LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 Januari 1935 VISSCHER1J-BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. SPORT. IIIIIIIIIIIIII1IHIIIIIIHHHIIHIHIIHIHIIHIH Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll groote aantrekkelijkheid Wellicht niet schoon", maar zoo eerlijk, natuurlijk en gevoelig, daarbij zóó sterk ln haar spel. dat de regisseur ln haar geen betere Leopol- dine Dur had kunnen treffen. Adolf Wohl- brueck staat haar even sober terrljde. Vooral hij lijkt ons door Forst geïnspi reerd: houding en gebaren herinneren sterk aan hem De anderen sluiten zich hierbij voortreffelijk aan, in hgt bijzonder Olga Tschechowa en Peter Petersen als de professor, terwijl Hans Moser ln enkele korte scènes zijn naam van allerbeste Weensche humorist weer hooghoudt Zoo is hier een geheel tot stand geko men, dat niet alleen onderhoudend en dik wijls spannehd ls. maar vooral ook treft door den dieperen ondergrond van al deze merkwaardig uit elkander voortvloeiende omstandigheden. Voor de pauze gaat een vroolijke film: „Studentenliefde" met Llen Deyers in de hoofdrol. Casino-Theater. Spanning, vroom heid en intrige wisselen het lijvige ge varieerde programma af, dat deze week ln dit theater wordt gegeven In het voor programma draait na de beide Interes sante journaals een griezel-historie ..Het Schedel Moord-Mysterie" en een luchtig zang- en dansfilmpje „Mijn nichtje van buiten", waarin men vooral het befaamde .step-dancing" kan bewonderen. Hierna volgt de eerste hoofdfilm „Goud" met Jack Hoxie. een WÜd-Westfllm vol fleur, romantiek en knappe ruiterkunst. Een film, waarin scherpzinnigheid en behen digheid te paard en met den revolver om den voorrang strijden, eindigend met het welbekende „happy-end". „Het gestolen Document" is een Duitsch sprekende film der Warner Bross, grootsch van opzet en fijn van spel. Een wijd-ver- takte spionnage-dienst tracht in 't bezit te komen van de plannen voor een in aanbouw zijnd schip. Ais haar dat na een gewelddadige poging mislukt, probeert zij het op een meer geraffineerde wijze Een barer agentessen, Dora Green (Mady Christians) weet zich met den ontwerper der plannen. ïr. Gebhardt in verbinding te stellen. Als de zich aldus voordoende beschermer van Dora Green hen beiden alleen aantreft, ontstaat er een conflict. Gebhardt komt ridderlijk voor haar op en neemt haar schulden over. die hij on mogelijk kan betalen. Nu komt men met het voorstel bij hem, zijn plannen voor een zeer hoogen prijs te verkoopen. Door nu reeds den afloop van deze spannende geschiedenis te vertellen, zou men aan het verhaal alle glans ontnemen. De film munt uit ln de uitstekende rolbezetting door tal van knappe acteurs zooals Mady Christians, Paul Hartmann. Alfred Abel. Het geheel vormt een goed programma, dat zeker de waardeering en belangstel ling van het publiek zal hebben en dat ten volle verdient. Niet de heer A. maar de heer B. A. 8tlkkelorum is geslaagd voor het Mercu- rlus-diploma Nederlandsche handelscor respondentie. Geslaagd voor het Federatie-diploma voor Engelsche Handelscorrespondentie de heeren: H. van Groeningen, P. Havenaar, K J. L. van Teylingen, C. J. Völker en N. Wirtz, leerlingen van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht" alhier. Alle candidaten, die voor dit examen opgingen, zijn daaarmee geslaagd. Opgericht ls alhier een afdeeling van deAnti-Oorlogsgroep van Verplegenden. Het secretariaat is gevestigd Rljnsbur- gerweg 39. IJMUIDEN, 12 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.85 Griet per kist van 50 K G. f. 30—17, Tongen per K.G. f 1.200.80. Qroote Scho! per kist van 50 K.G f. 15.50—12. Mlddelschoi f. 16—14, Zetscho! f. 22.50—18. Kleine Schol f.16— 7 20 Bot f 9. Schar f. 15—8 50, Roggen per 20 stuks f.2512, Pieterman en Poontjes per kist van 30 K.G. f. 9 Groote Schel visch f.28. Middel Schelvisch f.28—27, Kleinmiddel Schelvisch f.24—14. Kleine Schelvisch f. 158, Kabeljauw per kist van 125 KG. f.51—27 50, Gullen per kist van 50 K.G. f.15—7 Lengen per stuk f. 1.60— 0 80 Heilbot per K.G. f. 0 90—0.66. Wijting per kist van 50 KG. f. 6.10—4.60. Kool- vlsch per stuk f. 0.70—0.14. Aanvoer 565 kisten versche haring f. 5 4.50 per kist. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 491 met f. 2672 IJM. 135 met f 1733: de loggers KW 91 met f. 674. KW 45 met f. 557, K.W. 29 met f889, K.W. 89 met f. 781, SHV. 196 met f. 718, benevens de haring schepen: K.W 3 met f.58. V.L. 172 met f 369 VL. 167 met f 928. VL. 216 met f.522. V.L. 208 met f.650. VL. 207 met f. 216 voor versche haring. WEEKBLADEN. „De Wereldkroniek" opent met 'n mooie foto van de lichtbakens van New-York: Willy Ruge brengt een fotoreportage uit de groene hel van Gran Chaco. Voorts o.a. foto's van Oud- en Nieuw-Londen. „De Haagsche Post" publiceert artikelen over „Eeredienst der Duitsche Jeugd", „Ons verwende Radio-publiek", „De nieuwe emissies in het afgeloopen jaar", „De Rus sische kinderen worden gedrild", „Wer kendeen verwende vrouwen", „De modedictator Tslang-Kai-Sjek". Revue- Geneueden: de nieuwste créaties van Buziau", enz. ONZF rE'.EFOONNUMMFRS REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINISTR/ "HE 2500 (op 2 Lijnen) RECLAME. 462* DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Saar-plebisciet Het accoord van Rome en de Kleine Entente. Om technische redenen zal de stemmen telling in de Saar eerst Maandag om 17 uur aanvangen. Verwacht wordt, dat het be kendmaken van den uitslag op zijn vroegst Dinsdagmorgen om 7 uur geschieden zal. Het ls waarschijnlijk dat het resultaat per radio om 8 uur zal worden uitgezonden De reden van de opschuiving is, dat men den uitslag niet in den avond bekend wilde hebben in verband met mogelijke gevaarlijke uitingen van geestdrift der bevolking; de telling zal tweemaal ge schieden evenals de controle, vandaar de lange duur. Voorts ls bepaald, dat de uitslagen via Frankfurt door alle Duitsche zenders en door de eveneens bij Frankfurt aangeslo ten Nederlandsche en Zweedsche zenders in het Duitsch zullen worden uitgezonden. In het Franseh worden de uitslagen bekend gemaakt door het zendstation van den Volkenbond te Genève, dat ln directe verbinding zal staan met Saarbrilcken, en, via Parijs, door de Italiaansche, Zwitser - sche en Luxemburgsche zenders. Door de Britsche stations, die eveneens in verbinding zullen staan met Saar- briicken, wordt hetzelfde in het Engelsch uitgezonden. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken Sir John Simon heeft aan Engelsche journalisten verklaard dat hij voor het geval van een duidelijk resul taat van het Saarpleblsciet er groote waarde aan hechtte dat de Volkenbonda- raad dan zoo spoedig mogelijk een be slissing over het lot van het Saargebied. zou nemen. Om deze reden wil hij ook zoo spoedig mogelijk de volgende week weer naar Genève terugkeeren. Hij hoopt direct na de besli&sing bemiddelend te kunnen optreden tusschen Duitschland en Frankrijk. In Frankrijk worden 50.000 personen verwacht, die in geval het Saar plebisciet te ngunste van Duitschland zou uitvallen, naar Frankrijk zouden uitwijken. Deze vluchtelingen zullen dan over verschil lende departementen worden verdeeld. Leden van de plebisciet-commissie vree zen, in verband met de geweldige pressie, welke wordt uitgeoefend door het Duit sche Front, dat de geldigheid van het stemmingsresultaat ln twijfel getrokken zou kunnen worden. Derhalve zal de commissie den leider van het Duitsche Front een zeer ernstige waarschuwing doen geworden. De commissie zal er op wijzen, dat de eindbeslissing bij den Volkenbond berust, en dat deze bij de appreciatie van het resultaat en bij de beslissing van het toe komstig lot van het Saargebied, ten zeerste rekening zal houden met de omstandig heden, waaronder de verkiezingscampagne en derhalve de stemming heeft plaats ge had. De eene strategische zet volgt thans, vlak voor de volksstemming, op den ande ren. Het Duitsche ramt heeft gisteren zijn aanhangers opgedragen hun huizen te versieren en te illumineeren. zoodat elk „Duitsch huis" gemakkelijk te herken nen is. De tegenpartij heeft als tegenzet aan haar aanhangers bevolen hun huizen even zoo te versleren, zoodat deze propaganda ln het water valt. Naar Reuter uit Saarbrücken meldt, is de Engelsche kapitein Justice, tegen wlen on langs een onderzoek was begonnen wegens het aanrijden met zijn auto van enkele Saarlanders, buiten vervolging gesteld. De Duitsche rijksminister van binnen- landsche zaken, dr. Frick, heeft aan den rijksbond van Duitsche beambten een schrijven gericht, waarin hij verklaart, dat iedere Duitsche beambte ln het Saarge bied. na den terugkeer tot Duitschland. onder volle waarborging van zijn rechten in zijn vaderland zal worden opgenomen. Volgens een andere officieele medeóee- ling zal het Saargebied bij den terugkeer tot het rijk als een aaneengesloten eenheid worden overgenomen, zooals het dit in de jaren van den strijd om zijn Duitsch karakter is geweest Saar en. Palts zullen tot een afzonderlijke gouw onder leiding van den gouwleider van de Rijnpalts samengevoegd worden. De gevolmachtigde voor het Saargebied Bürckel is tot stad houder voor het samengevoegde gebied be noemd. In Parijs en ln Rome ls gisteren tegelij kertijd de volgende gemeenschappelijke verklaring gepubliceerd, welke Mussolini en Laval op 7 Januari te Rome als Inlei ding tot de Fransch-Italiaansche overeen komsten onderteekend hebben. De Fransche minister van Buitenland- sche Zaken en het heofd der Italiaansche regeering stellen vast. dat de overeenkom sten van 7 Januari 1935 de regeling ver zekerd hebben der belangrijke vraagstuk ken, welke de vroegere overeenkomsten tusschen beide volkeren onopgelost lieten, speciaal te vragen aangaande de toepas sing van art 13 der Londensche overeen komst van 26 April 1915. „Zij nemen het standpunt ln. dat de geschilpunten, die ln de toekomst tusschen hen zouden kunnen reizen hun regeling moeten vinden, hetzij door diplomatieke onderhandelingen, hetzij langs den weg, dien het Volkenbondsstatuut, het Inter nationaal gerechtshof of het algemeene arbitrageverdrag aanwijzen. „Zij verklaren, dat hun regeeringen be sloten zijn. de tradioneele vriendschap, welke beide volkeren vereenigt, te ontwik kelen en ln wederzljdsch vertrouwen voor het behoud van den vrede samen te wer ken. Met het oog op deze samenwerking zullen zij overleg plegen, telkens wanneer de omstandigheden het verelschen." In Fransch-Italiaansche kringen ver luidt, dat het bij de publicatie dezer alge meene verklaring voorloopig zal blijven. De verdere deelen der overeenkemst, ook aie welke voor andere landen in aanmer king komen, zullen voorloopig nog geheim gehouden worden De buitengewone conferentie der Kleine Entente, die gisteren om 10 uur te Lat- bach begon is reeds gistermiddag beëin digd De Tsjecho-Slowaaksche minister van bultenlandsche zaken dr Benesj, en zijn Roemeensche collega Titulescu zijn om vijf uur 's namiddags naar Genève gereisd, terwijl de Joego-Slavische minis ter-president Jeftltsj naar Belgrado te rugkeerde, om den ministerraad over het verloop dezer onderhandelingen rapport uit te brengen. Na de conferentie ls een officieel com muniqué uitgegeven, dat als volgt luidt: „De permanente raad der Kleine En tente ls onder voorzitterschap van den Roemeenschen minister van bultenland sche zaken. Titulescu. ln conferentie bijeen gekomen De vergadering was hoofdzake lijk gewijd aan een gedachtenwlssellng over het te Rome tusschen Frankrijk en Italië gesloten accoord en aan de vast stelling der gemeenschappelijke houding, welke de Kleine Entente in deze aange legenheid zal aannemen. De drie ministers van buitenlandse he zaken gaven uiting aan hun voldoening over de te Rome tusschen Mussolini en Laval bereikte resultaten welke, naar hun overtuiging, geschikt zijn, om den vrede te bevorderen en de organisatie van den vrede te versterken. De drie ministers besloten, met alle belanghebbende mogendheden aan de practische toepassing van het Romelnsche accoord samen te werken. Zij zijn van oor deel, op deze wijze het best hun eigen nationale belangen te dienen en tegelijk het algemeen belang, dat door de Kleine Entente steeds verdedigd wordt" De „Az. Est", welk blad zich bij deze rae- dedeelingen beroept op een onderhoud met den Roemeenschen minister Titulescu zegt dat in den boezem der Kleine Entente ze kere tegenstellingen bestonden. Terwijl Benesj een toetreden zonder voorbehoud van de Kleine Entente tot het getroffen accoord. bepleitte, was Joego Sla- vië's minister veel meer gereserveerd. Hij verlangde, dat ook de Balkanbond en Turkije als belanghebbenden in de kwes ties van midden-Europa zouden worden erkend. Titulescu heeft zich bij dit stand punt van Joego-Slavlë aangesloten. Het plan, dat Benesj op de vergadering uiteenzette, bepleit het houden, in het as. voorjaar, van een groote mldden-Europee- sche conferentie te Rome, welke gemeen schappelijk door de Italiaansche en de Fransche regeering zou moeten worden bijeengeroepen. In afwachting van die conferentie zou door directe onderhandelingen een gun stige atmosfeer voor het sluiten van een mldden-Europeesch pact geschapen wor den. Benesj heeft verder voorgesteld, dat aan de diplomatieke vertegenwoordigers der Kleine Entente te Boedapest opdracht zou worden gegeven, rechtstreeks met de Hon- gaarsche regeering de kwesties der hervat ting van het normale economisch verkeer met Hongarije en van een definitieve rege ling van het minderheden-vraagstuk te bespreken. Aldus zouden dan, naar de meening van Benesj de noodzakelijke voorwaarden ge schapen worden voor het afsluiten van een mldden-Europeesch pact. Titulescu zou op zich genomen hebben, te trachten Rolens toetreden te bereiken tot het nieuwe midden-Europa-pact. Het Hongaarsche antwoord aan den Volkenbond Inzake het resultaat van het j door de Hongaarsche regeering ingestelde i onderzoek betreffende de Zuid-Slavische klacht over Janka Puszta zal. naar verluidt eerst ln het begin van de volgende week aan de bevoegde Volkenbondsinstantie worden overhandigd. Men heeft den in- I druk. dat de kwestie mogelijk niet meer op het program van de huidige raadszitting geplaatst zal worden, waarop ook het be- 1 richt wijst, dat de Zuid-Slavische minister president Jeftltsj waarschijnlijk niet meer naar Geneve zal komen. In Zuid-Slavische kringen beweert men, dat Hongarije door achterhouding van zijn antwoord het onmogelijk gemaakt hepft het nieuwe memorandum tijdig zoo grondig te bestudeeren, dat een discussie voor den raad thans waarde zou hebben. o BELGIE. Het ontslag van minister Cauwelaert. Het ontslag van minister Cauwelaert is bevestigd. Dit staat ln verband met het feit, dat de laatste dagen een nog al hef tige campagne tegen den minister van landbouw, openbare werken en van den middenstand, werd gevoerd en het par ket van Antwerpen een onderzoek heeft ingesteld bij een Antwerpsche bank, waar bij een zoon van den heer van Cauwelaert ln den raad van beheer zetelt. Van Cauwelaert heeft ontslag genomen om zich geheel te kunnen wijden aan de verdediging van zijn eer en van die van zijn gezin tegen de aanvallen. o SPANJE. Het regeerlngsblok wordt gehandhaafd. Lerroux heeft een langdurig onderhoud gehad met Gil Robles. Hij verklaarde, dat het gesprek zeer hartelijk is geweest. Beide hebben wij den wensch uitgespro ken om het regeerlngsblok te handhaven, dat het eenige ls. waardoor thans de voortzetting van het republikelnsche re- 1 gime kan worden verzekerd. Ik zal trou- wens nieuwe besprekingen hebben, niet enkel met Gil Robles, maar met verschil lende persoonlijkheden en radicale vrien- 1 den. Ik heb mij reeds overtuigd, dat er i geer moellljkhi lor zullen verrijzen. Er moeten vin heide ri'den concessies gedaan worden. Mer moet niet vergeten, dat de agrarische volkspartij b.v. geen enkelen burgerlijken gouverneur telt. BULGARIJE. PoliUeke bonden ontbonden. Een verbod, uitgevaardigd door den mi nister van Blnnenl. Zaken, op grond van de wet tot opheffing van de politieke par tijen. maakte gisteravond een eind aan het bestaan van den bond Rodna Zastlta. Deze organisatie was geheel naar voor beeld van de Italiaansche fascsltlsche party opgebouwd, had een analoog pro gramma en bovendien een uiterst scherp antl-semitlsohe tendens. Leider was de reserve-generaal Skojof. Een ander verbod heft den bond van Macedonische cultureele Jeugdorganisa ties op, alsmede de vereeniglng van Mace donische studenten aan de Universiteit van Sofia, de vereeniglng Vardar. Beide waren weliswaar legaal, doch onderhiel den nauwe relaties met de revolutionaire organisatie van Mlchallof en stonden zelfs onder diens toezicht. Het vermogen van al deze bonden ls verbeurd verklaard ten gunste van de schatkist. ZWEDEN. De Troonrede. Gistermiddag ls de Rijksdag door Ko ning Gustaaf V op de gebruikeiyke wUze geopend. In zyn troonrede zei de Koning over de bultenlandsche politiek slechts: „Zwedens betreklungen tot de bultenlandsche mogendheden zyn goed. „Voorts wees hy op de economische verbeteringen van de laatste jaren. In tusschen moeten nog uit gebreide maatregelen tot bestrijding van de werxloosheld en tot steun aan land- en boschbouw en vlsschery getroffen worden. Den Ryksdag zal ln den loop van het jaar een wetsontwerp worden voorgelegd inzake economische strijdmiddelen. Een dergeiyke wet wilde men ln sommige krin gen reeds Jarenlang ter bescherming tegen de actie der vakbonden. Uit de ontwerpbegrootlng blijkt, dat zy door het terugloopen van inkomsten en uitgaven sluit met een bedrag dat 40.9 millloen kronen lager ls dan verleden jaar. Eenigszlns verhoogd worden de midde len tot versterking van de landsverdedi ging. In het byzonder zal de luchtmacht worden verbeterd. CHINA. Keizer Poe-Yi ziek? Omtrent een ziekte van den keizer van Mandsjoekwo doen allerlei onbevestigde geruchten de ronde. Te Singapore heeft men uit Hsingklng bericht ontvangen, dat de ziekte van den jeugdigen Keizer een zeer ernstig karakter zou dragen, zoodat een regentschapraad zou zyn ingesteld om hem te vervangen. UIT HET SAARGEBIED. SAARBRUECKEN, 12 Jan. (V.D.) Zoo- als gemeld, zyn de bultenlandsche voor zitters van stembureaux, w.o. 350 Neder landers, gistermorgen in den Wartburg beëedlgd. Den Nederlanders werd de eed afgenomen door Ir. De Jongh. De wyze waarop de Nederlanders naar hun plaats van bestemming werden ge bracht gaf onmiddeliyk een uitstekenden indruk van de organisatie. Door de be perkte hotelruimte zijn vele voorzitters by particulieren ondergebracht. De bevolking is zeer welwillend en alle partyen zien in de bultenlandsche voorzitters onpartüdlge personen waarin zy vertrouwen stellen. SAARBRUECKEN, 12 Jan. (Reuter). De plebiscietcommissie heeft den leider van het Duitsche front ter verantwoording ge roepen naar aanleiding van het versprei den van buttetlns, waarin de stemgerech tigden worden uitgenoodlgd na het ple bisciet mee te deelen of en waarom zy gestemd hebben of niet. Er loopen ontstellende geruchten, vol gens welke er pogingen zouden worden gedaan om Zondag het plebisciet te ver hinderen, doch in officieele kringen ls men vol vertrouwen, dat alles een goed verloop zal hebben. Iedere vrees in dit opzicht is ongerechtvaardigd, gezien de bescherming door middel van de Interna tionale troepen. Max Braun de leider van het eenheids front heeft aan de plebiscletcommissle verzocht, de stemming uit te stellen, daar volgens hem een verschrikkelijke terreur werd uitgeoefend. Zyn verzoek zal ech ter zonder twyfel worden afgewezen. PARIJS. 12 Jan. (Reuter). In een inter view met het blad „Le Bien" dat te Dyon verschynt, zegt Max Braun een verdeeling van het Saargebied volgens den stem mingsuitslag te wenschen. Van den Volkenbondsraad zal een ver deeling, waarby 't eene deel aan Duitsch land terugkomt en het andere status quo behoudt geëlscht worden, anders zal een burgeroorlog onvermijdelijk zyn. SAARBRUECKEN, 12 Jan. (Reuter). He denmorgen zijn 32000 stemgerechtigden met extra-treinen ln het Saargebied aan gekomen. De politie maakte alle demon straties onmogelijk. ONTPLOFFING EN BRAND. NEW-YORK, 12 Jan. (Reuter). In de haven van Newark (New-Jersey) ver oorzaakte een ontploffing aan boord van het tankschip „Perrin" van de Continen tal Oil Cy. een brand, welke oversloeg op het naburige pakhuis van de Sun Oil Cy., waar duizenden vaten smeerolie waren opgeslagen. Binnen eenige minuten was de geheele omgeving één razende vuurzee waarvan de vlammen 60 tot 70 meter hoog oplaaien. HUISZOEKING TE WARSCHAU. WARSCHAU, 12 Jan. (Reuter). De politie heeft gisteren een huiszoeking ver richt in de bureaux van de vakvereenlglng der arbeiders in de houtindustrie alhier. Er werden 106 leden van de vakvereenl glng gearresteerd, waaronder acht lang- gezochte en gevaarlyke misdadigers. De overigen werden voorloopig ln arrest ge steld, daar de politie van talryke koop lieden ln de houtbranche klachten had ontvangen, dat de leden van de vakveree nlglng door allerlei dreigementen steeds maar hoogere loonen trachtten te be dingen. GROOTE ORDERS VOOR DE BEWAPENINGS-INDUSTRIE. LONDEN, 12 Jan (Reuter). Volgens de „Daily Herald" hebben de staalfabrieken te Sheffield ln 1934 ongeveer 100.000 ton staal of een tiende deel van hun totale productie voor de wapenfabrlcage gebruikt. Een lid van de Kamer van Koophandel te Sheffield verklaarde, dat de fabrieken te Sheffield momenteel yverig aan de wapen- fabricage werken en er drukker mee bezig zün dan ooit sedert den oorlog. De voor uitgang in de vervaardiging van buiten gewone lichte en sterke staallegeerlngen nebben tot nieuwe orders van het Ministe rie van Oorlog en van Luchtvaart geleld. De drie grootste bewapeningsfirma's te Sheffield vervaardigen momenteel licht staal voor vllegtulgonderdeelen, granaten en pantserplaten. De groeiende beteekenls van Sheffield als centrum van de wapen industrie. wordt gekenmerkt door de aan wezigheid van tien deskundigen der ge noemde ministeries, -o THEATER AFGEBRAND. NAPELS, 12 Jan. (Reuter). Het „Theatre Nuovo" is door brand geheel verwoest. De schade bedraagt eenige mlllloenen. BOKSEN. ROBERT DISCH VERLIEST VAN BOY REES. Onze professional lichtgewicht kam pioen Robert Disch bokste gisteravond te Bristol tegen den kampioen van Wales, Boy Rees. Hoewel onze landgenoot zeker „onbeslist" tot uitspraak had moeten krijgen besliste de jury anders en ver klaarde Boy Rees tot winnaar op pun ten. Op 9 Febr. krijgt onze landgenoot gelegenheid tot revanche. AUTOMOBILISME. DE NON-STOPRIT VAN DEN HEER BORSTEN. De heeren C Borsten, van Hees en van Rensen hebben de eerste etappe van hun toertocht per Ford V 8 auto zonder onder breking van rust afgelegd. Zy vertrokken Donderdagmiddag te om streeks 13 uur (Amsterdamsche tyd) uit Rotterdam en arriveerden Zaterdagochtend te 3.45 uur Amsterdamsche tyd te Rome. De tocht werd gemaakt vla Nice. Aan de Fransche grens haddien de automobilist- ten tengevolge van een misverstand met de douanebeambten inzake de triptiek vyf uur vertraging, zoodat het traject Rotter damMaubeuge ongeveer 9'/i uur heeft geduurd. Overigens had de bemanning op den tocht geen moeilijkheden. Er kwamen plaatselijke sneeuwbuien voor en op het laatste gedeelte van den tocht heeft men hedennacht te La 8pezzia een lekke band gehad. Het traject RotterdamRome is 2150 K.M. doch door een wyzlgtng ln de oor spronkelijke route in verband met de trip- tiekmoeiiykheden heeft de heer Borsten 2224 KM afgelegd. De Ford-oreanisatle te Rome zorgde voor de controle en voor de officieele ontvangst. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land bestrijdt gij de werkloosheid. l-i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2