De vlucht van de „Snip" LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 15 December 1934 WEERBERICHT. KUNST EN LETTEREN. De tocht per radio gevolgd Slecht weer op het eerste traject BEURSOVERZICHT VISSCHERIJBERICHTEN. DE HARINGVISSCHERIJ. IIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIH MARKTBERICHTEN. Advertentiën, Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 743. Hedenmiddag 2 uur: 736. telegrafisch weerbericht h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. Hoogste stand 762.6 te Vardoe. laagste stand 722.2 te Hollyhead. irwachting tot den avond van 17 Dec. Statige tot krachtige, later afnemende nldelijke tot Zuid-Westelijke wind. taarbewolkt met tijdelijke opklaring, invankelijjc nog .regenbuien. Iets kouder. buitenlandsch weerbericht. degedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. depressie ligt met een kern nabij 720 over Ierland en vult aan de achter snel op. Zonder dat aan de voorzijde daling van beteekenls voorkomt In itd-Scandinavië en op IJsland stijgt de imeter vrij sterk. Een zware Wester- m woedt in de Golf vjn Biscaye. de Oceaan stormt het uit Noord van Schotland uit Zuid-Oost. Zuid-Frankrijk hielden de zware re- aan. Toulouse meldde weer 25 m.M. in Noord- en Oost Frankrijk zal heden regen vallen. Ook op de Britsche inden valt veel regen. Duitschland heeft jen ln het Westen meer dan matige en overal zwaarbewolkte of betrok- iucht met zeer zacht weer in het :en. Scandinavië hield de lichte tot matige aan. Wanneer-de hooge druk-ontwlk- Jng ln het Noorden aanhoudt komt er op temperatuurdaling maar aanvan- !ijk houdt het buiige en zachte weer met lelijke opklaringen nog aan. ad luchttemperatuur. luur voorm.: 7Vt gr. C. (45 gr. F.) I uur 's midd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) )0gwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. Kim te 11 u. 53; nam. te 12 u. 24 min. Voor Maandag. Kim. te 12 u. 54; nam. te L-u. 10 min. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag 4.17 n.m. tot 7.34 v.m. Zondag: 4.17 n.m. tot 7.35 v.m. maans- op- en ondergang. Dec, op: 12 u. 25; onder: 2 uur. Dec. op: 12 u. 42; onder: 3 uur 21. kerkconcert fred. de nie. H(t programma van kerkconcert dat de Fred, de Nie. organist van de Remon- antsche Kerk alhier, met medewerking mejuffrouw A. Smlnk (zang) Vrijdag December as. in genoemde kerk zal wn; bevat werken van J. P. Sweelinck Buxtehude. G. F. Haendel. J. S. Bach. j| "shins, P. Cornelius, A. Chauvet en C. Wolf. K CREMATIE VAN ARNOLD SPOEL. Groote belangstelling op Westerveld. Gisteren is Arnold Spoel grafwaarts ge- tien. Allereerst namen zijn talrijke aden afscheid in de voorhal van het óouw van K. en W. te Den Haag. waar ikist stond opgesteld. De hal was als '<apelle Ardente" Ingericht, vele bloem den waren rond de kist geplaatst. On- wgelspel trad de familie van den over- :ne binnen. Gedurende het défilé dat uur duurde, werd treurmuziek gespeeld ®ede het door Spoel gecomponeerde 'jn een Konlngsvrouwe". «s middags vond de crematie te Wes- *ld plaats. Daar waren o.a. aanwezig: Slid-minister mr. D. Fock als voorzitter 1 „Volkszang" ln Den Haag. mr. D. J. '•'Koek, voor de Commissie van Toezicht oetKon. Conservatorium in Den Haag: ucheidene leeraren van het conserva- *um; voorts namens het Haagsche voor Volksfeesten de heeren C. P. der Heyden, P. L. de Buisson, A. C. ■aner. Ph. van Itallie, C. M. Bogert; na ai de Federatie van Toonkunstenaars- '"uigingen de heer K. Veldkamp; ver- Jacob Hamel. J. H. van Mastenbroek, Botthenius Brouwer en anderen. Stoet werd vooraf gegaan door het _k3:?e koor van „Volkszang" uit Den J?- In het crematorium stelde het koor ~op het podium rondom de baar. die "'vele bloemstukken schuil ging. organist de ^eer Gravelotte uit Waag. speelde, toen de stoet de hal crematorium binnen ging. ,.Ases 'an Griez waarna het koor Spoel's - -Op het Kerkhof" zong. woord werd gevoerd door de heeren ^Haeften, die Spoel's groote verdiensten Bet Kon. Conservatorium memoreer- fll noemde hem een bezielend, geest- kunstenaar. De heer Oberstadt 4 namens directie en leeraren van het Vatorlum en prees hem als warm- kunstenaar en eeboren oaedaeoog. Fock voorzitter van Volkszanv" in p Haag- 3eze ze(te SDoel's beteekenls ;,";nBestuur en leden der afdeeling den j'Jeuken met dankbaarheid terug aan et Spoel doorgebrachte avonden. De J: O (Vervolg van het 3e Blad). Betreffende de vlucht van de „Snip" wordt gemeld, dat de minister van Defen sie voor het vertrek het volgende tele gram heeft gezonden aan de bemanning: „De Minister van Defensie wenscht u een gelukkige reis en verzoekt u bij ontmoe ting van Hare Majestelt's K 18 zijn beste groeten over te brengen aan de opvaren den." Het vliegtuig heeft 26.521 poststukken aan boord. De radio-uitzending van den start van Schiphol is in Curasao schitterend ont vangen. De bevolking was enthousiast. De radio-dienst van het Persbureau Vaz Dlas heeft vanaf het moment van den start de vlucht van de „Snip" gevolgd. Elders in dit Blad vertelden wij reeds het een en ander over het radio-contact. Hier volgen nadere mededeelingen Als de Snip boven België is treden er hevige luchtstorlngen op. Het blijkt dat alle vliegvelden die maar eenigszins op de route liggen, hoewel het nacht en in den winter is. open zijn en de wetenschap, dat er op den grond telegrafisten zijn, die de „Snip" volgen om te helpen bij het vlie gen, moet voor de wakkere bemanning van ons vliegtuig wel een veilig gevoel en een grooten moreelen steun zijn. Wij zitten te luisteren, zoowel op lange als op kortegolf. Daar ls hij weer: De „Snip" vraagt aan Le Bourget gegevens van wolken, wind, enz. om veilig te kunnen verder vliegen. Op 900 Meter hooren wij dat Van der Molen de gevraagde inlichtingen krijgt. Om 2.40 uur een nieuwe peiling, waaraan Le Bourget, Brussel, Nancy, Axerre, Valen ciennes en ook Schiphol deelnemen. Schiphol vraagt: „Stuur je ln?" Van der Molen geeft wachten en in ge dachten zien we hem de joode lamp laten gloeien, het sein voor Hondong, dat er „gehuistelefoond" moet worden. Het antwoord van Hondong is, dat er nog steeds koers wordt gehouden. Op 54 Meter hooren wij, dat het Dultsche kuststatlon Norddelch Radio met de „Graf Zeppelin" tracht te werken. Ook deze ver binding blijkt niet zoo gemakkelijk te zijn. Te 3.20 uur hooren we de „Snip" weer op 52 Meter, doch de signalen komen than3 minder goed door. Even later geeft Van der Mplen als positie 120 K.M. ten N.O. van Dijon Het blijkt dus dat Hondong te veel Oostelijk is en van Schiphol krijgt hij dan ook een waarschuwing, dat „hij aan de Alpen miet denken". Wie had vroeger kunnen denken, dat men op een dergelijken afstand orders zou krijgen hoe gestuurd moet worden? Hondong geeft onmiddellijk voetenstuur naar rechts en weldra gaat het regelrecht op Dijon aan. Dit blijkt uit de peilingen, die uitwijzen dat de „Snip" eerst 120, daarna 75 en dan 25 K.M, van Dijon ls. Er behoeft dus geen vrees te bestaan voor een minder aangename ontmoeting met de Alpen. Het peilen duurt den geheelen nacht voort. Terwijl op de kortegolf de seinen slecht doorkomen, blijven de signalen op de lange golf opvallend goed. Wij kunnen woord voor woord verstaan. In den ochtend, te kwart voor zeven, wordt het drukker In den aether: Ham burg, Berlijn en Leipzig gaan hun zenders afstemmen. Om 6.20 uur, het moment, dat de „Snip" volgens het vastgestelde programma zou gaan luisteren naar de radioamateurs, schakelen wij een van de ontvangers ln op 42 Meter. En wij hooren een groot aantal Nederlandsche amateurs, die vol goeden moed de „Snip" aanroepen. Volgens onze gegevens echter zonder resultaat/ De „Snip" zal voor deze aether-correspon- dentie wel geen tijd hebben gehad en Van der Molen werkt rustig met Manlgnane Aeradio. Ook werkt hij voortdurend met Dijon en aanhoudend worden berichten gewisseld over peilingen en bakens op de vliegroute. Eenige tijd ziten wij zonder signalen van de „Snip" en wij onderbreken na een spannenden nacht de achtervolging als langs de lijn het bericht binnenkomt, dat Hondong zijn toestel te 8.37 uur in Mar seille heeft, neergezet, om benzine bij te vullen. Te 9.13 uur Amsterdamsche tijd vertrok de Snip weer van Marseille. Onmiddellijk na den start hebben wij per radio weer ge tracht verbinding met het vliegtuig te krij gen. Te 11 uur werd het volgende telegram van de Snip. dat de radio-telegrafist van den Molen naar Curacao zond, ontvangen. „Hoorde u niet Wij zijn op weg naar Ali cante. aan de Oostkust van Spanje in de provincie Valencia. Wanneer het weer eenigszins opklaart gaan wij door naar Casablanca, anders morgen. Vannacht was het bar. Ontvangst was er niet. Alles stond onder lading. Bij het vastpakken van de antenne, kreeg lh een hevigen schok doordat de buizen zeer eldctrlsch geladen waren. Ik heb Scheveningen op 55 Meter gehoord". De ..Snip" was om 11 u. 30 (Amst. tijd) ln de buurt van Barcelona. Om 12 u. 45 seinde de „Snip" dat het nog voortdurend in radiografische verbinding met de lan dingsstations staat. De Kon. Shell te den Haag deelt ons mede van de Shell te Casablanca telegra fisch bericht te hebben ontvangen dat Philips' met de Fransche autoriteiten, die daaraan goedkeuring'gaven, een radio-uit zending heeft georganiseerd "van de ont vangst van de bemanning van de Snip te Casablanca door middel van het radio station Marokko (33.28 M.) op morgenmid dag van 1 uur—1.10 Srur Amsterdamsche tijd. De Kon. Shell heeft zich .ln verbinding gesteld met het hoofdbestuur van P.T.T.. Op verzoek hebben daarna AVRO en KRO zich bereid verklaard tot een heruitzending -■■t Om 12.55 uur vroeg de Snip weerberich ten uit Malaga en Tanger. Hieruit blijkt, dat de Snip tracht toch heden nog naar Casablanca door te vliegen. Met het oog op de slechte weersomstan digheden is de route genomen langs de Spaansche kust, zooals in dergelijke om standigheden was voorzien. heer van der Heyden getuigde van den grooten dank van het Haagsche Comité voor Volksfeesten voor Spoel's werk. waar na nog spraken de heeren van der Htlst en Dahmen. resp. namens het vocale en semble en het koor. Mevrouw Anna Stronck-Koppel zong ten slotte een fragment uit het Requiem van Brahms, waarna de heer van der Hilst den dank der familie aan allen overbracht. 0 NIEUWE UITGAVEN. Het Nationaal Comité voor Arbeid aan Werklooze Intellectueelen heeft een Win terboek 1934/1935 uitgegeven, hetwelk is gedrukt bij „de Spaarnestad" te Haarlem. Dit boek. waaraan vele bekende personen uit de-schrijf- en teekenwereld hebben me degewerkt. bevat tal van goede gedichten, verhalen en artikelen op velerlei gebied, verlucht met mooie teekeningen en illus traties. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan het onzen lezers warm aanbe velen, temeer nog waar het hier gaat om een goed doel. Koopt dit boek, U zult er geen spijt van hebben, en bovendien hier door het zóó goede en noodige werk van bovengenoemd Comité steunen. WEEKBLADEN. „De Groene Amsterdammer" opent met een artikel van Willem Pijper, den groo ten toonkunstenaar: „Tumult om Hinde- mith". W. Drees, de Haagsche wethouder, schreef „Regeering en Gemeenten". De kansen van een eventueelen oorlog tus- schen Japan en Rusland worden bespro ken door Charles F. Rldgewell. Verschil lende kleinere artikelen over diverse kunst- onderwerpen vullen het nummer aan. „De Haagsche Post" brengt naar aanlei ding van de defensiebegrooting een artikel „Minister en Adviseurs", de H.-P.-Afge- vaardigde bespreekt de Justitiebegrooting. Diplomaticus behandelt het compromis tusschen Frankrijk en Duitschland in ver band met de Saar-kwestie .De muziekme dewerker geeft enkele indrukken van Hin- demlth., Furstwaengler en Kleiber in ver band met bezoeken aan ons land. „De Wereldkroniek" publiceert bij de wekelijksche serie foto's van overal o.a. die van de ,,Winterhilfe"-collecte ln Duitsch land en de onthulling van het Waalsdorp- monument door H K H. Prinses Juliana. Voorts bevat deze aflevering een interes sant en uitvoerig geïllustreerd artikel „Van Lam tot bontmantel". AMSTERDAM, 15 December. Stille, nauwelijks prijshoudende markt. Koersen algemeen Iets lager. Duitsche obli gaties en Ned. Staatsfondsen aan den vas ten kant. Uit Wallstreet komen de laatste dagen geen berichten die de Beurs te Amsterdam kunnen stlmuleeren. De verbeterde toe stand in het bedrijfsleven van de Ver. Staten miste ten eenen male uitwerking op het koerspeil op de Amerikaansche beurzen omdat men nog steeds vreest dat het congres in Januari radicale maat regelen zal nemen. De Amsterdamsche Beurs, die haar houding meestal baseert op de indicaties der New Yorksche fond- senmarkt is geheel onder invloed van de afwachtende houding van Wallstreet daar er verder niets geschiedt dat de belang stelling van de Beurs kan vastleggen. De handel was vanmorgen uiterst stil. In tal van aandeelen, die anders tot de actieve soorten worden gerekend, kwam gedurende de eerste helft van den beurs- tljd geen noteering tot stand, Zelfs in certificaten ging zoo goed als niets om in afwachting van het verloop der aan- deelhouders-vereeniging die heden plaats heeft. De koers schommelde omstreeks 30 pCt. Van de Industrieele fondsen openden Philips ruim l'/i pCt. hooger, doch door gebrek aan steun brokkelde de noteering tot onder het slotnlveau van gisteren af. Unilevers nauwelijks prijshoudend. Aku's verwaarloosd. Rubbers konden zich niet ten volle handhaven. Amsterdam-Rubbers daalden beneden 87. Suikerwaarden waren op den achtergrond op weinig veranderd peil. Tabakken handhaafden zich. Olie waarden hadden een beperkte markt. De stemming was gedrukt. Koninklijke gold een fractie lager. Scheepvaarten en Mij nen lagen geheel buiten de attentie. Ame- rik. fondsen waren ongeanimeerd. Dult sche obligaties op geringe omzetten aan den vasten kant, al bleven de winsten tot fracties beperkt. Ook de stemming voor Nederl. en Ned.-Indische Staatsfond sen was vrij gunstig. De koersen kwamen hier en daar opnieuw iets hooger. Veilig verkeer is ook heel wel mogelijk zonder een permanent gebruik van a w claxon. IJMUIDEJN, 15 Dec. 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.35f. 1.10; Griet p. kist van 50 K.G. f. 26f. 14; Tongen per K.G. f. 1.10—f. 0,90; Groote Schol f. 17.50, Middelschol f. 27.50f. 19, Zetschol 1.23, Kleine Schol f.20—f.7, Schar f.4.20— f. 2.80, alles p. kist van 50 K.G.; Roggen per 20 stuks f. 13.50f.11; Vleeten p. stuk f3.60—f. 0.80; Pieterman en Poontjes f. 5.60—f. 3.30; Groote Schelv. f.10; Mid del Schelv. f. 13—f. 11; Klelnmiddel Schelv. f.12—f.9; Kleine Schelv. f. 10—f. 6.60, al les p. kist v. 50 K.G.; Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f.56f.29; Gullen per kist van 50 K.G. f.16f. 4.70; Lengen per stuk f. 1.10—f. 0.45; Heilbot per K.G. f.0.75— f. 0.62; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.10 f.3.60; Koolvisch p. stuk f.0.80f.0.10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 8.50—f. 1.30. 20 haringloggersKW. 58 met f. 499; KW. 20 met f.40; KW. 39 met f.164; KW. 49 met f.249; KW. 56 met f. 1451; VL. 84 met f.614; VL. 167 met f.748; VL. 208 met f. 22; VL. 216 met f. 151; VL. 207 met f.225; VL. 172 met f.155: VL. 203 met f.224; VL. 204 met f. 350; VL. 199 met f. 76; VL. 16 met f.379; VL. 114 met f.85; VL. 190 met f. 572; VL. 97 met f. 663; VL. 197 met f. 521; VL. 79 met f. 632. Aangevoerd 2314 kisten versche haring. Prijzen f. 52.80 per kist. Aangekomen 3 Stoomloggers: IJM. 196 met f.3200; IJM. 130 met f.1595; IJM. 159 met f.2045. 2 loggers: KW. 107 met f.905; KW. 167 met f.1124. 0 Maandag, de dag van de groote aanvoe ren, viel wat de aanbrengsten betrof niet mee. Er waren ongeveer 4000 kisten ver sche haring, wat in vergelijking met de voorgaande Maandagen, toen dikwijls meer dan 10.000 kisten werden aangevoerd, niet veel te noemen was. De verminderde aanvoer was echter aan een kant een groot geluk, daar sinds Za terdag Jl. bekend geworden was, dat onze Regeering geen garantie meer kon geven, dat versche haring, die naar Duitschland verzonden zou worden, via de clearing be taald zou kunnen worden. Er was een vast kwantum vastgesteld voor de maand De cember en dit kwantum scheen reeds in de eerste dagen van de maand December verbruikt te zijn. Men kan zich voorstellen, wat een teleurstelling dit voor belangheb benden was. De prijzen voor de versche haring waren ln het midden van de vorige week opgeloopen tot f.5 a f.6; hierdoor werden hoewel de vangsten niet bijzonder groot waren mooie besommingen gemaakt, die de slechte resultaten, welke met de zoutharingvisscherij behaald waren, nog eenigszins konden verbeteren. Door de maatregelen van onze Regeering ontstaat nu plotseling een sterke prijsda ling, daar zoo gogd als niemand het meer riskeert Versche haring naar Duitschland te zenden. De prijzen daalden dan ook Zaterdag reeds tot f. 2.50 a f. 3.50 en 's Maandags tot f. 1.80 f. 2.80. Later kon den de prijzen zich wel weer iets herstel len, wat hoofdzakelijk te danken was aan de geringen aanvoer. Zoodra er weer groo- tere aanvoeren aangebracht zullen worden, kan op een nieuwe prijsdaling gerekend worden, welke uitsluitend te wijten ls aan het stopzetten van den export naar Duitschland. Het eigenaardige ls, dat men ln Duitschland groot gebrek aan versche haring heeft en gaame bereid is zeer hooge prijzen te betalen. Het is daarom dan ook ten zeerste te be treuren, dat onze Regeering niet wat meer oog voor de belangen van onze visscherij heeft. Wij begrijpen natuurlijk, dat onze Regeering meer belangen en veel grootere belangen heeft te behartigen dan onze visscherij, doch op een klein beetje meer medewerking meenen wij toch wel recht te hebben. De Regeering verbiedt ons na 11 November haring op zee te mogen zouten. Om ons bedrijf verder uit te kunnen oefe nen zijn wij dus genoodzaakt de haring versch aan te brengen. Voor deze haring is voldoende afzetgebied te vinden in het binnenland, Duitschland. Tsjecho-Slowa- kije en andere landen. Bij kleinen aanvoer kan alles door het binnenland worden op genomen; zijn de aanvoeren echter groo- ter. dan zijn wij aangewezen 00 Duitsch land en de andere landen. Duitschland is van ouds onze grootste buiteniandsche af nemer. Nu krijgen we echter een contin gent toegewezen voor de maand December, dat in de eerste drie dagen van die maand reeds verbruikt is. De macht om ons een grooter contingent toe te staan ligt geheel en al bij onze Regeering; dit blijkt uit het feit, dat de Duitschers Genehmigungen ontvangen, m. a. w. van hun Regeering toestemming ontvangen versche haring in Holland te koopen en te mogen betalen. Verklaarbaar is het daarom, dat bij be langhebbenden de indruk sterk postvat, dat de belangen van de haringvisscherij wel eenigszins op de tweede plaats komen bij 0112e Regeering. Deze indruk wordt te sterker, daar men bijvoorbeeld op het oogenblik bij den landbouw in het geheel geen klachten verneemt, dat haar pro ducten niet naar Duitschland gezonden mogen worden omdat onze Regeering dit belet. Wij zullen hopen, dat eenige wijzi gingen zullen worden gebracht in het toe gestane contingent. Er zal echter vlug ge holpen moeten worden, daar het anders te laat zal zijn. DE TREILVISSCHERIJ. De vischprijzen konden zich gelukkig wat verbeteren; zoowel de fijne vischsoor- ten als de gewone brachten wat betere prijzen op. Het is te verwachten, dat deze prijsverbetering wel even zal duren; de volgende week heeft verschillende vasten dagen en de vraag naar visch is dan meestentijds groot. Verschillende loggers, die aan de ha ringvisscherij hebben deelgenomen zijn nu weer ter treilvisscherij uitgevaren; we zullen hopen, dat de resultaten wat bevre digender mogen zijn, dan het vorige seizoen. Volgens de couranten maakt de Ned. Visscherijcentrale bekend, dat na 1 Jan. a.s. slechts schepen aan de treilvisscherij mogen deelnemen, die voorzien zijn van een certificaat door genoemde Centrale uit te reiken. DeZe certificaten worden slechts uitgereikt aan leden van genoemde Cen trale. Ter verkrijging van genoemd certifi caat neemt men de verplichting op zich een gering bedrag van de besomming af te staan ter dekking van de kosten van go- noemde Centrale. Het schijnt ln de bedoeling te liggen aan de bestaande reederijen certificaten uit te reiken, doch uitbreiding van de treiler- vloot te voorkomen, door aan eventueele nieuwe ondernemers geen certificaten meer uit te reiken. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN, Turfmarkt van 10 tot en met 15 Dec. 1934. Aanvoer 120.000 lange turf. Prij zen 89 per 1000 stuks. LEIDEN, 18 December. Botermarkt. Fa- brieksboter prima f. 1.59 per K.G.; Boeren- boter prima f. 1.501.55 per K.G. Handel flauw. LEIDEN, 14 Dec. '34. Noteering Cooper, groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken". Bloemkool I f. 3.90 —8.10; Idem II f. 1.50—4.50; Roode Kool f. 1.604.40; Savoye Kool f. 1.804.20; Groene Kool f. 0.803.20; Pieterselie f. 1 1.70; Prei f. 0.702.10; Kropsalade f. 0.50 4.10; Selderie f.0.10—1.20; Bleekselderie f. 1.103.80 per 100 stuks. Kroten f. 1; Kro ten, gekookt f.25; Witloof f.214; Boe ren Kool f.23; Spinazie f.2429; Toma ten A, B, C, CC f. 2—34.80; Uien f. 1—2.20; Wortelen f. 2.10—6.20; Spruiten I f.4—10; idem II f. 27; Druiven f. 1430; And. f. 4 —9; Nero f.3.60. AARLANDERVEEN, 14 Dec. '34. Eieren- veiling. Aanvoer 1250 st. kipeieren f. 3.50 4.60. Eendeieren f.33.50. Kaas 1725 ct. per pond. Boter 65 ct. p. pond. LEIDERDORP, 14 Dec. Kippeneieren f. 3 5 per 100 st.; Kaas f. 0.180.27; Boter f. 0.600.61 per pond; Konijnen f. 0.45 1.85; Kippen f. 0.65—0.90; Hanen f. 0.90— 1.15; Eenden f. 0.650.85 per Stuk. ROELOFARENDSVEEN, 14 Dec, Andijvie 3.85—4.15 p. 100 K.G. Sla 0.50—7.60 p. 100 krop. Tomaten A 1.608.30, B. 6.3010, C. 1.40—4.90, CC. 1—1.70 p. 50 K.G. WESTLAND, Veiling van 14 Dec. Ali cante 1835 ct., Colman 52, Muscaat 41, witlof 612, stoofappelen 1318, stoofpe ren 6—12, tafelappelen 718, tafelperen 8 —18, p. K.G.: bloemkool 2—9.00, roode kool 1.80—5:00; savoye 1—3.60; groene 1.30—3.30; sla 1.25—3.30; eieren 3.70—4.70 p. 100; peen 3—4.80; prei 0.90—3.70; pe terselie 0.201.05; radijs 2.303.50; sel derij 0.301.30 p. 100 bos; andijvie 9—28 ct.; boerekool 1130, spruiten 0.60—1.10; 2e 1545 ct.; kroten 15—35, rammenas 25 —55 ct.; uien 2560 ct. per kist. VOORHOUT. 13 Dec. Aanvoer 170 ko nijnen. 30 kippen, 6 Cavia's. Konijnen f. 0.20—1.85; kippen f. 0.40—0.70; Cavia's f. 0.15. ZEVENHOVEN. 13 Dec. Eierenveiling. Aantal 1407 stuks. Kipeieren f. 4.856.80, eendeieren f. 3—3.20 per 100 stuks. Konij nen f. 0.90—1.15. per stuk. Perenl5 ct. per K.G. Bananen 20 ct. per 5 stuks. Sinaas appelen 10 ct. per 5 stuks. Ondertrouwd! A. SCKREUDER, Arts en AD BiAEiLDE. Huwelijksvoltrekking te Woerden 27 December 1934, één uur Receptie te Woerden 22 De cember 3.30 tot 5 uur. Toekomstig adres: Haven 5, Woerden. Zwammerdam. 3119 Woerden, Utr. Straatweg 7. 14 December 1934. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een DOCHTER. D. DE L'ECLUSE N. DE L'ECLUSE— VAN DER NIET, Leiden, 14 December 1934. Kaiserstraat 33. 3211 Heden overleed, ln den ouderdom van 74 jaar, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA DE VRIES. H. K. O VERDIEP T. OVERDIEP G. S. OVERDIEP J. G. R. O VERDIEP SICKENGA 3160 en Kinderen. Groningen, 14 Dec. 1934. Mr. de Sitterstraat 36. S—I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3