GEEF„HEM" ALS CADEAU LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 15 December 1934 BUITENLAND. I)e Beste Sigaret voor zijn Gezondheid! LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. PARLEMENTAIR OVERZICHT GEVEILDE PERCEELEN. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater Tarzan's avonturen hebben millioenen menschen over heel de aarde in hun ban gevangen gehouden. Tarzan's belevenissan rijn gelezen en her lezen en het is begrijpelijk dat duizenden belangstelling hebben getoond voor de lilm, die nu al weer geruimen tijd geleden met zooveel enthousiasme door de massa ontvangen is. Tarzans avonturen waren met die eene lilm echter niet uitgeput en de vervolg-lilm „Tarzan's verdere avon turen" geven daarvan een pakkend bewijs! Weer joelt Tarzan's scherpe krijgskreet door de Alrikaansche wildernis en met fantastische behendigheid slingert deze merkwaardige dlermensch zich aan de lianen door de' dichte oerwouden, waar de olifanten en apen hem voetstoots ge hoorzamen en waar leeuwen, krokodillen e.a. in het gevecht tegen hem roemloos ten onder gaan. Jane, het blanke meisje i Maureen O Sullivan) was aan het slot van het vorige verhaal bij Tarzan achter gebleven. terwijl haar metgezel naar En geland was teruggekeerd Thans heelt deze een nieuwe expeditie uitgerust en naast den zucht naar den ivoor-schat over- heerscht bij hem de hoop dat het meisje naar de beschaafde wereld zal willen teruggaan. Tarzan helpt hem op den zwa- ren en gevaarvollen tocht door de wilder nis. maar hij weigert tenslotte den weg te wijzen naar de heilige gronden, waar de doode olianten hun laatste rustplaats vinden Een moordaanslag op Tarzan is het gevolg en reeds meent Jane dat haar echtgenoot gestorven en spoorloos ver dwenen is als een aapje haar met z'n vreemde gekrijsch doet weten dat Tarzan leelt. In dat spannende en romantische slot redt deze koning der wildernis ten slotte met zijn leger van olifanten het meisje uit de kiauwen van tientallen haar bedreigende leeuwen en uit de macht van een bende wilden, die de expeditie tot bijna den laatsten deelnemer hebben uit gemoord. In het voorprogramma een Duitache operette-film „Goede Reis' met Magda Schneider, Max Hansen, Adele Sand- rock, e.a. Lido-theater. „Als de dorpsmuziek speelt", iedereen kent het vroolijke liedje van de blonde Katrijn en waant zich dan in gedachten verplaatst naar het schil derachtige Beieren, waar de gemoedelijke bewoners hun bierfeesten vieren en de lustige Beierinnetjes met hun Seppl's vroolijk in het rond zwieren Wie in dit mileu eens vertoefde, verlangt er altijd naar terug en hoeveel aantrekkelijker wordt ons bezoek, wanneer Maria Paudler en Harry Liedtke daarbij als onze gidsen optreden. Eerstgenoemde brengt ons in een streek, waar alle welvaart verdwenen is als gevolg van het feit, dat de eigenaar zich nergens anders om bekommert als om zijn astronomische studies. Maria brengt den baron op de hoogte van den toestand waarna deze zijn leven betert en de voor spoed terugkeert. Het slot laat zich niet moeilijk raden: de bevolking viert in op perste stemming het huwelijk van den baron en haar. die aldeze welvaart terug bracht. Het tweede hoofdnummer „Spion nr. 13" behelst een spannende episode uit den Amerikaanschen Vrijheidsoorlog van 1861 tot 1865 met prachtig sterk spel van Marion Davis en Gary Cooper, die als vijandelijke spionnen met elkander in aanraking komen, maar desondanks een groote genegenheid voor elkaar opvatten. Plicht jegens het vaderland komt met dergelijke gevoelens meermalen in scherp conflict, maar tenslotte wint de mensche- lijke liefde het toch van de krljgshaat en oorlogspsychose. Tezamen vormen deze onderling sterk contrasteerende film's een programma, dat de volle belangstelling verdient. Trianon-theater - „Als ik een millloen had is de droom van velen. Wat er dan gebeuren zou? De gelijknamige hoofd film in Trianon geeft een klein beeld van de moeilijkheden, welke met de ontvangst van een dergelijk bedrag gepaard gaan. Hier zal het geluk brengen: elders komt het juist telaat; een ander gelooft niet in sprookjes en realiseert de cheque voor 10 dollars! Zou het een van ons anders gaan dat het de hoofdpersonen in deze film ver ging? Zou ons grootste genoegen niet zijn, datgene te doen wat we nooit mochten? Zou onze plotselinge rijkdom bestand zijn tegen de grillen, waaraan wij ons te buiten zouden gaan? De door het Trianon-theater hiervoor uitgeschreven prijsvraag belooft dan ook zeer leerzaam te worden! Een Amerikaansche staalkoning komt omdat zijn familie In afwachting van zijn millioenen en in de verwachting dat hij spoedig zal sterven, in zijn huis is verza meld, op het plan door middel van een adresboek zijn bezit te verdeelen en eigen handig brengt hit de cheques van 1 mil- lioen dollar rond! Niet minder dan 7 regisseurs onder lei ding van Ernst Lubitsch, 15 sterren en 16 scenario-schrijvers werkten aan deze film mede! Parodie en wrange realiteit loooen ongemerkt in elkaar over, lossen zich in elkander op en vullen haar eigenschappen aan! Zoo ontstond een bijzondere film welke een eenige plaats onder de wereld filmproductie inneemt; Voor de pauze draait behalve de jour naals de verfilming van Zane Greys boek „De Man van 'tWoud". Casino-Theater. „Voor eeuwig de jouwe" teekent het natlonallteitverschil m de afgeloopen oorlogsjaren. Mary Archer, dochter van een aanzienlijke Amerikaansche familie, wordt verliefd óp Hugo, een Duitschen studievriend en trouwt hem. Hugo laat zich naturaliseeren en hun huwelijk wordt gezegend met de geboorte van een zoon. Een intens geluk kig leven gaan ze tegemoet Totdat de wereldoorlog uitbreekt, waarin de Lusi- tanla wordt getorpedeerd Dit verscherpt rLktlaaiir, >?e.n wat Duitseh is Hugo gaat hen hoi?- ln® kwijt en armoede Wnd rtUn ,ÏFen' ï°°?eer zelfs' h™ haar ftSXi, lrekt, zl<* terug naar dm nSt fle ook al n'ets meer met den Duitseh er te maken wil hebben En zoo staat hij dan, verlaten en «ehaat hii slachtoffer van zijn nationality Het tweede deel van de film veroliatst »n naar het front, waar Hugo een geducht RECLAME. DE AL GEM EENE TOESTAND. De Vlootbesprekingen Abess.vnie doet een beroep op den Volkenbond. De verdaging der vlootbesprekingen ls al even moeilijk als de onderhandelingen zelf zijn geweest. De gedelegeerden zijn het tenminste nog steeds niet eens noch over de verdaging noch over een eventueele hervatting der onderhandelingen. De Amerikaansche gedelegeerden willen desnoods de discussies voortzetten tot den dag. waarop Japan het verdrag van Was hington opzegt. Maar dan is het oogenblik ook gekomen, meenen zij. om koers te zei- ten naar Amerika, teneinde aan Roosevelt en het staatsdepartement rapport uit te brengen. De Amerikanen voelën er even- we! nog steeds niets voor, een datum vast te stellen, waarop de onderhandelingen zouden kunnen worden hervat, tenzij Japan zijn houding wijzigt Japan blijft zich verzetten tegen verda ging tenzij een definitief plan tevoren wordt opgesteld voor een nieuwe bijeen komst. Engeland voelt, zooais men weet, eveneens iets voor een vaststellen van een datum, waarop de besprekingen weer zul len worden opgevat. De Abessynische regeering heeft de aan dacht van den Volkenbondsraad gevestigd op den ernst van den toestand, die tegen woordig heerscht tusschen Italiaansch Somaliland en Ethiopië. Krachtige pleidooien voor den vrede zijn gisteren geleverd door sir John Simon in een rede te Bolton en door Benesj in een rede te Praag. Uiteraard vermochten zij echter geen nieuwe gezichtspunten meer te openen. DUITSCHLAND. Hitier te Bremen - Rede van Goebbels. Hitier heeft gisteren onverwachts een bezoek gebracht aan Bremen, om de te water-lating bij te wonen van „de „Sharnhorst", een zeer snel schip, dat bestemd is voor den dienst op Oost-Azië. Minister Elz von Rilbenach hield de doop- rede. Tevoren had Hitier te Bremerhafen de groote mailboot „Europa" bezocht, die voor deze gelegenheid fraai versierd was. In het Berlijnsche Sportpalast heeft Goebbels weer een groote propagandarede gehouden. Hij verzekerde nogmaals, dat de tijd van revoluties voorbij was; thans is het de tijd voor evolutie. Buiten de partij mag geen tweede poli tieke factor van den wil bestaan. Partij en weermacht zijn de beide zuilen, waarop de staat rust. Evenals de partij er voor waakt, dat niemand naast haar politiek voert, evenzoo moet de weermacht er op letten, dat niemand buiten haar zelf wapens draagt. Tusschen de politici en de soldaten van het Derde Rijk bestaat niet alleen kame raadschap, maar ook een innige en harte lijke vriendschappelijke betrekking. Leger, staat, partij en volk zijn thans een on deelbaar geheel. Ten slotte wees Goebbels nog op de Dultsche bereidheid den vrede te handhaven en op den Duitschen eisch in zake rechtsgelijkheid met terzijdestel ling van verschil tusschen overwinnaars en overwonnenen. Hij noemde het geen toeval dat de frontsoldaten overal de kwestie der overeenstemming tusschen de volken behartigen. Goebbels besloot Op 13 Januari zal aan de Saar een Dultsche overwinning van grandiozen omvang worden behaald! FRANKRIJK. Weer een financieel schandaal. Een nieuw schandaal, dat om een be drag van niet minder dan 200 millioen francs gaat en in verband waarmede een Deensch bankier. Johan Moelier gearre steerd is, heeft een groote reeks bouwon dernemers, banken etc. ernstig benadeeld. Het zwaarst getroffen werd echter de Z.- Fransche stad Grasse, die den bedrieger kosteloos een stuk bouwgrond van ruim 300 H.A. ter beschikking had gesteld, waar op een groot kasteel stond. Dit terrein zou dienen voor het bouwen van buitenwonin gen. Moeller bepaalde zich er echter toe hypotheken ten bedrage van verscheidene millioenen francs op te nemen. Een Parij- sche verzekeringsmaatschappij beleende voor hem een in aanbouw zijnd huis voor 5'h millioen frs. Overal richtte de zwen delaar frauduleuze bouwmaatschappijen op. die er slechts toe dienden nieuwe cre- dieten op te nemen. Moeller zal reeds in de eerstvolgende dagen naar Parijs wor den overgebracht, daar het zwaartepunt van het onderzoek in de Fransche hoofd stad zal liggen. Duitseh spion is geworden en Mary als ver zorgster heetf dienst genomen. Beiden vin den elkander opnieuw en om hem voor een onvermijdelijken spionnendood te be hoeden, mengt ze gif in zijn glas wijn en in het hareEen somber verhaal dus, desniettemin strak gehouden door de regie van Archie Mays en gevoelig gespeeld door Barbara Stanwyck en Otto Kriiger. In „Bet naar de Olympiade" zingt en expliceert Adrienne Solser als Tante Bet en Ze doet dit in Jordaanatijl, onopge smukt en succesvol. Eoxy-ibeater. In dit theater draait de reprise van de mooie oorlogsfilm „De Groote Parade", thans als geluidsfilm, die ook deze week zonder twijfel de aan dacht van het Leldsche publiek zal weten te trekken. Zij herinnert ons opnieuw aan den verschri'-.kelijken wereldoorlog en zal dan ook haar doel als propaganda voor ->?n vrede niet missen. In het voorprogramma draait na het Paramount-journaal een amusant voor filmpje „Heb je m'n zeehond ook gezien", dat danig op de lachspieren zal werken. CHIEF WHIP HONGARIJE. Onderzoek inzake de terroristen - Het Oostenrijksch bezoek. Volgens inlichtingen, welke de „Az Est" ontvangen heeft uit klingen der regee- ringspartij, zou de Hongaarsche regeering onverwijld een ernstig onderzoek instellen naar de verantwoordelijkheid van de auto riteiten met betrekking tot het verblijf van buitenlandsche terroristen in Hon garije overeenkomstig het besluit van den Volkenbondsraad. De resultaten, welke dit onderzoek oplevert, zullen in het begin van 't volgend jaar aan den Volkenbonds raad worden voorgelegd. Minister-president Goemboes en de mi nister van buitenlandsche zaken, Kanya. hadden een langdurig onderhoud met bondskanselier dr. Schuschnigg en den Oostenriikschen minister van buitenland sche zaken, Berger-Waldenegg. Na afloop van deze bespreking werden de beide Oos- tenrijksche ministers door rijkspresident Horthy in audiëntie ontvangen. ITALIË. De werkloosheid. De laatste cijfers over de werkloosheid in Italië toonen dat er op 30 Nov. 969.944 werkloozen waren, van wie 793.925 mannen en 176.019 vrouwen. Dit is 64.830 meer dan op 31 October jJ„ maar 96.271 minder dan op 30 November 1933. In verband met een voor eenige dagen in het blad „Popoio d'Italia" verschenen artikel van Mussolini „Ballast" geeft de fascistische partijsecretaris in het veror deningenblad van de partij scherpe maat regelen bekend gemaakt tegen diegenen, die de economische omstandigheden van Italië op verachtelijke wijze critlseeren. Hun zal o.m. de lidmaatschapskaart der partij worden ontnomen. JAPAN. Nieuwe hulpbronnen voor lands verdediging. Het kabinet heeft besloten tot de instel ling van een „commissie tot bevordering van de exploitatie der natuurlijke hulp bronnen op Formosa, Korea, in Mandsjoe- rije en op de Zuidzee-eilanden, die onder Japansch mandaat staan". Deze hulpbron nen zullen ten dienste staan van de lands verdediging. De commissie staat onder lei ding van den minister van koloniën, Kodama. Verder besloot het kabinet tot instelling van luchtvaartdiensten tusschen Japan en mandaateilanden in de Zuidzee. Door deze luchtverbindlng zou het meer dan 4200 kilometer lange traject ln drie dagen ln plaats van per schip in acht dagen kun nen worden afgelegd. Met spoed zal een vlieghaven worden aangelegd. Bovendien denkt men deze route later te kunnen doen aansluiten op Amerikaansche lucht- vaartlijnen, omtrent welker instelling plan nen bestaan. CHINA. Slot van het Kwomintang-congres. De centrale executieve Kwomintang heeft hare zitting gesloten. In de laatste zitting, werden 16 resoluties aangenomen betreffende de noodzakelijkheid van in voering van beschermende reohten met het doel de ontwikkeling van Jonge opko mende industrieën des lands te stimule?- ren; verder betreffende den bouw van een autofabriek, hulpmaatregelen voor de katoenindustrie, uitrusting van troepen organisaties en de verzorging van de familieleden van gevallen soldaten. VEREENIGDE STATEN. Ontstemming over Japanschen maatregel. De Japansche regeering heeft een démarche tegen de samenstelling van het personeel van de Amerikaansche ambas sade te Tokio ondernomen, welke in Washington ongetwijfeld als een onvrien delijke daad zal worden beschouwd. Tot den staf van de Amerikaansche ambassade te Tokio behooren namelijk veertien offi cieren van den zoogenaamden talendienst. Deze officieren die zoowel tot het leger als de marine behooren. moeten zich in de kennis der Japansche taai-bekwamen. De Japansche regeering heeft thans den eisch gesteld, dat deze officieren van de offi cieel-? diplomatenliist. geschrapt zullen worden, wat de opheffing der gebruikelijke u .ie/' i oorrechten voor deze offi- ci°ren znu bet?ekenen. Een dergelijke talendienst ls ook van Japansche zijde bij de Japansche ambas sade in Washington ingesteld. De Ameri kaansche regeering is evenwel niet in de gelegenheid den Japanschen maatregel met een gelijken stap te beantwoorden, daar de betrokken Japansche officieren uitdrukkelijk als attaché's geaccredi teerd zjjn. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor ln de Letteren en Wijsbegeerte, op proelschrlft getiteld: „Oud-Javaansche en Balische hellevoor- st,ellingen", de heer W. Kern, geboren te Groningen. Idêm, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de didactiek van het Godsdienstonder wijs", de heer B. ter Haar Dz. geboren te Warga. Geslaagd voor het doctoraal examen Geschiedenis de heer J. Moora (Den Haag) voor het candldaatsexamen Rechtsgeleerd heid de heeren W. A. van Dorp (Naar- den) en J. M. Bierens de Haan (Aerden- hout)voor het doctoraal examen Rechts geleerdheid de heeren H. W L. Vrind iVllssingen) en L. ter Braake (Overschle); voor het practlsch apothekers-examen le gedeelte de dames H. A. A. Bakker (Rijs wijk). W. A. F. H. Baretta, (Den Haag), E. A. Boeseman (Oegstgeest) en B. U. Hommes (Lelden) en de heeren C. L. Har ders (Den Haag) en H. G. van Wouw (Voorburg). Candldaatsexamen Indisch Recht mej. E. Dumas (Den Haag) en de heer K. J. van den Bergh (Den Haag. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ. i DE REORGANISATIE GOEDGEKEURD. Voor de heden gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhou ders der Ned. Handel Mij. onder leiding van den president, mr. D. Crena de Iongh, bestond in verband met het Jongste be richt aan aandeelhouders in zake de in grijpende statutenwijziging, welk voorstel ln deze vergadering aan de orde was veel belangstelling Bij de opening deelde de voorzitter mede dat aanwezig waren 104 aandeelhouders, vertegenwoordigende 51203 aandeelen, recht gevende op het uitbrengen van 298 stemmen. Nadat van de zijde van verschillende aandeelhouders vragen waren gesteld en deze door den voorzitter waren beant woord, werd het voorstel tot wijziging der statuten alsmede de machtiging aan directie en commissarissen tot het doen van de diverse boekingen, zooals deze in het bericht aan de aandeelhouders zijn omschreven, ln stemming gebracht en aangenomen met 295 stemmen voor en 3 tegen. o BURGEMEESTER VAN ALBURY NAAR ONS LAND. Aneta bericht, dat de burgemeester van Albury voornemens is een bezoek te bren gen aan Holland. DE TROEPEN NAAR HET SAARGEBIED. Faciliteiten voor vervoer door Duitschland. De regeeringspersdlenst deelt mede: De Dultsche regeering heeft den Volkenbond doen weten, dat zij bereid is de door den raad gevraagde faciliteiten toe te staan voor het vervoer over het Duitseh grond gebied van de Nederiandsche en Zweed- sche contingenten, bestemd voor het Saar- gebied. Er wordt nog overleg gepleegd opdat Donderdag en Zaterdag a.s. de troepen kunnen worden vervoerd. VERPLAATSING LANDMETERSCURSUS NAAR DELFT. Naar wij vernemen zal de Landmeters cursus, verbonden aan de Landbouwhoo- geschool te Wageningen, met Ingang van 1 September 1935 worden verplaatst naar Delft en ondergebracht aan de Technische Hoogeschool aldaar. Voor de Landbouwhoogeschool en voor Wageningen beteekent dit een ernstig ver lies. o Geslaagd te Delft voor het propadeu- tisch examen scheikundig Ingenieur, de heer T. Hekker te Noordwijkerhout. Hedenochtend heeft mevr. Payne Best in het Huls Ten Bosch te Den Haag een door haar geschilderd portret van wijlen Z.K.H. den Prins persoonlijk aan H.K H. Prinses Juliana overhandigd. IT NED. OOST-INDIE CHEF MARINESTAF LIJFT VOORLOOPIG IN INDIE. BATAVIA, 15 Dec. Aneta) De kapi tein ter zee F. W Coster, chef van den Marinestaf, zal, In tegenstelling met vroegere berichten, voorloopig in Ned.- Indlë blijven. o ONTWERPORDONNANTIE GEBLEEKTE KATOENEN STOFFEN. BATAVIA, 15 Dec (Aneta) Bij den Volksraad is een ontwerp-invoer-ordon nantie voor gebleekte katoenen stoften voor hêt Jaar 1935 Ingediend: den Volks raad is gevraagd voor 28 December a.s. een beslissing te nemen. Dit ontwerp strekt tot voortzetting van de gebleekte stoffen crisls-invoer-verordening 1934 en treedt in werking op 1 Januari 1935 In de Memorie van Toelichting wordt vermeld dat de fouten welke aan de be staande regeling kleven, zullen worden geëlimineerd, terwijl gestreefd zal worden naar handhaving van een zoo laag en zoo stabiel mogelijk prijspeil. o ONGELUK MET SCHOOLTREIN. BATAVIA, 15 Dec (Aneta) BIJ het vertrek van een schooltrein viel op het station Koningsplein een leerlinge, Mies de Vries, van het balcon tusschen de wielen en het perron. Zij werd zwaar gewond op genomen en naar de Centrale Burgerlijke Ziekenlnrlchtlng overgebracht. TWEEDE KAMER. (Vervolg van Parlementair Overzicht Zie Derde Blad). Inzake de spellingkwestie hield de Mi nister staande, dat Vlaanderen er zich niet tegen verzet. Wat de pers betreft: de Mi nister kent haar standpunt, maar zij geve eerst een verklaring, dat zij volgen zal als de Regeering voorgaat. Dit zou voor de Regeering stellig een prikkel zijn. De nieu we spelling beteekent het doortrekken van een sinds jaren gevolgde lijn: ook mi nister Terpstra is eenigszins ln deze rich ting gegaan. Krachtig kwam de Minister er tegen op, als zou hij een grappenmaker zijn, die in de propaganda voor de spel ling de waardigheid van 't ambt te grab bel gooide. Er is demagogie tegen hem be zig geweest en dit draagt vruchten. Aller lei menschen, die er niets van weten, be spotten de nieuwe spelling. En daarom is verbetering van het onderwijs in het Ne? derlandsch dringend noodlg ln ons land. Uitvoerig en op de bekende motleven heeft de Minister nogmaals de spelling-hervor ming verdedigd. Met België zal overleg worden gepleegd. Men kan niet spreken van afschaffing van De Vries en Te Win kel, want die was niet meer ingevoerd, er was alleen nog maar een chaos. De nieuwe spelling ls reeds op groote schaal inge voerd ook bij het bijzonder onderwijs, waarover spr. niets te vertellen had. In Limburg en Brabant is ze zelfs algemeen. De Minister verklaarde dan ook, dat de strijd om de nieuwe schrijfwijze feitelijk reeds gewonnen is. Over twee of drie jaar zal de geheele jeugd in die spelling schrij ven. Dan zal er eenheid zijn. De Minister heeft ook nog eens ln het licht gesteld, dat bezuiniging op het on derwijs dringend noodig is. In het grond slagen-ontwerp is een algemeene lijn in zake de constructie van het onderwijs neergelegd. Nu het advies van den Onder wijsraad (een dik boek) ontvangen is, zal de Minister alles doen om deze zaak in behouden haven te brengen. De onderwijs uitgaven bedragen 140 millioen per Jaar, die voor 70% personeel-uitgaven zijn; daarom kan het niet anders, of er moet ook op de leerkrachten bezuinigd worden. Het ls een ellendig werk, maar het kan nu eenmaal niet anders. Ook bij het bij zonder onderwijs ls bezuiniging door con centratie dringend noodzakelijk; dit kan geschieden zonder de Grondwet of de grondgedachte aan te tasten. In het grond slagen-ontwerp zal daaromtrent vermoe delijk ook een basis worden gegeven, het zij in vrijheid, hetzij door bindende bepa lingen. De zaak is hoogst urgent! zei de Minister, en de goede wil is er, maar de macht ontbreekt. Maar het zal er toch ook bij het bijzonder onderwijs van moeten komen, zonder dat er een nieuwe school strijd behoeft te worden geopend. Hierna is nog gerepliceerd, waarna de algemeene beschouwingen werden ge sloten. HAGENAAR. Ten overstaan van den Notaris B. J. J- N. Troost te Leiden: Huis en erf te Leiden, Waardstraat 53, in bod f. 2.350 kooper de heer H. M. Swaak q.q. te Leiden voor f. 2.352.—. Huis en erf te Leiden, Waardstraat 55, in bod f. 2.250.kooper de heer Chr. Wijling q.q. te Leiden voor f. 2.250. Huis en erf te Leiden, Waardstraat 57, in bod f. 2,300.kooperde heer H. M. Swaak q.q. te Leiden voor f. 2.300.—. Huis en erf te Leiden, Waardstraat 61, in bod f 2.300.kooper de heer H. M. Swaak q.q. te Leiden voor f. 2.300,—. Huis en erf te Leiden, Waardstraat oi, in bod f. 2.300kooper de heer F. J. vaa Thiel q.q. te Leiden, voor f. 2.300.—. Huis en erf te Leiden, Waardstraat w, in bod f. 2.450.kooper de heer t-ur, Wijling q.q. te Leiden voor f. 2.450.— Huis met tuin te Zoeterwoude, K0n gommer-traat Wijk G 8. in bod f. 2.550. kooper de heer F, J. van Thiel qt Leiden voor f. 2.55Ó. Huis te Lelden, Rapenburg 123, is nie gegund.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2