75ste Jaargang DINSDAG 15 JANUARI 1935 No. 22949 STADSNIEUWS. DE SAAR DUITSCH. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD MOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ots. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zaJkenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 9 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. HULDIGING MEVR. M. C. VAN OERLE NIPPER. Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes. Hedenmorgen te 11 uur waren in de R.K. Vakschool aan het Galgewater bij een gekomen bestuur, leerkrachten en leerlingen der school ter huldiging van mevr. M. C. van OerleNipper, directrice der school, bij gelegenheid van de aam bieding van het ridderkruis der Orde van Oranje Nassau. Toen mevr. v. Oerle. vergezeld van haar echtgenoot, door den secretaris van het toestuur, den heer Manders. werd binnen geleid, zongen de aanwezigen haar een welkomslied toe. Daarna nam de voorzitter, pater E. v. d. Snoek, het woord om mevr. v. Oerle erop te wijzen, dat het allen met groote vreug de had vervuld, dat zij door H.M. de Koningin was vereerd met deze hooge onderscheiding. Daarin toch zien allen een erkenning en waardeering van de vele verdiensten, welke mevr. v. Oerle voor de vakschool heeft. Dat een mensch goede gaven en talenten bezit, daarin ligt niets bijzonders. Dat Is een geschenk van God. Maar dat men die gaven en talenten weet te benutten. Ze in dienst weet te stellen van anderen, dat is eigen verdienste. Dat is ook het levenswerk van mevr. van Oerle ge weest. Spr. treedt dan nog even terug in de historie der school, om aan de hand daar van te wijzen op den grooten bloei, waar in zij zich thans onder leiding van mevr. van Oerle mag verheugen. Spr. hoopt voorts, dat mevr. v. Oerle deze onderscheiding niet alleen moge zien als een regeeringsdaad voor de verdiensten van haar werk, maar als 'n bewijs van wat er leeft in bestuur, leer krachten en leerlingen, die haar den on derscheiding zoo van harte toewenschten. Hierna overhandigde spa-, haar het ridderkruis onder applaus der aanwezi gen. De onder-directrice, mej. R. Kramer sprak vervolgens namens leerkrachten een woord van gelukwensch tot mevr. van Qeiie. waarop zes leerlingen, in Biedermayer kleederdracht met zang en gesproken woord hun gevoelens vertolk ten namens de leerlingen. Daarna dankte mevr. v. Oerle voor de treffende wijze, waarop haar deze onder scheiding is aangeboden en waaraan zij steeds de aangenaamste herinnering zal bewaren. HOEVEEL ACADEMICI IN ONS LAND. DE VIERDE ABONNEMENTS - VOORSTELLING Prachtige opvoering van „Smaadschrift" door het Hofstadtooneel. Voor de tweede maal gaf het Ver. Rot- terdamsch Hofstad-tooneel gisteravond in den Leidschen Schouwburg een opvoering van „Smaadschrift", het bekende tooneel- stuk van Edward Wooll. En hoewel de eerste voorstelling (op den avond van 3 October) nog versch in het geheugen lag, bestond er toch voor dezen vierden abonnements-avond een zeer groote be langstelling. Opnieuw zat een stampvolle zaal gevangen in den ban van dit belang wekkende smaadproces, dat door z'n goe den opbouw en een prachtige vertolking boeit tot het overigens wat abrupte slot! Bijzonder sterk spel gaf vooral Dick van Veen als Thomas Foxley, den luidruchti- gen en zelfingenomen pleiter van den ge daagde, doch als zijn tegenpleiter vond ook Louis Gimberg volkomen den juisten toon. Cor van der Lugt Melsert schetste den in z'n eer en goeden naam aange tasten sir Mark Loddon ten voeten uit. terwijl van den chantage-pleger Patrick Buckenham een magnifieke, scherp ge schetste creatie gegeven werd door Hans van Ees. Al met al een stuk, dat door z'n voortdurende meedoogenlooze kruisverhoo- ren, nieuwe bekentenissen en groeiend herinneringsvermogen bij den door een granaatsohok in z'n geestvermogens ge kwetsten eischer een ^enerveerende spanning bracht, die pas in de laatste scène haar oplossing vond. In de reeks van abonnements-voorstel- lingen is „Smaadschrift" al was het dan reeds een tweede opvoering voor Lel den ongetwijfeld één der beste geweest! Grootste aantal gegradueerden te Leiden, Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek is, uit bij de laatste volkstelling verzamelde gegevens een statistiek samen gesteld van academisch gegradueerden, d. w. z. van hen, die een diploma of graad verwierven aan een inrichting van hooger onderwijs (hooge school). Bulten het onderzoek vielen personen met diploma H.B.S., gymnasium, enz. voorts de oud-leerlingen der veelsoortige niet wettelijk geregelde onderwijsinstellingen zooals die tot opleiding van predikant zendeling, enz. en ten slotte de personen die den titel van Ir. voeren, zonder aan een hoogeschool te hebben gestudeerd. Voor een bespreking van de vraag of er niet een wanverhouding is ontstaan, of dreigt te ontstaan, tusschen opleiding van en behoefte aan academici, kan het ver zamelde materiaal goede diensten bewijzen. Van het totaal aantal gegradueerden (23507) nemen de medici de grootste plaats in (25 pet.), gevolgd door de juristen (22 pet.) en technici (20 pet.). Ons volk telt één gegradueerde op elke 338 inwoners. Acht procent der afgestudeerden zijn vrou wen. Van deze vrouwelijke afgestudeerden is 63 pet. ongehuwd, welk percentage voor de totale vrouwelijke bevolking boven 20 jaar slechts 28 pet. bedraagt. Opvallend is het groote percentage aca demici zonder kerkelijke gezindte (33 pet. tegenover 14 pet. voor het geheele volk) en het geringe aandeel der Katholieken (14 pet. tegenover 34 pet.), welk percen tage echter stijgt tot 27 pet., wanneer de R.K. geestelijken, die geen opleiding aan de universiteit ontvangen, worden meege rekend. Het grootste aantal gegradueerden per 100,000 inwoners bezit Leiden (846), op den voet gevolgd door Den Haag (803); een ge ring aantal toont Rotterdam (225), welke stad ver achterblijft bij de andere groote steden (Amsterdam 410, Utrecht 717). Op het plateland zijn de medici het grootst in aantal, in de groote steden de juristen en in de overige steden de technici. In de gemeenten met minder dan 20.000 ihwoners, welke 51 pet. van de bevolking omvatten, woont slechts 30 pet. van de ge gradueerden, voor de groote steden zijn deze cijfers resp. 27 pet. en 44 pet. Een indeeling naar de bedrijfsgroepen, waarin de gegradueerde werkzaam is, toont een zeer genuanceerd beeld. De theologen komen met 88 pCt. voor in de groep gods dienst; de medici met 92 pet. in de „vrije beroepen", terwijl zij, die letteren en wijs begeerte studeerden voor 86 pet. een be trekking bij het onderwijs vonden. Beaholve een hoog en heilig ideaal is 't echter ook een heerlijk ideaal, dat vooral in deze donkere tijden heerlijk tot zijn recht komt. Wij moeten er echter voor waken, dat niet door ons in zelfgenoegzaamheid dit hooge, heilige en heerlijke ideaal wordt gdkocht. Te wachten hebben wij ons ook voor vaische lijdelijkheid, die wij echter weer niet te verwarren hebben met de afhankelijkheid. Is deze afhankelijkheid goed. de vaische lijdelijkheid kunnen wij als groote zonde aanmerken. Tenslotte waarschuwde spr met klem tegen de stelling om, zooals sommige par- tüen doen. het beginsel soepel te stellen om hierdoor in de practijk iets te berei ken. Men knibbelt wat van het beginsel af en gaat dan marchandeeren. Dat men hierdoor in strijd met ods Woord komt, laat zich begrijpen. Laten wij het beginsel om pTactische redenen los dan zal ai wat wij in dien weg winnen, leiden tot verlies. Het ideaal aldus spr moeten wij zuiver stellen en er ons dan met lichaam en ziel in alle afhankelijkheid aan geven. In allen eenvoud zullen wij den weg gaan om Hem alleen te dienen. Op de gebruikelijke wijze werd de samenkomst gesloten. INSTITUUT PONT;. De gisteren geslaagde leerlingen voor Machlneschrijven, Stenografie en Eng. Handelscorr. zijn leerlingen van het Inst. Pont, Breestraat 89a, alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: P. Marks, Hooigracht 94, Leiden. Schil dersbedrijf en winkel in verfwaren enz. Wijzigingen N.V. Technische Handel Maatschappij, Zoeterwoudsche weg 11, Leiden. Metaal- bewerkingsbedrijf. De schorsing van den directeur K. Daan, is met ingang van 7 Dec. 1934 opgeheven. V. Cancian en Co., Galgewater 16, Leiden Aanleg van graniet en cementvloeren enz. Uittredend Eigenaar: V. Cancian, Leiden, dd. 15 Nov. 1934. AANGEHOUDEN. Op verzoek van den Officier van Justitie zijn door de politie alhier aangehouden de 22-jarige G. van E. en de 42-jarige W. F. van P., die wegens oplichting en verduistering tot respectievelijk drie en twee maanden gevangenisstraf waren veroordeeld. o. AANBESTEDING. Commissarissen der Sted. Lichtfabrieken hebben gistermiddag aanbesteed den bouw van twee hoogspanningsstations aan de Hugo de Vriesstraat alhier. Er was als volgt ingeschreven: 1. A. J. Kantebeen, Leiden, I. Noord f. 1.286, n. Zuid f. 1.100; 2. Bouwbedrijf W. Moermond, Wassenaar, f. 1.245, f. 1.074; 3. J. J. Kooreman, Leiden f 1.268, f. 1.018; 4. B. C. Strijk, Leiden f. 1.195, f. 995, idem perceell en II samen f. 2.165; 5. A. J. Lan- geveld, Leiden f. 1.079, f. 979, idem perceel I en II samen f. 2.029; 6. I. Th. Cornet, Lei den f. 1.049, f.956; 7. H. C. Heemskerk, Leiden f. 1.044, f.934, idem perceel I en II samen f. 1.964. LEIDSCH POLITIE-MUZIEKGEZELSCHAP Ter inleiding van het 15-jarig jubileum j van bovengenoemd gezelschap zal a.s. Maandag een muzikale rondgang door de stad worden gemaakt, vaarbij de volgende route zal worden gevolgd: Vertrek 7 uur Bureau van Politie, Lan- gebrug, Steenschuur, Hoogewoerd, Kraaier- straat, Nieuwe Rijn, Heerengraeht, Kalve- renmarkt, Havenplein, Haarlemmerstraat, Steenstraat, Stationsweg, Stationsplein, terug Stationsweg, Steenstraat, Morsch- straat, Morschweg, Rijnziehtbvug, Haag- weg, Noordeinde, Raoenburg W., Kloksteeg- 2®' ^Peoburg O., Breestraat, Steen- schuur, Langebrug, Zonneveldstraat. I ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen geneeskunde mej. C. J. Buurman (Rotter dam) en de heer L. D. J. Reeser (Wasse naar). o HERVORMD GEREFORMEERDE STAATSPARTIJ. Ds. B. Gijzel over het ideaal van de H-G.S. De Hervormd- Gereformeerde Staats partij had gisterenavond in .JRehoboth" aan het Rapenburg een openbare samen komst belegd. De bijeenkomst die vrij goed bezocht was werd door ds. B. Gijzel, herv. pred. te Amsterdam en spreker voor dezen avond op de gebruikelijke wijze geopend, waarna een gedeelte uit Matth, 4 werd gelezen. Ds. Gijzel sprak hiema over het ideaal van de H.GJS. Met nadruk zette spr. allereerst uiteen, diat het groote ideaal van de H.G.S. is de volkomen heerschappij van Jezus Christus in de Kerk en in den Staat, Velen, die den naam van Gereformeerd op eischen, willen deze heerschappij al leen maar toegepast zien in de kerk. De H.G.S. niet; deze stelt het beginsel hoo ger en dieper en spreekt het in ronde woorden uit: in den staat mag niet een mensch of een groep het recht opeischen, maar Jezus Christus alleen en volstrekt over de gansche linie. Is dit een hoog ideaal, 't is ook een heilig ideaal, dat niet alleen door de H G.S. maar ook door de Kerk wordt nagestreefd. Met nadruk wees ds. Gijzel er voorts op, dat God zelf in Zijn heilig woord, dit ideaal gesteld heeft Het zal eeuwig waar blijven: God heerscht als Opperheer. Dit staat er voor alle menschen, zoowel voor den Christen als voor den Communist of heiden of wie dan ook. Het Woord van God is volstrekt, van alaemeene gelding Het Woord is de stil zwijgende achtergrond, die ook vaak op den voorgrond komt. Bij beschikking van den minister van financiën is benoemd tot tijdelijk rijks- klerk le kantoor der directe belastingen mej. E. Bouter, alhier. Geslaagd voor het „Federatie-examen boekhouden enz." (Mercuriusdiploma) de heeren A. de Best. Katwijk aan Zee; A. Kroon, Abbenes; F. C. van Vliet en Tj. Wiersma, beiden alhier. Allen zijn leer lingen van den heer J. A. Jansen, Nieuw- steeg 4a, alhier. Gistermiddag omstreeks 4 uur is de 36-jarige koopman S. G. K. op de Lam- merenmarkt tengevolge van de gladheid der straat gevallen, waarbij hij zijn linker enkel brak. De Eerste Hulpdienst ver voerde den man naar het Academisch Ziekenhuis. IJMUIDEN, 15 Januari. VISCHPR1J ZEN. Tarbot per KG. Of. .900.58; Griet per kist van 50 KG. f. 3015; Tongen per KG. f. 10.68; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 12.5011.50; Middelschol per kist van 50 KG. f. 1512; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2015; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 17—8.50; Schar per kist van 50 KG. f. 128; Roggen per 20 stuks f. 20; Vleeten per stuk f.3; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 12.50; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 32; Middel Schel visch per kist van 50 KG. f. 2522.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 2115; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f.1611; Kabeljauw per kist van 125 KG. f 5236; Gullen per kist van 50 KG. f.257.50; Lengen per stuk f. 1.60 —0.55; Heilbot per KG. f. 0.90: Wilting per kist van 50 KG. f. 105; Koolvisch per stuk f. 0.70—0.23. Aanvoer: 220 kisten versche haring; f. 76.50 per kist. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM. 196 met f. 3456: IJM. 177 met f. 1866; IJM. 106 met f.1587; IJM. 22 met f.1663 de Deensche kotter E. 329 met f. 547. En de loggers: KW. 74 met f.1322; KW. 60 met f 619, benevens VL. 39 met f. 247; VL. 40 met f157; VL. 80 met f. 208; VL .79 met f.571; VL. 20 met f.289 voor versche haring. Nagekomen aanvoer en besommingen van versch? haring. Aangevoerd 488 kisten oriis f. 7.205 80 oer kist. 10 Log gers VL. 17 met 285; VL. 16 met 262; VL 97 me( 3D: VI 156 rW 204; VL 167 met 1042; VL 172 m" 116: VL. 190 met 573; VL 204 met 81; VL. 207 met 136 ;VL. 216 met 168 voor versche haring. De uitslag der stemming in het Saar- gebicd luidt volgens de officieele cijfers: Stemgerechtigden 539.541 Uitgebracht 528.005 Voor Duitschland 477.119 (90,7 pCt.) Voor den status quo 46.513 (8,9 pCt.) Voor Frankrijk 2.124 (0.4 pCt.) Ongeldig 2.249 DE ALGEMEENE TOESTAND. DE SAAR DUITSCH. Uit Genève. Het Saargebied heeft gesproken en in een taal die overduidelijk is! Deutsch ist die Saar, Deutsch, immerdar! Zelden zal een stembus-opkomst zoo groot zijn geweest. Bijna 530.000 van de 539.541 stemgerechtigden hebben gestemd en ruim 90 pCt. hunner hebben voor terug keer naar de „Heimat" hun stem uitge bracht. Voor de aanhangers van den status quo is het een gevoelige nederlaag geworden, nog geen volledige 9 pCt. ver mochten zij te verwerven Dat aan Frankrijk bijna geen stem zou worden gegeven nog geen 'A pCt. dat verbaast niemendal. De strijd ging immers alleen tusschen directe of latere terugkeer naar Duitschland. Het Hitler-regiem scheen gevaarlijke aspecten te bergen voor het plebisciet, doch het Derde Rijk is als volslagen overwinnaar uit het strijdperk getreden. Al wil men ook erkennen, dat tengevolge van de zeld zaam krachtig georganiseerde campagne van het Duitsche front, die velen vrees inboezemde, de cijfers misschien iets te geflatteerd zijn, aan dezen uitslag valt niet te tornen. Onverwacht groot is de meerderheid voor het Hitler-Duitschland, zoo groot, dat er geen plaats overblijft voor den geringsten twijfel. Duitsch is de Saar! Ook onder dit be wind. Aan den Volkenbond thans de taak de Saar officieel weer Duitsch te verklaren. Na de regeling, te Rome met behulp van de tusschenkomst van Aloisi tusschen Frankrijk en Duitschland verkregen, staat goed beschouwd, niets dit gebaar in den weg. Hoe vlugger dit geschiedt, na deze niet te miskennen uitslag, des te beter. De Saar-kwestie opgelost beteekent het verwijderen van een der grootste brand haarden uit West-Europa. Volkomen juist is immers, dat na de toewijzing van het Saargebied aan Duitschland, geen enkele grenskwestie meer staat tusschen Frank rijk en Duitschland. De weg ligt open voor een betere verstandhouding. Zal men dien willen en kunnen betreden? De voor uitzichten daaromtrent zijn ongetwijfeld gunstig, zie b.v. de rede van Hitler, die trots echt overwinnaars-geschal en terecht! toch ook klanken doet hoo- ren, die wijzen op de geneigdheid tot ver zoening tusschen beide oude rivalen. Deze verkiezingsuitslag geeft den Vol kenbond gereede aanleiding om met breed gebaar Duitschland recht te doen weder varen, alle beletsels zijn door deze Duit sche meerderheid als weggevaagd. Een snel besluit te Genève kan slechts de be tere atmosfeer, die eind 1934 over ons werelddeel is gekomen, bevorderen. Wat er nog te regelen valt, is een kleinigheid na het reeds verkregen accoord. Gelukkig schijnt ons de stemming voor een snel besluit gunstig! Zooals bekend, is telkens en telkens ver klaard, dat na de Saar-stemming Duitsch land belangrijke beslissingen zou nemen inzake de buitenlandsche politiek. B.v. in zake de mogelijkheid van terugkeer naar Genève en weer deelnemen aan de Ont wapeningsconferentie. In beide kan Duitschland immers niet gemist worden Dit inzicht wint veld en in dit teeken moet men o.i. ook bezien het a.s. bezoek der Fransche ministers Flandin en Laval aan Londen. Engeland doet zijn uiterste best om zijn rol van bemiddelaar met succes bekroond te zien en de uitslag der Saar-stemming kan door alle vredes- vrienden niet anders dan worden toege juicht. Zeker, er is reden voor bezorgdheid voor een klein deel der Saarlanders, waar van er duizenden zullen uitwijken naar Frankrijk, dat. hoewel niet ingenomen met dezen „toeloop", ze toch zal opnemen, doch het groote gaat boven het onderge schikte Het geheel gaat boven het indi vidu En misschien kan Duitschland grootmoedig zijn tegenover deze kleine minderheid van landgenooten, die toch ook Duitsch zijn, al stemden zij tegen een directen terugkeer naar het vaderland. Het Saarplebisciet levert den grondslag voor zeer belangrijke mogelijkheden van toenadering en verzoening. Laat ons hopen, dat deze mogelijkheden zullen worden gegrepen. BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van uitverkoopen en opruimingen; de practische uitvoering wordt overgelaten aan de Kamers van Koophandel. (Binnen land, 3e Blad). De regeering wijzigt het ambtenaren reglement te Zaandam. (Binnenland, 3e Blad). Gabriëls Europeesch biljartkampioen. (Sport, 3e Blad). Rapport aan de regeering inzake de woninghuren. (Laatste Berichten, le BI.) Voor de Haagsche Rechtbank is heden behandeld de zaak tegen den arts J. H. P. U., te Langeraar. De eisch luidde f 250 boete, subs. 2 mnd. hechtenis. BUITENLAND. Het plebisciet in het Saargebied geeft een overweldigende Duitsche overwin ning. (3e Blad, Buitenland en Tel. le BI.) Een Putsch van politie in het Saarge bied voorkomen? (Tel., le Blad). Belangrijke zitting van 't Engelsche ka binet. (Buitenland, le Blad). Rond de besprekingen te Genève. (Bui tenland, le Blad). LEIDSCH CRISIS-COMITE. WIJ KOMEN WOENSDAG BIJ U AAN! U STELT ons TOCH NIET TELEUR Tusschen Litwinow en Benesj heeft gis termiddag te Genève een gedachtenwisse- ling plaats gevonden, die naar verluidt, hoofdzakelijk gewijd was aan het Ooste lijke pact. In aansluiting daaraan heeft de Tsjecho- Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken een bespreking gevoerd met Laval. De licht ongestelde Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, beeft bezoek ontvangen van den raadspresident Aras en van den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken von Kanya. Te voren had von Kanya besprekingen gevoerd met Eden, den secretaris-generaal van den Volkenbond en met Aloisi, welke betrek king hebben gehad op de verdere behan deling van de Zuld-Slavisch-Hongaarsche conflictkwesties door de Volkenbonds instanties. In Volkenbondskringen verluidt, dat Litwinow de Franschen herinnerd heeft aan het verdrag met Laval gesloten op 5 December 1934, waarin de Franschen en Russen zich verplichten geen bilaterale verdragen met derden te sluiten, die het Oostelijke pact zouden kunnen compromlt- teeren. In sommige kringen werpt men de veronderstelling op, dat Litwinow in de overeenkomsten van Rome toch nog een dergelijke uitwerking zou zien. Het antwoord van de regeering van Pa raguay op de reeds door Bolivia aangeno men aanbevelingen van de buitengewone Volkenbondsvergadering tot oplossing van het Chaco-geschil, is wederom een uit voerig document van acht bladzijden. Ook in dit stuk spreekt de regeering van Pa raguay, evenmin als in het eerste ant woord van half December, een uitdruk kelijk „neen" uit, doch ook thans blijkt toch wel er uit, dat de regeering van Pa raguay de aanbevelingen in den tegen- woordigen vorm niet aanvaardt. Aan het slot van den brief aan den Volkenbond spreekt Paraguay den wensch uit, dat de Volkenbondsvergadering de op merkingen van Paraguay nogmaals in nadere overweging zal nemen met het doel om de aanbevelingen beter aan de om standigheden en aan het constitutioneele stelsel van de beide staten aan te passen. De commissie van 23 uit de buitenge wone Volkenbondsvergadering voor het Chaco-geschil is reeds bijeen geweest om kennis te nemen van het antwoord van de regeering van Paraguay. Verschillende gedelegeerden, en in het bijzonder die van Sovjet-Rusland en van Polen, drongen er op aan, dat de commissie het antwoord van Paraguay als een definitieve weige ring zal beschouwen en met het oog op

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1