TENTOONSTELLING „HET MEUBEL 1935" VROOM EN DREESMANN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 December 1931 DE TOEGANG TOT DEZE TENTOON STELLING IS GEHEEL VRIJ LEIDEN NOORDWIJK. foorstellen tot wijziging der gasprijzen. In een zeer uitvoerig praeadvies zetten B. en W. hun voorstellen Inzake wijziging oer gastarieven uiteen. Inzake de Invoering van een vastrecht tarief komt het B en W. voor, dat het meest bij de praktijk aansluit een regeling, jaarbij als normaal verbruik wordt aan genomen het normaal maandverbrulk in 1933 verminderd met 10%. Het aldus ge vonden maandverbruik wordt In rekening gebracht a 9 cent, hetgeen in de overeen komstige maand meer verbruikt wordt tegen den verminderden prijs, Uit dit|Bldus berekend normaal verbruik laat zich gemakkelijk het gemiddeld ver bruik berekenen, noodig voor de vast- itelling van den meerverbrulk-prljs. Bij invoering van deze wijze van bere kening van het verbruik kan ook voor villabewoners en andere tijdelijke verbrui kers van de voordeelen dezer regeling ge bruik worden gemaakt, al zal de praktijk hier vaker dan bij vaste inwoners te hulp moeten komen om leemten aan te vullen. Wat betreft het muntgas stellen B. en W de storting ln den muntmeter per kub. M. terug te brengen tot 1 dubbeltje. Inzake lndustrlegas wordt voorgesteld het tarief te doen lulden als volgt: bij een gebruik van minder dan 4000 kub M. per jaar: 5 ct. p, kub. M.; bij een gegarandeerd minimum verbruik van 4000 kub. M. p. j.: 4 ct. per kub. M.: bij een gegarandeerd minimum verbruik van 10.000 kub. M. p. j.: 3'/« ct. per kub. M. Naast een verlaging van prijzen voor de verbruikers van lndustrlegas hebben B. en W gevoeld de noodzakelijkheid van verla ting van de prijzen voor andere groot-gas- verbrulkers, waaronder de hotel- en pen sionhouders voor zoover zij seizoenbedrij- ven exploiteeren vallen. Bij liet ontwerpen van dit tarief ls er tan uitgegaan, dat voor eigen huishoude lijk gebruik een hoeveelheid, gesteld op 500 kub. M. per jaar, afgenomen wordt legen den normalen prijs van 9 cent per kub. M. Eerst daarna treedt de verlaging in, aldus dat de hoeveelheid van 501 t/m 1500 kub. M. per jaar wordt afgenomen tegen 8 cent en het meerdere tegen 7 ct. Indien voor eigen huishoudelijk gebruik een afzonderlijke meter ls geplaatst, kan dit verbruik volgens het gewone tarief jorden berekend Het over den afzonderlijken meter te verbruiken gas voor het bedrijf zal dan tegen den gereduceerden prijs worden ge leverd. Opgemerkt wordt, dat het de bedoeling b, hotels en pensions geen seizoenbedrij- ten zijnde, te doen vallen onder 't tarief voor levering over gewone meters. Den prijs voor gas voor kamerverwar- ning meenen zij te moeten laten op 4 ct. Ier kub. M. Deze prijs ls Ingaand 1 Januari i934 herzien. Voor verbruikers van meer dan 100 kub. M. per maand komt het hier op neer, dat rij een afzonderlijken meter voor kamer- verwarming zullen kunnen missen. Een bijzondere overeenkomst voor gas levering ls alleen gesloten met de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. B. en W. :l|n van meening, dat de gecontracteerde prijzen ook bij invoering van de voorge- itelde verlaging dienen te worden gehand haafd. Voor het bedrijf val de voorgestelde ver laging een mindere opbrengst terzake van fasleverlng van rond f. 11.000 tot gevolg hebben. In verband met den te verminderen gas- prijs achten B. en W. het voorts gewenscht »k het bedrag der garantie voor mini- hum verbruik eenlgszins te verlagen en vel het bedrag terug te brengen van f. 12 Int f. 10 per Jaar, waartoe zij het voorstel toen. Teneinde de beteekenls van deze garantie wg eens duidelijk ln het licht te stellen, ieelen B. en W. mede, dat dit min. verbruik Wronderstelt een gemiddeld verbruik per maand: voor een gewoon gasverbruiker aan ongeveer 71/: kub. M.; voor een munt- lasverbrulker van ongeveer 8 kub. M. NOORDWIJK AAN ZEE. - Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk illiler ls herkozen de heer P. Plug. OEGSTGEEST. Vergadering Chr. School Endegeester- straatweg. In een der lokalen van het school-i iebouw is een vergadering gehouden van xgunstigers van de Chr. School aan den Endegeester-straatweg. Deze werd geopend door ds. T. J, Jan- wn Schoonhoven met het voorlezen van een gedeelte uit de H. Schrift Spr. ging toor ln gebed. De notulen van de vorige vergadering verden goedgekeurd met dank aan den eecretarls den heer H. Brinksma. Benige berichten van verhindering wa len ingekomen als ook een schrijven van ton heer v. d. Endt, waarin hij mededeelde «n e.v. benoeming tot bestuurslid niet te tarnen aanvaarden. Van de commissie van de Ohr. School- 'ereenlglngen te Wassenaar omvattende toze omgeving en de Rijnstreek, was een toncept reglement toegezonden Drs, Jansen deelde een en ander mede 'an den gehouden schooldag te Wasse- toar en de daaraan verbonden vergade- tag. Hij zette daarbij het doel nader Ween van de ingestelde commissie, tot JJlk Instituut schoolbesturen en begun- lJ3ers zloh kunnen aansluiten. Het reglement werd voorgelezen waarop jwige vragen werden gesteld waarbij het Jtol, de werkwijze en de groote waarde van W instituut nader werden besproken. Met belangstelling zal de ontwikkeling Nervan worden afgewacht. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens tor. aftr. van den heeren J. den Ouden en jj Borst. De heer Borst stelt zich niet her- htsbaar om gezondheidsredenen Herkozen werd de heer J. den Ouden. In de vacature van den heer Borst werd «kozen de heer M. Meyer, die deze be- 'toming ln beraad wenschte te houden. Bij de rondvraag werd naar aanleiding Wi een verzoek door den heer Oudshoorn ta practisch vervolgonderwijs en e.v. toe- 'toging van een vakcursus besproken. Deze aangelegenheid zal nader in be- 'vursvergaderlng ln overweging worden Knomen. Deze zeer geanimeerde vergadering werd een woord van dank van den voorzitter gebed door den heer Eggink gesloten. ALPHEN. Het hygiënisch winnen van melk. In de Chr Landbouwschool vergaderde de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersver. „Eendracht maakt Macht". De heer M M. de Jongh, melkcontroleur, trad als spreker op over „Het hygiënisch winnen van melk" De voorzitter, de heer G. de Kruijff, opende met gebed, nadat gelezen was een gedeelte uit Ps. 119. Na lezing der notulen, sprak de heer de Jongh over bovengenoemd onderwerp. Ant. Leeuwenhoek ls de ontdekker van de bacterie. Daarop ls ook gebaseerd het hygiënisch winnen van melk. Van deze zaak hebben landspecialltelten studie ge maakt, maar onderzoekingen werden ge daan ook wat betreft de bereiding van verschillende producten Door dit alles werden en worden gebreken bestreden. Spr. toonde aan het groote nut van Melk- cursussen. Wat deze cursussen betreft staat Zuid-Holland achter bij andere pro vincies. Een der oorzaken ls ook dat ln Z. H. veel kaas bereid wordt. Spr. ging andere provincies na en wees op het groote nut van deze cursussen, die voor het be drijf van zooveel belang zijn Goede mel- kels zijn voor elk bedrijf een niet te onderschatten voordeel. Ook werden be sproken stalinrichting, etc. Door dit alles komt het veebedrijf op hooger plan. Een leerzame bespreking volgde. De voorzitter dankte den spreker, waarna de voorzitter sloot en de heer C. Voets voorging ln dankgebed. Jaarweddenregeling der wethouders. B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad: nu het van Ged. St. in bedoeling ligt de jaarwedden der wethouders met ingang van 1 Januari 1935 weder definitief te regelen, geven wij u ln overweging Ged. Staten te berichten, dat de Jaarwedde voor lederen wethouder wederom vastge steld dient te worden op één zesde ge deelte van de aanvangsjaarwedde van den burgemeester. Deze zal dan, gerekend naar het aan Ged. St. gedaan voorstel 1. z. de regeling van de Jaarwedde van den bur gemeester bedragen f. 900 per jaar. Vroe ger bedroeg het salaris f. 1000, waarop sinds 1 Januari 1934 de bekende korting van 5% werd toegepast. Bijeenkomst afd. der R.K. Staatspartij. De afd. Alphen van de R.K. Staatspartij vergaderde in de St. Josephzaal; als spr. trad op de heer M. P. v. d. Weijden, lid der Tweede Kamér. Na opening door den voor zitter en lezing der notulen volgden mede- deelingen w.o. er een was bestemd voor hen, die bij de a.s. Statenverkiezing ver hinderd zouden kunnen zijn, hun stem uit te brengen. In dit geval kan dit door een gevolmachtigde geschieden, mits hiervan opgave wordt gedaan voor l Jan. a.s bij het bestuur der kiesvereeniging. Aan de orde kwam de candldaatstelllng voor de groslijst der a s. Statenverkiezing. Bene vens de Heeren J. L. H. Boeren en v. d. Weijden, werden de drie aftr. weder can- dldaat gesteld. Na behandeling van het reglement sprak de heer v. d. Weijden over de politiek der regeering ln verband met de crisis, over het werkloozen-vraagstuk, de steunverleening enz. Het verwijt dat de Kath. Staatspartij tot dit laatste heeft bijgedragen, werpt spr. verre van zich af. omdat niet de Kamer doch de Regeering in deze beslist. De moeilijkheden in het bedrijfsleven, land- en tuinbouw, benevens de maatregelen ten dien einde door de regeering genomen om deze van onder gang te redden, werden duidelijk belicht. Spr. besloot met een krachtig pleidooi voor eenheid ln de Kath. Staatspartij Nadat spr. dank was gebracht, vond een voor- looplge bespreking plaats voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing. Door den majoor en brigadier van de rljksveldwacht werden 's nachts bij overtreding van de visscherijwet op hee- terdaad betrapt de drie visschers V. de H. en V. Tegen alle drie werd proces-ver- baal opgemaakt, terwijl het vlschtuig, bestaande uit een zegen ln beslag werd genomen. De Raad dezer gemeente houdt Don derdag a.s. des n.m. te 2% uur in open bare vergadering bijeen. 1. Beëedlglng Ud van den Raad J. A. v. d. Broek; 2. Ingekomen stukken; 3. Be noeming van 3 leden der Algemeene Bur gerlijke Armbesturen in deze gemeente, wegens periodieke aftreding op 1 Jan. 1935; 1 4. Vaststelling van een verordening op de heffing en Invordering van bijdragen, be- doeld in art. 21 der Besmettelijke Zlekten- wet: 5. Wijziging Alg. Politieverordening; 6. Vaststelling van een verordening op het kampeeren; 7. Wijziging gemeente-begroo- ting. dienst 1934 8. Reclames schoolgeld; 9 Vaststelling suppletoir-kohier honden belasting 1934; 10. Bespreking werkver schaffingsobjecten; 11. Wijziging van de voorwaarden van verhuring van het aan- gedempte perceel grond in het Brasemer- meer; 12. Vaststelling van een verorde ning op de heffing en invordering van een straatbelastmg; 13. Vaststelling van een verordening op de heffing en invorde ring van schoolgeld voor gewoon lager onderwijs; 147 Vaststelling van een veror dening op de heffing en invordering van een belasting op de honden; 15. Behande ling gemeente-begrooting 1935. BOSKOOP. Candidatenlijst A.R. Kiesvereen, Op de ledenvergadering der A.R. kies vereeniging alhier is voor de Prov. Staten de volgende candidatenlijst samengesteld: Hoogendijk, van den Bos, Herngreen, Langhout, Mr. Verkerk, van Baren, Bra- mond, Aalbers. Colijn en Haveman. De heer W M. de Vos, voorzitter van i de Boskoopsche Mlddenstandsvereeniging heeft, ln verband met drukke werkzaam heden, bedankt voor bovengenoemde functie. De arbeider C. v. P. alhier, deed bij de Rijkspolitie aangifte, dat uit een hok, staande op een kweekerij aan de Zuid kade twee konijnen zjjn ontvreemd. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aan de veiling Flora werden de volgen de noteeringen gemaakt: Tulpen: Scarlet due f. 1.10—1.50. Red Star f2—2.50. Witte due f2.90. Due de Berlin f. 1.20 p. 100. Pierson 44—58 ct. p. bos. William Copland 4084 ct. Chrysan ten per bos: Wiscoks 1018 ct. Erco 16— 19. Queen 79. Mont Blanc 1518. Germ, wit 9—16. Germ, geel 1217 ct. Idem per stuk: Saks 48 ct. Germ 36 ct. Rozen: Rose Landia 55 ct. p. bos. Butterfly 48 52 ct. Fransche bloemen: Losse Peper f 0.801.50 p. mand. Vaste Peper f 1.70 2.20. Solanen f 1.50—2. Hyacinthen: L'in- nocence f 6.507.20 p. 100. Bismarck f 8.90. Nimrod f2.803.40. Diversen: Seringen 29 ct. p. bos. Violen 13 ct. Narcissen 14—17 ct. Katjes 610 ct. Hulst 3032 ct. per K.G. Lugustrum 17 ct. p. 100. NIEUWKOOP. B. V. L.-propaganda-vergaderlng. Onder leiding van den burgemeester hield de B. V. L. een propaganda-verga- dering, welke o.a. werd bijgewoond door luitenant Karres, majoor Boots en de hee ren Rooyaards en Bontje van het Land stormcomité Zuid-Holland-West. Na de opening door den burgemeester hield lui tenant Karres een warm pleidooi voor den B. V. L., waarna majoor Boots de op richting, ontwikkeling en werkwijze van het Landstormkorps Zuid-Holand-West schetste, er op wijzende, dat de leiding hiervan in 4 uren tljds 4000 goed gewa pende en vertrouwde mannen kan oproe pen. Na de vertoonihg van enkele films o.a. van de bègrafeujs van H.M. de Ko ningin-Moeder, reikte majoor Boots de prijzen van den onderlingen schietwed strijd uit. De uitslag luidde: 1. P. Vermeij, 97 punten; 2. H. Richtering, 95 p.; 3. A. van Houten, 93 p.; 4. H. Schellingerhout, 92 p.; 5. W. van Koert, 91 p.; 6. J. Beuk, 91 p.; 7. A. de Vries, 91 p.; 8. R. Lauwers, 90 p.; 9. J. Sanders, 89 p.; 10. A. Vergeer, 89 p.; 11. Th. van Dam, 88 p.; 12. A. Angenent, 88 p. Ook aan verschillende leden van den B. V. L. te Noorden werden de prijzen uit gereikt. Aan de le prijswinnaars, resp. P. Vermeij en C. van Capel werd een medaille uitgereikt. Aan verschillende leden werd tevens het brevet van scherpschutter af gegeven. Hierna sprak de heer Rooyaards, voor zitter van het korps Zuid-Holland-West een kort propaganda-woord, waarna de burgemeester den avond sloot. Raadsagenda. Morgenochtend te 9 uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt; 1. Mededeellngen en ingekomen stukken; 2. Jaarweddenregeling wethou ders; 3. Presentiegelden raadsleden; 4. Jaarweddenregeling veldwachters; 5. Om zetbelasting voor het electriciteitsbedrijf 6. Bespreking om met den vaartaanleg •een aanvang te maken, voorzoover de eigenaren thans voor afstand geteekend hebben. o OUDE-WETERING. Gift van H. K. H. Prinses Juliana. Naar wij vernemen is door HKM. Prin ses Juliana aan de presidente van het Dames-Comité voor de alhier in 1935 te houden Groene Kruis-Bazar een belang rijke gift toegezonden. WASSENAAR. Grootsche plannen. Naar wij vernemen zal bij „De Lus" al hier een groote winkelgalerij gebouwd worden Op het 6000 M2. groote terrein al daar zullen negen groote winkelhulzen met woning en 15 bovenwoningen gebouwd worden, met twee overdekte passages met winkel-etalages, één passage zal voor rij - verkeer worden Ingericht. Een 5 meter breed trottoir, waarvan drie meter over dekte galerij zal aansluiten met een Rosa rium met zitbanken en fontein, terwijl een klein driehoekig terrein ingericht zal wor den als rustplaats. Ook zal een gedenk- boom met ronde bank op het terrein opge richt worden. Men wacht op de noodige goedkeuringen van Rijk en Gemeente, waarna zeer spoedig dit belangrijke werk een aanvang zal nemen, waardoor de stij gende werkloosheid alhier belangrijk zal verminderen. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De loestand van de Dorpsstraat Een schoolkwestie Benoemingen De salarissen. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, deze opende met gebed. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deed mededeellng van in gekomen stukken w.o. schrijven van Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit tot wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1934 tot een bedrag ad f. 250. Ingekomen was een adres onderteekend door P. Mokkenstorm en anderen, waarin gewezen wordt op den slechten toestand der Dorpsstraat. Door de vele kuilen lijden de gebouwen veel schade. Men verzoekt spoedig verbetering te willen aanbrengen en een maximum snelheid voor auto's te bepalen. De Voorzitter zelde dat dit adres nog niet in de vergadering van B. en -W. be handeld is. In verband met het crediet dat de Raad Indertijd toegestaan heeft voor een onderzoek naar wegverbetering stelt de Voorzitter voor om het adres voor- 'oopig aan te houden De heer van Tol vindt aanhouden wel aardig; het is echter noodzakelijk de groote gaten dicht te maken. De Voorzitter zegt, dat wanneer men een gat maakt er weer een ander gat naast komt. De stee- Hierbij hebben wij het genoegen U uit te nodigen tot een bezoek aan onze Meubel afdeling (2e etage, lilt), alwaar wij vanaf Donderdag 20 Dec. een expositie houden van de allernieuwste snufjes op meubel- gebied met bijpassende vloer- en raam- bedekking. Zonder eenige verplichting tot kopen kunt U alle gewenste inlichtingen verkrijgen. nen der Dorpsstraat zijn geen steenen meer, maar eigenlijk allemaal puin. Ten slotte werd besloten den heer van Tol tegemoet te komen en de ergste gaten te laten dichten. He adres werd aangehouden tot een volgende vergadering. Op voorstel van B. en W. wordt zulks in verband met een schrijven van G. S. het ambtenaren reglement met enkele be palingen te wijzigen. Voorstel tot het aangaan eener over eenkomst met Lelmuiden tot toelating van kinderen uit die gemeente op de O.L. school in deze gemeente. De heer van Tol vroeg of Rljnzaterwoude hiervan geen nadeel kan ondervinden. De Voorzitter zeide, dat de heer van Tol dit kan be- oordeelen bij de behandeling der over eenkomst. Leimuiden moet aan Rljnzaterwoude betalen het bedrag dat de openbare school per leerling kost; bovendien komt het schoolgeld dat geheven wordt ten bate van Rljnzaterwoude. In de overeenkomst is voorts nog be paald dat de toelating alleen zal geschie den, nadat alle kinderen uit Rljnzater woude geplaatst zijn. Het hoofd der O.L. school heeft een gun stig advies uitgebracht; deze zal de leer lingen graag geplaatst zien. Wordt dan weder in de toekomst het aantal leerlin gen per onderwijzer verhoogd, waarvoor spr. bang is, dan' kan de'derde leerkracht behouden blijven. Rljnzaterwoude heeft niets dan voordeel bij een overeenkomst. De voorzitter stelde voor om zich niet te mengen in de kwestie van een andere gemeente; Leimuiden moet zelf uitmaken of de opheffing van de O.L. school daar noodig is of niet. De overeenkomst met Leimuiden werd aangegaan van 1 April tot 31 December 1935 en zal leder jaar bij geen bericht om trent wijziging of intrekking stilzwijgend worden verlengd. Benoeming lid Commissie van toezicht op het L.O. wegens periodieke aftreding van den heer P. Mokkenstorm. De aan beveling van de commissie luidt als volgt: 1. P. Mokkenstorm; 2. J. A. de Bruyn. Vijf stemmen werden uitgebracht op P. Mok kenstorm en twee op J. A. de Bruyn, zoo dat de heer P. Mokkenstorm benoemd werd. Behandeling schrijven Ged. Staten in zake presentiegelden leden van den Raad. De Raad besloot het presentiegeld vast te stellen op f. 2,09 per lid per bijgewoonde zitting. Vaststelling wedden der wethouders. Ged. Staten stellen voor de wedden der wethouders in afwijking van de regeling te bepalen op f. 60 per jaar; volgens het inwonertal zouden de wedden f. 80 per jaar bedragen. De heer van Tol vindt f. 60 nog te hoog voor hetgeen de wethou ders presteeren; f. 30 is hoog genoeg. De heer Disseldorp zou de wedde willen bepalen op f. 60 per jaar. De Raad besloot hiertoe met alleen de stem van den heer van Tol tegen. Op voorstel van B. en W. bepaalde de Raad dat gemeentepersoneel hetwelk lid ls van de B.V.L. en dat gevolg geeft aan een eventueelen oproep der Regeering, om vrijwillig onder de wapenen te komen ge acht zal worden zijn ambtelijke werkzaam heden op wettelijken grond te verzuimen. In verband met het vervullen van het burgemeester-secretarisambt door één per soon in Leimuiden en Rljnzaterwoude zal Rljnzaterwoude over de jaren 1933 en 1934 van dezen titularis ruim f. 600 terug ontvangen. De Raad kan zich met deze meevaller geheel vereenigen! Het bevreemdde den heer Jansen, dat door B. en W. niet een adres ter tafel is gehracht van een consultatiebureau te Leiden. Er is nl. een kind, dat spoea- eischend verpleegd moet worden. De voorzitter zelde, dat er geen adres binnen is gekomen; behalve het geval dat de heer Jansen bedoelt, is er nog een tweede patiënt, die eigenlijk opgenomen moet worden. Deze twee gevallen zouden de gemeente ruim f. 700 per jaar kosten. De voorzitter wees er echter op, dat de begrooting 1935 nog steeds bij Ged. Sta ten berust. Dit voorspelt niet veel goeds. De gemeente kan zich deze uitgaaf niet veroorloven. Zij is niet het eerst aange wezen lichaam om deze kosten te betalen. De heer Jansen zeide. dat het niet eens om een bedrag van f. 1 per dag gaat; op neming is bovendien slechts voor een half Jaar noodig. Ook het kerkelijk armbestuur is geraadpleegd. Afgezien van de tekorten, moeten volgens den heer Jansen dergelijke noodgevallen niet terzij gesteld worden. De voorzitter merkte op, dat de verple ging van een t.b.c.-patiënt niet wettelijk geregeld is. Het consultatie-bureau had zich officieel tot den gemeenteraad moe ten wenden. Komt er t.z.t. een adres in, dan kan de jaad zich alsnog uitspreken. De goedkeuring van Ged. Staten behoort dan alsnog te worden afgewacht. De heer van Tol zou het bedrag maar willen beta len uit de slikgelden. De voorzitter zeide dat dit niet gaat; het behoort niet tot de armenzorg en bovendien is 't gezin, waar toe de patiënt behoort, lid eener kerke lijke gemeente De heer van Tol vroeg nog Inlichtingen over de verdeeling van de slikgelden. De Voorzitter zeide, dat de verdeeling op de juiste wijze heeft plaats gehad. Hierop volgde sluiting. TER AAR. Raadsagenda. Vrijdagochtend te 9 uur, komt de ge meenteraad ln openbare zitting bijeen De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming 2 leden voor de commissie op het plaatselijk schooltoezicht. 3. Schrijven van Ged. Staten inzake presentiegeld raadsleden. 4 Schrijven van Ged. Staten met betrekking tot de jaarwedden van burgemeester, secretaris, wethouders en ontvanger. 5. Vaststelling gemeentebegroo ting over den dienst 1935 met voorstellen van B. en W. 6. Vaststelling begrooting van het electriciteitsbedrijf over den dienst 1935. 7. Verhaal omzetbelasting, verschuldigd door het electriciteitsbedrijf. 8. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting. 9. Wijziging begrooting dienst 109/1 1934. De Ter-Aarsche IJsclub. In café Verhoef kwam, onder voorzit terschap van den heer M. v. Tol, boven genoemde vereeniging bijeen. Na het lezen der notulen door den waarn. secretaris, den heer R. de Regt, deelde de voorzit ter mede dat de eerstvolgende wedstrijd voor het Merendistrict, uitgeschreven door den Zuid-Hollandschen Ijsbond, te Ter Aar gehouden zal worden. De voorzitter gaf hierna een overzicht der in het afge- loopen boekjaar op het ijs verrichte werk zaamheden enz. Hieruit bleek, o.m. dat de vereeniging 260 leden telt. Ook memoreer de spr. het overlijden van het eerelid, de heer J. Slof. Voor het verkiezen van bestuursleden in de 3 opengevallen plaatsen nam de verga dering het besluit om het bestuurslid maatschap van de Ter Aarsche IJsclub onvereenlgbaar te verklaren met het be stuurslidmaatschap van andere ijsveree- nigingen. Tot bestuurslid werden gekozen de hee ren A. Hijdra, J. Visser Jacs. en B. Zwirs, terwijl de heeren C. Vermeulen, Joh. v. d. d. Vlugt, G. Slof, C. Snijders en R. de Regt werden herkozen. Bij de controle was het materiaal in goeden staat bevonden. De heer H. Mank bood aan het materiaal gratis op te ber gen, Uit het verslag van den penning meester bleek dat door de groote uitgaven aan werkloozen enz. slechts een batig saldo van f. 10.10 aanwezig is over het boekjaar, terwijl de balans een schuld van f. 50 aanwijst. WOUBRUGGE. A.R. Kiesvereeniging. Onder presidium van den heer H. de Boer kwam de A.R. Kiesvereeniging in ledenvergadering bijeen. Na de verkiezing van candidaten voor de a.s. Statenverkie zing, leidde de heer F. A. H de Boer een onderwerp in .Nationaal-socialisme en de Kerk", waarop een breedvoerige en ge animeerde bespreking volgde. Door het raadslid Anker werd vervolgens toegezegd mededeellngen te zullen doen omtrent het standpunt hetwelk de fractie heeft inge nomen inzake de Zondagsluiting van de brug over de Woudwatering voor de scheepvaart, terwijl de secretaris, de heer A. Kroon, dan verslag zal uitbrengen van den te Oudewetering gehouden praat avond door het Kamerlid Chr. van den Heuvel. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen ochtend in openbare vergadering bijeen ter beHandeling Van de volgende agenda: 1. Notulen en mededeellngen; 2. Advies inzake presentiegelden van Raadsleden; 3. Idem inzake de Wethouderssalarissen4. Praeadvies op een ingekomen verzoek; 5. Voorstel verstrekken van een Kerstgave; 6. Praeadvies op eenige ingekomen verzoe ken; 7. Idem inzake ziekenfondsen; 8. Voorstel tot wijziging van .iet Ambtenaren reglement: 9. Wat verder ter tafel komt en rondvraag. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7