laas Kom CORRESPONDENTIE. Als de volgende week de Kinderkrant komt. is het St. Nicolaasfeest net voorbij, dus dan zal ik nu deze week maar vast aan alien groo*. en klein een prettig feest toewerschen. De een zal misschien vee' krijgen, de ander heel weinig, och zoo gaat het altijd in de wereld, maar ik hoop toch van harte dat het voor ieder wel iets goeds en prettigs zal brengen. Het zijn moeilijke tijden, dat weten wij allen, dus maar geduldig afwachten. Ik kreeg een massa brieven die ik eens ga beantwoorden. Jo Brilman, neen ik heb de Uiver niet gezien, toen hij over Den Haag vloog, moest ik net rusten, ik heb er niets van gemerkt. Drietal De Wit, het is toch veel gezelli ger hè. nu weer alle drie mee te doen, vindt je ook niet? Jo van Ommering, je anecdote is goed en zal later geplaatst worden. Marius van den Anker, ik heb natuur lijk alles over de Uiver gelezen in de cou rant, dat begrijp je wel dat ik ook ner gens heen ben gegaan. Arthur en Yvonne Moraal, jullie zijn mij beiden welkom. Wat heb jij mooie Fransche namen Yvonne Jolande. Jullie behooren natuurlijk beiden tot de groo teren. Zoo. heeft Lies Deumer aangera den om mee te doen, zij is een ijverig trouw raadselnichtje, Jullie mogen wel met je drieën in dezelfde enveloppe in sturen. dan is het maar 1 postzegel. Dikkie Zwaan ja zeker herinner ik mij je naam nog. Ga maar gerust weer mee doen en noem mij maar weer Tante. Ik lig gelukkig niet te bed en bij mooi weer ga ik wel uit. Drietal de Geus, hoe vervelend voor Dorus zoo'n zwerende vinger, dat kan o zooveel pijn doen en het is heel erg lastig als het aan de rechterhand is. Heeft de dokter er in gesneden? Ik heb wel alles over de Uiver gelezen in de couranten, maar er verder niets van gezien. Marietje Laterveer je hebt weer een massa anecdotes gestuurd en ik had er zelfs nog van je in voorraad. Jaantje en Bep Braxhoven, zoo zijn jul lie verhuisd? maar toch in dezelfde straat gebleven, nu naar den overkant? Henk Luttje mag je nu halve dagen naar school, dan heb je mooi tijd om je prijs te lezen als je 's middags thuis bent. Geertruida Pelt heerlijk voor je vader dat je hem zoo goed had geholpen om 18 emmers dorre bladeren op te rapen, je hebt flink gewerkt hoor. Leni Groeneveld ik zal je raadsel later eens plaatsen hoor. Nettie Stijger en Annie Magnin, jullie mogen gerust samen mee gaan doen en samen inzenden. Tini van Dam. dat raadsel kan niet, men schrijft moerbei en niet moerbij. Jan en Piet van Hoven, kregen jullie allebei een boek dat is prachtig, nu heb ben jullie een heeleboel te lezen met de lange winteravonden. Corry en Wim Lugthart ja, nu staan juilie weer in de kinderkrant. Neen ik heb de Uiver niet gezien. Annie van Weizen zeker de winter kan ook heerlijk zijn als men gezellig bij el kaar zit, maar ik verlong volstrekt niet naar vorst en ijs. Nelly de Leeuw ik behoef gelukkig niet te bed te liggen op het oogenblik maar wel veel rusten en heel voorzichtig zijn. Toos. Wim en Sien Malgo, jullie mogen natuurlijk bij elkaar insluiten. Sien mag gerust al meedoen maar behoort nog tot de kleineren. De anecdote van Wim wordt later geplaatst. Henk Brandt heb je het boek al uit? e: mag Nico het ook lezen? Bep en Wim Nieboer heel aardig hoor wat je schreef over dat geheimpje die ver rassing. ik zal niets verklappen. Hebben jullie het lekker warm in de pullovers aoor je moeder gebreid. Bep Snik en Mien v. d. Linden, neen ik lig nu gelukkig niet te bed. De couran ten volgen niet de nieuwe spelling, dus ik ook niet. Jannie van Kampenhout je mag gerust meedoen en mij Tante noemen, je behoort nog tot de kleineren. Tini Deegenaars weineen, hoor je be hoeft niet al je mooie velletjes papier voor mij te gebruiken. Prettig dat je nu altijd naast je vriendin mag zitten. Maartje Brugman en Plonie van Gin- kel, dat is wel aardig dat jullie op school een opstel over St. Nicolaas moest maken. Cor en Henk Bousie neen, ik heb de Hansje: „Hoor, wie klopt daar op de ruiten? Is het Sinterklaas misschien, Die me even komt bezoeken? Mammie, toe, gaat U eens zien?" Moeder: „Neen, m'n jongen, 't was een takje, Dat daar tegen 't venster sloeg. Voor Sint Nicolaas-visite Is 't nog wel een beetje vroeg!" Hansje: „Mammie, zou de Sint heusch komen? Ik was toch niet stout dit jaar! "k Zong ook altijd bij den schoorsteen, 'k Zette toch m'n schoentje klaar!" Moeder: „Ja, je was een lieve jongen. Sint heeft vast wel opgelet, Dat je altijd met een liedje Lief je schoen hebt klaar gezet!" Hansje: „Zou de Sint den weg wel weten Over al die daken heen? Mammie, kent hij ieder kindje En vergeet hij er nooit één?" (Nadruk verboden). Moeder: „O, de Sint kent alle kind'ren Uit het heele land zoo goed; Neen, vergeten, dat geloot Ik Niet, dat hij dat wel eens doet!" Hansje: „En vindt Plet het hier in Hollani Heuseh niet vrees'lijk guur en koui En is zwarte Plet, lief moesje, Zelf ook nooit een keertje stoiï Moeder „Neen, dat kleine, zwarte knechtje Vindt het hier bij ons wat fjjn, Of hij stout is? Neen, natuurlijk Zal hij nóóit ondeugend zijn!" Hansje: „Mammie, o nu hoor ik wel iets; Dat is stellig Sinterklaas! 'k Zie hem langs ons venster loopel Met z'n knechtje Pieterbaas!" Moeder: „Ja, je hebt gelijk, m'n jongen; 'k Zie hem ln den maneschijn. En nu zal het voor m'n Hansje Eind'lijk echt Sint Niklaas zijn!"] HO FRANKFORTWERKEN! Uiver-huldlging niet gehoord door de radio en de Uiver ook niet zien vliegen, alleen alles goed gelezen ln de courant, Bep en Plet Vos bewaar de kinderkrant maar goed voortaan, anders kan je de raadsels niet oplossen. Heb je een klein neefje gekregen? heb Je het al gezien? Mientje Stlkvoort bij goed weer mag lk wel uit, maar liever naar buiten dan in drukke winkelstraten. Lenle Klinkhamer zeker mag je mee gaan doen, natuurlijk met de kleineren tot je 11 jaar bent. Hannie van der Hoek wordt dat hand werk voor iemand voor Sinterklaas of niet? Conny van Vliet lk heb alles ln de cou rant gelezen over de huldiging. Corrle Holleman zoo, is Henk je neefje, dan begrijp ik dat je het aardig vond te lezen dat hij een prijs had. Nel en Jopie Kanbier gaat maar samen meedoen en samen inzenden. Spelen jul lie altijd samen. Neen ik schrijf die ver haaltjes niet, ik ben de raadseltante en zorg voor alle brieven en geef de corres pondentie, en de raadsels en anecdotes. Viertal van Vliet, hebben jullie die prij zen gezien, waren ze zoo mooi. Gelukkig dat Adrlaan weer naar school mag. Eempien en Jo Wassenaar flink hoor Jo dat je ook weer eens een brief hebt ge schreven. Verlangt de kleine Hannie naar Sinterklaas, heeft ze haar schoentje al gezet? Toosje en Bepple Bouter, allebei zoo druk met leeren en handwerken en een mooi vers ook nog. Verlangen jullie naar Sinterklaas? Geertruida Blóte, zoo, heb je al eens iets ln je schoen gevonden. En komt Sint Ni colaas bij jullie op school, dat ls heerlijk hoor. Pietertje en Saartje Lagendijk doet maar mee als je er zin ln hebt, ik ben nooit boos als je het vergeet. O, die i vind ik ook zóó akelig, net zooals ji en uan mag ik niet uit. Sientje Timmermans ik hoop dat j 1 December een heerlijken feestdag hebben. Had je de prijsraadsels wel i zonden, dan is jou brief ook al we raakt. Ik heet geen Agnes, ook niet A maar Aleida. Elsje Berg wel gefeliciteerd met je i we zusje. Is ze zoo lief als een eng Ik hoop voor jullie dat de Sint je schen vervult maar als het groote schen zijn, dan kan dat heusch niet a Vertel het later maar eens wat jullie gekregen. Annie van der Valk nu je had de sc nu wel ingehaald door zoo'n ellenla brief te schrijven en alles te vertellen tuin, aquarium, planten en Sinter enz., het was heel wat hoor. Als ik op ook uitvoerig ging 'antwoorden, dan t ik nooit klaar. Gerda Spiecker als je veel huiswe: lessen hebt dan schrijf je er maar bij, of je slaat een keer over, ik bf heusch nooit boos om. Janny Bon ben Je zoo blij als je 1 ln de Kinderkrant staat, nu dan k deze week ook blij zijn, want je sta weer in. Piet van Egmond jammer dat je halve dagen naar school mag, mai moet eerst flinker en sterker worde dan gaat het wel weer hoor. Ja ze men nu van alles en nog wat Uiver, gen die niets met het vliegtuig he te maken, je moet er soms om lachen ze niet al verzinnen. Nu wensch k allen nogmaals een lijk St. Nicolaasfeest. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEI Den Haag, Van Beuningenstraat 4!

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 30