4 75»te Jaargang VRIJDAG 4 JANUARI 1935 No. 22940 STADSNIEUWS. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ots. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bfj maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTf Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. HET 40-JARIG JUBILEUM VAN MEJ. D. VOLTMAN. DE RECHTERHAND EN OPVOLGSTER VAN WIJLEN WYBRANDUS HAANSTRA. Een voortreffelijk paedagoge. Mej. D. Voltman. Een groote schare van leerlingen, oud- leerlingen en vrienden zal zich morgen 5 Januari opmaken om hulde te brengen aan een vrouw van buitengewone verdiensten voor het fröbelonderwijs hier te lande, aan mej. D. Voltman, Directrice van de Kweekschool voor Bewaarschool- houderessen alhier. Veertig jaar geleden behaalde zij het einddiploma der Leidsche Kweekschool en de toenmalige directeur Wybrandus Haan stra, de bekende pionier voor het fröbel onderwijs ln Nederland, bleek een men- schenkenner te zijn, toen hij Dirkje Volt man onmiddellijk na haar slagen aan de school verbond. Als hoofd van de bewaar school aan het Rapenburg, als leerares aan en directrice van de kweekschool en als directrice van het bijbehoorende inter naat heeft zij tallooze kleinen en grooten in hooge mate aan zich verplicht. Van haar kan in den letterlijken en vollen zin van het woord gezegd worden, dat zij dag en nacht voor de scholen arbeidde: zij heeft inderdaad haar leven aan de belan gen van 't bewaarschoolonderwijs gewijd. In gesprekken met oud-leerlingen wordt men onmiddellijk getroffen door de warm te. waarmede de verdiensten van de direc trice worden geroemd en door het en thousiasme, dat van haar gezichten straalt, als zij oude herinneringen uit de origineele lessen van mej. V. ophalen. Niet alleen in Leiden, maar uit het geheele land heeft zij groote sympahtie voor de Kweekschool mogen ervaren en het is aan haar bekwaamheid plichtsopvatting en toewijding te danken, dat altijd, zelfs in een crisistijd als thans, uit velerlei krin gen personen bereid waren, de school, waaraan zij arbeidde, financieel en mo reel te steunen. Ieder, die de school bin nentreedt, en even een kijkje neemt in deze werkplaats bij uitnemendheid, zal moeten toegeven, dat zulk een toewijding, als hier van personeel en leerlingen uit gaat, nog veel meer steun verdient dan thans reeds wordt verleend. Inderdaad, deze school is een inrichting, waar per soonlijke activiteit tot haar volle recht komt. Iedere leerling zoekt zelf en vindt zelf, teekent op, wat zij waarneemt, maakt haar conclusies en deelt deze mee, waar na de bespreking volgt. Het is een genot de uit eigen fantasie ontsproten teekenin- gen op de wanden te aanschouwen of de uit klei geboetseerde seinvoorwerpen of het zelf vervaardigde speelgoed voor de kleinen; het is een feest te luisteren naar de mooie zangnummers, waarmede de oudere leerlingen de nieuwe verwelkomen. Hoe de zelfwerkzaamheid tot haar recht komt, blijkt in de natuurkunde-lessen, waar ieder zelf de proeven neemt met zelfvervaardigde toestellen. Het behoeft geen betoog, dat mej. Volt man, de rechterhand indertijd van den stichter der school, den geest van Haan stra ln haar onderwijs heeft gelegd en dat diens paedagogische denkbeelden een groote plaats in haar hart en dus ook in haar lessen innemen, maar dit is bij haar geen slaafsche navolging geworden; met groote belangstelling heeft zij kennis ge nomen van nieuwere stroomingen op het terrein van opvoeding en methodiek en het goede daarin verwerkt in het belang van haar leerlingen. Maar het allerbelangrijkste in haar leven was de liefde (geen lief doenerijl, die aan haar arbeid zooveel wijding gaf, de liefde tot de kinderziel, die haar dikwijls noopte uiterst streng te zijn tegenover de aanstaande opvoedsters. Zij duldde geen leugen, geen oneerlijkheid in woord, hou ding of gebaar tegenover het kind. Wie niet zonder bedrog het kind kon naderen, achtte zij de verheven taak van opvoed ster niet waardig. In haar paedagogische lessen legde zij op dit allerbelangrijkste den nadruk en zij zelf was daarbij het voorbeeld van onkreukbare eerlijkheid. Een buitengewoon sterke vrouw, die op haór leeftijd nog een reusachtige dagtaak heeft: de leiding van een school met plm. 100 leerlingen, onder wie 40 internen, die den geheelen dag haar zorg eischen en die met al haar bezwaren te allen tijde bij haar mogen komen. Met ongekende energie en opgewektheid leidt zij daarbij nog tal van excursies in en buiten de stad om de meisjes zoo veelzijdig en praktisch mogelijk te ontwikkelen. Inder daad, de oud-leerlingen hebben goed ge daan, haar reünie te doen samenvallen met dit jubileum, zoodat zij morgen uit den irjond van zoovelen, die haar lessen hebben gevolgd, zal vernemen, hoezeer men haar werk en haar persoonlijkheid op prijs steelt. In den foyer der Stadsge hoorzaal zal morgennamiddag na afloop van de huldiging, welke te 2 uur aan vangt, gelegenheid zijn de jubilaresse te complimenteeren. UITVOERING „BURGERZANGSCHOOL. „Prins Pauweveer". Een mooi bezette Schouwburgzaal, de heer de Rook als muzikaal leider, Han Zirkzee aan de vleugel en een operette, waarover wij al veel goeds gehoord had den: dat alles beloofde weer veel! En men is niet teleurgesteld: de uitvoe ring van „Prins Pauweveer", de operette, die in 1925 geschreven werd door den heer Jac. Jansen op woorden van mevr. CramerSchaap heeft mèt ons een groote schare enthousiaste toeschouwers zonder onderbreken geboeid, zoodat wij om kwart over elf de straat opgingen met de ge dachte: „was de vorige maal „Hans Drift" voor de Burgerzangschool al een groot succes, deze uitvoering heeft de voorgaan de zoo mogelijk nog overtroffen!" Niet alleen de sprankelende muziek staat op hoog niveau reeds de inzet van de ouverture deed onmiddellijk vermoeden, dat origineele en muzikale invallen zouden volgen doch daarbij waren spel, zang en aankleeding dusdanig goed verzorgd, dat wij naarmate de avond vorderde meer en meer onder de bekoring kwamen van dit charmante zangspel, waarin volkomen gebroken wordt met de tradltioneele kabouters, paddestoelen, feëen en wat dies meer zij! Een enkel woord over het gegeven: Prins Pauweveer is ijdel en verwend en bezit al heel weinig gevoel voor zijn medemen- schen. Hij is lui en verwijfd en wordt in zijn slechte eigenschappen gesterkt door den boozen lijflakei. Het loopt zelfs zóó ver, dat Prins Pauweveer de Koningsman tel van zijn vader in een costuum voor zichzelf laat veranderen, waarbij de beste „snijders" van het land hem behulpzaam zijn. Zijn ijdelheld en egoïsme kennen nu geen grenzen meer. Maar o wee! de koning komt en de poppen zijn aan 't dansen Bij den „vervaarlijken" kok in de keu ken leert hij zijn streken echter wel af: Pauweveer wordt er zwaar aan 't werk gezet en leert er, wat het werkelijke leven beteekent, zoodat hij later eenmaal zélf Koning geworden zeker beter de nooden van zijn onderdanen zal begrijpen. In het derde bedrijf wordt het Prinsje door zijn ouders weer ln genade aangeno men: hij heeft getoond een goed hart te bezitten, redde zelfs een meisje uit de parkvijver, scheldt niet meer zijn nieuwe lake_l uit wanneer deze chocola over zijn mooie broek laat vallen, is eigenlijk veel tevredener ln zijn kokspakje dan in de prachtigste feestkleedijkortom, hij is een model troonopvolger geworden, waaraan het land ongetwijfeld later nog veel plei- zier beleven zal! Dit opvoedkundige gegeven is alleraar digst uitgewerkt: wij denken o.a. terug aan de groep lakeien, die heel wat met het ge blaseerde jongetje hebben uit te staan, aan de „Snijders", wien het gelukt in korten tijd een prachtig prinsenpakje in elkaar te zetten, maar vooral aan de vroolijke scènes in de kostelijk ingerichte keuken, waar de humor niet van de lucht is en het koksleger geïntimeerd en geïnspireerd wordt door den gezellig-dikken opperkok, vertolkt door mevr. Driessen, die zélf zulk een schik ln haar rol blijkt te hebben en met allerlei onverwachte invallen ieder oogenblik de lachers op haar hand heeft. Haar zang en actie waren bijzonder ge lukkig: hoe grappig ging zij met het leuke kleinste kokje om, dat onbewust alles tegen de draai in deed, en hoe drilde zij met rollende oogen en martiale gebaren het Prinsje, dat hier met zooveel succes werd opgevoed. Deze karakteristieke, par mantige kok kreeg met haar maatjes dan ook veel opendoekjes! Prins Pauweveer vond in mej. Gaykema een uitstekende vertolkster: haar sopraan is niet groot, maar vriendelijk getimbreerd, haar dictie bij tinder duidelijk. Ook zij droeg voor een groot deel tot het welsla gen van dezen avond bij. Nog herinneren wij aan de enthousiaste koksdans in het tweede bedrijf, die hoewel iets te lang toch zooveel grap pige vondsten bracht en aan de gracieus gedanste Gavotte op de muziek van Sybil Palliser In III waarin wij de reeds be reikte s epelheid bijzonder konden waar deuren» Het spijt ons. dat er geen programma's waren: wij kunnen nu niet méér namen noemen. Want ook de Koning en dokter Likkepot verdienen een woord van lof, als ook de vele anderen, die in dit verhaal een meer of minder belangrijke taak ver vullen, hoewel toch de eerepalm toekomt aan den Prins en den Kok als eigenlijke dragers van het stuk. Alle rollen zaten er uitstekend in een enkele vergissing in III uitgezonderd maar zeer speciaal zij nog een woord van hulde gebracht voor de mooi gekozen costuums en verzorgde décors, waardoor eveneens een zeer beschaafd geheel ver kregen werd. De juiste intonatie in de parlandi, de zuivere zang en de dikwijls vlotte gebaren verhoogden den uitnemen- den indruk. De heer de Rook heeft bijzonder veel werk van deze uitvoering, waarvan het tempo wellicht nog iets kan opgevoerd worden, gemaakt, daarbij gesteund door mevr. v. d.. Lijcke als regisseuse, wier artistieke smaak weer duidelijk merkbaar was. Tenslotte nog een compliment aan Han Zirkzee, wiens uiterst muzikale begeleiding de zang perfect stuwde. Overhartelijk waren de toejuichingen, die gepaard gin gen met de overhandiging van een schat van bloemstukken aan de hoofdpersonen, aan den dirigent, de regisseusse en den pianist De „Burgerzangschool" heeft haar uit nemende reputatie gisterenavond opnieuw bevestigd. Bravo en tot het volgend maal! De jeugd, die onder het auditorium sterk vertegenwoordigd was heeft met roode wangen, en schitterende oogen het spel gevolgd en zal ongetwijfeld in bed getold zijn met den wensch éénmaal óók eens aan een dergelijke operette te mogen meedoen! o KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land zal gehouden worden op Dinsdag 8 Jahuari 1935, des namiddags 2.30 in de Vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Nieuwj aarsrede. N 3. Notulen. 4. Verkiezing Voorzitter en Onder-Voor zitters. 5. Verkiezing Leden der Commissies, Aftredend zijn: a. Commissie voor vervoer, post en tele grafie: W. van der Laan, C. G. J. Alkemade Sr., J. Heringa, J, F. X. Sanders, J. van der Steen, P. A. Wernink Jr. en H. van Zonne veld. b. Commissie voor het handelsregister: C. G. J. Alkemade Sr., B. J. Dijkdrent, J. J. M. Meyers, D. Raaphorst Sr., P. J. van der Zanden. c. Commissie voor Handelsbelangen: J. van der Steen, W. M. van Appel, B. J. Dijkdrent, J. J. M. Meyers, D. Raaphorst SrP. J. van der Zanden. d. Commissie voor handels- en nijver heidsonderwijs: J. Heringa, J. F. X. Sanders, P. A. Wer nink Jr., P. J. van der Zanden. e. Commissie voor het verslag: D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H. M. Slmonls, J. F X. Sande-s, Dr. P. G. Knibbe f. Commissie van financiën: D, ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H.M. Simonis, Dr. P. G. Knibbe. 6. Mededeelingen. 7. Ingekomen Stukken. 8. Vaststelling Brief aan Bevrachtings commissie. 9. Brief aan Z.E. den Minister van Eco nomische Zaken inzake evenredige vracht- verdeeling. 10. Vaststelling van een schrijven aan Z.E. den Minister van Financiën Inzake contingenteering van damast en kunstzijde 11. Rondvraag 12. Huishoudelijke Vergadering. 13. Sluiting. o DE INVALIDITEITSWET. Na 15 jaren werking. Op 3 December j.l. was het 15 jaar ge leden, dat de Invaliditeitswet in werking trad. Om een denkbeeld te geven van de zegenrijke werking, die alleen reeds van deze Wet is uitgegaan, volgt hieronder een overzicht van de op 1 December van dit jaar loopende renten: 46734 Invaliditeitsrenten f. 6.575.356. 109128 Ouderdomsrenten 16,479.730. 28428 Weduwenrenten 4.601.756, 13805 Weezenrenten 2.086.222.— Totaal f29.743.084— Dit zijn de bedragen, welke per jaar over het geheele land worden uitgekeerd. Alleen in het gebied van den Raad van Arbeid Leiden, waren op 1 December j.l. loopende 1427 Invaliditeitsrenten f. 209 495. 3382 Ouderdomsrenten 508,196. 870 Weduwenrenten 144.475. 400 Weezenrenten 63.172. Totaal f. 925.338— Bovendien werden in dit district 1188 personen voor rekening van het Invalidi- teifcsfonds geneeskundig behandeld en ver pleegd, hetgeen voor het geheele land aan 52568 verzekerden ten deel viel. ONTSPANNINGSAVOND VOOR CHR. WERKLOOZEN. Filmvertooning. Gisteravond is in de groote zaal van „Prediker", die stampvol was, vanwege het Chr. Comité voor Werkloozenzorg een ontspanningsavond voor Chr. werkloozen gehouden. Nadat de voorzitter, de heer J. Slegtenhorst, den avond op de gebruike lijke wijze had geopend, hield ds. H. Thomas een korte toespraak over Lukas 2. Spr. wees op de blijdschap van de herders bij het vernemen van de engelenbood- schap. Zij gingen niet vragen naar het hoe en waarom, maar geloofden het woord des Heeren en begaven zich dadelijk naar Bethlehem om te zien het Woord, dat er geschied is. Hun blij geloof moge ons aller deel zijn. Na deze toespraak had de vertooning plaats van de bekende zendingsfilm „Me- lawan Gelap", die van het begin tot het einde door de aanwezigen met onverdeelde aandacht werd gevolgd. De film was wel willend beschikbaar gesteld door het Zen dingsbureau te Oegstgeest. Ze werd afge draaid door den heer Van der Meer De muzikale begeleiding werd verzorgd door de heeren Plu Sr. en Plu Jr. In de pauze werden de aanwezigen getracteerd op sigaren en chocolade. De laatste werd be schikbaar gesteld door den heer v. d. T. Het was al met al een mooie avond. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V., Doezastraat 1, Leiden. Procuratie ver leend aan H. P. van Dam, Leiden (Beper kende BepalingenDe procuratie ten aan zien van B. P. du Croix is gewijzigd. DE ARBEIDSBEURS. Op den 3den Januari waren 4478 (v.j. 3482 werkzoekenden ingeschreven. o Geslaagd voor het examen boekhou den enz., afgenomen door de Ver. v. L. 1. d. Handelswetenschappen, de heer M. Berg man, alhier, leerling van den heer J. A, Jansen, Nieuwsteeg 4a, alhier. Met ingang van morgenmiddag is de meubel-, behangers- en stoffeerderszaak van den heer Q. J. van Nieuwkerk ver plaatst van Hooigracht 37 naar Hooge- woerd 70, waarin vroeger de wasch- en strijklnrichting „Ozon" was gevestigd. De heer van Nieuwkerk onderwierp het pand eerst aan een grondige verbouwing, waar door een prachtige ruime winkel is ont staan, waarin de volgens eigen ontwerp en in eigen atelier vervaardigde meubelen uitstekend tot hun recht komen. De af- deeling behangerij beschikt over een groote sorteering behangselpapieren. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 11-jarige scholier W. M. K. met zijn rechterhand door de punt van een ijzeren hek aan den Haarlemmerweg geslagen, waardoor hij bloedend werd verwond en zich in het Academisch Ziekenhuis moest laten verbinden. Gistermiddag is de 12-jarige A. van P. uit de Weverstraat, die op den rand van een vrachtauto zat op den Nieuwe Rijn in aanraking gekomen met een auto, welke uit de tegenovergestelde richting kwam aanrijden en waarvan een ijzeren haak bulten de carrosserie uitstak De jongen werd hierdoor zoo hevig geraakt, dat hij met een ernstige inwendige kneu zing door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis moest, worden overgebracht. De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering de verordening, regelende het toezicht op in Lelden ver toevende vreemdelingen, waarbij is be paald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier geopend van 912 uur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt ook voor dienst personeel, voor logé's enz. van vreemde nationaliteit. IJMUIDEN 4 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot f. 1.30 p. K.G. Schar f. 15—4.90 per kist van 50 K.G. Roggen per 20 stuks f. 16—12. Vleeten per stuk f. 2.85—0.54. Pie terman en Poontjes p. kist van 50 K G. f. 10.50—8 50. Kleinmiddel Schelv f 36—30. Kleine Schelv. f 27—13. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 60. Gullen per kist van 50 K.G. f.135, Lengen per stuk f. 1.20 0.45. Heilbot p. K.G. f. 0.90. Wijting per kist van 50 K.G. f. 5,50—5.40. Makreel f 11. Koolvisch per stuk f. 0.800.08. Aangekomen 1 stoomtrawler: IJM 7, met f 2169 en de loggers KW 122, met f3014: VL 97, met f 1147; KW 156, met f 149; KW 16, met f. 640. Aanvoer 1369 kisten versche haring f. 4.20—1.70 per knst. BINNENLAND. Na de ramp van de „Uiver"; ir. Van defl Maas na het onderzoek in ons land terug gekeerd (Binnenland, 4de Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot uit- keering van dividend- en tantièmebelas ting aan de overzeesche gewesten. (Binnenland, 4de BladV Het akkerbouw-teeltplan '35 is nog niet vastgesteld (Land- en Tuinbouw, 3e Blad) In Limburg en het Roergebied zijn he denmorgen lichte aardschokken waarge nomen; er is geen schade aangericht* (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Laval naar Rome onderweg (Buitenland, lste Blad). Betooging van trouw te Berlijn aan Hitier (Buitenland, lste Blad). Is Gandhi weer in de politiek? (Buiten land, lste Blad). De regeering-Jeftitsj voor het Zuid- Slavisch parlement (Buitenland, le Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND, j Laval's reis naar Rome Abessynië 1 doet een beroep op den Volkenbond I Laval is gisteravond naar Rome vertrok ken. De Italiaansche gezant te Parijs reisde met dezelfde trein. Voor zijn vertrek heeft Laval voor de pers nog volgende verklaring afgelegd. „De Fransch-Italiaansche onderhande lingen waren precair, maar werden steeds gedragen door den geest van groote harte lijkheid. De taak, die wij met Mussolini op ons nemen is opwindend, niet alleen om dat deze onze belde landen betreft, maar ook omdat het doel veel verderstrekkend is Het gaat er niet alleen om iets volkomen natuurlijks tot stand te brengen, d.w.z. de solide basis van een onverbrekelijke vriendschap tusschen Italië en Frankrijk, maar ook onze gemeenschappelijke vriendschap in dienst te stellen van de belangen van den vrede. Ik zal de belan gen van Frankrijk verdedigen, Mussolini zal die van Italië behartigen. Aangezien wij dezelfde opvatting hebben van de ernstige moeilijkheden van het tegenwoor dige oogenblik, zullen wij gemeenschappe lijk de belangen van den vrede verdedigen. Ik heb er naar gestreefd niets te doen, dat onvereenigbaar zou zijn met de ach ting van onze vriendschappen. Ik ben ten zeerste verheugd bij alle regeeringen het zelfde gevoel voor de op ons rustende ver antwoordelijk aan te treffen. Diegenen, die mij hun vertrouwen hebben geschonken, zullen niet worden teleurgesteld. Ik ben ervan overtuigd, dat het door mij met Mussolini ondernomen werk ons moet leiden tot een toenadering van al diegenen welker samenwerking voor de redding van den vrede onontbeerlijk is. De pers waagt zich reeds aan allerlei voorspellingen, meer of minder optimis tisch, doch iedere basis ontbreekt! De regeering van Abessynië heeft gis teren opnieuw een telegram gezonden aan den secretaris-generaal van den Volken bond. In dit telegram wordt den Raad ver zocht onmiddellijk te intervenieeren. In de eerste plaats wordt verklaard, dat de voor Gerlogoebi geconcentreerde Ita liaansche troepen op 28 December een aanval hebben gepleegd op het Tbessyni- sche garnizoen. Italiaansche vliegtuigen kruisen boven het gebied en tanks houden zich in de nabijheid op. De Abessynische regeering eischt met referte aan artikel 11 van het Volkenbondsstatuut de toepas sing van alle maatregelen ter waarborging van den vrede. De secretaris-generaal van den Volken bond, Avenol, heeft de Abessynische re geering telegrafisch medegedeeld, dat hij de leden van den Raad telegrafisch op de hoogte heeft gesteld van de démarche van Abessynië. De Volkenbondsraad zal op 11 Januari in gewone zitting bijeenkomen. De Italiaansche regeering heeft een nota gepubliceerd, waarin geconstateerd wordt, dat de Italiaansche troepen geen aanval hebben gepleegd en ook niet ver der zijn opgemarcheerd. De neutrale voorzitters der stembureaux voor de 860 stembureaux in het Saarge- bied zijn thans definitief benoemd, n.l. 364 Nederlanders, 300 Zwitsers, 220 Luxem burgers, 3 Denen, 4 Engelschen, 2 Ameri kanen, 3 Italianen, 1 Zweed, 1 Portugees. De benoemden zullen op 13 Januari tijdens den geheelen duur der verkiezing. 12 uur lang ononderbroken de stembureaux moe ten controleeren en zorg dragen voor het overbrengen van de stembus van ieder af zonderlijk lokaal naar het naastbijgelegen verzamelpunt. Als schadeloosstelling voor hun werkzaamheden ontvangen zij 1000 Fransche francs. Bovendien worden hun reisónkosten vergoed. Te Athene is de economische raad der Balkan-entente bijeengekomen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1