LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 29 December 1934 MUZIEK. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. fj Jij: BEZUINIGEN? allright - op alles, qj^,l behalve op uw gezondheid. dus rook uitsluitend SPORT. KUNST EN LETTEREN. GEVEILDE PERCEELEN. VRAGENRUBRIEK. CORRESPONDENTIE. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. iiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KERSTCONCERT REMONSTRANTSCHE KERK. Soliste Annie Sniink. Nog éénmaal werden wij volledig in de Keststemming verplaatst en wel tijdens het kerstconcert van Fred, de Nie. dat deze trouwe organist der Remonstrantsche kerk ln samenwerking met de sopraan Annle Smink gaf. Over de onlangs door hem ee- geven orgelbespeling konden wij met waardeering getuigen en de goede indruk ken zijn versterkt. In één woord Fred de Nie had ditmaal een zeer gelukkige ure! Hij roekt geenszins het uitbundige of vir tuoze. maar zijn spel ls doordrongen van een rustig evenwicht en kenmerkt zich door een streven naar verinnerlijking, dat veelal reeds met een allergelukkigst resul taat in die richting wordt bekroond Zijn inset: de „Fantasia Chromatica" van Sweelinck werd streng vertolkt: al zaten enkele passages nog ln de grondverf, toch wist De Nie er een gunstlgen indruk van te geven. Dat het geheel wat droog klonk, lag echter aan de compositie, die van een zekere breedsprakigheid en monotonie niet vrij ls. De naar een teedere, zielvolle expressie neigende muzikaliteit van dezen organist kwam bijzonder tot haar recht ln de sub tiele en met veel gevoel voor klankkleur weergegeven impressies van den bekenden parijschen organist uit de vorige eeuw Chauvet, wiens in dezen tijd zoo toepas selijk „La nativité de notre Seigneur" en „Chanson de voix hautaine", ln een tref- fend-sobere weergave tot ons kwam. Met de koraalvoorspelen „Nun komm der Heiden Heiland" (Bach) en „Da 1st eln Ros entsprungen" (Brahms) verhoogde De Nie de innige sfeer van dit concert, waarin hij tenslotte nog de Passacaglia. koraal en fuga, over het gezang „Wie maar den goe den God laat zorgen" een zeer knappe en van groote orgelkennis getuigende com positie van den heer C. de Wolf. ten uit voer bracht. De Wolf. organist der Groote of Eusebiuskerk te Arnhem, staat in dit werk zeker onder den invloed van César Franck. wien. naar wij meenen. hij een groote vereering toedraagt. Maar dit neemt niet weg dat er ook veel origineels in is: het geeft in ieder geval blijk van kundige structuurkennis en van het vermogen, om het orgel in al haar veelzijdigheid tot uitdrukking te laten komen Een met veel talent geschreven compositie, met inzicht en kennelijke liefde weergegeven! 't Is altijd prettig aandacht te mogen vestigen op jeugdige zangeressen, die veel voor de toekomst beloven. Helaas: zoo Iets komt maar weinig voort Dikwijls wordt een stem in den aanvang reeds grondig bedorven, zoodat men alle hoop. dat het éénmaal nog iets bijzonders worden zal. wel kan laten varen. Bij Annie Smink is dit geenszins het geval: haar techniek geeft blijk van een goede school. Het veelbelovende, vèrdragende materiaal dezer sopraan klinkt speciaal in 't mld- denregistcr glanzend en vrij en het zal zeker op dezelfde rustige wijze voortwer kend, ook naar de uiteinden geleidelijk voller worden en in ongeforceerde kracht toenemen. Vooral de donkere vocalen als a, o en u zijn reeds van een groote be koring: alle elementen voor een geëgali seerde. goud-glanzende toongeving zijn hier aanwezig en worden af en toe reeds volkomen verwezenlijkt. Haar juiste adem- beheersching, waardoor deze stem al mooi staat, zal niet weinig tot de ontwikkeling die wij nog verwachten, bijdragen. Het muzikale begrip, de duidelijke uit spraak (de consonantenverzorging dient verbeterd) en de rust, die vooral later op den avond meer en meer zich deed gelden, houden de belofte in, dat wij in Annle Smink nog eens een gewaardeerd kerk- z anger es kunnen begroeten. In de gedragen aria „Süsse Stille" van Handel en „O Gottes Stadt" van Buxte- hude ook met het oog op een goed in zingen uitstekend gekozen gevolgd door eenige der bekende Cornelius' „Weih- nachtslieder,, en Max Reger's „Der Hirten Lied am Krippelein" heef t zij veel schoons gegeven, almoet alles na tuurlijk op den duur rijper van techniek en voordracht worden. Nog niet steeds kan zij dat ook geven, wat zij voelt, maar in Bach's „Ich freue mich in dir" en .Liebes Herz, bedenke doch", toen de stem tot fraaie ontplooiing kwam. heeft zij ons al de overtuigendste bewijzen van verheu gend stijiinzicht en zielvol aanvoelen ge geven. Het concert werd helaas door een ge ring aantal toehoorders bijgewoond IJMUIDEN, 29 December. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 0.90—0 56, griet p. kist van 50 kilo f. 2512, tongen per kilo f. 1.60 f. 0.75, groote schol per kist van 50 kilo f. 15—10, middelschol f. 1613, zetschol f. 20.5016. kleine schol f. 15—5, roggen per 20 st. f. 118. pieterman en poontjës per kist van 50 kilo f64.50, groote schel- visch f. 14, middel schelv. f. 1412, klein- middel schelv. f. 1455, kleine schelvlsch f. 113.10, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 3718, gullen per kist van 50 kilo f. 7.50 f. 3.90, lengen per stuk f. 1.10—0.35, heil bot per kilo f. 0 900 64. wijting per kist van 50 kilo f. 3.50—1.30, koolvisch p. stuk f. 0.500.06, makreel per kist van 50 kilo f. 10—f. 4.00. Aangevoerd 724 kisten versche haring. Prijzen f. 3f. 1.60 p. k. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 37 met f. 3076. IJM 97 met f. 1503. IJM 114 met f. 1527. IJM 14 met f. 1552 en 9 log gers: KW 3 met f.780, KW 5 met f.751, KW 161 met f. 904. KW 102 met f 621. KW 163 met f. 534, KW 29 met f. 778. KW 124 met f. 652, KW 158 met f. 560. KW 38 met f.961 besomming; 8 loggers: KW 49 met f. 107. VL 199 met f. 228, VL 190 met f. 88, VL 156 met f. 313, VL 172 met f. 268, VL 167 met f446, VL 207 met f 604 en VL zoa. met f.9 voor versche haring. DE HARINGVISSCHERIJ. o>i<Vv,amien voor6aande jaren de laat ste haringschepen tegen de Kerstdagen binnen, dit jaar ls dit niet het, geval Ei wordt nog steeds doorgevischt en deze week is er na eenigen tijd van stilstand DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Saargebied Lavai's reis naar Rome Perzië en Irak voor den Volkenbond. Gisteren is de Landraad voor het Saar- gebied bijeengekomen. Daar dit de laatste zitting was van den raad vóór de volks stemming, w as de belangstelling voor deze bijeenkomst zeer groot De president verleende dadelijk het woord aan den afgevaardigde van net Duitsche front, Martin. In de uitvoerige rede. welke door dezen afgevaardigde gehouden werd. verlangde hij o a dat thans eindelijk aan personen, die niet aan de stemming mogen deel nemen. verboden wordt, actief aan den verkiezingsstrijd deel te nemen. Vervolgens bracht Martin het door de regeeringscommlssle uitgevaardigde vlag- genverbod ter sprake. Het reeht. de vader- landsche vlag te hijschen, is alleen aan de regeeringscommlssle en de in het Saar- gebied vertoevende buitenlandsdie troepen voorbehouden Met den plicht, de neutra liteit te handhaven, kan deze verordening niet gemotiveerd worden, daar juist dit verbod een schending ls van de neutrali teit. Bovendien is het verbod volgens spre ker ongeldig, daar de verordening niet in overleg met den landraad was tot stand gekomen RECLAME. 3904 Tenslotte bepleitte spreker de verwijde ring der emigranten uit het politiecorps en diende een voorstel ln, om daartoe een verzoek tot den president der regeerings- commissie te richten, In antwoord op de door Martin afgeleg de verklaring betreffende het vlaggenver- bod, verklaarde een regeeringsvertegen- woordiger, dat krachtens artikel 34 van het Saarstatuut voor maatregelen tot hand having van de openbare orde ln verband met het plebisciet de landraad niet ge hoord behoefde te worden. Na dit antwoord verlieten de leden van het Duitsche front de zaai en lieten, zooals 't D.NB opmerkt, „de separatisten en voorstanders van den status quo alleen". Tot het laatste toe dus politieke „Hetze"! De Petit Journal beweert, dat Laval hoogstwaarschijnlijk op 2 Januari, onmid dellijk na den ministerraad, die tegen dien dag belegd is, naar Rome zal vertrekken. Hij zal drie dagen in Roe doorbrengen, waarvan er twee gereserveerd zijn voor be sprekingen met Mussolini Het Fransche ministerie van Buiten- landsche Zaken is thans bezig met de be studeering van de Italiaansche tegenvoor stellen, die de Fransche ambassadeur te Rome, naar verluidt, Donderdag heeft ontvangen De correspondent te Rome van den Paris Soir geeft de volgende voorstel ling van den stand der onderhandelingen. „Omtrent de kwestie der nationaliteit van de Italianen ln Tunis, evenals inzake de grensbepalingen tusschen Libië en Fransch-Equatoriaal-Afrlka, ls men tot overeenstemming gekomen. Daarentegen bet taan nog meeningsverschtllen over de ontworpen concessies in Somallland, waar Italië een uitweg naar de Golf van Djl- boeti en een participatie aan de Fransch- Abessinische spoorlijn wenscht. In de Midden-Europeesche kwestie denkt men thans aan een internationale stap, waar door de onafhankelijkheid van Oostenrijk zou worden gewaarborgd. Een desbetref fend verdrag zou ln de eerste plaats door weer tamelijk veel haring gevangen. Zoo bedroeg de aanvoer Donderdag na Kerst mis ruim 6000 kisten, een ongekend groot kwantum voor dezen tijd van het jaar De aanvoer was dien dag dan ook te groot om hooge prijzen te kunnen maken. De prij zen, die 's Maandags nog gemiddeld f. 4, per kist bedroegen, konden zich dan ook niet handhaven en liepen terug tot f 2.50 a f. 3.— per kist. Enkele schepen, die dien dag niet verkochten en de Vrijdagmarkt afwachten, maakten het nog slechter en kregen niet meer dan f. 1 50 tot f.2.per kist. Was de export naar Duitschland nor maal dan zouden de prijzen zeer belang rijk hooger zijn. daar de vraag uit dat land zeer goed is. Op het moment ver strekt de Duitsche Regeering echter geen „Bewilligungen" meer, zoodat de export practisch geheel stop staat. Voor Januari verwacht men geen hervatting meer van de uitreiking van deze toestemmingen om te mogen invoeren tegen gereede betaling. Een geluk is het, dat de export van versche haring naar Tsjecho-Slowakije is toegenomen. Wij danken dit aan de hooge prijzen in Duitschland, van wien Tsjecho- Slowakije vroeger in hoofdzaak zijn ver sche haring betrok. Tegen het begin van de volgende week worden wel weer wat betere prijzen ver wacht, daar de mogelijkheid dan waar schijnlijk niet is uitgesloten, dat op het nieuwe contingent voor de maand Januari kan worden geëxporteerd naar Duitschland Zoolang er nog haring te vangen is ln het Kanaal zal de visscherij wel worden doorgezet Het aantal schepen neemt echter wel geregeld af, daar nu iedere treillogger, die binnenkomt voor de treil- visscherij ln gereedheid wordt gebracht. De vraag naar gezouten haring uit het binnenland was de afgeloopen week zeer goed en ook uit het buitenland was wat meer vraag dan de afgeloopen weken. De verwachting is wel. dat de export bij den aanvang van het nieuwe jaar nog wel wat zal toenemen. DE TREILVISiSCHERIJ. Maandag voor Kerstmis waren de visch- prijzen nog zeer hoog en werden mooie besommingen gemaakt, zoowel door stoom treilers als motorloggers. Tijdens de Kerst dagen liep een zeer groot aantal schepen binnen, zoodat de aanvoeren Donderdags zeer groot waren. Hierdoor zijn alle prij zen wat teruggeloopen, hoewel de prijzen nog niet slecht te noemen zijn. De mooie besommingen zijn er echter weer af. Een zeer groot aantal motorloggers wordt thans in gereedheid gebracht voor de treilvisscherij om direct na Nieuwjaar te kunnen uitvaren. Van belang voor de a.s. motortreilvlsscherij is, dat de prijzen voor stookolie en voor ijs niet onbelangrijk naar omlaag zijn gegaan: dit helpt de ex ploitatiekosten weer drukken. W CHIEF WHIP Frankrijk én Italië worden ondtrteekend en worden voorgelegd aan alle nabuur- staten van Oostenrijk, Duitschland, Tsje cho-Slowakije, Zuid-Slavtë. Hongarije. Om streden ls nog de kwestie of men ln plaats van Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavlë niet de Kleine Entente als politieke eenheid hierbij zou betrekken. Daar zou Musso lini tegen zijn, daar hij Roemenië, dat naar zijn opvatting meer Balkanstaat ls dan Donaustaat, bulten deze aangelegenheid zou willen houden. Men schijnt thans te zoeken naar een overeenkomst door een algemeene formule, die zou kunnen wor den Ingeschakeld ln de regionale pacten- politiek. De over het algemeen goed ingelichte vertegenwoordiger van de Lavoro fasclsta in Weenen beweert evenwel uit de beste bron te hebben vernomen, dat Oostenrijk niet geneigd is een Internationaal garan tiepact voor zijn onafhankelijkheid te aanvaarden, waaraan behalve de vier groote mogendheden. Engeland, Frankrijk Duitschland en Italië, ook nog de Kleine Entente deelnemen zou. Overwegingen van nationale waardig heid zouden Oostenrijk beletten, een on- afhankelijkheidsgarantie te aanvaarden van staten, die vroeger onder Oostenrijk- sche souvereiniteit hebben gestaan. Ofschoon de Engelsche ambassade in Rome verklaart, dat daar niets bekend is van een ontmoeting tusschen Mussolini en Sir John Simon, komen toch uit Londen berichten binnen, volgens welke men ln Engelsche politieke kringen van meening is. dat Simon voornemens is in een Noord- Itallaansche stad een ontmoeting te heb ben met Mussolini ter bespreking van het ontwapeningsvraagstuk Deze Engelsch Fransche besprekingen zouden, aldus wordt verklaard, (je reis van Laval naar Rome kunnen voorafgaan en later leiden tot een Fransch-Engelsch-Italiaansche gedachten wisseling. Het secretariaat-generaal van den Vol kenbond heeft uit Teheran een telegram ontvangen van den Perzischen minister van buitenlandsche Zaken, die meedeelt, dat. hoewel Irak in overleg met de Perzi sche regeering de grensgesehilln direct zou kunnen regelen, Perzië er de voorkeur aan geeft, de zaak aan den Volkertöondsraad voor te leggen. In verband daarmede zal de Perzische minister naar Genève ver trekken, om de eerstvolgende zitting van den raad in Januari a.s. bij te wonen. De Tegeering van Irak heeft reeds in November verzocht, de zaak bij den Vol kenbond aanhangig te maken. ENGELAND. Werkloozen-kampen Dreigende staking in Indië. Naar verluidt wordt ernstig overwogen het volgende jaar meer kampen in te richten voor werkloozen uit de noodlijden de gebieden. Men hoopt dan het aantal van 15 te kunnen verdubbelen en nog een twaalftal tentkampen voor den zomer te kunnen inrichten in boschstreken. Het doel van het plan ls werkloozen gedurende 12 weken in de open lucht aan het werk te stellen onder gezonde omstandigheden met inbegrip van de verzorging van goede voe ding en verstrekking van de noodige kleeding. De jaarlijksche capaciteit vah ieder kamp is vier ploegen van 200 man. terwijl de tentkampen twee ploegen van 100 tot 200 man zullen kunnen herbergen, ge durende de zomermaanden. Te Ahmedabad hebben, volgens een be richt uit Bombay, de eigenaars der katoen spinnerijen tegen 1 Januari een loonsver laging van 10 pCt. aangekondigd. De vak verenigingen wenschen de vraag of loons verlaging noodzakelijk is aan een scheids gerecht te onderwerpen en verklaren dat de algemeene staking zal worden afgekon digd wanneer hieraan geen gevolg zal worden gegeven. Naar verluidt, heeft ook Gandhi den vakbond geadviseerd in sta king te gaan, wanneer arbitrage door de werkgevers wordt geweigerd. ROEMENIE. „Alles voor het leger." Te Cluy (Klausenburg), in Transsylva- nië vergaderde de Roemeensche minister raad. Tatarescu deelde mede, dat hij een pro gram had opgesteld, dat een jaarltjksch aanvullend credlet van twee milliard lel noodig maakte voor uitgaven, de natio nale verdediging betreffende. Een desbe treffend ontwerp zal, onmiddellijk na de hervatting der parlementaire werkzaam heden, aan het parlement worden voor gelegd. „Roemenië is beslist vreedzaam", aldus Tatarescu, „maar het moet tevens waak zaam blijven. „Alles voor het leger!" Dat gebod zal al onze gedachten beheerschen." PERZIE. Heet voortaan Iran. De regeering heeft een verordening uit gevaardigd. waardoor met ingang van 21 Maart 1935. het Perzische Nieuwjaar, de naam Perzië definitief vervangen zal wor den door dien van Iran. SPANJE. Regeeringswljzlglng Azana in vrijheid. Overgaande tot een nieuwe reorganisa tie van het ministerie, heeft Lerroux. de minister-president, de twee ministeries zonder portefeuille, die bezet waren door Martinez de Veiasco en Piëta Romero, af geschaft. Martinez de Veiasco wordt mi nister van Buitenlandsche Zaken. Pleta Romero blijft gezant bij den H. Stoel. Rocha geeft Buitenlandsche Zaken op en blijft enkel minister van Marine. Het hoogste gerechtshof heeft bevolen den ex-premler Azana ln vrijheid te stel len onder de verklaring dat hij onschul dig ls aan den opstand ln Catalonië. In het proces bleek dat er gebrek aan bewijs was om de beschuldiging te handhaven welke was uitgebracht tegen Azana en den ex-minister Luis Bello. BOKSEN. MAX BAER SLAAT KING LEVINSKY. Levinsky in de tweede ronde uitgeteld. Gisteravond vond te Chicago de boks match plaats tusschen den zwaargewicht- wereldkampioen Max Baer en King Le vinsky. Er zouden slechts vier ronden ge bokst worden. De eerste ronde leverde weinig bijzon ders op. De beide boksers bleven gedekt en verkenden eikaars krachten. Onmiddellijk na het begin van de twee de ronde ging Max Baer echter tot den aanval over. Hij viel wild aan en de ronde was precies 53 seconden aan den gang toen Levinsky neer ging. De scheids rechter begon te tellen, en wat niemand verwachtte gebeurde: King Levinsky werd. uitgeteld. Max Baer had na een ronde en 53 se conden door technische knock out Le vinsky geslagen. WEEKBLADEN. De „Wereldkroniek" brengt interessante foto-reportages uit het atelier van Mauro Pellicioli, den bekenden Italiaanschen schilderijen-restaurateur, een berenjacht in sneeuw en ijs en het klooster van den slapenden Boeddha. De „Groene Amsterdammer" opent met een artikel van mr. M. Kann „Welkom Vreemdeling!" R. van Rasenbeek bespreekt de Engelsche politiek. F. A. Roels behan delt het vraagstuk der bescherming tegen lucht- en gasaanvallen. Dr. W. H. van Laren schrijft over de beveiliging met on zichtbare stralen. „De Haagsche Post" brengt in de eerste plaats een uitgebreid jaaroverzicht en ver volgens een artikel over Arved Arenstam naar aanleiding van zijn bezoek bij Emll Ludwlg. Diplomaticus bespreekt de ver wachtingen voor 1935, dat zal moeten be slissen over oorlog of vrede. Ten overstaan van den Notaris M. G. Bon te Leiden: Huis, erf en tuin Magdalena Moonsstr. 100; ln bod f. 3150,-, kooper de heer J. S. Lips q.q. te Lelden voor f. 3350,-. J. G. S Informeert U eens in de Universiteitsbibliotheek aan het Rapen burg. N. L. Uw stuk is te persoonlijk om te kunnen plaatsen. Trambestuurders, bedenkt dat uu) voetbei een eenvoudig waar schuwingssignaal en geen slag werk is. DE UIVER-POBT. Een gedeelte is reeds bezorgd. Aneta meldt uit Batavia: Toen op het postkantoor de 200 K.G. Ulvermall, met de Rljstvogel aangebracht, werd opengemaakt, bleek het dat de ln de zakken verpakte poststukken naar een viertal graden van beschadiging te verdeelen waren: Een gedeelte was practisch ongeschon den; dan was er een gedeelte van de post stukken waarbij de hoeken verbrand wa ren, ten derde was er een gedeelte met ver brande hoeken en door olie besmeurd en tenslotte circa 60 kilogram, bestaande uit een onontwarbare massa van uiteen ge rukte stukken, besmeurd met olie, bloed en modder. De stukken van de eerste groep konden onmiddellijk In den loop van den avond worden besteld, die van de tweede groep zijn gedurende de afgeloopen nacht en vanmorgen opnieuw verpakt en aan ge adresseerden verzonden, die van de derde groep zullen voorzooverre de adressen lees baar zijn ln den loop der volgende dagen aan geadresseerden worden uitgereikt. Een en ander veroorzaakte een Intensieve drukte op het postkantoor te Batavia, waar men ook voor doorzending naar andere plaatsen zorgdraagt. De stukken der laat ste groep zijn onmiddellijk naar het hhofd- kantoor te Bandoeng doorgezonden. Aneta meldt uit Batavia: In het College van gedelegeerden herdacht de voorzitter de ramp van de Ulver, waarbij aan de na gedachtenis van de bemanning en de pas sagiers woorden van waardeering werden gewijd. Ir. mr. dr. van Buuren dir. van het De partement van Verkeer en Waterstaat sloot zich namens de regeering bij hét gespro kene aan. o HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN BARON ADATCI. Het stoffelijk overschot van baron Adatcl is hedenmiddag om 1 uur van de Boerhave-klinlek te Amsterdam naar de woning van den overledene te Den Haag overgebracht. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DE VAKOPLEIDING. Gisteren belegde te Amsterdam de Ver- eenlglng „Vakopleiding" haar goed be zochte 79e algemeene vergadering onder voorzitterschap van mr. H. Smeenge i la ter vervangen door den vlce-voorzitter, den heer H. D. Tabak). Na afdoening van het huishoudelijk gedeelte werd de vraag aan de orde ge steld, of het gewenscht ls een ééndaagsch congres te beleggen om de vraag te be- antwoordén, hoe het nijverheidsonderwijs zich in dezen tijd kan aanpassen aan de zeer gewijzigde arbeidsmethoden in in dustrie en ambacht. Dit onderwerp werd ingeleid door de heeren ir. A. H. Stoffel, directeur der machinefabriek „Reineveld" te Delft en Ir W. H. T. Thijssen, voorzitter van den „Nederlandschen Aannemers- bond." Op de inleidingen volgde een geani meerde discussie, waarbij de heer Groote Haar, Inspecteur van het Nijverheidson derwijs de hoop uitsprak, dat het te hou den congres een methode zou kunnen aan geven voor een organisch contact tusschen het bedrijf en de vakschool en verder het houden van een congres zelf krachtig aanbeval. Met algemeene stemmen werd tenslotte besloten dit ongetwijfeld belangrijke con gres te houden. DOODELIJK ONGEVAL. Het 9-jarlg meisje Klasina van der Wal te Groningen ls in de Moesstraat onder een vrachtauto geraakt, waarop zij was geklommen. In ernstigen toestand werd zij naar het Academisch ziekenhuis over gebracht, waar zij gisteravond aan de ge volgen ls overleden. OP VRIJE VOETEN GESTELD. In verband met de arrestatie van mr. dr. H. van G. te Den Haag als verdacht van poging tot oplichting van de N V. Hypotheekbank voor Holland en Indië, vernemen wij nader, dat de Haagsche Rechtbank geen termen aanwezig heeft geacht om die gevangenhouding van mr. van G. te bevelen, waarna deze weder op vrije voeten is gesteld. INBRAAK. Gisteravond ls ingebroken In de koper- pletterij „De Vlijt" te Apeldoorn. Er wordt o.a. f. 500 vermist, zijnde het gezamenlijke loon der arbeiders, dat heden zou worden uitbetaald. De politie heeft een onderzoek inge steld. 2-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2