LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 22 December 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. GEVRAAGD. AANGEBODEN. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 23 DECEMBER LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm halfelf, ds. B. P. je Vries van Hoorn. Eg Use Wallonne: dix heures et demie, ut. F. Ch. Krafft, pasteur a Harlem. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, de teer W. Hubeek van Den Haag; nam. 5 uur, ds. De Meljere. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. V. J. Wegerlf van Rotterdam (met koor). Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls) Voorm. halfelf, ds. G. Westmljse van Rot terdam. Geref. Kerk In H. V.: Nam. halfacht, ds. p. A. E, Slllevis Smitt. Vrije Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19): Voorin, halfelf, Gcz. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, en tam. halfzeven, ds. G. Th v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. lalfzeven, ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Jullanastraat)Voorm. lalftien, ds. J. Schoneveld; nam. half- leven, ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half- ttven, ds. J. de Bruin. Klnderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de teer W. M. Offrlnga. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, dr. J. P Cannegleter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam .halfzeven, ds. de Bruin Tan Heeteren. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur, en nam. 6 uur, ds. D. Nauta van Woubrugge. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)Voorm. 10 uur, ds. G. Mulder; nam. 6 uur, ds. Bosch. Geref. Kerk 'De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur. dr. Bosch; nam 6 u., ds. G. Mulder. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Voors. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, prof. Wisse ran Apeldoorn. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Schooner- beek van Lunteren. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dr Ruys van Lisse. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. E uur, ds. Hendrlksen. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. Van Wijngaarden; nam. halfzes, Kerstfeest. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, Ss. Ingwersen. Geref. Gem. (Remlsestr Voorm. 10 en tam. 6 uur, leesdlenst. LEEMTJIDEN. Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Geref. Kerk: Voorm. half tien, lees dlenst; nam. (half drie, ds. Aalders. NIEDWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Speel man; nam half zeven, dr. Cremer van Zevenhoven. Evangelisatie: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee, ds. Broeyer van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half tien (H.A.), ds. Warnlnk van Ter Aar; nam. half zeven ffiankz.) leesdlenst. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Cupedo van Noordwijk aan Zee; nam. S uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ing wersen van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur ds. Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kddré van Noordwijk Binnen; nam. 5 u., ds. Schoneveld van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds Visser 'an Noordwijk Binnen; nam. 5 uur, ds. Ingwersen van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk In H.V.; Nam. 3 uur, de heer A. C. Reuyl. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm half tien, ds. de Lange van Woerden. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en tam. 6 uur, leesdlenst. RUNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Rutgers van Katwijk aan Zee; nam. 5 u., ds. Peter. Kerkzaal: Voorm. half tien, ds. Peter; nam. 5 uur, dr. G. Oorthuljs van Am sterdam. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur. de heer Baan van Apeldoorn. VEUR-LEIDSCHENDAM. Geref. Kerk: (verbeterde opgave) Voorm. 10 uur, leesdlenst; nam. 5 uur, de heer De Boer, cand. te Den Haag. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jac. Eringa van Oegstgeest. Geref. Gem. (Ambachtshuis)Nam. 5 u. leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis): Nam. 7 uur, ds. J. D. van der Veen van Rijswijk. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Groot Enzerlnk van Lelden; nam. half zes, dr. Honders. Kievietkerk: Voorm. 10,05 uur (koor), ds. ten Kate. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Odé van Koudekerk; nam. half zeven. ds. van Apeldoorn van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Hartkamp van Alphen. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer J. Smit van Heemstede. Gerèf. Kerk: Voorm. half tien, dr. Cre mer; nam. half zeven, leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdienst. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Bruinisse A. de Bruijn te Hooge Zwaluwe; te Otterloo J. E Klomp te Ede; te Benschop J. Spelt te Molenaars graaf; te Suawoude-Tietjerk H. Schroten te Sluipwijk. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Delft (als miss. pred. op Solo) drs. S. M. Zuidema te Anna Pau- lownapolder. Aangenomen: naar Naaldwijk (als hulp- pred.) F. Strikwerda, cand. en hulppred. te Haren (Gron.) GEREF. GEM. Beroepen: te Aagtekerke M. Heikoop te Utrecht. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: te 's Gravenhage D. Drijver te Haarlem. Ds. F. J. DE HOLL. t In den ouderdom van 65 jaar is teBaarn plotseling overleden ds. F. J. de Holl, pre dikant bjj de Doopsgez. Gem. van Leer- mens-Loppersum en lector aan het Doops gezinde Seminarie te Amsterdam. Fölpmer Jacob de Holl werd in 1869 te Zeerijp geboren en in 1897 proponent om 28 Nov. van dat jaar te Menslngeweer het predikambt te aanvaarden. In 1900 vertrok hij naar Hindeloopen, welke standplaats in 1903 met den lip verwisseld werd. In 1905 werd hij predi kant te Medemblik, om in 1913 te Borne (O.) zijn intrede te doen. In 1926 vertrok hij naar Purmerend, welke standplaats hij in 1929 met Leermens-Loppersum verwis selde. De Doopsgez. Sociëteit benoemde hem in 1933 met ds. W. Leendertz als lector van het seminarium ter bezetting van den opengekomen hoogleeraarsstoel van prof. dr. J. G. Appeldoorn. In verband hier mede had zijn kerkeraad hem een jaar verlof gegeven en had ds. de Holl zich metterwoon te Baarn gevestigd. Ds. de Holl die de Chr. zedeleer doceer de, schreef o.m. „De kennis van het goed en kwaad" en publiceerde tal van artike len in theol. en andere tijdschriften, met name in het tijdschrift voor zedekunde (het latere tijdschrift voor ethiek) over: Het subjectieve in de zedelijke beoordee ling; de denkbeelden van prof. de Bussy over den godsdienst e.a. Aan de oprichting van bovengenoemd tijdschrift nam hij mede een daadwerkelijk aandeel. Zijn stoffelijk overschot zal op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Baarn worden bijgezet. VEREENIGING VOOR CHR. MULO. De algemeene vergadering. Onder presidium van den heer J. Th. R. Schreuder van Haarlem kwam de vereenl- glng tot behartiging van de belangen der Chr. scholen voor M.U.L.O. In Nederland heden te Utrecht in jaarlljksche alge meene vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen om half elf de vergadering op de gebruike lijke wijze. Spr. heette welkom afgevaardigden van tal van zusterorganisaties op Prot. Chr. Onderwijsterrein benevens de afgevaar digden van de vereenigingen voor Neutraal en R.Kath. Mulo. Hierna kwamen de Jaarverslagen aan de orde. Dat van den secr. den heer K. v. d. Kool van Apeldoorn, dat bereids in het orgaan werd opgenomen, maakt melding van een stijging van het ledental van 807 op 870. Voor rekening der vereenlging na men 2755 candidaten aan het Mulo-exa men deel. Het aantal leerlingen op de Chr. Mulo-scholen is nog steeds stijgende. Het jaarverslag werd goedgekeurd evenals dat van den penningmeester, den heer Jac. J. Janse van Zeist, die van zijn beheer werd gedechargeerd. De begrooting werd vast gesteld. Het aftredend lid van het hoofdbestuur de heer J. Gorissen te Groningen, werd als zoodanig herkozen. De vergadering keurde de rekening van het Mulo-examen 1933 en de begrooting 1935 terzake eveneens goed. Na behandeling van een motie-Utrecht in betrekking tot het verleenen van rechts kundigen bijstand aan leden in gevallen van ontslag etc., gaf de voorzitter een korte inleiding over de aansluiting aan de huidige Kweekschool, waarna de morgen vergadering werd gesloten. De middagvergadering. In de middagvergadering trad als refe raat op prof. dr. G. M. den Hartogh, hoogleeraar aan de Theol. School te Kam pen (en voorheen predikant te Hazers- woude) met het onderwerp: „De beteeke- nis van het vak Kerkgeschiedenis voor onze Chr. Muloscholen". Referaat Prof. den Hartogh. Ref. verdedigde de volgende stellingen: I. Met „onze scholen" zijn bedoeld de Chr. scholen voor Mulo, die tot grondslag hebben het Woord Gods en van de door den H. Geest ingegeven Schrift belijden, dat in haar al de elementen eener waar achtige opvoeding zijn neergelegd. II. Onder die elementen treedt op den voorgrond het goddelijk gebod, om door het levendig houden van de herinnering aan des Heeren daden, het vertrouwen op Hem en de gehoorzaamheid aan Zijn in zetting en rechten van geslacht tot ge slacht bij de jeugd van het volk des ver- bonds op te wekken en te versterken. III. De daden des Heeren, allereerst te vinden in de H .Schrift zelf, welker histo rische betrouwbaarheid volstrekt is, zijn daarna het best op te merken in de kerk geschiedenis, w. o. is te verstaan de ge schiedenis van de werkingen van het Woord van God onder de leiding van den H. Geest in en door de openbaring van het mystieke Lichaam van Christus, met name in en door haar instituaire vorm. IV. De kerkgeschiedenis die als ge schiedenis, als ontwikkeling van de kerk langs den weg van formatie en van refor matie na deformatie een bijzzondere plaats inneemt, in de worsteling tusschen het rijk des lichts en het rijk der duister nis, vraagt behandeling als afzonderlijk leer„vak". V. De voorbereidende studie en het, met de H. Schrift als eenige, genoegzame en onfeilbare regel van doen en laten, weer geven van de hoofdlijnen der kerkgeschie denis, zal bij den Chr. onderwijzer het vreugdevol bewustzijn verlevendigen geen „losse enkeling" te zijn, maar in de strij dende kerk aller eeuwen onder Christus te midden van een „groote wolk van ge tuigen" zijn positie en zijn taak te mogen hebben, hetgeen van groote beteekenis zal wezen voor al zijn onderwijs en de school temeer zal doen beantwoorden aan haar christelijken naam. VI. Het aanschouwelijk en bezielend onderwijs naar de bevatting der leerlingen in de kerkgeschiedenis, die ook van zoo grooten invloed is geweest op geheel 't wereldgebeuren zal onder Gods zegen bij de kinderen de verstandelijke kennis ver rijken, die liefde tot den Heere Christus en Zijn kerk doen toenemen, en de wil stalen om naar het Woord en in de kracht van God, in navolging van de geloofshel den van vroegere dagen, ln eigen tijd mede te arbeiden aan de voltooiing van het koninkrijk der hemelen, in welks weldaden zij als jonge burgers, naar de eigen uit spraak van den Heiland, reeds op aarde mogen deelen. Nadat over dit referaat van gedachten was gewisseld, werd de drukbezochte ver gadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Met het oog op de komende feestdagen was de slachtveemarkt ln de afgeloopen week vrijwel geheel tezamen gegaan met die der komende week. Immers voor vol gende week zijn vele markten versteld en vervalt b.v. de Dinsdagmarkt te Rotter dam geheel. De week daarop wordt de Dinsdagmarkt wegens nieuwjaarsdag op Woensdag gehouden. Ook met de over name van crisissen zijn verschillende data's verschoven. De handel in slachtvee was tot en met Donderdag deze week vrij goed te noe men en de prijzen waren zeer vast. De beste kwaliteit van f. 0.55 tot ruim f.0.60 per K.G, geslacht gewicht. Overigens f. 45f. 0.52, slachtstieren f. 0.44f. 0.52. Gister (Vrijdag) waren de aanvoeren ook hier op de Leidsche markt nog vrij groot en bleek de vraag ons voldoende om de prijzen te kunnen handhaven. Er is reeds heel veel geslacht in deze week en we vermoeden dat de voorraden vleesch reeds voldoende zijn voor de volgende week tot na de Kerstdagen, doch voor de beste kwaliteiten, die regelmatig schaarsch aanwezig zijn, behoeft geen vrees te be staan voor teruggaande prijzen. En als we zien hoe weinig bepaald prima guste koeien of er voor de mesterij worden aan geboden, dan is er voldoende reden om aan te nemen dat goede soorten prijzig zullen blijven. We zagen hier op de Leid sche markt nog enkele heele beste vare koeien voor de mesterij voor f. 175180 per stuk verkoopen. Doch dit waren dan ook „luxe" beesten. Overigens varieerden de guste koeien, voor zoover geschikte soorten, van f. 120f. 150 per stuk. In melkkoeien was heel stille handel, zooals niet anders te verwachten om dezen tijd. De prijzen liepen van f. 140f. 200. Mindere soorten beneden deze noteering. Voor kalveren bestond weer voldoende kooplust, zoowel voor vette als nuchtere kalveren bleven de prijzen ruimschoots gehandhaafd. We noteerden voor prima kwaliteit vette kalveren van 22 tot 26 ct., enkele hooger en 2de en 3de kwaliteit 1420 cent per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren f. 4f. 8 per stuk. Met het wolvee was bij korte aanvoeren gister de handel alleen voor de gezochte kwali teiten voor export en ook iets voor het binnenland redelijk en misschien iets vaster. Overigens flauw en onveranderd in prijs. Oude schapen f. 14f. 20. lamme ren f. 8f. 13.50 per stuk. De vette varkensmarkt was zeer kalm en moeilijk of niet prijshoudend, 14'/s tot hoogstens 16 cent per pond levend ge wicht. VAN DER S. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wegens het niet voldoen aan de vorde ring van een agent van politie te Noord wijk eischte de Officier van Justitie tegen den niet verschenen J. J. M. v, G. aldaar f. 40 subs. 40 dagen hechtenis. De politie rechter veroordeelde verd. tot f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. In de verdachten bank nam plaats de 22-jarige gehuwde timmerman J. G. K. uit Leiden, wegens oplichting van Maatschap pelijk Hulpbetoon aldaar. Verd. had den ambtenaar door inlevering van een loon briefje hetwelk vervalscht was, bewogen tot afgifte van een geldsbedrag. Verd. be kende. De Officier eischte 6 weken gev.- straf. De Politierechter veroordeelde hem tot 1 maand gev.straf voorwaardelijk met 3 Jaar proeftijd. Wegens beleediging van een zekeren W. v. L. uit Alphen stond terecht de fabrieks arbeider C. L. uit Alphen. Verd. ontkende. De Officier eischte f. 10 sub. 10 dagen hechtenis. Overeenkomstig den elsch werd verdachte veroordeeld. W. J. v. d. K. uit Zoeterwoude was ver dacht van verduistering van een bakfiets ter waarde van f. 100 (verdachte had reeds f. 60 betaald) welke hij in huur had van een zekeren M. v. 't Z. te Leiden. Verd. bekende. De Officier eischte 1 maand gev.straf. De Politierechter wilde alvorens vonnis te wijzen een reel.-rapport over verdachte inwinnen. De zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Terecht stond wegens verduistering van een 3 tal veulen-vellen zekere J. J. S. uit Leiden, die in de vellen in consignatie had. Verd. ontkende. De Politierechter wilde alsnog een getuige hooren. De zaak werd uitgesteld tot 18 Januari as. VOOR KLEINE TUINEN. Chrysanthemum indicum. Wanneer ln het najaar de vorst een einde gemaakt heeft aan de bloei der Dahlia's merken we pas recht welke belangrijke plaats de Chrysantemuh Indicum inneemt onder de snijbloemen. Immers deze snij bloem vormt de schakel tusschen de bloei van Dahlia's en van ln bloei getrokken tulpen en seringen. Deze Chrysanthemums kunnen ook heel goed door liefhebbers wor den gekweekt. Reeds nu beginnen we te stekken. Aan de voet der planten ontwik kelen zich nu de kort gedrongen grond- Scheuten welke we als stek gebruiken. We snijden deze af tot ln den grond zoodat ze een lengte hebben van 6 tot 8 c.M. Van deze stekken plaatsen we een zevental in een gewone geraniumpot welke we vullen met bladaarde vermengd met wat scherp- zand. De aarde wordt stevig aangedrukt. Nadat we elke pot voorzien hebben van een etiquet waarop naam of bloemkleur Is aan gegeven, plaatsen we de potten ln een ge sloten bak, dicht bij het glas. Gedurende den winter moet deze bak liefst geheel vorstvrij worden gehouden. In het voorjaar omstreeks Maart plaatsen we de stekken elk afzonderlijk in een stekpotje. Als grondmengsel gebruiken we nu 1 deel blad- aarde, 1 deel graszodenaarde en een weinig scherp zand. Weer worden ze in de bal: ingegraven en zoodra ze zijn aangeworteld worden nu de koppen lngenepen om ver takte planten te krijgen. Zoodra het potje geheel met wortels Is gevuld worden ze overgezet in een Geraniumpot. Aan het grondmengsel wordt nu een deel mestaarde toegevoegd. Ook worden de scheuten weer ingenepen om ze te doen vertakken. We plaatsen de potten weer in een bak welke echter steeds meer wordt gelucht opdat de planten krachtig opgroeien. Na eenige tijd blijkt ook deze pot te klein en worden ze overgeplaatst ln een pot van 18 tot 22 c.M. Als grondmengsel nemen we nu 1 deel graszodenaarde, 1 deel mestaarde en een weinig scherp zand. Steeds worden de plan ten vast opgepot. Intusschen is het Mei ge worden en nu komen de planten niet meer onder glas maar worden buiten ongeveer halverwege de hoogte van de pot Ingegra ven. We gieten vooral geregeld en zoodra de scheuten langer worden moeten deze aan stokjes worden opgebonden. Na de eerste helft van Juni mogen de scheuten niet meer worden Ingenepen daar ze anders te laat bloeien. Worden de scheuten langer dan ontstaan in de oksels der bladeren zij- scheutjes welke bij de grootbloemlge soor ten vroegtijdig worden weggebroken. In deze laatste potten worden de planten ook flink bijgemest. Eenmaal per week geven we dan verdunde koemest waaraan gedu rende de eerste tijd nog een weinig Chili- salpeter kan worden toegevoegd. Tegen dat nachtvorsten gaan dreigen plaatsen we de potten in koude kas of serre, of in de ka mer voor het raam waar ze nu zullen bloeien. Terzake van mishandeling kwam voor D. D.. fabrieksarbeider te Leiden. Verdachte had C. v. L. toen deze de leiding had bij een voetbalwedstrijd te Oegstgeest getrapt. Volgens verd. eigen verklaring wilde hij den scheidsrechter te lijf. daar deze vol gens hem den wedstrijd partijdig leidde. De Officier eischte f. 30 subs. 30 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verd. veroordeeld. De Officier eischte tegen A. L. M. V.. chauffeur te Haarlem f. 40 subs. 40 dagen hechtenis terzake van beschadiging der overweg-boomen onder de gemeente Sas- senheim, doordat verd. met z'n ajuto daar tegen Is opgereden. De Politierechter ver oordeelde verd. tot f. 15 subs. 15 dagen hechtenis. Voor eenzelfde feit werd tegen W. L. B. uit Haarlem, f. 50 subs. 50 dagen geëischt. Ook hij werd veroordeeld tot f. 15 subs. 15 dagen. Vervolgens eveneens voor een zelfde zaak werd J. H. v. L. uit Weesper- carspel veroordeeld tot f40 subs. 40 dagen. Terzake van oplichting van de afd. Lei den van den R.K. Bond van Arb. in het slagersbedrijf stond terecht de 23-jarige slager A. H. V. uit Lelden. Na het hooren van eenige getuigen werd de zaak uitge steld tot 11 Januari om nog een getuige te hooren. Voortgezet werd de zaak tegen den let terzetter M. E. uit Lelden, die op den 30 Nov. terecht heeft gestaan, terzake van oplichting van mevr. T. en mevr. T. bei de te Wassenaar. De Officier eischte 4 maanden gev.straf. De politierechter achtte het oogmerk van wederrechterlijke toeëigening niet bewezen en sprak ver dachte vrij. H?" Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. Winkelinventairs Gevraagd toonbank, liefst toet granieten plaat, snel ler, snijmachine en htrlne Brieven met prijs opgaaf Bur. van dit Blad onder No. 9651 k. TUINLAND Je huur gevraagd: 4 a 5 tonderd roede tuinland toet teellvercunnlng. Zoo toogelljk met eenlg glas. to omgeving van Zoeter woude of Lelden Brieven ®et prijs en ligging Bur T. d. Blad ond. No. 9680 1: CYLINDERBUREAU 2e handsch cyllnderbureau te koop gevraagd. Aanbie dingen met prijsopgaaf aan: G. H. INTRES. Kanaalstr. 25. Llsse WIE GEEFT LES IN metaalbewerking, draalen etc (geen smeedwerk). Brieven Bur. v. d. Blad onder No 9594 k. ROEIAPPARAAT Gevraagd een Terry of Berg roelapparaat, een Velotrab of flets apparaat en een loop-home trainer. Brieven met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 9356 k PIANOLES gevraagd, voor eerstbegin nende. Brieven met cond. aan J. VAN DE RUIT. Zoeterwoude D86. BAD EN GEISER ln goeden staat. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9433 k. POSTZEGELS Te koop gevraagd een postzegelverzameling van Europa en een van buiten Europa. Een postzegelver zameling van Nederland en Indië of losse zegels van Nederland en Indlë. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9488 k. BOUWGROND te koop gevraagd, tegen billijken prijs. Lelden of omgeving. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9472 k. SCHRIJFTAFEL Te koop gevraagd een goed onderhouden schrijftafel. Bruin eiken. Brieven Bur v d. Blad onder No. 9442 k. GARAGE te huur gevraagd. 1 luxe wagen omtrek Heerenstr. Aanbiedingen: 3 October- straat 35 a. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. MEVROUW! Gebruikt u reeds „De Landbouw's diverse pap? Karnemelkspap met gort. Karnemelkspap m. bloem. Havermoutpap. Alles prima kwaliteit! Proeft u ze eens dan blijft u ze gebruiken. Telef 218 Stookt U Parelcokes? Dan moet u eenmaal die van ons probeeren. Fa. B. ZEILSTRA, Tel. 487 R.B. DELCO S.E.V. 4 en 6 cyl. verdeelkoppen hamertjes, contactpunten en rotors voorradig. N. V. Automobielhandel VREEKEN EN SCHUDEL, Papenstraat 4. Lelden. CADEAU Leder, rubber en sport artikelen koopt u tegen zeer lage prijzen bij: H. J. KRAMERS. By aankoop van f0.75 een pracht ka lender 1935 cadeau. Korevaarstraat 17. Cyl.blokken slijpen en voorzien van uleuwe zuigers, pennen enz. met garantie. Vraagt prysopg. N. V. Automobielhandel VREEKEN EN SCHUDEL, Papenstraat 4, Lelden. NAAIMACHINES Het nieuwste model sa- lonkast meubel, koopt gij bij ons tegen den laagsten prys vanaf f. 126. Nieuwste model naaitafel f. 105, al leen van le klas fabrieken. v.h WESTDORP en Co.. Morschstraat 41 WINTERPRIJZEN Laat nu uw kapokmatras bijvullen en opnieuw over trekken, tegen lagen prys. Veerenbed schudden? veel te zwaar werk! Laat hem 3-deellg maken tegen fa- brleksprys KLEINE. Statlonsw. 47a Telef 1748. Ingang Eltax. LEDIKANTEN en Matrassen kunt u hu ren per dag. week. maand of langer, tegen billijken prijs. Kapok- en Matras- senfabrlek KLEINE. Sta tionsweg 47 A, Tel. 1748, Ingang Eltax. DIE EENMAAL ONZE parelcokes heeft gestookt, wil nooit geen andere meer Fa. B. ZEILSTRA. Tel. 487 GOEDKOOP WILD u uw schoenen laten re- pareeren? Dan moet u eens by ons probeeren. Hoog ln kwaliteit, laag ln prys. H. J. KRAMERS, Korevaarstraat 17. CADEAU Leder, rubber en sportar tikelen koopt u tegen zeer lage prijzen by H. J. KRAMERS. By aankoop van 75 ct. een pracht kalender 1935 ca deau! Korevaarstraat 17. KERSTBOOMEN vanaf 50 ct., bakjes roode Tulpen vanaf 40 ct. Hulst met bessen 25 ct. per bos. Kerstrozen, wit en paars 40 ct GEBR. DEN OLDER Rijn- en Schlekade 115. Bakfietsenkoopjes Steeds voorradig prima open en gesloten bakfiet sen. alle maten voor alle doeleinden, vanaf f. 25 met 1 Jaar garantie. Te be zichtigen alléén a.s. Maan dag, Schoolstraat 74 Voor schoten. NAAIMACHINES koopen ls een vertrou- wenszaak. Reparatie waar anderen ln te kort ziln ge schoten. worden bij ons hersteld met een half Jaar garantie. Onze firmanaam ls daar 50 Jaar voor be kend. v.h. WESTDORP en Co., Morschstraat 41. Modern Meubilair Stoffeerder levert 2 mo derne crapauds m. 4 eiken stoelen, alles veerend, pri ma stoffeering onder ga rantie. met bekleed lng naar keuze voor f. 39. DamescrapeaudJes vanaf f. 4.50. Alle reparatlën, overtrekken enz. Adres: J. KOOREMAN, Lange Diefsteeg 11a. TAXI Heerengr. 84 Heerengr. 84 Bespreek vroegtijdig. Uw taxi voor de a.s. feestdagen Stadsrltten 10 ct. Groote ritten speciaal laag tarief. Vraagt prysopgaaf. Let op 't Juiste adres. J. C. BOOT, Heerengr. 84 KONIJNEN Voor de Kerstdagen te koop, prachtige konijnen, voor blliyken prys. Ryndijkstraat 94. AFBRAAK TE KOOP Enorme partyen hout. als: planken, platen, binten palen, badding. 2 x 3en, latten, raggels, raam- en deurkozynen enz. Zeer lagen prijs. NIC. VAN DEN AKKER, Zoeterwoude, Telef. Lelden 1718. BRANDKAST Zeer sollede E. M. Jaarsma brandkast. Pracht wit emallle bad. Mooi toon- bankje met laden, mah. blad. Utrechtsche Veer 25 IJZEREN LORRIE's Platte yzeren lorries, spoorwydte 50 c M. met yzer raam 2 en 1 M. p. m. 34 M. yzer hekwerk: 8 ln- ryhekken, yzeren dakra men, yzeren balken, waar- by nieuwe pulbalk enz. NIC. VAN DEN AKKER. Mlening. Zoeterwoude. WEET U WEL dat reizen per auto voor- deellger is? Komt u eens met ons praten over uw plannen. Ruime 5-pers. wagens. Stadsrltten 10 ct.. vril voorkomen. VAN STRATEN. Tel. 2607 Hyaclnthenstr. 9 a (Tuln- stadwyk). GASHAARD Te koop aangeboden: een goed onderhouden gas haard. Adres: Rapenburg 113, Lelden. Sjoelbak Spotprijs! 1 kindersjoelbak, l groote even gebruikt. Ook losse schijven te koop. Satyn- notenhout. breed en mooi BIJ groot stuk laag ln prijs Alle soorten Triplex, eikenhout enz. (Fijnhout handel en zagery.) Oude Singel 216, over de Pauwbrug KINDERWAGEN Moderne kinderwagen te koop. donkere kleur, lage wielen. Prys f. 4.50. Te zien: Roodenburgerstr. 5, (naby Zoeterw. Singel) Helder Waschgoed Alles gemangeld 22 ct. p. K.G. Overhemden striken 15 ct. Persopmaak 20 ct. Alles in 3 dagen thuis. W. A. KOOPMAN. Da Cos- tastraat 38. LUXE AUTO zonder chauffeur te huur. Heerenstraat 5, Lelden, Telef. 1773. 3—4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15