J. A. v. d. HORST Wagen- en Carrosseriebouw LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 December 1934 Afscheid van Burgemeester J. E. Boddens Hosang. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DOOR TALRIJKE SPREKERS GEHULDIGD. Gisteravond heelt de burgerij van Wou- brugge spontaan alscheid genomen van haar burgemeester. De groote zaal van hotel Swama was tot ln de hoeken ge vuld en buiten stond nog een menigte teleurgestelden, omdat er geen plaats meer bleek te zijn! Onder het zingen van het Wilhelmus werden burgemeester Boddens Hosang en mevrouw door den heer F. Kroes de zaal ingeleid, waarna dr Loth namens de burgerij het woord richtte tot den scheidenden burgervader. ..He; is nog maar ruim een week geleden, aldus spr., dat het bericht de ronde deed, dat u was benoemd tot burgemeester der gemeente Kaarden. Wat den inhoud van dit bericht voor ons betreft, tot het besef daarvan is het niet noodig, dat de voortschrijdende tijd ons ervan doordringt, maar het grijpt ons allen oogenblikkelijk aan Met het ge voel van vreugde voor uw mooie promotie, gaat gepaard een gevoel van teleurstelling dat wij u op zoo korten termijn gaan ver liezen. Het behoeft dan ook geen verwon dering te wekken, dat uit den boezem der burgerij spontaan opkwam de behoefte, officieel afscheid van u te nemen en u te danken voor de wijze, waarop u het ambt van burgemeester hebt waargenomen! Spr. wenschte den heer Boddens Hosang namens de bevolking van harte geluk met de onderscheiding. Onze beste wenschen vergezellen u en uw gezin erheen; wij wenschen u in de harten der Erfgooiers een even ruime plaats toe als in die der Woubruggenaren. Spr. Is er van overtuigd, dat dit zal geschieden. In de eerste plaats bent u hoogste gezagdrager, eerste burger, maar ook burgervader, dat is leidsman der burgerij: het is het menschelijke element, sprekende bij al mg handelingen en be slissingen en ontsproten uit een humaan gemoed, dat u steeds aanspraak zal doen maken op waardeering van uw persoon. Terug ziende op uw ambtstijd, hier door gebracht, kunnen wij slechts dankbaar zijn voor het door u betoonde initiatief in- en de totstandkoming van vele zaken op allerlei gebied. Ik wil slechts noemen de doorvoering van de Wijkverpleging, waar van reeds tal van ingezetenen de zegenin gen hebben ondervonden Voorts uw De- moeienissen op het terrein van den wo ningbouw, de tot nieuw leven gewekte Bur gerwacht en Bijz. Vrijw Landstorm; lichamen waar gij uw hart aan hebt ver pand. Verder wil ik memoreeren de telken- :are terugkomende hoogtijdag voor onze ouden van dagen, wier dankbaarheid uw toekomstig levenspad moge verlichten. Vergeten wij ook niet de nieuw aange legde laatste rustplaats onzer dierbaren en ten slotte door den nood der tijden op gedrongen. maar niettemin belangrijke verbetering van het wegennet, waardoor zoovelen zijn bewaard voor algeheele werk loosheid Wees er van verzekerd, dat geen persoonlijke rancune u op uw verderen levensweg uit Woubrugge zal vergezellen. Het stemt mij daarom tot groote vreugde u. als bewijs van waardeering, namens de burgerij een aandenken te mogen aan bieden Onder applaus werd den burge meester en mevrouw daarop aangeboden een stoel met schemerlamp. m Hierna werd het woord gevoerd door pastoor Borsboom van Hoogmade. Spr ver tolkte de gevoelens van de Katholieke be volking van de gemeente. Toen u. aldus spr., voor zes jaren uw intrede deed in ons dorp. stal u op een avond de harten van dit gedeelte van uw gemeente. U kwaamt na een zoo zeer vermoelenden dag, toch nog naar de uitvoering luisteren van een gewoon dorpsmuziekcorps en gaaft uw bloemen aan onze arme zieken, dit was een daad van menschlievendheld die altijd blijft voortbestaan bij ons Hoogmadenaren. En hoewel het ons leed doet dat u nu gaat, wij juichen dat u naar de streek terug keert waar eens uw wieg stond, begrijpen de dat dit voor u een zeer groote vreugde ls en daarom ook voor ons. De Katholieke bevolking. wees daarvan verzekerd, wenscht u en mevrouw en uw kinderen dan ook Gods onmlsbaren zegen op uw ver der levenspad! 9 Als derde spr. voerde het woord ds. Nauta. Geref, predikant alhier. Spr wees er op. dat, hoewel de gereformeerde ais kerkelijke gemeente niet zooveel contact heeft gehad met den scheidende burge meester, zij het gezag erkent en gehoor zaamt als van God over ons gesteld. Ook wij zien u noode vertrekkken. omdat u hebt getoond te zijn een humaan burger vader. die steeds voor de gemeente het be lang voor oogen had. Vervolgens sprak de heer de Goede van ALPHEN. Begrafenis A. v. Leeuwen. Gistermorgen had op de algemeene be graafplaats aan Gouwsluls L.Z de ter aardebestelling plaats van den heer A. v. Leeuwen in leven ruim 49 jaar employé aan de Inrichting van de fa N. Samsom N.V. alhier en drager van de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau. De overledene werd grafwaarts gedragen door collega's en leden van de fa Sam som. Op de begraafplaats werd gesproken door ds J. de Bruljn; den heer J, B. Sam som als oudste firmant en directeur der fa. Samsom en door den heer A. J v. d. Linden namens collega's en personeel. o BOSKOOP. Uitreiking Schietprijzen. Onder zeer veel belangstelling heeft door den burgemeester mr E P Verkerk ln hotel „NeuP de uitreiking plaats gehad van de gewonnen prijzen op de onlangs ter gelegenheid van het 3e lustrum der Bos- koopsche Burgerwacht alhier gehouden vi 1at' Schietwedstrijden De burgemeester sprak evenals de voor- v®n de Boskoopsche Burgerwacht, ae heer A. E Stijkel een toepasselijk woord. Nog geruimen tiid bleef men na de prijs uitreiking ln gezellige stemming biieen. Nieuwjaarsdag wordt de Zondags dienst waargenomen door dr. A. S. Kater telef. 38. Alphen als leider van de B.V.L.. Spr. memo reerde hoe de burgemeester steels op de bres stond als het gold de afd. B VL., niet alleen plaatselijk doch ook daarbuiten. Dat de afd Woubrugge u daarvoor dankbaar is wil zü uiten in den hartelijken wenscli. dat het u en uw gezin in de toekomst wel zal gaan. Door den commandant der Burgerwacht den heer Buntsma werd daarna den bur gemeester dank gezegd voor al datgene wat hij als burgemeester voor de beginne lingen heeft gedaan Steeds was uw hulp vaardigheid gepaard met een hartelijken omgang aldus spr voor ons het symbool van trouw onderling, en hebt gij ons voorgegaan ln liefde en trouw aan het Vorstenhuis. De burgerwacht van Wou brugge ziet u met leedwezen vertrekken, doch weet dat zij ln uw herinnering zal blijven voortbestaan Namens de burger wacht bood hij een fraaie beker aan als blijk van hoogachting en waardeering en bloemen aan mevrouw Boddens Hosang, welke vertolkten de trouw van de burger wacht. iDaverend applaus). Vervolgens bracht de heer "Zljderveld, hoofd der O L. school mede namens het hoofd der bijz school dank voor de be langstelling, welke de burgemeester steeds toonde voor het onderwijs. Deze belang stelling sproot niet voort uit bemoeizucht, maar was een uitvloeisel van de groote liefde welke bij voor kinderen koestert. Deze zullen dan ook een groot vriend missen. Niet het minst toonde ook u. me vrouw. groote belangstelling in wat des kinds was. Vereeniglngen, wier doel het is de kinderjaren te veraangenamen moch ten op uw daadwerkelijken steun rekenen. Ik denk daarbij aan de vereenlglng Volks onderwijs, namens welke ik u hartelijk dank zeg Ook als voorzitter van de Feest commissie 1928 waarvan gi) al dien tijd eere-voorzltter mocht zijn. richt spr, na mens haar een woord van warmen dank voor al datgene wat hij heeft gedaan. Bergen werk zijn door u verricht, wij den ken slechts aan de autotochten voor onze ouden van dagen aan het concours hlp- pique enz. Als blijk van oprechte waar deering bood spr. een penteekenlng aan als geschenk van de kinderen en een asch- bak met inscriptie namens de Feestcom missie 1928. Namens de Mlddenstandsvereenlglng sprak de voorzitter, de heer Chr. van der Nagel, en bracht dank voor de medewer king die de vereen, steeds heeft mogen ondervinden, niet het minst bij de laatst gehouden winkelweken. Namens de Mld- denstandsver. bood spr. den Burgemeester een zilveren sigarettenkoker aan met de inscriptie „Gedenk ln t Gooi, 't Wou- brugsche mooi'1 Bij monde van den waam. secretaris, den heer J. van Reenen, werd daarna ge memoreerd de schok, die door de ambte naren ging bij het vernemen van de be noeming naar Naarden. Er heerschte een terneergeslagen geest bij de ambtenaren, aldus spr,, want toen drong het tot hen door, dat zij een chef moesten gaan mis sen die hun lief geworden was. Zoo er een categorie van ingezetenen zich nauw aan U verbonden weet, dan zijn wij het wel, die hét voorrecht hadden dagelijks met u te verkeeren en eiken dag beraadslaagden over het belang der gemeente Het is ons dan ook een behoefte hier op deze plaats te kunnen zeggen dat de samenwerking, zoo als die van uw zijde werd geleid, er een was, welker weerga wel moeilijk zal zijn te vinden. De sfeer van wederzijdsch ver trouwen en genegenheid welke ons omgaf, ging ver uit boven de meest correcte amb telijke verhouding. Daarom zal het voor ons niet gemakkelijk zijn te wennen aan de gedachte dat straks te moeten missen. Zoo iemand, dan gunnen wij u uw prach tige promotie van harte, maar wij moeten het daarbij uitspreken: „Burgemeester en Mevrouw, Uw vertrek zien wij noode". Namens het ambtenarencorps en volon tairs sprak de heer van Reenen dan ook den hartelijken wensch uit dat God Die den Burgemeester tot hiertoe zoo bijzon der zegende, hem ook verder nabij mag zijn en moge sterken ln de vervulling van zijn komende taak. Hierna sprak de Burgemeester woorden van grooten dank voor deze spontane op rechte huldiging van de zijde der ingeze tenen. Het ls te veel. aldus spr.. Schenk mijn opvolger hetzelfde vertrouwen dat ik heb genoten, dan kan het niet anders of u zult een burgemeester terug ontvangen zooals het moet zijn Woubrugge is mij lief geworden en zal steeds in blijde her innering bij mij en mijn vrouw blijven voortbestaan. Alle aanwezigen, tot zelfs de kinderen, namen daarna met een hand druk afscheid van den Burgemeester en Mevrouw. Het plaatselijk muziekcorps verleende weder haar medewerking. LEIDERDORP. Bij iemand aan de Hoofdstraat alhier werd een paneel van de voordeur inge trapt. Als verdacht van deze handeling ls aangehouden de 16 jarige L. N. wonende v. d. Doesstraat alhier. Proces-verbaal ls opgemaakt. Op den openbaren weg werd een rijwiel onbeheerd aangetroffen. Inlichtin gen bij de politie. o LEIMUIDEN. Afscheid van den president-kerkvoogd den heer G Groeneveld. In een vergadering van Kerkeraad. Notabelen en Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente had het afscheid plaats van den scheidenden president-kerkvoogd den heer G. Groeneveld, De heer M. Witvliet sprak hem namens de kerkvoogdij toe. Gij hebt met uw ge- heele persoon de kerkvoogdij op een emi nente wijze gediend, aldus spr Ik heb het voorrecht gehad om 12 Jaren onder uwe leiding te mogen werken. Een leiding, die het beheeren gemakkelijk maakte. Vanaf 1 Jan. 1920 zijt gij in onze kerkvoogdij werkzaam geweest Sedert 1923 waart gij president-kerkvoogd Gii hebt mede mogen werken tot den bouw van onze mooie pastorie een sieraad voor Lelmuiden de restauratie van bet kerkorgel, de verk- verwarming en nog veel meer. Gij hebt dit alles echter niet gedaan om door menschen geëerd te worden, maar in het RECLAME- 3818 okbiidvscN «remittitur belang van Gods Koninkrijk en meer in het bijzonder ln dat van onze Ned. Herv. Kerk. Tenslotte rest mij nog dank te brengen voor al die jaren, dat gij geheel belangeloos het orgel der kerk hebt be speeld. Namens de kerkraad en de notabelen richtte de heer v. Loon nog hartelijke woorden tot den scheldenden kerkvoogd. De heer Groeneveld dankte voor de pret tige samenwerking die hi) steeds heeft mogen ondervinden. Schietwedstrijd B. V. L. De afd. LelmuidenRijnzaterwoude van den B. V Landstorm, Stelling Amsterdam hield een geanimeerde schietwedstrijd. Er waren veel prijzen. De uitslag was als volgt: 1. H. v. Wout 49 punten; 2. Witte 48 punten; 3. v. d. Salm 47 punten; W. Straathof 46; 5. D. Zemel 46; 6. J. l'Ami 46; 7. L. A. Möllers 46; 8. A. de Vos 46; 9. B. v. Graas 46; 10. H. Vink 45; 11. G. v. d. Meer 45: 12. J. J. Straathof 56; 13. H. J. Helns 45; 14. J. v. d. Voort 44; 15. P. de Graaf 43 punten. De plaatselijke leider de heer J. l'Ami dankte overste Donk en burgemeester Bak huizen, alsmede de leden der commissie voor hunne tegenwoordigheid. Hij bood namens de afdeellng een bloemstuk aan. Later hoopt hij wel eens een blijvend aan denken te kunnen aanbieden. Dan dankte overste Donk voor de hem overhandigde bloemen; een blijvend aan denken wees hij van de hand. De burgemeester bracht dank aan overste Donk voor zijn aanwezigheid, evenals den heer l'Ami voor het vele ln het belang van de afdeellng verricht, die de drijvende kracht der afd. ls. Spreker herdacht het rampzalig lot der Uiverbemanning. De aanwezigen eeren de gevallenen door zich enkele oogenbllk- ken van hun zetels te verheffen. Hiermede behoorde deze schietwedstrijd tot het verleden. In de vacature ontstaan door het af treden van den heer G. Groeneveld als kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente is benoemd de heer J. W. de Ren, die deze benoeming heeft aangenomen. De heer Jan de Rijk Lzn. is herkozen als notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier. ——o RIJNSATERWOUDE. De Spaarbank van het Dep. van Rijnzaterwoude van de Mij. tot Nut van het Algemeen heeft zijn 5000ste inlegger Ingeschreven. Den inlegger werd een bedrag ad f. 10 overhandigd. TER AAR. Goed afgeloopen. Verblind door een rijwiel-lantaarn, raakte de bestuurder van een auto nabij Papenveer het stuur kwijt en reed in de richting van het Aarkanaal. Gelukkig kon hl) op 't laatste moment nog sterk rem men. doch hij kon niet voorkomen dat de voorwielen over de sehoeiïng gingen, zoodat de wagen gedeeltelijk boven het Kanaal kwam te hangen. Met eenige materieele schade liep dit ongeval goed af. In het Patronaatsgebouw gaf de St. Liduïna-veieeniglng een uitvoering ten bate van de kas, waaraan ln dezen tijd zware eischen wordt gesteld. Opgevoerd werd het leven van Llduïna van Schie dam. Er was groote belangstellng.. VOORZITTER DISTRICTS LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE. Tot voorzitter van het District I van de Landbouw-Crisls-Organisatie voor Zuid- Holland. omvattende de gemeenten Sas- senheim, Lisse, Hillegom, Noordwijkerhout Noordwijk, Voorhout, Warmond en Oegst- geest is aangewezen de heer A. J. Verkley alhier, en tot secretaris de heer J. van Eeden te Noordwijk. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst der R.K. Kiesvereeniging. Voor de leden der R.K. Kiesvereeniging trad ln het parochiehuls op pater Borro- maeus de Greeve over .Hoogste goederen van ons land". Na gebed en opening door den voorzitter hield pater Borromaeus "n geestdriftige rede. hierin opwekkend tot steun aan het wettig gezag, steun aan ons Vorstenhuis en aanhankelijkheid aan de R.K. Staatspartij bij welke partij Iedere Katholiek zich behoort te scharen en op welke partij Iedere R.K. zijn stem zal uit brengen bij de e.v. verkiezingen. De zaal was zeer goed bezet. De voorzitter dankte den spreker harte lijk voor zijn mooie rede, doch meende dat de grootste dank wel kon worden ge bracht door de leden der Kiesvereeniging als a.s. voorjaar bij de verkiezingen zou blijken dat .allen eén waren". Spr. twij felde er niet aan of de vele aanwezigen zouden de woorden van den pater uitdra gen in de parochie, tot degenen die niet aanwezig konden zijn. Pastoor Buys sprak het slotwoord. KATWIJK AAN ZEE Brand aan den Slulsweg. Aliiler brak gisteravond brand uiteen slopjje aan den Slulsweg achter den "rin kel van Sch iart Hier ligt diens pakhuis en een paar kleine huisjes onder één dak. De brand liet zich in den beginne ernstig aanzien; groote vlammen sloegen naar boven. De brandweer was spoedig ter plaatse en gaf met een slang op de water leiding water. De eveneens gearriveerde motorbrandspuit behoefde geen dienst te doen. Al spoedig waren op het terrein van den brand aanwezig burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de beide wethouders J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp; de ge meente-secretaris D C. O Boekhoven; de Inspecteur van politie J. H. v. d. Wijn- gaart; de directeur der gemeentewerken ir. J. H. de Bruljn en eenige gemeente raadsleden. De opperbrandmeester de heer Herm. Parlevllet leidde krachtdadig den brand. Een woord van lof komt toe aan de brandweer, die zoo spoedig ter plaatse was, waardoor een ernstige brand ln de klem werd gesmoord. De politie zorgde voor een goede afzetting. De oorzaak van den brand ls tot nu toe onbekend. De brand schijnt in het pak huis van den heer Schaart ontstaan te zijn. Het daarop volgende huisje van D. den Heljer ls gedeeltelijk door brand ver nield en heeft waterschade bekomen. Het daarop volgend perceel bewoond door C. Vooljs heeft veel waterschade bekomen. Onder leiding van den inspecteur van politie J. H. v. d. WlJngaart werd een vol ledig onderzoek Ingesteld. Het pakhuis van den heer Schaart bleek voor f. 500 ver zekerd te zijn; de Inventaris, die grooten- deels kon gered worden voor f. 3000. De anderen de Heljer en Vooys waren niet verzekerd. Deze brand lokte veel belangstelling. Jaarvergadering Katwijksche Visschers- Vereen. „Draagt elkanders lasten". Deze, door 103 leden van de 315, bezochte vergadering vond in „Casa Cara" plaats. De voorzitter, de heer L. van Beelen, ging voor in gebed, liet zingen Ps. 138 1, las Hebr. 11 en hield naar aanleiding van Daniël 6, een bespreking over den geloofs held Daniël en stelde hem tot voorbeeld aan allen, evenals Jezus Christus, wiens geboortefeest pas gevierd ls. De secretaris, de heer B. v. d. Plas, las de notulen der vorige vergadering, die onder dank werden goedgekeurd. De boek houder der vereenlglng, de heer C. Haas noot, bracht zijn financieel verslag uit. De inkomsten hebben over 1934 bedragen f. 1886,93. De uitgaven waren f. 2546,78, waarvan aan ziektegeld betaald ls f. 1438,44 zoodat er een nadeelig slot ls van f. 659,85. Het kapitaal van de vereenlglng bedraagt aan het einde van dit jaar f. 7394,81. Het belangrijkste punt van de agenda was: bespreking van het huishoudelijk reglement. De voorzitter zette zeer duide lijk uiteen, waarom er besloten ls tot het samenstellen van een huishoudelijk regle ment, dat tot nu ontbrak. Het doel der vereenlglng ls ultkeerlng te verleenen bij ziekte en ongeval. Geen uitkeering krijgen de leden, die door Invaliditeit getroffen zijn. zij krijgen ultkeerlng ingevolge de invaliditeitswet. Het doel der vereenlglng aldus spr. moet gehandhaafd blijven. Op juridisch advies ls besloten tot het opstellen van een huishoudelijk reglement, waarop bij aanvaarding de Kon. goed keuring zal aangevraagd worden. De voor zitter las dit artlkelsgewijlze voor. Alle gevallen van uitkeering zi)n hierin be paald, ook werden de gevallen genoemd, waarbij geen recht van uitkeering bestaat. Mocht een lid soms door het bestuur wor den afgewezen, dan zal men bij een com missie van beroep terecht kunnen. Voor gesteld is, dat deze commissie zal bestaan uit drie leden, waarvan twee uit de leden zullen gekozen worden; het derde lid zal zijn een practlseerend arts, die tevens voorzitter dezer commissie zal zijn. Mocht deze arts ook hulsarts zijn van het lid dat in beroep gaat, dan zal deze arts door een ander vervangen worden. Na deze zeer uitvoerige uiteenzetting door den heer v. Beelen werd tot stemming overgegaan. Uitgebracht werden 103 stemmen, waar van 6 blanco, 7 tegen, 2 ongeldig en 88 stemmen vóór het huishoudelijk regle ment, zoodat dit Ingevoerd wordt, Nu werd overgegaan tot het stemmen voor twee leden van de commissie van beroep. Van de 91 uitgebrachte stemmen kregen de heeren Huig Ros 59 stemmen en Arie Wassenaar 49 stemmen, zoodat deze gekozen waren; zij aanvaardden hun benoeming. De voorzitter hoopte dat zij tot heil van de vereeniging werkzaam zouden zijn. Aan het bestuur werd over gelaten om als derde lid een arts te be noemen. De secretaris gaf practlsche wen ken aan de leden ln het belang der vereen. De voorzitter sprak een waardeerend woord tot den boekhouder en penning meester. den heer C. Haasnoot, die zooveel jaren belangeloos zijn werk verricht. Na het zingen van Gez. 50 4 volgde sluiting met gebed. v.h. P. v. d. HORST ZONEN VOORSTRAAT 69, KATWIJK a. d RIJN Beveelt zich beleefd aan. LISSE. GEMEENTERAAD. Behandeling Begrooting 1935 - Oudejaars- rede van den Burgemeester. De raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Vaststelling der verordeningen als be doeld ln de Winkelsluitingswet. De heer Klngma had eenige principieele bezwaren tegen de verruiming op Zondag, evenals de andere Protest, raadsleden. Bo vendien vond spr. 't niet noodig dat twee zomermaanden om 10.30 gesloten wordt. Hij gaf in overweging hierover de Midden standsver. te hooren. De heer A. H. Schrama zou gaarne po gingen zien dat op Oudejaarsavond alle winkels om 6 uur gesloten worden, opdat het personeel vrijaf heeft. De voorzitter achtte dit wel wat Ingrijpend. De verordening op de Hondenbelasting Is door Ged. Staten gewijzigd en aange vuld. Door Ged. Staten was ook een kleine wijziging aangebracht ln de leges-veror dening voor secretarie-aangelegenheden. HEDEN. Schouwbuis: Ver. Rotterdamsch Hof. stad Tooneel" Jubileumavond Ant. Roe mer „Het eeuwige kind", 81/4 uur nam. Vrije Evang. Gem.; Dankstond te 8'/i uur nam. Zondag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Trianon-theater: I. v. A.O. „De witte hel van Piz Palu". 10 uur voorm. Vrije Evang. Gem.; Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „20.000.000 Sweethearts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. .Blossom Time". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Gentleman Jack's noodlot". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8u. nm. „Paniek in den Dierentuin". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 8'/i u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot va. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Donderdag 27 tot en met Zondag 30 Dec. a-s. nemen waar de apotheken; G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Kors, Lahr, Si mons en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. Volgde behandeling der begrooting 1935. Door Ged. Staten was geadviseerd om de saldi van vorige jaren naar den kapitaal- dienst over te brengen in verband met het feit van de regelmatige vermindering van de uitkeerlngen uit de Gemeentefondsbe lasting. B. en W. deelden dit standpunt echter niet. Ook kunnen zij niet besluiten tot in voering van een straatbelasting, waartoe Ged. Staten adviseerden. B. en W. achtten dit te zwaar voor de burgerij. Ged. Staten handhaafden hun bezwaren doch wilden er zich bij neerleggen. Aan de loonen en salarissen zal voor 1935 niet getornd worden. Dit was 1 Juli 1934 onder voorbehoud toegezegd. B. en W. achtten geen termen aanwezig om tot ver laging over te gaan. De post presentiegeld en vertering voor leden van stembureaux, werd door Ged. Staten absoluut te hoog geacht. De heer C. Schrama was sterk tegen de door Ged. Staten voorgestelde verlaging. Of moet dit werk soms door werkloozen gedaan wor den? Nu moet men er geld bijleggen. De heer A. H. Schrama vermoedt, dat hier al te bureaucratisch geadviseerd wordt. De heer J. S. Segers vroeg zich af, wat er nu eigenlijk over blijft van de autonomie der gemeenten. Onze gemeente ls ftiet haar zuinig beleid steeds een voor beeld geweest voor anderen. Spr. vond het bespottelijk en adviseerde het niet te accepteeren. Hij heeft het idee dat men iets ls gaan zoeken, om toch wat te kun nen zeggen. Besloten werd op advies van B. en W. om voor beiden f.4 te voteeren. Bij het hoofdstuk Openbare veiligheid, wilde de heer J. P. Segers een welverdien de pluim steken op de hoed van die poli- tie-agenten, die bij de ontdekking van de laatst gepleegde bloembollendiefstal een buitengewoon stuk politiewerk hebben ge leverd met een schitterend resultaat. De voorzitter dankte spr. voor zijn waardee- rende woorden. De heer J. Pijnacker vroeg of het be slist noodzakelijk ls dat de agenten de politie-cursus volgen. De Voorzitter zeide, dat dit voor de geheele provincie ver plichtend is. De heer J. P. Segers achtte het zeer gewenscht dat alle agenten kunnen, chauffeeren. De heer A. H. Schrama merkte op dat de brandspuit prima in orde is, doch het vervoermiddel ls niet doelmatig. Spr. wil de auto verkoopen en een betere aan schaffen. De heer A. H. Schrama wees bij de Volksgezondheid wederom op een zwem bad. De ijsbaan ls daarvoor goed ln te richten met steeds versoh water uit de Gracht. De voorz. voelt niet veel voor zoo'n „pie- renbak" en wil liever het oude ideaal vasthouden: „een goed zwembad". De heer J. Pijnacker wil de aflossings termijn voor de woningbouwver. van 50 jaar op 75 jaar brengen, waardoor huur- verlaging mogelijk wordt. In die richting wordt gewerkt, aldus de voorzitter. De heer A. Th. v. Kesteren vond het Jammer dat 90.000 nieuwe steenen zullen worden gebruikt voor „Inboeten". Dat acht spr. lapwerk. Laten wij liever van deze steenen een straat geheel vernieuwen. De heer Klngma wilde bij de herbestra ting van de Kanaalstraat ook een trot toir langs het perceel van Slottje op de hoek Julianastraat. De heer Pijnacker wilde bi) de verbete ring van den weg bij het Station deze tevens verbreeden. Een en ander zal nog eens besproken worden. Ged. Staten keuren niet goed dat per leerling der Op. School f. 3.50 wordt be steed voor leermiddelen. Dit moet ver laagd worden tot f. 2. De vergoeding voor het Bijz. Bewaarschoolonderwijs werd met f. 1 per leerling verlaagd. Door den heer Romein werd voorgesteld het oude bedrag van f. 6 te handhaven, 't Is tocn al zoo moeilijk. Aangenomen. Hiermede was de begrooting afgehan-

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6