LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 19 December 1934 LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 746. TELEGRAFISCH WEERBERICHT |.h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 761.4 te Riga. Laagste stand 734.1 te Malinhead. verwachting tot den avond van 20 Dec. Matige tot krachtige, later afnemende r. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt met tlj- Mijke opklaring. Aanvankelijk nog re- irabuien. Later Iets kouder. BlIITENLANDSCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De depressie neemt vrij snel af, al zul- en haar uRloopers nog buien veroorzaken iooral wanneer de Noordwestelijke winden tn Westen van Ierland eenlgen tijd aan houden. In het Zuidwesten ontwikkelt i een belangrijke hooge drukking: die s iet Oosten veranderde nog weinig, laar vertoont ook neiging tot toenemen, ta de Golf van Blscaje en het Kanaal en »k ver op den Oceaan stormt het uit West Noordwest. In Schotland nam de wind il, In Engeland kwam tijdelijk opklaring; ii Frankrijk, Duitschland en Scandinavië j het weer betrokken of nevelig met ilaatselijk regen. Terwijl ln het Oosten eenige toeneming im vorst te verwachten Is, zal ln onze angevlng voorlooplg nog niet veel veran- itring komen. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm:. 7 gr. C. (44 gr. F.). 11 uur 'smldd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 3 uur nami: 8 gr. C. (46 gr. F.). IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. i.m. te 3 u. 05 min.; n.m. te 3 u. 27 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdo"- 6.18 n.m. tot 7.36 vm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 19 Dec.: op: 14 u. 13; onder: 7 u. 11. DE VERNIEUWING VAN DEN BURG. STAND. Nu de registers van den Burg. Stand veer volledig zijn, nog het volgende: Na den brand van ons Stadhuis ln 1929 'ond men van den Burg. Stand vanaf 1811 133 registers terug, hetzij onbeschadigd. Mzlj ln betrekkelijk goeden staat, 221 registers moesten worden vernieuwd d.w.z. secopleerd van de dubbelen die volgens mbtelljk voorschrift gedeponeerd waren ter griffie van de arrondissements-recht- t-ank te 's-Gravenhage. Teneinde deze co- piën hun authentieke waarde te geven, rij noodig een noodwet, waartoe 14 Mei MO werd overgegaan. Zooals bekend, werd besloten de dubbe len der registers langs fotografischen weg te reproduceeren, maar alvorens men met lit werk kon beginnen zijn er heel wat proeven en studie noodig geweest. Op de bvenverdieping van het Departement van Justitie ontstond een omvangrijke foto- fnfische Inrichting, waar in ongeveer we jaren de 221 ontbrekende registers rijn gecppleerd. De kosten daarvan komen glijkelijk voor rekening van het rijk en tan de gemeente Leiden. De vernietiging van een groot deel der registers van den B. S. heeft in de afge lopen zes jaar natuurlijk heel wat onge rief veroorzaakt. In dien tijd konden hukken uit de ontbrekende registers al- teen worden afgegeven door de griffie van den rechtbank te 's-Gravenhage en bij de reproductie heeft men dan ook de meeste spoed betracht met de registers, die men heer noódlg heeft die vanaf omstreeks W, zoodat practlsch al geruimen tijd iedereen kon worden geholpen op het bureau van den B. S. te Leiden. De moeilijkheden na den Leidschen Stadhuisbrand hebben bewezen hoe nood- hkelijk het ls de registers van den B. S. brandvrij te bewaren! DE ONDERHANDELINGEN MET DUITSCHLAND. De onderhandelingen met Duitschland Per het sluiten van een handelsverdrag, te gelijk bekend te Den Haag werden ge- berd, zullen thans, zooals overeengekomen *as, in Berlijn worden voortgezet. Naar ons ter oore komt, zijn eenige leden •er Duitsche delegatie enkele dagen ge- *ten naar Berlijn vertrokken, ten einde •:ar de voortzetting van de onderhande- "c?en voor te bereiden. Verwacht kan JWden, dst de Nederlandsche onderhan- •elaars zeer binnenkort eveneens naar "dijn zullen vertrekken. o - De Minister van Defensie, vergezeld ba zijn adjudant, kapitein Tlelens, heeft Menochtend te Haarlem het detache ment van de schoolcompagnle Motordienst Rinspecteerd, dat aangewezen ls om deel Jf te maken van de troepenafdeellngen, w naar het Searzehipd vertrekken. .De Minister heeft het detachement op ijazerneterrein toegesproken. SMOKKELAUTO VERNIELD. Chauffeur gedood, een inzittende gewond. In den afgeloopen nacht werd van den Bosscherweg te Maastricht af een smok kelauto, waarin drie personen zaten, ach tervolgd door een auto, bemand met rijks ambtenaren. De smokkelaars trachtten vla den Brusselschenweg te ontkomen naar België. Op den auto hebben de rijksambtenaren eenige schoten gelost, Op den Brussel schenweg trachtte de chauffeur van den auto uit de wagen' te springen. Waar schijnlijk daardoor reed deze met groote vaart tegen een boom die werd ontwor teld De auto werd totaal vernield. De chauffeur, de 22-jarige WUlems uit SIttard was op slag gedood; de 25-jarlge Hasslng uit Hoensbroek werd gewond. Een derde Inzittende wist te ontkomen. Hbld. O, DE OPENBARE LAGERE SCHOOL TE LEIMUIDEN OPGEHEVEN. De Raad van Lejmulden besloot naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten en op voorstel van B. en W. met 6 tegen 1 stem (de heer H. Heenkj de openbare lagere school met Ingang van 1 April 1935 op te heffen en met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen aan het hoofd der school, aan de onder wijzeres ln de nuttige handwerken en den schoonmaker der school. o DE OVERSTROOMING BIJ HET JULIANA-KANAAL. In den toestand van het overstroomde gebied langs het Juliana-kanaal is geen verandering gekomen. Te Urmbnd staan de kelders en hier en daar oók boven- grondsche gedeelten van de woningen onder water Obbicht en Steln hebben nog ernstig van het water te lijden. De auto riteiten stellen de angstige bevolking zoo veel mogelijk gerust en zijn van meening, dat de dijk zich zal zetten. NEDERL. WERKLOOSHEIDSRAAD. Dezer dagen vergaderde de Nederland sche Werkloosheidsraad onder presidium van zijn voorzitter, den heer H. de Bordes Verschillende zaken van administratieve en huishoudelljken aard werden afgedaan Het hoofdonderwerp op de agenda was een Inleiding van mr. J. W. Beyen, voorzitter van het „Werkfonds 1934" over de werking en de werkwijze van het „Werkfonds 1934'" Inzicht werd verkregen in de moeilijk heden, welke door het Werkfonds ln den aanvang moesten worden overwonnen, terwijl ook de organisatorische arbeid ge- ruimen tijd vorderde. Met reden mag worden verwacht, dat binnen enkele maanden de gunstige ge volgen van de besluiten van het Werkfonds zullen kunnen worden bemerkt. o DE POSTVLUCHTEN. De Oehoe (.thulsreisjyloog heden van Batavia naar Singapore. o VOORZITTERS VAN STEMBUREAUX IN HET SAARGEBIED. Naar wij vernemen heeft de commissie voor de Volksstemming ln het Saargebied aan diegenen onzer landgenooten, die zich beschikbaar gesteld hadden om op te tre den als voorzitter van een stembureau en hiervoor door de commissie in aanmerking zijn gebracht, mededeeling van hun aas wijzing gedaan, zoodat candldaten, die zulke mededeeling niet hebben ontvangen er niet meer op te rekenen zullen hebben dat zi] worden aangewezen. o DIENSTWEIGERING. De soldaat D„ van het 11de regiment infanterie, woonachtig te Hengelo, die weigerde bij opkomst de militaire uniform aan te trekken is wegens dienstweigering gearresteerd. o- ROEIBOOT OP DE MAAS OMGESLAGEN. Gistermiddag is op de Maas onder de gemeente Stevensweert een roeiboot uit Nijmegen omgeslagen. De 4 inzittenden geraakten te water. De 35-jarige H. Peper kamp, uit Doornenburg, verdronk. o VLEESCHVERBRUIK MOET VERGROOT WORDEN. De heeren M. Oppenheim en P. C. Am- merlaan, voorzitter en secretaris van de Vereeniglng van Veeweiders en -mesters ln Nederland hebben een adres gericht tot de leden van de Staten-Generaal. Adressanten meenen, dat een andere weg moet worden Ingeslagen om 't vleesch- verbrulk te verhoogen, waarbij de produ cent en de dlstribuant een redelijke be looning ontvangen voor hun prestaties, terwijl de consument niet met extra-hef fingen belast wordt. Daartoe zal men in overleg moeten treden met de daartoe geëigende organisaties, zoo- als verschillende veeteelt-, landbouw-, middenstands- en vakorganisaties. Adres santen hebben een schema opgesteld, dat de mogelijkheid aangeeft van een goede vleeschvoorzlening. Zooals ln bijna alle landen dient het slachtvee per levend gewicht verkocht te worden, waarbij het volgende in acht ge nomen moet worden: al het vee voor de slachtbank bestemd, moet over de be staande veemarkten verhandeld, worden, de marktprijzen worden naar kwaliteit door een commissie bestaande uit ver tegenwoordigers van de organisaties van veeweiders en -mesters, grossiers, en een ambtenaar vastgesteld, de vleeschprijzen zullen ook op overeenkomstige wijze worden vastgesteld en wel door een com missie, waarin vertegenwoordigd zijn de slagersorganlsatles, middenstandorganisa ties en een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. Bovendien zal ln een gemeente met een inwonertal van 5000 tot 10000 Inwoners een proefslagerlj worden aangewezen voor het nemen van calculatieproeven en van waaruit eventueel verstrekking van goed koop vleesch aan minvermogenden zal kunnen plaats hebben. u DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN NAARDEN. De heer J. E. Boddens Hosang. In aansluiting op ons bericht op de eer ste pagina van dit blad Inzake de benoe ming van den heer J. E Boddens Hosang, burgemeester van Woubrugge. tot burge meester van Naarden zij nog gemeld dat Jacob Eliza Boddens Hosang op 27 Aug. 1899 te Apeldoorn geboren werd. Na de 5- jarlge cursus H B S. te Bussum doorloopen en zijn militaire verplichtingen ver vuld te hebben, was- hij 4 jaar werk zaam als surnumerair bij de Registratie en Domeinen te Hilversum. Door veranderde vooruitzichten ging hij daarna over naar de gemeente-administratie en werd als volontair ter secretarie te Bussum geplaatst Doordat hij zich tevens bewoo? op aller lei terrein, werd hij al sDoedlg gekozen tot lid van den Raad van Laren. Door de actieve rol ln de Anti-Revolu tionaire beweging en warm contact met den BUz. Vrijw. Landstorm en Antl-Revolu- tionalren Bond werd hij beloond met het kruis van Verdienste van den Bond van Burgerwachten. Naast lid van den Raad te Laren was de heer Boddens Hosang aldaar werkzaam als lid van het Burger lijk Armbestuur en als secretaris van Ar menzorg. De heer Boddens Hosang werd op 28 Oct. 1928 benoemd tot burgemeester van Wou brugge; op 10 Nov. d. a. v. volgde zijn of- ftcieele Installatie als zoodanig. De nog jonge Burgemeester heeft te Woubrugge ln rijke mate Initiatief getoond. Zoo In teresseerde hij zich steeds intens voor de land- en tuinbouw waarvoor hij een tuin- bouwcursus oprichtte. Ook stichtte hij te Woubrugge een wonlngbouwvereeniging. Tevens deed hij veel ter bevordering van den Wegenbouw in de omgeving, is voor zitter van den Kring Rijnland van Bur gerwachten en hield veelvuldig lezingen voor A.-R. vereenigingen. De vele malen, dat wij het genoegen hadden met den heer Boddens Hosang ln contact te ko men, leerden wij hem kénnen als een hulp vaardig autoriteit, die steeds bereid was, ons inlichtingen te vcrest rekken op snelle en betrouwbare wijze. Tijdens een inter- ziew dat wij Indertijd met den heer Bod dens Hosang hadden, getuigde hij tevens van zijn streven om de schoonheid van Woubrugge in breede krlr.gen bekendheid te jerschaffen en sprak ui' zijn woorden, ook waar het de gemeentelijke finan- cleele hulshouding van vfb gemeente be trof. de ernst en de wzlcverwogenheld van een bezonken rcensch. Ondanks zlin jeugd mogen wij dus Naarden met deze benoe ming wél gelukwenschen evenals oen heer Boddens Hosang zè'f met zijn belangrijke pvomotl» o JHR. J. J. BOREEL OVERLEDEN. Aan de gevolgen van een aanrijding te Den Hgag. Hedenochtend ls te Den Haag aar. de gevolgen van een aanrijding op Maandag avond J.l. in den oudfetdom Van 65 Jaar overleden jhr. J. J. Boreel, gep. luitenant kolonel van het Ned. Indisch legci. Naar men zich zal herinneren, werd jhr. Boreel Maandagavond in de Parkstraat aldaar door een auto aaugoicaen tenge volge waarvan hij een schedélbasisfrac- tuur bekwam. In zeer zorgwelikendèn 'tqë- stand werd hij naar liét Gemeente-Zie kenhuis gebracht. Medische "hulp mocht echter niet meer baten.' Mot jhr. Boreel is Iemand heengegaan, die in ïndlë een groote bekendheid heeft genoten en vooral in Soeracaja. een zeer geziene en algemeen geachteDersoonlijk- heid was. In 1891 trad hij in Nederland in dienst en ging al sj oedig naar Indië. Het vol gende jaar was hij 2e luitenant, ln 1395 volgde zijn bevordering tot 1ste luitenant en in 1905 werd hij kapitein. Nadat, hij in 1914 majoor das geworden, volgde in '.916 zijn bevordering tot 1 uitenant-kolonel, In 1920 verliet hij den dienst en ging over naar liet „Soarabajasch Handels blad". Aanvankelijk was hij hier werk zaam als administrateur, doch ln '22 werd hij benoemd tot directeur van genoemd dagblad. Tot 1928 vertoefde hij in onze Oost. Sindsdiën was jhr. Boreel in Den Haag woonachtig. Gedurende zijn verblijf in Indlé was hij ook bestuurslid van de Simpangsche Sociëteit te Soerabaja. Met jhr. Boreel is een militair heenge gaan, die een zeer uitblinkende positie In het Indische leger heeft bekleed. Hij heeft als officier bij de marechaussee een groo te rol gespeeld bij de krijgsbedrijven in Atjeh. Jaren lang was hij hier werkzaam en ook bekleedde hij ln dit gebied ver schillende bestuursfuncties. Als erkenning van zijn bijzondere ver diensten voor ons land werd hem het rid derkruis Militaire Willemsorde 4e klasse toegekend. De ter aarde bestelling van het stoffe lijk overschot zal plaats hebben Zaterdag a s. om 12 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag. SERINGEN IN HET GOOI GETROKKEN. Geslaagde proefneming te Bussum. Het is een kweeker te Bussum gelukt om seringen te trekken. Hij heeft een hon derdtal kluiten, die hij uit Aalsmeer ont ving, 20 November In de kas gezet bij een temperatuur van 150 gTaden en ze om de twintig minuten met water doen be sproeien. 's Nachts is de temperatuur lager gehouden en het besproeien achtéfwegë gebleven. Na veertien dagen is de dag temperatuur op 60 granden teruggebracht. Uit de trekheesters, die alle ongeveer 15 Jaar zijn, zijn circa 2000 mooie witte bloe men getrokken. De ondergrond van de kas ls gewone koude Gooische grond van een weiland, dat door afgraving van beboscht terrein is ontstaan. Er is veel slootwater in de nabijheid. Het is tot dusver nimmer gelukt om in het Gooi seringen te trekken; men schijnt hiervan alleen te Aalsmeer de kunst te verstaan. De Bussumsche kweeker Slappendel is een leerling van Aalsmeer. o De Minister van Defensie heeft onder de verboden geschriften doen opnemen „Onze Strijd", orgaan van den Algemee- nen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, en „Jonge Strijd", orgaan van den Jongelieden Geheelont- houdersbond. AMSTERDAM, 19 December Vastere stemming. Handel Mij. onge animeerd. OUewaarden en Rubbers hoo- ger Tabakken, Suikerwaarden, en Scheep- vaartaandeelen weinig veranderd. In- dustrieele fondsen verdeeld. Amerlk. fond sen nauwelijks prijshoudend. Duitsche obligaties weinig veranderd. Ned. Staats fondsen onregelmatig. De laatste weken is er wat grootere be langstelling te registreeren voor aandce- leh Centrale Suiker Maatschappij, waarbij een aanmerkelijke koersverbetering ls in getreden. Deze ontwikkeling hangt ten nauwste samen met de afstooting van de bultenlandsche belangen, waarvan de op brengst werd gebruikt voor aflossing van belde obllgatleleeningen. De 7°/» obligatie- leening 1922 pro resto groot f. 5.2 mlllloen werd per 1 October j.l. afgelost, waarvan de gelden beschikbaar kwamen uit de rea lisatie van de in de Internationale Suiker Maatschappij ondergebrachte Poolsche be langen, terwijl de obllgatieleening pro resto groot f. 3.5 millioen op 2 Januari a.s. aflosbaar werd gesteld. De geruchten, dat deze aflossing mogelijk ls gewerden door verkoop van Engelsche belangen, ls door de directie bevestigd, die mededeel de. dat zij een controleerend belang ln en kele van haar Engelsche fabrieken van de hand heeft gedaan. Is nu een bedrijfsin- krimplng aanleiding tot een koersstijging? In zekeren zin wel. De maatschappij is thans bevrijd van een zwaren rentelast, terwijl de veronderstelling voor de hand ligt, dat de maatschappij voor haar bezit bevredigende prijzen heeft kunnen bedin gen In het jaarverslag over 1932/33, ge publiceerd ln Maart 1934 werd door het bestuur medegedeeld, dat de aandeelen der Poolsche fabrieken in de balans der Internationale Suiker Maatschappij laag te boek staan. De meeste Engelsche fa brieken hebben de laatste jaren een be hoorlijk rendement afgeworpen zoodat aan te nemen is, dat de Centrale Suiker Mij. deze belangen niet voor een appel en een ei van de hand heeft gedaan. De fi- nancieele positie van de Centrale Suiker Mij. ls door de verschillende transacties dan ook aanmerkelijk versterkt. De handel bleef uiterst beperkt, met uit zondering van claims Ned. Handel-Mij. Van de zijde van het bahkconsortium werd steun geboden, zoodat aan de daling een einde kwam, al kon een herstel zich niet voltrekken. De beroepshandel weerde zich geducht, zoodat de waarde der claims geen indicatie voor de waarde der emissie geeft. De certificaten waren eerder wat lager. De koers daalde tot 25 1/16 pet. Voor Olie waarden bleven de omzetten uiterst gering. De stemming was evenwel vaster ln ver band met de Amerikaansche berichten dat het productie-quotum is verhoogd ten be hoeve van den voorraad. Koninklijke stegen één pet. De Ameri kanen waren een fractie taoorer. Van Industrieele fondsen kwamen Phi lips weer boven 220 pet. doch Aku's en Unilèvers lagen gedrukt. Centrale Sulkers waren goed prijshoudend. Zweedsche Luci fers waren gedrukt. Rubbers hadden een vast verloop zij het met zeer gerlngen handel. A'dagn Rubbprs liepen één pet. op en ook de minder ebutante soorten waren beter. Tabakken en Suikerwaarden bleven goed op peil: hetgeen eveneens voor Scheepvaarten goldt. .Amerlk. fondsen hadden een rustig ver loop en waren weinig veranderd. Duitsche obligaties werden op kleine schaal verhan- dëld. Ned. en Ned. Ind Staatsfondsen wa rén verdeeld 4 pet. Nederland verkeerden eenigszins in herstel, doch Oude Schuld was algemeen een fractie lager. Ook Ned. Ind. leeningen waren nauwelijks prijshou dend. WISSELKOERSEN. Engeland 7.30 5/8 (7.30 3/4): Duitschland 59.40 (59.40); Frankrijk 9.76 1/4 (9.75 5/8); België 34.62 (34.59); Zwitserland 47.91 (47.88); Denemarken 32.62 1/2 (32.62 1/2); Zweden 37 67 1/2 (37.67 1/2); Noorwegen 36.72 1/2 (36.721/2); New-York 1.47 3/4 (1.47 7/8). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van .gisteren. UIT NED. OOST-INDIE. DE WF.RKLOOZENZORG IN INDIE. BATAVIA, 19 Dec. (Aneta). Het Centraal Werkloozencomlté legde een globale rekening en verantwoording over van den geheelen werkloozenzorg in Ned.-Indië over het jaar 1934. De Inkomsten, in totaal f. 1.330.000. bestonden uit de volgende posten: par ticuliere bijdragen f. 600.000.van on dernemers. f. 400.000.—. uit loterijen f. 200.000.—, aan subsidies van locale ressorten f. 100.000.—. Regeerlngsvergoe- ding voor administratiekosten f. 30.000. De uitgaven bedragen in totaal f. 1 555.000 welke te splitsen zijn in: gewone uitkee- ringen f. 1,270,000,uitkeeringen aan vereenigingen zooals het Leger des Heils enz. f. 165.000.—, aan passages f. 35.000.—, aan administratiekosten f. 45000,en aan diversen f. 40,000. Het tekort over 1934 ten bedrage van f. 225.000.—, wordt grootendeels gedekt door extra Regeeringsbijdrage tot een be drag van f. 120.000.'en aan het bedrag dat als kasmiddelen op 1 Januari 1934 aanwezig was. De raming voor 1935 ls als volgt: In komsten f. 1,180,000.n.l. particuliere bijdragen f. 450.000.—, van ondernemers f. 400.000,—, uit loterijen f. 200.000,—. aan subsidies van locale ressorten f. 100.000.— en als Regeeringsvergoeding voor admini stratiekosten f. 30.000. De uitgaven zijn in totaal f. 1.250.000, en als volgt te splitsen: aan gewone uit keeringen f. 1,000,000— aan vereenigin gen als het Leger des Heils etc. f. 150 000, aan passages f, 25.000.—, aan administra tiekosten f. 50.000.en aan diversen f. 25.000— Het tekort over 1935 kan derhalve op f. 70.000,— worden begroot. KOEPANG MET DIPHTERITIS BESMET. KOEPANG, 19 Dec. (Aneta). Koepang ls met dyphteritis besmet. Kinderen zijn het meest aangetast. De scholen zijn ge sloten. Autoriteiten hebben de noodige maatregelen-ter bestrijding genomen. VAN DOODSLAG VRIJGESPROKEN. Het gerechtshof te Den Bosch bevestig* de het vonnis van de rechtbank te Breda, waarbij is vrijgesproken de vrouw E. B. uit Roosendaal, aan wie ten laste was ge legd. dat zij op 11 Januari j.l. haar doch tertje van 14 maanden tweemaal met een pook op het hoofd heeft geslagen, waar door het kind een schedelbreuk kreeg en op 14 Januari ls overleden. o HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak tegen den arbeider A. v. d. K., uit Katwijk aan Zee. die door den Politie rechter was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van geld stukken uit een muntmeter. Alhoewel verd. het feit bij de Politie had toegegeven, was hij op de zitting van 5 dezer voor het Hof hierop terug gekomen en beweerde hij dat verdaehte's vrouw het feit heeft gepleegd. Dit werd op de zitting van 5 dezer door haar bevestigd. De adv-generaal mr Vermeulen had vrijspraak gevraagd. Het Hof sloot zich hierbij aan. L. M„ Noordwijkerhout Wend U voor de eerste vraag tot de K.L.M. Kippen, die aan den leg zijn moeten zoo veel mogelijk met rust worden gelaten. Kortwieken is maar een tijdelijke maat regel; waarom neemt U geen vleugelklem men die in den handel zijn? De kippen vliegen dan niet meer over afscheidingen en worden niet beschadigd en verminkt. "JMUIDEN, 19 Dec. 1 Tarbot per K.G. f,1.15—0.60, Griet per kist van 50 K.G. f. 2814, Tongen per K.G. f. 1.25—0.85, Groote Schol per kist van 50 K.G. f23—15. Middelschol f21—19 Zet- schol f. 28—23. Kleine Schol f. 19.50—8, Schar f. 8.50, Vleeten per stuk f41.90, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 94.70, Groote Schelvisch f. 45. Middel Schelvisch f. 2324, Klelnmiddel Schelvisch f. 3719, Kleine Schelvisch f. 20 —9, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.66 —26.50, Gullen per kist van 50 K.G. f. 15 5.30. Lengen per stuk f, 1.80—0.75, Heilbot per K.G. f. 1.200.70 Wijting per kist van 50 K.G. f. 7.101.10, Koolvisch per stuk f. 0.750.35. Makreel per kist van 50 K.G. f. 13—9. Brijzen versche haring f. 7.501.95 p. kist Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM. 131 met f,2319. IJM. 64 met f.2106. IJM. 155 meat f. 1748. IJM. 41 met f. 2245. IJM 161 met f.2223, IJM. 10 met f.3300. IJM. 112 met f.3687. IJM. 44 met f.2669: 4 loggers: K.W. 175 met f.985, K.W. 178 met f.812, K.W. 74 met f.1512, K.W. 162 met f.925. AMSTERDAM. 19 Dec. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 361 vette kalveren: le kwal. 5460, 2e kwaliteit 4252, 3e kwal. 3440 per K.G. levend gewicht; 34 nuchtere kalveren 3.50 kens wegende van 90110 K.G. per 7.50 per stuk; 646 varkens: zware var kens 3637 per K.G. slachtgew.; vette var kens 3536 per K.G. slachtgew. Marktoverzicht: Vette kalveren, ruime aanvoer, stugge handel en prijshoudend. Varkens flinke aanvoer, handel vlot en vaste prijzen. BENTHUIZEN. Veiling 18 Dec. Aanvoer 1160 kippeneieren, pr. f. 3.154.50 per 100, Roode kool 6 ct., Savoye kool 3 ct. p. stuk. HAZERSWODE, 17 Dec. Aanvoer 3357 stuks. Kipeieren f. 34.25, eendeieren f. 3 3.25 per 100 stuks. Hanen f. 1, kippen 60 ct. konijnen f. 1 per stuk, BOSKOOP, 19 December. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Speciale beshulstveiling: Hulst met bes per Kg., le soort 2540 cent; idem 2de soort 1721 ct.; idem zilver bont zonder bes 66 ct.; Idem met bes 6075 cent; Idem goud bont zonder bes 4550 cent; idem met bes 5580 ct.; Sparregroen 1924 ct.; Hulst met gele bes 86 ct.Hulststruiken met bes 2845 ct. p. stuk; Sparreboompjes 2430 cent. VEUR. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 29661 stuks. Prijzen 29254 kippeneieren f 3.604.50407 een deneieren f.23; 148 kippen f. 0.201.10; 93 eenden f0.500.85; 417 konijnen f. 0.20 3; 12 duiven f. 0.10—0.15. KOUDEKERK, 19 December. Eierenvei ling „Koudekerk-Rijndijk". Aanvoer 1530 stuks. Kipeieren f. 3.50 4.50; Eendeleren f. 3.203.50; Boter f. 0.60 0.67Kaas f. 0.200.23; Kippen f. 0.60 0.80; Hanen f. 0.60—f. 1; Konijnen f. 0.75 tot f. 2. WESTLAND Westlandsche Snijbloemen- veiling van 18 Dec. Louis Germ 5—7.00, Sax Export 56.00. Brlllant Star 1.301.70, per 100; Louis Germ tros 1220 ct.. Sax Export tros 1321 ct., Pres. de Lange 16 24 ct.. Freesia 1014 ct.per bos; Copland 4153 ct., Rose Copland 95 ct.. Plerson 3640 ct.. oer dozlin. WOERDEN, 19 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 296 partijen kaas: met rljksmerk le kwal. 20—21, Idem 2e kwa.l 17—19. Handel traag. ZOETERWOUDE. 18 Dec. Eierenveiling. Aaneevoerd 3020 stuks Kipeleren f. 3.60 4.30 kuikeneieren f. 2.60—3.20 eendeieron f. 3 80 oer 100 stuks. Kaas 11—24 ct. per nond Pluimvee: kippen 50—60 et., hanen 70 ct duiven 8 ct., eenden5060 ct., ko- nijneh 25175 ct. per stuk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3