f DE WIJNKELDER CHAMPAGNE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 December 1934 STADSNIEUWS. PAUL MARCEL EPERNAY f 29.50 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds J. C. van Apeldoorn alhier heeft be dankt voor het beroep naar Bergschen- hoek. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Vanwege de Leidsche Knnstvereeniginf. Hedenmiddag ls ln de Lakenhal geopend een tentoonstelling van werken uit de col lectie der Kröller-Müller-Stlchtlng. De voorzitter der Leidsche Kunstveree- nlgtng. de heer mi. J. Slagter, hield daar bij de volgende rede: Wij zijn zoo gelukkig, door mevrouw Kröller-Miiller te Wassenaar ln staat te zijn gesteld, een aantal werken van den Leldschen meester Florls Verster voor en kele weken ln Leiden terug te mogen brengen. ZIJ maakten ook reeds deel uit van de groote tentoonstelling van zyn werken, na zijn dood op 21 Januari 1927 ln de Lakenhal gehouden ln het voorjaar van datzelfde jaar. Maar wij achtten het van voldoende belang om ze nogmaals te toonen. temeer, nu de wereldberoemde, superieure collectie der Kröller-Müller- stichtlng niet meer zoo gemakkelijk be reikbaar ls. Dat Verster een der grootste meesters der schilderkunst is geweest, daaraan zul len weinigen meer durven te twijfelen, maar toen mevr. Kröller-Muller deze wer ken verzamelde, was het inzicht van ve len, ook van hen. van wie men wegens de plaats, welke zij innamen, een Juister oordeel had kunnen verwachten, nog niet zoover gekomen, dat zij de beteekenis van dit werk zagen. Een bedroevenden en be- schamenden indruk heeft daarbij de stad Leiden zelve gemaakt. Hier leefde Verster, maar slechts weinigen wisten, welk een geest ln hun midden was. In de Jaren.dat ln dit museum een kerncollectie uit zijn werk tot stand had kunnen zijn gebracht, en dat waren al de 45 jaren, dat Verster hier werkte, ontbrak fh dit museum het begrip voor schilderkunst, dat men daar had mogen verwachten. En nu Verster ls heengegaan, ls het te laat om met de be schikbare middelen deze fout te herstel- stellen. Niemand betreurt dat dieper dan de tegenwoordige directeur van het mu se]*!. die steeds tot die weinige Leidsche bïfvonderaars van Verster heeft behoord. Had het aan hem gelegen, wij hadden hier een verzameling kunnen hebben, die Verster en Leiden waardig was. Ook de huidige commissie, welke het museum be heert. ziet met weemoed ik weet het hoe matig Verster hier is vertegenwoor digd. Wat er is, is nog door anderen ge schonken. Wij hebben hier veel goed te maken aan Verster! Moge deze tentoon stelling daartoe iets bijdragen en moge zü particulieren opwekken om het mogelijk te maken, dat Verster in zijn eigen stad een hem waardige plaats ln het museum inneemt. Dat wij thans ook eenige werken van Breitner toonen, is niet toevallig. Zij wa ren tijdgenooten en vrienden. Breitner was vier jaren ouder dan Verster en stierf ook vier jaren eerder. Bremmer getuigt van Vester, dat deze van al zijn tijdge nooten bovenal Breitner vereerde, van wien hij nog korten tijd les heeft gehad. Die vereering werd nooit navolging; reeds vroeg toonde Verster zijn zelfstandigheid. Beider wegen liepen uiteen en Breitner werd bovenal de grandioze schepper van het stadsgezicht, dat hij zag. zooals nie mand vóór hem het had gezien. Toch ls er veel, dat beiden verbindt; de volstrekte onbekommerdheid om den publieken bij val. de rijke bron van ontroering, de harts tocht tot schilderen, de meesterhand, die het penseel voerde. En ten slotte waren het belde coloristen, gelijk men ook ln de rijke 17e eeuw slechts sporadisch aantreft. De imposante tentoonstelling, die de ge meente Amsterdam in 1933 van Brcitner's werk aanrichtte en de reeds genoemde Leidsche Verster-tentoonstelling van 1927 hebben dat overtuigend bewezen. Schil ders van hun formaat zijn ln alle tijden zeldzaam geweest, n'en déplaise de kunst geleerden. die ons in de belangrijkheid van zoovelen willen doen gelooven. Hierna bracht spr. dank aan mevT. Kröller-Müller voor het beschikbaar stel len van dit deel harer collectie en aan de commissie en de directie van de Lakenhal voor de gastvrijheid ln de zalen van het museum. o ORDE VAN JONGE TEMPELIEREN. Eeerste propaganda-avond. Voor een tot ln alle hoeken gevulde Tempelierenhuis aan de Hoogl. Kerkkoor- steeg No. 7 hield de Leidsche Loge der Orde van Jonge Tempelleren haar eerste propaganda-avond. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer G. Pauw en sprak zijn vreugde uit over de groote op komst, waarna hij in 't kort het doel en de werkwijze der O. V. J. T. uiteenzette. Een tableau, voorstellende de drank ellende en een tooneelstukje getiteld; „Vader s Kerstfeest" werden, gezien de jeugdige krachten keurig voor het voet licht gebracnt. Bij verhindering van den aangekondigde sprekers, hield onze stad genoot de heer H. Zunderman Jr. een korte maar geestdriftige toespraak tot de talrijke jongeren waarin hij allen aan spoorde plaats te nemen, in de rijen der drankbestrijders, opdat eenmaal het doel bereikt zal worden: n.l. een drankvrije samenleving. Na de pauze droeg een der meisjesleden op verdienstelijke wijze eenige verzen voor waarna tot besluit een tombola zonder nieten waarin vele door de leden ver vaardigde prijzen voorkwamen, velen met een blij gezicht deed huiswaarts keeren. o JONGEN UIT HET RAAM GEVALLEN. Gistermiddag te kwart voor vijf ls op den Hoogen Morschweg de 5-j. C. v. d. V. uit het raam van de ouderlijke woning op de 1ste verdieping gevallen van 'n hoogte van 4 meter. De jongen kreeg een her senschudding, een ernstige hoofdwonde en een snijwonde aan de rechterpols. Door den E. H. D. is hij naar het Ac. Zieken huis gebracht. De ouders van den jongen waren in de kamer toen 't ongeluk ge beurde. In een onbewaakt oogenblik is hij op de vensterbank geklommen met bovengenoemd noodlottig gevolg. RECLAME- 8581 Buitengewone aanbieding alleen gedurende de maand December p. kist van 15 fles per fles f 2.50 Prinsessekade 5 - Tel. 3538 P.T.T. DIENSTUITVOERING TIJDENS DE KERSTDAGEN. De eerste Kerstdag. Dinsdag 25 Dec., wordt geheel gelijkgesteld met een Zondag Op den tweeden Kerstdag, Woensdag 26 Dec., zullen worden uitgevoerd 1 briefpost bestelling. waarin ook de aangeteekende stukken worden opgenomen, en 1 pakket- postbestelling. Het kantoor te Leiden en het bijkantoor te Oegstgeest zullen worden opengesteld als op Zondag; de gelegenheid tot afhaling van de correspondentie zal op dien dag echter niet worden gegeven, in verband met de uitvoering van een be stelling. De hulpkantoren en poststations op het platteland zullen voor den P.T. en T. dienst zijn opengesteld van 89 uur wat den postdienst betreft, alleen voor zegel verkoop, de verzending van expresse- en aangeteekende expresse stukken en tele grafische postwissels. De Postagentschappen zijn slechts ge opend voor den verkoop van frankeerze gels en andere postwaarden, voor zoover de zaak van den postagent voor het pu bliek open is. o DE ARBEIDSBEURS. Op den 20sten December 1934 waren 4239 (v. J. 3541) werkzoekenden inge schreven. ONTSPANNINGSAVOND C.G.W. AFD. VOETBAL. Gisteravond hield C.G.W., afd. voetbal, voor haar leden en genoodigden een ont spanningsavond in „Nathanaêl", dat tot in de uiterste hoeken bezet was. De heer v. d. Reyden namens het comité, de heeren Hendriks en Robbers namens den Chr. Be sturenbond en het bestuur van het Chr. Harmonie Corps waren aanwezig. De voorz. Zeljlstra opende met te laten zin gen „Uren. dagen, maanden, jaren" en ging daarna voor in gebed. Spr. heette al len hartelijk welkom en memoreerde het tweejarig bestaan van het comité. Tevens dankte hij allen, die hadden medegewerkt om deze avond mogelijk te maken. Hierna kreeg de secr., Crama. het woord die een terugblik wierp in het afgeloopen jaar en dank bracht aan den heer Barendse, die C.G.W. een eigen gemaakte medaillekast aanbood. Hierna overhandigde het lid v. d. Velden namens alle leden het bestuur een grooten wisselbeker om te verspelen tusschen C.G.W. I en een nader te bepalen tegenpartij. De heer G. Zitman, als voorzitter der Tooneelclub U.V.K. zeide dat dit gezel schap graag speelt voor C.G.W., omdat het daar altijd waardeering vindt voor zijn prestatie. Vervolgens gaf het duo-de Wit 3 prachtige accordeonnummers ten beste, welke met daverend applaus beloond wer den. Ook de drie blijspelen, welke U. V. K. opvoerde, hadden daverend applaus in ontvangst te nemen. De heer Crama bood in de pauze aan de dames van U. V. K. en mej. Groenlo een doos bonbons aan en aan den heer de Wit een doos sigaretten uit dank voor hun geheel belangloos ver leende medewerking. Bovendien werd een gratis-verloting gehouden Precies om middernacht sloot de heer G Zitman deze geslaagde ontspanningsavond met dank gebed en ging ieder voldaan huiswaarts. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Firma van Ewijk en Zoon, Breestraat 73, Leiden. Behangerij en stoffeerderij. Nieuwe Eigenaar: Wed. W. A. van Ewijk—Spoor, Leiden. Volmacht verleend aan: D. M. van Ewijk, Lelden. 't Wijnhuis W.E.Z., de Kempenaerstr. 39 Oegstgeest. Wijnhandel. Wijziging han delsnaam ln: Eerste Oegstgeester Wijnhan del ,,'t Wijnhuis". Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: verkoop van sterke dranken. J. A. Dieben. Noordetnde 29, Lelden. Rund-, kalfs- en varkensslagerij. Wijziging uitgeoefend bedrijf ln: rund-, varkens- kalfslagerijfijne vleeschwaren en handel in vee en vleesch ln den meest uitgebrei- den zin. o In navolging van de Duitsche en En- gelsche Spoorwegen is in de wachtkamer 2de klasse op het Station alhier door de Ned. Spoorwegen een hooge fraaie kerst boom geplaatst. De kerstboom die met mooie kerstboomversierselen is behangen zal gedurende de kerstdagen geheel elec- trlsch verlicht worden, hetgeen een aardig effect in de wachtkamer en op het perron zal geven. Met Ingang van 6 Januari a.s. wordt de Seinhuiswachter der Nederlandsche Spoorwegen de heer N. van Nes overge plaatst van Noordwij kerhout naar het sta tion alhier. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn.. ls verhinderd morgen spreekuur te houden. NOORDWIJKERHOUT. Besluit vernietigd. Ged. Staten hebben besloten, wegens strijd met de inrichting van den polder te vernietigen het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Grooten Zllkerpolder tot verlaging der Jaarwedde van den machinist van het watergemaal van dien polder. De opheffing van het station. In verband met de opheffing van het station alhier dat het 8 Januari een halte zal worden, worden Ingaande dien datum zes blok- en setnhulswachters en twee arbeider-rangeerders naar verschillende standplaatsen overgeplaatst. Ook de sta tionschef. de heer Meier, zal door de op heffing van het station overgeplaatst worden. Het Bestuur van den R.K. Volksbond heeft in samenwerking met de besturen der vakafdeelingen besloten aan de werk- looze hoofden van gezinnen en aan allen daarmee gelijk staanden een extra Kerst- gave te verstrekken ln den vorm van een hoeveelheid vleesch. Ook van gemeente wege zullen de werkloozen een extra Kerstgave ontvangen. OEGSTGEEST. Een Vrije Universiteltsavond. Uitgaande van de Ring Lelden en Om streken is ln de Geref. Kerk een V.U.- avond gehouden waarvoor groote belang stelling bestond. Met het zingen van ps. 111 2 en 6 en het voorlezen van ps. 115 werd Ingezet. De voorzitter van den Ring Lelden, dr. Th. Ruys uit Llsse ging voor in gebed en sprak hij een inleidend woord. Hij dankte voor de groote medewerking voor dezen avond, in t bijzonder dr. K. Dijk te 'sGravenhage en dr. A. A. L. Rut gers. oud-Gouverneur van Suriname, lid van de Tweede Kamer, als ook de heer A. Smlnk met zijn zangkoor. Hierna zong het koor eenige liederen en trad als spreker op dr. K. Dijk, over ..De Vrije Universiteit en ons volk". Spr. merkte op, dat de V.U. door de groote liefde en toewijding; onder de kleine luyden een bijzondere plaats inneemt. Hij schetste de historie van de Hooge School welke door het geheele volk van Gerefor meerden met groote offervaardigheid en vertrouwen is tot stand gekomen, en wees tenslotte op het groote vertrouwen en de liefde tot Jezus Christus. Met het Instand houden en hooghouden van dat schoone beginsel zal het eerst mogelijk zijn om de Vrije Universiteit te behouden en te bren gen op het peil waarop het kan komen. Nadat eenige liederen waren gezongen sprak dr. A. A L. Rutgers over: „Het on voltooide huis". De Vrije Uhiversiteit te Amsterdam moet nog worden afgewerkt. Ds Thomas uft Belden sprak het slot woord. - o RIJNSBURG. Vereeniging voor Bloembollencultuur. De afd. Rijnsburg van bovengenoemde vereeniging vergaderde onder voorzitter schap van den heer S. Schoneveld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het bestuurslid, de heer W. v. d. Eijkel Johz., waarin deze mededeelde, om gezondheidsredenen te be danken als lid van het bestuur en der vereeniging. De voorzitter wijdde eenige hartelijke woorden van waardeering aan den heer v. d. Eijkel en dankte hem voor alles, wat hij in het belang der vereeniging heeft ver richt. Vervolgens kwam ter tafel de be schrijvingsbrief voor de as. Algemeene Vergadering te Haarlem. Als candidaten voor het hoofdbestuur werden voorgesteld de heeren J. Roes te Heemstede en J. Bakker te Enkhulzen. De heer N. Zandbergen Wz. verzette zich tegen deze laatste candldatuur en stelde voor den heer Jac. Boon te Bovenkarspel. Hij achtte in dezen persoon de belangen der kwee kers beter behartigd. Bij stemming beslist de vergadering ten gunste van den heer Boon. De verschillende artikelen der beschrij vingsbrief werden door den voorzitter breedvoerig toegelicht o.a. het vervallen van minder gewenschte toevoegingen op de koopbriefjes. De vergadering ging met deze wijzigingen accoord. Bij de rondvraag vestigde de heer N. Zandbergen Wz. de aandacht op het wen- schelijke van een z.g. zwarte lijst en de heer J. Ploeg op de plaatsing van borden in het veilingslokaal. Deze wenschen zullen ter kennis van het hoofdbestuur worden gebracht. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren J. Zandbergen Wz. en Jac. v. d. Eijkel Wz. SASSENHEIM. Bond van R.K. Bloemistarbeiders. Gisteravond hield St. Deus Dedit in het K.SA.-gebouw haar jaarvergadering. De heer A. Elfring opende de vergade ring met een woord van welkom en wees er op dat we nog steeds in de crisis zitten en de toestand er nog minder rooskleurig uit ziet dan vorig jaar. De notulen werden hierna onveranderd vastgesteld. Na af- Het Leger des Heils heeft op ver schillende plaatsen ln onze stad wederom de gebruikelijke kerstpotten opgesteld ten einde uit de opbrengst van deze collecte aan zooveel mogelijk behoeftigen een vroo- lijk Kerstfeest te bereiden. Men denke ln deze dagen eens aan den minder bedeel den stadgenoot. Gistermiddag te 4'uur ls ln zijn wo ning Groenesteeg 12 de 74-J. alleen wo nende man J. B ziek op zijn bed aange troffen. De E.H.D. constateerde dat hij enkele ribben had gebroken. Waarschijn lijk ls dit gebeurd op den rand van de bedstede toen hij er in wilde klimmen. doening der Ingekomen stukken, werd door de secretaris het jaarverslag uitgebracht, d«t ook in mineur was gestemd. Het leden tal liep met 21 achteruit en bedraagt nu 200 Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat de ontvang- ste waren f. 18.578 11, de uitg. f. 18.355.88, zoodat er een batig saldo ls van f. 222.23. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f 190.45 en aan de werkloozenkas f. 11921.60. Tot controlecommissie werden benoemd de heeren W. v. d. Voort en B. Huyts. De be grooting werd hierna vastgesteld. BU de bestuursverkiezing werd de voor zitter de heer Elfring herkozen, alsmede de heeren M. Beijk, G. Langeveld, A. Knegt en G. v. Dijk. Tot afgevaardigde voor den Bondsraad werd benoemd de heer H. Braun en tot secundi de heeren J. Zwaan en P. Kors. Muziekuitvoering „Crescendo". Gisteravond gaf het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" ln de Geref. Kerk een concert onder leiding van den heer W. J. Smolders uit Lelden. De muziekstukken, welke men van den Directeur en het muziekcorps te Alphen a .d. Rijn ontvangen had, werden o.a. ten gehoore gebracht en het bleek, dat men met deze cadeaux geen vergissing had be gaan, daar belde nummers, n.l. „Der Fel- senmühle, Ouverture van C. G. Relssiger en „Martha Ouverture" van F. van Flotow op onberispelijke wijze ten gehoore ge bracht werden. In de pauze speelde mej. Zandbergen eenige nummers op het kerkorgel. De Eerevoorzitter, de heer W. Warnaar sloot met een waardeerend woord voor het corps en dankgebed. VALKENBURG. Ouderavond Chr. School. Aan de Chr. School werd een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer D. de Vries Sr. Het zingen ps. 105 5 en ging voor ln gebed. Gelezen werd ps. 104 1-24. Ver volgens sprak de heer P. Schaeffer, tijdelijk hoofd, die als onderwerp behandelde: „De Bijbel op de school". Helder en duidelijk schetste hij de beteekenis der Heilige schrift, hoe wij, die wel en niet moeten toepassen. De heer Bldm las de mooie, teere schets voor: „De Vader" van Augusta de Wit. Na een gedachtenwlssellng met de ouders, sprak de heer Joh. v. d. Zwart over „Kijkjes in eén oude school". Met duide lijke voorbeelden gaf hy een beeld van de school van 2 a 300 jaar geleden. Tot slot las juffr. Elsenaar het verhaal van: „Baas Ganzendonck". De heer B. Imthorn sprak een slotwoord, waarin hy allen dankte voor de opkomst en medewerking. In het by- zonder bracht hy lof aan God voor het groote voorrecht dat wy ln het Chr. On- derwys bezitten. Hierna volgde sluiting door het hoofd der school. Aan den heer M. Blom, ls met ingang van 1 Jan. eervol ontslag verleend als on- derwyzer aan de Ohr. School, wegens op wachtgeld stelling. De wlntercollecte voor de Diaconie heeft opgebracht f. 78.72'/i. WARMOND. Het Ontspanningslokaal voor werkloozen. Onder zeer groote belangstelling van ae werkloozen, hebben B. en W. het ontspan ningslokaal geopend. In een der raadsver gaderingen was besloten voor dit doelein de het voormalige gemeentehuis beschik baar te stellen, terwyi tevens een subsi die werd verleend van f. 300. Het Is my een groote voldoening al dus zelde de Burgemeester dat de Raad wederom het voormalige gemeentehuls huis heeft beschikbaar gesteld als ont spanningslokaal en gaarne breng lk een woord van hulde aan de besturen van de diverse organisaties. Ik vertrouw aldus spreker, dat-gij allen dit lofwaardig stre ven van uw besturen zult weten te waar- deeren en dat door u eensgezind achter uw leidslieden te scharen, alles een regel matig verloop zal hebben. Mochten er ele menten zyn wien het te doen is de orde te verstoren schaart u dan aan de zyde van het bestuur, opdat deze personen ver- wijderd kunnen worden. Een harteiyk ap plaus beloonde deze welgemeene woorden. De heer Derriks, mede sprekende na mens de besturen van de andere organisa ties, bracht den Raad en B. en W. dank voor de verleende medewerking, welke de werkloozen zeer zeker op prys zullen we ten te stellen. Hy twyfelde niet of allen zullen medewerken om het vertrouwen dat beide Colleges ln de werkloozen heb ben gesteld niet beschaamd te maken. Hiermede was het offlcieele gedeelte ge ëindigd. Paard op hol. Gistermiddag omstreeks half vier ge raakte het paard van den heer J. Juffer mans op hol, om dat het schrok van de juist passeerende autobus. Door tegenwoor dlgheid van geest van den heer M., die het hollende paard tot stilstand wist te brengen, werden persoonhjke ongelukken voorkomen. WASSENAAR. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Proces-verbaal ls opgemaakt tegen den 45-Jaiigen sigarenhandelaar Z. alhier, die verdacht wordt van het onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde en het in het open baar aankondigen dat hy de geneeskunde uitoefent. Verkeersongeval. Bij de kruising van de Zuyien van Nye- veltstraatZyiaan reed een personenauto bestuurd door B. alhier tegen een verkeers- paal. De schok was zóó hevig, dat de auto ge- deelteiyk omsloeg en aan de voorzyde ge heel werd vernield. De inzittenden bekwa men geen letsel. HEDEN Marekerk: Kerstconcert „Sursum Corda". 8 uur nam. Remonstrantsche Kerk: Kerkeoncert l'/i uur. nam. stadszaal: NSB. Spr 4e beer Geel kerken. 8 uur nam. Zaterdag. Hooglandse he Kerkkoorsteeg 7; Postdul- vententoonsteliing 8—Wit uur nam. Hooglandsche Kerkkoorsteeg 7; Postdul- tentoonstelling 10 uur w. tot 6>/s uur na. Stadsgehoorzaal: Openbare les Muziek- sch90l der My. voor Toonkunet, 2 uur en 8 uur nam- Stadsgehoorzaal; Kerstvergadering der 8D.AJ. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Frasqulta". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 6 uur. Trianon Theater. Breestraat. uur nan. „Roman Scandals". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De heerscheres van Atlantis". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8u.njn, „Drie toffe jongens". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8>/i u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2l/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenstder apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 December a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Ryn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 6971 'okoiiVascH wfitVuTcTT^ ZEVENHOVEN. De vacature gemeente-ontvanger. Voor de betrekking van gemeente-ont vanger, vacant gekomen door 't overlijden van den heer J. Slingerland, hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. De overzet veer aan de Kromme- Mydrecht van de wed. C. Vlak ls opge heven. De Kerstcollecte der Zondagsschool langs de hulzen heeft f. 80 opgebracht. ZOETERWOUDE. Adres R.K. Volksbond. Door het bestuur van den R.K. Volks bond alhier is bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om, evenals het vorig Jaar, ook dit jaar wederom een Kerstgave aan de werkloozen en de werklooze kas- trekkers te verleenen, alsmede om een regeling in het leven te roepen betreffende de betaling van gelden voor dokters fondsen. Crisis-comité. Vanwege het plaatselijk Crisis-comité werden aan een 50-tal gezinnen rijst, boo- nen en erwten, in totaal 300 K.G. uitge reikt. Tevens is dezer dagen een ruime uit- deeling gehouden van kleedingstukken en schoeisel, terwUl aan de steuntrekkende werkloozen bonnen voor goederen in na- tura werden verstrekt tot een totaal be drag van ongeveer f. 120. R.K. Kiesvereeniging. In de vergadering van de R.K. Ktover- eeniging ln het Dorp alhier werd besloten voor de a.s. Statenverkiezingen candlaaa» te stellen, de heeren Bolsius en Bader, bei den aftredend en den heer M. P. van der Weijden, Tweede Kamerlid. H Als bestuurslid werd herkozen de heer van der Poel, terwijl de bestaande vaca tures werden aangevuld door benoeming van de heeren Piet Overdevest en ineu van Gent. B. en W. alhier hebben besloten aan degenen, die te werk gesteld worden du de gemeenteiyke werkverschaffing ee i toeslag te verleenen van 10 pet. van ne dagloon. Door den landbouwer v. L. by de politie aangifte gedaan van van een kaas van 20 pond, welke vermoe delijk door openschuiving van een ra» i uit den kelder is ontvreemd. Een gedee van den kaas ls later door de politiei opts spoord, doch den dader van den dier alhoewel bekend, heeft zy nog me I pakken. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6