45. BELANGRIJKE VERLAGING! 70^ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. PPI K- en per tube UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. toezegging van den minister van Econo mische Zaken, dat met gebruikmaking van de door het comité opgemaakte schade- staten, de door hagel vernielde producten zullen worden beschouwd als ter veiling doorgedraaid, zoodat hierop rijkssteun kan worden verkregen. b. Op Initiatief van de Boerenleenbank te Nleuwveen werd door deze en die van de Kwakel een rondschrijven gericht tot alle zusterinstellingen bij de C. B, te Utrecht aangesloten. Het aldus verkregen fonds van ruim f. 4.000.— wordt aange wend deels voor afschrijving op verschul digde rente, deels in contanten uitgekeerd. c. Door het dekenaat Alphen werd een bedrag van f.500.bijeen gebracht, dat onder 40 tuinders van Nieuwveen en Lel- mulden verdeeld is. d. Door het hagelramp-comlté werd netto f. 1300.ontvangen, waar Nieuw veen f. 250— van ontving. e. Door het N.C.C. werd, na afdracht dezer gelden, een waarde van f. 450— in natura verstrekt uitsluitend voor de Nleuwv. tuinders. f. Door B. en W. der gemeente Nieuw veen werd tot eind 1934 f. 934— in weke- lljksche ultkeerlngen aan de getroffen tuinders verstrekt. g. Door het R.K. Armbestuur werd op bovenbedoelde ultkeerlng een wekelijksche toeslag verleend. h. Voorts werd ter secretarie geijverd voor vrijstelling van grondbelasting der getroffenen. Zij kregen steeds een belang rijk aandeel van de gewone uitdeelingen van het plaatsel. crisis-comité. Werden In het genot gesteld van goedkoope levens middelen en zoolang de regeeringssteun uitblijft, zullen B. en W. in samenwerking met het Armbestuur wekelijks een steun bedrag met kindertoeslag verstrekken. TER AAR. Door de gladheid. De hulpbesteller d. B. viel tengevolge van de gladheid van den weg dermate op zijn. hoofd dat hij het bestellen der post stukken moest staken en op medisch advies buiten dienst gesteld ls. Langs het Jaagpad geraakte de dienst bode M. N. in het Aarkanaal, doordat zij bü het uitwijken voor een vrachtauto met haar rijwiel slipte, eveneens tengevolge van de gladheid van den weg. De chauffeur stopte onmiddellijk en wist het meisje met behulp van een jas naar den kant te trekken, waarop zij ten huize van den landbouwer V. van droge kleeren voorzien werd. WADDINXVEEN. De meubelmaker J. F. bekwam bij zijn werkzaamheden een ernstige wonde aan de linker wijsvinger door het uitschie ten van een beitel. De wond werd door dokter Hartog gehecht. De man kan voor- iooplg zijn werk niet verrichten. Door eenige jonge dames werden ten bate van de Chr. Blindeninrichting „Son- neheerdt" te Ermelo aan de huizen der ingezetenen boekenleggertjes in den vorm van mattenkloppertjès verkocht. De op brengst bedroeg f. 72.50 netto. Ten nadeele van v. d W. alhier, werd een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd op straat stond. Door den arbeider B. P. is eeh witte mol gevangen; een bijzonderheid! INSTITUUT v. ARB. ONTWIKKELING AFD. LEIDEN. Lezing „Het Animisme in den Indischen Archipel". In de Concertzaal van het Volksgebouw werd gisteravond door de Leidsche Insti- tuutsafdeeling een lezing gehouden over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer van Woudenberg, verwelkomde den spreker en de talrijke aanwezigen en wees er op, dat de film ochtenden van het instituut voor de be zoekers van de cursusavonden van groot belang zijn en menig maal een onverbre kelijk verband met elkaar vormen. De spreker van dezen avond, de heer N. Vijl- Mief. secretaris van den Centr. Nederl. Ambtnaarsbond uit Den Haag kreeg daar na het woord om zijn inleiding te houden. Spr, gaf allereerst eenige algemeene in lichtingen over Indië en zijn bewoners, waarvan een deel tot de primitieve vol keren gerekend moet worden; een ander deel daarentegen staat op een vrij hoog ontwikkelingspeil. Om zich beter een denkbeeld te kunnen vormen van de grootte van Ned. Indië, wees spr. er op, dat, indien men twee landkaarten van dezelfde schaal van Indië en van Europa op elkaar zou leggen, dat men dan tot de conclusie zou komen, dat de punt van Sumatra bij Engeland zou liggen en Celebes op dezelfde hoogte van Klein-Azië. Indonesië is geen eenheid, zelfs op het betrekkelijke kleine eiland Java wonen nog drie volken, ieder met een eigen taal. De levenswijze der primitieve, volkeren in Indonesië doet in velerlei opzjcht den ken aan die der Germanen. Zij gelooven a.an goede en kwade geesten.'de laatsten zijn oorzaak van ziekten onder de men- zchen zoowel als onder het vee, van aard bevingen, van misoogsten enz. Doör zijn Eeheele leven loopt bij den primitieven ai1 godsdienst, overal wordt de «Adat" gevolgd. Ziel en lichaam zijn niet o i U1!j'uitende begrippen voor hem, hij °°k aan de zielestof. welke even goed in levende als in levenlooze dingen hulst. Dit begrip nu noemt men het ani- ffime,en. zelfs bij tot het christendom Se™e.inlanders leeft dit begrip voort. ok mj de Mohamedanen handhaven zich S animistische gebruiken. P,n,mit'ove volkeren gelooven ook, dat '.bskof aan het lichaam kan wor- -p onttrokken. Zij gaan er slechts met tl.. nJoe'te toe over. zich aan opera- ziouJf ."hrïerwerpen, omdat zij vreezen, kwijt te raken bij de behandeling. RECLAME. 4741 Oe prifi van Pepsodent is verlaagd tot 45 cent per tube: De extra groote tube tot 70 cent. Denk eens wat dit wil zeggen. Werelds beste wetenschappelijke tandpasta tegen populaire prijzen. Pepsodent binnen ieders bereik I In grootte, kwaliteit en reinigend ver- rnogeo blijft Pepsodent ongewijzigd. ALLEEN DE PRIJS IS VER ANDERD. Slechts de allerbeste grondstoffen komen voor Pepsodent in aanmer kingde fabricage wordt gehand haafd op het hoogst bereikbore peil. DIT IS UW GARANTIE VOOR KWALITEIT. ZUIVERHEID EN RESULTAAT. Stelt U prijs op het behoud Uwer tanden en tevens op een fraalen glans - BEGIN NOG HEDEN PEPSODENT TE GEBRUIKEN. etaleeren. Als een der voornaamste „bergplaatsen" van zielestof stelt men zich o.a. net hoofd voor; vandaar dat men het koppensnellen niet als een uiting van wreedheid moet bezien, doch als een poging, zich deze zielestof te verzamelen en daardoor zelf sterker te worden, Hoe meer koppen, hoe krachtiger de bezitter daarvan. Zoo wor den bij den bouw van woningen, bruggen enz. dikwijls nog koppen, desnoods van dieren, onder de fundamenten gelegd, wijl men dan door de verzamelde zielestof een grootere soliditeit van het bouwwerk ver krijgt. Spr. wijst er op, dat verschillende gebrui ken ook in ons land nog resten van ani misme zijn. Ook op Java wordt de rijst nooit met den sikkel gesneden, maar halm voor halm geoogst, omdat men de rijst ook als een verzamelplaats van zielestof be schouwt, waarmee men zeer voorzichtig moet omgaan. Al te schielijk oogsten zou de zielestof doen schrikken en het eten van rijst zou van minder nut worden voor den inlander, omdat de belangrijke stof er dan aan onttrokken is. Hertenvleesch échter zal de inlander niet gébruiken als voëdbel, omdat het hert schuw Is en men zijn Vrees zou vergrooten door het nuttigen van dit vleesch. De bewoners van Timor eten bij voor keur hondenvleesch, omdat de hond als een moedig dier wordt beschouwd. Om de kwade geesten op een dwaal spoor te brengen, veranderen zieken dik wijls hun naam. Spr. las onlangs, dat dit gebruik ook wel voorkomt bij orthodoxe Israëlieten. Tot het Christendom bekeer den wijzigen eveneens hun naam en ne men dan Hollandsche namen aan met bo vengenoemd oogmerk. De kwa.de geesten zouden zich n.lT op hen kunnen wreken. Sor. vertelt daarvan een aardige anec dote. Een bekeerd inlander zocht zich ook een ..christennaam" en had wel eens ge hoord van den naam „Herman". Hij had echter bij zekere gelegenheid ook gehoord van den naam „Tieleman en Dros" en nam dien naam aan, omdat hij die nog mooier vond en In de vaste overtuiging, dat dit bij Christenen een gangbare naam was! Ook wijst spr. er op, dat de primitieve inlander aan droomen een groote waarde ■toekent, omdat hij meent, dat dit erva ringen der zielstof openbaart. Hij zal daarom nooit een slapende luid wekken, altijd zeer behoedzaam en telkens iets luider, want anders zou de zielestof kun nen schrikken en den eigenaar kunnen ontsnappen. Op dezelfde gronden ver klaart spr. het voorzichtige in het doen en laten van de inlanders. Steeds demon streert zich de eerbied voor de denkbeel dige stof. die alles bezielt en alles regelt. Aan de hand van een citaat van prof. Jos Schrijnen verklaart spr het verband tusschen ..Allerzielen" en het Animisme. Spr. meent, in het geestesleven van den primitieven inlander een bevestiging te zien van het woord van Karl Marx, dat God niet den mensch schiep naar zijn beeid, maar dat de mensch zich goden schiep naar zijn beeld. Daarna werden een groot aantal prachtige lichtbeelden geprojecteerd, die het gesprokene verdui delijkten. Op de buitengewoon interes sante voordracht volgde een luid applaus en met een woord van dank aan den spreker sloot de voorzitter daarna de bij eenkomst. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Het Noordeinde wordt versierd. Gisteravond kwamen de Noordeinde-be- wóners bijeen teneinde een comité te vor men, om met de a.s. Lustrumfeesten In het Noordeinde zooals gewoonlijk een ver siering aan te brengen. Na de samenstel ling van het bestuur werd besloten, om door middel van inteekenlijsten de benoo- digde gelden bijeen te brengen. De intee- kening kan geschieden door 'n bedrag in eens of door een wekelijksche contributie. AALSMEER. „Spaarbank „Aalsmeer". In de jaarvergadering der Spaarbank „Aalsmeer"van bestuur en commissarissen, ls door den voorzitter, den heer B. Weg man Cz. het overlijden herdacht van den heer C. Keessen ADz„ die gedurende vele Jaren als commissaris de belangen der spaarbank op voorbeeldige wijze behartig de. Tevens dankte de voorzitter den heer J. Moleman CJz bestuurslid, die in ver band m. zijn vertrek uit de gemeente zijn functie had moeten neerleggen, voor zijn arbeid in het belang der Spaarbank Com missaris J. Buis werd tot bestuurslid ge kozen. In de commissaris-vacaturen wer den door het bestuur de volgende dubbel tallen opgemaakt: C. van Zijverden Kz. en D. Alderden Az. (beiden Uiterweg) en G. Harting Az. en L. W Kramer (beiden Oosteinde) uit welke niet bindende nomi natie de spaarders een keuze kunnen doen. Tevens werd besloten den rentestand van spaardeposito gedurende dit jaar weer op 4 o te handhaven, terwijl de renten van uitstaande gelden met '/i verlaagd werden HAARLEMMERMEER. Tegen een boom gebotst. Op den Hoofdweg nabij Hoofddorp raakte de bestuurder van een perso nenauto van den heer v. D. aldaar, de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen tegen een boom reed. De chauffeur werd uit de cabine geslingerd en kwam in de sloot terecht. Hij slaagde er in zich uit zijn benarde positie te bevrijden en bleek er met eenige lichte kwetsuren goed te zijn afgekomen. Ernstige aanrijding. Op den Ringdijk nabij Halfweg alhier, werd het 4-jarig dochtertje van den arbei der d. H. door een wielrijder aangereden. Ernstig verwond en met een gebroken dijbeen werd het meisje opgenomen, door een dokter voorloopig verbonden en daarna naar de Mariastichtmg in Haarlem over gebracht. Inbraak. De landbouwer v, d. S„ wonende aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg alhier, kwam gistermorgen tot de ont dekking dat ongewênschte bezoekers had den ingebroken in den op het erf staan- den landbouwschuur en van een daarin staanden tractor verschillende onderdee- len hadden ontvreemd. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Te water. De 50-jarige mej. K. werd Zaterdagavond op den Hoofdweg, terwijl zij geheel rechts van den weg liep, door een uitstekend voorwerp van een passeerende vrachtauto, zoodanig getroffen, dat ze eenige meters verder in de Hoofdvdart terecht kwam. Op haar hulpgeroep kwamen voorbijgangers toesnellen, die er' Spoedig iri slaagden de vrouw op het droge! te helpen. Ze werd bij een der bewoners binnengebracht, alwaar bleek, dat ze wel aan haar linkerschouder en arm verwond was, doch vermoedelijk geen inwendig ernstig letsel had bekomen. Per auto werd ze naar haar woning gebracht. De 30.000ste inwoner. Het zielental van de gemeente Haarlem mermeer is in 1934 mede als een gevolg van de uitbreiding der dorpen Zwanen burg en Schiphol dermate toegenomen, dat weldra de 30.000ste inwoner zal kun nen worden geboekt. KATWIJK AAN ZEE. De heer J. Volbeda heeft bedankt voor de benoeming als bestuurslid van de afd. Katwijk van de Chr. Hist. Unie. C. de R. deed bij de politie aangifte van het feit, dat in den afgeloopen nacht van zijn land gelegen aan den Zeeweg 180 kolen zijn ontvreemd. Houders van motorrijtuigen en ple ziervaartuigen die het voornemen hebben dit object gedurende het belastingjaar 1935 niet voor belastbare doeleinden te gebruiken, teneinde na afloop van het jaar teruggaaf der Personeele Belasting te verkrijgen, moeten hiervan vóór 20 Jan. 1935 mededeeling doen aan den Inspec teur der Directe Belastingen in wiens inspeotie de aanslag voor het motor rijtuig óf pleziervaartuig zal worden op gelegd. Een aangifte als bovenbedoeld moet elk jaar opnieuw worden gedaan. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den reserve luitenant-kolonel W. J M. Linden van het 4de regiment Infanterie alhier met gelijk tijdige benoeming in denzelfden rang bij den staf der achtste infanterle-brlgade. NA DE SAAR-STEMMING. Naar het gerucht gaat is Max Braun, de leider der socialisten in de Saar, gear resteerd om hem tegen eventueele inciden ten te beschermen. Men vestigt er den nadruk op, dat de socialisten en commu nisten, die tegen Duitschland ageerden, onder bescherming van de Volkenbonds commissie staan en er goed aan doen te emigreeren alvorens het Saargebied aan Duitschland wordt teruggegeven, hoewel men aanneemt, dat Duitschland de rech ten der minderheden zal erkennen. De commissie van drie, onder voorzitter schap van baron Aloisi, heeft hedenmor gen besloten, dat het Saargebied in prin cipe aan Duitschland zal worden terug gegeven In Londen, Parijs en Weenen werd de uitslag der stemming met algemeene vreugde ontvangen, al had men een der gelijke meerderheid niet vermoed. In den uitslag ziet men een bestendiging "an dsn vrede. Flandin verklaarde, dat .mö" -h 'elingen over een handelsver drag «iet Duitschland zullen worden ge opend, J, v D uit de Zuidstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn handwagen in de Prinsestraat is aangere den door een paard en wagen van J. de R. uit de Haverstraat. Tot tijdelijk onderwijzer aan de vierde Hervormde School alhier ls benoemd de heer A. van Eybergen, onderwijzer-wacht gelder te Rotterdam. NOORDWITKERHOUT. In 1935 ls aangesteld als gemeente geneesheer belast met het verrichten van de kostelooze vaccnatlën en de lijkschou wingen, de heer B. C. C. Wösten, arts, al hier, tegen een jaarwedde van f. 250.—. In de kosten van en bijdragen voor wij kverpleging, Ziekenhuisverpleging, kraamverpleging en kinderzorg betreffen de het consultatiebureau voor Zuigelingen van het Wit-Gele-Kruis heeft de Ge meente voor 1935 een subsidie vastgesteld van f. 400. Het Gemeentebestuur verwacht, dat in 1935 10.000 KG. vleesch in blik verkocht zal worden. De Gemeente betaalt per KG. 30 ct. en verkoopt deze blikken per KG. a f. 0.31'/!. De slagers, belast met de dis tributie, mogen per KG. f. 0.35 rekenen. RIJNSBURG. HET JUBILEUM VELDWACHTER VAN DER VEEN. Een grootsche huldiging. Het door ons vermelde jubileum van den heer Van der Veen werd gisteren onder groote belangstelling gevierd. Te 11 uur v.m. werd de jubilaris de raadszaal binnengeleid; aanwezig waren B. en W„ vele raadsleden en het voltallig gemeente-personeel. Allereerst voerde de burgemeester het woord. Deze wees er op, hoe de heer Van der Veen zich als jongen reeds tot de politie voelde aangetrokken en zich zoover wist op te werken, dat hij 25 jaar geleden werd ingedeeld bij het politiecorps te Rot terdam. Vandaar in Augustus '19 naar Rijnsburg gekomen, bleek hij al spoedig de rechte man op de rechte plaats. De men taliteit der Rijnsburgers aanvoelende, wist hij met tact en beleid op te treden, d. w. z. welwillend als het kón, doch streng zoo het moest. In van waardeering getuigende woorden, prees de burgemeester den jubilaris voor zijn vele en veel omvattende werk in het belang van onze gemeente en wenschte hem nog vele jaren van noesten arbeid toe met de beste wenschen voor hem zelf en zijn gezin. Onder het aanbieden van een enveloppe met inhoud namens den gemeenteraad be sloot de burgemeester zijn geiukwenschen. Zichtbaar onder den indruk dankte de heer Van Veen voor deze hartelijke woor den en gaf de verzekering, dat deze dag een mijlpaal in zijn leven voor zijn ge zin en hem een onvergetelijke is gewor den. Uit de waardeering, welke hem in deze dagen is ten deel gevallen, zal hij de kracht putten om met lust, ijver en opge wektheid zijn taak weder op te vatten. Nadat ververschingen waren rondge diend, sprak weth. v. d. Vijver den jubila ris toe er op wijzende hoe juist het tact volle optreden van den heer Van dér Veen In den geest der Rijnsburgers is gevallen. De heer Van den Vijver noemde de toe stand in onze gemeente over het algemeen zeer rustig, wat voor een groot deel te dan ken ls aan de kalme wijze, waarop de jubi laris zijn taak vervult. Hem werden door den wethouder nog vele voorspoedige jaren toegewenscht in de beste levens omstandigheden. Hierna richtte wethouder Schoneveld zich tot den heer Van der Veen en her innerde er aan, hoe diens echtgenoote reeds vier jaar aan het ziekbed is gekluis terd. Waar de heer Schoneveld persoonlijk heeft ondervonden, hoe ernstige ziekte in de familie storend kan werken op het waarnemen van ambtelijke functies, waar deert hij des te meer de onverdroten ijver, die de heer Van der Veen steeds aan den dag legt. Spr. besloot zijn felicitatie met den wensch. dat mej. Van der Veen eerlang weer van haar ziekbed moge worden op gericht. Als oudste der gemeente-ambtenaren voerde de heet de Wilde het woord en ge tuigde van de aangename samenwerking, welke er steeds tusschen den jubilaris en het gemeente-personeel heeft bestaan. Als geboren Fries heeft de heen Van der Veen zich spoedig aan de Hollandsche toestan den weten aan te passen. Namens het ge meente-personeel bood de lieer de Wilde den jubilaris een keurig dressoir aan. Voor al deze geiukwenschen en de stof felijke blijken van waardeering bracht de heer Van der Veen zijn welgemeenden dank. Zijn verwaohtingen voor dezen dag waren verre overtroffen! Des avonds had in de met. bloemen ver sierde raadzaal een druk bezochte receptie plaats Namens allen sprak de heer D. de Jong den heer Van der Veen toe.,Na gewezen te hebben op de moeilijke taak van de politie in het algemeen door de vele wetten en voorschriften, welke ernstige voorstudie vereischen, schetste de heer de Jong den jubilaris in zijn dagelijksche arbeid in de gemeente. Het hoog Houden van het gezag in onze dagen zoo noodig rust voor een groot deel op de schouders van de politie.. Hoewel er geen officieele com missie was samengesteld en er geen tijd van voorbereiding bestond, bleek spontaan de waardeering voor den jubileerenden politieman, zoodat door verschillende bij dragen nog eenige prachtige cadeaux kon den worden aangeboden: o.a. een zilveren eetlepel en vork met inscriptie, een 12-tal zilveren lepeltjes met theeschepje enz. In welgekozen woorden dankte de heer Van der Veen voor de tot hem gerichte hartelijke woorden en de aangeboden ge schenken. Terwijl de muziekvereenlging „Wiihel- mina" een serenade bracht en haar voor zitter, de heer Van Delft, de felicitaties van het corps overbracht, maakten velen van de gelegenheid gebruik om den jubi laris de hand te drukken, waarbij wij o.a. opmerkten ds. Peter en dr Jonker e a. Namens de gemeenteDolitie van Oegst- geest sprak de chef-veldwachter aldaar, den heer Krijger. Hij wees op de goede verstandhouding tusschen de collega's van Oegstgeest en Rijnsburg De politie van beide aangrenzende gemeenten heeft vaak contact en dan was de samenwerking met den heer Van der Veen steeds een zeer aangename. Spr. deed zijn geiukwenschen vergezeld RÉCLAME. 474 Jecovitol levertraan weten schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bii apothekers en drogisten af 0.75 p.flacon 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 15 Janaar) 1935 Hooge Prijzen 10G014425 19399 20612 22814 4oo._ 21959 22185 200.— 2984 7150 10260 15521 18592 23694 23871 100.— 638 5239 6128 8542 9450 11640 12143 16888 17907 19555 21882 Prijzen van 70.— 191 449 451 579 729 795 1155 1353 2012 2160 2205 2519 2685 2732 2837 3047 3199 3305 3362 3422 3913 4282 4?94 4384 4625 5084 5175 5179 5282 5798 5869 6209 6319 6352 6358 6393 6541 6564 6740 7033 7217 7377 7381 7384 7429 7491 7502 7503 7708 7730 7799 7874 8083 8125 8169 8281 8298 8453 8477 8521 8535 8873 9209 9241 9244 9432 9757 9891 9986 9990 10059 10202 10243 10492 10594 10644 10690 10753 10765 107S1 10870 10885 11013 1 356 11610 11637 11774 12049 12191 12203 12428 12476 12514 12576 12729 12817 13196 13217 13287 13944 13952 13981 14169 14227 14370 14466 14524 14723 14935 15076 15117 15152- 15307 15505 15526 15696 15766 15852 16238 16311 16379 16644 16938 16948 17054 17170 17420 17445 17490 17538 17615 17876 17942 13621 18737 18743 18771 18866 19473 19684 19819 20339 20637 20729 20802 20943 21205 21307 21548 21617 21662 21795- 22072 22338 22345 22375 22413 22437 22478 22497 23051 23187 23305 23331 23585 23711 23817 23885 Nieten 54 111 186 459 510 528 838 849 895 1118 1120 li95 1608 1699 1721 2086 2134 2135 2643 2680 2695 7 237 665 1083 1446 1977 2358 2848 3196 3554 3891 4069 4583 4896 5186 5451 6009 6412 6518 6865 7301 7737 7949 8186 8698 9367 9861 30 40 240 355 761 800 1109 1110 1516. 1519 2019 2043 2363 2425 2860 2866 3290 3328 3622 3631 3892 3928 4212 4215 4609 4695 4902 5013 5220 5241 5475 5499 6092 6101 6423 6436 6573 6598 6963 7042 7341 7359 7742 7777 7950 7970 8192 8304 8766 8778 9440 9486 2S56 3342 3662 3965 4276 4699 5044 5280 5610 6131 6475 3094 3345 3770 4027 4293 4710 5048 5330 5627 6140 6476 6642 6691 7066 7070 7376 7406 7781 7821 8002 8036 8310 8518 8953 9009 9536 9571 3153 3420 3785 4048 4400 4715 5087 5344 5810 6197 6479 6692 7125 7660 7905 8050 8605 9055 9627 226 608 940 1219 1785 2137 2734 3166 3432 3837 4050 4491 4719 5121 5412 5814 6219 6480 6754 7146 7682 7919 8061 8618 9081 9678 227 643 95» 1273 1883 2162 2797 3178 3509 3843 4063 4517 4815 5170 5425 5913 6261 6505 6753 7221 773 li 7941. 81751 8695 9205 9733 9966 10082 10137 10192 10252 10311 10423 10430 10508 10575 10589 10639 10654 10718 10750 10887 10894 ,11030 11108 11211 11218 11312 11323 11324 11352,11457 11463 11570 11664 11680 11710' 11736 11742 11769 11822 11824 11900 11977 1203»! 12050 12074 12109 12158 12302 12315 12355 12363 12404 12436 12452 12469 12509 12673 12683 12685 12824 12858 12879 12916 13007 13073 13093 1316 13219 13334 13354 13394 13397 13473 13493 13503. 13511 13513 13541 13576 13638 13749 13771 13780] 13817 13859 13863 13890 13909 13936 14131 14173 14175 14208 14276 14299 14389 14396 14490 145341 14573 14783 14834 14839 14861 14883 14894 1491» 14934 15118 15124 1515o 15215 15260 15281 152941 15298 15302 15304 15374 15377 15492 15529 1557» 15626 15709 15748 15774 15829 15864 15874 16003' 16032 16110 1614G 16173 16210 16280 16285 163001 16301 16423 16508 16564 16578 16596 16621 16623' 16663 16716 16717 16720 16722 16723 16800 168921 16894 16925 16926 16932 17045 17053 17087 172031 17215 17232 17301 17305 17337 17374 17399 17514] 17571 17573 17621 17626 17651 17664 17670 176931 17731 17745 17752 17756 17896 17925 17962 17933! 18005 18023 18123 18184 18341 18432 18446 184S3; 18495 18500 18501 18756 18973 18979 18990 19(ü2j 19016 19072 19138 19200 19405 19518 19523 195?S 19560 19617 19654 19680 19760 19809 19851 19873 19933 19979 20168 20181 20220 20288 20310 20314 20353 20405 20468 20499 20534 20597 20642 20727 20733 20769 20879 20950 20963 20976 21070 21089 21122 21273 21330 21409 21604 21606 21663 21707 21732 21763 21771 21806 21860 21919 22075 22088 22255 22288 22293 22308 22309 22371 22377 22393 22412 22422 22510 22554 22611 22622 22623 22675 22685 22688 22752 22790 22877 22921 22986 23046 23106 23172 23238 23270 23357 23375 23477 23488 23496 23659 23670 23689 23740 23756 23759 23775 23862 23889 23897 23965 Verbetering 5e klasse, le lijst: De le regel- van prijzen met 70— no. 52, enz., vervalt; m. z. 92, 309, 409, 518, 527, 651, 1099 en 1152, allen met 70.—. Op de lijst van gisteren ontbraken de volgende nummers, welke nieten waren: 52 78 87 137 150 196 210 234 gaan van een schitterende fruitmand. Nadien verschenen ter receptie het bestuur van de Burgerwacht en de Brandweer, als mede vele particulieren. Bovendien heeft de heer Van Veen in zijn woning nog vele felicitaties en stoffe lijke bewijzen van waardeering mogen ont vangen. Talrijke bloemstukken en fruitmanden van onderscheidene vereenigimgen vulden zijn kamers. Het is voor den jubilaris en zijn familie een ware feestdag géworden, die nog lang in de herinnering" zal voortleven SASSENHEIM. Raadsagenda. Morgenmiddag te 2 uur vergadert de gemeenteraad ter behandeling der volgen de agenda: 1. Notulen. 2. Benoemmg leden en plaatsvervangen de leden Stem'oureaux. 3. Presentiegeld leden stembureaux. 4. Wegenbelasting. 5. Wijziging verordening" op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager en voor het uitgebreid lager onderwijs. 6. Wijziging verordening tot heffing van belasting op <ir» honden. 7. Vaststelling pensioengrondslagen bur gemeester secretaris en ontvanger 8. Bezoldiging werkzaamheden Burger lijken Stand. 9. Verdeeling en tijd werkzaamheden van den Burg. Stand. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7