bij het Kind VJSJSS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 Januari 1935 RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. KANTONGERECHT ALPHEN Kantonrechter mr. J. W. H. Nieolai. In totaal stonden 44 zaken ter rolle, terwijl de zitting dte 's morgens om 10 uur aau- vmg. duurde tot 's avonds 7 uur. Allereerst kwam weer aan de orde de uitgestelde zaak tegen wed Den H geboren K te Woubrugge. ter zake het slachten van een kalf waarvan geen aangifte was gedaan en zonder dat zij in het bezit van een slachtvergunning was. Deze zaak was reeds 5 a 6 keer in behandeling geweest. Thans verscheen verdachte 'elf. Door a betrokken verbalisanten den gemeente veldwachter Terh. en rijksveldwachter D. was positief verklaard, dat verdachte had gezegd dat het haar kalf was. Door ver- dachte's verdediger mr. H E. La Gro van Bodegraven was zulks ontkend, ook ver dachte ontkende dit tegen verbalisanten te hebben gezegd. Zij verklaarde, dat zij huishoudster bij haar- zoon was en sinds enkele jaren de boerderij, vee en inventa ris aan haar zoon in eigendom was over gegaan. De kantonrechter vroeg verdachte of zij dan misschien dit kalfje van naar zoon had gekregen, wat zij eveneens ont kennend beantwoordde. De veldwachter Terh. nogmaals als getuige gehoord, bleef bij zijn verklaringen. Verdachte deelde voorts mede. dat haar zoon ziek was ge weest en het kalfje best aangegeven zou zijn geworden, ware het niet dat door de knechts de binnenboel en afval was begra ven. Mr. La Gro meende, dat hier moge lijk bij verbalisanten een vergissing in het spel was. daar verbalisanten echter bij hun verklaringen"bleven, werd de zaak nogmaals aangehouden" Thans om den zoon van verdachte te hooren. J. M. Kr. had op 21 October 1934 de vis- scherijwet overtreden eh was te dier zake verbalisebrd door den veldwachter Terh. v Woubrugge, die thans als getuige werd gehoord. Verdachte had ter vorige zitting de ten laste gelgde. feiten ontkend en voor gegeven dat hij met een Indisch man uit v.sschen was gegaan, die echter over de vangst teleur was gesteld en zijn hengel had neergelegd. Deze had echter met aas gevischt, terwijl verdachte met deeg had gevischt. De verbalisant verklaarde even wel dat verdachte met aas had gevischt. De ambtenaar van het O. M. achtte door deze getuigenverklaring het feit bewezen en vorderde een geldboete zonder het vis- schen van een vischacte van f. 5 en id. zonder in bezit te zijn van een schrifte lijk bewijs van den eigenaar van het wa ter eveneens van f. 5 sub. 2 x 2 d. met verbeurdverklaring van het inbeslaggeno- men vischtuig. Veroordeeling conform. A. v. V. uit Nieuwerbrug had zich als hoofd der zuivelfabriek „De Globe" ter verantwoorden wegens overtreding der hinderwet n.l. het niet hebben van een roetvanger op de fabrieksschoorsteen Uit de verklaringen van verbalisant den rijks veldwachter N. bleek ondermeer dat het publiek en omwoners der fabriek zeer veel last hadden ondervonden van het roet van dezen schoorsteen. De omgeving bleek dik wijls bijkans zwart te zien. Het aantal klachten was dan ook legio. Een techni sche puzzle bleek het evenwel te zijn ge weest of een roetvanger het euvel al of niet zou verhelpen. Verdachte gaf de fei ten toe en deelde mede. dat men een roet vanger had aangebracht en het toen nog veel erger was geworden. Men heeft dan ook de roetvanger weer van den schoor steenweggenomen en toen verschillende proeven genomen met allerlei soort steen kolen. Inmiddels heeft men het goede soort gevonden en het euvel is verholpen. Verdachte meende echter niet in overtre ding te zijn geweest en beriep zich om een verordening of vergunning van B. en W. der gemeente Bodegraven, waarin vol gens hem zulks niet stond voorgeschreven doch wel kon worden gevorderd. De amb tenaar van het O. M. overwoog in zijn re quisitoir dat verdachte niet aan de ge stelde voorwaarden had voldaan en vor derde een geldboete van f. 10 subs. 5 d. De verdediger mr. La Gro betwistte de be voegdheid van den rijksveldwachter om proces-verbaal op te maken. Z.i. was het een zaak tusschen B. en W. en verdachte. Voortdurend is onderhandeld met B. en W. en overleg gepleegd. Men heeft van alles geprobeerd, terwijl bleek toen een roetvanger was aangebracht het euvel nog erger werd. Hij achtte een boete van f 10 zwaar en indien de kantonrechter meende dat verbalisant wel bevoegd was geweest, bepleitte hij een uiterste clementie. De ambtenaar repliceerde dat verdachte wij ziging der voorwaarden had moeten vra gen. De kantonrechter achtte verbalisant wel bevoegd en was van meening dat ver dachte niet aan de gestelde voorwaarden der Hinderwet had voldaan en veroordeel de verdachte tot f. 5 subs. 2 d. Dezelfde verdachte had zich hierna te verantwoorden wegens overtreding der ar beidswet. Een viertal arbeiders had ge werkt in den aangegeven rusttijd van 12 tot 2 uur. Verdachte gaf een en ander toe doch deelde mede dat een en ander was geregeld door den bedrijfschef, daar hij veel van huis was. De verdediger mr. L. Gro voerde aan dat de uitvoering der ar beidswet in dit bedrijf dikwijls zeer moei lijk ls, gelet op het bederf, doch intus- schen maatregelen waren genomen om den bedrijfschef verantwoordelijk te stel len in het vervolg. Gelet op vroegere over tredingen vorderde de ambtenaar 4x1 dag hechtenis. De verdediger vond de straf zeer zwaar en bracht naar voren dat door onkunde geen register was bijgehouden. Hij hooDte voorts dat de kantonrechter er overigens rekening mede wilde houden met de moeilijke omstandigheden waaron der verdachte deze fabriek weer rendabel had moeten maken. Uitspraak 4 x f. 1 sub. 4 x 1 d. C. B. had een kalf laten slachten door den slager de L., zonder aangifte te doen of hl bezit te zijn geweest van een slacht vergunning. De agent van politie A. K., als verbalisant, bevestigde deze feiten. Verdachte had gezegd ter vorige zitting dat haar zwager opdracht tot slachten had gegeven, terwijl zij naar de kerk was. Deze zwager verklaarde evenwel dat ver dachte zelf opdracht had gegeven, boven dien deelde hij mede dat verdachte het financieel hard had te verantwoorden. Eisch f.8.subs 4 dagen. Uitspraak f.12 subs. 6 dagen. L. N. P. E., van beroep slager, was ver- -RECLAME- HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatiek-verschijnselcn verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voordat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheumatiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrich ten. Het werd langzamerhand zoo erg. dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijn lijke vinger-gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen ver minderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kru schen Salts genomen had." M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvol doende werking der afvoerorganen. Kru schen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis" zal de afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting Inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. 4743 baliseerd omdat zijn slachtplaats niet aan de bepalingen en voorschriften der vleeschkeuringswet voldeden Als getuige- deskundige werd gehoord de rijkskeur meester en rijksveearts M K. uit Nieuw- veen. Deze die een zeer uitvoerig en ge documenteerd rapport uitbracht was tot de conclusie gekomen, dat de slachtplaats een behoorlijke ruimte biedt voor het slachten van 1 rund of 2 varkens tegelijk. Ook verlichting en hygiëne waren volko men in orde bevonden Benevens een paar kleine afwijkingen die door verdachte in orde zouden worden gemaakt kwam des kundige tot de conclusie dat de slacht plaats aan de eischen voldoet De amb tenaar achtte dan ook het bewijs niet ge leverd en daar de slachtplaats aan» het Kon. Besluit van 1921 voldeed, vorderde ontslag van rechtsvervolging. De kanton rechter, dezelfde meening toegedaan, sprak verdachte vrij. J. Dr. en Br. uit Boskoop hadden de crisis-zuivelwet pvertreden De betrokken ambtenaar-verbafisajit gehoord, bleek een verkeerd rapport bij zich te hebben zoodat hij zich niet kon verklaren, waarop deze zaak werd aangehouden. Als volgende overtreder der crisis- zuivelwet had zich hierna te verantwoor den W. D uit Rijnzaterwoude die een hoe veelheid boter in voorraad had gehouden, hetwelk in beslag was genomen daar hij hiertoe niet gerechtigd was. Verdachte voerde ter verdediging aan de boter in voorraad te hebben gehad voor eigen ge bruik. Hij karnde nimmer anders dan voor eigen verbruik. Wekelijks werd door hem een rapport opgezonden en reeds meer waren ambtenaren bij hem wezen controleeren, waarbij nooit een opmer king was gemaakt, hij kon zich dan ook moeilijk begrijpen in overtreding te zijn geweest. Zoowel in 1933 als in 1934 had hij geen boter verkocht. De betrokken verbalisant, een ambtenaar der crisis- zuivelwet meende evenwel dat verdachte boter had verkocht aan zekere E. Boven dien had hij vergunning moeten hebben om voor eigen gebruik te karnen of boter in voorraad te houder Verdachte ont kende dit en beweerde: ik had wat hool- boter, schelboter en grasboter. De twee eerstgenoemde soorten had hij eerst wil len gebruiken en dan de grasboter willen houden voor wintervoorraad De ambtenaar vorderde evenwel een geldboete van f. 20, subs 10 dagen met verbeurdverklaring van de opbrengst der inbeslaggenomen boter, omdat verdachte geen vrijstelling of vergunning had gehad. Verdachte be riep zich op goeder trouw en zette nog maals zijn meening uiteen, daar hij meende onschuldig te zijn. Wat de amb tenaar deed opmerken: zoo onschuldig ziet u er toch niet uit. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10.subs 5 dagen eveneens met verbeurdverklaring van de opbrengst der inbeslaggenomen boter. Verdachte vroeg dan aan den kan tonrechter of hij de inbeslaggenomen potten en pan terug kon krijgen, ook dit bleek evenwel niet te gaan. Een langdurige behandeling vorderde de zaak tegen G te Boskoop, wien ten laste was gelegd het verkeer over den openbaren weg te hebben belemmerd. Het ging hier over een gedeelte van de Bur gemeester Colijnstraat en Badhuisweg. Verdachte beweerde dat dezen weg zijn eigendom was en wel een openbaai voet pad was doch geen openbaren rijweg. Ver schillende getuigen a decharge bevestig den deze bewering. Na ampele bespreking werd verdachte dan ook vrijgesproken. Een tweetal personen uit Nieuwkoop en Zevenhoven waren ten laste gelegd niet te hebben gekroosd. Verdachten beriepen er zich op dat zij dit niet verplicht waren. Deze polderschouw had men hen op wil len leggen blijkens een verordening dier gemeente dateerende uit 1850 omstreeks. De kantonrechter ontkende de bevoegd heid der gemeente en overwoog dat een dergelijke schouw alleen kon worden ge regeld door een verordening van den des- betreffenden rolder Belde verdachten werden dan ook vrijgesproken. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. o HUISHOUDSTER VAN HET LEVEN BEROOFD. De caféhouder C. J. M. uit Middelburg, die op 27 Mei van het vorig jaar zijn huls houdster van het leven beroofde, door haar na een woordenwisseling een messteek te' geven, ls door de Mlddelburgsche Recht-' bank wegens doodslag veroordeeld tot 5 Jaar gevangenisstraf. Zoowel het O.M. als de verdachte teekenden tegen dit vonnis appèl aan. Door den advocaat-generaal bij het Haagsch Gerechtshof ls ln hooger beroep tegen M. 8 jaar geëlscht. Het Hof heeft met verbetering van gronden het vonnis van de Mlddelburgsche Rechtbank bevestigd. o DE BRANDSTICHTING TE KAATSHEUVEL. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch zette de behandeling voort van de be kende brandstichtingsaffaire te Kaats heuvel. Gisteren had zich te verantwoor den de Rotterdamsche koopman en zaak waarnemer A. J. M„ verdacht vader en zoon S. te Kaatsheuvel te hebben geadvi seerd tot het stichten van brand in hun fabrieken, terwijl hij mede voor hen heeft opgemaakt een valsche schuldbekentenis op naam van de firma Paul te Bristol (Engeland) tot een bedrag van f. 5000. welk bedrag de firma S. niet schuldig was. De advocaat-generaal achtte de recht bank niet bevoegd, aangezien de valsch- heid in geschrifte te Rotterdam was ge pleegd. dus niet ln het arrondissement 's Hertogenbosch. Op juridische gronden eischte hij vrijspraak Voor wat de medeplichtigheid aan de brandstichting betreft, eischte de advo caat-generaal ontslag van rechtsvervolging De verdediger, Mr. Hengst uit 's Her togenbosch, sloot zich daarbij aan cn pleitte op Juridische gronden, dat de ver dachte geen veroordeeling kan treffen. Uitspraak 28 Januari. o KANTONGERECHT TE LEIDEN Gistermorgen stond de winkelier J. H. P alhier terecht omdat de agent van po litie Eversen in een kast in de woonkamer grenzende aan den winkel 5 flesschen Je never had aangetroffen, terwijl verdachte alleen in 't bezit was van een vergunning voor verkoop van alcoholvrije dranken (Bi. Verdachte erkende dat de hoeveel heid sterke drank ln de kast aanwezig was maar het was voor eigen gebruik geweest. De ambtenaar van het OJd. eischte f. 5.— boete of 3 dagen hechtenis. De kanton rechter ging niet met de lichte eisch vna het O.M accoord en veroordeelde ver dachte tot f. 20.boete of 10 dagen hech tenis en verbeurdverklaring van de lnbe- slag genomen 5 flesschen jenever. P. S„ arbeider te Leimuiden stond te recht omdat hij in een polder onder Lei muiden zonder jachtacte op wild gejaagd had. Het O. M. eischte f. 10.— boete of 10 dagen hechtenis. Hoewel verdachte ont kende gejaagd te hebben hield de kanton rechter zich aan de verklaringen der po litie en veroordeelde verdacht tot f. 16.4- boete of 10 dagen hechtenis en verbeurd verklaring van het in beslag genomen ge weer P. A. H., kaashandelaar uit Voorschoten stond terecht, omdat hij op 7 Dec. op de Havenbrug niet de doorgang naar rechts had vrijgelaten maar met een snelheid van 45 K.M. was gepasseerd, waardoor hij een auto van den heer Prins uit Lelden had aangereden en deze ernstig bescha digd werd. Nadat eenige getuigen ver klaard hadden, dat verdachte aan het rechterverkeer geen voorrang had verleend en aldaar te snel gereden had, eischte het O.M. f. 10.boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20.boete of 10 dagen hechtenis. AARLANDERVEEN. In de vergadering van den R.K. Volks bond onder presidium van den heer M. Heiman, liet deze de werkzaamheden van het afgeloopen jaar de revue passeeren. Na behandeling van ingekomen stukken werd mededeeling gedaan van het feit dat de navolgende bestuursleden dit jaar perio diek aftreden, t.w. Th. Verhagen; A. Hinout M. Heiman en Jae. Aartman; laatstge noemde stel zich niet meer herkiesbaar. Voorts is aftredend de heer J. Poelwijk als Ud der kascommissle. De begrooting 1935 wercl vastgesteld. De heer Honout diende hierbij van voorlichting. Na bespreking van een te maken reisje, volgde een tombola. o ALPHEN. Ontstemming over de nieuwe loonregeling Naar wij vernemen, ls bij verschillende gemeente-ambtenaren ontstemming gere zen, over het feit en de wijze waarop de met ingang van 1 Januari jl. in onze ge meente in werking getreden verordening, waarbij de jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel en ambtenaren zijn vastgesteld, wordt toegepast. De ontstem ming bestaat niet over de verlaging der jaarwedden of salarissen, doch in hoofd zaak omdat men van meening is, dat de verschillende kortingen die voor het niet voldoende aantal dienstjaren en het niet hebben van diploma's worden toegepast, in strijd zijn met de regeling zooals men in het georganiseerd overleg en den raad heeft vastgesteld of voorgesteld. Alge meen kan dan ook worden verwacht dat bezwaren bij B. en W. en den raad zullen worden kenbaar gemaakt en op wijziging van de nieuwe regeling of andere toepas sing zal worden aangedrongen. Ned. Chr. Reisvereeniging. Uitgaande van de afd. Rijnstreek van de Ned. Chr. Reisvereenlging werd in het Nut een filmavond gehouden, geopend door den heer G. v. Staalduinen, die bij zondere woorden van welkom sprak tot de aanwezige hoofdbestuursleden. Hierna werd een aanvang gemaakt met de ver- toonlng van de projectie over de Jubileum reis 1935 per s.s. Veendam naar Noor wegen en Schotland. Deze keurige film werd op aangename wijze toegelicht door den heer Risseeuw. Ook de andere films waren zeer mooi en genoten veel belang stelling. Dé'avond werd gesloten döor het hoofdbestuurslid de heer Westerhoud. Het geheel werd opgeluisterd door muziek van Radio Hertog. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De C.H. klesver. „Groen van Prinsterer" alhier kwa min alg. ledenvergadering bij een in'het wijkgebcmw „Bethel", onder lei ding van den heef1, C. Koren. Na opening met schriftlezing en gebed, heette de voor- zlter de aanwezigen hartelijk, welkom. De notulen van den secretaris den heer M. v. Vollenhoven werden onveranderd vastge steld. Een korte bespreking volgde over het laten optreden van sprekers voor de C.H. ln de volgende maand. Besloten werd als spreker uit te noodlgen mr. J. H. de Visser, terwijl ook voor de a.s. Prov. Statenverkie zing bekende sprekers zullen worden uit- genoodigd. Het hoofdpunt van de agenda kwam nu aan de orde n.l.' de vaststelling der candldatenlijst voor de a s. Statenver kiezing. Besloten werd deze lijst als volgt vast te stellen: 1. H. v. Boeijen; 2. Jac. Wil brink; 3. C. Koren; 4. A. P. Tolk; 5. Stelkel; 6. W. Broer; 7. W. Knossen; 8. B. Spreij; 9. W. A. Boot: 19. J. H Rutlng; 11. I. Hoo- gendoorn: 12 H. G. Jonker; 13. Prof. Zwaan; 14 Breda; 15 Mr. L. Spreij; 16. G. J. v. d. Stoel; 17. de Rhede; 18. G. Zonne veld; 19. P. J. Hoeken; 20. Mr. J. J. Smal. Als afgevaardigden voor de vergadering te Lelden werden aangewezen de heeren M. v. Vollenhoven; Ph. Boot; dr. Bos; A. P. Tolk; Bos; C. Koren; W. J Spreij en B. Spreij. Bij de rondvraag volgden tal van bespre kingen é.a. over de al of niet erkenning van het georganiseerd overleg, speciaal hier ter plaatse, de nieuwe loonregeling voor het gemeente-personeel, wat betreft haar toe passing. del everingen aan de gemeente en dergelijke aanglegenheden, die door den voorzitter werden beantwoord. Hierna slui ting. Blijkens 't financieel overzicht over 't 4e kw. 1934. bedraagt de opbrengst van kapel Gouwsluls van Uitbouw der Ned. Herv. Kerk f. 56.36'/!. Onze jeugdige plaatsgenoot J. K. had het ongeval met zijn rijwiel zoodanig te vallen, dat de jongen zijn rechter-sleutel- been brak. Dr. N. verleende de eerste hulp. o ALKEMADE. Vergadering der R.K. Kiesvereeniging. Alhier werd de jaarvergadering gehou den der centrale R.K. Kiesvereeniging Al kemade. Voorzitter de heer Jagers, die er zijn genoegen over uitsprak dat alle Paro chiale afdeelingen vertegenwoordigd zijn. Spr. wenschte de bestuursleden met hun gezinnen een voorspoedig 1935 toe. Nadat de secretaris de notulen had gelezen, wer den deze onveranderd goedgekeurd. Volgde het jaarverslag van de centrale kiesver eeniging. Dair niemand het woord ver langde, bracht de voorzitter dank aan den secretaris voor diens keurig verslag. Hierna werden de jaarverslagen der Parochiale af deelingen gelezen,'die alle wezeh bp de een heid bij de kiezers en de vereênïging. De voorzitter dankte 'de parochiale afdeelingen Uit het finantleel verslag bleek, dat er een batig saldo is van ruim f. 77. De afgevaar digden van Oude-Weterlng en Rijpwetering daartoe verzocht, bevonden de rekening in orde, welke door hen als accoord werd ge- teekend, Door de afgevaardigden van de Kamercentrale Statenkleskring Gouda werd verslag uitgebracht van de gehouden vergadering. De samenstelling der groslijst van candidaten werden gesteld de heeren M. P v. d. Weijden, A. C. Deerenberg, Jhr. von Fisenne. baron van Wijnbergen, H. G. de Boer en P. de Jong Czn„ Wat de bespre king der a s. gemeenteraadsverkiezing be treft. zal later met een definitief voorstel gekomen worden. Het bestuur der centrale kiesvereeniging zal voortaan bestaan uit 10 personen. De contributie werd bepaald op 20 cent per lid voor den tijd van 1 jaar. Hierop volgde sluiting. BODEGRAVEN. Aan de gevolgen overleden. De 34-jarige J. v. d. Zwaan alhier die, tengevolge van het onvoorzichtig overste ken van den rijweg door een auto werd aangereden, is aan de daarbij opgeloopen verwondingen overleden. De heer v d. Z. was gehuwd en vader van drie kinderen. Teraardebestelling van den heer J. Tuinenburg. Onder groote belangstelling werd op de begraafplaats „Vredehof" uit zijn ouder lijke woning aan de Emmakade, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Tuinenburg, wonende te Voor burg en werkzaam bij de N.Z.H. Van de zijde van het personeel der Mij. bestond voor deze droeve plechtigheid veel belang stelling. Op de begraafplaats werd ge sproken door den heer Müller, die sprak over het tragische verlies voor de zwaar- getroffen ouders, die nu in korten tijd hun derde volwassen kind verliezen. Daarte genover wees hij echter op den troost van het Evangelie. Vervolgens voerde een van de collega's van den overledene het woord, die ln warme woorden het verlies besprak dat zijn collega's lijden door den dood van hun vriend. Tenslotte dankte een fa milielid, inzonderheid voor de groote be langstelling van de zijde van de Tram wegmaatschappij. o BOSKOOP. Tollen Goudscherijweg. Bij het comité hier ter plaatse, dat zich gevormd had met het doel de tollen aan den Goudschen rijweg te laten verdwijnen is thans bericht ingekomen van het Ge meentebestuur van Gouda, dat de ge meenteraad besloten heeft de tollen we derom onderhands te verhuren. Tegen een drietal personen ls door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der Arbeidswet (het niet voorhanden hebben van een arbeids- register.) HEDEN Amicltia Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel dept. Lelden. Spr. Th. Llgthart over de Japansche Industrialisatie; 8 uur nam. Nutsgebouw: Bijbellezing door den heer Voorhoeve. 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Tweede Volkszang avond: 8 uur nam. Volkshuis: Spr. mevr. Boldlngh—Goe- mans over Jeanne Oterdahl, 8.15 uur nam. Woensdag. Jeruël: Spr. ds. Siegers. 8 uur nam. Ned. Leger des Hells (O. Vest 181): Sa menkomst te 8 uur nam. Oud-HortuszlchtLedenverg. afd. Lelden Ned. Chr. Relsver. 8 1/4 uur nam. BIOSCOPEN, Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De Wonderbar". Woensdag ep Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Maskerade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De man met de wassen beelden". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8u. njn. „Het gestolen document". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 81/4 u. nam. „Voortvluchtlgen". Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uür töt v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807: E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, telef. 3553, en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef.274. RECLAME. 4714 itaan gebracht zonder "innemen." WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK Het Is de politie mogen gelukken een tweetal Chauffeurs op te sporen, die er van worden verdacht elk voor zich aan de Gouwestraat een gemeentelijke straatlan taarn té hebben stuk gereden. Het tweetal, dat onmiddellijk de vernie ling toegaf, verklaarde zich direct bereid de aangerichte schade te zullen vergoeden. o- HAZERSWOUDE. - De heer K. Erkelens alhier is benoemd tot secretaris van de pl. Commissie van District V van de Landbouwcrisis-organi satie. NIEUWKOOP. Baldadigheid. Alhier waren eenige jongens met el kaar aan het sneeuwballen gooien. Zij hadden daafbij tevens de ongepaste aar digheid de voorbijgangers ook met sneeuw ballen na te werpen. Een passeerende auto bestuurd door den heer G, uit Alphen aan den Rijn. die 't portierraam van zijn auto open had staan, was ook een welkom mik punt. Een sneeuwbal werd door het open staande portierraam gegooid en raakte de echtgenoote van den heer G. in het oog, zoodat dit opzwol en blauw werd. Bij de politie is van deze baldadigheid aangifte gedaan, zoodat het te hopen is dat deze ongepaste aardigheid behoorlijk gestraft zal worden. Het zal tevens een aansporing van de politie zijn om bij sneeuwval nauw lettend op het sneeuwballen ln het open baar toe te zien en de overtreders te ver baliseeren. Men zij dus gewaarschuwd! W. Verburg t Op 68-jarigeh leeftijd overleed in de Meije onder deze gemeente de heer W. Verburg. De overledene heeft zich in het maatschappelijk leven gedurende tal van jaren zeer verdienstelijk gemaakt en was o.a. indertijd brandmeester voor deze Ge meente in die buurtschap en Ud van de ingelanden-commfsslê voor den Polder Nieuwkoop en Noorden, van welke functie hij in het vórig ja8ür 0)11 gezondheidsrede nen ontheffing vroeg en verkreeg. De consecratie der nieuwe R.K. Kerk. Naar wij vernemen zal de consecratie van de nieuw gebouwde kerk door den Bisschop van Haarlem plaats hebben op Donderdag 14 Februari a.s. In een gecombineerde bestuursverga dering van de R.K. Kierver. te Nieuwkoop en Noorden is bij loting uitgemaakt dat de gezamelijke candidatenlijst de plaatsen 1, 3, 5 enz. zuljcn worden ingenomen door een candidaat van de Kiesvereeniging alhier en 2, 4, 6 enz. door een candidaat uit Noorden. Tevens is besloten om zoo mogelijk een ge meenteprogram samen te stellen. o NIEUWVEEN. Wat er voor de hagelslachtoffers gedaan werd. Het onderstaande ontleenen wij aan het rapport dat door den burgemeester in de jl. gehouden raadsvergadering voorge lezen werd. a. Vooral door den heer M. P. v. d. Weyden verkreeg het hagelramp-comité 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6