THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 21 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. Xerrykt dm maaltijd m verhoogt de feeststemming met de overJuerlyke 91tagqis Ossenstaart-soep Nederlandsch product BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlana Teuntje, d. van Arle j, Versendaal en Hendrlka van Zanten. De langs de hulzen gehouden collecte tm bate der Kerstfeestviering met de kin deren der Zondagsschool heeft ongeveer (.160 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. De bestuurder van een met manden Hoemen beladen vrachtauto wilde te Nleuwvennep een met stroo beladen auto roorbUrlJden. doch kon daarbij vermoe delijk doordat de wielen rilpten het [tuur niet meester blijven, met het gevolg dat belde wagens in elkaar reden en zwaar werden beschadigd. De bloemenauto was bovendien zoover in den grasberm terecht gekomen, dat de manden in het water rol den, waardoor een partij bloemen verloren ging Belde chauffeurs waren er vrijwel ronder letsel afgekomen. Jaarvergadering Meisjesvereeniging. De Hervormde Meisjesvereeniging te Vijfhulzen hield in het gebouw „Ebenhaë- rer" haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord bracht de heer Brörens een woord van dank tot deae vereeniging, voor de liefde, toewijding en IJver, waarmede zij ook In het belang der armen haar ichoone taak weer heeft verricht. Hierna volgde een gezellig samenzijn, afgewisseld door zang enz. Inbraak. Gistermorgen kwam de winkelier S. wo nende aan den Kruisweg alhier, tot de ont dekking, dat ongewenschte bezoekers had den Ingebroken ln de achter zijn woning itaande schuur. Daartoe was het slot van de schuur verbroken, een kruidenierswagen werd voor een groot gedeelte van zijn in houd ontdaan. De politie stelt een onder teek ln. Mr. Jansonius als stembureau-voorzitter naar Saarbriicken. De Volksstemmingscommissie van den Volkenbond heeft o.a. benoemd tot voor- litter van een der stembureaux voor de op 13 Januari a.s. in het Saargebied te hou den volksstemming, den heer mr. J. F. Jansonius, secretaris van de gemeente Haarlemmermeer. Kerkdienst in de Badhoevebuurt. In verband met door den Kerkeraad der Hervormde gemeente genomen besluit om voortaan ook in de Badhoevebuurt een kerkdienst te houden in een lokaal van de bijzondere school aan de Burgemeester Amersfoordtlaan, vernemen wij, dat het ln de bedoeling ligt om dezen dienst, bij wijze van proef voorloopig eens per maand te doen plaats hebben. Blijkt er inderdaad ook ln dit deel der gemeente groote be langstelling voor den dienst te bestaan, dan zal de Kerkeraad stellig een uitbrei ding ln ernstige overweging nemen. Intusschen zal worden getracht het daarheen te leiden dat ook op Oudejaars avond een kerkdienst kan worden gehou den. Rijwiel gevonden. Nabij Oude-Wetering is een heerenrijwiel gevonden, waarvan de eigenaar niet is be kend! De politie werd er van in kennis ge steld. Tot onderwijzer aan de R.K. School te Vijfhuizen alhier, is benoemd de heer J. J. Termeer te Haarlem. HILLEGOM. Naar wij vernemen zal in de raads vergadering, die heden Vrijdag gehouden wordt, de gemeentebegrooting niet ln be handeling komen. Er wordt nog gewacht op Gedeputeerde Staten, aan wie het con cept der begrooting toegezonden is. De tramhalte in de Haarlemmerstraat zal verlegd worden. Naar wij vernemen, heeft de tram de beschikking over een strookje grond nabij de Oosteinderbrug gekregen; daar zal een nieuwe halte komen in plaats van die bij de Bethlehemslaan, die komt te vervallen. RECLAME. 3472 Ledenvergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Klesver. „Nederland en Oranje" kwam onder presidium van den heer O. v. d. Perk bijeen. De voorzitter opende, waarna de 2e se cretaris, de heer W. L. Noordljk, het woord verkreeg om de notulen te lezen die onder dank onveranderd vastgesteld werden. Aan de orde kwam de verkiezing van 10 candldaten uit een groslijst van 20 voor de Prov. Staten. Na een uitvoerige bespreking van het advies van het bestuur werden gekozen: 1. W. Warnaar, Sassenhelm 152 p.; 2. C. A. Veltkamp, Katwijk aan Zee 132, 3. T. Kralt, Rijnsburg 118, 4. H. v. Zonne veld, Sassenhelm 107, Dr. C. Beekenkamp, Lelden, 6. F. Eikerbout, Leiden 69, 7. P. A. Colljn, Alphen 67, 8. J. P. Segers, Lisse 53, 9. Dr. J. G. van Es, Lelden 42, 10. K. Brug, Leiderdorp 29. Nog bracht de heer J. de Kreek verslag uit van de vergadering der Hulp-Centrale te Leiden. Na rondvraag volgde sluiting. Voor „Katholiek Katwijk" gaf mevr. Eerdbeek een lezing over de Abdij van Rijnsburg. Pastoor Buys opende en heette allen hartelijk welkom. Mevr. Eerdbeek zeide een blik ln de geschiedenis van Rijnsburg en de Abdij te willen werpen, waarover wij vroeger reeds verslag gaven. Pastoor Buys dankte mevr. Eerdbeek voor haar interessante lezing. KATWIJK AAN ZEE. Jeugd-Kerstwijdingsdienst. In de geheel bezette Oude Kerk werd een Jeugd-Kerstwijdingsdienst gehouden. Veel leden van de Chr. Jeugdorganisaties waren aanwezig, ook in uniform, o.a. de padvin ders en padvindsters, de meisjes van „Weest een Zegen" en „Bidt en Werkt". Aanwezig waren eveneens de predikanten ds. R. P. A. Rutgers, ds. W. M. A. Kalkman en ds. P. Pras. Medewerking verleende het Chr. Dameskoor „Looft den Heer", direc teur de heer Paul Pul uit Den Haag. Voorganger was ds. F. W. G. Verheul uit Gouda. Het kerkorgel werd bespeeld door den heer Nlc. van Beelen. De dienst ving aan met orgelspel, waar na het dameskoor zong „De herdertjes la gen bij nachte". Ds. Verheul sprak votum en zegenbede Gez, 270 1 en 2. Na het afleggen van de Belijdenis des geloofs werd gezongen Gez. 3 3, waarna gelezen werd Jesaja II 13 en 911; het dameskoor zong „Er is naar 't woord der vromen". Na de Verootmoedi ging van den voorganger werd gezongen Gez. 83 3, waarna gelezen werd Joh. 3 16. Nu volgde zingen van Gez. 96, vervol gens, werd gelezen ps. 130, waarna voorge gaan werd in gebed, gevolgd door 't zingen van Gez. 229 5, 6 en 7. Ds. Verheul had. tot tekst van zijn prediking gekozen ps. 130 5. Na samenzang van ps. 130 3 en dankgebed zong het Dameskoor nog een Portugeesch Kerstlied, waarna het dank gebed en de Zegenbede werden uitgespro ken. I l 0 LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenNely Gerdina, d. van B. v. Gel der en van G. A. Huijgen Neeltje, d. van A. Meijwaard en A. Petrie Petrus Chris- tianus Maria, zn. van H. G. Rooyakkers en van M. Ch. v. d. Voorn Catharina Eme- rentiana, d. van J. Grimbergen en van C. Kortekaas Petronella. d. vin G. v. d. Velden en van A. G. v. Wijk Jacoba Johanna Engelina, d. van J. N. J. de Groot en van E. C. v. Gijlswljk. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. Ippel—Vissers, van Mij drecht, Kanaalstr. 163 Me], P. K. Boon stra, gekomen van Bloemendaal, Heereweg 59 C. Hendriksen, van de Bilt, Willems kade 5 C. v. d. Vos, van Gorinchem, Heereweg 61. Vertrokken: Mej. C. M. Nieuwenhuijs, naar Deventer N. v. Dooren, naar Bloe mendaal Mej. L. C. F. M. Eenhuis, naar Amsterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Niet aardig! De heer J. v. d. H. had 'n vijftal pracht- konijnen ln het hok die bestemd waren om voor de komende feestdagen als bout te dienen. Op abnormale wijze zijn deze 'i avonds van verblijfplaats veranderd. Waar dit verblijf ls, de politie helpt er Baar te zoeken. Zij zullen echter wel niet op de tafel verschijnen waar zij op de Kerstdagen verwacht werden. Tuinbou wo verzicht. Het verloop van den handel was deze Periode niet slecht te noemen. Voor alle producten was voldoende vraag met, voor al voor dezen tijd van het jaar, bevredi gende prijzen. Uien, waarmede het eenige dagen slecht was gegaan, gingen ook weer vlotter van de hand met iets oploopende Prijzen zoodat thans weer van f. 1.802.40 Per 100 K G. ln de beste kwaliteit kon worden genoteerd. Ook voor waschpeen de gewone belangstelling met bevredigende Prijzen, ln de beste kwaliteit varieerend van f. 0.801.10 per kist van 20 K G. Sel- derieknollen brachten van f. 2.403.20 per 100 op. Roode kool in de beste kwaliteit kan gemakkelijk koopers vinden voor f 5.10 —610 per 100, Gele kool Iets lager, n.l. van 14.60—5.20 p. 100. Ook groene kool gaat vlug weg tegen f 2.10—3.20 p. 100. Van het Product Andijvie komt meer dan hier ooit ls aangevoerd. Het zachte weer draagt hiertoe veel bij. Veelal is in dezen tijd al veel van dit product door de vorst ver loren gegaan. Per kist van 6 K.G. brengt dit artikel in de goede soort van f. 0.32— 0 47 per kist op. Met het product bospeen ls het afgeioopen. Reuzenbloemkool gaat vlot weg tegen prijzen van f. 6.707.80 p. 100 in de eerste soort; tweede kwaliteit krengt van f. 2.90—3.40 per 100 op. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De lichttarieven Ontwerp uitbreidings plan aangenomen De doorverbinding NoordZuid Boulevard vervalt. De raad kwam in openbare zitting bijeen aanwezig alle leden. Na voorlezing van het gebedsfomulier deed de voorzitter eerst een paar mededeelingen naar aanleiding van in de vorige vergadering gestelde vragen. De Vinkenlaan zal door den Reinigingsdienst der gemeente niet meer overgeslagen wor den; getracht zal worden voor de doode boomen op het Lindeplein gratis nieuwe geleverd te krijgen terwijl aan de doode boomen aan den Ouden Zeeweg aandacht zal worden besteed. En verzoek was Inge komen van de N.V. Bevea om de verorde ning op het bouwen van zomerhuisjes te wijzigen, welk adres ln handen van B. en W. werd gesteld om advies. Een verzoek om verlaging van pacht werd aan de agrarische commissie ter beoordeeling ge geven en een ingekomen adres van den oud-commissaris van politie werd als ge bruikelijk voor kennisgeving aangenomen. De heer K. Bolhuis, welke den water toren voor een jaar gepacht heeft als uit zichttoren kreeg op diens verzoek twee optiejaren toegewezen terwijl de heer Llef- ferink, welke in geheime vergadering wenschen had kenbaar bemaakt. met be trekking tot het reservoir in dien toren, werd gerustgesteld. Niet minder dan 19 bezwaarschriften waren ingekomen tegen de rioolbelasting welke dit iaar aanmer kelijk verhoogd i< Behoudens twee uitzon deringen werden readvheerd dezer recla mes af te wijzen aangezien zij zich niet richten tegen de wettigheid of onjuistheid van den aanslag. De heer van der Wiel vond het hard reclamanten niet tegemoet te komen, indien deze wegens onvermogen niet ln staat zijn om te betalen en bleek van de verordening niet op de hoogte te zijn. De voorzitter antwoordde dat de ver ordening moet worden toegepast, dus de reclames moeten worden afgewezen maar dat het niettemin aan B. en W. lag om bij de Invordering soepelheid te betrachten. Indien er onmacht tot betalen ls. Daarop drong de heer van der Wiel aan op her- schattlng der huurwaarde, klaarblijkelijk bedoelde hij de belastbare opbrengst, aan gezien naar deze maatstaf de rioolbelas ting geheven wordt. Het voorstel werd aangenomen. Besloten werd de kadehuur te verlagen, maar niet het havengeld, zulks naar aanleiding van een Ingekomen ver- Zoek der firma Kooymans en Zonen. Daar na werd besloten om. een totaalbedrag van f. 3937.40 als schenking te aanvaarden van de Maatschappij ..Zeebad" zooals dit alle jaren gebruikelijk is. De heer Krau wenschte geacht te worden als tegenstem mer. De nieuwe weg van de Piet Hein- straat naar den Vuurtoren werd naar een vroegeren Burgemeester Quarles van Uf- fordstraat vernoemd. Vergunning werd verleend voor het aanleggen van een straat op het Beveaterrein en een crediet toege staan voor aanleg van gas en electricitelt ln de Quarles van Uffordstraat. een en ander tot een bedrag van f.3150. Een voorstel van B. en W. om als proef een nieuwe tariefschaal voor electricitelt ln te voeren voor winkeliers kon niet de goed keuring van den raad krijgen en werd na een langdurige discussie teruggenomen, een zelfde lot onderging een voorstel om de gastarleven te verlagen. De heer Liefferink wilde de mogelijkheid onderzoeken den kostprijs van het gas -te verlagen, terwijl de heer van Eeden het voorstel sterk be streed; volgens hem moet getracht worden de afname van gas te handhaven of uit te breiden, wat door het voorstel van B. en W. niet bereikt zal worden; bovendien moet de strijd tegen petroleum worden aangebonden om de zaak weer goed te krijgen, wat evenmin hl het voorstel vol doende tot uiting komt. Aangezien dezelfde kwestie momenteel ln vrijwel elke ge meente aan de orde is. zal de wethouder der Bedrijven het plan opnieuw in studie nemen en nagaan welke oplossing andere gemeenten gevonden hebben Als gemeen te-geneesheer voor 1935 werd benoemd dr. J. P. Niekerk, als leden van de pL comm. van toezicht op het 1. o. de heeren H. J. Ohms, in de vacature G. A. E. Duyster en C. den Hollander, aftr. en als gasthuis- meester van het gasthuis te Noordwijk aan Zee de heer C. van der Niet aftr. Ged. Staten noodigen den raad uit het presen tiegeld der raadsleden definitief vast te stellen. De voorzlttet stelde voor om het tegenwoordige presentiegeld van f4 per zitting te handhaven,- waarmede zich de raad accoord verklaarde. De jaarwedde der beide wethouders be draagt momenteel f; 826.50. Ged. Staten vragen den raad ook hierover zich te wil len uitspreken. De heer Casper stelde voor in verband met de vele werkzaamheden, speciaal van den wethouder van Sociale Zaken de wedden te verhoogen tot f. 1200 welk voorstel hij later wijzigt tot verhoo ging tot op f. 1000. Het voorstel werd on dersteund door de leden Admiraal en de Groot en bestreden door den heer Braun, die de opmerking maakte dat in de Re- gententijd de wethouders een pruik en een kanten kraag kregen zonder meer en het wethoudersambt als een eerezaak be schouwde. terwijl het tegenwoordig betaalt en heel wat moeite kost om het baantje te krijgen. Hierop werd de opmerking ge maakt, dat een wethouder wanneer men de uren telt, momenteel minder verdient dan een werklooze Het voorstel tot verhooging tot duizend gulden zonder eenige aftrek werd met 8 tegen 5 st. aangenomen; tij dens de discussie verlieten de belde wet houders tijdelijk de vergadering. Daarna kwam aan de orde het nieuwe ontwerp uitbreidingsplan, dat naar aanleiding van bezwaarschriften op het vorige ontwerp belangrijk gewijzigd is. Zoo is besloten om de doorverbinding van Noord- en Zuid- Boulevard langs het Huis ter Duin te laten vervallen en tevens het bulten Of- fem niet te verkavelen, zoodat dit één ge heel blijft. Ook is het plan voor de Zuid duinen iets veranderd, alsmede voor den Gooweg. De heer Meyer wil nog één ver gadering aanhouden teneinde kennis te nemen van de bljbehoordende bebouwings voorschriften; besloten' werd echter het ontwerp als zoodanig aan te nemen en ter visie te leggen, waarna op nieuw bezwaar schriften kunnen worden ingediend Aan genomen werd eveneens een voorstel om f.300 toe te staan voor subsidie van kos ten van ontwikkeling en ontspanning van werfcloozen en een blanco orediet voor een extra Kerstgave aan de werkloozen even als dit het vorige jaar plaats vond. Een voorstel tot afwijking bepalingen Winkel sluitingswet werd aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. De rondvraag leverde weinig bijzonders op. Na geheime zitting werd aangenomen f.200 toe te staan aan de Ver. Vreemde lingenverkeer voor het maken van reclame voor de Badplaats. Loop der bevolking. Gevestigd: A. C. Rosier, religieuse, van Gent (Belg.) Molenaarstr. 50. naar Lange- veld 29 J. de Nijs, huishoudster, van Hillegom, Loosterweg n 3c, naar Huis ter Duinstraat 10. Vertrokken: C. M. Marijt wed. G van der Post. van Kerkstr 83 naar Leiden. Zuid- singel 42 H J Verhoeven, slagerskn., van Nieuwe Zeeweg 59 naar- Lelden. Haarl.str. 268 J. Kersten, kellner. van Nd. Boule vard 3, naar Züfflich. Dorpstr. 90 (Dlnd.) K. J. M Seiis. steno-typiste, van v Pan- huysstraat 41, naar Amsterdam. Heeren gracht 341 E G van den Heuvel, db. van v. Leeuwenstr 17 naar Den Haag. Gouver neurslaan 500 Wed. J. Brakel geb. C M. Knotter en fam.; van Wilhelminastraat 3, naar Leiden, Morschsingel 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonla Gerarda, d. van M. G. van Schie en C. M. Hoogervorst Petrus Johannes, z. van J. Hoogendam en E. de Gooijer Cornelia, d. van C. Houwaart en M. Hazenoot Margaretha Cornelia, d. van Th. B. F. Kret en C. Tetteroo. Ondertrouwd: W. R. van Kooij en J. Bink W. Zuiddam en M. Plaatzer P. Duljn- dam en A. S. J. van 't Wout. Getrouwd: C. Heemskerk en G. Hazenoot Overleden: Gerhardus Vink, 56 jaar geh. met M. Zuidhoek. NOORD WIJKERHOUT. De Z.H. Bond van Kleine Kweekers. In Hotel „Gouwenberg" had een verga dering plaats van de afd. Noordwijkerhout van den Z.H. Bond van Kleine Kweekers. De voorz. de heer Braun opende de bij eenkomst en sprak zijn voldoening uit over de zeer groote opkomst, waaraan waar schijnlijk de, op de agenda vermelde „Kerst-verrassing" niet vreemd was en deed mededeelingen over het te betalen „roefonds", dat een belangrijk punt zal uitmaken in den Beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering Iedere kleine kweeker zal dan verplicht zijn mede te be talen aan het te heffen „roefonds". Verder zal iedere Kleine Kweeker binnenkort weer verplicht zijn de hem verstrekte formulie ren over den toestand van zijn bedrijf in te vullen; verl. jaar liet de invulling hier van zeer veel te wenschen over. Hierna nam de heer P. v. d. Nouland het woord en zette duidelijk uiteen, wat minimum en wat garantieprijzen zijn en welke prijzen voor den Kleinen Kweeker het voordeellgst zijn. Wat de prijzen in het a.s. seizoen zul len zijn, kon spr. nog niet zeggen, doch in 1934 waren de prijzen van de allerbeste soorten, narcissen slechts 10 a 11 ct. per kg. en van de andere soorten naar evenredig heid. In Februari a.s. zullen de prijzen van de meeste soorten wel algemeen bekend zijn. De heer v. d. Nouland drukte allen nog maals op 't hart, zich strikt te houden aan de teeltvergunning. Beter is het een roe te weinig te telen, dan een halve roe te veel. De controle op de teeltvergunning is uiterst scherp. Velen zijn er in 't afge ioopen Jaar ingevlogen, ook groote bloe misten. Zelfs bollen, die nu ln den grond zitten, worden, als ze opkomen verwijderd, van allen, zonder uitzondering, die zich niet strikt aan „de teeltvergunning" hielden. Na afloop der vergadering kwam de Kerstverrassing, bestaande uit een groote hoeveelheid vleesch en spek, welke verloot werd. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. J. Wassen geb. Berg- hegge, Regentessel. 19 van Den Haag A. M. C. Kieft, db., De Kempenaerstr. 17, van Lelden A. Slegt, W. de Zwijgerl. 45 v. Gouderak F. Herbst, db. Warmonder- weg 32, v. Leiden F. L. Sala, el. techn., Geversstr. 1, v. Bingen a. Rhein. Vertrokken: A. M. C. van der Zalm. n Wassenaar, Langstraat 54 J. J. van van Piggelen geb. Housheer, n. Utrecht, Goedestr. 64 E. L. Lauret n. Leiden, J. de Wittstr. 32 C. Verkoren en gez. auto verhuurder, n. Voorschoten, Leidscheweg 195e El. Ruytenbeek geb. Van der Lult, n. Voorschoten, Donkl. 12d J. C. Admi raal geb. Zandbergen, n. Noordwijk, Huis ter Duinstr. 20 A. C. M. Schakenbos, n. Leiden, St. Jacobsgracht 1 M. Szabo, n. A'dam West, Postjeskade 63II - M. J. G. Tiddens, verpl. n. Den Haag, L. v. N. Oost- Indië 188a C. P. J. van der Zalm. sla ger, n. Wassenaar, Langstr. 54. Burgerlijke Stand. Geboren: Olga Veronica Yvonne* dr. I. Zandvoort en M. Blankenaar Elli, d. van L. Grol en M. van Peet Gerardus Simon Maria, z. v. W. den Dubbelden en A. B. van Velzen. Ondertrouwd: Adam Roodenburg 30 j., te Haarlemmermeer en Cornelia Zandber gen 25 j. Hendrik Dletz 24 j. en Hendrlka Jungerius 19 j. Johannes' A. van Abswoude 26 en Hendrlka Catha rina v. d. Berg 26 j. te Den Haag Adria- nus J. de Bruijn 22 j. te Den Helder en Hendrlka K. E. Blom 23 j. Bij het te den Haag gehouden examen der Haagsche Costumlère Vereeniging zijn o.a. geslaagd mej. C. M. Plalzier als cou peuse en mevr. A. Nikyulun (Oegstgeest), Mej. G. v. d. Haak en G. den Haan (Rijns- burg) als costumlère, allen leerlingen van mevr. A. v. d. KaalJRoot alhier. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het jaar 1934 loopt ten einde en daar mee is den tijd weer aangebroken dat de boer staat voor het voldoen van pacht en of de hypotheekgelden. We behoeven niet te zeggen dat de zorgen van deze, ook maar bij benadering te voldoen, ook dit jaar weer bijzonder groot zullen zijn. Tenminste bij den veevoer. Als we over enkele weken eenige punten daaromtrent in het laatste overzicht van 1934 zullen belichten, komen we daar dus op terug. Meestal is er de laatste paar weken van het oude Jaar zeer weinig handel in ge- bruiksvee, doch dit Jaar blijven de aan voeren nog betrekkelijk vrij groot. Daar is moeilijk een oorzaak voor aan te wijzen, want als er voor deze aanbiedingen geen koopers waren, dan moesten de prij zen dalen en dat is de laatste weken niet of slechts ln zeer geringe mate het geval. Wij beschouwen echter de afname door de veehouderij-centrale als een belangrijke factor dat de gewone markthandel nog wat blijft loopen. Want de boer die een of meer jonge beesten aan de centrale moet afleveren, krijgt weer gereed geld in handen en allicht weer een oudere ver- sche melkkoe of guste koe met wat melk er onder terug. Alleen zij die er de pacht of rente mee moeten betalen zullen zulks noodgedwongen nalaten. Een feit ls even wel, dat gisteren b.v. op de Rotterdamsche veemarkt, waar ruim 1600 stuks gebruiks- vee werd aangeboden waarvan 300 stuks aan de centrale werden afgeleverd ondanks zeer slecht weer, toch nog weinig koopjes waren te halen. Wat goed en bruikbaar was voor de mel- kerij, of voor de fok, of mesterlj, was nog niet of zeer moeilijk goedkooper los te maken. Iedere boer op zich zelf, waar je ook Informeert, heeft iets minder vee dan voorheen. Het melkvraagstuk blijft echter desondanks nog actueel en als nu Enge land de invoer van boter gaat contingen teeren, zal dit misschien aanleiding zijn voor onze regeering of om de Margarine productie in te krimpen, of door lagere heffing op roomboter het verbruik in 't binnenland van natuurboter te stimulee- ren. Men zal het toch op den duur hierin moeten zoeken, want duurdere producten beteekenen teruggang.in omzet, terwijl het in hoofdzaak van 't binnenland moet ko men. Het blijft intusschen een moeilijk probleem en voor de melkveehouders nog altijd een netelige positie. Op de slachtveeafdeelingen waren even zoo de aanvoeren nogal aanzienlijk, het geen natuurlijk wel verband houdt met de komende feestdagen. De handel was dan ook wat drukker, terwijl de goede kwali teiten behoorlijk en goed prijshoudend werden geplaatst. Ook vette en nuchtere kalveren, konden tamelijk goed worden verkocht en wel prijshoudend. Beste soor ten iets duurder. Op de wolveemarkt was de toestand over de geheele Unie onveranderd traag, met nog dezelfde slechte prijzen. Frankrijk biedt op 't oogenbUk nu de geheele vleesch- markt daar slecht is, weinig of geen pers pectief. Eigen voorraden kunnen aldaar zelfs moeilijk worden verkocht. De Varkensmarkt was begin dezer week even flauwer, althans moeilijk aan de prijzen van de vorige week te handhaven. Het ophouden van export naar Italië, zal hieraan niet vreemd zijn. VAN DER S. 3. .Misschien", zoo ging de edelman dan voort, „heh je van mij wel eens gehoord; mijn naam die ls Prins Koenboud en, al ben 'k pas vijf-en-twintig Jaren oud, dat is een naam die bijna alle menschen weten. Mijn bruid, hier in 't kasteel, is Prinses Elvira geheeten. Nu is er een toovenaar, van name Michias, die al vele jaren lang een vijand van mijn famUie was. Hij hoorde dat wij gingen trouwen en dacht: „dat zal je berouwen" dus deed hij die poort op slot en liet ons over aan ons lot. De sleutel wierp hij in het nabijzijnd meer - die zien wij nimmer meer. tenzij ik aan hem geef dit tooverzwaard het beste wapen wel op aard, omdat het nooit kan missen; daarvan kan iedereen zich vergewissen. Maar omdat ik mijn familie daarmee steeds bescherm het leven, kan 'k hem dat onmoog'lijk geven." 5—3 j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11