Nieuwjaarsreceptie ten Hove - Laval in Rome - Huis ingestort Het geheimzinnige Landhuis 75$te JaargangLEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. DRIE KONINGEN-VIEEING. De jeugd langs de huizen. trelet te Tilburg zingend TE MILAAN stortte een in aanbouw zijnd zes verdiepingen hoog gebouw in. Vijf arbeiders werden gedood en zes zwaar gewond. LAVAL IN ROME. Draadloos overgebrachte foto van de aankomst - van den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken te Rome. Laval en Mussolini aan het station. uit het Engelsch van Hugh Walpole en J. B. Priestley, door H. A. C. S. 63) En toen, nadat ik mijn weelde zoo lang als ik kon had geliefkoosd, vertelde ik hun beiden en het Queen Anne-bureau mijn andere stuk groot nieuws jouw stuk groot nieuws. In het eerst weigerden zij eenvoudig het te gelooven. Dat iemand genoeg durf en optimisme zou hebben om met hun vader te trouwen. Maar het Queen Anne-bureau bevestigde mijn verklaring vertelde hun feitelijk, dat het in zijn tijd veel vreemder dingen gezien had, knikte met zijn aardig hoofd op de meest-wijze, meest-vaderlijke manier. Dus geloofden zij het en op dat oogen- blik. tegenover alle schilderijen (de meeste meubels waren in slaap en merkten het niet) kuste Jean mij tweemaal. Toen hoorde ik haar zuchten zij liet van zich afvallen dien geheelen last van verantwoordelijkheid, die haar jarenlang had neergedrukt. Arm kind! Lief, lief kindl Binnen een paar dagen zal je ons zien, ons belden en, de beste vriend, dien een man ooit had, zal ons beiden zijn zegen geven. Je je liefhebbende MARK. Earthing Hall. Garrowdale Beste Mark, De schurk is dus van het tooneel ver dwenen. Jouw brieven zijn onze eenige lectuur. Marjorie weigert ronduit een woord er van te gelooven. zegt dat jij en Jean hand in hand door Londen wandelen, terwijl jullie het allemaal verzint. Ik weer leg haar met Farthing Hall. Zij moet in deze plaats gelooven, dat begrijp je, want zij speelt het klaar er te eten en te drin ken en te slapen. Wij hebben de grootste slaapkamer van Cumberland; je loopt er doorheen steeds verder, en draalt dan een hoek om. Ons kolossale staatsiebed is aan het andere eind en wanneer je er in klimt, kijk je steeds naar dien donkeren verren hoek. want het is mogelijk dat er iets om den hoek aankomt. De heele kamer is. in derdaad. een beetje gek en al de portret- ter^aan de muren (en de Rossetts schij nen'nergens meer van gehouden te hebben dan van slechte portretschilders ontelbare opdrachten gegeven te hebben) zijn van menschen. die blijkbaar op de hoogte van de kamer zijn en je den geheelen tijd in het oog houden om te kijken hoe je het zult vinden, wanneer het komt. Marjorie zegt, dat, ieder keer als zij heur haar op maakt, de kamer in al haar omvang naar haar toe komt, met hoek en al. De enorme kleerenkast bevat blijkbaar een menigte oude lijken, en dus doen wij haar deuren nooit open. Er zijn erg weinig haken en dergelijke dingen, en die er zijn. daar leg Marjorie beslag op, dus eiken avond hang ik mijn pak over een verroest oud musket. Tot zoover over Farthing Hall. Het nieuwtje van Rossett's aanstaande huwelijk heeft het heele dal in opwinding gebracht. Er is slechts één persoon, die bedroefd is, en dat is je oude vriend Trump. .Keen, mr. Newlands" zei hij tegen mij, ..ik heb er niet mee op. 't Is een val, dat is het. een val. Ik heb een gesprek gehad, zooals u weet, met mrs. Masham, en ofschoon ik niet zeg, dat zij heelemaal zuiver in de leer was een beetje bijge- loovlg en fantastisch zou je kunnen zeg gen zij was op weg, mijnheer. Ja, zij was op weg. Er was een Ziel Als ze zoo doorgegaan was. kon zij een vriend van de Menschheid geworden zijn. En dat is toch beter dan de derde mrs. Rossett te worden. Maar u ziet, hoe het is. zij geeft toe, volgt de lijn van den minsten weerstand. Dat is onze moeilijkheid nu, mijnheer, dat is het de lijn van den minsten weerstand. De goude oude Trump! Ik houd Rossett in het oog, ofschoon hij een groot deel van zijn tijd doorbrengt in een vreemd klein hol, waar hij zich moei lijk kan roeren, vanwege documenten, wandelstokken, geweren, schoenen en slob kousen en leege tabaksblikken Daar werkt hij, vermoed ik, om te ontdekken in welk soort van knoop zijn zaken zijn, maar zijn huwelijk zal al lang voorbij zijn. voor hij er mee klaar is. Ik houd hem echter in het oog, omdat ik niet laten kan nieuwsgierig te zijn wat met hem gebeuren zal, wan neer hij eenmaal getrouwd is. Het zal één van twee uitersten zijn: óf hij zal dron- kener en arroganter eh gekker zijn dan hij ooit vroeger was, óf hij zal erg gauw matig, schoon, tam, getemd en getoomd zijn. Jij zult waarschijnlijk verbaasd zijn van mij te hooren, dat ik bereid ben twee tegen een te wedden op een getemden Rossett. Maar ik heb dan ook- een zekeren bespiegelenden blik opgemerkt, dien mrs. Masham hem soms geeft en Marjorie ver telt mij, dat zij in geen geval zoo gek is als zij lijkt, dat zij zich een karakter heeft veroverd uit de lang voorbij zijnde gevech ten met dit leven en dat zij in het bijzon der sluw is. waar het geld betreft. Maar dit is niet de manier om over jouw toekom- stigen schoonvader en schoonmoeder te praten. Mijn beste jongen, ik verlang je weer te zien; als je veel langer weg blijft en lk nog meer aan jouw schrijf, zal ik ophou den in je werkelijke bestaan te gelooven. Ik kijk uit naar een lang verhaal, op een of twee prachtige dagen, over al die kluch ten van dezen herfst en ik kijk ook uit naar den tijd. dat ik bevrijd zal zijn van de noodzakelijkheid om jou te moeten schrijven, als ..Bijzondere correspondent", om den anderen dag. Een vriend is een mensch, met wien je kunt praten, terwijl je de woorden te voorschijn laat tuimelen, 't doet er niet toe hoe. blindelings, en schrijven is alleen maar voor schepselen erg aardige schepselen, natuurlijk die Lezers heeten. Wonderlijk genoeg krijg ik weeT belangstelling voor hen en heb een gevoel van jeuk om te probeeren die „Hersenschim van het Romanticisme" in elkaar te flansen. Ja. lk weet, dat ik het afzwoer, maar lk heb het werk onder handen en het is voor een man geen zonde om te arbeiden volgens zijn roeping! Bovendien, Marjorie, die mij vroeger den indruk gaf, dat zij iets tegen het ding had, vertelde mij gisteravond, dat het tweede hoofdstuk het beste stuk is, dat ik ooit geschreven heb. En jij moet komen en je schuwe schoone thuis brengen, en, wanneer je gekust hebt en handen geschud hebt. en je verhaal in alle onderdeelen verteld hebt, je schets boek te voorschijn halen en eens en vooral deze streek op papier brengen en de won derbare morgens, die wij nu hebben. Van morgen wandelden Marjorie en ik door het dal en dachten bijna, dat wij betooverd waren, 't was zoo prachtig. Jouw drie gril lige heuvels waren als zeepbellen van groen en grijs, die tegen de lucht hingen; een windzuchtje zou ze weggedreven heb ben en het heele dal zag er uit alsof het nieuw van de munt kwam. Alleen de Hall was oud, veel ouder dan de kronkelende rotsaders en de lange hellingen in het zon licht. Maar je zult het met eigen oogen zien Kom hier naar toe en ga aan het werk vóór het licht verdwijnt. En lk zweer dat jij, de rest onzer dagen, van mij alleen maar briefkaarten en telegrammen zult krijgen. Je ROBERT. 20 Jermijn Street. Beste Bob, Je brief, die met de middagpost kwam, was een afscheid niet van mij, waarach tig niet, maar van die geheele geschiedenis van ons, van die correspondentie, van die „Midzomernacht-droom". Jij keert terug tot Marjorie en je .Kersenschim", ik begin mijn werkelijke leven met Jean aan mijn zijde en een bijna dronken verlangen naar mijn schilderkwasten, zooals ik dat nooit gekend heb. Binnen nog een week zullen wij allen met elkaar op Farthing Hall aan de werkelijkheid er van twijfelen. Ik ben blij, dat wij tenminste de brieven hebben, om ons, op onzen ouden dag, te amuseeren. Ik was zooeven in slaap vóór den haard of was het wel zoo? In ieder geval leefde ik in een door-elkaar-gegooide wereld, waar de boomen van marsepein waren en de rivieren kristal en Farthing Hall broed de bespottelijke spoken uit, heelemaal met bezems en lakens en knollen als hoofden. En jij waart er, en Marjorie, en Masham, en Rossett, en Mulligan, en Dora Mellin, en Trump. Ik hield van jelui allemaal. Ik omhelsde de wereld in een liefdes-extaze. Ik kan je vertellen, dat de jonge Rossett Dora Mellin, zijn nieuwe redster, de mooi ste vrouw ter wereld vind en is er een kamer voor mij op Farthing Hall, een voor Jean, en een voor mij? en heeft vader Rossett mU vergeven?? Je MARK. Telegram van: ROBERT NEWLANDS aan MARK FRENCH. Kom met 10.30 Keswick. Zal je afhalen. ROBERT. Telegram van: MARK FRENCH aan ROBERT NEWLANDS. Kom met 10.30 Keswick. MARKJEAN. EINDE. DE LEIDER VAN DE AFD. BOEKVERSPREIDING van het Algemeen Nederlandsch Verbond in den Haag ver zamelt boeken voor de mariniers in het Saargebied. Enkele -kisten met boeken worden voor verzending gereed gemaakt. Nieuwjaarsreceptie van het corps diplomatique ten Paleize Noordeinde. V.l.n.r. de Belgische gezant, de Chineesche gezant en de Egyptische gezant.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 5