds. Aalders. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. leesdienst: nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. van Reenen van Woerden: nam. halfzeven, 'leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voonm. 10 en nam. 5 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm.- 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma, Geref. Kerk in H.V.: Nam. 3 uur. de heer B. Visser. RUNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. RUNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. J. Kloots van Maassluis; nam. 5 uur (HA.). ds. Peter. acht door een voortzetting der uitloting, waardoor enkele obligatiehouders zullen worden bevoordeeld, de financieele positie der Maatschappij op dit oogenbllk te ver- zwakken. De heer De Marez Oyens zou kunnen instemmen met uitstel der uitlotingen voor 5 desnoods voor 3 jaar mits men de garantie zou krijgen van de Holl. Spoor, dat de rente 5 (3) jaa» zal worden be taald en dat een nader onderzoek zal plaats hebben. De heer Burgersdijk antwoordde, dat een dergelijke garantie van de Holl. Spoor niet te verwachten is. Tenslotte werd gestemd. De voorstellen der directie inzake de E.N.E.T. werden verworpen, met 166 tegen 4 stemmen. De voorstellen betreffende de Tweede Noord-Holl. Tram Mij err. de N.Z.H.T.M. werden met algemeene stemmen aa^ve- nomen. Kerkzaal: Voorm. halftien (H.A.). ds. Peter; nam. 5 uur, ds. Ekering van Am sterdam. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tlen, ds. G. Morslnk van Bergenthelm; nam. 6 uur. ds. Broekstra Geref Kerk (VoorhouterwegiVoorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur. ds. Morslnk Ohr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, prof. de Bruin van Apeldoorn. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Hoeufft van Velsen; nam. halfzeven, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds Warnink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam, 5 uur. ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gom. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur. leesdienst. Ver. Von Vrijz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis): Nam. 7 uur, ds. J. W. van Nleuwenhuljzen van 's Grawenzande. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. de Bruin van Alphen; nam. halfzeven, ds. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. halftien ds. Nauta; nam. halfzeven, dr. Cremer van Zeven hoven. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Lange van Woerden. Geref Kerk: Voorm. halftien. ds. Dam van Bodegraven; nam. halfzeven, ds. Nauta van Woubrugge. Ohr. Ger^f. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Woldendorp, H. Mis- kotte, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Wormerveer A. Noorman te Borculo. ——o DE NED. CHR. RADIOVEREENIGING EN DE KERKELIJKE STROOMINGEN. De Ned. Christ. Radiovereenlgdng heeft in 1934 ook enkele bijeenkomsten uitge zonden in verband met de herdenking van het feit der Afscheiding. Zij zond o.m. uit een academische rede van prof. dr. K. Schilder in de Theol School te Kampen en een gedeelte van de herden king die in Oct. onder leiding van dr. H. Colijn te Utrecht dóór." het comité uit de Geref. kerken was georganiseerd. Daarnaast zond zij uit een bijeenkomst vanuit Leiden georganiseerd door de Con- fessioneele Vereeniging. Deze dingen zun haar komen te staan op ledenverlies. De voorzitter mr. A. v. d. Deure, heeft in zijn toespraak Oudejaarsavond voor den microfoon gehouden medegedeeld dat er Geref. warqn die ontevreden waren dat niet alles was uitgezonden en Hervormden die oordeelden dat de herdenking der Af scheiding niet had behooren uitgezonden te worden. Dies bedankten zij als lid. Mr. v. d. Deure voegde daaraan toe dat in 1936 van het gouden jubileum van de Doleantie (die in 1886 onder wijlen dr. A. Kuyper plaatsvond) wel niets zou worden uitge zonden, wijl zulke uitzendingen voor de N.C.R.V. schadelijk blijken te zijn. Deze mededeeling van mr. v. d. Deure heeft in de Geref. kerkelijke pers de ton gen losgemaakt en tal van schrijvers vallen de N.C.R.V. aan haar beschuldi gend, dat zij veel respect heeft voor Her vormde „eksteroogen". In de „Leeuwarder Kerkbode" schrijft de heer H. Algra, leeraar bij het Chr. M. O. een artikel „De N.C.R.V. en wij", waarin hij o.m. opmerkt: „Van die ontstemming onder de Geref. geloof ik, eerlijk gezegd, niet veel. Tenminste niet, om de reden, die mr. v. d. Deure opgeeft. Wel hebben de Geref. zich verwonderd, dat de N.C.R.V. zich gehaast heeft, ook een vergadering uit te zenden, waar de Afscheiding werd bestreden en veroordeeld. Dat was on- kiesch. Als een belangrijk deel der leden van de N.C.R.V. de vrijmaking van hun kerken dankbaar gedenken, dan moest de N.CR.V. er zioh niet voor leenen, om rede voeringen uit te zenden, die juist dan expres worden gehouden, om tegen die vrijmaking te getuigen. Zelfs de burger lijke beleefdheid verbiedt, dat men iemand aanvalt als hij jubileert. Dat het bestuur van de N.C.R.V .dat niet snapt, zullen we haar niet te zwaar aanrekenen. Sedert in Apeldoorn een comité van Hervormden is opgericht naar aanleiding van het teveel aan planken, door Geref. geleverd bij een aldaar gehouden landdag, een comité dat met allerlei eischen kwam die met h"et karakter der N.C.R.V. in strijd waren en ze bovendien niet langs den organisato- risohen weg kenbaar maakte, een comité waarmede het bestuur der N.CR.V. des ondanks heeft onderhandeld een comité dat volgens zijn eigen communique is blijven voortbestaan, om ook na die be sprekingen een oogje in het zeil te hou den, sedert heeft het bestuur der N.C.R.V. veel respect voor Herv. eksteroogen. Het zij zoo. Maar dan a. u. b. royaal. Dan eerst maar eens met bewijzen komen. Het wordt hoog tijd dat deze dingen eens publiek worden besproken. We moeten weten wat we aan elkaar hebben." De heer Algra oor deelt dat het bestuur van de N.C.R.V. dat de Apeldoornsohe „muiters" lang en breed heeft te woord gestaan moet oppassen de sympathie der Geref. niet te verspelen. Ds. Joh. H. Rietberg, Geref. predikant te Maassluis, secr. van het herdenkings comité der Afscheiding, onderschrijft deze opmerkingen van den heer Algra in het Ger, weekblad „De Wachter" als „volko men juist" Hij verklaart zich bereid het bestuur van de N.C.R.V. te helpen vertel len waar die ontstemming der Geref. van daan komt. Hij verklaart dat er bij de Geref. geen ontstemming zijn zal als de N.C R.V. in 1936 het 150-jarig bestaan van den Herv. reglementenbundel uitzendt. Hij oordeelt: „Wij moeten weten wat we in het vervolg van de N.C.R.V. te wachten hebben". Ds. B. Wentsel, Geref. predikant te Rid derkerk schrijft, in zijn kroniek In de „Geref. Kerkbode voor de Hoeksche waard en IJselmonde" eveneens over deze zaak. Hij oordeelt: „Als we voor de radio geen kerkelijke mededeellngen meer krijgen en ook daar de kerk verbannen wordt, kun nen ze wat mij betreft de N.C.R.V. wel op heffen". Ds. Wentsel geeft dan een nadere toelichting wat samenwerking z. i. betee- kent en merkt op „Ik moet het kunnen hebben dat men mij als Geref. „de psal men van de Heer" als genietbaar aankon digt. Als men mij maar niet dwingt naar alles te luisteren". Prof. dr. K. Schilder te Kampen, zelve lid van het algemeen bestuur der N.C.R.V. oordeelt dat „een contra-betoog polemiek is, waarom de Herv. zich moeten houden aan hun eigen gedenkdagen, als bijv. de Synode van 1816, want daarop grondt zich hun tegenwoordig bestaan". Prof. J. J. v. d. Schuit, hoogleeraar aan de Chr. Geref. Theol. School te Apeldoorn tenslotte juicht in „De Wekker" het betoog van mr. v. d. Deure zeer toe. NEDERL. BIJBELGENOOTCCHAP. H.M. de Koningin beschermvrouwe. Naar „De Nederlander" verneemt, heeft het H. M. de Koningin behaagd het Be schermvrouweschap te aanvaarden van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Gememoreerd mag worden "dat wijlen Haar Moeder van 1894 tot Haar verschei den ook Beschermvrouwe van het Neder landsch Bijbelgenootschap was. Tevens verneemt het blad, dat de heer L. J. van Wijk. algemeen secretaris van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, die op 17 April a.s. zijn zeventigsten verjaar dag hoopt te vieren na 47 jaar aan het Nederl Bijbelgenootschap verbonden te zijn geweest, ontheffing uit deze functie vraagt. KEES MEIJER, t Te Santpoort is gisteren in den ouder dom van 71 jaar overleden de heer Kees Meijer, publicist en religieus denker, re dacteur van „Het Nieuwe Leven", en stich ter van de vereeniging „De Nieuwe Ge dachte". RECLAME- 5051 Denk om TANDPASTA DE HARINGVISSCHERIJ. Door slecht weer konden de schepen in het laatst van de vorige week en het begin van deze week niet visschen en moesten zij de haven van Dieppe binnenioouen. Wat in den loop van de vorige we. nog ge vangen was, werd door enkele jagers Maandag te Umuiden binnengebracht. Hiervoor werden mooie prijzen betaald van f. 4 tot f. 5. De laatste berichten melden weer een wat ruimere visscherij, hoewel veel ijlen gevangen schijnen te worden, wat op een naderend einde van de visscherij wijst. Bij weinig aanvoer van versche haring, betaalt men voor ijle ook nog wel een prijsje. Er visschen op het oogenblik nog sche pen, die de haringvisscherij reeds volle acht maanden achtereen hebben uit geoefend. Met de afrekening van de door de Nederlandsehe Clearing verantwoorde posten gaat het uiterst langzaam. Zóó schijnt van alle in November en Decem ber naar Duitschland verscheepte versche haring nog niet één post afgerekend te zijn. Wat dit voor den handel beteekent kan men zich voorstellen, als men weet, dat de versche haring contant betaald moet worden. Ook de in de week van 20 tot 25 Nov. door de Reedersver. van de Ned. Haring- vissoherij verscheepte haring is nog niet afgerekend. Zooals uit de voor Duitschland toege stane contingenten van gezouten haring blijkt, zal de export naar dat land nog ver der moeten worden ingekrompen. Met den verkoop van de door de Ned. Visscherij centrale ingekochte partijen ha ring schijnt het tamelijk vlot te gaan. Juiste gegevens worden jammer genoeg echter niet verstrekt. Het Is goed merk baar, dat de handel zonder haring begint te geraken en het eenige adres, waar nog wat te koop is, is de Vlssciherijcentrale. DE TREILVISSCHERIJ. Maandag 1.1. was een dag van ongekend grooten aanvoer. De Rijksvisohhal te Umuiden lag van voor tot achter vod met treilers en loggers. Het was zeer goed te zien. dat de loggervloot weer op het appèl was. De vlschprijzen liepen bij de vorige week vergeleken wat terug, doch er konden toch nog tamelijk goede besommingen gemaakt worden. Het loonconfllct te IJmuiden is nog steels hangende; men schijnt niet gemak kelijk tot een oplossing te kunnen komen, doch verscherping van het conflict wil men, zoo het zich laat aanzien, van beide zijden trachten te voorkomen. Volgens de laatste berichten, zouden de zeelieden de voorstellen van de reeders aanvaard hebben: de havenarbeiders echter niet. Is dit het geval, dan is een conflict voorkomen, daar de havenarbei ders, maar al te goed weten, dat al gaan zij staken, het werk toch zijn gewonen gang zal gaan. HEDEN Schouwburg: Burgerzangschool. „Print Pauweveer". 7Vi uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Gymnastiek- uitvoering van „Klimop", 8 uur nam. Vrije Ev. Gem. (Middelstegracht): Bid stond, nam. half zeven. Zondag. Nutsgebouw: Jo de Haas over: „Heil fascisme", voorm. 10'/i uur. Nutsgebouw: Wijdingsbijeenkomst Spi ritistisch Genootschap, nam. 7V> uur. Nutszaal: De Dageraad. Spr. Jo de Haas; 10Va uur voorm. Stadsevang. (Morschweg 59): Samen komst te 8 uur nam. Vrije Evang, Gem. (Middelstegracht): Bijeenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam., de heer v. d. Horst. Maandag. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Open bare vergadering Chr. Dem. Unie, nam. 7uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12>/« en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, in Februari. Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—I Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur 1 April1 Oct. van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 104 uur Zondags van 14 uur Entrée Maan dags f 0.25 overige dagen f. 0.10 Ethnograpblsch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur, Entrée Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d, Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305. Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/j4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—4 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en Vit4 uur Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en 1'/»5; Zaterdags 912 BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De tante van Charley". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Nana". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur al door- loopende voorstelling. „42ste straat". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8u. njn. „De groote kleine man'". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 8t/j u. nam. „Mannen in t wit". Zondag nam. 2 uur, 4V« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2V« uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, telef. 3553, en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef.274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Bruins Slot, De Bruijne, P. v. Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp 1916. VERBODEN AUTOBUSDIENSTEN. Voor de Rotterdamshe rechtbank stond gisteren opnieuw terecht de autobusonder nemer van Z.. wegens het onderhouden van een niet wettelijke toegestanen auto- busdienst tusschen Rotterdam en Amster dam. In de vorige zitting had verdachte ge zegd dat hij geen dienst onderhield, doch slechts zijn wagens verhuurde. Of daar mede dan gezelschappen vervoerd werden, of wat ook, is zijn zaak niet, aldus ver dachte. De passagiers, die als getuige werden ge hoord verklaarden, dat zij zonder meer in de autobus plaats namen en daar een kaartje kochten. Verd. wees er thans op, dat het verkoopen der kaartjes geschiedde door den persoon die den wagen gehuurd' had Een agent verklaarde dat van Z. nog steeds doorgaat met zijn bedrijf. De ambtenaar van hei OM., mr. Aber- son eischte bekrachtiging van het verstek- vonnis (zes dagen hechtenis). De kanton rechter wees conform vonnis. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6