COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK KATWIJKERS Reactie1507 Directie en ^ministr 2500 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. UIT DE RIJNSTREEK. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. HAARLEMMERMEER. 30c jaarvergadering Chr. Jongelingsvereen. De Chr. Jongelingsvereen. ..Johannes" te Nieuwvennep hield in de Ned. Herv. Kerk haar 30e Jaarvergadering. De voorzitter opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna K. Steen wijk een inleiding leverde over „Johannes 1 vrs 1, 4, 34." De secretaris, D. Eveleens, bracht zijn jaar verslag uit, waaruit bleek dat de vereeni- ging in bloei toeneemt. Verschillende leden hielden een referaat, afgevaardigden van zustervereenigingen brachten gelukwenschen over, een uit de leden gevormd dubbelkwartet verzorgde de muzikale afwisseling en tenslotte dongen de leden in een reclteerwedstrijd naar de uitgeloofde boeken. De jury bestaande uit de heeren ds. Bouman, A de Koning en J. Weststeyn, kende de prijzen als volgt toe: le groep. Ie prijs, J. Griekspoor; 2e prijs: J. Honcoop; 3e pr. C. Nleuwenhuizen2e groep, le prijs: G. Verhulst: 2e prijs, G. Griekspoor Na het zingen van „de avond zang" werd de jaarvergadering door den eere-voorzitter ds. Bouman gesloten. Man te water. Gistermorgen werd een man. genaamd C. O. en verblijf houdende ln een logement te Haarlem, bibberend van kou en geheel doornat langs den weg nabij Vijfhuizen aangetroffen Naar Hoofddorp overge bracht werd de man, die te kennen gaf dat hij nabij de Nieuwe brug in de Zomer- vaart was geraakt, omdat hij in de meening verkeerde door een persoon met een mes te zijn achtervolgd, door de politie van droge kleeren voorzien en wat op dreef ge bracht. Houders van spaar-, rekening-courant- en voorschotboekjes worden verzocht deze in de maand Januari op het kantoor aan te bieden voor rente-bijschrijving. De spaarboekjes liefst in deze volgorde: de nummers 1—300 in de le week van Januari, die van 301-600 in de 2e week, die van 601—900 in de derde week. de overige nummers daarna. Spaarbusjes kunnen in Januari niet ter lediging worden aangeboden. De zittingen worden gehouden elke werkdag van 10-12 uur v.m.; bovendien Dinsdag en Vrijdag van 7y» tot uur n.m, HET BESTUUR. HILLEGOM. Algemeens Vereen, voor Bloemencultuur. De afdeeling der Algemeene Vereen, voor BloemboUencultuur hield een zeer druk be zochte ledenvergadering, welke de voorzit ter opende sjet een beschouwing over den toestand in het vak, over de saneering en de vooruitzichten voor 1935. Subsidies zijn gegeven aan den tuinbouwwintercursus f. 25 en huisbroeitentoonstelling f. 5. Tot bestuursleden zijn benoemd de heeren C. Ph Freriks en P. J. W. van Til, die ook naar de algemeene vergadering zijn afgevaardigd. Voor het hoofdbestuur zijn de heeren J. Bakker Kr. te Enkhulzen en W. Murk te Hillegom candidaat gesteld. Het voorge stelde handelsreglement is met kleine wij zigingen goedgekeurd. In de rondvraag is veel gesproken over het devalutievraagstuk. Een motle-Freriks is aangenomen. Burgemeester Pont, die een zeer belangrijk deel der besprekingen voerd deelde mee, dat hier zeer waarschijnlijk een afdeeling der vereenlging Waardevast Geld zal worden opgericht. De opgelegde boeten der regeering en het stemrecht zijn mede zeer langdurig besproken. Burgemeester voorzitter stembureau Saargebied. De burgemeester dezer gemeente is be noemd tot voorzitter van een stembureau in het Saargebied. De Minister van Waterstaat heeft voor het jaar 1935 benoemd tot lid van de commissie belast met het afnemen van de examens tot verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardij schepen en voor de scheepvaart de heer J. Schuurman alhier. KATWIJK AAN ZEE. Jaarfeest-vergadering der Chr. Fabr- en Transportarbeiders. Deze feestavond vond plaats in de zaal voor Prot. Belangen De Bondsvoorzitter uit Den Haag, de heer W. Strijbis hield een rede over: .Feestvieren in Crisistijd?" Medewerking verleende de heer W. Gouw met zijn mandolineclub en mej. Corrie Gou w met haar xilophoon-bespeling. De zaal was geheel bezet. De voorzitter de heer D. van Beelen liet zingen ps. 43 3. las uit Romeinen 8 vers 18 en ging voor ln gebed. Na een kort openingswoord trad de heer Gouw met zijn ensemble op, evenals mej .Gouw. De heer Strijbis beschreef de schrille kleuren, hoe mannen vrouwen dezen crisis tijd moeten doorbrengen. De toekomst opent geen perspectieven. Noem dat maar reden om feest te vieren! De werkioozen, worstelen om rond te komen. U zult wel vragen, waar haalt ge den moed vandaan om feest te vieren! Spr. sprak uitvoerig over de geestelijke verwarring en verdwa zing Moet het eentonige niet eens worden onderbroken, omdat er anders zoo weinig fleur en geur is? Wij mogen dankbaar ge nieten van de schoane gaven, die God ons geschonken heeft. Spr. wierp een terugblik op het tijdperk 19141918 behandelde de rationalisatie het verdrag van Versailles, het geldvraagstuk, het productie-vraag stuk de maatregelingen. die de Regeertng troffen inzake het standpunt van de han delsbetrekkingen met het buitenland enz. Gode zij dank voor zijn zegeningen! Ten slotte herdacht spr. de slachtoffers van „de Uiver". leven en dood is ln Gods hand. Naar Zijn beloften verwachten wij een nieuwe wereld en een nieuw hart e voorzitter dankte den heer Strijbis voor ziin rede. die met gespannen aandacht was aangehoord. Na de pauze werd de feestvierine voort gezet. Veel feestvreugde was te danken aan de heeren A. van Rijn en Alb. Remmel- zwaal die een reeks komische voordrachten ten beste gaven Een opwekkend slot- en dankwoord werd gesproken door den heer D. van Beelen Tentoonstelling van de Katwijksche Konijnenfokkersver. „Het Raskonijn". Deze tweede tentoonstelling dezer ver eenlging in de Gemeentezaal is van veel ?ÏÜ°ï€r °pzet ^an die van het vorig iaar. 160 konijnen zijn aanweizg. waarvan 125 uit deze eem^nt- Hpt bestor, be-taan^ uit de heeren W. v. d Rent, iste vonr A Kuyt 2de voor? o v Beelen 1ste secr D. v. Duyn 2de secr., Z. Souverijn lste pen- ninem., G. Guyt 2de pennlnem" en J Var- kevisser commissaris, heeft succes van zijn HET BUD T00R KATWIJK EK OMSTREKEN GEEFT DW ADVERTENT1ËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTEEKT KA l YVIJK-AAS-ZEE 3642 TE KOOPWild en Gevogelte, Hazen, Konijnen, Kippen. Piepkuikens enz. DAGELIJKS VERSCH AdresMichiel de Ruijterstraat 49 werk gehad! Bij hun veelomvattende taak werden bovengenoemde heeren bijgestaan door de heeren W. Varkevtsser, T. Koeke- bakker en de secr.-peimlngm. der ten toonstelling C. van Beelen. De commissie tot nazien der ringen en merken-omslag bestond uit de heeren D, v. Duyn en A. Kuyt. De heer D. van Gruting, dierenarts alhier, verleende eveneens zijn medewer king Als jurylid trad op de heer A. v. d. IJsel uit Den Haag. Burgemeester mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop, beschermheer der ver., achtte het een voorrecht deze tentoonstelling te openen. Spr. bracht hulde aan de deel nemers, die ln deze moeilijke tijden met zooveel energie een duidelijk bewijs van hun streven hebben gegeven. Er ls hier veel moois te zien. Spr sprak den wensch uit, dat de tentoonstelling met succes mocht bekroond worden. De voorzitter, de heer W. v. d. Bent, dankte den burgemeester en zoowel par ticulieren als vereenlglngen voor de vele beschikbare gestelde prijzen. Nu werd een rondgang gemaakt en de vele mooie en zeldzame exemplaren ln oogenschouw genomen De uitslag was, wat de hoofdprijzen be treft: Groote rassen: Vlaamsche reuzen, haas- kleur, le en eereprijs W. Varkevlsser; wit, lste en eerepr. J. Varkevisser; wit, le en eereprijs, W. v. Duyn; blauw, le en eerepr. F1 v. Egmond; blauw, 2e en eerepr. G. Guit: zwart, 3de en eerepr. C. van Beelen; geel. le pr. D. van Duyn; geel, le prijs J. Varkevisser. Lotharingers, zwart, le en eerepr. C. Hoek; zwart, le pr. en z. e. v. A. Kuljt; blauw, le en eerepr. D. v. Duyn, blauw. 2de en eerepr. Jac. v. d. Plas. Fran- sche Hangooren, wit, 2de en eereprijs G. Kulk. Middenrassen. Weeners, blauw, lste, 3de en eerepr. A. Kuljt Azn.; blauw, lste en eereprijs W. Zandbergen Azn.; zwart, le en eereprijs C. C. v. d. Gugten. Japanners, 2de, 3de en eerepr. Z. Souverijn; Rijn landers, le, 2e, 3e en eerepr. C. v. Beelen. Papillons, zwart, le en eerepr. Th. Koeke- bakker Havanna's, 2e pr A. Kuljt Czn Alaska's, z. e v. A. v, Duyvenbode, G. Guijt en C. de Wit. Black and Tan, le en eerepr. G. Guijt. Kleine Rassen. - Hollanders, zwart, le en eerepr. C. C. v. d. Gugten; blauw, 2de en eerepr. A .Kuyt; Isabella, le en eerepr. A. Kuijt Azn Klein Zilvers, licht geel. le en eerepr. J. Vooljs. Russen, zwart, le en eerepr. W. Schaap; le, 3e en eereprijs J. v. Rijn. Dwergrassen. - Polen, roodoog, le, 2e, 3e en eerepr W. v. d. Bent. Mooiste dier der tentoonstelling (med. v. d. burgemeester) W. v. d. Bent; op één na G. Guyt. Het hoogst aantal punten der tentoonstelling C van Beelen; hoogst aantal punten van één ras, J. Varkevisser. De tentoonstelling trok druk bezoek. Afscheid van den heer W. v. d. Akker. Aan het einde van den schooltijd, vlak vóór de Kerstvacantie, had ln de hal van School TV het afscheid plaats van het hoofd der school van de leerlingen en het personeel. Namens het bestuur opende de voorzitter, ds. R. P. A. Rutgers het samen zijn. Hij zeide den heer v. d. Akker dank voor alles, wat deze in het belang van het Chr. Onderwijs ln onze gemeente heeft gedaan en overhandigde hem een. twee ledig werk: „Nederlandsche sagen en legenden". Uit naam van de leerlingen sprak de leerling Cor Versteegt en bood het schei dende hoofd een fraaie ets, een schelpen- vlsscher voorstellend aan en aan mevr. v. d. Akker een bloemstuk. De heer Bezemer overhandigde namens het personeel een mooie leestafel. De heer v. d. Akker dankte voor de ge schenken. Nadat het scheidend hoofd en zijn vrouw was toegezongen Ps. 134: 3, eindigde ds. Rutgers het samenzijn met gebed In de lokalen werden de kinderen door den heer v d. Akker getracteerd en nam deze van allen persoonlijk afscheid. Vergadering Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht. Op deze bijeenkomst die in 't Gemeente huis werd gehouden sprak de voorzitter ds. R. P Rutgers een openingswoord waarna de heer W v. d. Akker voor het laatst de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Tot nieuwe secretaris werd gekozen de heer P. Castenmiller, hoofd van de RJC. School te Katwijk aan den Rijn, ALPHEN. Gister ls onder zeer veel belangstel ling de herbouwde restauratie en wacht kamer 2e klasse op het station heropend, die door brand geheel vernield was. Veel verbeteringen zijn ln de heropende res tauratie aangebracht; het zachte licht 's avonds maakt een prettigen Indruk. Voor het examen Engelsche handels correspondentie slaagde de heer G. J. Kooiman, alhier. BOSKOOP. Een voordracht werd opgemaakt om ln de ontstane vacature te voorzien. De uit slag. was: No. l de heer J. Volbeda, hoofd van de Herv. School IH; No. 2 de heer C. v. d. Rhee, hoofd van de Herv. School I Tot slot had het officieel afscheid van den heer v. d. Akker plaats, die 13 jaar secretaris was. De voorzitter memoreerde uitvoerig diens arbeid. Ds. Rutgers sprak namens de commissie v. plaatselijk school toezicht zijn dank uit. De heer v. d. Akker betuigde zijn erken telijkheid, waarna de heer Nlc. Bos den scheldende verblijdde met een vaas prach tig bloeiende tulpen. Geslaagd zijn voor het diploma Costuum-naaien de dames J. v d Plas en G. van Wegel, leerlingen der Katwijksche Naaischool. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een damesrijwlei, dat onbeheerd in Duinoord is aangetrof fen. OEGSTGEEST. Prachtig kinderkerstfeest der Ned. Herv. Gemeente. Alhier ls met de kinderen der Ned. Herv. Gemeente het Kerstfeest gevierd, georga niseerd door den Chr Nat. Werkmans bond en den Kerkeraad. Over twee avonden verdeeld zijn dit jaar ruim 270 kinderen gastvrij ontvangen in de groote zaal van Iixene, waar op het podium een prachtig versierde, thans elec- trisch verlichte kerstboom was opgesteld. De eerste avond werd geleid door ds. G. Henneman, die evenals op den tweeden avond ds. T. J. Jansen Schoonhoven een boeiend kerstverhaal vertelde. Na de pauze sprak den eersten avond de heer IJdens en den tweeden avond de heer v. d. Endt over hun ervaringen met Jaarvergaderkrg Ned. Herv. Mannen- vereenlging. In de Nutsbewaarschool vond de le jaar vergadering plaats van de Ned, Herv. Man nen vereenlging. De onder leiding van den eere-voorzltter, ds. D. Jacobs, die met het werk der vereenlging uiteen zette en wel naar aanleiding van Coll. 3. Na voorlezing van Joh. 2, 1 11 ..De Bruiloft van Kana" werd dit gedeelte keurig Ingeleid door den heer H. Groenendijk Jr. Na een geani meerde gedachtenwlssellng volgde het Jaarverslag van den secretaris. Ook de penningmeester getuigde van een goeden gang van zaken. De heer L. Slinger hield een referaat over: Lichaam en Ziel,, terwijl de heeren T. Westdljk en P. J. van Kla veren de vergadering op een gedicht ver gastten. De heer Poot uit Bodegraven sprak een opwekkend slotwoord. de Jeugd in Indië. Aangevangen werd met gebed, waarop gemeenschappelijke zang volgde met orgel begeleiding door den heer de Pree. Ter afwisseling zijn kerstliederen gezon gen. De tractaties en geschenken werden uitgedeeld. Tal van Jongedames verleenden hierbij haar medewerking. Dankbaar gestemd gingen allen huis waarts. Geslaagd voor het examen der Haag- sche Costuumschoolver. mevr. T. Jordaans- van Leeuwen, leerlinge van mevr. v. d. Kaay-Root alhier. SASSENHEIM. Voor het toeslagfonds in het Bloem- bollenbedrijf werd ln deze gemeente uit betaald f. 798, verdeeld over 40 gezinnen. Door het architectenbureau Lohmann en Ponsen alhier werd namens den heer F. G. de Groot te Den Haag aanbesteed het bouwen van een landhuis met bijbe- hoorende werken aan de Willem Wamaaj- laan. Het werk werd opgedragen aan den laag- sten inschrijver den heer H. Bakker te Glessendam. WARMOND. Raadsagenda. Donderdagmorgen te 10 uur komt de Raad ln openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande agenda; 1. Ingekomen stukken. 2. Wedden wethouders en presentiegeld Raadsleden. 3. Wijziging garanties electriciteitsver- bruik. 4. Wijziging legesverordening. 5. Verzoek van N. van Schie tot plaatsing van een schuitenhuis aan de Zijp. 6. Aankoop stukje grond 7. Overneming Kerpsdam onder zekere voorwaarden. 8. Aanvulling Ambtenarenreglement. 9. Vaststelling Bouwverordening. 10. Gemeentebegrootlng 1935 en begroo ting waterleidingbedrijf. 11. Suppletoir-kohier hondenbelasting. 12. Comptabiliteit. 13. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 14. Rondvraag. o WASSENAAR. Hinderlijke palen bij de Van der Oudermeuienlaan. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben B. en W. bericht, dat zij hebben besloten de steenen palen aan den ingang van de Van der Oudermeulen bij den Rijksweg in deze gemeente zoodanig te doen verplaatsen, dat zij bij het inrijden geen hinder meer zullen veroorzaken. De Minister van Waterstaat heeft voor 1935 benoemd tot plaatsvervangend lid en plaatsvervangend secretaris der commissie belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de scheep vaart mr C G J. Henny alhier. Geslaagd voor het examen Staats inrichting M. O. mevr. van Koppenhagen- Does alhier. LEIDERDORP. Afscheid van den heer C. v. d. Zwet als hoofd der „School met den Bijbel" De „School met den Bijbel" bevatte een talrijke schare, ouders van de leerlingen, oud-leeringen en genoodigden, bijeen gekomen om afscheid te nemen van het hoofd der school, den heer C. v. d. Zwet, en ter verwelkoming van het nieuw benoemde hoofd, den heer A. Wissel. Wij merkten o.a. op de burgemeester, de wethouders, de gemeente-secretaris, dr. H. Schilp, Inspecteur van het Chr. Nat. onderwijs, mevr. Brug en afgevaardigden van de Chr. Schoolvereen. te Koudekerk. De voorzitter, de heer G. Los, opende, waarna gezongen werd Ps. 68 10; de voor zitter las Pred. vers 115, ging ln gebed voor en heette ln het bijzonder de familie van den heer v. d. Zwet hartelijk welkom. Deze bracht verslag uit van den arbeid in het afgeloopen schooljaar. Op zijn school worden thans 226 kinderen onder wezen. Door bezuiniging moesten in den loop van het jaar eenige leerkrachten verdwijnen. Spr. eindigde met den wensch dat de belangstelling van de ouders moge vermeerderen! De voorzitter dankte de heer v. d. Zwet voor zijn duidelijk verslag. In de pauze bezichtigde men het werk der leerlingen. Dan werd gezongen Ps. 25 2 en hield de voorzitter een toespraak tot den heer v. d. Zwet. 't Is ongeveer 30 jaar geleden, aldus spr., dat U zich aan deze school verbond. Na al die Jaren van trouwen arbeid gaat u thans van ons schelden en van uw wel verdiende rust genieten. Wij zijn u dank baar en zullen u steeds dankbaar blijven, ln het bijzonder voor de groote belang stelling die u immer toonde voor uw leer lingen, niet alleen geestelijk, doch ook lichamelijk. De samenwerking was steeds zeer aangenaam. Spr. wenschte hém toe dat het hem en zijn gezin tvel"moge gaan! U was een voorbeeld van trouwe plichts vervulling! Na deze woorden werd gezongen: „De Heere zal u steeds gadeslaan", waarna de voorzitter het woord rich'tte tot den heer A Wissel, het nieuwe hoofd der school, die hij hartelijk welkom heette. Spr. hoopte, dat de heer Wissel dezelfde positie bij de ouders zal innemen als zijn voorganger. De heer Roest, secr. der schoolvereen., bood den heer v. d. Zwet namens het be stuur als stoffelijk blijk van waardeering een foto van het bestuur aan. Hierna spraken dr. H. Schilp, burge meester Brug, namens het gemeente bestuur, de heer Tj. Kamminga, namens het personeel der school en de heer C. Meerburg, namens de oud-leerlingen. Alle toespraken getuigden van de waar deering voor den arbeid van den heer v. d. Zwet. De heer Kamminga bood den heer v. d. Zwet namens bestuur en personeel een drietal boeken aan. De heer v. d. Zwet sprak tenslotte zijn dank uit voor al deze blijken van waar deering en de prettige samenwerking, welke hij steeds had mogen ondervinden van het bestuur en het personeel. Rijken dank is hij verschuldigd aan God, Die hem in staat heeft gesteld zijn taak te volbrengen! Na de beste wenschen voor de school geuit te hebben, sprak nog de heer Wissel, die het in hem gestelde vertrouwen hoopte Waardig te zijn. Ds. Dijk sloot met gebed, nadat gezon gen was „Welzalig hij, die al zijn kracht enz." Van het afscheid nemen van den heer van der Zwet en zijn familie werd een druk gebruik gemaakt. Door de politie ls proces-verbaal op gemaakt tegen T„ wegens diefstal van radio-energie van het distributienet. RIJNSATERWOUDE. De collecte voor het Crisis-Comité heeft in 4 weken opgebracht de som van f. 9.30. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Steven, zoon van W. v. Os en Anna Hill Je. Loop der bevolking. Gevestigd: F J Lebesque.'van Velsen G. J. Sessink, van Leimuiden G. Kals- hoven. van Katwijk W. J. Kapteyn, van Hazerswoude P. v. Roon, van Leiden. Vertrokken: W. Vis. naar Alphen aan den Rijn A. Marskamp, naar Woubrugge J. C. v. d. Berg, naar Leimuiden E. van Dam, naar Amstelveen H. Rijns burger, naar Alphen aan den Rijn. HEDEN. Hooglandsche Kerkkoorsteeg 7: Postdul- vententoonstelllng 810'/« uur nam. Lokaal LP.C.: Postduivententoonstelllng vanaf 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering „Het Nieuwe Too- neel". 8.15 uur nam. Zondag. Hoogl. Kerkkoorsteeg 7: Tentoonstelling „Bonte Duif", 10 uur vjn. tot 6'/i uur n.m. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en 6Vi uur nam. Lokaal LP.C.: Postduivententoonstelllng tot 7 uur nam. Morschweg: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Openbare les Muziek school der Mij. voor Toonkunst, 2 uur en 8 uur nam. Maandag. Stadsgehoorzaal: Kerstvergadering der S.D.A.P. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Frasquita". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Roman Scandals". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De heerscheres van Atlantis". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8u. nm. „Drie toffe jongens". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/j u. nam, „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15, Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor 6poedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 December a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren De Graaff, De Jager, Hovens Gréve, Polak en Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390, WOUBRUGGE. De winkelweek gesloten. Onder groote belangstelling ls ln hotel „Swama" de winkelweek gesloten, de uit slag van den puzzle-wedstrljd bekend ge maakt en de verloting gehouden. De trek king geschiedde door den voorzitter, ter wijl het plaatselijk muziekkorps weer zijn medewerking verleende. Bij de herstemming tusschen de hee ren A. Boon en E. Stigter, tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk Is eerstgenoemde ge kozen. o WADDINXVEEN. Vergadering T. B. C. bestrijding. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van de vereenlging tot bestrijding der t. b. c. werd gehouden ten huize van den heer Kwaak. Nadat geopend was. werden de notulen gelezen en de jaarverslagen door secretaris en penningmeester uitgebracht. Uit een en ander bleek, dat ondanks de tijdsomstan digheden, de vereenlging toch haar gewone werkzaamheden kon blijven verrichten. Wegens daling van het ledental gaan de financiën evenredig achteruit. Ook worden de subsidies minder. Besloten werd te trachten nieuwe leden te winnen teneinde de kasgelden te ver sterken. De heer K. de Rooij Azn. en G. F. Has pels werden tot bestuursleden herkozen en gekozen de heeren A. Kreupeling en W. van den Berg. De heer Fr. Meiderwijk is benoemd tot kantoorhouder van de gew. aardappel centrale alhier, zulks in de plaats van H. van Nlelen. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand, Overleden: Johannes Verkley, oud 65 ongehuwd. Ondertrouwd: Aart Schreuder, j.m. 28 jaar en Adriana Beatrix Wlllemljntje Baelde, J.d. 25 jaar, te Woerden. De offer-zakjes ten behoeve van het jubileum-fonds der Ned. Chr. Radio-Ver. hebben in deze gemeente in totaal opge bracht f. 58.31. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd de heer K. Koster adspirant-con- troleur bij het B. B. alhier ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen)

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6