LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 5 Januari 1935 KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. UIT DE RIJNSTREEK. GEVRAAGD. AANGEBODEN. LOUIS GIMBERG. De heer L. Glmberg heeft aan de „Res- Bode" verzocht, mede te deelen, dat hij het volgend seizoen geen deel meer zal uitmaken van het Rotterdamsch-Hofstad- Tooneel. o TIJDSCHRIFTEN. „Astra". In 't Jauuari-nummer van „Astra" zijn verschillende verhalen verschenen, waar van wU noemen: „Het Oud en Nieuw van Mr. Ponsma" door Llda de By—Vergouw, geïllustreerd door Hans Borrebach; „Dc kalkoenen", een psychologische schets van W. den Clerc met teekeningen van B. Vlijmen; „Loeng Tshl", een Chineesch ver haal door K. J Kuipers, geïllustreerd door Rie Relnderhoff„Het Kerstdiner" door Alex Gelijn, waarvoor Frank Rowley een teekenlng maakte, evenals voor de detec- tlve-story: „De groene Orlof" van Bert Loven. Wie spanning zoekt, vindt deze ln „Op leven en dood" door Ernest Hamilton. „Zijn moeder" van C. Easton is een verhaal vol warme menschelijkheid. De rubriek „Uit de Natuur" geeft een artikel over vriendschap van den mensch met ln het wild levende dieren, waarbij enkele aardige foto's ter Illustratie wer den geplaatst. Magazine „Nova". De jongste „Nova" opent met een fan tastische vertelling, „Een Nacht in de Ca tacomben" door C. Hammer en A. Cevat, met Illustraties van Carla Hammer. Verder begint Plet van Veen een oorspronkelijk vervolgverhaal", „De eerste Liefde van Narda Scheffer". een vertelling over de eenvoudige en toch zoo belangrijke din gen, die ln leder menschenleven voorko men. Een goede West-Indische bijdrage is voorts ..Cirkelgang" door Jacques Smeul- ders. In „Het Noodlot van het Noodlot" van Maud, wordt de groote IJdelheid van een-klein auteurtje op den hak genomen. „Joeves, de Gehaalde" is een vertaalde bij drage van den onvolprezen Wodehouse, terwijl Holly Mahroüdl eveneens present is met een humoristische bijdrage, die „Mijn Motor" heet. In het fllmsupplement o.m. bijdragen over Kitty Carlisle en Kay Francis. Tus- schen den tekst foto's van Dorit Kreysler, Doroth Dare, Shirley Temple, Sylvia Sid ney e.a. NIEUWE UITGAVEN. BIJ de N.V. Drukkerij en Uitgeverij J. H. de Bussy ls verschenen de brochure „De valuatie moet komen", geschreven door S. Benlma. WEEKBLADEN. „De Haagsche Post" bevat onder „Kant- teekeningen" een In Memorlam van mr. C. P. van Rossem, die niet alleen om zijn medewerking aan dit blad sedert zijn op richting maar ook als de schrijver van tooneelstukken o.a. „Pomarius" een alge- meene bekendheid verwierf. De H.P.-afge- vaard-igde vraagt zich af of door de spel- Jlngwljzlglng van minister Marchant een nieuwe schoolstrijd zal worden ontketend. .Diplomaticus" bespreekt den strijd om Oostenrljk's onafhankelijkheid, een zaak van algemeen Europeesch belang. Ten slotte bespreekt „Sport-veteraan" de steeds weer opkomende vraag amateuris me of professionalisme in de Nederland- sche voetbalwereld. „De Wereldkroniek" heeft het nieuwe jaar ln gewljzigden vorm ingezet: het for maat ls kleiner handiger geworden, de omvang ls meer dan in verhouding ver groot en enkele nieuwe rubrieken o.a. een sportrubrlek werden Ingesteld. Het blad brengt onder de actueele foto's o.a. beel den van den „Ulver"-ramp en den onder gang van de „Orania" en bevat voorts een interessant artikel met tal van illustra ties over „Visite kaartjes van vroegere tijden". Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De eerste week ln het nieuwe jaar bracht nog geen enkele wijziging ln den alge- meenen toestand van den handel ln ge- bruiksvee. Er was ook geen reden om zulks te verwachten. Bovendien ls het voor den handel dooi de invallenden Nieuwjaars dag, waardoor enkele markten moesten worden versteld, een eenlgszins „gebro ken" week. Het ln ontvangst nemen van Crislsvee ging vrijwel ongestoord voort, want ook hiervoor werden de data verzet en alzoo kwam er ln de afgeloopen week toch weer een gcoot kwantum binnen. Toch ls het een feit dat het al moei lijker wordt om de leverantie in hetzelfde tempo te doen plaats vinden, aangezien de kooplui, door wiens tusschenkomst de levering meestal geschiedt mits de boer die levei en moet er f.1012.50 per stuk aan wil betalen. want men heeft ln het algemeen de „remplasanten"-prljzen reeds met pl.m. f. 5 per stuk verhoogd. De meeste handel gebeurt momenteel wel ln de vaarzen of pinken en goede guste koelen voor de mesterU, welke iets vaster ln prijs komen te staan, doch in kalf- en melk vee is de stemming uiterst kalm en dit zal zoo nog wel eenige weken duren. Op de slachtveeafdeellngen was even eens de handel ln de afgeloopen week kalm. De feestdagen brachten ln de sla gerijen geen bijzondere drukte, wat bij de huidige slechte koopkracht van het publiek niet te verwonderen ls en het viel dan ook op dat zelfs bij de zeer matige aanvoeren de afloop van de slachtveehan- del, wegens te weinig vraag, gedrukt was. We noteerden voor de goede tusschen- kwaliteiten tot voor de allerbeste soorten van f. 0.50—f. 0.62 per K G. geslacht ge- wicht. Overigens was er voor vette en nuchtere kalveren nogal animo en konden de aan biedingen goed prijshoudend worden op geruimd. Leeuwarden, Zwolle en ook hier de Leidsche markt kon Iets hoogere prij zen noteeren. Vette kalveren 1527 cent per pond levend en nuchtere kalveren f. 4f. 8 per stuk. De wolveehandel bleef zeer onbevredi gend. De geringe export, die er op heden ls, stelt de exporteurs in de gelegenheid te koopen tegen buitengewoon lage prij zen. Beste lammeren varleeren ln prijs van f. 0.35 tot hoogstens f. 0.40 per kilo en de mindere soorten soms nog beneden f. 0 30 per kilo geslacht gewicht. Doch desondanks ls er voor deze lage prijzen, noch ln het buitenland, noch in het bin nenland voldoende afzet voor te vinden. Als dit vooral de exportgelegenheid niet spoedig wordt verruimd, voorzien we nog slechtere prijzen; want we zitten nog met zeer veel voorraad. Met de varkens schijnt er een weinig opluchting te komen, althans de aanbie dingen worden wat minder en de prijzen gaan langzamerhand Iets omhoog al ls het nog niets noemenswaard. De biggen en magere varkens zijn reeds duur. Dit zijn reeds lang geen crisisprljzen meer. VAN DER S. N. S. te K. Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Vogelenzang, Aerden- hout, Overveen, Bloemendaal, ruïne van Brederode, Velsen. Beverwijk, Uitgeest, Limmen, Helloo, Alkmaar, Heer Hugo- waard, Sohagen, Anna Paulowna, van Ewijcksluls, Wleringen, Den Oever, af sluitdijk, Zurich, Harlingen, Franeker, Leeuwarden, Veenwouden, Grijpskerk, Visvliet, Groningen. Totaal 236'/: K M. H. N. te V. Wanneer de zaak tusschen u beiden beklonken ls, vraagt u de offi- cieele toestemming van haar ouders. C. B„ te B. De vereeniging heeft de Koninklijke bewilliging niet uit zichzelf. De erkenning geschiedt door goedkeuring van de statuten of reglementen der ver eeniging. Wend u tot de eerste afdeeling van het Departement van Justitie. H. S., te L. Op het door u genoemde bedrag mag beslag gelegd worden. N. B. alhier. Een neutraal gemengd zangkoor is dat der Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst, secretaresse mej. C. E. Filippo, Nieuwe Rijn 70. AARLANDERVEEN. Tot ouderling der N.H. Kerk ls her kozen de heer K. v. d. Steeg en tot diaken de heer H. van Engelen. ALPHEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Ter Aar, Hermlna Rijns burger, dienstbode, Hoogedljk 4 Van Veendam, Wed. R Zeephat, zonder beroep Raadhuisstraat 215 br. - Van Gouda, Bertus van der Linden, schrijver b/d. Insp. Inv. en Ace., Visserètraat 16. Vertrokken: Naar 's-Gravenhage, Sonder- dankstraat 35, Dieuwke Postmus, dienst bode Naar Amsterdam, Amstelveensche weg 845, Lambertus H. de Groot, veehouder Naar Rotterdam, Drek Hoffstr. 30, Jaan- tje C. van der Knoop, kinderjuffrouw Naar Nieuwkoop B. 185, Maria Groeneveld, dienstbode Naar Roggel B. 60, Wilhel- mlna G. Reinders, onderwijzeres. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje Adrians, d. van C. Vis en M. J. Breeveld Cornelia Petronella, d. van P. Bogaard en P. A. Meljers Annle Agatha Maria, d. van F. B. J. Rozestraten en P. C. M. Janmaat Hubertus, zn. van L. H. Kok en C. Turkenburg Margare- tha Alida, d. van C. van Muiswinkel en J. van Dleijen Teuntje, d. van H. N. Hart en T. de Geus Johannes Herbertus, zn. van T. C. Verbeek en C. A. van Nledek Aleida. d. van A. Lammers en W. J. Grul Neeltje, d. van C. Pont en S. Kouwen- hoven. Gehuwd: Petrus Bunnlk, 52 J. en Gerarda Johanna Verhaar 45 j. Overleden: Kornelia Klazlna Schippers, 85 j„ weduwe van Cornells van Ooijen Wilhelmus van Leeuwen, 60 J„ echtgenoot van Apolonla Maria Bontje Harm Koe- lewljn, 3 maanden. De in de Ned. Herv. kerk, Juliana- straat, gehouden collecten t^n bate van de diaconie en het Ned. Herv. Tehuis, hebben opgebracht resp. f. 212 en f. 86. Door de politie werd gisteren tegen zeven autobestuurders proces-verbaal op gemaakt, wegens het niet hebben van een oranje stoplicht. Ds J. Stehouwer ontving ten behoeve van de diaconie der N. H. kerk, Juliana- straat, een gift van f. 50. Gevonden: 2 belastingplaatjes, 2 por- temonnaie's met Inhoud, 1 Zuidwester, 1 taschje met portemonnaie en 1 zak pak- touw. Inlichtingen worden verstrekt aan het politiebureau Jullanastraat. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Aleida Adriana, d. van C. G. van Emmerik en W. J. Rietbroek; Sophia Catharlna, d. van H. Zoetemelk en M. J. Schirm; Petronella Cornelia, d. van P. Wortman en C. H. M. Daleman; Hendricus Leonardus, z. van D. J. van der Poel en A. C. van der Geest; Antje. d. van G. de Wit en J. C. v. d. Knijff; Wllhelmlna, d. van G. de Wit en J. C. v. d. Knijff; Barend, z. van G. M. Meijer. Overleden: Grietje Brouwer, oud 77 jaar, wed. van C. v. d. Lip; Geertruida Hoogen- boom, oud 62 jaar. wed. van J. v. Klink. Ondertrouwd: J. W. v. d. Zijden, jm., 25 jaar en J. M. Th. Hoekstra, jd., 26 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. v. Zanten, n. Lelden; J. A. v. Benten, 'n. Leiden; H. Zeljlemaker en gezin, n. Heemstede; Th. F. A. Hogen- dorp, n. Voorschoten; N. Morgenrood, n. Leiderdorp; M .Kool. n. De Bilt. Gevestigd: A. A. Klein, v. 's Hertogen bosch; F. Ch. A. Wille, van Hazerswoude; A. Vet. van 's Gravenhage; L. de Groote en Gezin, v. Moordrecht; C. Zandbergen, van Amsterdam; J. M. v. d. Zwet, v Ter Aar; A. C. van Haestregt, v. Oegstgeest; C. Donkers, v. Rotterdam; J. J. Waas dorp. v. Roosendaal en Nispen; W. A. v. d. Voorn, v. Haarlemmermeer. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrlt Jan, z. v. J. J. Dljs en G. v. d. Berg. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. van Ooik, v. Amersfoort N. Schoonhoven, v. Alphen a. d. Rijn H. M. J. Louer, V. Nijmegen M. E. van Geel, v. Bloemendaal. Vertrokken: M. Pak, n. Boskoop J. N. Groen, n. Alphen a. d. Rijn A. v. Don selaar, n. Woerden C. Muljs, n. Mij drecht J. M. Vonk, n. Gouda P. Boef, n. Voorschoten S. Bekker en- gezin, n. Gouda Wed. R. Regter, n. Katwijk B. J. Thijssen en gezin, n. Katwijk J. Gans, n. Gouda. Loop der Bevolking 1934. Op 1 Januari 1934 bedroeg de bevolking dezer gemeente 3173 mannen en 3368 vrouwen, totaal 6541 personen. Zij ver meerderde in 1934 door geboorte met 73 m. en 76 vr„ totaal 149 personen en door vestiging met 109 m. en 146 vr„ totaal 255. Vermeerdering aldus 404 personen. Zij verminderde in 1934 door overlijden met 24 mannen en 21 vrouwen, totaal 45 en door vertrek met 186 mannen en 214 vr., totaal 400. Totale vermindering derhalve 445. De bevolking ls dus ln totaal ver minderd met 28 m. en 13 vr. en bestond op 1 Januari 1935 uit 3145 m. en 3355 vr., totaal 6500 personen. In 1934 werden als levenloos aangegeven 8 kinderen, waar van 1 van het mannelijk en 7 van het vrouwelijk geslacht. Er werden 48 huwe lijken voltrokken en geen echtscheidingen Ingeschreven. Dc markt in 1934. In het afgeloopen jaar werden op de wekelljksche markten alhier aangevoerd 14260 wagens kaas met 584611 stuks, ver tegenwoordigende een gewicht van plm. 526451 j K g. 695 wagens werden minder aangevoerd dan in 1933. Voorts werden er ter markt gebracht 3 koelen en 971 lam meren. Het aantal uitstallingen bedroeg 1038. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is beroe pen ds. J. Fokkema te Amstelveen. BOSKOOP. Nog goed afgeloopen. De slooper H. D. alhier was met eenige werklieden bezig met het sloopen van een huls aan den Zljdeweg. Plotseling stortte onder hevig geraas een der muren in en geraakte O daaronder bedolven. Spoedig was de man uit zijn benarde positie bevrijd, doch hij klaagde over pijn ln zijn schouder. De ontboden geneesheer constateerde een schouderfractuur. Bij de inwoners dezer gemeente cir culeert een adres van den heer J. Jannes alhier aan Ged. Staten dezer provincie houdende verzoek de autobusdienst Bos koopWaddlnxveenGouda niet stop te zetten, op grond van het feit dat deze busdienst voor zeer veel Inwoners van groot Bëlang is. Toen de heer B. met zijn rijwiel van de Gouwebrug reed had deze het ongeluk dat zijn rijwiel brak, waardoor hij vrij onzacht met de straatsteenen in aan raking kwam en zich zeer ernstig bezeerde. Het rijwiel was vrijwel geheel vernield. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Overleden: Willem Bogaard, oud 74 Jaar. In den loop van 1934 werden ln deze gemeente 20 huwelijken voltrokken, waarbij f. 30.77 werd gecollecteerd. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornells, zoon van M. J Schutter en W. Wahle Gerarda Wll helmlna Anna. dochter van P. U. Veenhof en E. C. Vianen. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: G. Smit. 76 jaar E. de Vos de Vries, 85 jaar. Brand in hooiberg. In een strooberg op het erf van de boer derij van den heer H. S. Ran alhier, la gistermiddag te vier uur brand uitgebro ken. De brand ging van hier over op een tweeden strooberg, daarna op een hooi berg. De brandweer, die spoedig aanwezig was, tastte het vuur met vier stralen aan. Een berg met ongedorste tarwe kon be houden blijven, evenals het woonhuis en de stallen. Het vee was Inmiddels reeds in veiligheid gebracht. Verzekering dekt de schade. Hedenmorgen was men nog bezig met het nablusschingswerk. -O NOORDEN Tot kerkvoogd bij de Herv. Kerk is herkozen de heer D. Blok. De collecte in de Ger. Kerk voor de Theol. school bracht op de som van f 2.84. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Petronella Maria, d. van J. J. Verhaar en G. Dobbe Cornells Johannes, z. van J. C. Mol en M. J. Helj- ker Margje Martijntje, d van N. Hoo- gendoorn en M. de Bruyn Anthonlus Cornells, z. van G Ubink en M. A. Scholte Geertje, d. van J. A. Verboom en A. den Braven Overleden: J. Goedhart 76 j. J. S. Lebesue 70 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Vis van Zegwaart. Vertrokken; J. Huisman naar Amster dam J. M. Keijzer naar Texel C. M. v. d. PouwKraan naar Lelmulden. Gevonden: 1 paar tennisschoenen, 1 electr. gloeilamp, 1 belasttngplaatje. 1 nikkelen horloge. Inlichtingen bij de politie. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Den Haag, L. J, M. Speir- dijk A 133 uit Hazerswoude, M. J. Matze en kinderen B 119 uit Driebergen- Rijsenburg A. Sehurink, A 95 uit Ter- Aar A. Marskamp, B 178 uit Waarder J. Brulnls, B 60 uit Voorburg M. P. van Zaal, B 153. Vertrokken: G. van Vliet naar Rljnsater- woude no. 124 H. Donker en gezin naar Rljnsaterwoude no. 9 M. C. Koek naar Ter-Aar, B 85 K. H. M. Klein naar Lei- muiden, Oosten 229 J. Jellema en gezin naar Hennaarderadeel-Welsrljp G. L. Boer naar Den Haag, Heerengracht 22a J. J. Spijker en gezin naar Boskoop. Tuin straat. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemlna Gerarda, d. van C. Kempenaar en P. A. Verhage Adriana Wilhelmina, d. van P. Groot en H. van der Starre. De politie in 1934. Door de politie werden ln het afgeloopen jaar 272 processen-verbaal opgemaakt. Dit groote aantal vindt zijn oorzaak ln de handhaving van verschillende Crisiswet- ten. Misdrijven van meer ernstigen aard kwamen niet voor. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Maria, dochter van Dirk Gljsbertus Hogeveen en van Anna Elisabeth Redegeld Adrlna Petronella, dochter van Cornells Vermel en van Anna Elisabeth van den Heuvel Cato, doch- ter van Pieter Weissenbach en Adriana I Petronella Baelde. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. POSTZEGELS Te koop gevraagd een post zegelverzamellng, groot of klein van Europa, bulten Europa, Nederland en Indlë, losse zegels van Nederland en Indlë bij Iedere hoeveelheid. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 671 k. NAAIWERK Juffr. vraagt naaiwerk by zich aan hul6, kan net jes verstellen, prijs 15 ct. per stuk. Nieuw lingerie 30 cent p. stuk. Ook brei en stopwerk wordt aange nomen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 666 k. SCHRIJFMACHINE (Portable) te koop ge vraagd. BIJ voorkeur merk Remington of Underwood. Brieven met uitvoerige in lichtingen en verlangden prijs Bur. van dit Blad onder No. 659 k. B.M. ZEILJACHT gevraagd. Brieven aan Fa. C. VAN WIERINGEN Jr.. Alphen a/d. Rijn onder No. 88. WASCH Juffr. vraagt waech aan huls. cond. f2 tot f3 per wasch, alles Inbegrepen. Wordt geheel met de hand gewasschen Gratis afge haald en thuisbezorgd. (Ook Oegstgeest). Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 665 k. CRÏSISLAND gevraagd, liefst aan vaar water. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 626 k. TUINDERSSCHUIT Te koop gevraagd een tuindersschuit of vlet 2 a 3 ton. W. STAR, Rljns- buxg 63. ZEILBOOT Te koop gevraagd een zeilboot. Brieven met op gaaf van merk en uiter sten prhs Bur. v. d. Blad onder No. 579 k. SCHAATSEN Te koop gevraagd een paar Noren. N. Kerklaan 1 Sassenheim. DIRECTIEKEET Gevraagd directiekeet of ander verplaatsbaar ge bouwtje, pl.m. 4 bij 5 M. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 754 k. 100 GULDEN te leen gevraagd, door so iled persoon, terug beta ling op maandelijks f. 5. stipte betalingen verze kerd .liefst particulier. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 771 k. PETROLEUMBUSSEN Te koop gevraagd gebruik te petroleumbussen. C BATENBURG. Wllhel- mlnalaan 14. Sassenheim. 200 GULDEN gevraagd, door net zaken man, wegens teveel werk. tegen hooge rente, liefst van particulier. Aflossing nader overeen te komen. Brieven Bur. v d. Blad onder No. 692 k. DUITSCH Gevr. les voor' opl. Mid cl. A Brieven met voll. inlicht. Bur. van dit Blad onder No. 633 k. 200 GULDEN te leen gevraagd, door klein zakenman. tegen matige rente en aflossing. Erteven Bur. v. d. Blad onder No. 651 k. KAPLES Voor een meisje kaples ge vraagd. Brieven met cond. Bur. v. d. Blad onder No. 614 k. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. LEIDSCHE Coop. Melkinrichting ..De Landbouw". Telef. 218. Mevr.! Kent u reeds onze heeriyke ondermelkchoco lade? Ze wordt bereid met de fynste cacao en ls sma- keiyk en duurzaam. Per flesch 7 ct. INlCrVATEN 10 leege lnktvaten te koop. Te bevragen: Lcldsch Dagblad. VOGELKOOIEN! Wij bieden aan spotgoed- koope vogelkooien, ver tinde en verchroomde, wy hebben een naam verwor ven op aquarlumgebled en zullen wy dit trachten ook te bereiken ln vogel kooien. Aquariumhuls: Heerenstraat 20, Lelden. CONVOL ARIA's Te koop 100.000 Convola- Tia's plantklemen. Te be vragen: J. W. EIGEMAN, Tuin Wijngaardenlaan en Papelaan 162, Voorschoten KATWIJK AAN ZEE Te koop yzeren ledikanten matras, pendule, spiegels, schilderijen. kleerstan- daards, looner. elee lamn, petrol, kachel. dienbak. scherm, glas- en aarde werk. Oro zilveren lepels vorken Bezichtiging dage- ïyksch 11—12. 2%—u. Burgerdykstraat 14. DEKBEEREN Te koop 2 Jonge geslachts- rype dekbeeren, volbloed, G. IJ., alsmede 3 Jonge zeugen, volbloed. Aan het zelfde adres te koop gevr. 15 a 20.000 K.G. suiker bleten. C. J. VAN LEEU WEN. Stompwyk 31. Levend Vischvoeder! Tubifex by ons 10 ct., groot portie, 3 porties 25 ct. Tropische en koudwa- tervlsschen spotgoedkoop. Groot geiyk overal ziet U een Aquarium van JAN DE RIJK, Heerenstr. 20, Lelden. GOEDKOOPE VERF en toch goed. koopt u alleen bij een vakman. Grondverf v.af 0.30. Glans verf v af 0.37 per K.G. Sponsen onversiytbaar 0.20 wasbeits, zeep, zoutzuur, ammonia, enz. De Verf handel, Middelweg 27 b. SIGAREN Blzondeie aanbieding GuL- den Vlies 6 - 8 en 10 ct., eenheidsprijs nu 5 ct. Uiltjes v.h. 6 nu 4 ct. 50 Darlings f. 1 per kistje. Post Plctura zeer fyn 5 ct. JOH. ROOZEBOOM, Doe- zastraat 15. AUTO'S Chevrolet 1931 Coach ln prima staat van particu lier. Oakland Coach 1929 beslist als nieuw f.300. Bulck Standard Sedan f. 170. J. KAMSTEEG, Geversstraat 30, Oegst geest. Telef. 226. TRIPLEX Verschillende soorten en maten triplexplaten laag ste prijs «lijstwerk, klank borden, eikenhout, was beits f 0.50 p. 1. Q. A. poo- ten enz. Nieuwe Brugsteeg 1. t.o. Stallinga, Hooge- woerd. AARDAPPELEN ENZ. Te koop 10 H.L. Br vo's 10 H.L. Eigenheimer- H.L. Uien, 60 R. R. peen. JAC. BOL Czn., Valken burg Z.H, HEERENKLEEDING Aangeboden pracht sor teering heerenkleedlng, winter Jassen, demi's, Jek kers. bontjekkers, regen- Jassen vanaf f. 5. Groote keuze costuums, panta lons, Jès en vesten. Rouw en trouwcostumes te huur CORN. VAN VALDEREN, Oude Ryn alléén 176. KENNISGEVING S. P. DE GRAAF schll- dersbedryf ls verhuisd van Waardgracht No. 131 naar Maredyk No. 64. Beleefd aanbevel. voor alle voor komende schilderstukken on witwerk. S. P. DE GRAAF Maredyk No. 64. GOEDKOOPE VERF Wasbeits, kwasten enz. koopt u alleen bij een vakman, daarom ls uw adres: DE VERFHANDEL. Middelweg 27 b. Ook voor sponsen, ammonia, zout zuur, spiritus en wryf- was. Grondverf 0.30. Glansverf 0.37. MUZIEKONDERWIJS Piano. Orgel. Viool (Sa menspel) Mandoline, Gui taar. Dwarsfluit, Blokfluit, Accordeon. Blliyke tarie ven. D. VAN WOUW, Apothekersdyk 10, Lelden. Muziek- en Zangonderwy- zer. Dirigent. DIERENVRIENDEN Kanaries met volle ga rantie: vlolièrevogels, Tro pische vogels, aapjes, eek hoorntjes. vogelkooien, vogelzaden, voederhuisjes, vetbollen, vlschvoer. goud- vlsschen 6 ct Diverse rashonden en Angorakat ten. Wasschen en trimmen van honden. R. KAREL. Steenstr. 23 KIPPEN Wegens verhuizing te koop acl fc witte Leghorns en 7 Barnevelders met haan tegen elk aann. bod Te bevragen: Toussalntkade No. 1. IJZEREN BINTEN hekken, pypen, motoren, pompen, asöen, rlemscliy ven. dakramen, kussen- blokken, reservoirs, hang- zeelen. consoles, takels en dommekrachten, alles ln prima conditie. H. DE BOLSTER, Aann van sloopwerken, Werf Overrijn 8, zyislngel. KLEURKAN ARIES Oranje mannen f. 5. brui ne mannen f. 4, bruine poppen f. 2. Alles eigen kweek 1934. J. SCHOUTEN Seringenstraat 8 a. NAAIMACHINES Het nieuwste model sa- lonkast meubel, koopt gij by ons tegen den laagsten prijs vanaf f. 126. Nieuwste model naaitafel f. 105, al leen van le klas fabrieken. v.h. WESTDORP en Co.. Morschstraat 41. OPRUIMING van uurwerken, goud en zilver. W. v. KAMPEN. Mare 102 SKI-SPORT Wegens vertrek naar Indlë ter overname: dames- en heeren ski-pak m. wollen truien en pullovers. Hooge Ryndyk 148 Tel. 484 f. 13 RIJWIELEN f. 28 Nieuwe rijwielen Neder- landsch fabrikaat met 2 jaar garantie f.28. Nog eenige gebruikte rywlelen met torpedonaaf en ket- tlngkast f. 13. en een Jaar garantie. Repareeren in ruilen. Rijwlelmagazljn „Centrum", Hoogewoerd 94 Rijwielen Sjoelbakken Nog prima dames- en heerenrywlelen f. 10. f. 12. f. 14. Jongensfiets f. 10 allen met 1 Jaar garantie Sjoelbakken f. 4.60 tot 7.50 compleet. Los stel schijven f. 1 001.25. Fa. DUSOSWA, Leven daal 93, Telef. 2837. MOTOR Een weinig bu;-p' Sn-"-*-• licht motorrijwiel te koop met twee versnellingen. Ziet er uit als nieuw; voor zeer lagen prys. Aan het zelfde adres droge zolder te hyur. Doezastraat 12. ANTHRALIET 20/30 late soort Wales f. 1.95, 2.10. Baby f. 1.60. Belg. en Holl. Anthraciet f. 1.75, 1.85. Baby f. 1.20 1 T Eüerkolen f. 1.10. Cokes, Brechcokes, enz. R. stof-Centrale Levendaal 93 en Oude Vest 9. Tel. 2837. Friesche Klok Haard Mooi klein Frlesch staart- klokje, spotkoopje f29. Mooie Ulfthaard. moet weg f. 19. Dultsche plano met voorzetapparaat en 40 rol len f. 48. Nieuwe Inzink- trapnaalm- -'i. f. 65, zeld zaam koopje. ThorbecKcstraat 48. b.d. Zoeterwoudsche Singel. ZÖO GOEDKOOP als by ons koopt u ner gens. Leder, rubber en sportartikelen. Heeft u Iets noodlg, kyk dan eerst by ons. H. J. KRAMERS, Korevaarstraat 17. BRENG uw schoenreparatie by: H. J. KRAMERS, en u krijgt uw schoenen voor een la gen prys prima gerepa reerd weer terug. Korevaarstr. 17. KNIP UIT Gnat u zich verloven? wy hebben 14 k gri"'-.- <->_ gen van 5.75, 6.50. 7. Snlplepeltjes 55 ct. Da-ues- polshorl. 4.50. Heerenpols- horl. 5 00. HOOGERVORST Morschstr. 9, Lelden. EEN GOED BEGIN uw kleeding te laten aan meten bil de ruim 30-Jarlg bestaandri mantkleerimke- rlj F v. r| HOPST Sr. Ko- revaprstr'af 3 Telef2137 vorv kundig keeren. moderni- seeren. oppersen van hee ren- en dameskleedlng. ZIJDE wol linnen enz. behoeft u niet thuis te wasschen, doch deze krijgt een le kl. behandeling bij Wasschery VAN REMUNDT. Zyislngel 25, Telef. 395. Hulshoud- wasch 24 ct. per K.G. STUDEBAKER Te koop aangeboden, een Coach 6tudebake)r 1929, goed onderhouden, 40.000 K.M. geloopen voor elk aann. bod. DE JONGH'6 Woningbur. Oegstgeest, Kempenaer- 6traat 89. AUTO-SLOOPERIJ Alle merken onderdeelen, banden, ruiten, accu's, kussens, koplampen, dy namo's. magneten. Tevfens onderstellen voor byhang- wagens, cabines. Waardgracht 45, Lelden WEER IN LOSSING eerste soort Eng. Anthra- 3 20 30 f.2.—, baby 1.50. Eierkolen 1.10, thuis. Beste cokes 65 ct.. thuis 70. Schip over Janvossenst., Oude Vest. „STERTAX" Rydt per Stertax, die haalt u en brengt u toe huls dus met geen spoor of tram. want de auto brengt u waar ge hem hebben wilt, Telef. 3480. Pathef.-luidspr.repar. en herstellen van weer ee e~s electr. rijwlellam- pen, stofzuigers, stryk- ij^ers, plaatsstroom appa raten. speelgoederen, kop telefoons, Instrumenten, enz., magneetversterking. Veeren Inzetten onder garantie Vele schrlfteiyke tevredenheldsbetulglngen P. POTTUM. Lange Scheistraat 3, tegenover Lakenhal. TRAPNAAIMACHINE To koop aangeboden, een Singer trapnaalma- chlne, goed werkend tegen billijken prijs. Te bevr.: Vrouwenateeg 16a, DE UIVER ls vergaan, de Stertax biyft bestaan. Als u 3480 belt. dan komt de ..Ster tax" voor. dan kunt u gaan, waarheen u wilt. Stertax. Telef. 3480. UW BOEKHOUDING in orde vanaf f. 5.per maand. Bureau voor Boek houding en Belastingzaken C. J. VAN ITERSON, R«egentesselaan 2, Oegst geest, Telef. 3512. S-TAX TEL. 2893 10 ct. per rit. Groote rit ten beneden elke concur rentie. Mooie 5- en 7-pers. wagens. Standpl.: Steen straat. Beleefd aanbev., SCHILTHUIZEN, 3 Oct.- straat 6 A. BLOEMISTEN To huur pl.m. 3000 Meter warenhuis met koude kast en volle grond met teelt- bewys. Desgewenscht met woonhuis. Ook genegen samen te explolteeren. Omgeving Lelden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 603k. HENNEN Acht Jonge hennen, tegen den leg. met haan te koon aangeboden, ook met hok. Dwarsweterlngkade 9 te Leiderdorp. KENNEL TJI WANGI heeft af te geven 2 volw. Pekingese reutjes, pr. be haring. tent. exp. f. 40. en f. 60.en 1 fokteef a f.20.—. Veursche straatweg 171, Veur. Laat Uw Uurwerken repareeren bij den vak kundige J SADLO, Hee renstraat 87B. U ls dan verzekerd van een cou lante bediening, tevens nog veel goedkooper. Voorh. lo bed. by Fa. W. Brouwer.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15