LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 Januari 1935 UIT DE OMSTREKEN. PROPAGANDA-VERG ADERING NED. CHR. LAND ARBEIDERSBOND IN HET BLOEMBOLLENDISTRICT. In het gebouw „Rehoboth" te Llsse werd door den Ned. Chr. Landafbeldersbond ln het Bloembollendistrict een groote open bare propaganda-vergaderlng gehouden. Als sprekers traden op de heeren Stok man en Ouderkerk, belden leden van het hoofdbestuur N.C.L.B. De voorzitter van het district, de heer Van der Steen van Hillegom opende deze zeer druk bezochte vergadering met een kort openingswoord waarna hij ln gebed voorging. De zaal was stampvol. Vele tou ringcars hadden uit de geheele streek be zoekers aangevoerd. Het woord werd gegeven aan den hoofd bestuurder den heer P, Stokman, die sprak over het onderwerp „Ons doel." Spr. wees op het belangrijke van samen komsten als deze waarin de onderlinge band wordt gesterkt. Steeds moeten wij helder voor oogen houden wat het eigen lijke doel en streven onzer vakbeweging is. Het is niet ieder duidelijk wat ons doel is. Wij kennen in de samenleving 3 catego ries n.l. de doelbewusten, de doelloozen en de doel-verafgoders. Ook in onzen eigen kring vindt elk dezer groepen zijn vertegenwoordigers. Wij moeten aansturen op de aankweeking en opvoeding van de doelbewusten. Ons doel Is niet alleen maat schappelijk, maar streeft hooger dan dit alleen. Wij hebben Gods Woord als richt snoer en grondslag voor ons maatschap pelijk leven. Onze belijdenis moeten wij ook hier trachten te beleven. Ons doel is de stoffelijke en geestelijke verheffing van den arbeider te bevorderen. In den maat- schappelijken strijd heeft onze vakbewe ging constructief werk te verrichten. Stel len wij ons dit goed voor oogen, dan blijkt dat dit verantwoordelijk en moeilijk werk is. De vraag rijst wel eens in dezen tijd: „wat heeft een vakbeweging te beteeke- nen?" Er zijn er, die zich alleen organi- seeren om daardoor lid te zijn van de werkloozenkas. Is dit alléén het doel, dan zal men teleurgesteld uitkomen! Het bo venomschreven doel moet echter krachtig nagestreefd worden; daarin moet onze taak opgevat en gezien worden. Niettegen staande de tijdsomstandigheden met de depressie in den handel, blijft toch ons doel bestaan. Wij moeten, zooals Paulus zegt, de hand aan den ploeg en ons oog vooruit slaan. Het is in den strijd der vak beweging niet mogelijk met een handom draai de maatschappelijke misstanden te verbeteren. Ook zij die meenen dit wel te kunnen doen blijken machteloos, wanneer zij tot de daad geroepen worden. Letten wij slechts op Rusland en anderen. In ons maatschappelijk streven gaat het stap voor stap. Wij verwachten het met van deze aarde en haar grooten, maar onze verwachting is verticaal gericht; onze kracht verwachten wij van boven, wij pogen eendrachtig te strijden voor sociale rechtvaardigheid in Gods kracht. (Ap plaus). De voorzitter dankte den heer Stokman voor zijn gloedvolle en prlnci- pieele rede. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd, waarna het woord was aan den heer H. Ouderkerk, secr.-penn. van het hoofdbe stuur van den N.C.L.B. Deze sprak over: „Zegen verplicht". Als men dit woord hoort zal men zich afvragen: is dat nu wel een onderwerp om in dezen tijd over te spreken? Een pessimist zal dit tegenspreken omdat hij den moed, aldus spr., kwijt is. Spr. han delde over: ten le. waarin de zegen be staat; 2e. waarom die zegen verplicht en ten 3e. waartoe die zegen ons verplicht. De zegen die ons geschonken is, is 0ïJze Christelijke vakbeweging. De arbeider heeft in de vakbeweging een gave Gods te zien. Gij, als christen-arbeider, hebt u te organiseeren om Christus' wil Gij hebt door de Chr. vakbeweging een plaats ver kregen in de maatschappij. Uw rechten worden bepleit naar eisch van Gods Woord. Ook voor het gezin is onze vakbeweging tot grooten zegen geweest; zij hoopt dit te blijven. Ook in onze gezinnen moet ge sproken worden over den grooten zegen die er gelegen is in het lidmaatschap van den N.C.L.B. Want het gezin is het cen trale punt, waaruit heel onze organisatie en onze vakbeweging wordt opgebouwd. Het werk van de Chr. vakbeweging staat in nauw verband met den arbeid van de kerk. Wij hebben ook in onze vakbewe ging en in ons maatschappelijk leven een zoutend zout en een lichtend licht te zijn. Bij ons geloof moet ook gewerkt worden. Bat is onze roeping. Spr. memoreerde de daadwerkelijke vruchten van de Chr. vak beweging, die den christen arbeider een eigen plaats heeft gegeven in het men- schelijk samenlevep en zijn bestaansrecht heeft voorgestaan en bereikt. De arbeider is op een hooger plan gekomen, waarvan onze gezinnen de vruchten plukken. Deze zegen nu geeft ons verplichting. Waar God ons zooveel zegen geeft voor het maatschappelijke en geestelijke leven hebben ook wij actief te zijn en al onze krachten aan te wenden tot meerdere doorwerking van Gods wil en wet. Ten slotte besprak spr. het reformato risch element in de vakbeweging. Laten wij niet vertrouwen op menschen maar op God alleen, die ons aller leven in zijn hand heeft! Wij zijn Zijn geslacht! En een christen kan onmogelijk futloos zijn, omdat de Geest Gods hem doet ontbran den. Alleen een volk dat de band vast houdt aan den hemel zal sterk blijven! Waar wij nu allen christenen zijn, zullen wij elkaar in dezen strijd niet bijstaan? Wij willen ook vanavond den band verste vigen. Zijn wij allen trouw en laten wij elkaar vasthouden in dezen moeilijken tijd. Wij hebben in het leven lichtdragers te zijn en ook anderen, die ten doode drei gen te wankelen, trachten te brengen in onzen kring. Al is de tijd donker, Christus zal toch als Koning blijven heerschen. Vertrouwend op Zijn Woord blijven wij varen op volle kracht!! (Applaus). De voorzitter bracht ook dezen spre ker dank voor zijn bezielend woord, waar na sluiting volgde met den avondzang. o AALSMEER. Aan net postkantoor alhier en het Poststation Aalsmeer-Oost is over de maand December ingelegd f9384.41 en terugbetaald f 7490,04. Er werden 8 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. HAARLEMMERMEER. Jeugdige wcrkloozenzorg. Het comité voor jeugdige werkloozen- zorg, op wiens Initiatief te Hoofddorp flink bezochte bijeenkomsten worden gehouden, tracht nu ook te Nleuw-Vennep dezelfde gunstige resultaten te bereiken en ts voor nemens daartoe op Woensdag 16 Januari a.s. ln het gebouw van Chr. Belangen tegenover de Geref. Kerk aldaar een pro paganda-vergaderlng te houden, alwaar de voorzitter, de heer M. B. Benard het openingswoord en ds. D. Bouman een slotwoord zal spreken. Begrafenis M. C. Verkuijl. Gistermiddag werd op de algemeene be graafplaats te Nleuwvennep alhier, onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Maarten Coenraad Verkuijl, een bekende persoon lijkheid in Haarlemmermeer, die zoowel op kerkelijk als maatschappelijk terrein vele goede diensten heeft bewezen. Gedu rende tal van jaren was hij o.a. ouderling bij de Geref. Kerk en voorzitter van den Raad van Toezicht der Boaz-Bank te Nieuwvennep. Nadat ds. Smilde woorden van troost en bemoediging had gesproken, werd door den heer van Arkel een korte rede gehouden, waarbij hij mede namens het bestuur van de Boaz-Bank een woord van hartelljken dank bracht voor den ijver, trouw en toe wijding, waarmede de heer Verkuijl ln het belang van deze Bank steeds ls werkzaam geweest. Een zoon dankte voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Jaarvergadering „Excelsior". Het Fanfaregezelsohap „Excelsior" te Hoofddorp, hield in de Landbouw aldaar zijn jaarvergadering onder leiding van den voorzitter den heer Koopman. Het bestuur van deze vereenlglng bleef in zijn tegenwoordige samenstelling ge handhaafd en wel de heeren: F. J. Koop man, voorzitter; S. Thuis Lzn., secretaris; A. Klootwijk, penningmeester; G. de Ko ter, commissaris; N. Grooteman, bibliothe caris en L. Thuis, dirigent. Door den secretaris en den penning meester werden de jaarverslagen uitge bracht, waaruit bleek dat de vereeniglng, met het oog op de behaalde successen, met dankbaarheid op het verstreken tijd perk kan terugzien, maar ook dat haar finantieele toestand niet rooskleurig is te noemen, wijl zelfs de middelen, die noodig zijn om de verschillende Instrumenten ln orde te houden, geheel ontbreken. Er gingen daarom stemmen op om po gingen aan te wenden tot vermeerdering van het ledental en het aantal donateurs. Ook kwam nog ter sprake de door den besturenbond gevoerde actie tot het ver krijgen van een eigen muziektent. De veilingsvereeniging „Haarlemmermeer". Nu de groenten- en frultcentrale het veilen van tuinbouwproducten verplich tend heeft gesteld, is het te verwachten, dat de veilingen der veilingsvereeniging „Haarlemmermeer" te Hoofddorp in 1935 belangrijk zullen worden uitgebreid. Ter bestudeering en verdere uitwerking van dit belangrijk vraagstuk, heeft deze ver- eeniging reeds met succes onderhande lingen gevoerd en een speciale commissie benoemd, waarin zitting hebben de heeren Chr. van Wijk en L. van Wijk, beiden te Hoofddorp, voor het Noordelijk deel van Haarlemmermeer en de heer H. Scholten, voorzitter van de bloemtrekkersvereeni- ging „Door Eendracht Sterk" te Lisser- broek, voor het Zuidelijk deel. Ten Raadhulze is kennis gegeven, dat zijn gevonden: een shawl; een reserve wiel; een handschoen en een lederen koker met inhoud. -o- HILLEGOM. Uitvoering van het Hillegomsch Tooneel. H. I. T. O. heeft in de zaal van hotel Sistermans een uitvoering-gegeven, die goed bezocht was. Opgevoerd is het vroolijke spel van een mysterie-vollen Indischen nacht „Het Spookhuis" Goena-Goena, van Henri van Wermeskerken, onder regie van den heer R. J. Tol. Er is om den angst voor spoken, en stille kracht hartelijk gelachen. De Oma en kaartlegster beheerschten het geheel, oo(k haar schoonzoon, die zich aanvankelijk verzette tegen het bijgeloof, die een der slachtoffers van de blauwe builen werd en ten slotte voor goed onder den duim van schoonmama geraakte. Er is goed gespeeld; ook in de kleinere rollen, al waren enkele van deze vrij onbelangrijk. De aanwezigen hebben zich best ver maakt, zij toonden zich dankbaar voor hetgeen de dames en heeren presteerden. De voorzitter heeft reeds een volgende uitvoering aangekondigd, n.l, een fuif- avond op den Vastenavond-Maandag. Naar wij vernemen is spoedig na het vertrek van den vorigen directeur veran dering ontstaan in de Chr. Zangvereeni- ging „Asaf". Een deel der leden heeft on der den ouden naam een nieuwen direc teur, den heer Zwaan uit Haarlem, be noemd. De uitvoering van het voorgeno men oratorium zal niet doorgaan. Een ander deel der leden heeft zich af gescheiden en repeteert nu onder leiding van den heer Kruithof te Rotterdam. In de maand December zijn in het gemeentelijk badhuis genomen: 150 kuip baden; 916 douchebaden; 193 douchebaden (kinderen); Volksbaden: 3 kuipbaden; 18 douchebaden en 17 douchebaden (kin deren) KATWIJK AAN DEN RIJN. Door middel van de huisbusjes, ge plaatst bij de leden der Gerei. Kerk is ge durende het laatste kwartaal van 1934 bij eengebracht een bedrag van f 186.38. De maandelijksche collecte voor rente en aflossing der Geref. Kerk heeft opge bracht de som van f. 39.36. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Coöperatie „Helpt-Elkander" G. A. Bovengenoemde vereerüging kwam in de Gemeentezaal bijeen. De belangstelling was grooter dan ooit te voren, zoodat de zaal stampvol was. De agendapunten werden vlot afgehan deld. Er heerschte een opgewekte stem ming, hetgeen vooral bleek bij het punt „jaarverslag" Het ls dan ook zeker ver heugend, dat ondanks de groote werkloos heid, waarin de leden der coöperatie voor een zeer groot aantal deelen, de vereeni glng zich ln bloei mag verheugen. Besloten werd evenals vorig jaar 6 pet. dividend uit te keeren. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. heeren J. C. Zuyderduyn, voorzitter; M. Slingerland, secretaris; C. Vermaas en P. Guyt allen herkozen, terwijl als lid der commissie van toezicht werd gekozen de heer C. Jonker. De voorzitter sloot onder dankzegging voor het betoonde medeleven deze ver gadering. o LISSE. Nieuwe directeur van het Postkantoor. Bij beschikking van den Directeur- Generaal der P.T.T. is met ingang van 1 Maart 1935 aangewezen als directeur van het P. en T.-kantoor alhier, de commies bij den P.T.T.-dienst F. Bosschaart te Rotterdam. Loop der Bevolking 1934. Op 1 Januari bestond de bevolking dezer gemeente uit 4525 mannen, 4387 vrouwen, totaal 8912 personen. In 1934 werden 47 huwelijken gesloten, terwijl geen echt scheidingen plaats vonden. A. R. Propaganda-studicclub „Schrift en Historie". Bovengenoemde club kwam in vergade ring bijeen. De heer J. Horsman gaf een inleiding over art. 5 program van begin selen dat handelt over de positieve zijde der regeermacht. De grondslag van de regeer macht ls de Wet Gods in ruimeren zin. De Wet der 10 geboden kan de Overheid als zoodanig niet handhaven. Spr. toonde dit met voorbeelden aan. Waar noodig, heeft zij het recht den eed te vragen, want zij heeft recht te spreken namens God. Zij moet waken tegen sleur. De taak van de Overheid is ook de Zon dagsrust te bevorderen. Hierop volgde een drukke bespreking. Na de pauze hield de heer W. Algera een causerie over het probleem van revolutio nairen ln de volksvertegenwoordiging, naar aanleiding van een referaat gehou den door den oud-minister van justitie mr. dl'. Donner. De moeilijkheden van dit pro bleem werden aan de hand van het voor beeld nagegaan, waarop sluiting volgde. Gevonden. 2 Rijwielbelastingmerken, bruinlederen handschoen. Inlichtingen bij de politie. Op de bovenzaal van „De Witte Waan" had een film-avond plaats van het „Nut". De heer Ir. K. VolRferSz verwelkomde de talrijke aanwezigen. Eerst werd in een duidelijke film van de Philipsfabrieken een overzicht gegeven van dit enorme bedrijf. Daarna werden de belangstellenden vergast op het machtige filmwerk „Cavalcade", een buitengewoon mooie klankfllm. 't Was een zeer góed geslaagde Nuts- avond In de afgeloopen week stonden als werkloos ingeschreven 734 personen (v. j. 706). RIJNSBURG. De maandcollecte voor de kerkvoog dij heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 60.29 opgebracht. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertrulda Genoveva Maria, d. van A. J. Vrijburg en G. Opstal Albert Roelof, z. van H. J. van der Brug gen en G. Achterhes Leonardus Maria, z. van A. Stigter en R. E. Jansen Maria Johanna, d. van C. J. Wolvers en M. J. Hoogervorst. Ondertrouwd: Th. A. A. van der Voort 22 jaar en P. Ruigrok 24 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. H. Noordermeer en gezin van Heemstrastraat 12, van Noordwijk H. Sluijmer, Wasbekerlaan 12, van Hille gom. Vertrokken: I. R. Mietzka, Hoekstraat 17, naar Zoeterwoude M. E. Lagerberg, PI. Schoutenstraat 1, naar Oegstgeest A. Dannijs, A. G. Dannijs en H. Dannljs, Hoofdstraat 138, naar Den Haag M. N. van der Voort, Tijloosstraat 27, naar Lei den D. Luijk, v. Heemstrastraat 36, n. Hoofddorp (Haarlemmermeer) J. J. A. L. Haeren, Menneweg 9, naar Brunssum (Limb.) E. van Duijn, v. Heemstrastraat 20, naar Leiden. Het gasverbruik in 1934. Naar men ons mededeelt is het gasver bruik in 1934 aanmerkelijk minder ge weest, dan in 1933. Vele verbruikers heb ben zelfs het gas beelemaal uitgeschakeld en de meter doen verwijderen. Zoo ver dwijnt na eerst door het gas verdrongen te zijn, de olie op haar beurt het gas. De Tentoonstelling in „Bloemlust". De Mendeltulpen-tentoonstelling in „Bloemlust" mag wat het tentoongestelde betreft, zeer zeker geslaagd heeten. Op het eerste gezicht lijkt het of het aantal inzendingen niet groot is. Inderdaad is of was zulks het geval. Naar men ons uit vakkundige kringen mededeelde, is dit seizoen het broeien der bollen zeer moei lijk en vele firma's hebben haar toezeg ging tot inzending niet gestand kunnen doen, daar de bloemen óf te vei óf nog niet ver genoeg waren om geëxposeerd 'e worden. Évenwei komen er nu stcc-ds de in bloei komende tulpen bij. zoodat men nu dagelijks versche bloemen 'krijgt, wat de tentoonstelling slechts ten goede kan komen. De winnaar van den beker, zooals wij gisteren reeds meldden, de N.V. Gebr. Eg- gink te Voorschoten, is wel bijzonder ge lukkig geweest een dergelijke collectie te kunnen inzenden. De jury bestaande uit de heeren W. Philippo te Bennebroek, W. Jonkheer te Hillegom, W. Dlx te Heem stede, Jan Roes te Heemstede en J. W. A. Lefeber te Lisse kende dan ook aan haar de beker toe. Deze expositie bewijst de bruikbaarheid van de Mendeltulp voor vroegbloel ten volle, en bestaat uit de v.n. handelssoor ten. Zooals gemeld, is deze kleurrijke ten toonstelling een bezoek overwaard! DE OPENSTELLING VAN AMERIKA VOOR NARCISSEN. De vlag geheschen! Het bericht betreffende het openstellen van Amerika voor Narcissen is hier met groote voldoening ontvangen. En al is de datum van 15 Dec, 1936 nog ver, en zal eerst het seizoen van 1937 van de onbe perkte invoer kunnen profiteeren, het was niettemin een verblijdend bericht! Voor onze gemeente met haar narcissen cultuur was het speciaal zeer verheugend 1 Na het bekend worden werd aan het ge meentehuis de vlag geheschen. Moge het bericht voor onze gemeente, die wel het meest van het verbod tot invoer te lijden heeft gehad, een lichtpunt zijn in deze donkere tijden! o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. J. van Rijn geb. Boers d. P. M. de Groot geb. v. der Togt d. G. M. v. d. Bulk geb. Rijgersberg z. M. C. Onderwater geb. Vollebrecht d. A. J. v. Bemmelen geb. Overmeer d. Ondertrouwd: P. van Leeuwen en M. Boot W. A. v. d. Pijl en J. J. Verhagen. Overleden: A. J. W. Kerkvliet z. 10 j. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. G. Hooymans geb. Ver hagen z. Ondertrouwd: K. Elzinga en W. Hof man N. Tak en W. H. Vogelaar. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Gevonden: Een dekzeil. Inlichtingen Bureau van Politie. De bestuurdersbond Leidschendam- Voorburg heeft opgericht een Bureau voor Arbeidsrecht. Gedurende Dec. j.l. is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkvoogdij gecollecteerd f. 268.97'/ü. o VOORSCHOTEN. De Hanze. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield gisteravond haar jaarverga dering ln het R.K. vereenigingsgebouw, alhier, onder leiding van den heer G. Schrama, die de vergadering opende met den Chr. groet en de aanwezigen een voorspoedig nieuwjaar toewenschte. Van het gemeentebestuur was een schrijven ingekomen inzake de benoeming van een lid der commissie van arbeidsbemiddeling. Aan de beurt van aftreding is de heer M. G. Emeis. Men besloot de candldatuur M. G. Emeis aan te bevelen voor een herbe noeming. De secretaris, P. v. d. Werf, las het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat het ledenaantal bedraag 36. De bloemen verkoop voor het Sanctosfonds heeft op gebracht f. 70.Inzake het middenstands- crediet was een voorstel ingekomen om per lid en per jaar te heffen f. 0.50, doch dit voorstel werd verworpen. Tot bestuurs leden werden herkozen tot secretaris de heer P. van der Werf en tot penning meester de heer W. Meyer. De penning meester bracht verslag uit óver de finan ciën. De inkomsten bedroegen f. 268.en de uitgaven f. 246.83, aldus batig saldo f. 21.17. Het bezit der vereeniging bedraagt thans f. 161.46. In verband met het a.s. 20-jarig bestaan werd een feestcommissie benoemd, bestaande uit de heeren: W. Meyer, L. P. J. Mathot en W. Zoetemelk. Op de gebruikelijke wijze sloot de voorzit ter de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnolda Johanna Maria, d. van C. P. Paardekooper en A. M. van Gent Maria Geraxda, d. van J. Diedenhofen en M. G. van Leeuwen Franclna, d. van Th. Langeveld en F. Boekkooi. o WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Helena, dochter van C. J. A. Meskers en V. Oh. Meerleveld Alida Theodora Anna dochter van G. J. van Leeuwen en J. M. den Hollander Cornelia Catharina Maria dochter van J. F. van Kampen en W. M. van Wïnsen Leonardus Johannes z. van Th. J. de Vroomen en S. J. Zandbergen Dientje dochter van W. K. Heyl en W, v. d. Kwast Jozef zoon van P. Ouwehand en A. Kramer. Gehuwd: P. de Boer j.m. oud 36 jaar en M. Schrier j. d. oud 27 jaar C. Croon oud 25 jaar en J. P. Marlet j. d. oud 24 jaar. Overleden: J. C. van Winsen weduwnaar van M. Balkenende, oud 75 jaar J. J. Groen weduwnaar van M. v. Kesteren oud 78 jaar. Feestavond van de Hanze De voorzitter opende met een hartelijk welkomstwoord den feestavond van „De Hanze" waarna onder begeleiding van een keurig strijkje het Bondslied werd gezongen. De heer Mol sprak hierna over „Wat moet een goed Hanze-lid doen?" Duidelijk zette spr. het groote nut ultets van een sterke Middenstandvereeniging. Dit is in de eerste plaats noodig, aldus spr. om met succes den strijd te kunnen aanbinden tegen het almachtig groot en filiaalbedrijf Wil men dit succes beha len dan zal echter eerst een grondige ver andering moeten plaats vinden in onze eigen organisatie! Steeds maar roept men om ordening, saneering en bescherming van den middenstand en het is toch wel bedroevend als men dan ziet dat deze menschen het eerst in het grootbedrijf hun inkoopen gaan doen. Willen wij staande blijven dan is het noodig dat wij onderling elkander steunen en helpen en alleen koopen bij middenstanders. Spr. deed in deze een krachtig beroep op de vrouwen opdat zij op deze wijze zouden medewerken tot behoud en versterking van den middenstand. Namens alle aanwezigen bracht de heer Slager den heer Mol dank voor zijn woor den. Het feestprogramma werd verzorgd! door het Jazz en Cabaretgezelschap „Tempo" onder leiding von Jean van Zijp. Het programma was zeer goed ver zorgd. de muziek was veelzijdig en be schaafd en zoowel Jean V. Zijp als Louis Zitman oogstten met hun levensliedjes groot succes. Ook komt een woord van lof toe aan den heer Nico Gallard, accor- dionnist Het is een avond geworden van vroolijkheid en jolijt. Een woord van hul de komt toe aan het bestuur, dat slechts één gunst aan de leden vroeg n.l. „Bezoekt ook in zoo'n groote getale de werkverga deringen". o WASSENAAR. Vergadering Wassenaar en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken haar eerste ledenvergadering van dit jaar. De Voorzitter, de heer A. G. van Tol heette allen welkom. Hoewel de toekomst voor het tuinbouwvak er nog lang niet rooskleurig uitziet, evenals voor de tuin aanleg, vangt het jaar voor de vereeni ging lang niet ongunstig aan; met een gerust hart kan het prijsvragenprogram worden samengesteld. Nadat door den secretaris de notulen waren voorgelezen kwamen eenige ingekomen stukken ter tafel die allen voor kennisgeving werden aangenomen. Voor de uitgeschreven prijs vragen werd eene jury gekozen bestaan de uit de heeren van der Zalm, Laarman Jr. en C. van Egmond. Door den penningmeester werd ter tafel gebracht de begrooting voor 1935 en vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f. 450.—. Bij monde van den heer van der Zalm werd de uitslag bekend gemaakt van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I lui dende 3 potten bloeiende bolgewassen werd toegekend aan G, Verlind voor een inzending Amarillis le prijs (26 punten) A. G. van Tol 2de prijs met 25 punten (1 pot Hyacinthen, 1 tulpen en 1 veldzeimis; 3de prijs P. Zegwaard met 2 potten tul pen en 1 met zaailing Paperwhite met 21 punten. Voorts werden aan inzendingen bloemen en planten van de heeren G. Verlind, Jansse en van Tol punten toege kend evenals voor een keurcollectie be staande uit 19 soorten van elk drie stuks appelen en peeren ingezonden door den heer J. Anderson. Na wijzigingen werd het prijsvragen- program voor het jaar 1935 vastgesteld alsmede een groote excursie te houden in Augustus, voorts een bezoek aan Flora te Heemstede en Boskoop, voorts bij toe stemming middag- en avondexcursies op de buitens Rust en Vreugd, Cultuurtuin te Delft, het bulten Backershaegen, Duin- digt te Wassenaar. Vervolgens werd besloten mede te wer ken tot het inrichten van een speciale cursus n.l. In het bloemschikken en binden. In het geschatte tekort zal voor een evenredig deel worden deelgenomen. Hierna kwamen nog enkele huishoude lijke zaken ter sprake waarna deze ver gadering door den Voorzitter werd geslo ten. De heer G. reed des nachts in ge zelschap van zijn vrouw per motor op den Rijksstraatweg. Ter hoogte van de Hoger- beetslaan slipte de motor tengevolge waarvan de echtgenoote van G. bij den val zich aan het gezicht verwondde en een hersenschudding bekwam. Nadat door een geneeskundige hulp was verleend werd mevr. G. per aiuto huiswaarts ver voerd. In den Haag werden door de Haag- sche politie aangehouden de gebr. R. al daar, die in het bezit van een partijtje chocolade en koek Bij het verhoor op het politiebureau alhier bleek dat de lekker nijen afkomstig waren uit de consump tietent van B. aan de Maaldrift. Vervol gens werden zij overgebracht naar de kazerne der marechaussee. Deze had ook nog een appeltje met hen te schillen. o ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: P. van Greuningen, 84 j., wed. van C. A. Kruger; A. Cornelissen, 62 j„ echtgenoot van M. Egberts. De collecte voor predikantsweduwen en weezen in de Herv. Kerk heeft opge bracht f. 12.17. De heer G. Kool heeft zijn be noeming tot lid van den raad aangeno men De veehouder K. liep klem met zijn kruiwagen en de Bergroede. waar tus- schen zijn hand kwam, welke open scheurde. Heelkundig moest dit lichaams deel verbonden worden. Bij den veehouder v. L. werd vleesch in beslag genomen als niet zijnde aange geven De Collecte voor de inrichting' van vallende ziekte te Heemstede heeft in de Herv. Kerk f. 16.03 opgebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7