KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag IS December 1934 UIT DE OMSTREKEN. VERPACHTING CANTINE. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W, VAN BEELEN Cz THIJS IJS EN DE WINTERKONING BENTHUIZEN. (5-larlg bestaan Ned. Herv. Jonge!. Ver, De Ned. Herv. Chr. Jongel. Vereeniging „Onderzoekt de Schriften", hield haar 25e jiarvergadering in de Ned. Herv. Kerk. Te 7 uren opende de heer Mouw uit Gouderak de2e feestvergaderlng door het laten zingen Ps 68: 10 en gebed, las daar na voor hoofdstuk 6 van het boek Ester Vervolgens heette hij allen hartelijk velkom namens de Jubileerende vereeni ging en hield spreker een rede naar aan leiding van het voorgelezen hoofdstuk. Hierna werd door den voorzitter den heer W. Qualm, een voordracht gehouden getiteld „Johannes Chrystosomus". De secretaris, de heer A. v. Driel Sz. deed biema verslag van zijn beheer. De ver- teniging heeft door het uitreden van laden der Geref. Gem. een anderen naam aangenomen. Het ledental ls tot 11 ge- jlonken. Hierna werd het woord gevoerd door dan medeoprichter den heer L. Paul. Spr. die de oprichting in 1909 onder leiding van ds. J. v. d. Pol thans em. pred. te Wijk bij Duurstede besprak, en stil stond bij de naamgeving „Onderzoekt de Schriften". Spr ging hier dieper op in, en gaf een duidelQke uiteenzetting van het Schrift onderzoek der Joden, die dachten hun zaligheid te zoeken en te vinden in de let ter van de Schrift Hierna was het woord aan den heer J. wn Dorp, uit Zoetermeer, eerelid en medeoprichter. Nadat nog verschillende afgevaardigden uit Zoetermeer, Zegwaart, Bleiswijk, Moer- kapelle en Boskoop het woord gevoerd hadden, werd wegens het vergevorderde uur het program afgebroken en de bijeen komst te 12 uur gesloten met dankgebed door den heer W Qualm. HAARLEMMERMEER. 0e gemeentebegrooting voor 1935. Het dagelijksoh bestuur van Haarlem mermeer heeft den gemeenteraad aange boden de begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienst- lar 1935. Een verblijdend lichtpunt is, dat de reke- ning over het dienstjaar 1933 sluit met ten belangrijk batig slot, dat na aftrek tan het bedrag, waarover ten bate van het dienstjaar 1934 zal moeten worden be- icblkt nog ruim f. 53.000 bedraagt. Van dit batig slot wenschen B. en W. tthter ten behoeve van den dienst 1935 ilechts aan te wenden een zóó groote som ils is geraamd voor delging van de nadee- bge eindcijfers van de dienstjaren 1931 en 1932 of ruim f. 18.000 en het restant ad aim f. 35.000 op den kapitaaldienst te iserveeren voor de in de eerstvolgende jiren nog op de begrooting drukkende ■iflosslngen en voornoemde nadeelige slo ten van de Jaren 1931 en 1932. Bij de samenstelling van deze begrooting moest rekening worden gehouden met tweè retsontwerpen nl. de financieele verhou dingswet en dat. houdende voorzieningen terzake gemeentelijke kosten *an werkloos- beldszorg. Voorts wordt in plaats van een verdee ling der middelen van het gemeentefonds loor vijf jaar een jaarlijksche verdeeling raorgesteld. Het blijkt dat de uitkeering 1935/36 voor me gemeente zal geven een nadeel van 5.949. Buitengewone zorgen geven de uitgaven, veike het gevolg zijn van werkverschaffing steunverleening. Hoewel het voor het komende jaar 1935 titgetrokken bedr. voor werkloosheldszorg ruim f. 30.000 hooger is den aanvankelijk 'oor het jaar 1934 werd geraamd, ls het, door toepassing van een bijna onverant woordelijk overdreven bezuiniging, gelukt k begrooting sluitend te krijgen. Er is in de afgeloopen jaren met grooten 'tast naar gestreefd om de gemeentelijke uitgaven aan te passen aan de beschikbare middelen. Niettemin ls het noodig geweest het ook deze gemeente sterk gedaalde belast baar inkomen zwaar te belasten. Het strekt tot voldoening, dat deze aan passing in een betrekkelijk korten tijd zoo danig ls geslaagd, dat de gemeente Haar- ëmmermeer niet alleen in staat is geble- bn in de zware crisisjaren 1933 en 1934 rich zelf te redden en ih haar eigen be boetten te voorzien, maar ook nog belang- rijke bedragen beschikbaar te houden tot Wging van de tekorten over 1931 en 1932. Zelfs zijn thans eenige omstandigheden vermelden, welke een gematigd opti misme voor de naaste toekomst wettigen. Op de begrooting voor 1935 drukken voor laatst de posten wegens rente en aflos- ng tot een bedrag van f. 12.515.53 van bet llquidatdeverlles van het voormalig ge meentelijke electriciteltscbedrijf. Op grond van de belastingontvangsten i het ioopende dienstjaar hebben wij bede redenen om aan te nemen, dat het 'taal belastbaar inkomen weder een ten- ienz tot stijging vertoont, hetgeen aan de ontvangsten van de gemeente ten goede W komen. De gestadige groei van de bebouwing in ie Badhoevebuurt, waar tal van flinke woonhuizen verrijzen, ls ook veelbelovend 'oor de gezonde ontwikkeling van dit ge- itelte van de gemeente. Zonder zich te willen vastleggen aan en bepaalde verwachting op dit punt, meenen B. en W. toch, dat op eenige ver- behting van den tegenwoordigen belas tingdruk voor de naaste toekomst mag worden gerekend. KATWIJK AAN ZEE. DE OPENING DER WINKELWEEK. Rede van den burgemeester; reeds veel belangstelling. Sister had de offlcieele opening van de winkelweek plaats in „Casa Cara". In de hot bloemen versierde zaal merkten wij 5 burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. joop, de gemeente-secretaris D. C. O. JOikhoven, de wethouders J. Dubbeldam, Veltkamp, de leden der Winkehveek- pwissie de heeren A. Brouwer, W. van Plen, B J. Dijkdrenth, J. Arnoldus. J. "bys, E.' de Jong, H. J. Planje, W J. ''aan en P. Plug; de juryleden de heeren 0. Scheeres, algem. voorzitter van den r" Middenslandsbond, de heer H. Neef- "i bestuurslid en de heer N- A. Stolk, 2de secr. van dien Bond. Voorts velen der deel nemende winkeliers. De heer A. Brouwer, voorzitter der Win kelweekcommissie, opende met een woord van welkom. Deze winkelweek is door de tijdsomstan digheden niet met datzelfde enthousiasme ontvangen als de vorige winkelweken. Toch achtte de commissie het goed een winkelweek te houden en wei omdat het juist nu, meer dan ooit, noodig is, door een speciale winkelweek de aandacht van het koopend publiek op onze winkelweken te vestigen en hierdoor te toonen, dat niet tegenstaande den enormen terugslag in het zakenleven wij als winkeliers niet bh de pakken neer gaan zitten, doch juist trachten door scherp concurreerende prij zen en een uitgebreide keuze in onze arti kelen het publiek ervan te overtuigen, dat het werkelijk niet noodig is bulten het dorp te koopen Hierop opende de burgemeester de Win kelweek met een rede. waaraan wij het volgende ontleenen: Het ls ons bekend, aldus spr., dat er lang geaarzeld is alvorens het besluit werd ge nomen, om tóch nog een winkelweek te houden. De moeilijke levensomstandig heden, waarin een groot gedeelte van de Katwijksche bevolking zich bevindt, lokten niet aan om in dezen tijd hier iets te ondernemen, waarvan de uitkomsten zeer twijfelachtig schenen. Dat men tóch nog ls overgegaan tot het organiseeren van deze winkelweek, getuigt van moed en energie. Deze eigenschappen zijn in een tijd als deze dan ook meer dan ooit noodig. Het middel eener winkelweek getuigt van durf en is oneindig beter, dan het verzoek om lokale protectie, dat men van zooveel zij den hoort opgaan, met zóóveel aandrang, dat de Overheid niet steeds deze stemmen het zwijgen kan opleggen. De middenstand zal haar kracht in haar zelf moeten vinden! Met den wensch, dat deze winkelweek een succes moge worden, verklaarde spr. haar geopend. De voorzitter, de heer 'Brouwer dankt den burgemeester voor zijn gehouden rede. Dan sprak de heer Scheeres, lid der jury, die over zijn ervaringen en inzichten inzake winkelweken het Óen eft ander meedeelde. De voorzitter bedankt den heer Schee res voor zijn rede, waarna de heer C. van Tongeren, voorzitter van de Chr. Midden- standsvereeniging, het woord voerde. Deze was er verheugd over, dat anderen nu eens de taak op zich gënomen hebben deze winkelweek te organiseeeren. Deze taak drukt voor enkelen.wel eens te zwaar op de schouders. De Katwijkers kunnen wat zij noodig hebben hier ter plaatse krijgen. Spr. weet uit ervaring, dat de Katwijkers liefst bij de ingezetenen koo pen. Spr. eindigde met den wensch, dat deze actie veel goeds tot stand moge brengen en goede resultaten zal afwerpen. Hierna werden ververschingen rondge diend. De heer H. P. Bloot draaide een gramofoonplaat, waarop ten gehoore werd gebracht een toepasselijk gedicht op de Winkelweek, vervaardigd door den heer Zwaan en gezongen door twee winkeliers, die onbekend wilden blijven. Het refrein zongen ten laatste allen mee. Met een woord van dank aan allen be sloot de heer Brouwer het offlcieele ge deelte van de opening. Na de opening gingen de gordijnen weg. Het blijkt dat de winkeliers weer veel werk •van hun étalages hebben gemaakt. Des avonds laat werd de uitslag bekend van den étalagewedstrijd. Deze luidt als volgt: Groep A (manufacturen): le pr. L. N. Baalbergen; 2de Gez. Guyt; 3de weduwe P. Schaap. Broep B (kruidenierswaren)le pr. wed. G. van Duyn; 2de Berkman „Toko" en J. W. v. d. Horst 3de prijs. Groep C (brood- en banketbakken)le pr. en eereprijs B. de Kort; 2de G. Boo nenkamp; 3de Jac. Varkevisser. Groep D (boek- en papierhandel)1ste pr. M. C. v. d. Lee; 2de filiaal Dupon; 3de De Volharding. Groep E (huish. art.): 1ste pr, IJsbr. Verdoes; 2de P. Öudshoorn; 3de H. Bloot. Groep F (luxe art.)le pr. J. H. Ver lint; 2de H. v. d. Voet; 3de G. van Elten. Groep G (behangerij en stoffeerderijl: le pr. J. Buys; 2de Gebr. Meyerink; 3de J. Gouka. Groep H (rijwielen en radio-art.)le pr. H. Schaart; 2de H P. Bloot en Co.; 3de A. Burggraaff. Groep K (schoenwerk en sigaren): 1ste pr. C. Dubbelaar; 2de Th. Verbrée; 3de D. de Jong. Groep L (consumptieart.): 1ste pr. C. Duik Jaspz.; 2de A. Durleux; 3de Alb. v. Duyn. Groep M. (drogisterij): Alleen den lsten prijs aan J. de Hollander. Het was den eersten avond reeds druk op straat. Veel menschen bracht ook op de been het rondgaan met muziek door het dorp van de Katwijksche Harmonie met den directeur den heer P. C. Lang- muur aan het hoofd. Van af half 8 tot half 10 des avonds trok de muziek door het dorp. Moge deze winkelweek met de daaraan verbonden attracties een prachtig resul taat voor de Katwijksche winkeliers op leveren I Teraardebestelling van den heer Buisert van Duyn. Onder groote belangstelling had de ter aardebestelling plaats van den heer Bui sert van Duyn, oud-gezagvoerder ter koop vaardij. Nadat het stoffelijk overschot in den kelder was neergelaten, nam. ds. R. P. A. Rutgers het woord, die er aan herin nerde, hoe de overledene meer dan 40 ja ren de zee heeft bevaren; vele stormen daarop heeft getrotseerd; meermalen in groote gevaren heeft verkeerd, eenmaal zelfs door een stortzee over boord werd geslagen, maar door een andere stortzee weer op het schip werd teruggeworpen. Ruim 30 jaren rustend heeft de overledene zijn gaven besteed voor het maatschap pelijk welzijn onzer gemeente en als no tabel en lid van 't Zaalbestuur heeft hij onze Kerkelijke gemeente gediend. Spr. herinnerde er aan, hoe door Gods genade ook de ziel van den overledene is gered en wekt allen dringend op, die zelfde genade te zoeken bij Hem, bij Wien de overledene gevonden heeft den eenigen troost in le- Katwijksche Voetbalver. „QUICK BOYS". Het Bestuur van bovengenoemde Voet balvereen. wenscht de cantlne, op haar terreinen aan den Nieuwe-Duinweg voor 1935 te verpachten. Aanbiedingen vóór 22 Dec. 1934 aan den Secretaris, K. v. DUYVENBODE, Louwe straat 35 B, Katwijk aan Zee. 3182 HCT BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADYERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTEEKT ven en in sterven. Spr. verzocht te zingen ps. 12 11. De oudste schoonzoon, de heer J. Meeoihorst uit Amsterdam, dankte voor de groote belangstelling. Diep onder den indruk verliet men het kerkhof. NOORDWtjK BINNEN. Oudercommissie Openbare School. In een alhier gehouden bijeenkomst van ouders der leerlingen van de openbare school werd een Oudercommissie gekozen. Benoemd werden de dames mevr. v. d. Loo en mevr. v. Hoorn en de heeren Oohms, G. Krau en C. Morijt. Het voorzitterschap werd opgedragen aan den heer Oohms, terwijl de heer C. Marijt als secretaris zal fungeeren. Voor het examen rekening-courant- boekhouden door Mercurius gehouden te Amsterdam, slaagde onze plaatsgenoot de heer W. L. v. d. Loo. In plaats van den heer J. M Wester hout, die als zoodanig heeft bedankt is door het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. tot diaken gekozen de heer Nic. van Veen. OEGSTGEEST. Brand. Omstreeks 6.20 uur werd gisteravond brand ontdekt in een dubbel woonhuis met aangrenzende stal, bewoond door de families P. H. en T. W. F. aan den Abspoel- weg. De brandweer was met groot materiaal spoedig aanwezig onder leiding van den heer Rietveld, en vatte het blusschings- werk met kracht aan. Het pand was gedekt met riet en was in enkele oogenblikjcen een groote vuurzee. Doordat met spoed hierop een enorme watermassa werd geworpen, was men het vuur spoedig meester. Echter was van be houd van het gebouw geen sprake. Enkele brokstukken van de muren zijn over gebleven Naar wij vernemen is het vee gered, doch beide inboedels zijn verbrand. Ver zekering dekt ten deele de schade. De brand is ontstaan in den schoor steen van de familie H., welke defect was. De gezinnen zijn bij familie en vrienden ondergebracht. N RIJNSBURG. 60-jarig jubileum Jongelingsver. op G. G. De alhier bestaande 3 J. V. op G. G. her dachten het feit, dat 60 jaar geleden de Moeder-vereeniging werd opgericht. In de Ger. Kerk was daartoe een drukbezochte samenkomst belegd. Ds. Broekstra sprak een inleiding en herinnerde er aan, dat een der oprichters, de heer C. Schone- veld, nog in leven is. Dr. K. Dijk, van 's-Gravenhage, sprak over: „Tweeërlei Rijnsburgers". Spr. deed een greep in de historie en sprak over de Rijnsburger collegianten in de 16e en 17e eeuw, om van hen nader aan te toonen: 1. hun doopers dualisme, 2. hun spiritua lisme en 3. hun individualisme. In een uit voerig en met aandacht gevolgd betoog wekte dr. Dijk vooral de Jongeren op om op alle terrein van het leven de banier des kruises te dragen. De avond werd met dankgebed besloten. Vergadering Verbond tot Kerkherstel. De afd. Rijnsburg van bovengenoemd Verbond hield een bijeenkomst in de kerk- zaal. Nadat gezongen was Ps. 25 2 en 6 ging ds. Peter voor in gebed, las Joh. 17 en sprak een kort inleidend woord, waarbij hij er op wees, dat Kerkherstel beoogt het wegnemen van misstanden in de kerk en het brengen van een zuiveren dampkring, opdat Christus in het middelpunt kome te staan. Daarna trad als spreker op dr. Kromsigt, em.-predikant te Den Haag. In een glashelder betoog zette deze doel en streven van Kerkherstel uiteen. Velen loopen de kerk voorbij-helaas is de hou ding van de kerk wel eens wat te schuw geweest. Het Verbond, dat vooral na 1886 optrad, wil reformatie door reorganisatie. Hervorming van de kerkelijke instellingen en voortzetting van de richtlijnen der confessioneele vereeniging, Spr. gaat uitvoerig na wat door wijlen prof. Hoedemaker, prof. Gunning e.a. ls verricht en hoe zij samenwerkten in het belang van de kerk. Thans werken etischen confessioneelen, ger. bond en de volge lingen van Kohlbrugge samen. In den breede staat hij stil bij het rapport, dat in 1928 aan de Synode werd uitgebracht, doch verworpen. Kerkherstel wil de oude kerkelijke organisaties weer invoeren, zoo als de classicale vergaderingen, de Prov. Synoden en de Nationale Synode. In de practijk is volgens spr. de Ned. Herv. Kerk een „Ja-en-neen"-kerk. Er bestaat tuchte loosheid. Dat moet veranderen en daarom is reorganisatie een gebiedenden, religieu zen eisch. De kerk moet worden een belij dende kerk. De bestuursorganisatie is thans zóó, dat cle stembus regeert en niet het woord van God. De rechtskracht van. Gods woord tnoet worden hersteld. Nadat dr. Kromsigt het rapport van Kerkherstel nog eens in onderdeelen had toegelicht o.a. ook de voorgestelde proponetsformule, besloot hij zijn met stille aandacht gevolgde voordracht. Na gedachtenwissellng sprak inleider ds. Peter een dankwoord en liet zingen ps. 651. Waarna dr. Kromsigt sloot met dankgebed. De groentenhandel. Aan de groentenveiling is nog steeds groote aanvoer met weinig vraag en slappe handel. De prijzen blijven laag en kunnen onmogelijk winstgevend zijn. De volgende noteeringen werden gemaakt: Bloemkool f. 3.75, Roode kool f.2f.5, Savoyekool f. 2f. 4.50, Groene kool f. 1— f. 3.50, alles per 100; Uien f. 0.60f. 0.90 per baal; Bospeen f. 9.50 per 100 bos; Wasch- peen f. 0.65f. 0.90 per kist; kleine uien f. 0.30—f. 0.45 per baal; aardappelen f. 1.50 per baal; Witlof 6 ct. p. Kg.; Spruiten 9 ct. per Kg. Filmavond G. E. O. S. De Ger. Evangelisatiever. onder schip pers had een filmavond belegd in de Ger. kerk aan den Voorhouterweg. Ds. Versteeg van Loosdrecht ging voor in gebed en sprak een kort openingswoord. Hij her dacht zijn 5-jarlgcn arbeid onder de schip pers en de zegen, die hij daarbij heeft mogen waarnemen. Daarna had een filmvertooning plaats, welke bestond uit de volgende onderdeelen: de arbeid in de haven; .de vlsscherlj, de financiën der vereeniging en een duik naar den bodem der zee. vooral het laatste ge deelte was zeer interessant. Ds. Versteeg sloot met dankgebed. Thans staan als werkloos ingeschre ven: 3 fabrieksarbeiders, 2 schippers, 2 timmerlieden, 1 grondwerker, 1 opperman en 145 landarbeiders; totaal 154 werkzoe kenden (v. J. 158). Tot ouderling in de Ger. Kerk is ge kozen de heer F. Heemskerk. SASSENHEIM. Vergadering van den L.T.B. De afd. Sassenhelm en Omstr. van den L.T.B. hield een ledenvergadering der afd. veehouders, ter bespreking der agenda der a.s. Buitengewonen Algem Vergadering der Vakbond. Tegenwoordig waren 18 leden en de hee ren ir. Heymeijer en ir. Jacobs van de Landbouwwinterschool te Voorhout. Tot af gevaardigde werd benoemd de heer F. Ver geer. Besproken werden de prae-adviezen van het Hoofdbestuur, terwijl de landbouw ingenieurs voorlichting gaven op onder scheidene punten van veevoedering en be mesting. Besloten werd voorts een viertal avonden te organiseeren ten einde meer speciaal de veevoedering in verband met dé huidige tijdsomstandigheden, benevens het zelfteelen van voedergewassen bij de tegen woordige productiebeperking van melk en vee nader te bespreken. De leiding zal dienaangaande berusten bij de heeren van de R.K. Landbouwwin terschool van Voorhout, die zich daarvoor belangloos beschikbaar stelden. Ten nadeele van den heer K. is een rijwiel, dat bij de R.K. Kerk neergezet was, ontvreemd. o VEURLEIDSCHENDAM. Arm gebroken. Bij het ophangen van gordijnen viel mej. H.. wonende in de Damstraat, van een trapje en brak een arm. Zij is in de St. Antomus-Hove opgenomen. B. en W. maken bekend, dat de gele genheid zal zijn opengesteld tot kostelooze vaccinatie of revaccinatie voor kinderen uit deze gemeente, beneden het jaar. De vaccinatie en revaccinatie zal ge schieden: in de v.m. O.L. School te Leid- schendam op Woensdag 19 December 1934, des n.m. tusschen 2 en 2'/i uur; in de O.L. School te Veur (Veursche- straatweg) op Zaterdag 29 December 1934 des n.m. tusschen 2 en 3 uur. WARMOND. R.-K. Volksbond. dat het bestuur de vergadering heeft uit» geschreven naar aanleiding van gesteld* vragen in de vorige bijeenkomst en con form een gedaan verzoek van de leden van St. Deus Dedlt. De heer Loerakker was bereid gevonden een lezing te houden over den algemeenen toestand en de vra gen te beantwoorden. Wat betreft de ver laging der huren deelde de voorzitter mede. dat ook een schrijven was gezonden aan de particuliere huiseigenaren. Het woord was hierna aan den heer Loerakker, die eerst een klaar antwoord gaf op de vragen met betrekking tot de steunrege ling. De steunregeling is een algemeens regeling, met de uitvoering waarvan B. en W. zijn belast; wat de contra-prestatie be treft, deze geschiedt onder toezicht van een rijksinspecteur. Komende tot zijn le zing. wees spr. er op, dat wij leven in een verwarden tijd op elk gebied. Voor hen, die er hun beroep van maken op te ruien en ontevredenheid te zaaien, is deze tijd bij uitstek geschikt. En waar dit beroep welig tiert, is het zeer moeilijk menschen met eerlijke overtuiging tevreden te stellen. Dikwijls hoort men het verwijt, dat de R.-K. Kamerfractie een bijwagen ls van het R.-K. Werkliedenverbond, doch niets ls minder waar, of het zou moeten zijn, dat tusschen dit verbond en de fractie een goede verstandhouding bestaat. De tijd heeft geleerd, aldus spreker, dat het nood zakelijk is, dat wij als doelbewuste man nen onzen stand en de vakorganisaties steunen. Op verzoek gaf spreker hierna een duidelijke uiteenzetting van de wer king van de steunregeling, waarbij hij liet uitkomen, dat deze regeling door de Bur gemeesters nogal eens willekeurig wordt toegepast. Nog verschillende problemen als liefdadigheid, industriebanken enz. werden door spreker onder de loupe ge nomen. waarna hij zijn vlot uitgesproken rede eindigde met een aansporing tot krachtige eenheid, noodzakelijk voor zelf behoud. Nadat door een der aanwezigen nog enkele vragen waren gesteld, werd de bijeenkomst gesloten, nadat de voorzitter, den heer Loerakker dank had gebracht voor zijn zeer leerzame en boeiende lezing. De tijdens de vergadering gehouden collecte ten bate van „Hulp in Nood" heeft opgebracht f. 22.20. WASSENAAR. Oud-leerlingen van Tuinbouwcursussen. Door de afd. Wassenaar van den Bond van Vereenigingen der Oud-leerlingen van de Tuinbouwcursussen. werd in een leden vergadering gehouden, waarin de heer Galjaard uit Leiden een lezing hield over „Geografische beplantingsmethoden". Spreker stond stil bil de verschillende theorieën hierover en die van den heer van Laren, die in 1929 hiermede naar voren kwam. maar die volgens spr. alleen uit te voeren zijn bij den aanleg van groote parken en ook die van bekende buiten- landsche architecten op tuinbouwgebied zooals die van Repton, Loudon. Parkson, Gustaaf Mayer, Gamil Snijder. Willy Lange enz. die alleen over de bestaande theorieën hun eigen meening vormden of aanvulden. Spr. kwam tot de conclusie dat Phyto- Geografische beplantingen niet in kleine tuinen ls door te voeren omdat men daar met den principaal rekening moet houden en met diens eischen dien hij aan den tuin stelt, als afwisseling van bloemen enz. Met vele voorbeelden van beplantingen toonde spr. aan dat men voor vele moei lijke problemen komt te staan bij den aan leg van kleine tuinen. Ook de uitgebreide plantengemeenschap over de geheele wereld maakt het moeilijk deze beplanting in een vasten lijn door te voeren. Spr. be sloot zijn interessante causerie door er op te wijzen, dat het niet aangaat deze stel lingen te veroordeelen. alvorens een en ander te hebben aanschouwd Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Door velen werd hiervan een dankbaar gebruik gemaakt. Onder groote belangstelling hield de R.-K. Volksbond een vergadering in hotel „De Stad Rome", onder voorzitterschap van den heer Th. Derriks, die mededeelde, ZEVENHOVEN. De heer T. de Jong. t In wijk Arnstel ls op bijna 75-jarigen leeftijd overleden de heer T. de Jong. De overledene heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt bij de oprichting van de St. An- thonius-parochie en had tevens zitting in het R.K. Armbestuur, welke functie hij met groote toewijding vervulde. De Geref. Meisjes-Ver. hield haar Jaarvergadering. In kas was f. 71.15. D» aftr. bestuursleden C. Verburg en A. Cou- prie werden herkozen. 22. In de kelder van het haast ontdooide ijspaleis vonden de elfen, onder anderen, vriend Thijs. Snel gingen zij aan 't werk, en daad'lijk was de dooi al sterk; groote droppels vielen naar beneden. Nu is Thijs' leed al gauw geleden. 3—a 1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7