LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 22 December 1934 UIT DE RIJNSTREEK^ PE SPOORWEG ALPHEN AAN DEN RIJN —UITHOORN. Inzake bovengenoemde spoorweg kan thans worden medegedeeld, dat deze vrij zeker'niet alleen niet zal worden opge heven. maar bovendien de dienstregeling van IS Mel as. daarop uitbreiding van den treinenloop zal brengen, waardoor de verbinding Amsterdam i Haarlemmermeer) Uithoorn. Alphen a. d. Rijn, Gouda. Rot terdam (Maasstation) belangrijk zal ver beteren. RECLAME. 3568 ALPHEN. Raadsagenda. De agenda van de as Maandagavond 7 uur door den raad onzer gemeente te houden raadsvergadering is nog aange vuld met de navolgende punten: 20. Voor stel van B. en W. tot aanbesteding van de schoolschoonmaak over 1935. B. en W. stellen den raad voor om de schoolschoon maak over 1935 weder onderhands op te dragen aan dezelfde personen die thans deze werkzaamheden verrichten, met uit zondering van een aanneemster van de schoonmaak van de school Raadhuis straat die niet meer ln aanmerking wenscht te komen, waarvoor B. en W. machtiging aan den raad VTagen om een andere aan te wijzen. 21. Voorstel van B. en W. tot verkooo van een perceel bouw grond aan de Van Velzenstraat aan de Gebrs. M. en M. E. Verschuur. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar A. Blom. wonende in den Hoorr. hoopt 31 December as. zijn gouden huwelijksfeest te herdenken Tentoonstelling ten bate van het Crisis-comité. In het Zondagsschoolgebouw aan de Aarkade zal op Maandagavond en 2en Kerstdag 's middags en 's avonds een Meccano-tentoonstelling gehouden wor den van de Alphensche Meccanoclub ten bate van het plaatselijk crisiscomité. Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. In „Concordia' vergaderde de afd. Alphen aan den Rijn van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders. Na opening door den voorzitter, den heer Jac. van Noort. en lezing der notulen, sprak ds. J. de Bruin, Ned. Herv. pred. alhier, een opwekkend woord Spr. gaf uiting van zijn blijdschap, dat hij in dezen kring nu in de dagen voor Kerstmis het woord mag voeren. Donkerheid en moeite is er rond om en ook ln dezen kring kan men be luisteren hoe velen worstelen met de moei lijkheden van eiken dag Hoop op eenlge verlichting van den socialen druk is er niet. We zouden aldus spr. ln don kerheid blijven worstelen indien niet boven di: alles stond het rijke wat geboren Is in Betlehem. Dankbaar zeer dankbaar willen wij herdenken de komst van Jezus Christus op de aarde. Een oogenblik van zorg en last ontslagen willen we Hem zien, Die het eeuwige Licht is. De vergadering werd door ds. De Bruin met gebed gesloten. Het Kerstverhaal in de Literatuur. In „Concordia", hield de afd. Alphen van den Ned. Chr. Vrouwenbond, een le denvergadering. Na huishoudelijke zaken, hield mevr. WesterbrinkWirtz, presiden te een interessante lezing over bovenge noemd onderwerp. Eerst sprak zij over de ouderwetsche kerstverhalen: Alles werd met Kerstmis goed. De tweede soort ademde de sfeer van het: „Vrede op aarde". Dan volgde een groep waar alles samenwerkte om de sfeer van een kerst feest. Ook bestaat een romantische ver haalvorm. die speciaal het verhaal groe peert om de geboorte van Christus. De laatste en misschien wel belangrijkste groep waren die verhalen, die óók meteen zendlngsverhalen zijn. Deze zijn bijzonder geëigend voor Kerstmis. Spr. kon zich niet voor een bepaalde vorm uitspreken. Hoofd zaak is dat Christus, de geboren Zalig maker middelpunt en doel der vertelling ls. Na deze van uitgebreide studie getui gende lezing werd de Engelenzang gezon gen en sloot de presidente met dankgebed. Loop der Bevolking. Ingekomen: Van Ter Aar, Woutertje Vis, dienstbode, Pr Hendrikstraat 136 Van Bodegraven, Maria Ceton, zonder beroep, Oranjestraat 1 Van Haarlemmermeer, Christine M. Veltman, zonder beroep, Raadhuisstraat 143 Van Voorschoten, Marritje van Dijk, hulp in de huishouding Brittenruststraat 1 Van Rotterdam, Henricus M. A. J. Frericks en zuster, fi liaalhouder, van Mandersloostraat 96 - Van Hilversum. Dina Turkenburg. zonder beroep Gouwsluischeweg 6 Van Haarlem Harm Vink. zonder beroep. Leliestraat 21 Van Zwammerdam, Hendrikka Witte, echtgenoote van A. Blom. zonder beroep, Vinkebuurt 88 Van Hillegersberg. Jo- bina H. van Wely, hulp in de huishouding Hoomstraat 12 Vertrokken: Naar 's-Gravenhage, Pieter van Doom. schipper Naar Ede (Gld), Bennekom. Adelheid A. Stuivenberg, dienst bode Naar 's-Gravenhage. Spul 144, Janna van Rijn, hulp in de huish. Naar Nieuwer-Amstel. Pieter H. Coltjn, expert Naar Rockanje. Geref Pastorie. Dlna Jongejan, dienstbode Naar 's-Graven hage. Jacob Catsstraat 57, Klaasje de Jong dienstbode Naar Landsmeer No. 179, Christina Schotten, dienstbode Naar Rynzaterwoude, Heerenweg 5, Gerarda Jo hanna v. d. Berg, dienstbode Naar Woerden, Oostsingel 3. Pieter Arie van Dijk, zonder beroep. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis, z. v. Jan Verheul en Beligje Verboom Teuntje, d. v. Jan Ver- duijn en Teuntje Lekkerkerker. Gehuwd: Johannes Roepers 26 j. en Mar tina Maria Vergeer 30 J. Johannes Ken- beek, 28 j. en Jansje van Klaveren 22 j. Jan IJmert Kapteljn 25 j. en Antje Pe- tronella de Vogel 22 j. Overleden: Elisabeth v. Winkel 64 j., echtgenoote van Cornells Jan Gijsbert v. *t Wout. D°°r den rijksvisiteur G. werd bij den landbouwer v. d. W. een bus met vet lnbeslag genomen; proces-verbaal werd opgemaakt. Gevonden: 1 reserveband van vracht auto; cylinder revolver; 1 autoband met velg; 1 boodschappentasch; 1 belasting- merk in etuie; 1 damestasch Onze plaatsgenooten de dames O. v. Dam; S v d. Laken en I. de Kleer slaag den voor het examen lingerie en de dames M. v. FulpenTr. Spek en T. Reumerman voor costumière. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Adrians, d. v. C. G. van Emmerik en W. J Rietbroek; Sophia Ca- tharina, d. v. H. Zoetemelk en M. J. Schlrm. Het aantal bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling ingeschreven werk- loozen bedraagt momenteel 180, waarvan er 68 ln de werkverschaffing zijn ge plaatst. BODEGRAVEN. Kerstfeestviering, Door de Geref. Zondagsschool „Jachin" werd met de kinderen het Kerstfeest ge voerd. De samenkomst, die in de Geref. Kerk gehouden werd en die door talrijke ouders en belangstellenden werd bijge woond. stond onder leiding van den heer P. G den Broeder. Na een inleidend woord en het voorlezen van het Bijbelverhaal, werd de geschiedenis van het Kerstfeest verteld door den heer W. J. Hornsveld. De heer P. M Smit vertelde een kerstverhaal. De leerlingen zongen gemeenschappelijk terwijl door de oudsten, die de school verlaten, enkele speciale nummers werden gezongen onder leiding van den heer J Stam. waarbij de heer W de Jong het orgel bespeelde. Er werd ruimschoots ge- tracteerd. terwijl Zondagsschoolboekjes werden uitgereikt. A.R. Kiesvereeniging. De AH. Kiesvereeniging hield een matig bezochte ledenvergadering, die geleld werd door den heer C. B. Batelaan Gestemd werd voor de groslijst van de Staten-ver- kiezing Als No. 1 werd gesteld de heer Hoogendijk uit Ouderkerk, 2. de heer v. d. Bas uit Moordrecht en 3. de heer Hem- green uit Alphen a. d. Rijn. Gouden Jubileum van „Obadja". In .Hehoboth" had de herdenking plaats van het 50-jarig bestaan van de Chr. Kna- penvereeniging „Obadja". De samenkomst werd gepresideerd door den heer C. J. Voordouw, die ter inleiding sprak over den zegen van het werk. Vervolgens werden de ruim twintig pun ten van de agenda afgewerkt. Voor het meerendeel bestonden die uit bijdragen van de jongelui zelf, die met opstellen en voordrachten de aandacht boeiden. Ge sproken werd door afgevaardigden van den Herv. Kerkeraad, van de JongeL Ver. „Timotheus", van de Herv. Geref. Kna- penvereeniging „Calvijn", van de Meisjes- vereen. en van de Chr. Gymnastlekvereen. D.O.S., die door „Obadja" was opgericht. Namens het Ned. Jongelingsverbond sprak de heer H. Gordeau. De heer I. Hoogen- doorn, eere-voorz. der vereeniging behan delde de geschiedenis, noemde met eere den oprichter ds. Verhoeff, de eerste lei ders de heeren W. Turkenburg en Z. J. Ninaber van Eljben, latere leiders, huldigde de heeren Jongeneel en W. J. van Muis winkel, die nu 14 jaar leider zijn en wees op de goedheid Gods, Die „Obadja" zegende. De heer Janse uit Woerden sprak na mens den Ring van Knapenvereenigingen en daar hij met de heer B J. Thljssen de jury voor den wedstrijd in voordragen en opstellen maken vormde, rapporteerde hij namens deze commissie en wees de acht prijswinnaars, die ieder een geschenk ontvingen, aan. Het was een goedgeslaagde avond, die door zeer vele belangstellenden werd bij gewoond. Afscheid Johs. Bekker. De heer Johs Bekker nam. na een 35-jarigen diensttijd, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, afscheid van de N V. Turkenburg's Zaad- handel. Geheel het personeel was bijeen in een feestelijk versierde zaal, toen de heer Bekker met zijn familie binnenkwam. Hij werd met hartelijke woorden, sprekend voor de goede verhoudingen tusschen directie en personeel, toegesproken door den heer D. van Wijngaarden namens de directie. Deze prees den werkijver en de nauwkeurigheid van den man, die men noode ziet heengaan Hem werd een schil derij aangeboden. Namens het personeel sprak de meesterknecht, de heer H. Bla zer, die een lamp aanbood. Persoonlijk namen allen afscheid van den verdienste lijken zaalchef. Het Grootwaterschap „Woerden" heeft de bediening van de sluis en brug weer voor twee jaar verpacht aan den heer K. de Graaf, alhier. Onder leiding van den Chr. Natlona- len Werkmansbond alhier is te Nieuwer- brug een Herv. Mannenvereeniging „On derzoekt de Schriften" opgericht. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Nlcolaas, z. van J. C. Bui telaar en C. M. Bergshoef Clazina, d. van S. van Randeraad en G. Verboom Willemina, d. van G. v. d. Laan en J. van Eijk. Getrouwd: E. v. d. Wolf 21 j. en H. Beije- man 20 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. van Wijk, z. b. van Nieuwpoort J. Graafland, dienstbode van Alphen a. da Rijn M. C. Muste en gezin, monteur van Zwamerdam A. M. Ranke, hulp in de hulshouding van Naar- den C. Th. M Moons, dienstbode van Vleuten A. IJff. z. b. van Hpendam Vertrokken: M. J Slappendel, z. b. naar Bloemendaal L. A. P Stoppelenburg, z. b. en A. Zaal z. b. naar Nieuwkoop H. C. Ooms, boekh. en M. C. Bergshoef z b naar Waddinxveen E. E. M. Ranke, kinder juffrouw naar Nijmegen J. M. v Burg steden, dienstbode naar Barneveld M. Ceton. z. b. naar Alphen a. d. Rijn A. C. Jüngellng, hulshoudster naar Alphen a. d. i Rijn. Burgerlijke Stand. Overleden: Gerritje Amersfoort, echtge noote van H. Calls 68 J. (overl. te Loos- duinen) Jan van den Berg, 69 j. (over leden te Lelden). Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. H. Anker, z. b. v. Stol wijk E. v. d. Wolf. boomkweeker, van Reeuwijk J. Bijman en gezin, koopman van Rietveld. Vertrokken: D. Glelen, dienstbode, n. Rietveld A. A. ten Dljke, kappersbe diende, n. Loosdrecht R. Schneider geb. Krejclk, z.b. n. Den Haag W Kasius, dienstbode naar Waarder W. de Bruin, dienstbode n. Woerden. Een oude gewoonte verdwijnt! Tot nu toe was het noodlg dat de ge boorteaangifte van een kind ter secreta rie geschiedde door den vader met twee getuigen. Telkens weer zag men dan ook een gezelschap van drie personen de stoep van het gemeentehuis bestijgen en dan wist men al hoe laat het was! Nu is dat afgeloopen; met ingang van 1 Januari a.s. mag de vader dat serieuze werkje alleen gaan verrichten! BOSKOOP. Verharding van den Reyerskoopersweg. Waar in deze gemeente, aldus B. en W. van een vermindering der werkloosheid geen sprake is, en deze ln de naaste toe komst ook niet in beteekenende mate is te verwachten, hebben wij nu de plannen tot verbreeding van de Zuidkade als object van werkverschaffing wegens de groote kapitaalsuitgave, althans voor de naaste toekomst niet tot uitvoering zullen komen uitgezien naar een nieuw geschikt ob ject. Wij meenen dit gevonden te hebben in de verharding yan den Reyerskoop- schenweg vanaf het kantoor van de Fa. P. van Nes Azn. tot de brug toegang gevende tot den Zwa/ieweg over een lengte van 750 Meter met het aanbrengen van een grinttrottolr. De wegbreedte zal ongeveer 5.50 Meter worden met daarnaast een trottoir van pl.m. 2 meter. De weg zal eerst worden ontgraven en geëgaliseerd, daarna verhard met puin, afgewalst met hoog- ovenslakkenzand afgestrooid met fijn grint en ten slotte twee maal geteerd. B. en W. hebben er naar gestreefd de materiaalkosten zoo laag mogelijk te hou den. opdat een zoo groot mogelijk aantal werkloozen (naar schatting plm. 10 man gedurende ruim 3 maanden uit ter be schikking staande middelen werk kan worden verschaft. Zy meenen hier in ge slaagd te zyn, aangezien naar raming de materiaalkosten f. 4395.en de werkloo- nen f. 2797.50 zullen bedragen, welke ver houding, aangezien het feit dat uiteraard voor een wegverharding veel materiaal dient te worden aangeschaft, niet ongun stig genoemd mag worden. Door B. en W. is voor bovenstaande plannen onder de gebruikeiyke voorwaarden, bereids de goedkeuring van den Minister van Soc. Zaken verkregen B. en W. stellen den Raad voor te besluiten tot verharding van den Reyerskoopschenweg. Zondagdienst doktoren. Eersten Kerstdag, dr. A. S. Kater, telef. 38; tweeden Kerstdag, dr. J. Hamburger, telef. 136. Diefstal van een personenauto. Door de politie werd aan den Hoogen- veenschen weg een personenauto aange troffen, die volgens verklaring van om wonenden daar reeds geruimen tyd onbe heerd had gestaan. Uit een door de politie ingesteld onder zoek is gebleken, dat de auto. het eigen dom was van den heer C. te Schiedam en te Rotterdam was gestolen Van de daders, die benzine gebrek kre gen, geen spoor. De Boskoopsche Middenstandsvereeniging. In de jaarvergadering van de Boskoop sche Middenstandsvereeniging werden de notulen goedgekeurd, waarna de voorzit ter mededeelde dat een commissie is ge vormd om de electriciteits-tarieven te be- studeeren. Nadat door den secretaris, den heer D. Jongejan, verslag was uitgebracht van de te Den Haag gehouden districts vergadering werd in de plaats van den heer Vos, die zich niet herkiesbaar stelde, tot voorzitter benoemd de heer Jongejan, terwijl het bestuur met den heer J. van Bergen werd aangevuld. Enkele vragen over de winkelweek zullen later door de desbetreffende commissie worden beant woord. Op voorstel van het oudste lid werd de heer Vos vervolgens tot eere-lid benoemd. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. BevaUen: A. Harkes geb. Harkes z. H. C. den Hooglander geb. Den Ouden d. Gehuwd: J. W. Tase 27 j. en A. B. Over- beeke 27 J. Overleden: M. P. de Jong geh. met J. A. Verbey 53 j. Jac. Bol geh. met J. Buis 63 J. Uitvoering „Hou Vast". De Chr. Gymnastiekver. „Hou Vast" gaf ln het gymnatieklokaal der Chr. school een goed geslaagde uitvoering onder lei ding van den heer J. J. J. Vos alhier. De opkomst was goed. De voorzitter de heer M. Jansen opende, na de opmarsch met een openingswoord en riep allen, inzon derheid burgemeester Warnaar, weth. D. de Bruyn, de oud-directeur de heer De Jong van Alphen aan den Rijn en de oud- voorzitter de heer D. Hoogendoorn, een harteiyk welkom toe. Hierop gaf „Hou Vast" duideiyk blijk, dat door gestadige oefening heel wat kan worden gepresteerd De voorzitter bracht een woord van dank *ot den leider en de leden voor het ge- bodene De collecte voor het Jubileumfonds van de N.C.R.V. heeft opgebracht voor wat het Dorp betreft, de som van f 116.90. Aan het Bureau voor Arbeidsbemid deling staan 183 personen als werkloos in geschreven, waarvan 70 steuntrekkend. De collecte door de leden van het Crisis-Comité heeft opgebracht de som van f. 105.33, benevens één bon voor Krui denierswaren en twee bonnen k f. 1.50 en één i f.2 voor manufacturen. 122 der gemeentewet. De zekerheid ti KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Overleden: Willem Schellingerhout 82 j. Cornells Noorlander 72 J. De collecte, gehouden voor de gebrui keiyke kerstfeestviering ln de Ned. Herv. kerk, bracht ruim f. 260 op. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De Kerstgave voor Werkloozen Subsidie verleening. De raad kwam in openbare vergadering byeen. Alle leden aanwezig. Voorzitter, burgemeester K. Brug. Deze opende met gebed Onder de Ingekomen stukken was een Ministerieel schrijven houdende mededee- llng, dat met de werkverschaffing op de gestelde voorwaarden mag worden door gegaan tot 31 Maart 1935. Hierin ligt dus, aldus de voorzitter, opgesloten, dat de ge vraagde verhooging van het uurloon niet goedgevonden wordt. Nog was Ingekomen een schrijven waarin ten behoeve van de werkloozen oude kaas verkrijgbaar wordt gesteld voor f. 0.10 per K,G, B en W. stel den in verband met dit schrijven voor 200 K G. aan te vragen en deze gratis aan de daarvoor in aanmerking komende perso nen te verstrekken. Conform besloten. Van Ged. Staten was Ingekomen een goedkeuring van de bouwverordening, tevens echter met het verzoek, zulks naar aanleiding van een door den inspecteur der Volksgezondheid gemaakte opmerking, alsnog een kleine wyzlging aan te brengen. Met dit verzoek ging de raad accoord. Van Ged. Staten was voorts ingekomen goed keuring van de begrooting voor 1935. In een volgend schrijven van Ged. Sta ten werd de raad ultgenoodigd geenerlel uitgaven te doen. alvorens was nagegaan of op de begrooting wel de benoodlgde gel den waren uitgetrokken. Nopens den ver koop van grond aan A. v. Muyen, waartoe in een vorige raadszitting was besloten, was bericht van goedkeuring Ingekomen. Het laatste ingekomen stuk was een schrijven van Ged. Staten omtrent de presentiegelden van de raadsleden en de jaarwedden van de wethouders. B. en W. stelden den raad voor de presentiegelden ongewijzigd te laten. Ten opzichte van de wedden van de wethouders merkte de voorzitter op dat de werkzaamheden door het grondbedryf enz. zeer zyn toegenomen, waarom hy voorstelde de vragen de ge meente te dezen opzichte in de 6e klasse te plaatsen. De raad ging hiermee accoord. Kerstgave werkloozen. De voorzitter deed mededeellng van den bekenden brief van den Minister van Sociale Zaken Of schoon eigeniyk vallende buiten de be moeiingen van den raad deelde de voorz. mede, dat by het pl. Crisis-comité ruim 60 aanvragen waren binnengekomen voor het kerstmaal, dat vanwege het crisis-comité zal worden verstrekt. De punten betreffende verhuring van gemeente-localiteiten en gemeente-wonin gen werden vastgesteld. Voor de verpach ting van het vischwater was een adver tentie geplaatst, waarop verschillende aan biedingen o.a van een hengelaarsvereeni- glng waren binnengekomen. Alvorens een beslissing te nemen oordeelde de voorzitter het gewenscht eerst inlichtingen in te winnen, waartoe besloten werd. B. en W. stelden voor het ophalen van asch en vuilnis weder onderhandsch te verpachten aan den tegenwoordlgen pach ter. Goedgekeurd. Verzoek om subsidie van de Ver. tot ver zorging van T.B.C. hjders. Na toelichting door den voorzitter werd besloten voor de helft in de kosten van 2 kinderen bij te dragen. Ook werd besloten voor 1/3 bij te dragen in de kosten van vervoer van een leerling, die op medisch advies te Leiden buitengewoon L. O. geniet. De heer de Graaf vestigde de aandacht op de onvoldoende verlichting van het nieuwe gedeelte van den Hoogmadesche weg. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak ook zyn aandacht heeft. Een goede oplossing ls nog niet zoo gemakkeiyk, om dat niet overal een leiding ligt. De voorzitter bracht den raadsleden dank voor de verleende medewerking en wenschte den leden en hun gezinnen een goed uiteinde. By het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling staan deze week ingeschreven 75 werkloozen. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De salarissen - Schoolopheffing De begrooting 1935. aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten te bepalen, dat gemeentepersoneel, dat lid is van den B.V.L. en dat gevolg zou ge ven aan een eventueelen oproep der re geering om vrywlllig onder de wapenen te komen, geacht zal worden zyn ambtelijke werkzaamheden op wettelyke grond te verzuimen. In tegenstelling met het voorstel van Ged. Staten f. 160 per Jaar) besluit de Raad unaniem Ged. Staten voor te stel len de wedden der wethouders te hand haven op f. 120 per jaar. Met algemeene stemmen wordt besloten Ged. Staten te verzoeken het presentiegeld voor de leden van den Raad op f. 1.50 per lid per bygewoonde zitting te betalen Op verzoek van Ged. Staten wordt in verband met de inning der bruggelden vastgesteld een verordening Ingevolge art. De voorzitter doet mededeellnj van de Ingekomen stukken, o.a.: een schrijven van B. en W. van Aalsmeer, waarby medege deeld wordt dat het door de gemeente Leimuiden ingerichte woonwagenpark od grondgebied der gemeente Aalsmter ligt Besloten wordt het bord met «e ver melding „Staanplaats voor woonwagens gemeente Leimuiden" zoo spoedig moge- lljk te doen verwyderen. Een schrijven van Z. E. den Minister van Sociale Zaken Inzake de bekende Kersttoeslag. Besloten werd uit blliykheldsredecen.om aan alle ondersteunden ingevolge de Ar menwet ook een Kersttoeslag toe te ken nen van 35°/o. Voorstel tot vaststelling der vergoedin gen aan de Byz. Schoolbesturen. Het bedrag per leerling is bepaald od f. 10.21. De R.K. School heeft recht od 200 maal f. 10.21 f.2042.—. Het heeft reeds aan voorschot genoten f. 2200. Zoo. dat terugbetaald moet worden f. 158. De School met den Bybel heeft recht op 108 maal f. 10.21 f. 1102.68. Deze heeft aan voorschot ontvangen f. 500 en aan school geld geïnd f. 250.25. Het schoolbestuur moet dus nog ontvangen f. 352.43. De vergoeding voor de R.K. School wordt vastgesteld op f. 200, aan voorschotten genoten f. 160, zoodat nog uitbetaald moet worden f. 40. Goedgekeurd. Voorstel opheffing der O.L. School met ingang van 1 April 1935. Geiyk gemeld goedgekeurd. De heer Heenk stemde tegen. De voorzitter deelde mede dat de Raad van Rynzaterwoude reeds besloten heeft om met Leimuiden een gem. regeling aan te gaan omtrent de toelating van leer lingen uit Leimuiden tot de O. L .School te Rynzaterwoude. De Raad keurt deze gemeenschappehjke regeling goed. De voorzitter deelt mede dat de moge- ïykheid ook nog bestaat om enkele kin deren te plaatsen op de school aan den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer. Voor eenlge kinderen die te Bllderdam wonen, zal het misschien aanbeveling ver dienen een regeling met de gemeente Nieuwveen te treffen. B. en W. zullen po gingen doen om met de gemeente Nieuw veen een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. De Raad besluit dan op voorstel van B, en W. tot het verleenen van eervol ont slag aan den heer C. P. van den Broek, als hoofd der O. L School, aan Mej. A. Turkenburg, als onderwyzeres ln de nut tige handwerken en aan den heer A. Heuzen als schoonhouder der O. L. School, alles met ingang van 1 April 1935. Aan de orde komt dan de behandeling van de gemeentebegrootlng dienst 1935. De Commissie bestaande uit de heeren P. Rietdijk, W. Koot en J. J. Hoogervorst heeft deze nauwkeurig onderzocht. Uit het ingekomen rapport blijkt lat het de Commissie tot vreugde stemt. Na uitvoerige discussie wordt deze va»t- gesteld op: Gewone dienst: inkomsten f. 33454.77, uitgaven f. 33454.77. Kapitaaldienst: Inkomsten f. 694, uitga ven f. 694. Na rondvraag volgde sluiting. NIEUWKOOP. Vcrkooping. By de ten overstaan van den notaris H. B. J. v. d. Kreke, ln Hotel van mej. wed. Th. J. v. d. Bosch gehouden verkooping werd het huis ln 2 gedeelten bewoond No. 220 en 221 in bod staande op f. 4000, afge- mijnd op f. 500, door A. Vis Jr. makelaar, en eenige arbeiderswoningen in het Zuid einde No. 121125 ln bod staande op f 200 afgemynd op f 600, eveneens door den makelaar A. Vis Jr. q.q. NIEUWVEEN. Bijeenkomst „Volksonderwijs". De Ver .Volksonderwys" afd. Nieuwveen hield een gezellige byeenkomst in café Schxeuder. De voorzitter de heer W. Pan man opende, waarna hy het woord gaf aan den heer W. van Diesen. die sprak over „In Donkere tyden niet versagen". Spr. bepaalde zich in hoofdzaak tot de moeliykheden, waarin het Openbaar Onderwijs verkeert, door de ingrypende bezuinigingen van de regeering. Met aan dacht werd de mooie rede gevolgd. De Voorzitter dankte den heer van Diesen. Na de pauze werd een aardig biyspel op gevoerd in 3 bedryven: „Millionair tegen wil en dank", dat zeer goed gespeeld werd. Na de opvoering bleef men nog gezellig byeen. Burgerlyke Stand. Geboren: Floris Antoon, zoon van G. Groenendyk en M. Verduyn. Gehuwd: W. F. Boerefyn en N. H. Koolstra Overleden: E. Verwey, 75 j. H. M. Mange 38 j. Overleden: H. J. Handgraaf, 78 Jaar, weduwe van J. J. Valkenet. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. de Wit. uit Bloemendaal - R. Luxen, uit Leeuwarderadeel. Bij den agent der Arbeidsbemidde ling staan 40 werkzoekenden ingeschreven NOORDEN. De Kerstcollecte voor de Zondag school in de Herv. Kerk heeft byna f. 20 opgebracht. De Meisjesvereen. „Tabitha" her dacht haar vyfde jaarfeest. Verslagen werden uitgebracht; het was een gezellige avond waarvoor veel belang stelling bestond. 2-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14