LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 19 Januari 1935 BUITENLAND. SPORT. VISSCHERIJBERICHTEN. ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD. Intake de loonen der gemeentewerklieden Aan den raad der gemeente Leiden is onderstaand adres verzonden: Geeft eerbiedig te kennen: De Leidsche Vereeniging voor Industrlee- len. gevestigd te Leiden, aldaar domicilie kiezende ten kantore van haar secreta riaat aan de Breestraat No. 81, dat verzoekster meent het navolgende aan het oordeel van üwen Raad te moeten onderwerpen. Het heeft de aandacht van verzoekster getrokken dat de loonen. die de gemeente Leiden aan de werklieden in haren dienst betaalt, verre uitsteken boven de loonen. die het particuliere bedrijf aan gelijksoor tige werklieden betaalt Vaklieden in de Leidsche textielindus trie. metaalindustrie, voedings- en genot middelenindustrie en bouwmaterialen- Industrie verdienen een gemiddeld week loon van resp. f.27, f 2S, f.24 en f 24 Daartegenover verdienen die Leidsche gemeentewerklieden, welke met bovenbe doelde categorie van arbeiders kunnen worden gelijkgesteld, volgens staat A. be- hoorende bij de verordening van 31 Jan. 1918, verzamelnummer 21, betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Leiden, weekloonen van f. 29.70 tot f 36 (derde, vierde en vijfde groept, op welke wedden tijdelijk 4,4 pCt. wordt ge kort. bij ongehuwden op het geheele sala ris, bij gehuwden op het salaris, vermin derd met f. 700. Bovendien genieten de Leidsche gemeentewerklieden een kinder toeslag ten bedrage van f 52 per jaar per kind vanaf het derde kind. Ongeschoolde arbeiders in de Leidsche textielindustrie, metaalindustrie, voedings- en genotmiddelenindustrie en bouwmate- rlalenindustrle verdienen een gemiddeld weekloon -van respectievelijk f. 20, f. 20, f 20 en f 21 Ongeschoolde Leidsche gemeentewerk lieden verdienen volgens opgemelden staat weekloonen van f.27 tot f. 31.95 (eerste en tweede groeptwaarop eveneens het hier boven vermelde inzake tijdelijke korting en kindertoeslag van toepassing is. Hierbij is geen rekening gehouden met de verplichte pensioenbijdrage der ge meentewerklieden ad 10 pCt., daar naar het oordeel van verzoekster voordeelen als pensioen, hooge en langdurige uitkeering bij ziekte, langere vacantie enz. daartegen volledig opwegen. Verzoekster meent dat deze toestand niet bestendigd mag worden, te meer daar het zich laat aanzien dat de loonen van het particuliere bedrijf nog een verla ging zullen moeten ondergaan, zulks ten gevolge van de zeer slechte bedrijfsresul taten van de Leidsche industrie. Verzoekster brengt onder de aandacht van Uwen Raad de groote maatschappe lijke voordeelen, die de gemeentewerklie den genieten tegenover de werklieden in het particuliere bedrijf, als vaste aanstel ling, pensioen, enz. Verzoekster is mitsdien van oordeel, dat de loonen der Leidsche gemeentewerklie den aanzienlijk zullen moeten worden ver laagd, teneinde de lasten der Gemeente Leiden, die tengevolge der hooge gemeen- teloonen op de inwoners, dus ook op de industrie drukken, te kunnen verminderen en de bestaande ongelijkheid te eliminee- ren. welke des te grievender is, waar de fabrieksarbeiders in particulieren dienst in feite medebetalen aan de hooge loonen van hun collega's in overheidsdienst. Een daling der gemeenteloonen zal tevens on getwijfeld een daling der huren bevor deren, welke ook voor de arbeiders in het algemeen van de hoogste urgentie is. Vervolgens wijst verzoekster erop, dat de financieele toestand der gemeente Lelden zeer nauw samenhangt met de winstresul taten der Gemeentebedrijven. Zonder twijfel zullen deze winsten in de toekomst aanzienlijk verminderen, in de eerste plaats door verdere tariefsverla ging. welke noodzakelijk zal zijn om den wille van de bestaansmogelijkheid der Leidsche industrie, en in de tweede plaats door vermindering van den omzet als ge volg van de gewijzigde economische ver houdingen. waarvan te verwachten is. dat zij van blijvenden aard zullen zijn. Moch ten de gemeentebedrijven, en met name de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- tricitett, hun tarieven niet in voldoende mate verlagen, dan zullen zonder twijfel tal van industrieën zich een eigen instal latie voor het opwekken van goedkooperen electrischen stroom aanschaffen. Dat zulks voor den financieelen toe stand der gemeente Leiden fataal zou kun nen worden, blijkt wel duidelijk uit haar begrooting voor het Jaar 1935: Immers wordt daarin de opbrengst der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit ge schat op een bedrag, dat ongeveer gelijk is aan de totale opbrengst van alle aan de gemeente toekomende belastingen te zamen. Ook uit dit oogpunt is het noodzakelijk, dat naast bezuiniging op andere wijze ook tijdig vermindering van de wedden der ge meentewerklieden plaats vindt, wil belas- tlngverhooging kunnen worden voorko men. En aan dit laatste mag naar ver zoeksters meening in deze tijden, nu reeds zoo zware lasten en nooden op de inwo ners der gemeente Leiden en op de aldaar gevestigde industrie in het bijzonder druk ken. niet worden gedacht Integendeel zal een belastingverlaging zeer op haar plaats zijn. Mitsdien heeft verzoekster de eer zich tot Uwen Raad te wenden met het eerbie dig verzoek, te willen bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk de loonen der werklieden in dienst van de gemeente Leiden meer in overeenstemming worden gebracht met de loonen. welke door gelijksoortige werk krachten in de Leidsche industrie worden verdiend 'tWelk doende enz. w. g. G. C. A. VAN DORP. Voorzitter, w. g. F. J. J. TRAPMAN, Secretaris. WAARSCHUWING. De Secretaris van den Armenraad waar schuwt tegen het geven van steun aan de zoogenaamde Evangelisatie Moria, geves tigd te Utrecht. Het betreft hier enkele personen, die wegens misdrijven en drank misbruik een ongunstig verleden hebben en die gelden inzamelen, zoogenaamd voor evangelisatie, en colporteeren met een blaadje Eben Haëzer". Zij zijn meest vergezeld van enkele vrouwen in ver- pleegsterscostuum. DE BIOSCOPEN. Luxor-tbeater Luxor nam gisteravond een nieuwe ventllatie-inrichting in gebruik en dat trof wonderlijk goed! Want de vreugde en de opgewondenheid, die zich openbaarden bij het optreden van Paul Kemp als de tante van Charley in de ge lijknamige film. vereischten belangrijk meer frissche lucht dan waarmede met 't in normale omstandigheden stellen - kan. Paul Kemp als de tante van Charley is een onverbeterlijk type en zijn uitzonder lijke positie in de rijen der filmkomieken wordt er meer dan ooit door bevestigd. Op slag verovert hij zijn publiek door' de be rusting waarmede hij tegen wil en dank de rol aanvaardt van de tante, die niet komt opdagen en wier tegenwoordigheid noodzakelijk is om de bijeenkomst van 2 levenslustige studenten met twee dito jongedames te kunnen doen doorgaan. Zonder ophouden dreunt dan de schater lach door het theater als Paul een japon wordt aangetrokken en een pruik op het hoofd gedrukt en hij zich (als de ver meende mUlioennairei teweer heeft te stellen tegen de verliefde opdringerigheid van twee oude heeren, die smaohben naar haar geld! De vaardige regie heeft zich gehoed van al te veel overdrijving in dit kluchtige verhaal, waarvan het succes geheel door Paul Kemp gedragen wordt en dolle smijtpartijen als bij een Harold Lloyd, een Oliver Hardy e.a. blijven dan ook uit Kemp is bij wijze van spreken de Buziau van het witte doek. Met z'n be deesde. wat weemoedige stem en een prachtige mimiek doet hij wonderen en vele scènes uit deze vermakelijke film zul len den toeschouwer later nog eens weer in de herinnering komen en in een lach doen schieten. De bil rollen zijn door Frltz Rasp. Ida Wüst. Jessie Verogti, Albert Lieven en Fritz Odemar voortreffelijk bezet! Als reprise gaat in Luxor Eln blonder Traum". de indertijd befaamde film van Lilian Harvey. Willy Frltsch. Willy Forst en Paul Horbiger, die ook na zooveel tijd toch nog volop amuseerde, terwijl Louis Davids een inleiding houdt tot een reeks van korte Hollandsche variété-filmpjes, die binnenkort in dit theater zullen wor den vertoond. Lido-Theater „Men in white", in de tooneelbewerking ..Strijders in 't wit" ge- heeten, behelst de geschiedenis van den geneesheer-uit-roeping, die moet kiezen tusschen de liefde voor den Mensch en de liefde tot een mensch Gemakkelijk is die keuze niet, vooral niet wanneer Myrna Loy de uitverkorene is, maar de sympa thieke figuur van den beroemden dr. Hochberg. die niet alleen een bekwaam chirurg en psycholoog, maar ook een nobel mensch blijkt te zijn, weet de balans te doen overslaan in de richting en in het belang van de medische wetenschap. Jaen Hersholt geeft een prachtige vertolking van den ervaren chirurg, die zoowel zijn veelbelovenden leerling als diens verloofde weet te overtuigen dat niet het eigen be lang en het eigen geluk het hoogste is in het leven, maar de liefde tot den naaste. De uiterst suggestieve wijze, waarop deze gedachten in een even belangwekkendcn als aantrekkelijken vorm wordt weerge geven, doet ons het gebeuren op het witte doek volkomen medeleven. Clark Gable speelt de rol van den begaafden assistent, die zijn wetenschappelijke carrière dreigt op te geven voor een paar mooie vrouwen- oogen Het is andermaal dr. Hochberg, die hem juist bijtijds daarvan terughoudt en zijn aanstaande vrouw inzicht verschaft in de hooge taak van een medicus door haar een operatie te laten bijwonen. Die operatie draagt bovendien nog een bijzonder karakter, want zij wordt ver richt op een verpleegster, die den jongen dokter reeds langen tijd liefheeft en van die liefde heeft blijk gegeven op een avond dat dr. Ferguson in een stemming van psychische depressie zeer gevoelig was voor betoonde aanhankelijkheid. De ontroerende scène in de operatiezaal leert het egoïstische bruidje de waarheid kennen en wanneer het arme verpleeg stertje op haar sterfbed vergiffenis vraagt voor zich en den jongen dokter, voelt de jonge vrouw zich ontwapend en beseft zij, dat het leven hoogere idealen kent dan het nastreven van eigen geluk. Door de doorleefde vertolking der hoofd rollen doet de vertooning dezer film de betere gevoelens in ons ontwaken, zoodat in zekeren zin deze rolprent een propa- ganda-middel is in den strijd voor een betere menschheid. De herinnering aan ..Mannen in t Wit zal ons nog lang bijblijven! Het voorprogramma brengt o.a, Sidney Howard in de groote komische film „Ko ning tegen wil en dank". Trianon-Theater - „Peenhaar" (Poil de Carotte), naar het prachtige boek van Renaud. De vergiftigde sfeer wordt er in beschreven van een huisgezin, waarin de vader en moeder niet meer van elkaar houden. Een film van diep en stilgedragen kinderleed. Een film van zulk een waar achtig gevoelde schoonheid, dat wij niet aarzelen, deze onder de zeer weinige su blieme te rangschikken, die wij in jaren en jaren zagen. Wij aarzelen niet U toe te roepen: „Gaat dit werk zien!" Wij moe ten U attent maken op dit zeer bijzon dere. dat ons na afloop nog langen tijd stil voor ons uit deed staren, zonder aan dacht voor de gebruikelijke afleiding, die de pauze geeftMen kent het boek of men kent 't boek niet: dat komt er niet op aan! Deze film is een créatie op zich zelf, met den grooten acteur Harry Bauer als de zwijgzaam duldende vader, sympa thiek en vertrouwingwekkend. ondanks zijn lichte ijdelheid. wanneer het geldt de maatschappelijke bewierooking van den kleinen provinciaal, maor vóór alles met den kleinen verschoppeling Poll de Carotte het te laat geboren zoontje, dat bulten zijn schuld zoc veel te dragen krijgt en door den jeugdigen Robert Lynen wordt uitgebeeld, zóó ontroerend en teer ln zijn jongensleed en jongensvreugde, dat men hier van een volmaakt artist kan spreken. Daar ls ook zijn moeder. Madame Lepic (Cath. Fontenay): giftig als een slang, maar ook beklagenswaardig, ziek van ziel als zij is, wellicht als gevolg van een on gelukkig huwelijksleven. RECLAME. 6041 Jean Duvivler was de gevoelige regis seur van deze waarlijk begenadigde en be kroond* film, waarmee wij nog zelden zóó meeleefden. Vader en zoon vinden elkaar tenslotte terug: een nieuwe zoon is hem geboren. Niet meer „Peenhaar", maar Francois. met wlen hij het verdere leven zal doorgaan, trotseerend alle aanvallen, die belden vermoedelijk nog te wachten staan. Het spijt ons, dat wij niet een pagina ter beschikking hebben om U een beeld te geven, van wat wij gisterenavond zagen. Wij kunnen slechts hopen, dat een leder deze zorgen van een Fransch gezin, levend temidden van een schilderachtig land schap, mee beleven gaat Zoo óóit een film de moeite waard is, dan ls het deze wel! Na de pauze „Nana" met Anna Sten, waarover wij gisteren reeds schreven. Daarom hierover kort. Nana's snelle op komst, haar triomf op het tooneel, haar liefdesvreugd en liefdessmart, heel haar veelbewogen leven met het verzoenende slot, waarin twee broers den dood van deze fascineerende actrice betreuren, gaat ln geconcentreerden vorm aan ons oog voorbij. Zola's roman zal men er slechts ln enkele onderdeden uit herkennen, maar Anna Sten ls zeker de vrouw, die ln de fantasie van den lezer leven zal. In Philip Holmes en Lionel Atwill vindt zij uitste kende partners. Casino-theater In de „Groote, kleine man" beleven we de wederwaardigheden van een dranksmokkelaar, die genoeg ver diend heeft op dat gebied. Als man met geld zal hij nu de „groote" wereld binnen gaan. waar de „upperten" den boventoon aangeeft en bet geluk ls met hem, want hij doet Zijn intrede tn een oogenschijnlijk aanzienlijke familie. Hij kleedt zich als gentleman, laat zich een onberispelijk zit tende rok aanmeten, gaat zijn tekort aan ontwikkeling aanvullen om een goede con versatie te kunnen voeren, doet aan sport. kortom, hij kan zich vertoonen. Maar ook hem blijven dè teleurstellingen niet be spaard, want aldra moet hij aan den lijve ondervinden dat die „familie" het op zijn geld gemunt heeft. Weg. illusie! En zoo eindigt dit avontuur op'de plaats, waar het begonnen is, dus bij heel wat eenvoudiger mensohen. Edward G. Robinson speelt dezen ex-smokkelaar met een sterk uit drukkingsvermogen in zijn verschillende nuances. Vooraf gaat nog „Het lachende hotel", een film van Fransch makelij. Roxy-Theater. De, Tijgerhaai is het meest gevreesde dier van den tonijnvls- scher ln den Stillen Oceaan.Een dezer on dieren wordt ook het ongeluk van een voortvarend vlsscher, kapitein Mike. Om dezen vlsscher, die gelukkiger ter vlsch- vangst is dan in de liefde, speelt zich een tragedie af. Hoe deze geschiedenis zich ontwikkelt, willen wij hier niet verhalen, daar deze film reeds hier ter stede draai de. Slechts zij geprezen het sublieme ka- rakterspel van Edward G. Robinson en tevens de schitterende fotografie, die deze film zoozeer de moeite van het zien waard maakte. „42nd Street" is een der beste produc ten op het gebied der revue-films, die ook hier te lande zooveel opgang maken. Het type van de Amerikaansche show-film, grootsch opgezet, veel pracht en praal ten toon spreidend en met een liefdesgeschie denis er-door-heen geweven. Deze film zal ook deze week de noodige belangstelling trekken en garandeert den bezoeker een genoeglijken avond. Geslaagd voor het diploma Duitsche handelscorrespondentie Mercurius, Mej. D. Heemskerk, alhier. Naar wij vernemen wordt de heer L. Righart van Gelder, rijksklerk bij het parket Kantongerecht alhier, met ingang van 1 Februari overgeplaatst naar het Kantongerecht te 's-Gravenhage. Dinsdag a.s. zal een gedeelte van het personeel der N.Z.H.T.M. een excursie maken naar de Sted. Lichtfabrieken. Achtereenvolgens zullen deze fahrleken worden bezocht door het personeel te Leiden, Rijnsburg en Voorburg. In een tramhuisje aan den Wasse- naarschenweg is een zekere P. van L. uit Den Haag aangehouden, die bij fouillee ring in het bezit bleek te zijn van een stel inbrekerswerktuigen. De aangehoudene bekende deze werktuigen uit een in aan bouw zijnd huis gestolen te hebben met de bedoeling te gaan inbreken. De aandacht var. Delanghebbenden wordt gevestigd op een offlcieele kennis geving van B. er W in dit Blad betref fende de aangifte van leerlingen voor het openbaar lager- en bewaarschool-onder wijs. Bij de N V Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo alhier verscheen ln typogra fisch welverzorgder vorm. de feestwijzer voor het 7de lustrum der V.V.S.L. DE ALGEMEENE TOESTAND. De zitting van den Volkenbondsraad. Gisteren om 4 uur is de Volkenbonds raad weer bijeen geweest. Gepubliceerd werd de verleden week door den Hongaar - schen gedelegeerde Von Eckardt aan den secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol overhandigde alde-mémoire, be treffende het onderzoek dat de Hongaar- sche regeering overeenkomstig het besluit van den Volkenbondsraad van December 1934 heeft ingesteld naar de activiteit der Kroatische emigranten in Hongarije. De nota verklaart, dat de Hongaarsche autoriteiten niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor den moord op Koning Alexander en op den Franschen minister van bulteniandsche zaken Barthou. Ander zijds wordt erkend, dat bepaalde Hongaar sche ambtenaren zich nalatig hebben ge toond in de bewaking van de Kroatische emigranten die in Hongarije vertoefden. Deze ambtenaren zijn ten deele ontslagen, ten deele op andere wijze disciplinair ge straft. De Hongaarsche regeering zal de controle op buitenlanders bij het uitreiken van passen verscherpen. Op voorstel van Eden heeft de Volken bondsraad besloten zonder meer acte te nemen van dit Hongaarsche memoran dum. De reden van dit besluit is, dat ver schillende raadsleden, die opmerkingen over het memorandum wenschen te for- muleercn, daarmede nog niet gereed zijn. Het onderzoek der kwestie is verdaagd tot de volgende zitting. Inzake de bescherming der minderheden In Albanië besloot de raad op voorstel van den rapporteur Maderiaga, dat een con sultatief advies aan het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag zal worden gevraagd over de vraag, of het Albaneesche standpunt vereenigbaar ls met de verklaring van 1921. De Volkenbondsraad heeft voorts be sloten. dat de ontruiming van het Saar- gebled door de Internationale troepen zal aanvangen op 1 Februari. De Italiaansche troepen zullen het eerst vertrekken. De Dantziger kwestie ^erjl verdaagd. Betrokken partijen zulten" tr onderling eens te worden. Kort voor negen uur werd de zitting van den Volkenbondsraad gesloten. Er zijn nog een reeks problemen te behandelen, zoodat voor vandaag een nieuwe zitting is bepaald. De belangrijkste kwestie, die nog behandeld moet worden is de Abessy- nische klacht. Men verwacht echter stel lig, dat de Volkenbondsraad zal trachten dit conflict zoo snel mogelijk weer van de raadstafel te doen verdwijnen. FRANKRIJK. Reorganisatie van de legerleiding Geen rede van Max Braun. De ministerraad, die gistermorgen onder voorzitterschap van president Lebrun bij eengekomen is, heeft een verordening aangenomen inzake de reeds vaker aan gekondigde reorganisatie van den hoog- sten krijgsraad en den generalen staf. Op grond van den wet van 1927, waarin de leeftijdsgrens voor den voorzitter van den hoogsten krijgsraad wordt vastgesteld op 68 jaar, is ln plaats van generaal Wey- gand, die op 21 Januari 1867 geboren ls, generaal Gamelin benoemd, die thans 63 Jaar is en de functie bekleedt van chef van den generalen staf. Tegelijkertijd zal generaal Gamelin ohef van den generalen staf blijven. De Fransche minister van Blnnenland- sche zaken heeft Max Braun verboden op de vergadering te Parijs te spreken. WIFi-RENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERVEREENIGING „SWIFT". Morgen zal er een ontmoetingswedstrijd zijn op de hometrainers, tusschen de Goudsche Wielervereeniging „Excelsior" en „Swift". Voor „Excelsior" zullen uitkomen: J. C. v. d Hoorn, E. Verwaal, P. v. d. Meer, J. Rietveld, J. v. d. Sloot en C. J. v. d. Hoorn. „Swift" neemt deel met de leden: J. Rietbroek, J. Riethoven, R. Riethoven, A. en C. v. Amsterdam en C. v. Ruiten. De wedstrijden worden gereden op wegfietsen en gaat over 1 en 3 K.M. De club, die met drie renners den snel- sten tijd heeft over de 1 en 3 K.M. bij elkaar geteld, is winnaar. Als eersten prijs ls daarvoor uitgeloofd een sportattrlbuut, als 2e pr. een medaille. De persoonlijke prijzen zijn: le pr. lau- daagd. wertak, 2e pr. gr. medaille, 3e pr. kl. me- n' nrt' aaiile. Deze wedstrijden beginnen te 10.30 u. het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt 13. Als juryleden fungee- ren de heeren P. P. de Jong, D. A. v. d. Kist en A. J. Graafmans. De juniores rijden den eersten wedstrijd eener competitie van drie ritten. Den eersten wedstrijd gaat over 1 K.M. in series. De versnelling ls ten hoogste 100 inch. De uit te loven prijzen worden in het clublokaal bekend gemaakt. Aanvang van dezen wedstrijd is 9.15 u. ENGELAND. Het program van Lloyd George. Het nieuwe politieke program van Lloyd George, waarmede hij Donderdagavond zijn terugkeer in de politiek heeft inge leid, werd in politieke kringen druk be sproken. Merkwaardig genoeg blijken de conservatieven de meeste belangstelling te hebben voor de uiteenzettingen van Lloyd George, terwijl ln Labourkringen het program als teleurstellend en niet radi caal genoeg wordt beschouwd. Eenige vooraanstaande conservatieven hebben verklaard, dat Lloyd George de prestaties der nationale regeering wel wat overdre ven heeft verkleind, maar dat verschil lende zijner plannen zeer de aandacht waard en van wezenlijke beteekenls zijn. De liberale partij begroet de uiteenzet tingen van Lloyd George als een „moedig program van practische maatregelen." De fascistenleider Sir Oswald Mosley, zeide, dat het plan van Lloyd George betref fende een vérstrekkende werkverschaffing overeenkomt met zijn eigen bedoelingen. De minister van financiën, Neville Cham- berlai, verklaarde, dat de voorstellen, hoewel zij op het eerste gezicht tamelijk teleurstellend schijnen en nauwkeurig heid missen, niettemin voor de Britsche regeering zullen worden bestudeerd, zoo dra zij volledig zullen zijn. In dien tusschentijd wekte het volk zich op zich niet te laten neerdrukken door de moeilijkheden die nog voor den boeg zijn. Er bestaat geen vlugge zijweg naar bloei en Engeland is sneller voorwaarts gegaan dan eenig ander land In het kort sprekende over internatio nale toestanden, zeide hij nog, dat hij als. kanselier van de schatkist belang had. bij zuinigheid, maar dat het een dwaze zuinigheid zou zijn zich te onttrekken aan uitgaven, die reeds lang overtijd zijn tengevolge van het feit, dat Engeland ten bewijze van zijn verlangen den vrede te handhaven zijn verdedigingsmiddelen verminderd had tot een peil, dat gevaar lijk wordt, in den hoop, dat andere landen zijn voorbeeld zouden volgen RUSLAND. Het spoorwegongeluk bij Rostoff. In het proces tegen tien spoorwegbe ambten. die er van beschuldigd waren, het spoorwegongeluk bij Rostoff van 10 Januari te hebben veroorzaakt. Is een der beklaagden veroordeeld tot den dood door den kogel. Acht anderen zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen, varieerend tus schen drie en tien jaar Eén beklaagde is vrijgesproken. In de motiveering wordt gezegd, dat het ongeluk is veroorzaakt door het gebrek aan discipline der veroordeelde beambten. DAMMEN. KATWIJKSCHE DAMCLUB. De bordenwedstrijden van deze club, die een bijzonder vlot en geanimeerd verloop hadden, zijn bijna geëindigd. De stand is thans als volgt: gesp. gew. rem. verLpnt. L .de Haan 26 24 2 50 G. de Vink 26 23 2 1 48 J. Touw 26 21 3 2 45 J. v. Beelen 26 18 3 5 39 C. v. Veen 26 19 1 6 39 T. v. Beelen 26 18 2 6 38 D. de Best 26 17 2 7 36 A. Wassenaar 26 16 1 9 33 M. v. d .Haak 24 14 3 7 31 D. Nasveld 26 14 2 19 30 A. Oexman 25 13 3 9 29 J. Th. Halsteijn .20 13 2 5 28 C. v. Delft26 12 2 12 26 J. Freke 26 11 3 12 25 P. v. d. Gugten 25 10 5 10 25 A. Rijsdam 26 10 2 14 22 G. Varkevisser 26 9 4 13 22 A. Hortensius 25 10 15 20 C. v. Rossum 26 7 5 14 19 L. v. Delft25 8 2 15 18 G. v. Delft25 7 18 14 C. Durieux 26 6 2 18 14 J. Kloos 25 6 1 18 13 P. Rijsdam 26 5 21 10 P. "Wassenaar 26 4 2 10 10 J. Boezaard 26 4 22 8 C. J. de Jong 26 26 0 IJMUIDEN, 19 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G f.0.720.66; Griet per kist van 50 KG. f.238.50; Tongen per K.G. f. 0.750.58; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 10—8.50; Middelschol f. 11.50 10; Zetschol f.1713; Kleine Schol f.12.505.90; Bot f.6—3.20; Schar f.6— 3.50: Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 45—36; Gullen per kist van 50 KG. f. 12.50—6.50; Wijting f. 4.80—2.20. Aangevoerd 651 kisten versche haring. Prijzen 4.902.80 per kist. Aangekomen de Stoomtrawler IJM. 147 met f. 1745 besomming. 9 loggers: KW 163 met f.500; KW. 70 met f.604; KW 22 met f.586; KW. 43 met f.683; KW. 167 met f.547; KW 40 met f.893; KW. 178 met f.636; SCH. 107 met f.1183; IJM 204 met f.657. 8 haringloggers: VL 207 met f.194; VL. 204 met f.240; VL. 208 met f.823; VL. 167 met f.115: VL 216 met f.65; VL 97 met f.283; VL. 190 met f.243; VL. 16 met f. 311 besomming. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2