LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 15 Januari 1935 RECHTZAKEN. CRISIS-BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. SCHEEPSVERBINDINGEN. SPORT. MARKTBERICHTEN. WEERBERJCHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT y. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 774.1 te Valencia. Laagste stand: 750.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 18 Jan.: Meest zwakke wind uit Noordelijke rich tingen. Nevelig tot halt bewolkt. Weinig ol geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. BCITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon, Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hooge-druk-gebled verplaatst zich in Noord-Oostelijke richting, maar breidt zich ook naar het Zuid-Oosten uit. Of schoon bij IJsland een nieuwe daling op treedt, nemen aanvankelijk de vorstkansen weer toe. In Scandinavië is de vorst in Midden-Zweden weer zeer streng gewor den en zij zal vermoedelijk het volgende etmaal nop toenemen: ook in Duitschland nam de vórst gemiddeld iets toe, vooral in het Westen, en er is weer op ver scheidene plaatsen sneeuw gevallen. Op de Britsche Eilanden is de tempera tuur nog boven normaal maar iets da lende bij: opklarende lucht, alleen in Oost-Frankrijk en het Westen van ons land ls de temperatuur merkbaar geste gen, terwijl te De Bilt reeds vorst ln den nacht voorkwam. Alleen aan de Noorsche kust en bij IJsland komen nog krachtige winden voor, in onze omgeving is de wind zwak en wordt veel mist gemeld. LCCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4'/s gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1'ls gr. C. (45 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. V.m. te 1 u. 13 min.; n.m. te 1 u. 35 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.45 nam. tot 7.33 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 15 Jan. op: 12 u. 13; onder 5 uur. HUISZOEKINGEN EN MERKWAARDIGE ONTDEKKINGEN. MED AN, 15 Jan. (Aneta). De gewestelijke recherche verrichtte huiszoekingen bij de leiders van de Partal Indonesia in verband met aanwijzingen welke duldden op po gingen om het vergaderverbod illusoir te maken. Het resultaat was dat vele bescheiden in beslag werden genomen. Hierbij bevond zich een brochure, welke per post uit Holland ln enveloppe was toe gezonden met éen reclame voor haarwa ter, terwijl de brochure zelve getiteld was „De Zaaier" en de omslag een Bijbelsche voorstelling vertoonde. Als uitgeefster werd aangegeven de „Vereenlglng tot bevorde ring van verspreiding der Heilige Schrift". De Inhoud dezer brochure echter bleek van zuiver communistischen aard en be vatte een handleiding voor illegale actie. Er hadden geen arrestaties plaats. Het onderzoek van de bescheiden duurt voort. DE NERVOSITEIT IN DE INLANDSCHE WERELD. Naar aanleiding van de pestvaccinatie. BATAVIA, 15 Jan. (Aneta) Blijkens Inlichtingen welke bij het Blnnenlandsch Bestuur nader zijn ingekomen omtrent de nervositeit in Inlandsche kringen door de massale vaccinatie veroorzaakt, staat deze stemming in het Soemedangsche op zichzelf. In een der districten aldaar stroomde een 200-tal dessamenschen samen en verzette zich tegen de punctie en de maatregelen ter isolatie. De resi dent van Bandoeng zond onmiddellijk een vrachtauto met veldpolitie naar dit dis trict, terwijl ook de regent en de assistent resident zich derwaarts begaven. Het ge- heele geval liep met een sisser af, nadat de regent de bevolking had toegesproken De bijeengestroomden gingen hierop rustig uiteen. Het was dan ook niet noodlg ar restaties te verrichten. In den loop der volgende week wan neer voldoende vaccin beschikbaar zal zijn zal de afwisselende vaccinatie vervan gen worden door een algemeene vac cinatie. Hiermede wordt begonnen ln Tjlmahi, Rantjaekek, Garoet en Taslk- malaja. Reeds zijn hiervoor maatregelen tot registratie genomen en het merkwaar dige hierbij is, dat ln deze districten alles volslagen rustig blijft. Volgens den resi dent van Bandoeng is er dan ook geen enkele aanleiding tot ongerustheid. Wel licht echter zullen enkele ontevreden ele menten onruststokers deze gelegenheid te baat nemen om de bevolking op te hitsen. In deze richting wijst ook het geval dat zich te Ngamplang heeft voorgedaan, waar een aantal dessalieden, met een golok (kapmesj gewapend, bijeenstroom- den, ofschoon ln het betrokken gebied noch vaccinatie, noch registratie voor de vac cinatie aan de orde was. Dit Incident heeft zich enkele dagen geleden voorge daan. Toen het bestuur dan ook Infor meerde naar de aanleiding van deze sa menscholing, bleek het dat de bevolking zich slechts wilde overtuigen wat zon ge schieden. HAAGSCHE RECHTBANK. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE NIEUWVEEN. Voor de Haagsche Rechtbank heeft heden gediend de zaak van J. H. P. U„ arts, wo nende te Langeraar, gemeente Ter-Aar, verdacht, dat hij, te Nleuwveen, althans in het kanton Alphen aan den Rijn op of omstreeks 20 Augustus 1934 op den Dorps weg althans op een openbaren rijweg met een door hem bestuurd vierwielig mo torrijtuig hoogst roekeloos, onvoorzichtig, onhandig en onachtzaam en met een zeer groote snelheid heeft gereden, tengevolge van welk rijden er een aanrijding plaats had tusschen dat motorrijtuig en een rij wiel, waarop Hendrikus van Brugge, vóór verdachte uit over dien weg reed, waar door die Van Brugge, zoodanig letsel kreeg dat hij daardoor of ten gevolge daarvan onmiddellijk, althans zeer kort daarna, is overleden. Als getuige werd gehoord de deskundige ar, J. P. L. Hulst, die in het Acad. Zieken huis te Leiden het lijkje van het slacht offer. een 4- a 5-jarig knaapje, heeft ge schouwd. Het lijkje toonde vele ernstige, verwondingen. Getuige C. N. van Eyk, brigadier-majoor bij de Rijksveldwacht te Alphen a. d. Rijn, had de zaak onderzocht ter plaatse, waar het ongeluk gebeurd is. De weg is i> M. breed. Hij is recht over een zekeren af stand, tot de plaats van aanrijding. Van bochten is daar geen quaestie. Get. vond onderdeelen van een kinderfiets en glas van een autolantaarn, Aan de hand van een teekening, de plaatselijke situatie weergevend, werd een en ander nagegaan. Get. heeft het lijkje in beslag genomen en naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ge bracht. De verdediger vroeg of get. 60 a 70 KM. snelheid op den weg toelaatbaar achtte. Rechter Van der Boom vroeg of getuige automobilist was. Get. antwoordde ontkennend. Rechter Van der Boom: Dan heeft het geen zin. Get. zei nog, verd. herhaaldelijk te heb ben zien rijdeh. Men zegt, dat verd. als woest rijder bekend staat. Maar men overdrijft ook wel eens. Iemand zei b.v.. dat verd. 150 K.M. reed! Get. heeft verd, zien rijden met flinke snelheid, Get. heeft ook een doodsn hond gezien, dien verd. had overreden, voordat de aanrijding met het knaapje plaats vond. Het uitzicht ter plaatse wordt ook niet door bebouwing belemmerd. De dokter was na het ongeval van streek. Hij was zeer onder den indruk. Getuige W. v. Heusden, los werkman te Nleuwveen. vertelde, dat hij op zijn erf aan den Dorpsweg stond, toen er een jongetje op een flets aan kwam met een meisje, ook op een flets Voorbij get.'s huis komende, reden zij rechts van den weg, allebei. Het meisje reed aan den kant van den weg. het jongetje wat. meer naar links. Toen kwam de auto eraan, zeer snel. Hij reed ergens overheen. Get. kon niet zien. wat het was. Hij ging kijken en toen bleek hetfde hen a van den buurman. De auto nam een Slingerende beweging door de ove'rrljdng van den hond, Hij remde niet en reed door. De aanrijding van het jongetje heeft get, niet gezien, toen hij het jongetje zag, was het ongeluk al gebeurd. Het lag links van den weg, onder een heg. De fiets lag rechts. Het is mogelijk, dat de fiets ver plaatst is. Verd is nóg doorgereden ha de aanrijding en in aanraking gekomen met een brugleuning en een telefoonpaal. Dat het jongetje links den weg ls overge stoken, heeft get. niet gezien. Hij had op dat oogenblik zijn aandacht bij den hond. Tusschen den dooden hond en het jongetje schat get. den afstand op 90 Meter. De lengte der rechtzaal, waarnaar de presi dent vroeg, schatte get. op 40 M. (Vroo- lijkheld; de lengte is belangrijk minder). Verd. heeft tot get. gezegd, dat hij hard had gereden. Verdachte zei, dat hij dit laatse wei kan gezegd hebben, want het ongeval trof hem erg. Op zoo'n óogenblik ls men ln staat om alles te zeggen. Get. voelde, toen hij bij het kindje was, eenige malen van achteren een schop. Omstanders gaven hem dien, maar zij deden niets, als hij hen aankeek, want zij waren laf. Getuige A. Lok stond ln de deur van zijn café, toen hij een hond hoorde gillen. Daarna zag hij, dat verd. iets aanreed. Dat was het jongetje. Het aangeredene get. kon het niet aanstonds onderschelden was links van den weg. Tusschen hond en jongetje schatte get. den afstand op 100 M. De lengte der rechtzaal schat hij, op 25 k 30 M. De verdediger zei, dat deze getuige de plaats, waar het kind is aangereden, niet wist. Dit ls ook gebleken uit wat hij den Rijksveldwachter heeft opgegeven. Getuige A. Rietdijk, te Nieuwveen. was op het bewuste tijdstip met een fiets op deh weg en reed des dokters auto tegemoet. Hij zag 'n meisje en een jongetje fietsen. Toen get. hen tegenkwam, reden zij rechts. Toen de dokter naderde, reed het meisje rechts en het jongetje links. Dat het jongetje ls overgestoken, heeft get. niet gezien. Toen de auto get. passeerde, is get. afgestapt om den dokter na te zien, die met groote snelheid reed. De president zei, dat getuige vroeger heeft verklaard, dat het jongetje plotse ling van rechts naar links is overgestoken. Get. zei nog, dat, toeh hij het jongetje en het meisje tegenkwam, zij naast elkaar reden. De hond kwam kalm van het erf af en liep dwars voor de auto. Get. handhaafde, dat de dokter heel hard heeft gereden. Hij rijdt altijd hard. Op de vraag van den verdediger, of de overrijding van den hond te voorkomen ware geweest, antwoordde get., dat zij niet had kunnen worden voorkomen, door de snelheid der auto. Getuige J. H. Hilders, een 15-jarig meisje te Nieuwveen, heeft met haar neefje Hendrik van Brujge, dat het slachtoffer ls geworden, gefietst. Hij reed op een kinderfietsje en was 4 Jaar. De president: Het was onvoorzichtig, dit op den openbaren weg te doen. Het was ontzettend dom, dat je zelf aan den kant van den weg fietste en het jongetje meer naar het midden van den weg liet rijden. Getuige zelde, dat, toen het. kind over stak, wij even voor de maalderij waren. Er was toen geen sprake van, dat er een auto aankwam. Get. ging niet met hem mee naar links, omdat hij wel wist, dat zij rechts moest rijden. De aanrijding zelve heeft zij niet gezien. Het kind was Ineens weg. Toen het jongetje overstak, heeft get. gekeken, of er iets aankwam. Er kwam niets. Onder het oversteken is het knaapje niet gegrepen. Verd. vroeg of het kindje denzelfden dag van Leiden naar Nieuwveen was ge fietst. Get.: Ja. Niet alleen. Vervolgens werd een 40-Jarlge getuige, H. U. Schleurhalts Tichelaar, werktuikundig ingenieur te Amsterdam, gehoord als des kundige. De weg was goed en breed, 5 M. breed, wat ouderwetsch weliswaar. 60 a 70 K.M. snelheid achtte get. niet ontoelaat baar op dezen weg. Het ontwijken van den hond onder zoodanige omstandigheden ls praktisch absoluut onmogelijk. Pogingen om een hond te ontwijken, leiden soms tot ernstige ongevallen. De verdediger vroeg, of men de auto ln zlin macht kon houden na de overrijding van den hond. Getuige: Als men met 100 K.M. rijdt over een herdershond van 75 c.M. wordt de wagen plotseling opgeworpen, 30 of 20 c.M. Dan houdt men een wagen niet! Als na de overrijding van den hond de wagen in slingering is gekomen, hangt het van de omstandigheden af, of men den wagen in korten tijd weer in zijn macht kan heb ben. De verdediger: Zou de hond niet ver morzeld zijn geweest, als de auto 80 a 90 K.M, had gereden? Rechter v. d. Boom: Daarop kan de des kundige' geen antwoord geven. Men maakt geen studie van het overrijden van h n- den! Een deskundige moet niet meer klaren dan hij kan weten. Verdachte verklaarde, dat hij 60 a 70 K.M. reed. Wagen en remmen waren ln orde. Verd. voelde, dat hij over den hond heenging. Toen ia hij zijn stuur even kwijt geweest. Hij heeft de kinderen ge zien, toen zij rechts reden. Van het over steken van den weg door het jongetje heeft hij een schim gezien. Verd. zag het jongetje oversteken en het was nog niet geheel aan den kant van den weg gekomen toen hij het aanreed. Hij ontkende schuld aan den dood van den jongen. Zwaar gaat hij gebukt onder het ge beurde De officier van justitie, mr. Cohen Tervaert, sprak woorden van deernis met de ouders De weg ls smal, slechts 5 M. breed. Het is geen hoofdverkeersweg.men kan er alleen met 60 KM. rijden als er geen verkeersobstakels zijn, maar die ob stakels waren er nu wel. Dat verd. met een buitengewoon groote vaart heeft ge reden blijkt uit de getuigenverklaringen. Door die snelheid kon hij den hond niet ontwijken. Dat het jongetje links reed doet er minder toe. Wel is het bijna onverant woordelijk een 5-Jarlg kind zoo te laten rijden, maar verboden is het niet. De schuld van verdachte bestaat uit zijn snel heid en zijn onhandig manoeuvreeren. Verd. is schuldig aan overtreding van art. 307 Wetboek van Strafrecht, maar hij is nog niet eer veroordeeld en uit hoofde van zijn beroep is hij" wel eens geondo- zaakt hard te rijden, De officier elschte daarom een geldboete van f. 250 subsid. 2 maanden hechtenis. De verdediger, mr. Klaringen, uitte zijn voldoening er óver 'dal de officier slechts een geldboete eischte; Hij betoogt dat ver dachte niet schuldig ls. Men zegt, dat hij 90 a 100 K.M.'heeft géreden, maar de ge tuigen kunnen dat niet vaststellen. De snelheid van 60 a 70 K.M., waarmede verd. zegt gereden te hebben ls niet ontoelaat baar. Nadat de hond overreden was, is de auto gaan slingeren. De afstand tusschen hond en jongen is 68 M. Aan de hand van een sltuatieteekening zette pleiter uit een dat getuige Rietdijk van zijn stand plaats het voorgevallene niet heeft kun nen zien. Het ls onverantwoordelijk zulk een jon getje zoo te laten rijden. Pleiter ontkent voorts dat verdachte onhandig gedaan heeft. Dat hij na de overrijding van den hond de wagen niet in zijn macht had, kan men hem niet verwijten. PI verzoekt vrijspraak subs, een geld boete. Pe uitspraak is bepaald op 29 Januari, —o BARMAT CONTRA „DE TELEGRAAF." „De Telegraaf" tot schadeloosstelling veroordeeld. De eerste Kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam deed vandaag uitspraak ln de civiele procedure, die de heer Julius Bar- mat tegen „De Telegraaf" heeft aanhangig gemaakt. Het betreft hier een beleedi- glngsactie tegen genoemd dagblad op grond van een op 12 Juni verschenen ar tikel onder het hoofd ,,Wle ls Barmat?" en „Ons land mag niet de vuilnisbelt van Europa worden." Dit artikel werd ge schreven naar aanleiding van het vonnis der rechtbank in een vorige civiele pro cedure Barmat contra „De Telegraaf", die juist op 12 Juni eindigde met een veroor deeling van „De Telegraaf" tot betaling van- schadevergoeding. De heer Barmat achtte zich door het artikel van 12 Juni opnieuw in eer en goeden naam aange tast. Hij vorderde thans een tweeledige schadevergoeding, n.l. f, 10.000 wegens de materieele schade en f. 20.000 wegens aantasting in zijn eer en goeden naam. Bovendien vorderde hij aanplakking van het vonnis en publicatie daarvan in de dagbladen. De rechtbank stelde Barmat ln het ge lijk en veroordeelde „De Telegraaf" we gens toebrengen van materieele schade tot betaling van f. 500.en tot betaling van f. 1000— tot betering van het nadeel door Barmat geleden, ln eer en goeden naam, Voorts werd de „Telegraaf' veroor deeld in de kosten van het geding, be groot op f 200.Het vonnis moet worden aangeplakt aan het hoofdgebouw van ge daagde en aan het Gerechtsgebouw. In haar overwegingen verwierp de rechtbank het verweer van „De Telegraaf" als zou zij in het algemeen belang hebben gehandeld, en slechts de algemeen be kende reputatie van Barmat hebben weer gegeven. Niet slechts ls de reputatie door de „Telegraaf" beschreven, welke zij voor haar rekening neemt, doch zij voegt daar haar eigen meening aan toe, Voorts over weegt de rechtbank, dat Barmat op grove wijze en onnoodlg krenkend beleedigd ls. Het beroep op algemeen belang is ook daarom verworpen, omdat zooals de DE MELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract. is voor de volgende week bepaald op 61/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 3/4 ct. per Liter. AMSTERDAM, 15 Januari. De beurs was heden nog niet over haar teleurstelling over het vonnis van het Haagsche Gerechtshof in het goudclausule proces heen en de commentaren op het vonnis maakten ook vandaag nog deel uit van het grootste gedeelte van de ge sprekken ter beurze. Hoewel de Vereeni- ging voor den Effectenhandel in deze kwestie nog geen beslissing heeft geno men, twijfelt men er niet aan, of zij zal van elke mogelijkheid om ln cassatie bij den Hoogen Raad te gaan gebruik maken. Het resultaat van het Saar-plebisciet werd gunstig geïnterpreteerd en iedereen is verheugd dat nu alle moeilijkheden automatisch uit den weg zijn geruimd en volgens Hitler's woorden niets meer een toenadering tusschen Frankrijk en Duitsch land ln den weg staat. De invloed van een en ander deed zich ln de eerste plaats op de wisselmarkt gevoelen, waar het pond sterling terugviel. De goudwis sels waren evenwel ook gedrukt, daar de dollar uiterst willig was in verband met de mogelijkheid, dat een voor de Amerl- kaansche regeering ongunstige beslissing van het Supreme Court in het goud-clau sule-proces zal ieiden tot een herstel der vroegere goudpariteit van den dollar. De noteering van den dollar steeg tot boven het gouduitvoerpunt, zoodat een nieuwe goudstroom naar de Vereenigde Staten vloeit, aldus worden de monetaire moei lijkheden nog. vergroot. Al bleef de handel uiterst kalm, de vraag overheerschte zoodat de noteeringen al gemeen hooger kwamen. Daarbij was de daling van de koersen voor dollarobligaties met betwiste goudclausule teneinde en van enkele soorten trad een klein herstel in. Van de Industrieele fondsen waren Unilevers vast, ondanks de dalingen van het pond. De noteering steeg pl.m. 1 pet. Ook Philips waren goed gedisponeerd en trokken na fractioneel hooger inzet nog 1 pet. aan. Aku's waren prijshoudend. Rub bers, die hedenmorgen tot boven 140 pet. waren gestegen, zagen de winst later tot een fractie terugloopen. De Amerikanen waren nauwelijks prijshoudend. Suikerwerken vast onder leiding van H.V.A.'s die plm, 2'/= pet. hooger kwamen Tabakken werden bil kalmen handel hoo ger afgedaan. Deli Mij. stegen 3 pet. Rub bers hadden een uiterst stil verloop bij iets hoogere koerssp. Scheepvaarten wer den hoovér af'-daasi Certificaten Ned.'Handel Mij. vervolgde de stijging tot 29 pCt. Arnerik. fondsen waren goed prijshoudend. Duitsche obli gaties waren willig speciaal Youngleening zonder verklaring, die 21/- pCt. booger gold Ned. Staatsfondsen waren vast, vooral Oude Schuld die op nagenoeg 't hoogste niveau kwam. Ned. Ind. en gemeente- obligaties goed van toon. Q WISSELKOERSEN Engeland 7.23 3/8 Duitschland 59.36 (59.35); Frankrijk 9.75 3/8 (9.76'M; België 34.58 (34.61); Zwitserland 47.87 47.92; Denemarken 32.30 (32.35); Zweden 37.30 (37.35); Noorwegen 36.35 (38,40); New York 1.48 1/16 (1.47 7/8). Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. „Telegraaf" zelf zegt Barmat's repu tatie algemeen bekend was, zoodat publi catie onnoodlg was. Beschuldigingen die nen eerst onderzocht en bewezen te wor den; hier is sprake van zeer beleedigende algemeenheden Voor eischer trad op mr. Ed. Emmerlng, voor de „Telegraaf" mr. G. J. Salm. 7-o ONEERLIJKE WISSELLOOPER VEROORDEELD. De" Alkmaarsche rechtbank deed van morgen uitspraak in de zaak tegen den 23-jarigen wissellooper bij de Nederland- sche Middenstandsbank te Alkmaar, A. G., die in'November in dienstbetrekking met gebruikmaking van een valsche liandtee- kening een bedrag van ruim f. 7000.had verduisterd, ten nadeele van de Midden standsbank. Verd. werd conform den eisch van het O. M. tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De rechtbank achtte, gezien de ernst van het feit,-geen termen voor een mindere straf aanwezig. Het verzoek van den verdediger om een psychiatrisch onderzoek ln te stellen, werd afgewezen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. De navolgende schepen zijn morgen, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststataion Scheveningen-Radio: Alchlba, Alcyone, Alphacca, Alpherat, Costa Rlca, Crijnssen, Indrapoera. Joh, v. Oldenb. Kota Agoeng Kota Baroe, Kota Nopan Kota Pinang. Marn. v. St. Alde- gonde, Oranje Nassau. Poelau Bras. Poe- lau Roebiah Poelau Tello, Van Rensse laer, Sibajak, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meest? Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningenradlo te bereiken Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningenradlo bedragen de totale kosten 44 cent per woord. VOETBAL. U. V. S.-COMB.LUGD.-COMB. Morgenmiddag te 2 uur wordt aan den Kanaalweg een wedstrijd gespeeld tus schen combinaties van U.V.S. en Lugdu- num ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. Voor dezen traditioneelen wedstrijd, die ditmaal op Woensdag 23 Januari 's avonds 8 uur op het V.U.C.-terrein aan de Schenk- kade te Den Haag zal worden gespeeld, is het navolgende Zwaluwen-elftal aangewe zen: Doel: Kollenberg (Stormvogels); achter: Weber (ex-A.D.O.) en Caldenhove (D.W.S.I midden: Van Gooi (Haarlem), Pellikaan (Longa) en Punt (D.F.C.); voor: Vrauw- deunt (Feyen.i, Lagendaal i Xerxes I, Lun- gen (A.F.C.), Drok (R.F.C.) en Mijnders (D.F.C.). Reserves: Veenendaal (Naaldwijk), Pet- tinga (H.D.V.S.), Breitner (id.) en Van Vliet (H.B.S.). o KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Van het vastgestelde programma ls al leen de wedstrijd Noorderkwartier I Klimop I doorgegaan, waarbij Klimop met 82 de overwinning behaalde. De andere wedstrijden werden wegens térreinafkeu- rlng afgelast. LEIL ïN 15 Januari. Vette varkens- marki.. Aangevoerd totaal 255; zwaar 244; licht 11 Prijs per KG. levend gewicht, zwaar f 0.350.34; licht f. 0.32. Handel willig. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Om streken". Roode kool per 100 stuks f. 1.206.80 Savoye kool f. 14.20; Groene kool f. 0.70— f.4; Pieterselie f. 1.20—1.30; Prei f. 0.40— 1.80; Selderie f. 0.300.60; Knolselderie f. 0.80—4, Kroten per 100 kilo f. 1.30—1.70; Kroten gekookt f.25; Witloof f.210; Boeren kool f.23; Uien f.14.30; Wor telen f 2.705.30; Spruiten I f.25; Spruiten II f.23; Andijvie f.310; Nero's f. 2.60—4.30. BODEGRAVEN. 15 Jan. Kaasmarkt, aangevoerd 188 partijen Goudsehe kaas, alle met, rijksmerk. totaal 7360 stuks, we gende 66.240 K,G. Prijs met rijksmerk le soort 19 en 21 gulden; 2e soort 16 tot 18 gulden. Handel flauw. HAZERSWOUDE, 14 Jan. Aanvoer 3169 stuks. Kippeneieren 2.803.50 per 100 stuks; Eendeneieren 3.003,15 p«r 100 stuks. Kippen 0.60 per stuk. Konijnen 0.85 per stuk. ROTTERDAM, 15 Januari. Veemarkt. Tot le aanvoer 3791; 174 paarden: 6 veulens; 1180 magere runderen; 681 vette runde ren; 235 vette kalveren; 179 graskalveren; 1034 nuchtere kalveren; 264 schapen en lammeren; 1 varken; 39 bokken. Prijzen per KG.: vette koeien 5658 ct., 4852 ct„ 3238 ct.; vette ossen 4852, 44—46, 38—40 ct.; stieren 46-^8, 42—44, 38 ct.; vette kalveren 7580, 6065, 4550 ct.; schapen 38. 34, 30 ct.: lammeren 40, 35, 30 ct,; graskalveren 40, 36, 32 ct.: nuchtere kalveren 32, 26 ct.; slachtpaarden 40, 35, 30 cent. Prijzen per stuk: schapen f. 17, f. 13, f. 9;1 lammeren f. 12, f. 10, f. 8; nuchtere slacht- kalveren f. 7.50, f. 6.50, f.5; nuchtere fok- kalveren f. 17, f. 13, f. 8; slachtpaarden f. 160, f. 120, f. 80; werkpaarden f. 230, f. 150 f.90: hitten f.95, f.75, f.65: stieren f.240, f. 190. f. 140; kalf koeien f. 220, f. 180, f. 120; melkkoeien f.215, f.160, f.120; vaarzen f. 130, f. 100, f. 70 pinken f. 100, f. 80, f. 60; graskalveren f. 60, f. 50, f. 40, Omschrijving Dinsdagsche marktnotee- ring. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel stug, prijzen als vorige, prima tot 60 ct.; prima os 5558. Stieren, aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd. Vette kalveren, aanvoer korter, handel traag, prijzen lager, prima tot 95 ct. Schapen en lammeren, aanvoer iets kor ter, handel lui, prijzen lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aan voer ruimer, handel vlug .prijzen iets hooger. Paarden, aanvoer korter, handel willig, prijzen stijver. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets rui mer, handel kalm, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken, aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer ruimer, handel zeer kalm, prijzen voor de slacht lager. Door de Crisis Rundvee Centrale werden plm 270 stuks vee runderen en graskalve ren overgenomen. WESTLAND - Westlandsche Snijbloe menveiling van 14 Jan. Anjers f. 4.609.30; Calls, f 1315; Amaryllikelken f.22; Hya cinthen f 3—6 per 100; Plumosa 21—33 ct,; Sprengerie 19—25 ct.: Freesia 12—18 ct.; Copland 18—25 ct.; Albino 57—67 ct.; Gele Prins 2631 ct.; Telescopium 51 ct.; Vera 5559 ct.; Ibis 1518 ct.; Mr. v. Tubber- gen 2532 ct.; Pr. v. Oostenrijk 1724 ct,; La Reine 1215 ct.; Theeroos 2224 ct.;: Mr, v. d. Hoeff 29—36 ct.; Fred. Moore 16— 26 ct.; Victoire 37—45 ct.; Wm. Pltt 62—73 ct.; Le Notre 6769 ct. per bos; Azalea 501.25 per pot. Vellingen v. d. Bond Westland Export van 14 Jan.: Alicante 3544 ct.; Witlof 7 ct. p. K.G.; andijvie 15—40 ct. per bak; spruiten 2560 ct. per kist. Veilingen v. d. Bond Westland, bin nenland van 14 Jan.: Alicante 13—35 ct.; dunsel 22 ct.; witlof 5»/a7 ct.; spinazie 7 ct.; tafelappelen 9—14 ct.; tafelperen 14- 18 ct. p. KG.; bloemkool f. 1.75; roode kool f.1—3 40: savoye f.1—2.60; groene kool 70 —1.80. Eieren f. 3—3.90 p. 100; kolen 40-70 ct.; peterselie 30—80 ct.; prei 50—3.90; sel derij 30—1.05; radij's 79—1.70; kervel 2.20 per 100 bos; andijvie 9—40 ct.; kroten 10- 35 ct.; rammenas 1025 ct.; spruiten 25 60 ct.; boerekool 10—23 ct.; uien 45—75 ct. per kist. ZOETERWOUDE 14 Jan. Eierveiiing - Aangevoerd 2650 eieren. Kipeieren f. 3 00 3.50; kuikeneieren f. 2.502.80; eenden eieren 3.00; kaas 1224 ct. p. pond. Ko nijnen 401.10 per stuk. S—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3