75,fe Jaargang ZATERDAG 29 DECEMBER 1934 No. 22936 I Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor Advertenties uit Lelden en plaateen waai agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 95 ets. per regel Voor zalkenadvertentles belangrijk: lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. DftGBÜAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DuicmI ïfoordefntkplefn Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTw Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen geveeO^d zfjnc per 3 maanden f. 2^5 per week 1.0J8 Franco per post f. 2.36 per 3 maanden portoÉxeteo (voor binnenland f. 0.80 per 3 mod.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. AANGIFTEN VAN GEBOORTEN EN VAN OVERLIJDEN. Met ingang van l Januari 1935 is een wijziging in het burgerlijk wetboek aan gebracht waarbij o.m. wordt bepaald, dat bi) het doen van geboorteaangiften geen getuigen meer tegenwoordig behoeven te zijn. Verder is bepaald, dat in plaats van 2 personen, slechts één persoon aangifte kan doen van overlijden. Deze persoon moet echter uit eigen wetenschap kennis dragen van het overlijden, en o.a. daarbij overleggen de vereischte doktersverklarin gen. Het medebrengen van trouwboekjes bij het doen van aangiften aan het bureau van den burgerlijken stand is natuurlijk steeds noodzakelijk. 3936 ARBEIDSKAARTEN VOOR GEHUWDE VROUWEN. De Directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken vestigt er de aandacht op, dat krachtens het 3e lid van artikel 67 der Arbeidswet 1919, de arbeidskaart voor een gehuwde vrouw slechts geldig is ge durende het kalenderjaar, waarin de kaart is afgegeven. 3932 Gehuwde vrouwen, die voor 1935 een arbeidskaart behoeven, moeten derhalve ten spoedigste er een op de Afd. Sociale Zaken, Levendaal hoek Garenmarkt aan vragen. (Het trouwboekje medebrengen). De Directeur, F. C. G. A. WIJKMANS. OPHALEN VAN HUISVUIL. De Directeur van den Gemeentelijken Relniglngs- en Ontsmettingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat, in verband met den Nieuwjaardag, het ophalen van huis vuilnis uit die perceelen, welke gewoon lijk op Dinsdag worden bediend, nu zal plaats hebben op Maandag, 31 December, zooveel mogelijk op de gewone uren. Na den Nieuwjaarsdag worden de per ceelen weer bediend op de hiervoor be kende gewone dagen. 3921 De Directeur, J. H. DE JONG. P. T. T. DIENSTUITVOERING TIJDENS DE JAARWISSELING. Op Nieuwsjaarsdag zal tenminste één briefpostbestelling worden uitgevoerd. De pakketpostbestelling blijft achterwege. Ex presse- en dringende pakketten, alsmede pakketten met aan bederf onderhevigen inhoud zullen echter worden besteld De kantoren zullen zijn opengesteld als op Zondag. Gelegenheid tot afhaling van corres pondentie zal op dien dag niet worden ge geven. TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER H. B. W. BUSCHGENS. Hdenmorgen vond in de kapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis de Plechtige Uit vaartdienst plaats voor de zielerust van den heer H. B. W. Buschgens, die dezer dagen op 53-jarigen leeftijd overleed. De overledene was ongeveer 34 jaar bedrijfs- ehef bij de fa. Tieleman en Dros en leider Van de afd. Vleeschwaren. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den rector R. J. Reynen. Om 11 uur vond onder grodte belang stelling op de begraafplaats aan de Zijl poort de teraardebestelling plaats, onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de di rectie der fa. T. en D., het bestuur van de afd. Leiden van den Centr. Bond van Werkmeesters en ander opzichthoudend personeel, waarvan de overledene voorzit ter was, de heeren W. Damen, J. J. van Velzen, F, W. van Santen, allen voorheen bedrijfsleider der fa. T. en D., de heer W. Blitz, hoofdleider van het technische ge deelte, de heer Vogelaar, vertegenwoordiger der firma, kantoorpersoneel en vele vrien den van den overledene. De beaarding werd verricht door kape laan Th. Mudde. Het bestuur van de afd Leiden van den Centr. Bond van Werkmeesters enz. fun deerde als slippendrager. Vele bloemstuk ken dekten de kist. NIEUWE ONTSLAGEN BIJ DE H. T. M, THANS WEER 80 MAN. DE ARBEIDSBEURS. Op den 29sten December 1934 waren 4356 (v.j. 3521) werkzoekenden inge schreven. Protest verg adering van het personeel. Wegens de slechte bedrljfsuitkomsten bij de Haagsche Tramweg Mij. zijn on langs 80 personen ontslagen. Wegens In krimping en verdunning van de tramdien sten (ook op Leiden) is er weer een over compleet van 80 man personeel gekomen, die ontslagen zullen worden. Dit ontslag omvat 10 man van weg en werken en 70 man van de personeelsreserve. Bovendien zal er een afvloeiing van 70 man perso neel plaats hebben die in de reserve ge plaatst zullen worden. De reservisten hebben de keus om tot het vaste personeel te blijven behooren of tot de „lossen" te worden gerekend. In het eerste geval moeten zij de 10% pen sioenpremie blijven doorbetalen en hou den recht op pensioen, in het tweede ge val (als niet betaald wordt), vervallen de rechten. In verband met het bovenstaande was vanwege het hoofdbestuur der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel gister avond in den Haagschen Dierentuin een protestvc-rgadering uitgeschreven. De heer Peterse, lid van het H. B. gaf een over zicht van de genomen bezuinigingsmaat regelen, waardoor het personeel getroffen werd. De directie stelde voor 12% loons verlaging, de Raad van Beheer bracht dit terug tot 9% en B. en W. van Den Haag bepaalden de verlaging op 6%, zonder zelfs overleg te willen plegen met de perso neelsorganisatie. Spr. schetste voorts de ongunstige posi tie van het trampersoneel ten opzichte van de andere groepen van gemeenteper- soneel. Bedroeg de achterstand reeds f. 3 per week, thans wordt deze vergroot tot f. 4 a f. 5. Bovendien heeft het tramper soneel minder verlof. Het trampersoneel aldus spr. heeft zijn cijns aan de crisis nu ruimschoots betaald en kan geen nieuwe loonsverlaging meer dragen. De katholieke en christelijke organisa ties. zoomede de ambtenaren-organisatie stellen zich op hetzelfde standpunt, dat in een adres ter kennis van den Haag schen gemeenteraad zal worden gebracht. Verscheidene aanwezigen stelden voor tot krassere maatregelen over te gaan. Deze loonsverlaging brengt groote ellende in tal van gezinnen en is dan ook niet aanvaardbaar. De heer Peterse zelde, dat zonder voor afgaand overleg niet tot staking kan wor den besloten. Het bestuur heeft al het mogelijke gedaan om loonsverlaging te voorkomen. Toen hij daarop de vergade ring wilde sluiten, weigerden de 'leden de zaal te veriaten: men wenschte een krach tiger protest. Anderen verzochten het hoofdbestuur een nachtvergadering uit te schrijven; weer anderen riepen om den heer Moltmaker. die ook aanwezig was. De heer Moltmaker verscheen daarna op het podium en wees er op, dat hij niet als voorzitter van de Nederlandsche Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel doch als lid van den Raad van Beheer van de Tramwegmij. aanwezig was. Naar spr.'s meening kon men gerust vertrou wen in de leiding der organisatie. Deze leiding heeft haar plicht vervuld. (Ge roep: Neen, neenl) Zij kan echter geen bergen verzetten. Men moet de feiten rus tig beschouwen zonder zijn eigen organi satie aan te vallen. Zoo is dezerzijds met groote inspanning de verlaging van het vorige jaar tot 6% beperkt gebleven, hoe zeer ook een verdere verlaging dreigde. Ondanks verderen achteruitgang van het bedrijf is die overeenkomst gehandhaafd. Nu eenzijdig een nieuwe verlaging tegen 1935 wordt opgelegd, protesteere men niet tegen het organisatiebestuur, doch tegen de voor het bedrijf verantwoordelijke in stanties. Spr. zou willen, dat men met een nacht vergadering voor 1 Januari ongedaan zou kunnen maken wat thans wordt afgebro ken, maar zoo ligt de zaak niet. Wie be weert dat dit wel kan, is een demagoog. Gij hebt, aldus spr., een naam te verlie zen. (Protesten). Deze vergadering moet behoorlijk afloopen; spr. zegt toe, dat de organisatiebestuurders zullen doen wat zij vermogen om te redden wat te redden valt. Ondanks deze toezegging ging de ver gadering rumoerig uiteen. N.V. v/h J. C. ZAALBERG. Het Amsterdamsch Trustee's Kantoor N.V. deelt ons mede dat bij den gisteren gehouden inkoop van 6% obligatiën ten laste van de N.V. Koninklijke Nederland sche Fabriek van Wollen Dekens voor heen J. C. Zaalberg en Zoon de inschrij vingen tot en met den koers van 84.2 alle zijn aangenomen. In totaal zijn no minaal f. 18.500 obligatiën ingekocht. HET PRENTENKABINET. De „Staatscourant" van gisteravond be vatte de officieele beschikking van den Minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen dat, met ingang van 1 Ja nuari 1935, wegens reorganisatie aan dr. J. J. de Gelder eervol ontslag is verleend als conservator bij het Prentenkabinet der Rijksuniversiteit alhier. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake drankbestrijding. Aan den raad der gemeente Leiden is onderstaand adres verzonden: Geven te kennen ondergeteekenden, allen vertegenwoordigers-bestuursleden van ver schillende drankbestrijdersorganisaties hier ter stede, benevens voorzitter en se cretaresse van het Leidsch Drankweer- Comité, waarbij genoemde organisaties (behalve het Kruisverbond) zijn aange sloten, ten deze domicilie kiezende ten huize van mej. D. Hanselaar, Maredijk 19, Lelden, dat zij een schrijven hebben ontvangen van B. en W., waarin in uitzicht wordt gestéld, dat wegens den financieelen toe stand der Gemeente de subsidie voor de drankbestrijdersorganisaties niet meer verleend kan worden; dat, daar in 1932 de subsidie reeds ge halveerd geworden is, het werk, door de drankbestrijders geheel belangeloos in het belang der gemeenschap verricht, zeer wordt bemoeilijkt; dat vooral in dezen tijd van werkloos heid en vermindering van inkomens de vereenigingen met financieele moeilijkhe den te kampen hebben, daar zij de contri buties aanmerkelijk moesten verlagen, ja zelfs tot een minimum terugbrengen; dat zij uw College dringend verzoeken hun den financieelen steun der gemeen te niet te onthouden, omdat zij die voor hun werk, wanneer dit goed verricht zal worden, niet kunnen missen; dat zij dit verzoek geheel gerechtvaar digd vinden, gezien den nog steeds, en vooral in deze tijden, dringend noodzake lijken arbeid, dien hun organisaties ver richten, waarbij zij hun overtuiging uit spreken, dat, naarmate hun werk beter slaagt en meer van hoogerhand wordt be vorderd, in diezelfde mate ook verschil lende uitgaven der gemeente voor armen zorg, verpleging, etc. zullen worden ver minderd. Redenen waarom zij zich wenden tot uw College met het verzoek hun de subsidie wederom te willen verleenen, waardoor aan dezen de arbeid, die nu juist zoo hoog noodig is, wordt mogelijk gemaakt. Waar zij zelf Kun offers van tijd en geld willen brengen, meenen zij volle aan spraak te mogen maken op den steun dei- gemeente. Hetwelk doende, enz. De afdeelingen Leiden van de Ned. Ver. tot afschaffing van Alc. Dranken; Intern. Orde van Goede Tempelieren; Nat. Chris ten Geheelonth. Vereen.; Spoorwegont- houdersvereen.; Alg. Nederl Geheelonth. Bond: Geref. Vereen, voor Drankbestrij ding; Interacad. Geheelonth. Bond; Ned. Bond v. Abstinent Stud.; Jeugdbond voor Onthouding', Jongel. Geheelonth. Bond; Ned. Christel. Jongel. Geh. Bond: Orde van Jonge Tempelieren; het R.-K. Kruis- Verbond; het Leidsch Drankweercomité. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: Wilh. van der Poel en Zoon, Loete B 15, Hazerswoude. Boomkweekerij. Vennooten: W. v. d. Poel en M. J. v. d. Poel, Hazerswoude. Turnhout en Geerlings (B.P.), Pilaren- laan 7, Noordwijkerhout. Handel in bloem bollen en aanverwante artikelen. Vennoo ten: P. J. Geerlings, Noordwijkerhout en J. L. Turnhout, Voorhout. Wijzigingen: H. Hoppenbrouwer, Apo- thekersdljk 12, Leiden. Limonadefabriek en Bierhandel. Uittredend eigenaar: H. Hoppenbrouwer, d.d. 1 Jan. 1935. Wijzi ging handelsnaam in: H. Hoppenbrouwer Jr. Nieuwe eigenaar: H. Hoppenbrouwer Jr., Leiden. G. van Egmond. Hoofdstraat 26. Sas- senheim. Bloembollenhandel en -kweekerij. In Duitschland wordt ook handel gedreven onder den naam: G. van Egmond Söhne. „De Vergulde Wagen", Raadhuisstraat 244, Alphen aan den Rijn. Hotel, café, res taurant. Uittredend eigenaar: F. C. Faber, d.d. 12 Febr. 1934. N.V. Fabrieken van Kapok, bedveeren, gewatteerde en donzen dekens, voorheen R. M. Beuth en Zonen, Kaiserstraat 23, Leiden, Overleden Commissaris: D. Beuth, Leiden, d.d. 23 December 1934. Gebr. Sira, Langegracht 85, Lelden. Rund-, varkens-, kalfs. en lamsslagerij, fijne vleeschwaren. Door uittreding van den vennoot Jan Sira, d.d. 31 Dec. 1934 is de vennootschap onder firma ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door Jac. Sira, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Brandstof-Centrale, Oude Vest 9. Lei den. Handel in brandstoffen. Door uit treding van den vennoot W. Chmela, d.d. 10 Dec 1934 is de vennootschap onder firma ontbonden De handelszaak wordt voortgezet door D Dusoswa, als eenig eigenaar onder den ouden naam J. H. den Haan en Zoon Kerkstraat 18, Rijnsburg. Bloembollen turfmolm en kunstmest. „De Nieuwe Verfwinkel", Heerenstraat 39. Leiden. Verfwaren en chemicaliën. DE STEMMING IN HET SAARGEBIED. Naar wij vernemen, is onze stadgenoot, mr. P. A. Pijnacker Hordijk alsnog aan gewezen om als voorzitter van een stem bureau te fungeeren bij de a.s. volksstem ming in het Saargebied. DE BIOSCOPEN. Trianon-theater. Richard Tauber als Schubert in ..Blossom Time!" Er gaat een ongemeene bekoring uit van de sfeer van het Weenen uit den Biedermeyertijd, waarin het leven van den grooten Franz Schubert met zijn onbeantwoorde liefde als een stemmige romance is geweest; een tijdperk van lieflijke poëzie, van aan trekkelijke onschuld en heerlijke muziek, dat reeds voor menige film een dankbaar onderwerp is geweest. In de Engelsche studio's, in Elstree, is deze tijd uit het verleden opnieuw te voorschijn getooverd en om de Schubert-figuur weer te doen leven, is Richard Tauber het Kanaal over gestoken, wiens onovertroffen prachtige stem bij uitstek geëigend is de aangename en heldere muziek van den grooten com ponist te doen weerklinken. Want deze „Blossom Time" is vóór alles Richard Tau ber. Hij zingt een groot aantal liederen, waarbij ook de voordracht welverzorgd is, zoodat het waarlijk een groot genoegen is, hem te hooren en tevens te zien. Qua spel is Tauber er sinds zijn vorige film on noemelijk veel op vooruitgegaan. Met kleine trekjes en beweginkjes in uitdruk king en stemnuanceering is zijn spel van uitmuntend gehalte geworden, een com pliment tegelijk voor de regie van Paul Stein, die zulks nog heeft weten te accen- tueeren in een voortdurend onderhoudend dialoog. Het middelpunt hiervan is Vicki, de dochter van den dansleeraar Wimpas- singer. aan wie de schuchtere Schubert zijn hart verloren had, maar een onover- komenlijke teleurstelling moet het voor hem geweest zijn, dat zij zijn liefde niet kon beantwoorden. In plaats van den ge wonen schoolmeester die Schubert, op dat oogenblik nog niet zoo beroemd als jaren later was. had zij zich den knappen, jongen luitenant von Hohenberg uitver koren. En edelmoedig heeft Schubert daarin berust. Taubers tegenspeelster is Jane Baxter, een talentvolle verschijning aan den film- hemel, terwijl verder nog te memoreeren zijn Willy Eichberger en de kostelijke typeering van den dansleeraar van Paul Gratz. een zeer gelukkige rolbezetting der halve in een even gelukkig geslaagde film operette, wonderschoon van opzet en uit voering met verrukkelijke muziek en keurig gemonteerd. In het voorprograma valt een schitte rende, gekleurde Walt Disney-teekenfilm op. één der beste, die we tot nu toe zagen en dan zijn er verder nog Watt en half Watt in „Kunstschutters". Casino-theater. „Paniek in den Die rentuin" heeft tot achtergrond de wel wat óngewone omgeving van een diergaarde. De oppasser Zami is hierin de hoofdfiguur, een knaap met een edele inborst, die een warme genegenheid is gaan koesteren voor één van de geregeld den dierentuin bezoe kende weesmeisjes. Een liefde, welke overi gens weinig te beteekenen zou hebben ge had, wanneer het meisje niet aan het toe- zich van de leidster was ontsnapt. Beiden verschuilen zich in een ouden berenkuil. Ongelukkigerwijze heeft zich ook een jon getje ergens in den dierentuin verstopt, en bij het sluitingsuur gaat een patrouille op zoek naar hem. Tijdens de speurtocht opent het weggeloopen ventje eensklaps in zijn kinderlijke argeloosheid de kooi van de roofdieren. De wilde beesten breken los en de paniek is begonnen. Gevechten van roofdieren volgen elkander snel op in een mengeling van de meest verscheidene soor ten, en temidden van deze overal heen springende dieren staat daar het argelooze knaapje. In een ijzige spanning bereikt de sensatie haar hoogtepunt, wanneer Zami het ventje aan de roofdieren weet te ont rukken en deze moedige daad wordt be loond met een behoeft het nog vermeld? gelukkig huwelijk met het weesmeisje. Gene Raymond en Loretta Young spelen dit gelukkige paar in een film met over vloedige romantiek en sensatie. Verder gaat nog voor de pauze het twee de deel van „De drie toffe jongens", waar van we verleden week reeds het begin heb ben aanschouwd. Roxy besluit het oude jaar met een mooi gevarieerd programma n.l. als eerste hoofdfilm „Good Mews", een uitstekende Shouwfilm met veel zang, dans en muziek; de diverse goed-verzorgde shows samenge- lascht tot een verhaal uit het Amerikaan- sche studentenleven. De tweede hoofdfilm „Gentleman Jack's Noodlot" is een mooie speelfilm en ver plaatst ons naar de onderwereld. Jack Thomas, een millionair, die met zijn geld en zijn tijd geen raad weet, is opgevoed als wees en steeds in den waan gehouden, dat hij alleen in de wereld stond. Op zekeren dag, juist als hij zich verloven wil, ver neemt hij, dat hij een vader en broeder heeft, die beiden het obscure dranksmok- kelvak beoefenen en op die wijze het geld voor hem verdienen Teneinde te voorko men, dat zijn vader of broeder In de ge vangenis zullen komen voor een diefstal, ondergaat hij de onverdiende straf. Dit brengt een geheele verandering in zijn leven teweeg en ook hij vervalt in het enerveerende beroep van dranksmokkelaar. Zijn vroegere verloofde iaat hem in den steek en hij trouwt een andere vrouw. Nu achterhaalt het noodlot hem, hij valt in een gevecht met een concurreerende smok kelaarsbende. Sterren als John Gilbert, Leila Hyams, Anita Page in de hoofdrollen zorgen voor een gevoelvolle vertolking. BINNENLAND. Opnieuw een massa-ontslag bij di H.T.M. (Stadsnieuws, le Blad). Te Amsterdam is, 64 jaar oud, overleden de heer M. Adatci, oud-president van het Perm. Hof van Intern. Justitie (Binnen land, 3e Blad). De toekomst van onzen zuivelafzet; een onderhoud met den heer T. Wassenaar, voorzitter van den Bond van Coöp. Zui- velexportvereenigingen (Land- en Tuin bouw, 3e Blad), In een schoenfabriek te Waalwijk is een vat aceton ontploft; meerdere arbeiders zijn gewond (Gemengd, 3e Dlad). Treffend afscheid van burgemeester J. E. Boddens Hosang te Woubrugge; een hartelijke huldiging der burgerij (2e BI.). BUITENLAND. Laval begin Januari naar Rome( Bui tenland, le Blad). Geschil tusschen Perzië en Irak vooq den Volkenbond (Buitenland, le Blad). Luxor-Theater. - De lichte Muze geeft) nu in Luxor den toon aan! Vele sterren, zijn er bijeengebracht in de film „20 mil- lioen Sweethearts" en zij maakten teza men een welgeslaagd zangspel, dat een zeer talrijk publiek reeds op den eersten avond eenige uren achtereen ten sterkste heeft geboeid. Twintig millioen sweet hearts: dat zijn dan zoo ongeveer alle vrouwen en meisjes uit Amerika, die avond aan avond in een zwijmel van ver eering luisteren naar den radio-zanger Dick Powell, die van een 3e rangs artist ineens den sprong maakte naar de hoog ste toppen der glorie1 Het was Pat O'Brien, de brutale, zelfingenomen, maar volhardende impressario, die hem uit de duisternis in het licht had pogen te stel len, maar het was het aardige zangeresje. Ginger Rogers, dat door een plotseling voorgewende flauwte te hulp moest ko men om den jongeman zijn kans te geven voor de microfoon. En ineens is hij dan een beroemdheid, het centrale punt waar op heel vrouwelijk Amerika haar aanbid ding heeft ingesteld.Dick Powell ia een groot man geworden, met alle voor rechten daaraan verbonden. Doch ook met alle plichten. En die laatste zijn niet steeds de gemakkelijkste; immers één er van schrijft voor dat een dergelijke ster zelfs als hij en Ginger Rogers dol verliefd op elkaar zijn niet trouwen mag, om dat het publiek zich anders van hem af wenden zal1 De film lost die bezwa ren per saldo op vlotte wijze op en wij amuseeren ons kostelijk bij de vele grap pige situaties, bij de voortreffelijke zang en muziek en bij het dikwijls goed opge bouwde verhaal, dat door dit radio-zang spel gevlochten is. Dick Powell en Ginger Rogers zijn de sympathieke hoofdperso nen, beide met een prachtige stem en in nemende manieren. Zij brengen meerdere bekende „Schlagers" en worden daarbij gesteund door de befaamde „Mill's Bro thers", dat populaire kwartet, dat dezen zomer inderdaad de sensatie van uitgaand Scheveningen en Den Haag is geweest! Jazz-lief hebbers zullen hun hart ophalen bij de vroolijke klanken van Ted Fiorita's band en Pat O'Brien en de slome Allen Jenkins verzorgen de vroolijke noot in deze film, die uit denzelfden koker komt als het eens zoo succesvolle „Golddiggers 1933". Een sensationeele filmgeschiedenis „Ben zine en liefde" gaat als tweede hoofdnum mer op het welverzorgde Luxor-pro- gramma. Lido-Theater. - Hier handhaaft Truus van Aalten alias „Het meisje met den blauwen hoed" zich, zooals te begrijpen en te verwachten was, nog minstens een week op het programma. De film trok tot dus verre uitverkochte zalen en in de komen de week zal het wel niet veel anders zijn. Ook het voorprogramma mag gezien wor den. KERSTFEESTVIERING STADSEVANGE LISATIE „ZOEKT HET VERLORENE". Bovengenoemde vereeniging heeft haar negende Kerstfeest gevierd met een 75-tal kinderen en ouders in de zaal van den Verhuurdersbond Hoogl. Kerkgracht 40. Nadat de voorz. de heer Honders de feest- vergadering had geopend met gebed en te laten zingen Psalm 138 en het lezen van Psalm 100, sprak hij een kort openings woord, De heer Cornet liet de kinderen verscheidene liederen zingen met orgel- en vioolbegeleiding. De kinderen werden ruimschoots onthaald en gingen met een kalender-tekst en een boek naar huis. De heer D. Honders met de leiders en leid sters, mogen met dankbaarheid op hun werk terugzien.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1