LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 Januari 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. BODEGRAVEN. ERNSTIGE AANRIJDING. Man zwaar gewond. In de Wilhelminastraat had een ernstig ongeluk plaats. De gehuwde J. v. d. Z. kwam per Bets uit een steeg naast het café van zijn Moeder en reed regelrecht de straat op. Het was reeds donker, maar waarschijnlijk omdat hij dit tientallen malen per dag doet, was v. d. Z. wat zor geloos en stak den weg over zonder uit te zien of er ook gevaar dreigde. Juist arriveerde een personenauto, bestuurd door den heer K. uit Gouda, die met matige vaart reed. De bestuurder trachtte nog langs te rijden, haalde sterk links uit, zoodat hij tegen het linkertrottoir opreed, maar kon een aanrijding niet voorkomen. Het voorwiel van de flets raakte het spat bord van de auto, die echter onmiddellijk stilstond. Toch waren de gevolgen ernstig. V. d. Z. viel met een zwaren slag op straat. Hevig bloedend en bewusteloos bleef hij liggen. Vrijwel direct was politie en publiek aan wezig. Onder leiding van den veldwach ter werden maatregelen genomen. De be- wustelooze en hevig bloedende man werd op een ladder naar het café van zijn moeder vervoerd, waar al spoedig dr. Beije en een Roode-Krulsman verschenen. Deze constateerden een inwendige ver bloeding en kneuzing in het hoofd en waarschijnlijk een schedelbreuk De man bleef bewusteloos, maar vertoonde af en toe enkele teekenen van leven. Hij mag niet worden vervoerd en zal tenhuize van Bijn moeder verpleegd worden. Naar wij vanmorgen vernamen is de toestand zeer zorgwekkend. De politie heeft een uitgebreid onderzoek Ingesteld en proces-verbaal opgemaakt Algemeen ls men echter van oordeel, dat den bestuur der van de auto geen schuld treft. BOSKOOP. Onze gemeente is met de gemeenten Gouda. Reeuwijk en Waddinxveen als district 12 ondergebracht in de Landbouw crisisorganisatie voor Zuid-Holland. Voorzitter van dit district ls de heer J. v. Tol. te Waddinxveen, terwijl het secre tariaat is gevestigd ten huize van den heer P. Scheer te Reeuwijk. KOUDEKERK. Geslaagde uitvoeringen van „Kunst na Arbeid". Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" heeft op de bovenzaal van het café de Bruin twee goed geslaagde uitvoeringen gegeven waarvoor bedde avonden veel be langstelling bestond. Wegens ziekte van de eere-voorzltter, burgemeester Kwint, werd een woord van welkom gesproken door den wethouder, den heer N. P. Slegtenhorst. Het programma werd geopend met het „Wilhelmus". De overige elf nunflners werden vervolgens op correcte wijze zooals wij het van dit corps gewend zijn, onder de uitnemende leiding van haar directeur den heer J. van der Kaay uit Leiden uit gevoerd. Na het muzikale gedeelte volgde opvoering van de klucht ln één bedrijf „Mopje als Kindermeid" en andere voor drachten. waarbij de lachspieren der aan wezigen danig in beweging kwamen. In de pauze had nog een verloting plaats. De voorzitter sloot met een woord van dank de uitvoeringen. ROELOFARENDSVEEN. R.K. Propaganda-Club „St. Willibrordua". Drs. Holthuizen hield hier een lezing over het .Katholicisme van de twintigste eeuw". Nadat de adviseur had geopend werd door allen gezongen „Aan D o Koning der Eeuwen". De spreker gaf een uiteenzetting over de beteekenis van het bestuur van de Kerk van het begin af zoo door God ge wild: de H. Petrus opgevolgd door een reeks van Pausen, de overige Apostelen door de Bisschoppen, tesamen vormend het bestuur met den Paus aan het hoofd. Waren in vroeger eeuwen de problemen van mindere beteekenis. ging het toen meer om een bepaalde ketterij te veroor- deelen, of om een bepaalde aanval op de Kerk af te weren, thans ln de 20ste eeuw is de aanval op de Kerk algemeen, om nog maar niet te spreken over de brute Kerk vervolgingen. In elke beweging van de mo derne maatschappij ls op elk gebied de haat en de aanval op Kerk en Godsdienst duidelijk waar te nemen. En hoe grooter de moeilijkheden en problemen nu zijn, des te grooter en zwaarder de taak van Paus en Bisschoppen wordt. Daarom be sprak spr. de tegenwoordige Paus Pius XI, als de denkende, biddende en zwoegende Paus. In het tweede gedeelte werd het ant woord behandeld, dat de H. Vader voor de ontredderde en ontwrichte wereld heeft nl. .De Katholieke Actie". Deze wil door het vormen van groepen van kernen ln jeugd-, vak- en standsorganisaties, de leden opvoeden tot degelijke Katholieken, die hun Katholieke beginselen altijd en overal zullen doorvoeren Het doel van de K. A. is dan ook, de uitbreiding van het Rijk van Christus in zijn geheelen om vang. Werd vroeger de uitbreiding aan de priesters overgelaten, thans moeten zij, de leden van de K. A., de medehelpers van de priesters worden, om Christus Kerk te verstevigen en uit te breiden. Het ls een verblijdend teeken: hoe heviger de haat en de aanval tegen de Kerk wordt, des te hooger laait de Apostolische IJver bij de leeken op, vooral bij de jongeren. Daarom ziet de Paus. om die IJver fn goede banen te lelden in de K. A. >et krachtigste wapen om een dam op te werpen tegen den ver deren afval en het machtigste middel om de Kerk zooveel mogelijk uit te breiden Met een mooi citaat uit „Quadragesimo Anno" besloot spr. zijn leerzame lezing. Van het debat werd een druk gebruik ge maakt, waarna sluiting volgde. HAARLEMMERMEER. Het Crisis-Comité A. Het bestuur maakt bekend dat voor het indienen van aanvragen om steun gele genheid bestaat: Maandag 7 Jan. 1935 's avonds tusschen 7 en 8 uur te Abbenes: openbare school nummer 6; Llsserbroek openbare school nummer 11. Op Dinsdag 8 Januari 1935: Hoofddorp: kantoorgebouw naat 't raadhuis 's avonds van 78 uur; Zwanenburg: oude school nummer 9 's avonds van 78 uur; Rijk: Chr. School Burg Amersfoordtlaan, 's av. van 78 uur; VijfhuizenOpenbare school nummer 3 's avonds van 67 uur; Nieuw- Vennep: stempellokaal 's middagS van 45 uur. Aanvragers uit den kring Aalsmeerder- buurt kunnen zich aanmelden bij het sub comité Hoofddorp op tijd en plaats als boven ls vermeld. De volgende zittingen zullen worden ge houden 14 dagen na de hierboven ge noemde data en voorts telkens om de 14 dagen op tijd en plaats als boven ls aan gegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Jakob Willem, z. van W. Rip en S. Jakobsen Barbara, d. van A. Nugteren en J. C. J. Thomas Gerardus, z. van Th. Brouwer en G. A. M. Geerlings Iene, z. van I. C. Gabel en J. Timmer man Jacob, z. van J. Snoek en G. Has pels Johanna Helena, d. van D. G. van Wijngaarden en C. Baltus Elisabeth Johanna Maria, d. van A. F. J. Bijlhou wer en C. H. G. Homan Catharlna, d. van L. Schönhage en M. Rebel Alida, d. van J. Bos en P. Burggraaff Theo doras Jozeph. z. van Joh. Stavenuiter en K. Rood Alida. d. van J. H. Kroon en J. H Arnold Jantje Pieterke. d. van H. Helleman en J. Fluks Antje Clasina. d. van A. Tolenaars en A. Buis Johannes Hermanus Hendrikus. z. van H. G. Bohte en H. M. Strieker Ondertrouwd: Chr Duijn. 30 jaar en M. Wagner. 30 Jaar L. G. de Groot, 28 jaar en H. M. Gieske, 27 jaar. Getrouwd: Th. L. Tromp, 29 jaar en W. van der Veldt, 23 jaar G. J. Meuris, 27 Jaar en J. A. C van den Bosch. 30 jaar P. J. Stroet, 26 jaar en T. P van der Werve. 26 jaar L. de Koning. 24 jaar en A. C. Weststeijn, 23 jaar. Overleden: Trijntje Eveleens, 43 Jaar geh. met A. Ruiter Jan Tienstra. 32 jaar geh. met G. Kars Jan, 4 Jaar. z. van H. Verveer en W. de Waal Martha Knoppers. 21 jaar. ongeh. dochter van A. A. Knoppers en C. J, Pijl Jacob, 17 Jaar. zoon van J. Struik en C. A. van Someren Johanna Maria de Lange. 49 jaar. geh. met G. P. Oudejans, Loop der bevolking. Gevestigd: Wilhelmus F. Schmidt, van Amsterdam, naar Sloterweg 152 Henri- cus Marcus, van Amsterdam naar Wllgen- laani 12 Christlaan J. de Jong. van Vtakeveen, naar Wponark t.o. Nieuwemeer- dijk 222 Ernst H Helns. van Amsterdam naar IJweg 125 Maxlmlliaan Freiman, van Amsterdam naar Kastanjelaan 28 Emll F. W. Schönfeldt. van Amsterdam, naar Relgerstraat 8 Wouter Slob, van Heemstede, naar directeurswoning op het concoursterrein Theodoras J Termeer, van Haarlem naar Vljfhuizerdijk 198 Willem van Unen. van Amsterdam, naar Sloterweg 148 Adrianus C. van Zanten, van Amsterdam. Sloterweg 257 Anna L. Chr. Kuhlmann. Idem. Idem Wouter Braat, van Zevenhulzen, naar Aalsmeer- derweg 770 Gerardus van Bodegraven, van Amsterdam, naar Sloterweg 71 Frederik J. Oomelisse, van Amsterdam, naar Sloterweg 102 Herta Hlnz. van Haarlemmerliede c.a.. naar Spieringweg 400 Anna van der Jagt. van Hillegom, Venneperstraat 41 Hulbertus de Lljsser, van Medemblik. naar Sloterweg 192 Leonardos F van Rooljen. van Soest, naar Lelmulderdijk 11 Elizabeth Tieleman, van Haarlem, naar Lljnderlijk 110 Aart Waaljenberg. van Voorst, Twello, naar Nieuwemeerdijk 212. Vertrokken: Jan D. van Tintelen, naar Amsterdam, Korte Leidschedwarsstraat 106. I Melntje Bax. naar Bennebroek, stichting „Vogelenzang" Teunls de Leeuw, naar Amsterdam, van Rappard- straat. 4 hs Johanna Huljser, echtgen. van R. K. Bloemtak, naar Amsterdam, Wilhelminastraat 146. I Cornells B Broekhof. Idem, Idem Ptetertje Brander naar Haarlem. Vinkenstraat 36*— Kor- nelis Jonker, idem. idem Petrus G. L, Hegener, naar Amsterdam, Warmondstr. 191 hs Roelof Buis. naar Amsterdam, Kromme Leimuidenstraat 17, II Eve- rardus G. Mulder, naar Amsterdam, Jason- straat 42, I Aartje Dol. naar Chaam, wijk A 91 Teunis van de Kemp. naar Barneveld. Kootwijkerbroek Gb. 141 Matje Spaargaren, naar Alkmaar. Klein Nleuwland 33 Eduard J. Mölman, naar Amsterdam Admiraal de Ruijterweg 166, n Harm Biemond. naar Noordwijker- hout. Goweg 48, Brutale diefstal. Toen mej. H wonende aan den Hoofd weg alhier die te Hoofddorp een woning was binnengegaan en haar fiets zoolang buiten had laten staan weer wilde weg rijden. kwam zij bit onderzoek tot de on aangename ontdekking dat uit den aan het rijk wiel bevestigde tasch haar hand- taschje waarin een portemonnaie met geld was geborgen ontvreemd was. Zij deed hiervan aangifte bij de politie. De Ziekenfondsactie. Nog steeds is in het Noordelijk deel van Haarlemmermeer in vollen gang de actie tegen de hooge contributies der zieken fondsen. Uit de 17 afgevaardigden van verschillende vereenigingen ls thans een studie-commissie gevormd, waarin zitting hebben de heeren G, van Halm. J. van Willigen. A. Kaan J. Roodenburg, W. Groeneveld J. H Zantman en C. de Jong. Voor het examen costumière van de Prot. Chr. Nijverheidschool te Haarlem, ls geslaagd mej. G Vorst te Hoofddorp Tot kweekeling aan de R.K. school te Vijfhuizen alhier hoofd de heer J. J. L. Diebenis benoemd de heer A. H. M. van Velzen te Haarlem. HILLEGOM. De bevolking In 1934. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1933 in totaal 11.023. Zij vermeerderde door ge boorten met 254 en door vestiging met 819. Zij verminderde door overlijden met 72 en door vertrek met 616. Totaal op 31 Dec. '34: 11.208. Werkelijke vermeerdering: 185. Gesloten huwelijken: 80. Ingeschreven echtscheidingen: 5. Levend geborenen 206. Elders geborenen, tot de be volking behoorend 48. Elders geborenen, niet tot de bevolking behoorend 2. Leven loos geborenen 7. Overledenen, elders wonende 2. Elders overledenen, tot de bevolking behoo rend 19. Burgerlijke Stand. Geboren: Henrlcus Maria, Z. van H. Uitendaal en W. A. H. Braam Gerardina Catharlna, D. v. W. Passchler en J. van Klaveren Geertrulda Theodora, D. van W. C. Dekker en J. M. Kaandorp Ca tharlna WUhelmtaa Adelheld, D van J. J. Tesselaar en W. G. Vogel Ruurderlcus Johannes, Z. van J. R. van Llerop en R. Smtnk. Petronella Johanna. D. van J. G. Rusman en W. P. van der Aar Hu- bertus Maria, Z. van J. A. Teeuwen en A. G Verhaar. Ondertrouwd: R. Moes en E. Schenk A. J. J. Tonbreeker en O. C. van der Hulst. Getrouwd: F. J. Bouckaert en H M. Weljers M. J. H. van der Voorn en W. M. van Dril. Loop der bevolking. Vertrokken: H. Wessellng met gezin, n. Ouderkerk a. d. Amstel H. Sluljmer n. Sassenheim P. N. Verbeek n Lelden M. H. van de Poll n. Oudenbosch M. E. van de Poll n. Amsterdam C. van Loon naar Bloemendaal J. van de» Gugten n. Parijs Leo Johs. W. Engels n Hen gelo J. A. de Groot en echtgenoote, n. Amsterdam P. P. Schrama n. Wasse naar C. A. S. W. van Ruiten naar Vel- sen-Drlehuls. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: een laars. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van J. Grunstra en J. S. van Rijn Petronella, D. van J. Vlasman en N. v. Duijvenvoorde - Adriana Johanna, D. van J. Guijt en A. de Vreugd IJsbrand, Z v. U. Verdoes en J. B. Dijkdrenth Gijsje, D. van J. v. d. Plas en A. v. d. Oever. Overleden: Levenloos aangegeven kind van L. Haasnoot en A. Haasnoot Jac. v. Rijn 8 j., Z. van W. v. Rijn en M. Haasnoot Amerik Kutjt 74 J., Z. v. C. Kuljt en N. de Best. Ondertrouwd: J. van Duijn en KI. Ouwe hand A. v. d. Boon en J. J, van Duijn C. S. Bol en M. Klok. Getrouwd: D. van Duijn en C. van der Bent. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Verbetering bij het gas- en electrlciteits- bedrtjf. Door de directie van het Gas- en Elec- trlciteitsbedrijf ls een belangrijke verbete ring aangebracht door verbouwing en van het hoogspanntagshuls in de v. Egmond- straat en niet minder belangrijke verande ring van de technische installatie ln dit gebouw. Deze vernieuwing is niet alleen een verbetering op het gebied der veilig heid. doch ook de stroomafnemers zullen hiermede buitengewoon gebaat zijn. Dat, zooals vroeger we! eens een heel enkele maal gebeurde zelfs tengevolge van een geringe stoornis de heele gemeente zonder licht was, zal nu uitgesloten zijn. Niet alleen zullen stoornissen moeilijk meer kunnen voorkomen, doch door indeellng van meerdere groenen zal dan nog slechts een deel van de gemeente van licht ver stoken zijn. Door werkzaamheden aan het elec- trisch kabelnet zal morgen van 12 tot 2 uur n.m. de stroom zijn afgesloten. KATWIJK AAN ZEE. Een sympathiek streven. Enkele personen alhier hebben het Initiatief genomen bij Ingezetenen alhier een lijst te doen rondgaan om gelden ln te zamelen voor diegenen, die schade ge leden hebben bij den laatsten brand aan den Slulsweg en die niet verzekerd waren. Ouderavond der Hervormde School VI. In de Oranje-zaal van het Jeugdhuis werd gisteravond de 6de of laatste Ouder avond der Herv. Scholen ln dit Jaar, thans van de Herv. School VI gehouden. D8. Kalkman, die de leiding had, opende met gebed, las een toepasselijk Schriftge deelte en sprak een hartelijk welkomst woord. Hierna hield de heer Desjardijn, onder wijzer der school, een lezing, waarin hij naar aanleiding van een gedicht van Ta- gore diepe gedachten over opvoeding en Onderwijs ontwikkelde en waarschuwde voor een 4-tal in dit opzicht zelfs den goedwlUlgen opvoeder bedreigende ge varen. Na de pauze hield de heer Rozenboom, lste onderwijzer van het Christelijk Doof stommen-Instituut Effatha uit Voorburg, een even ernstige als boelende causerie over het mooie van het op die Inrichting gegeven onderwijs. In een passend slotwoord sloot het Hoofd der School, de heer Den Dikken zich bij het gesprokene aan wijzend op den bijzonderen zegen, als den mensch normale kinderen zijn geschonken de ernst van de hooge roeping te doen uit komen, die ons nochtans op de schouders is gelegd. Na het gemeenschappelijk zingen van den Avondzang sloot de heer Den Dikken met dankzegging. De heer K. Dljkdrent heeft bedankt als lid van de Commissie voor Steunver- leening. LISSE. Vergadering Kleine Kweekersbond. De afd. Llsse van den Zuld-Holl. Kleine Kweekersbond vergaderde ln café ,De Beurs". De voorzitter, de heer Hageman, sprak een openingswoord en noemde de vooruitzichten niet slecht. Het feit, dat Amerika en Frankrijk de grenzen voor onze producten weer gaan openen geeft ons weer moed. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Nu volgde verkiezing van een vice-voor- zitter, waartoe de heer D. v. Kampen ge kozen werd. De voorzitter deed mededeelingen over de minimum- en garantieprijzen. Het blijkt alweer, dat met de minimumprijs ontzag gelijk geknoeid is, daarom ls de voorzitter nu meer voor garantieprijzen. Op voorstel van de afd. Noordwijk werd een uitspraak uitgelokt onder de leden over garantie- of minimumprijzen. De stemming wees uit dat 25 voor garantieprijzen waren en 3 voor minimumprijzen. Het bestuur zal pogingen in het werk stellen om de leden van den Kleinen Kweekersbond vrijgesteld te krijgen van de „roe-belasting" indien met feiten aan getoond kan worden, dat men niet betalen kan. Een verloting werd gehouden van be- noodigdhden voor het bollenvak. Na rondvraag volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. J. v. d. Veek, v. Sassen heim, Rooversbroek 20a M. H. Broek hof, v. 's-Gravenhage, Kanaalstraat 82 H. G. de Water, v. Haarlem, Haven 4 Vertrokken: H. D. Groenendaal en gez. n. Haarlem Mej. P. J. Hogenes, n. Heemstede A. v. Tllborg, n. Haarlem Mej. H. Phlllppo, n. Wassenaar Mej. J. Hageman, n. Den Haag Wed. T. Min- nee geb. Balkenende., n. Egmond-Binnen Mej. Th. C. v. d. Meer, n. Wassenaar H G. Wassenaar, n. Haarlemmermeer Mej. M. P. Warmerdam, n. Bergen (N.-H.) Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Martaus, z. van P. C. Kops en P. v. d. Westen Adriana Caro lina. d. van TOi. Wassenaar en van H. M. Relchweln. Overleden: Willem de Beus 94 J., weduw naar van M. Willemse Petrus FFaas 81 J„ weduwnaar van J. Dunweg. Gevonden: Zak kalk, gouden dames- ring, sleutel, portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Smith en ram., kellner, van Rotterdam, Hoflaan 68c naar van Panhuijsstraat 52 M. Plaateer van Am sterdam, Reguliersgracht 12 naar Plet Heinstraat 45 J. Admiraal geb. J, Gh. Zandbergen van Oegstgeest, Rljngeester- straatweg 195 naar H. te Duinstraat 20 A. C. Zuidhoek geb. A. M. Eking van Wijk aan Zee en Duin naar Umulder- straat 35 M. P. Kortekaas, kruideniers bediende, van Venray, Leunscheweg 2 naar Umuiderstraat 47 H. Becker, dlenstb .van Heemstede, van der Spiegel - laan 17 naar Gooweg 12 H. Scheur water en fam„ van Wijk en Aalburg, Hoo- gen Maasdijk A. 54 naar Hoofdstraat 7a. Vertrokken: J. A. van Kampen, winkel bediende, van Marcellusstraat 4a naar Alkmaar, Mient 2 A. Th. van Kampen, van Marcellusstraat 4a naar Alkmaar, Mient 2 F. J. Parlevllet, officier van ge zondheid. van 's-Gravendijkscheweg 2 naar Den Helder, H. M.'s wachtschip te Willemsoord H. Zelle en fam., hotel directeur, van Beethovenweg 2 naar Arn hem, Telegerlaan 3. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, z. van G. Caspers en E. J. van Wees Cornells Adrianus, z. van G. Smit en H. Zuidhoek. Ondertrouwd: J. van Duin en K. Ouwe hand. Getrouwd: P. Duijndam en A. D. J. van 't Wout. Overleden: Jan Heemskerk 80 J„ geh. met E. J. de Groot Willem Hendrik Benjamin Briedé 61 j. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv Kerk alhier sprak op uitnoodiging van de Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" ds, Straatsma uit Dén Haag. Spr. behandelde voor een aandachtig gehoor het onderwerp „Zonde is diefstal". NOORDWIJKERHOUT. Als groote bijzonderheid meldt men ons, dat bij den landbouwer P. Duiven voorde reeds drie lammetjes werden ge boren. hetgeen wijst op 'n vroeg voorjaar. De kapitale bollenhuizen van de fa. Guldemond te Llsse. welke vorigen zomer door brand vernield werden, worden wederom opgebouwd, wat voor de bouw bedrijven een verheugend feit ls. HEDEN. Den Burcht: Nieuwjaarsviering Ver. Gro ningen. 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering groep I der NP.V. te 8 uur nam. Zomerlust: Selakip Fryslan "Barend en Marts]e"; 8 uur nam. Zondag. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voonn. en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Schouwburg: Kunstkring Schouwspel: „De medailles van een oude vrouw." 8.15 uur nam. Vrije Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur voorin, en 7 uur nam. Maandag. Schouwburg: Kunstkring Schouwspel: „De medailles van een oude vrouw." 8.15 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „In diplomatleken dienst". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Vrouwenoogen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Thcater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Een vrije opvoe ding". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u. nm. „De blonde engel". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/J u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. RIJNSBURG. De Vereeniging van Werklooten. Het bestuur van de Vereeniging van Werkloozen heeft in zijn geheel ontslag genomen. In een ledenvergadering zijn eenige afgetreden bestuursleden herkozen, terwijl verdere aanvulling van het bestuur in een volgende bijeenkomst zal plaats hebben. De collecte voor de Kerstfeestviering der Zondagsschool bracht ln de Ned. Herv Kerk f. 72,19 op. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem z. van J. Spaargaren en J. ter Burg Nicolaas Petrus Maria, z. vp n B N Ruljgrok en A A M. Verkleij Eisabeth Francisca Apolonia, d. van J. A. Vugts en A. M. van Nobelen. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April—1 Oct. van 10—5 uur, I Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen t. 0.10. Ethnographlscb Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags t. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat, Hlst., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. Nederl. Hist. Natunrwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van L304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Gavenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/«—4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en l'/t5; Zaterdags 912 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Woensdag 2 tot en met Zondag 6 Januari a.s. nemen waar de apotheken: G. H Blanken,'Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, Jasperse, Kortmann, Meyboom en Poortman. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916 VERGADERING VAN DEN VRIJHEIDSBOND. Sprekers Prof. Mr. C. W. de Vries en de heer H. A. Korthals. Gisteravond hield de afd. Sassenheim van den Vrijheidsbond een openbare ver gadering waar als sprekers optraden de heer H. A. Korthals van Dordrecht en prof. mr. C. W. de Vries uit Den Haag. Mede door het slechte weer was de op komst niet zoo groot als bij de vorige ver gadering. De voorz. de heer Kapteijn open de en gaf een overzicht van wat sinds de oprichting der afdeeling, die thans 25 le den telt, verricht ls. Als eerste spreker trad op de heer Kort hals met het onderwerp: „Handelspoli tiek". In de laatste tientallen van jaren, zijn de regeeringen van vele landen zich meer en meer gaan bemoeien met het economische leven, waardoor de maat schappij meer en meer verstard is en de zaken vast liepen. Vroeger exporteerde 't 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6