De Kleine Entente in de internationale politiek. Spelfoto uit „Het Eeuwige Kind". 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 December 1934 Derde Blad No. 22932 „Oost-Locarno" moet verwerkelijkt werden. door Eduard Benesj, minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije. Van en over Plankenland. li Buitenl. Weekoverzicht. GEMENGD NIEUWS. O z De gebeurtenissen van de laatste maan den hebben de Europeesche politiek in banen geleid, waarvan men nog niet pre cies kan zeggen, waarheen zij zullen leiden. Een groot aantal gevaarlijke factoren verwekt vrees bij allen die den vrede wil len, maar er zijn ook vele andere factoren, die ons, ondanks den ernst van het huidige oogenbllk, doen hopen, dat de situatie in Europa en in de geheele wereld zich in gunstigen zin zal ontwikkelen. Onder die bemoedigende factoren noe men wij ln de eerste plaats de versterking van de autoriteit van den Volkenbond. Ofschoon de activiteit van den Volkenbond zich niet op zoo'n concrete wijze laat gel den als men wel zou wenschen, dient met het feit dat dit instituut een ernstige belemmering voor den oorlog vormt, niet te onderschatten. De toetreding van Sovjet-Rusland is daarom een gebeurtenis van verstrekkende beteekenis. De Kleine Entente en Tsjecho-Slowakije hebben dit nieuwe Volkenbondslid hartelijk welkom, geheeten en zullen hun politiek van toe nadering tot dit land voortzetten. Voor Tsjecho-Slowakije zullen de consequenties van deze toenadering spoedig blijken in een Russisch-Tsjechisch handelsverdrag en in het algemeen in de verwerking tus schen de beide staten. Maar de Kleine Entente heeft het plan, tezamen met Frankrijk, nog verder te gaan op den weg der politieke samenwerking en heeft zich tot voornaamste doel de beveiliging van den vrede gesteld. Ik denk hier vooral aan de voorberei dende onderhandelingen betreffende het zoogenaamde Oostelijke Pact, welke nog niet beëindigd zijn. Het Tsjechische gou vernement heeft reeds officieel aan de be langhebbende regeeringen doen weten dat bet de gedachte van Oostelijk Pact volko men goedkeurt en dat het besloten heeft de totstandkoming daarvan tot een feit te maken. De Kleine Entente is deze opvat ting eveneens toegedaan; zij is natuurlijk van oordeel, dat de politiek van het Ooste lijk Pact er niet toe mag leiden vijande lijke groepen in het oosten van Europa te scheppen. Zooals in het westen Locarno niet tot taak had den een tegen den ander op te zetten, maar de veiligheid te verze keren op de basis van een evenwicht tusschen de betrokken landen, zoo moet het Oostelijke Pact, in den geest van den Volkenbond, voor allen in het oosten ge lijkheid, rechtvaardigheid en veiligheid garandeeren. Als dat machtige werk tot werkelijkheid wordt, is er een belangrijke stap voorwaarts gedaan. Niet alleen zou op deze wijze evenwicht geschapen worden tusschen de groote mogendheden en de kleine statengroepen, maar ook zou de min of meer ongewone situatie van twee groote landen Duitsohland en Sovjet- Rusland weer normaal gemaakt kunnen worden. De Kleine Entente is van mee ning, dat de stichting van het Oostelijk Pact in ruime mate tot den Europeeschen vrede zal bijdragen en Polen in staat zal stellen zijn bijzondere belangen te ver dedigen. Men kan ook zeggen, dat een zekere vooruitgang bereikt is ten opzichte van het complex problemen in Centraal Europa. De discussies die in September en October '34 te Genève plaats hadden, heb ben er toe geleid, dat men kon aantoonen wat wel en wat niet te bereiken was. Op de laatste zitting is er sprake geweest van een verdrag, dat de onafhankelijkheid van Oostenrijk zou garandeeren. Men Is, Jammer genoeg, nog niet tot definitieve ANTON ROEMER JUBILEERT. Zooals reeds kort gemeld, komt Anton Roemer hier Zaterdag 29 December zijn lilveren tooneeljubileum vieren. Anton Roemer. Anton Roemer is een der acteurs van Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel, dien Ij een welslagen van zijn jubileum zoo ©nsch van harte gunnen. Eenvoudig is hij zijn weg gegaan doch consciëntieus heeft hij zich geheel gegeven aan de kunst me hem zoo lief is geworden. Hij was «eeds een gaarne geziene gast op de Planjcen. Hij stamt niet uit een familie van too- heelspelers, integendeel, aanvankelijk had. overeenstemming gekomen, maar de Kleine Entente is opnieuw in de gelegen heid geweest, haar standpunt uiteen te zetten, zoowel wat de onafhankelijkheid van Oostenrijk, als wat de restauratie van het Huls Habsburg betreft. Op die punten zijn haar leden het volkomen eens en zij heeft voorts besloten in het belang van de orde en den vrede het principe te verdedi gen, dat Centraal Europa politiek rijp ge noeg is om niet langer tot strijdperk der groote mogendheden te dienen. Zij stemt daarin overeen met de Balkan-Entente, die hetzelfde principe voor Zuid-Oost Europa verdedigt. Overigens is de Kleine Entente altijd bereid op economisch ge bied samen te werken met Oostenrijk, Hongarije, Italië en Duitschland. Naar onze meening is de samenwerking van de Midden-Europeesche staten een noodzake lijkheid; zij is te bereiken en wij beschou wen haar als een der voornaamste voor waarden voor den Europeeschen vrede. Waar deze samenwerking voor een groot deel van de Fransch-Italiaansche toena dering afhankelijk is, volgen wij met interesse en sympathie de vorderingen van deze politieke ontwikkeling, getrouw aan de gedragslijn, welke wij met Louis Barthou opgesteld hebben. Uit het voorafgaande'volgt, dat Tsjecho- Slowakije en de Kleine Entente niets te veranderen hebben aan de tot dusver door hen gevolgde politiek. De tragische ge beurtenissen te Marseille en de gevolgen daarvan hebben bovendien de onderlinge banden van de Kleine Entente nauwer aangehaald; hetzelfde is het geval met de Balkan-Entente, zooals haar laatste bij eenkomst te Akara bewezen heeft. Wan neer ik op deze feiten den nadruk leg. wil ik niet doen voorkomen alsof we de bedoe ling hebben zekere staten te isoleeren. In het geheel niet. Wij willen de entente en de samenwerking van iedereen. En de emancipatie van de staten van Midden- en Zuid-Oost Europa, welke zich met zooveel succes doorzet, kan slechts gunstig zijn voor die entente en die samenwerking. Maar welke waarden men ook hecht aan deze voor een politiek van samenwerking en vrede dienstige factoren, ik kan niet ontveinzen, dat de internationale situatie ernstig is. Onder deze omstandigheden is naar mijn vaste overtuiging de Fransch- Engelsche toenadering, indien beide staten er ernstig naar blijven streven, de voor naamste factor voor de veiligheid en de handhaving van den vrede. Wat mij be treft, ik geloof zeker, dat het komende jaar beslissend zal zijn voor de ontwikke ling van de internationale politiek en voor Europa; óf wij zien uitgebreide ententes ontstaan, die een langdurigen vrede zullen waarborgen, óf wij zijn genoodzaakt den vrede met groote moeite te verdedigen om geleidelijk het eene conflict na het andere op te lossen. Tsjecho-Slowakije zal, zooals in het verleden, zijn buitenlandsche, pacifistische en reëele politiek voortzetten, en alles doen, wat in zijn vermogen ligt om den vrede te bewaren. Het is eveneens gereed tot in het uiterste de plichten te vervullen, die met de verdediging van volk en staat samenhangen. De debatten, die in het begin van November in den boezem van het Tsjecho-Slowaaksche parlement zijn gehouden, hebben aangetoond, dat er hier van een vastberadenheid sprake is, waarin alle nationaliteiten van de repu bliek en alle klassen der bevolking onwrik baar één zijn. (Nadruk verboden). den zijn ouders hem zelfs bestemd voor den geestelijken stand, doch Anton voelde niet voor „leeren" Of hij dan zijn diverse rollen ook niet leert? De schouwburg bezoekers weten beter! Maar dit ligt hem zoo'n rol komt er in als vanzelf. In 1909 werd Roemer verbonden aan de Tooneel-vereeniging van v. d. Horst, om dan over te gaan naar het gezelschap, dat het bij het vorig geslacht nog bekende Prot te Amsterdam bespeelde. Fijne stuk ken gingen daar niet. het genre van „Ho tel de Poes" etc. behoort niet tot het eerste-klas tooneel; het was er hard wer ken, maar er was heel wat te leeren. Na Prot volgde een verbintenis bij het Fras- cati-ensemble te Amsterdam onder Chris- pfjn Jr., waar hij o.a. speelde in het be kende ,,'t Café'tje", dat telkens op het repertoire terugkeert. Dan een jaar bij Heyermans en in 1914 bij Verkade. waar hij in kennis kwam met Cor v. d. Lugt Melsert, die, toen hij in 1917 het Hofstad-Tooneel oprichtte, niet aarzelde om Roemer te engageeren. En van 1917 af is Roemer zijn nieuwe direc teur getrouw gebleven! Hij behoort tot de vaste kern van dit gezelschap, dat op zoo'n gezonde basis is gegrondvest. De meest uiteenloopende rollen heeft Anton Roemer sindsdien vervuld, doch steeds met entrain en met een bijzondere vervolmaking van het uit te beelden type. Hij wist werkelijk te kruipen in de huid van de figuur, die hij had voor te stellen. Steeds was zijn creatie verantwoord en verzorgd tot in de puntjes. Niet geregeld kwam hij op het eerste plan, maar daar naar verlangt hij ook niet, bescheiden als hij is. Laten wij eenige van zijn rollen eens in het geheugen terugroepen. Schrobbenbeeck in „En als de ster bleef stille staan" van Timmermans en Veterman, naast Cor v. d. Cugt en Hans van Ees resp als Suskewiet en Pitje Vogel Dan zijn w nhandelaar van Mol in „Leontientje" van dezelfde auteurs, zijn verschillende rollen in „Boefje", zijn creatie in „Woningnood" met het aller aardigste „remmen, Anton, remmen", in „Amor in de Pastorie", in „Het proces van Mary Dugan". in „De man, die de klappen krijgt", in „Om acht uur aan tafel", in Molnar's „Souper", in „Over- 1 KERSTMIS EN BEWAPENING. Kerstmis nadert wederom, de tijd, dat algemeen over vrede op aarde wordt ge sproken! Gesprokende daden laten, helaas, te veel op zich wachten. Juist de week vóór Kerstmis b.v. zijn de voorbereidende vlootbespreklngen te Londen verdaagd sine die, d.w.z. 'zonder dat een datum is bepaald voor voortzetting der onderhan delingen. Het is Japan, dat door een zuiveren prestige-eisch dit noodlottig effect heeft bewerkstelligd. Men weet, hoe Japan met de grootste beslisheid den eisch had ge steld van vloot-pariteit, hoewel het zelf verklaarde, dat, wanneer in principe daar aan was tegemoet gekomen, over de con sequenties nog wel te praten viel. Dit laat ste als gevolg van de finantleele zorgen, waarin het land verkeert, zoodat een be wapeningswedloop met Amerika alleen dientengevolge reeds bij voorbaat verloren was. Amerika verwierp echter in den meest beslisten vorm dezen pariteits- eisch en officieele personen waarschuw den, dat Amerika niet zou aarzelen voor ieder nieuw Japansch schip er drie te bouwen, hetgeen ernstig gemeend was! Niettemin heeft Japan, lees het super- nationalistische Japan, voet bij stuk ge houden en doorgezet; blijkbaar verwach tende, dat als puntje bij paaltje kwam, Amerika wel zou toegeven. Als dit inder daad heeft voorgezeten, is wel op het slechte paard gewed, want Amerika is niet uit den weg gegaan en te Londen was men compleet vastgeloopen. Er bleef niets anders over. dan de besprekingen te ver dagen en, al deed men officieel zijn uiter ste best, om de volslagen mislukking nog zoo goed te camoufleeren, de conclusie lag te zeer voor het grijpen, dan dat eenig succes daarbij mogelijk was. Tot het laatste toe heeft Japan zich in gespannen om tenminste een datum te zien aangewezen in 1935 tot voortzetting der onderhandelingen, maar ook dit ls afgestuit op het Amerikaansche verzet. Amerika wil klaarheid, wil zich niet op sleeptouw laten nemen. Gaan er in Ame rika niet weer stemmen op om een twee den verbindingsweg voor groote schepen te maken tusschen Atlantischen en Stil len Oceaan door een kanaal door Nica ragua. een plan, dat jaren geleden reeds werd geopperd met zuiver maritieme oog merken? Japan voelt wel gevaarlijk spel te spelen, doch de militairisten drijven eenvoudig hun zin door. Zoo is ook de definitieve beslissing gevallen ten aanzien van de op zegging van het vlootverdrag van Was hington; nog dit jaar zal deze plaats vinden! Aan prestlge-gevoelens hebben de Japanners zich vastgelegd! En de Fransche Kamer heeft met groote meerderheid de suppletoire begrooting ad 800 miliioen francs voor de defensie goed gekeurd als antwoord op de Duitsche be wapening, terwijl de stemmen, die pleitten voor een twee-jarigen dienstplicht, zoo als Tsjecho-Slowakije invoerde, steeds tal rijker worden. In Duitschland heeft de groote Krupp zijn ontslag genomen als leider van het front van industrieelen om zich, zooals het heet. beter te kunnen wijden aan zijn fabrieken, hetgeen, bezien in het licht der Duitsche bewapening, duidelijke taal mag heeten. Engeland gaat zijn luchtmacht verster ken, het kleine België vult zijn weermacht aan en zoo zouden we kunnen voortgaan! Kerstmis, vrede op aarde En al het bovengenoemde geschiedt nog met het woord vrede op de lippen. Nog is van kracht de zinspreuk: als gij den vrede wilt, wapent u ten oorlog! Alsof 1914 geen waarschuwing genoeg is geweest. Anderzijds wordt de pressie op Duitsch land om terug te keeren tot Genève en tot het geregeld contact met de andere landen, onvermoeid voortgezet. Ook Laval heeft nu in den Franschen Senaat een uitneodiging in dezen geest tot de Duit- schers gericht. Of zij na 13 Januari, dus na de Saar-stemming. ooren naar deze lokstemmen zullen hebben. Vrede op aarde! Zie naar Zuid-Amerika, waar Paraguay, eenmaal aan de winnende hand tegen Bolivia in den strijd om den Gran Chaco weigert om zich te schikken schotje" als de gevoelige leeraar Giglio, in „Aan den Blauwen Donau" als kellner, in „Het Poortje" als burgemeester. En zoo nog vele en vele andere rollen, waarmede Leiden geen kennis maakte. Geregeld was hij de laatste jaren ook Thomasvaer. Voor zijn jubileum is gekozen een blij- I spel van den Oostenrijker Robert Neuner. getiteld „Het eeuwige Kind", waarin de jubilaris de hoofdrol zal vervullen. Wij vertrouwen, dat op dit jubileum de schouwburg uitstekend bezet zal zijn. Roe_ mer heeft er recht op! Als belooning voor zijn prestaties. PIRANDELLO OVER HET TOONEEL. De Nobelprijswinnaar voor litteratuur, de Italiaan Luigi Pirandello, heeft in een interview o.a. over tooneel gezegd: „Ik ben geen bewonderaar van de spre kende film in haar tegenwoordigen vorm, hoewel ze het publiek veroverd heeft. Als ze geen nieuwe vormen vindt, zullen de sprekende films blijven, wat ze nu zijn, nl. copieën en nog wel liefst zeer slechte copieën van tooneelstukken. Het publiek heeft den smaak voor het tooneel geens zins verloren. Als de tooneelstukken in een vorm geboden werden, die den smaak der toeschouwers treffen, dan gaan ze graag mee. Maar het is noodzakelijk, dat de entréeprijzen in den schouwburg ver laagd worden; zelfs moeten de schouw burgen goedkooper worden dan de bios copen. Ik wensch, dat ook het Italiaansche publiek betere tooneelstukken te zien krijgt dan tegenwoordig het geval is. Het Itali aansche volk verdient het. Maar dan moe ten de tooneeldirecteuren er zich niet, zooals tot nog toe, om bekommeren, hoe veel geld de tooneelstukken in het laadje brengen, maar welke innerlijke waarde ze vertegenwoordigen". Pirandello ontkent een slooper te zijn, zooals hem wel verweten is. „Ik heb nooit iets anders dan begoochelingen probeeren te verbrijzelen. Is men pessimist, als men de dingen wil zien gelijk ze zijn? Niemand kent den zin van het leven, maar niemand kan als een dier of plant leven", i BRAND OP DE TABIAN. ER WAS GEEN GEVAAR VOOR DE OPVARENDEN. De directie van de Stoomvaart Mij. Ne derland deelt ons mede, dat zij gistermid dag telegrafisch bericht heeft ontvangen, dat aan boord van 't motorschip „Tabian" op de thuisreis, twintig mijl van La Co- runa, brand uitgebroken is in de Java- Krossoktabak, welke zich bevindt ln een onderrulm van ruim 2. Het schip is naar de haven van La Coruna opgestoomd en aldaar aangekomen. Gevaar voor de opvarenden van het schip was er niet. Men zal trachten de broeiende tabak te lossen zonder water te geven. De „Tabian" is op 21 Novemher van Tandjong Prlok vertrokken en op 25 No vember van Belawan. Het schip werd 25 December te Amsterdam verwacht. o WIELRUDER AANGEREDEN. Gistermiddag tegen 5 uur is de wielrij der H. Daemen, die onder den invloed van sterken drank was, op den rijksweg Breda- Belglsche grens aangereden door een auto bestuurd door dr. J. uit Zundert. De wiel rijder werd met het hoofd door de voor ruit van de auto gedrukt en liep een ga pende hoofdwond en Inwendige kneuzin gen op. In zorgwekkenden toestand is hij naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht. -o DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Chauffeur van vrachtauto overleden. Gistermiddag te omstreeks 12 uur heeft op den onbewaakten overweg Almelosche weg onder Raalte, een ernstig ongeluk plaats gehad. Door den trein, komende uit de richting Zwolle en rijdende naar Al melo, is een truck met aanhangwagen gegrepen en ongeveer 300 Meter mee gesleurd, alvorens de machinist den trein tot stilstand kon brengen. De bestuurder van de auto J. H. uit De Wijk in Drente, werd uit de cabine geslingerd en in zeer ernstigen toestand opgenomen. Na ver bonden te zijn is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Raalte overgebracht, waar hij spoedig na aankomst aan zijn verwon dingen is overleden. De truck werd vrij wel totaal vernield. naar de voorstellen van den Volkenbond, zoodat dit lichaam, dat daar practisch weinig macht kan ontplooien, straks voor moeilijke beslissingen zal komen te staan, ook al steunt Noord-Amerika het geestes kind van zijn vroegeren president meer dan ooit. Zuid-Slavië beleeft de reeds eenigen tijd verwachte kabinetscrisis. Na den moord op den geliefden koning leek het er een oogenblik op, dat de regentschaps- raad zou trachten te volbrengen, wat de koning had nagestreefd: het bereiken van de nationale eenheid, doch het hand haven van den premier Cezoenowitsjte vast gekoppeld aan de politiek van het verleden, voorkwam dit. Thans, enkele maanden na het droeve gebeuren te Mar seille, hoort men dan ook weer dezelfde klachten als voorheen uit Kroatië! In deze omstandigheden heeft de minister van buitenlandsche zaken Jeftitsj, na eerst te Genève de Hongaarsche affaire te hebben gebracht tot het voor zijn land aan het maximum van het bereikbare grenzende, door af te treden een crisis geforceerd. Hem werd de vorming van een nieuw, nationaal kabinet opgedragen, doch hij is slechts gedeeltelijk geslaagd, daar de oude partijen te veel noten op hun zang hadden. Toeh schijnt zijn stre ven gericht op het ideaal van zijn ver moorden vorst en vriend. De splijtzwam heeft echter al te diep ingevreten! De schrijver pretendeert een bouwer te zijn. „Ieder onzer kan zijn leven opbou wen, niet slechts eens voor al, maar dag na dag". Wat men den letterkundigen roem noemt, heeft hem nooit geïnteres seerd. „Schrijven om mooi te schrijven, lijkt mij volkomen nutteloos. De woorden interesseeren mij niet, wel de diqgen. Ik heb geschreven om den menschen de enkele dingen mee te deelen, die me ter harte gingen". Hij wijst alles af wat con ventioneel is en wezenlijke waarde mist. In zoover wil hij wel als een der voorloo- ONBEHOORLIJK OPTREDEN VAN EEN RAADSLID. Tijdens de raadsvergadering te Laren van gisteren circuleerde bij de raadsleden een briefje, waarop de Uiverramp in het kort werd medegedeeld. Toen dit briefje den heer P. van Praag (O.S.P.) bereikte, legde deze dit ter zijde, zeggende: .Het laat me koud, die Uiver-comedie". De heer Strijbis: ,-Dat is grof/Van Praag". De voorzitter: ..Inderdaad, meneer Van Praag, dat is heel grof". Wethouder Drukker: .liet is ploertig". De heer Van Praag: „Wat heb ik te maken met het chauvinistisch gedoe met die Uiver? Toen de bom op de „Zeven Provinciën" werd geworpen en er 23 doo- den warén, heeft U toen ook een briefje in den raad doen circuleeren? Toen de heer Van Praag hierop nog doorging, ontnam de voorzitter hem ten tweeden male het woord. Op voorstel van den voorzitter werd de heer Van Praag daarop uit de vergadering verwijderd. De heer Van Praag ging weg, nadat een agent hem achter rijn stoel daartoe had gesommeerd. Hij riep toen nog: Is dit nu nog demo cratie of fascistische dictatuur? Wacht maar, mijn tijd komt ook wel. De heer Van Praag begaf zich daarna naar de publieke tribune. Hiermede was het Incident, dat veel be roering wekte, gesloten. o JONGEN DOODGEREDEN. Gistermiddag te ongeveer halfdrie is op de Nassaukade bij de 1ste Hugo de Groot straat te Amsterdam een 16-jarige jongen met z'n flets komen te slippen, juist toen hij een tractor met aanhangwagen wilde voorbijrijden. De jongen kwam onder den zwaren wagen terecht en was vrijwel op slag dood. o BUITENLANDSCH GEMENGD. GEEN DRANKVERBOD MEER OP IJSLAND. Het sedert 1912 bestaande drankverbod op IJsland is opgeheven. o DORET NEERGESTORT, DOCH ONGEDEERD. De beroemde Fransche vlieger Doret ia gisteren op wonderlijke wijze aan den dood ontsnapt, toen hij in een nieuw type De- woitine-gevechtsvliegtuig, waarmede hij een proefvlucht deed, omlaag stortte. Het toestel werd vernield, maar Doret bleef ongedeerd. o DE MALARIA-EPIDEMIE OP'CEYLON. De op Ceylon heerschende malaria epidemie heeft volgens niet-officieele ra mingen tot dusver reeds tweeduizend slachtoffers geëischt. STALEN OORLOGSHELMEN ALS KERSTGESCHENK VOOR KINDEREN. In Beieren worden ais kerstgeschenk voor kinderen staten helmen, met camou flage-kleuren beschilderd, gelijk aan die, welke de soldaten in de loopgraven droe gen, verkocht, en het moet een der arti kelen zijn, die de speelgoedwinkels het meest verkoopen. Een kleine speelgoedwinkel in een voor stad van München, heeft in één week 83 helmen verkocht. De prijs bedraagt I Mark. GEFINGEERDE ROOFOVERVAL. Onderzoek naar den roofoverval in den trein tusschen Keulen en Koblenz bracht de juiste toedracht van het voorval aan het licht. Fuerbach heeft thans verklaard, dat hij zichzelf de wonde heeft toege bracht. De reden, waarom hij tot deze daad was gekomen, is volgens zijn zeggen de maat schappelijke nood, waarin hij verkeert. pers van het fascisme beschouwd worden. „De onbewegelijkheid alleen doodt". En Pirandello onderscheidt twee levens houdingen voor den mensoh: een acti visme, dat het tweegevecht met de moei lijkheden aangaat en ze te boven komt door zich bij alle omstandigheden aan te passen, en de rol van toeschouwer naast het leven. Dit was zijn rol: „Ik heb mijn leven niet geleefd, maar beschreven. Maar ik denk er niet aan te beweren, dat ik gelijk heb". 'jcène uit de 2e acte: v.l.n.r. Anton Roemer, Dirk Verbeek en Piet Bron.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9