LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 3 Januari 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. De Veilingomiet. Het afgeloopen jaar 1934 blijkt voor de Centrale Aalsmeersche Veiling een meer deren omzet van ongeveer f. 90.000 op geleverd te hebben, vergeleken bij 1933 In 1932 was de totaal-omzet aan snijbloemen, potplanten enz. f. 2.714.207 02. in 1933 f. 2,405.820,61 en in 1934 dus plan. f. 2.495.000.Hoewel de omzetcijfers der Veillngsvereenlglng ..Bloemenlust" nog niet precies bekend zijn, was er op 28 December jj. ook daar rebds een meerdere omzet van pLm. f. 36.000 vergeleken bij 1933. Voor ..Bloemenlust" waren de totaal omzetten: in 1932 f. 2,111,134,06 en in 1933 f. 1,946,768,30. Welke oorzaken of er toe geleid hebben, dat de veilingen met haar omzetten in opwaartsche richting zijn ge gaan, is thans nog niet te zeggen, omdat in deze verschillende mogelijkheden be staan: meerdere aanvoer, hoogere op brengst van de producten enz. De statistiek zal in deze pas later hierop antwoord kunnen geven. Slechte prunus. Dezen winter wordt in de bloemisterij alhier veel geklaagd over minder goede uitkomsten bij het forceeren van prunus. Het komt n.L veel voor. dat de bloemknop jes slechts onder en boven aan de takjes tot ontwikkeling komen en in het midden niet. De takjes krijgen hierdoor een om ooglijk aanzien. Een ziekte in het gewas is het, volgens ervaren kweekers, niet, doch veeleer moet aangenomen worden dat de vorstlooze weersomstandigheden in deze een hoofdrol vervullen; de praktijk heeft toch geleerd, dat prunus het best tot ontwikkeling komt, wanneer zij aan vorst blootgestaan heeft Zeker is echter, dat door het euvel schade geleden wordt; minder ontwikkelde prunus brengt een lageren prijs op, dan een product van goede kwaliteit. De eerste Sierkers. De eerste takken van de Jap. sierkers zijn alweer ter veiling aangeboden. Hoe wel dit product veelal een flinken prijs opbrengt, blijkt hier toch onder de kwee kers weinig animo voor de cultuur te be staan. De Jap. sierkers moet n.l. vele moei lijkheden bij het kweeken geven. Aan de Centrale Velling werd gedurende 1933 voor een bedrag van f. 6.88.93 aan Jap. kers geveild In Maart ls gewoonlijk het groot ste aanbod van deze prachtige bloemtak ken. ——o HAARLEMMERMEER. Brandwonden bekomen. Het 3-Jarig dochtertje van den heer B. aan den Kruisweg alhier, had het ongeluk een in 't achtervertrek op de tafel staan- den pot met kokende koffie om te stooten en den inhoud gedeeltelijk over t lichaam te krijgen. De kleine bekwam zoodanige brandwonden, dat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. De ernstige aanrijding. In verband met het ernstig ongeluk, wiaarbi) de 55-jarige arbeider A. G. door een auto werd aangereden, vernemen wij, dat de man, die inwendige kneuzingen had bekomen en aan het hoofd werd ver wond, per ziekenauto naar zijn woning •werd veivoerd. Zijn toestand werd door den ontboden geneesheer niet direct levnsgevaarlijk geacht. De politie slaagde er inmiddels in de auto die uit Hille- gom afkomstig bleek te zijn op te sporen. De eierenveilingen. Op de in 1934 te Hoofddorp gehouden eierenveilingen werden in totaal plm. 713.000 stuks aangevoerd, terwijl op de te Nieuw Vennep in dat Jaar gehouden eierenveilingen de gezamenlijke aanvoer plm. 729.000 stuks bedroeg. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer heeft in het afgeloopen jaar op 11 boerderijen ge- heerscht en kan thans alhier weder zoo goed als geweken worden beschouwd. De ziekte droeg een goedaardig karakter. Andere besmettelijke veeziekten kwamen in 1934 in deze gemeente niet voor. De bevolking in 1934. Het aantal geborenen behoorende tot de werkelijke bevolking van Haarlemmermeer bedroeg in 1934 719 en dat der overledenen 206. Voltrokken werden 187 huwelijken, terwijl het aantal Ingeschreven echtschei dingen 5 bedroeg. De Aardappelveiling te Hoofddorp. Op de te Hoofddorp in 1934 door de vei llngsvereenlglng Haarlemmermeer gehou den aardappelveilingen, bedroeg de aan voer in totaal 719.185 K.G. H. Werkman Op 65-jarigen leeftijd is in een zieken huis gisteren overleden de heer Harm Werkman, aan wlen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 5 Januari as. eervol ontslag was verleend als hoofd van de openbare lagere school no. 1 aan den Hoofdweg hoek Spaarnwouderweg alhier. Deze treu rige tijding zal ongetwijfeld door velen met diepe ontroering en groot leedwezen worden vernomen, want de heer WeTkman die niet alleen gedurende tal van Jaren de belangen van het openbaar onderwijs op uitnemende wijze heeft voorgestaan en behartigd, maar ook op ander terrein vele en goede diensten heeft bewezen was nog met groote werkkracht in veler belang werkzaam, o.a. als bestuurslid van verschillende vereenigingen ln zijn om geving Met den heer Werkman ls een en geziene persoonlijkheid heengegaan, die veler achting en vriendschap had ver worven. Bij den heer G. aan den IJweg in Haarlemmermeer ls ingebroken in een achter de woning staande schuur. De ongewenschte bezoeker heeft zich door farceering van de deur toegang tot dit ge bouw verschaft en daaruit een nog zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. HILLEGOM. Eeremedaille Oranje Nassau-orde. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in ziiver aan: J. H. Granneman meesterknecht bij de N V Van Zanten en Oo.'s BloemboUenbedrijf alhier. o KATWIJK AAN ZEE. PROTESTVERGADERING VAN SCHIPPERS-EIGENAARS. Tegen een Puf-aanvoerverbod. Met medewerking van het bestuur van de afd Katwijk van den Chr. Bond van Fabriek- en Transportarbeiders had in het Jeugdhuis bovengenoemde vergadering plaats. Buiten dat bestuur waren 41 schlppers-eigenaars van motor-trawlog- gers aanwezig. De voorzitter van bedoeld bestuur, de heer D. van Beelen opende en zette uit voerig uiteen, waarom de schippers eigenaars hier bijeen waren gekomen om ook hun protest te laten hooren tegen een eventueel in te voeren Puf-aanvoerverbod. De heer E. de Jong gaf een overzicht van het onderhoud dat de deputatie ge had heeft in de vorige maand op het Dep. van Ec. Zaken Vervolgens besprak hU in den breede welk een ramp het voor onze visschersplaats zou zijn ais het tot invoe ring van zulk een verbod kwam. Door den heer D de Jong werd de motie voorgele zen. die in December jj. in Den Haag mondeling werd toegelicht. Uitvoerig .werd door vele aanwezige schlppers-eigenaars gesproken over het dreigend gevaar dat onze plaats boven het hoofd hangt. Met algemeene stemmen werd besloten de volgende motie onder de aandacht van den betrokken Minister te brengen Motie Puf-aanvoerverbod Alle schippers-elgenaars van motor- trawlloggers te Katwijk aan Zee ln ver gadering bijeen; kennis genomen hebbende van de plan nen der Regeering. tot uitvaardiging van een Puf-aanvoerverbod. meenen hiertegen te moeten protesteeren; verklaren mitsdien, dat zij volkomen in stemmen met de bezwaren welke ten opzichte van een Puf-aanvoerverbod naar voren gebracht zijn door den Chr. Fabr. en Transp. Arb. Bond en door de Schippers- vereeniging te Katwijk; dat van een opzettelijk puf-visscherij door motortrawlloggers in geen enkel op zicht sprake is; dat ook zij overtuigd zijn dat een Puf- aanvoerverbod niet ln het belang van den vischstand in de Noordzee is te achten, dat van een dergelijke maatregel voor Katwijk ernstig nadeel ls te verwachten aangezien de loonen reeds zeer laag zijn; dat de schlppers-eigenaars, teneinde de werkloosheid en hare gevolgen zooveel mogelijk te ontgaan, zware lasten op zich nemen door een logger ln eigen beheer te nemen en; dat ook zij door een dergelijk, h. i. nutte- looze en onverdedigbare maatregel, sterk gedupeerd zouden worden; verzoeken mitsdien Uwe Excellentie be leefd. doch zeer dringend, geen Puf- aanvoerverbod te willen Invoeren. De voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen om deze vergadering te lelden; hij hoopte dat het genomen be sluit van deze vergadering goede resulta ten zou hebben Met de beste wenscheti voor het jaar 1935 sloot hij deze bijeen komst. Onze plaatsgenoote, mej. T. den Dik ken, ls benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Valkenburg (Z.-H.) LISSE. Bij het rooien van een boom in de Wagendwarsstraat kwam deze te vallen tegen een huls en vernielde voorts een flets van den heer v. d. L. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Dec. ingelegd f 9386.72, terugbetaald f 8426.37. Alhier werd opgericht een geweste lijke bollenstreek-vakgroep van den Ned. R -K. Bakkersbond met 3 afdeelingen. Als voorzitter van het gewest werd gekozen de heer F. G. Lommerse te Bennebroek. De inzameling voor de generale kas der Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht ruim f. 200. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen en bevestigd de heer A. J. Kloos en tot ouderling zijn gekozen en bevestigd de heeren A. Balkenende en A. Parlevliet. Tegen den heer B. alhier is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het ongevoegd bezitten van een jachtge weer en munitie. o RIJNSBURG. De Konijnen-tentoonstelling. Het bestuur van de pluimvee-vereeni- ging kan met voldoening op de vele werk zaamheden terugzien, want de konijnen- tentoonstelling is door een groot aantal personen bezocht. De heer P. v. Delft sloot de expositie met een warm woord van dank aan de Inzenders, die zooveel prachtige exem plaren hadden aangevoerd. De Bloemenhandel. Na de feestdagen is er in de prijzen der getrokken tulpen vooral een sterke daling ingetreden. Van eenlgszins loonend kan geen sprake meer zijn. Besteed werden de volgende prijzen: Tulpen per dozijn: William Copland 13 20 ct. Plerson 20—25 ct„ Thomas Moore 1521 ct, Scorbius 28 ct. Rose Precose 2025 ct.. Vermilüoen Brillant 1525 ct., King of the Yellow 15—25 ct.. Pelikaan 16—2C ct., Rose de la Reine 15—20 ct., Indus 5057 ct.. Ibis 1619 ct.. Hyacin then: ['Innocence f. 3.508. Bismarck f.2 6 per 100. Tulpen met bol: Brillant Star 60—80 ct Pelikaan 50—70 ct Rose la Reine f. ÏFO E' toreador f 2.503 per 100. Diversen; Fresia's 11—13 ct., Cervantus 1217 ct, Ornatus 13—16 ct, Earby Sur-, prise' 17 ct, Paperwhite 11 ct. per bos. SASSENHEIM. Zilveren jubileum van den heer A. v. Dijk. De heer A. v. Dijk herdacht zijn zilveren jubileum als meesterknecht bij de firma B. D. Kapteijn en Zn. Des morgens werd hij op het kantoor in tegenwoordigheid van den oud-firmant, hartelijk door zijn patroon toegesproken, die hem als stoffelijk blijk van waardee ring een klok aanbood, alsmede een bloemstuk. Van het vaste personeel ont ving hij eveneens een bloemstuk en van het personeel in lossen dienst een schil derij. De oud-firmant, de heer B. D. Kapteijn, sprak eveneens woorden van hulde en bood ook een cadeau aan. De jubilaris dankte in gevoelvolle woor den voor de hem gebrachte hulde. Hij bracht den dag verder ln hulselljken kring door waar velen van hun belangstelling deden blijken. Aan het postkantoor werd gedurende de maand December '34 Ingelegd f. 6253,61 en terugbetaald f. 5845,17. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3736. VEUR. GECOMBINEERDE GEMEENTERAAD Vaststelling der Begrooting. De raden van Stompwijk en Veur kwa men in gecombineerde openbare zitting bijeen. Mededeeling van het Verificatie-bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, inzake controle administratie en kasopname 4de kwartaal van de Uchtbedrljven. De heer Bloemheuvel vraagt opheldering inzake het door het Verif.-Bureau gevon den verschil van f. 100.Dit blijkt een telfout geweest te zijn. Vaststelling bedrljfs-rekenlngen 1933. Gas. Winst f. 421.26. gevoegd bij de reserve welke daarmede bedraagt f. 1108.72; het verlies was geraamd op f. 611.87. Electriclteit. Winst t 13988.24 aan bel de gemeenten uitgekeerd. De reserve be droeg f. 16380.De winst was geraamd op f. 10807.84. Z.h.st. goedgekeurd, aan welke stemming de Commissie van beheer niet deelnam. Vaststelling begrooting: 1935. Den heer Raaphorst is het opgevallen dat hij uit de commissie ad hoc is ge weerd. oVrlge jaar heeft hij reeds ln over weging gegeven iets te doen voor de werk- loozen-verbruikers; het voordeelig saldo had daartoe kunnen worden aangewend. In dit verband stelde spr. voor geen meterhuur meer te heffen van werklooeen verbruikers; daarnaast ln plaats van overuren te laten maken werkloozen aan 't werk te zetten. De Voorzitter; ,3Ü 't gasbedrijf is dit niet mogelijk; bij 't Electr.bedrijf ls het wachten op Delft, waarmede onderhandeld wordt inzake Inkoopprijsverlaging, waarop dan volgt tariefsverlaging. Een losse greep te doen is niet aan te bevelen. Vooi 1 Februari a.s. zal Delft antwoorden, daar. zal met spoed de raden een vérstrekkend voorstel bereiken. Vrijstelling van meter- huur is zoo maar niet te aanvaarden". De heer Bloemheuvel was het in hoofd zaak met den heer Raaphorst eens. Er is bij het bedrijf een groote voorraad goede ren,. omdat de middenstand welke is in geschakeld voor den verkoop van comfo- ren, geijsers etc. daarvoor niets doet; het voordeel zou zijn weer verkoopen direct vanaf het bedrijf. De heer Willemsen acht concurrentie voor de diverse toestellen gewenscht. Laat de Commissie van Beheer den Middenstand aansporen om ln samen werking met het bedrijf de zaak beter aan te pakken. Het bedrijf maakt huurverkoop mogelijk, om het risico over te nemen. Blijft de middenstand toch nog nalatig, dan moet 't helaas maar weer over 't bedrijf gebeuren. Inzake 't werklieden-reglement zijn de raden 5 jaren slapende gehouden. De Voorzitter: „De verkoop van toestel len is een moeilijke zaak. Toen de fabriek 't zelf deed, gingen 8e comforen als koek; zoodra echter liep 't over de winkeliers of 't was gedaan. De oorzaak is, verdienen zij aan een ander toestel f. 0.10 meer, dan verkoopen zij dit en laten 't bedrijf zitten met den voorraad. Petroleum speelt ook een rol; de winkelier verdient aan deze toestellen meer. De Commissie van beheer zal met de winkeliers overleggen en hun nog 3 maanden gelegenheid geven den verkoop op te voeren. Reclame is pas door 't bedrijf op origineele wijze gemaakt. Het werklieden reglement zal óver een maand of 4 ter tafel komen. De heer Willemsen acht concimentie bedrijf-winkelier niet gewenscht, doch de samenwerking ontbreekt. Gaat 't niet mét hen. dan maar zónder hen; de midden stand kan er voldoende aan verdienen. De heer Bloemheuvel merkt op, dat de Middenstanders blijkbaar f. 11.winst aan een apparaat te weinig vinden De heer Raaphorst zou desnoods toestel len gratis willen verstrekken; aan 't gas verbruik verdienen we dan; spr. mist ant woord inzake de overuren. Beide zaken zullen in de Commissie van beheer worden besproken. Weth. de Koning merkt op, dat de heer Raaphorst niets begrepen heeft van de gasprijsverlaging Het belang van de werk loozen ligt ook B. en W. na aan 't hart. Na nog eenlge besprekingen werden de alg. beschouwingen gesloten. De heer Willemsen rapporteur commissie ad hoe wees er op, dat de commissie meent ook de prijs Inzake straatverlichting nog te hoog is, echter komt de winst toch weer in de gemeentenkassen. Tariefsverlaging ls rechtvaardig, doch de commissie wenscht ook te wachten op 't antwoord van Delft. Z.h.st. worden na diverse besprekingen vastgesteld Begrooting Electriciteltsbedrijf. Inkom sten f. 96789.14, uitgaven f. 81586.28. Batig saldo f. 15.202.86. Kapltaalsdienst. In komsten f. 49.088,62, uitgaven f. 58,785,75. Nadeelig saldo f. 9097,13. Begrooting Gas bedrijf: Inkomsten f. 65,338,24, uitgaven f. 67.207.46. Nadeelig slot f. 1,869.22. Kapl taalsdienst. Inkomsten f. 90,928,25, uitga ven f. 172.937,46. Nadeelig slot f. 82.009.21. De voorzitter deelde nog mede, dat het ln verband met de opzegging van het gas- contract met Voorburg, welke de West- vlletweg voorziet en ook in verband met de reconstructie van dezen weg door de provincie, buizen te leggen, welk werk bereids ls aangevangen. Z.h.st. wordt dit beleid goedgekeurd, alsmede om den prijs van verwarmlnsgas te verlagen van 6 op 4ct, en van deze meters gedurende de 6 Zomermaanden geen huur te heffen. Na een terugblik en een oudejaarswensch gevolgd door een antwoord van den heer Vink, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. F. Pynacker geb. van Hagen. Z. Getrouwd: C. KoLsteeg en E. M. Smit. VEUR—LEIDSCHENDAM. Goed afgeloopen: De chauffeur J„ die met zijn auto H 90103, uit de Damstraat kwam, nam zijn draai tekort, waardoor hij tegen de brug leuning reed. Door het wijken van de leu ning kwamen de beide rechter wielen boven het water te hangen. Ware de leu ning bezweken, dan zou het voertuig met 4 personen ln de bijna 4 meter diepe sluis kolk terecht gekomen zijn. Omstanders hebben den wagen weer op den weg ge bracht. Doordat kinderen met een brandend kaarsje te dicht bij de gordijnen kwamen, ontstond een begin van brand ln het per ceel Broekweg 25, bewoond door S. Deze had de tegenwoordigheid van geest de brandende gordijnen af te rukken en daardoor erger te voorkomen. VOORSCHOTEN. Ergerlijke baldadigheid. In de omgeving van „De Haagsche Schouw" hebben enkele baldadige perso nen, de borden waarop „Rijwielpad" en een nieuw model bord voor de aanduiding van een rijwielpad totaal omgebogen en met het wegdek gelijk gemaakt. Het is te wenschen, dat de daders bekend zullen worden, opdat zij hun vernielzucht zullen afleeren! WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid Dr. Ph. J. Idenburg tot wethouder benoemd. Hij vraagt bedenktijd Uitbreiding der drinkwaterinstallatie. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig de heer Kimman. De voorzitter opent met een korte nieuwjaarsrede, waarin hij den leden een voorspoedig nieuwjaaé'toewenScht. Het oudste raadslid, de heer von Weller, beantwoordde deze rede met te wijzen op de donkere wolken, welke aan den politie leen horizon zweven. Hij meende dat het niet onmogelijk is, dat de wereld in 1935 voor harde beslissingen komen zal. Ook in ons wereldje zag hij moeilijkheden ge volg van de tijdsomstandigheden en haal de de woorden aan van president Roose velt, die heeft gezegd, dat de weg naar een betere toekomst ligt in moed en eendracht. Vervolgens had de installatieplechtig heid plaats van het nieuwe lid, de heer H. G. Hendriks. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn benoeming De heer Hendriks dankt den voorzitter en hoopt het in hem gestelde vertrouwen niet te beschamen. De voorzitter sprak hierop een waardee- rend woord van afscheid aan het adres van den heer van Leijenhorst, die had moeten bedanken als raadslid. Vervolgens werd behandeld een schrij ven van den heer van Leeuwen, waarin deze mededeelt ontslag te nemen als wet houder. De heer Idenburg zegt met belangstel ling doch ook met teleurstelling van dit schrijven te hebben kennisgenomen. On betwistbaar is het, dat de heer van Leeu wen een ijverig werker is geweest en dat hy veel voor de gemeente heeft gedaan. Het büjfct dat de belangen van zijn gezin en persoonUjke zaken hem tot ontslag name hebben gedrongen. Spr. is hiervoor erkenteiyk, omdat daarmede geruchten gelogenstraft worden. Echter wordt in den brief ook gezegd, dat er redenen zyn, die dit aftreden heb ben verhaast en wel de besprekingen en besluiten genomen tijdens de laatste be- grootingsbesprekingerL Het komt spreker ongeoorloofd voor, dergelijke consequen ties te verbinden aan een besluit van den raad, wanneer men die termen niet heeft bekend gemaakt. Verder acht hy het ongepast die consequentie te verbinden aan een besluit, waartegen zich de wet houder niet alleen niet tegen heeft ver klaard, maar die zyn genomen ln een ver gadering, waarin de heer van Leeuwen niet aanwezig was. Wat de vervanging betreft wil spr. aan merken. dat voor den tyd van 8 maanden een wethouder moet worden gekozen. Het ls niet zoo eenvoudig om zich voor zoo*n korten tyd met zijn werkzaamheden daarop in te stellen. Staat men voor een 4-jarige periode dan gaat dat beter. Spr. hoopt dat men daarmede met de benoeming rekening zal houden, en mej terzijdestelling van alle politiek den meest geschikte zou kiezen. De heer van Leeuwen vond het optreden van den heer Idenburg dat van den polii tleken moralist. Hy wil hem toeroepen, wanneer hy meent anderen politiek fat soen te moeten voorhouden „Dokter, ge nees uzelven". De heer Idenburg consta teert, dat de heer van Leeuwen niet heeft weerlegd, wat hy heeft opgemerkt. Hierna werd tot stemming overgegaan. Uitgebracht werden 14 st. waarvan 6 op dr. Ph. J. Idenburg en 8 blanco, zoodat de heer Idenburg is benoemd tot Wethouder. Op de vraag van den Voorzitter, of de heer Idenburg de benoeming aanneemt of bedenktyd wenscht, zegt deze, dat een der- geiyke benoeming allerminst aangenaam is als hy let op de werkzaamheden die hij al heeft. Hy heeft het al opgemerkt, dat het niet gaat zich voor 8 maanden daarop ln te stellen. Spr. wil echter die bezwaren voor bijgjiajl, iRagr mpe^waar hy in overhelds- j dienst is, toch éérsttoestemming vragen J HEDEN. Schouwburg: Burgerzangschool „Prln» Pauweveer". 8 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e e (Gemeente zaal): Geref. Bond. Spr. ds. Van Amstel. T/t uur nam. Vrijdag. Prediker: Spr. ref. Erlecke, 8'/« uur n.m. Sassenhelm: „Het Bruine Paard", Verg. „De Vryheidsbonds"; 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht; Nieuwjaarsviering Ver. Gro ningen. 8 uur nam. Zamerlust: Selskip Frysldn "Barend en) Martsje"; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 6 uur nam. „20.000.000 Sweethearts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Blossom Time". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 62. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Gentleman Jack's noodlot". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8u. nm. „Paniek in den Dierentuin". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8'/, u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Woensdag 2 tot en met Zondag 8 Januari a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest wordt deze dienst) waargenomen door apotheek: C. van zyp, Wilhelmlnapark 8, telef. 274. en daarom maakt hy gebruik van den wet- teiyken bedenktyd. In behandeling komt een voorstel van B, en W. tot uitbreiding van de drlnkwater- leldlnginstallatie, waarmede een bedrag van f. 71.000 gemoeid zal zijn. De heer Boender betoogt, dat indertyd by de stich ting van de waterleiding is verzekerd, dat by 't toenmalig bevolkingsaccres de capa citeit van het bedrijf voldoende zou zyn voor 20 Jaren. Het biykt nu na 5 a 6 Jaren, dat dit niet Juist is geweest. Het bevol- klngs accres was toen grooter dan nu; er moet dus een andere oorzaak zyn. Spr. zoekt die in een foutief advies van de Mabeg die hier voor rloleering, waterlei ding enz. maar steeds de adviseur schynt te moeten zyn. Hy vraagt of dat maar zoo bhjven moet en gelooft, wanneer Indertyd beter was onderzocht, deze kosten bespaard hadden kunnen worden. Hy geeft in over weging nog een anderen adviseur te raad plegen. De heer van der Stoel onderschryft deels wat de vorige spreker heeft gezegd. Hy meent dat er abnormale verschynselen moeten zyn, als er in het 6e bedrljfsjaar gebeurt, wat er ln het 20e is voorspeld. Hy vraagt voorts een specificatie van het honorarium voor den adviseur. De voorzitter wyst erop, dat men by de. inrichting van een bedrijf met allerlei moeilijkheden te maken heeft, die vaak onzeker zyn. In de eerste plaats met den groei, vervolgens met het aantal aanslui tingen en tenslotte met de afname. Nu zün de beide eersten door de Mabeg vrij ruim geschat. Wat het laatste betreft, lag hqt op haar weg, de niet te hoog te nemen. Als dat gebeurd was en er zou een bedrijf ge komen zyn, dat topzwaar was, zouden zeker en terecht verwyten zyn gekomen. Een feit is het, dat de afname hier zeer hoog is geweest en daarvan kan aan de Mabeg geen verwyt worden gemaakt. Er wordt nu, waar het gebruik te laag ge raamd is, uitbreiding voorgesteld, waarop het bedrijf is berekend, en dat zelf voor deel geeft. Wanneer ditzelfde 5 jaren eer der had plaats gehad, was het bovendien veel duurder uitgekomen. Aan den heer Boender zegt spr., dat de gemeente niet aan de Mabeg is gebonden. B. en W. heb ben haar gekozen, omdat zy een der beste adviseurs op watergebied ls. Den heer van der Stoel zegt spr., dat hier inderdaad een abnormaal hoog gebruik plaats vindt, en zeer abnormaal, als men let op het feit, dat hier nog slechts 6 jaren een water- bedrijf bestaat. Het honorarum wordt be rekend volgens de tabellen van de Deut sche Ingenieurs. Daarna gaat spr. ln op een rapport, omtrent deze uitbreiding, uitge bracht door het lid van den Raad, den heer dr. Verloop, die een anderen weg wil kiezen, welk rapport door den Voorzitter wordt ontzenuwd. De heer Boender handhaaft zyn bezwaar. De heer Wildt Meyboom zegt, dat die be zwaren in de bedrijvencommissie ook zijn overwogen. Men vergete echter niet, dat men over gegevens beschikt, die er voor eenige jaren niet waren. Spr. meent, dat er geen reden is het vertrouwen ln de Mabeg op te zeggen, omdat zy indertyd het be- dryf niet ruimer heeft opgezet. Daarbij komt, dat wy dit jaar geen risico mogen loopen als in het vorige jaar. Verder wil hy er op wyzen, dat er tweemaal tariefs verlaging heeft plaats gehad, dat ook weer stimuleerend werkt op de afname. Hy wil alles in het werk steUen, om alle ingezete nen te doen aansluiten by het bedryf. De Directeur van het bedrijf licht nog toe, dat er plannen zün gemaakt ln 1912 en ln 1925. De laatste weken al belangrijk af van de eersten. Evenwel was het onmo gelijk rekening te houden met de abnor male cyfers, welke het bedryf heeft te zien gegeven. Er is hier een abnormaal ver bruik. Als daarmede rekening was gehou den, had er een grootere Installatie moeten komen, wat veel meer uitgaven had gevor derd. Bovendien ls het bedryf zóó inge richt, dat het gemakkeiyk kan worden uit gebreid. Alles is bruikbaar. De heer Verloop acht het beter geen beslissing te nemen, alvorens het advies te hebben Ingewonnen van het Ryksbureau voor Drlnkwatervoor- 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6