75ste Jaargang WOENSDAG 16 JANUARI 1935 No. 22950 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ots. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd, zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden 4- portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. DE GEMEENTEBEGROOTING. VoorsteUen van den heer Wilbrink. De heer Wilbrink stelt den Raad voor, den post op volgnummer 559 te verhoogen tot f. 3000, om de bijdrage voor de restau ratie-kosten voor de Pieterskerk volgens besluit door den Raad genomen 30 April 1928 In zijn geheel te doen uitkeeren. Voorts stelt hij den Raad voor. een be drag van f. 900 beschikbaar te stellen en dit te doen uitkeeren aan de Gemeente- Commissie van het. Nederd. Hervormd Kerkgenootschap, opdat de toegezegde bij drage in de restauratiekosten van de Pie terskerk krachtens Raadsbesluit van 30 April 1928. ook over de jaren 1933 en 1934 geheel kan worden voldaan. NUT EN VERMAAK. De jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in de bovenzalen van café-restau rant „De Harmonie" haar jaarvergadering, welke druk bezocht was. De voorzitter, de heer W. F. van der Steen sprak zijn vreugde uit over die groote opkomst, allen een gelukkig 1935 toewenschend. In het bijzonder begroette hij den eere-voorzitter, den heer C. Ver- sney, die ondanks zijn hoogen leeftijd door zijn tegenwoordigheid blijk van medeleven geeft. De secretaris, de heer van Setten van •der Meer, las vervolgens de notulen der vorige jaarvergadering voor, welke waren samengesteld door wijlen den heer H. W. Nelck en onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter riep de persoon van den heer Nelck nog even voor den geest terug en memoreerde dankbaar het vele, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan De heer Van Polanen bracht namens de leden en donateurs aan het bestuur de beste wenschen voor het nieuwbegonnen jaar over. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer M. A. Susan, zijn financieel ver slag uit. De ontvangsten bedroegen f. 4822.60, de uitgaven f. 4752.74, zoodat er een voordeelig saldo is van f. 69.86. De begrooting 1935 sluit in ontvangsten en uitgaven met f.3265.—. De heer van Polanen huldigde den pen ningmeester voor diens financieel be heer. waarbij zich de voorzitter aansloot met den wensch, dat de heer Susan nog vele jaren zijn functie zal kunnen en willen blijven vervullen. Blijkens het jaarverslag van den secre taris, den heer van Setten van der Meer, bleef het ledental in het afgeloopen jaar vrijwel stationair. Toch leed de vereeniging eenige gevoelige slagen n.l. door het ver trek naar elders van den heer en mevrouw de Jong en door het overlijden van den heer Nelck. Het aantal donateurs nam iets af. De onderlinge geest en de verstand houding met de zustervereenigingen was voortreffelijk, zooals o.a. tot uiting kwam in de correspondentie over den tooneel- wedstrijd en bij de receptie ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan, in welks teeken het vereenigingsleven in het afge loopen jaar stond. Spr. besloot zijn verslag met woorden van dank voor de in het bestuur onder vonden prettige medewerking. De voorzitter huldigde op zijn beurt den secretaris voor de voortreffelijke wijze, waarop hij den veelomvattenden arbeid, verbonden aan het secretariaat, heeft waargenomen. Namens de leden en donateurs bood de ■heer van Polanen tenslotte het bestuur een vereeniging.svlag aan, met den wensch dat deze nog tal van jaren zal wapperen als symbool van saamhoorigheid in de vereeniging. De voorzitter deed daarna nog eenige mededeelingen van huishoudelijkeh aard en wekte o.a. op tot het schenken van prijzen voor het begin Maart te geven carnavalsfeest, terwijl de heer Susan bij de rondvraag den voorzitter dankte voor het vele. wat door hem in het belang van „Nut en Vermaak" wordt verricht. Een gezellig samenzijn besloot deze geanimeerde jaarvergadering. DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLIK. Men deelt ons mede, dat op Maandag 21 Januari a.s. een aanvang gemaakt zal worden met de distributie van het gehakt m blik. De prijs van het gehakt bedraagt 65 cent per K.G. bus. De afgifte van één bus gehakt aan donzelfden persoon of het zelfde gezin kan alleen plaats hebben, tel- ïf?5 !)adat twee bussen rundvleesch in blik zijn afgenomen. Ten bewijze daarvan moeten door de afnemers twee etiketten van bussen rundvleesch, welke vanwege et Gemeentebestuur zijn gewaarmerkt, worden ingeleverd. Tegen inlevering dus van twee gewaarmerkte etiketten van bus sen rundvleesch en tegen afgifte van de vanwege het Gemeentebestuur uitgereikte v.eeschbon, kan bh de slagers één bus gehakt tegen betaling van de kosten ad sa cent worden verkregen. NED. MIJ. VOOR HANDEL EN NIJVERHEID. De Industrialisatie van Japan. Voor het Departement Leiden der Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield de heer Th. Ligthart uit Den Haag, gisteravond in een der zalen van de Sociëteit „Amicitia" een causerie over de Japanneesche industrialisatie en haar gevolgen voor Nederlandsch Indië en Nederland. De voorzitter van het Depar tement, de heer N. C. F. van Ginkel, wees er in zijn kort openingswoord op, dat de industrialisatie in Japan een der groot ste economische problemen van dezen tijd is. Naar aanleiding van het door hem voor de Vereeniging van Staathuishoudkunde en Statistiek uitgebrachte prae-advies en het daardoor ontstane langdurige debat lichtte spr. allereerst zijn standpunt t.a.v. verschillende economische vraagstukken, nader toe. Industrialisatie is geen typisch Japansch verschijnsel; ook ander cultuur landen als Nederlandsch en Engelsch Indië leggen zich meer en meer op de industrie toe en het vraagstuk moet dan ook bezien worden los van de belangen van de betrokken producenten. De steeds alge- meener door de verschillende regeeringen genomen beschermende maatregelen zul len op den langen duur het geheele eco nomische bestel ontwrichten. De moderne economisten houden zich teveel met de theorie en te weinig met de practijk bezig en meer en meer is men er toe overge gaan de economische grondbeginselen te verwaarloozen en juist de practijk leert dat verzet tegen deze wetten nutteloos is. Aan de hand van enkele voorbeelden toonde spr. vervolgens aan, dat het bij een ver doorgevoerde rationalisatie van het bedrijf noodzakelijk is de afschrijving op het vaste kapitaal als machines en ge bouwen zoo snel mogelijk te doen, om bij nieuwe uitvindingen zich zoo snel moge lijk bij de concurrentie aan te sluiten. De regeering dient, wanneer in dergelijke ge vallen om bescherming gevraagd wordt, het landsbelang voorop te stellen; wordt zonder meer steun verleend dan hevelt de regeering de verhezen der betrokken on derneming op de gemeenschap over. Dat de invoer van goederen primair is en de uitvoer dient om den invoer te betalen is volgens spr. een dier niet straffeloos te negeeren grondprincipes. Nederlandsch- Indië nam tijdelijk een bijzondere plaats in, doch tegenover den uitvoer stond de primaire invoer van kapitaal en werk krachten. Vervolgens besprak de heer Ligthart de vraag: wat is welvaart voor een land? Naar zijn inzicht is welvaart bereikt als de consumenten zoo goedkoop mogelijk de verschillende artikelen kun nen koopen, want de producenten zijn er ten behoeve der consumenten. Foutief achtte spr. de ook in ons land gevoerde politiek, welke er op gericht is door mid del van uitvoerpremies den afzet in het buitenland ten koste der binnenlandsche consumenten (heffingen) zoo goedkoop mogelijk te doen zijn; het gevolg is dan ook dat b.v. het boterverbruik steeds meer afneemt. Gezien het alom heerschende gebrek, de hooge beschermende rechten en vooral de groote voorraden van da gelijks benoodigde producten mag dan ook niet van overproductie gesproken worden. Gezien de zich vanzelf opwerpende beper kingen achtte spreker het „laissez faire, laissez passer" systeem minder gevaarlijk dan men algemeen aanneemt. Door het sluiten der grenzen over de geheele wereld kan echter van een vrij ruilverkeer geen sprake zijn onder de huidige omstandig heden. Tegenover de algemeen heerschende op vattingen om de landsgrenzen te sluiten voor vreemdelingen wees spr. op de ge schiedenis van ons land. De beide groote invasies van vreemdelingen, van de Hugo- nooten en de Joden, werden gevolgd door ongekende bloeiperiodes voor ons land; zonder een wereldmarkt met vrij ruilver keer is het echter niet mogelijk, dat een dergelijke bloeiperiode terugkomt. Thans worden de belangen van den handel, de scheepvaart en de koloniale bedrijven verwaarloosd ten koste van den landbouw en zoo niet afgeweken wordt van dit systeem, zal het verval in Nederland voortduren. Hierna gaf spr. een uitvoerige geogra fische en historische beschrijving van het steeds meer op den voorgrond tredende Japan. De geschiedenis leert, dat Japan, waaruit de blanke wereld het gele gevaar verwacht eens sprak van het blanke ge vaar en zijn grenzen sloot met als poort voor den noodzakelijken invoer het door ons beheerschte eiland Decima. Ondanks den tegenstand van den adel ontstond in het Japansche binnenland een handels stand die tot steeds grooteren bloei ge raakte en tenslotte forceerde Amerika later gevolgd door Engeland, Frankrijk en Nederland, de openstelling van Japan, Het doel hiervan was de Japansche productie en niet export naar dit land. In 10 jaar tijds ontwikkelde Japan zich toen op won derbaarlijke wijze tot een beschaafden staat, die de verschillende oorlogen met China en Rusland bewezen het ook als militaire mogendheid niet meer achter stond. De wereldoorlog was tenslotte Japan bijzonder gunstig en thans streeft het naar de supprematie in het Oosten met goede kans van slagen door de verdeeld heid tusschen de Europeesche staten on derling en met Amerika. Toen de bevolking van Japan in aantal toenam was invoer noodzakelijk en daar- 1 mede rees de vraag hoe deze te betalen. De uitvoer der in afgewerkte producten omgezette, ingevoerde grondstoffen voor zag in deze moeilijkheid. Toch importeert Japan meer dan zijn uitvoer bedraagt: in 1933 b.v. importeerde het voor 605 millioen yen aan ruwe katoen, doch exporteerde .voor 425 millioen yen aan textielproduc ten. Door de jaren heen is de industriali satie van een land steeds begonnen met textiel-industrie en wanneer Japan op deze wijze doorgaat, zal het zeer zeker een deel der Europeesche textielindustrie blij vend van de Indische markt verdringen. De inlandsche bevolking is echter dank zij den lagen prijs van het Japansche pro duct in staat zich, ondanks de afnemende welvaart van het noodige te voorzien en daarom mag de Indische regeering het Japansche product niet weren. Bescher ming van Twente gaat ten koste der in landsche bevolking. Bij de gevoerde on derhandelingen met Japan is als eisch ge steld een grootere afname van Indische suiker voor Japansch gebruik, doch in Nederland beschermt men ten koste der Indische ondernemingen de beetwortel- suikerindustrie, die tweemaal zoo duurt werkt! Ook uit politiek oogpunt is Japan zeer gevaarlijk en daarom staat Neder land in deze onderhandelingen zwak als het de oude politiek t. a. v. de suiker industrie volgt. Nu de Japansche textielindustrie goed- kooper werkt dan de Nederlandsche, moet deze zich naar het inzicht van spr., toe leggen op een andere industrie die niet door Japan beheerscht wordt. De wereld welvaart verbiedt dat men een land het opkomen onmogelijk maakt. Doet Europa en ook Amerika dit niet en volhardt men in de politiek met tolmuren dan zal in de toekomst Japan een vrij land zijn met een geisoleerd Europa en Amerika, de tegen overgestelde situatie dus van weleer! Na de pauze kreeg de heer Ligthart in zijn antwoord op de hem gestelde vragen nog gelegenheid nader op een en ander in te gaan. TWEEDE VOLKSZANGAVOND. „EX ANIMO". Stampvol was de Stadsgehoorzaal gisteren tijdens den tweeden Volkszang avond van „Ex Animo", waaruit men concludeeren kan, hoe zeer het initiatief van den directeur, den heer de Wolff in den smaak gevallen is. Het verlangen om zelf te mogen zin gen blijkt in onze stad buitengewoon groot en de wijze, waarop het publiek het afwis selende programma met weinig moeite meegezongen heeft getuigt er mede van, dat de Leidenaars al heel wat liederen in hoofd en hart hebben, zoodra dat zij lid van een bepaalde vereeniging zijn. Over 't algemeen waren de nummers zeer bekend, zoodat er niet alleen zonder ver gissingen gezongen werd, maar ook ai met een zeer gelukkige voordracht en uit drukking. Niet weinig droeg daartoe bij het goede voorbeeld, dat het koor van „Ex Animo" gaf en de steun der correcte bege leiding van de Chr. Harm. Vereeniging „Devote" uit Leiderdorp, die in „ploegen" musiceerde, hetgeen dus neerkwam op een halveering van het klankvolume, dat de vorige maal wel wat erg luid bleek te zijn. Aanvankelijk was 't publiek nog eenigs- zins onrustig en men geneerde zich niet, kalm te blijven doorpraten, ondanks het verzoek van den directeur om toch vooral stil te zijn. Maar toen de heer De Wolff in die richting nog eens energiek had aangespoord en men daadwerkelijk aan 't zingen was getogen, werd de interesse al levendiger; een ieder zong naar harte lust de oud-vertrouwde wijzen en eenige minder bekende liederen van den heer De Wolff, waarvan men de melodieën na de studie van gisteravond ook niet licht vergeten zal. Zoo hebben tallooze zangliefhebbers weer eens him hart kunnen ophalen, geïn spireerd door den heer De Wolff, wiens stem ditmaal, gedragen door de geluids versterker veel beter tot zijn recht kwam. Zijn honderdkoppig gehoor voerde hij met een zekere martialiteit aan. Wij wezen er reeds een vorig maal op, dat het niet gemakkelijk is een „Volks zangavond" in elk opzicht te doen slagen. Toch heeft de leider al veel bereikt! Avonden als deze dragen zeker bij tot de veredeling van den Volkszang, getuige de overgroote belangstelling blijkt er een sterke behoefte aan te bestaan. Gelukkig dat 't gezegde „Böse Menschen haben keine Lieder" voor onze stad niet van toepassing blijkt te zijn! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Wijzigingen: Brouwer's Aardewerk. Hooge Rijndijk F 25. Zoeterwoude Uittredend commissaris: W O A. Koster. Buurmalsen, dd. 1933 H. Voorma, Hoofdstraat 194 Leiderdorp, broodbakkerij. Uittredend eigenaar: H. Voorma, Leiderdorp, dd I Jan. 1935. Wijz. handelsnaam In: N C. Voorma. Nieuwe eigenaar: N C Voorma, Leiderdorp CHR. HIST. JONGERENGROEP. Lezing van den heer Heukels. De Chr. Hist. Jongerengroep hield gis teravond in gebouw „Prediker" een bijeen komst, die goed bezocht was. Na gebruikelijke opening, heette de voorzitter, de heer D. Hendriks allen har telijk welkom. In zijn openingswoord stond spr. voorts nog een oogenblik stil bij den groei der Jongerengroepen in Nederland, om dan nog enkele perspectieven te noe men voor de eigen groep in 1935, De heer L, Heukels te Schiedam, lid van het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie sprak hierna over „De tegenstelling tus schen Chr. Hist. Unie en Herv. Ger. Staats partij." Spr. verklaarde dat hij ds. Lingbeek als predikant hoogacht, maar in de politiek niet met hem mee kan gaan. Vervolgens zeide spr. het te betreuren, dat bij de brandende kwesties van dezen tijd nog dergelijke verschilpunten, die hedenavond zullen worden besproken, bestaan. Nadat spr. eerst gewezen had op het feit, dat omstreeks 1850 de Roomschen meer invloed in ons land kregen, wees hij op de geschiedenis van 1886 toen op ker kelijk terrein een groote verandering plaats had. Na achtereenvolgens in 't kort hij de vrij-Anti-revolutionairen, den Chr. Hist. Kiezersbond en de Friesch Chr. Histori- schen te hebben stilgestaan, wees spr. op de samensmelting van deze groepen in 1908 in de Chr. Hist. Unie. Voortgaande wees spr. op de groote be- teekenis van de Hervormde Kerk om dan te verklaren, dat een politieke partij de belangen van allen moet behartigen. Spr. toonde hierna aan hetgeen z.i. in de H. G. S. te waardeeren is, n.l., dat zij stelling kiest, tegen het meer en meer in vloed krijgen van Rome in Nederland, al heeft dit ook weinig resultaat. Het ls on juist om te zeggen, dat de Hervormde of Geref. Kerk de eenig ware kerk is. Fout is ook de redeneering van de H. G. S„ dat de Overheid haar oordeel te toet sen heeft aan de Herv. Kerk. Propageert men deze gedachte, dan moet men in het Parlement ook komen tot indiening van een voorstel tot grondwetsherziening, iets waarop nog nooit door ds. Lingbeek c.s. is aangedrongen. Vervolgens wees spr. op het verschijnsel, dat de leidende programpunten bij de H. G.S. eveneens gevonden worden bij de S.G.P., de A.R. en de Chr. Historischen om dan de H.G.S. te teekenen als een ideali- seerende partij, die geen resultaten boekt en waarbij wij het liberalisme in zijn tweede periode vinden. Na in het voorbijgaan gewezen te heb ben op de actie van de H.G.S. tegen de christelijke school, een actie die spr.scherp afkeurde, toonde hij de bezwaren aan, die verbonden zijn en door de H.G.S. wor den voorgestaan aan de christianisee- ring van de openbare school. Aan het einde van zijn toespraak wees spr. nogmaals op de groote fout van de H.G.S., die zegt, dat de Ned. Herv. Kerk de leiding in de Overheidszaken moet heb ben. Zij sluit hiermede elke andere kerk- formatie uit. Wij daarentegen hebben te bedenken, dat boven de Kerk onze eigen consciëntie staat en dienen ons in de allereerste plaats, ook bij de politiek, af te vragen: „Heer, wat wilt Gij, dat ik doen zal." Nadat bij monde van den voorzitter de heer Heukels was bedankt voor zijn zeer principieele uiteenzetting, was er gelegen heid tot vragen stellen, waarvan door en kele aanwezigen wérd gebruik gemaakt. Uitvoerig beantwoordde de heer Heukels de gestelde vragen. Na de pauze werden nog enkele huis houdelijke zaken afgedaan waarvan wij noemen de verkiezing met algemeene stemmen, van mej. W. J. D. Brandse tot secretaresse der Vereeniging in de vaca- ture-G. J. de Hoog. Declamatie van den heer J. de Jager vulde den avond aan, waarna sluiting volgde. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candiaaatsexamen geneeskunde mej. J. J. de Nijs (Den Hel der) en de heer R. C. Renes (Den Haag). Archaeologische lezingen en cursussen. Het voorj aars-programma 1935 der avondlezingen luidt als volgt: 29 Januari: Prof. dr. A. Alföldi, Boeda pest, „Die Insignia der römischen Kaiser- tums"; 12 Februari: Dr. W D. van Wijngaarden, „De Egyptische papyri en hun vignetten"; 26 Februari: Dr. F. C Bursch. „Ger- maansche huizenbouw"; 12 Maart: J J M. H. M Asselberghs, Utrecht, „Over Egyptische reliefs en hun ontstaan in verband met techniek en kleur"' 26 Maart: Dr J H. Holwerda, „De Ger- maansche stammen in ons land"; 9 April: Dr W C. Braat, „Scheepsbouw en scheepvaart in de klassieke oudheid" INGEBROKEN. In den afgeloopen nacht heeft een on- genoode gast zich daar verbreking van een ruitje toegang verschaft tot het pakhuis van den heer J W. C., in de van der Werffsteeg. Uit een niet-gesloten lessenaar wordt eenig zilvergeld ter waarde van f. 9.— vermist. De politie stelt een onder zoek in. BINNENLAND. De voorzitters der stembureaux uit het Saargebied zijn gisteravond in ons land teruggekeerd. Onderhoud met burgemees ter A. J. van Gerrevink. (Binnenland, 3e en le Blad). Te Amsterdam is 64 jaar oud, overleden de heer C. P. J. M. Schlick, directeur van het Ned. Tel. Agentschap. (Binnenland, 3e Blad). Vergadering hoofdbestuur Kon. Ned. Midd. Bond; de heer F. L. van der Leeuw, benoemd tot directeur van het bonds- bureau. (Binnenland, 3e Blad). Minister Steenberghe over de teeltrege ling in de pluimveehouderij. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). 1 BUITENLAND Na de Saar-stemming. (3e Blad en Bui tenland en Tel. le Blad). Een verzoenende verklaring van den Fransche premier Flandin. (Buitenl., le Blad). NED. LEGER DES HEILS. Naar men ons meldt zal hedenavond in het gebouw aan de Oude-Vest 181 de in stallatie-bijeenkomst worden gehouden van de nieuwe officieren. Deze bijeenkomst) zal worden geleid door den Kommandant van het Nederlandsch Leger des Heils, Kommandant G. Maste, bijgestaan door brigadier J. Kerkhoven en andere hoofd kwartier-, veld- en maatschappelijke offi cieren. Deze bijeenkomst zal tevens den practischen aanvang beteekenen van den maatschappelijken arbeid hier ter stede. Eerste-luitenant R. van den Brink, van het 20ste regiment infanterie te Har derwijk, is overgeplaatst bij het 4de regi ment van het wapen hier ter stede en ge detacheerd bij het landstormverband te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het diploma boekhou den Mercurius de heer D. van Gelder, leer ling van „Kennis is Macht". Hiermede zijn alle leerlingen van de school van dit Genootschap voor dit examen geslaagd. De heer G. Vrij heeft dezer dagen in het perceel Cobetstraat 79 een drogisterij geopend, welke voldoet aan alle eischen, die aan een dergelijke inrichting gesteld mogen worden. Waar de heer Vrij reeds een tiental jaren als gediplomeerd apothekers assistent is werkzaam geweest, mogen we gevoegelijk aannemen, dat men van een vakkundige bediening verzekerd kan zijn. Bij de N.V. „Leidsch Dagblad" is in druk verschenen „Bijdrage tot de kennis van de crisis" van de hand van onzen stadgenoot, den heer ir. A. G. Bosman, waarin deze een persoonlijke beschouwing levert over het ontstaan van de crisis en de maatregelen, welke z.i. kunnen leiden tot bestrijding daarvan. In het bijzonder bepleit hij de aanpassing van de loonen van het personeel in overheidsdienst aan die in de vrije beroepen. LTMUIDEN, 16 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.74—0.56, Griet per kist van 50 K.G. f. 25—11, Tongen per KG. f. 0.900.63 Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 139, Middelschol f. 1512 Zet- schol f. 18.50—16 Kleine Schol f. 15—7, Bot f. 8.50, Schar f. 94. Roggen per 20 stuks f. 18—8 Vleeten per stuk f. 4.50—1.80, Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10 50—8.50. Groote Schelvisch f. 35—32.50 Middel Schelvisoh f. 32—26 Kleinmiddel Schelvisch f. 27—19. Kleine Schelvisch f. 18.5011, Kabeljauw per kist van 125 K.G f. 6225 Gullen per kist van 50 K.G. f. 14—5.50 Lengen oer stuk f. 1.65—0.55, Heilbot per K.G f. 0.90—0.65 Wijting per kist van 50 K.G f. 7.70—2.60, Koolvisoh per stuk f 0 530.14 Makreel per kist van 50 K.G. f. 17—15. Aanvoer 22 kisten versche haring f. 5.60 per kist. Aangekomen 14 Stoomtrawlers: RO. 15 met f 1367 IJM 71 met f.2578. IJM. 131 met f- 1658. IJM. 41 met f. 12770. IJM, 50 met f. 1275 IJM. 64 met. f. 1548 IJM. 115 met f. 3210 IJM 140 met f. 1620, IJM 418 met f. 1320 IJM.417 met f-1640 IJM. 38 met f 4763 IJM. 10 met f. 3000 IJM. 161 met f 1650 TJM. 70 met f 1630 de loggers: K.W. 52 met f. 640. SHV. 247 met 'f. 767. SHV. 69 met f 586, SHV. 341 met f584, (niet officieel)

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1