Woensdag 28 November 1934 PARLEMENTAIR OVERZICHT HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN DE WINTERKONING RADIO-PROGRAMMA. TWEEDE KAMER. begrooting van economische ZAKEN. Met de begrooting van Economische ojen was de Kamer genaderd tot de jdeeling „Visscherljen". 1 zooals steeds verdrong zich ook voor de deur van deze atdeellng een rij sprekers, die een nog veel langere rij onderwerpen sprake bracht. jet gaat niet aan, al die sprekers af- sonderlljk te vermelden, maar mogen wij (n bloemlezing samenstellen uit de «derwerpen en klachten en wenken en «jischen? Men drong aan op verbetering „d het zeevisscherlj-bedrijf, in het bij- under van de trawlvlsscherlj. Men be- ileitte met dezelfde kracht als vorige 1Itn betere steunmaatregelen voor de «ring- «n voor de garnalen-vlsscherlj, ht ook de kreeften-vlsscherlj ln moel- Ukheden verkeert heeft meer dan een ipreker betoogd: Kan de Regeering er lisschien ook iets aan doen? En wordt dan misschien ook al iets gedaan tegen over-bevisscherlj van de Noordzee, /elk onderwerp in meer dan één land jn de orde is? Van het zoute naar het iele water zijn slechts eenige schreden, bzoo hebben verschillende sprekers er op ewezen, dat ook de zoetwater-visscherij u treurigen toestand verkeert en dat de sod der visschers groot is. Eenige ge- roffen maatregelen hadden zei men reinig uitwerking. Zoo is de invoer van al en paling gecontlngeerd, maar de tijsstijging, die daarvan het gevolg was, lug weer spoedig terug, omdat zoo erd gefluisterd aan de contingenten ilet streng de hand gehouden werd. Ook le maatregelen ten bate van de zeelt- isscherij werden onvoldoende genoemd, latuurlljk kwam, als steeds, ook de zalm- IsscherÖ ter sprake en werden de be logen van dit bedrijf den Minister aan- [lolen. De samenstelling van de onlangs pgerlchte Vlsscherlj-Centrale werd ge- ritiseerd, omdat de vertegenwoordiging in de binnen-visscherij er ln ontbreekt. Deze en andere onderwerpen werden »r een rijtje sprekers behandeld. De strekking, de Groote lijn, van al die Mevoeringen was: het vragen van regee- togs-hulp ten bate van de visscherlj. Minister Steenberghe heeft ln zijn ant- oord ten aanzien van Verschillende krboven genoemde wenschen verklaard, it hij ze gaarne zou inwilligen, maar dit niet altijd mogelijk. Want dikwijls komt handelspolitiek (contingenteering) er te pas en daarbij is men dan ook van buitenland afhankelijk. Hij beloofde ihter te zullen doen wat mogelijk is en i ajle belangen te zullen letten, maar en moet nu eenmaal onthouden, dat ook Regeering niet alles kan. Inzonderheid gelet worden op het belang der bln- inlandsche markt. De Minister verde- ïde met name ook de maatregelen, "lire voor de harlngvisscherij (waarvoor Regeering niet minder dan f. 750.000 schikbaar stelde) genomen zijn, en hij (loofde wat overweging van verschil de punten. j de replieken diende de heer Drop motie in ten gunste van een subsidie ii het visscherij-proefstatlon, maar de luister bestreed haar en liet zelf uitko- (n dat hij ze, werd ze aangenomen, zelfs 1st zou uitvoeren. „Zwaar geschut" mie de "heer Drop dit. Op initiatief iu den heer Schouten werd de stemming er de motie uitgesteld. Waarop de begrooting met 64 tegen 7 emmen werd aangenomen. Tegen stemde staatskundig-gereformeerden, de com- «mlsten. de revolutionair-socialist en de attelander. BEGROOTING VAN DEFENSIE. be. Kamer is vervolgens voortgegaan d? behandeling der begrooting van efensie. De heer Tilanus betoogt dat de begroo- >1 geen reflex is van de troonrede, welker «aire paragraaf spr. met instemming «it vernomen. De overheid moest stelling nemen tegen de S.D.A.P. in woord en geschrift he ugde. W afschaffing der burgercorveëers aan 'Welen ls, betwijfelt spr. Het capitulan- ■istelsel vindt ln spr. een bewonderaar, een tegenstander. Afschaffing van het «oefening-Instituut is mede een leger- jang. De heer Westerman zegt dat er een be- wlljke veiligheidspremie moet worden raald voor onze zelfstandigheid, opr. betoogt dat geen enkel land in den wenbond voldoende vertrouwen stelt om "f maar een begin te maken met ontwa- ™j»g. Nederland is daarentegen al zoo •Mals ontwapend. heer ds. Lingbeek wenscht betere «mening der geestelijke verzorging aan M van onze schepen. «neer Schilthuis verklaart dat de Vrijz. ingaande de bezuinigingen op de ■«macht teleurgesteld zijn. Zij künnen 'ten m aan dbfeosio-kegTOotlng D( heer v. Zadelhoff zegt dat de S. D. ïj'principieel staat tegenover de regee- 6T weermac'1'; als 6611 oorlogs- betoogt dat van dezen minister «bezuiniging op de legerorganisatle is 'jachten. ai ls het oogenblik voor nationale ont- ongunstig, dit doet aan het im claarvan niets af. Het ontwape- S'riagstuk behoort voorloopig alleen "2°P Internationaal terrein. Pt verwacht dat de minister zijn hou- mfi !?eens spr.'s partij zal herzien. De ™«e van de S.D.A.P. van 1934 berust VM standpunt kWmi A-P- wi' medewerken aan be- tanii ('er burgerbevolking tegen gas- ■jjnuen, aan waarschuwingsdiensten jg njnde geen oorlogsvoorbereidingen. ib#urerEadering verdaaSd tot heden HAGENAAR. bij gelijken prijs en kwaliteit, J'NeJerlandscke Industrie. I^neife dient gij Uw land r' Strijdt gij de werkloosheid. RECLAME. 2085 SPOORWEGEN EN SCHEEPVAART. Door de opening van den nieuwen spoorlijn AlphenGouda is de scheep vaart door de drukke treinenloop zeer be lemmerd, daar de spoorwegbrug over de Gouwe dikwijls gesloten moet blijven. Naar aanleiding van een verzoek aan de direc tie der Ned. Spoorwegen ls nu de loop van de goederentreinen zóódanig gewijzigd, dat van ongeveer 10.10 tot 10.35 de spoorweg brug voor de scheepvaart geopend zal zijn. AARLANDERVEEN. Met Ingang van 1 Dec. a.s. wordt de wegwerker der Ned. Spoorwegen de heer P. J. H. Cemvalen overgeplaatst van het station alhier naar Heerlen. ALPHEN. Bijeenkomst Ned. Prot. Bond. Voor de afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Prot. Bond sprak in de Ned. Herv. Kerk van Oudshoorn de reeds langen tijd ln ons land vertoevende Duitsche pro fessor Mennicke. Deze sprak over de hui dige kerkelijke verwikkelingen, welke in Dultschland onder het Nat. Soc. bewind woeden. Na door dr. J, P. Cannegieter met een hartelijk woord te zijn ingeleid zong het zangkoor, dat dezen avond medewerking verleende onder leiding van den heer Gaillard twee liederen, waarna prof. Mennicke zijn rede aanving. In vlot Hollandsch en aan de hand van een, met welke moeilijkheden de Kerkelijke stroomingen te kampen hebben. Teneinde haar vrije overtuiging te kunnen handhaven daarmede aantoo- nende, dat het begrip „Een staat, één Volk, één Kerk", niet kan opgaan althans niet met betrekking tot „de kerk". Was de oppositie aanvankelijk onder het politieke gezag nog weifelend, allengs groeide het verzet, speciaal onder de Vrijz. Protestanten, zoodat op het oogenblik de strijd feller is dan ooit. De Nat. Soc. re geering ls zich zeer wel bewust, dat zij zich op verkeerd terrein heeft begeven, en hoe wel spr. niet kan zeggen welk verloop de gebeurtenissen zullen hebben, ook ln verband met de bekende Saarkwestie. weet hij wel met zekerheid, dat verschillende Nat. Soc. leiders zich achter de kerkelijke oppositie hebben geschaard. In de pauze zong het zangkoor uit den bundel het bekende „Nader, mijn God, bij Ui", dat voortreffelijk werd ten eehoore gebracht. Nadat door de aanwezigen tot slot ge zang 99 3 was gezongen, dankte ds. Can negieter namens de genmeente prof. Men nicke voor de wijze waarop hij den kerke- "lljkën strijd in Dultschland had weten te schetsen, er daarbij op wijzende dat dit niet louter uit nieuwsgierigheid door de gemeente was aangehoord, doch zeker uit medeleven, met hetgeen zich op kerkelijk gebied over onze grenzen afspeelt en van zelfsprekend na aan het harte ligt. Ook het zangkoor had een woord van dank ln ontvangst te nemen voor de prettige mede werking. De tocht van Sint Nicolaas. De route, die de bekende Alphenaax, verkleed als St. Nicolaas heden ter gele genheid van de Winkelweek zal volgen, is als volgt: Na aankomst met den trein van 18.38 wordt hij ontvangen door 3 leden van de Winkelweek-Commissie. Na ontvangst stappen St. Nicolaas met de commissieleden ln het rijtuig, dat voor hotel „Toor" staat. Daar vandaan gaat 't langs Stationsplein, Van Dijkstr., Haze- veld, Pr. Hendrikstr., Jullanastr., Wllhel- minastr., J. Nieuwenhuizenstr., terug naar Lemzonlaan, Stevinstr., Schoolstr., Brug- gestr., Raadhuisstr., J. Coninckstr., Tous- saintstr., Hofzichtstr., Raadhuisstr., Van Mandersloostr.i Hooftstr., v. Reedestr., v. Eeghenstraat, terug naar het Nutsgebouw. Hier stapt St. Nicolaas uit; hij zal 'n korte toespraak houden ten voordeele van het plaatselijk Crisis-comité, Na deze rede voering vervolgt hij zijn rijtoer naar Aar kade. Hortensiastr., v. Boetselaerstraat (eindpunt). Na deze route is men vol doende ln dc gelegenheid gesteld vast te stellen wie St. Nicolaas is en kan men de formulieren invullen. De bruto-opbrengst van den formulieren-verkoop zal aan ons Crisis-comité overhandigd worden. De opening der Winkelweek. In tegenstelling met vorige winkel weken, toen éen offlcieele opening plaats had, werd hedenmiddag 2 uur de winkelweek geopend door bazuingeschal en spreekkoor, dat de opening omriep. Wij komen hierop nader terug. De verschil lende winkeliers hebben over het geheel weer veel werk van hun étalages gemaakt, niettegenstaande geen étalagewedstrijd wordt gehouden. Kleine kinderen aan den wandel. De bewoners van de Nieuwe Sloot wer den ln opschudding gebracht, door het feit, dat een tweetal kinderen van resp. 5 en 8 jaar van de familie K. spoorloos was verdwenen. Hoe men ook zocht, alle pogingen bleken tevergeefs. Tenslotte werd kennis gegeven bij de politie. Om 6 uur was nog niets bekend. Men begrijpt de groote spanning, die alom heerschte en de angst der ouders, die steeds toenam. Niet te gelooven was tenslotte het ver blijdende bericht, dat men de kleuters onder de gemeente Hazerswoude had aan gehouden. Het tweetal werd door eenige straat- makers aan den Gemeeneweg onder Ha zerswoude aangehouden. Groot was de vreugde der ouders toen de vermoeide kinderen weer in de ouderlijke woning terug waren. Geslaagd te Nijmegen voor het exa men Esperanto B P. van Oorsouw alhier. BOSKOOP- DE OPENING DER WINKELWEEK. Rede van den Burgemeester. Uitgaande van de Boskoopsche midden- standsvereeniging in samenwerking met de R.-K. mlddenstandsvereenlging „De Hanze", is hedenmiddag de winkelweek 1934 officieel door den burgemeester mr. E. P. Verkerk geopend. Vele belangstellen den en genoodigden, w.o. besturen van zustervereenigingen uit den omtrek had den aan deze uitnoodiglng gevolg gegeven. De voorzitter van de Boskoopsche Mid- denstandsvereeniglng de heer W. M. de Vos opende met een hartelijk welkom, en gaf vervolgens het woord aan den burge meester voor het houden zijner openings rede waaraan wij het volgende ontleenen: Als eere-voorzitter der winkelweekcom missie van den georganlseerden Boskoop- schen middenstand, heet ik u welkom in het huls onzer saamhoorigheld, aldus spr. Ter uwer eere ls van dit huis de vlag uitgestoken, omdat de Boskoopers behal ve van realiteit ook nog houden van Iets anders, dat zich het beste laat omschrij ven met het woord (Kleur". Vele vlaggen heeft de crisis al ryj^r beneden gehaald, maar er was er niet éen bij, welke geplant was in den bodem' der realiteit. Als de Boskoopsche middenstand op den basis der realiteit staat, mag de winkelweek- vlag vrij uitwaaien. „Realiteit en kleur" wensch ik den Bos- koopschen middenstand toe voor hun zaak en voor hun persoon. De Provincie heeft zonder boos opzet ons dorp opengebroken en heeft het zoo grondig gedaan, dat het oude gerust af geschreven kan worden. Realiteit eischt dlchtrijging van wat nu nog openligt tot een nieuw en schoon geheel. Boskoop heeft meer dan een ander behoefte reëele behoefte aan goede aspecten. Dit ls een gemeentebelang en niet al leen vla vreemdelingenverkeer een mid- denstandsbelang ook. Boskoop kan iets meer hebben dan de andere plaatsen van 8000 zielen, maar van Boskoop wordt dat ook verwacht. Als 't hier niet mooi is, valt het tegen. Een zaak heeft noodig een goed aspect, opsluiting aan weerzijde door een winkel- ril en een straat met de attractie van ver keer. Het is gewoonte den middenstand te prijzen om zijn saamhoorigheld. Moet iemand eigenlijk wel geprezen worden, die de realiteit van het zelfbehoud, dat in de saamhoorigheld ligte niet verbreekt door gemis aan saamhoorigheid? Is dit eigen lijk niet zoo vanzelfsprekend, dat het spreken over saamhoorigheld overbodig gaat worden? Dorpstraat Oostzijde en Bootstraat zullen als Boskoop's ombouw klaar is, symbolen zijn van saamhoorig heid van Boskoop's middenstand of sym bolen van gebrek aan saamhoorigheld. Realiteit beheersche ook uw handel. Weg met verkeerde spreuken en z.g.n. „schlagers", die u zelf zoo mooi vindt. Weg ook met onreëele reclame voor Neder- landsch Fabrikaat, dat hoort in een plaats met cosmopolitischen Inslag niet thuis. Zingt: koopt in Boskoop, want de klant ls koning en als de koning thuis komt, wordt hij met gejuich in zijn vaderland ontvangen. Een slechte advertentie is een beleediging voor den lezer, een slechte étalage een minachting van den wande lenden kijker. Advertentie en étalage zijn de proef projecten uwer realiteit en van uw kleu renrijkdom. Over de koopers geen woord: die ko men er, neen, die zijn er als u maar trouw blijft aan het parool realiteit en kleur. Hiermede verklaarde spr. de winkelweek voor geopend. Na nog eenige andere toespraken, dankte de voorzitter van de Boskoopsche mlddenstandsvereenlging de sprekers, In zonderheid den burgemeester voor hun goede wenschen. Na het aanbieden van ververschingen werd een rondgang door het dorp ge maakt ter bezichtiging van de zeer fraaie en smaakvolle étalages. Hedenavond zullen de muziekver. „Con cordia en St. Ceacilia", muzikale rond gangen door het dorp maken. Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard en Hendrik, zonen van E H. Grootendorst en J. C. E. Oost hoek. Gevonden: Portcmonnaie met inh., notitieboekje met geldelijken inh. en een rozenkrans. Inlichtingen politiebureau. Gedurende de winkelweek van 28 Nov. tot 6 Dec. mogen de winkels met uitzon dering van den Zondag tot des avonds 10 uur geopend blijven. De heer A. G. de Ruijter alhier is geslaagd voor het Staatspraktijkdiplonia „Handel en Administratie". 7. Zoo liep Thijsje dus weer heel alleen door het stille koude landschap heen. „Wat moet lk doen", zoo dacht hij toen, „het sneeuwt nog onbe daarlijk, en dit land lijkt heel gevaarlijk. Och, laat mij niet ver sagen, al is die koude door een Ijsbeer zelfs al haast niet te ver dragen. Ik hoop maar niet dat die Winterkoning mij nog ziet!" HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. D. J. van Egmond, geb. Stevaink, Li. M. Harkes, geb. van Kooten, D. Gehuwd: J. C. v. d. Voort, 22 jaar en Th. v- d Meer, 23 jaar. M. Verdoolt, 27 jaar en N. Ramp, 21 jaar. Bij het correspondentschap voor Ar beidsbemiddeling staan alhier als werk loos ingesclireven 176 personen, waarvan 56 steuntrekkend. Onze plaatsgenoot, de heer D. v. d. Laan, is benoemd tot onderwijzer aan de Oranje-Nassauschool te Rotterdam. ROELOF ARENDSVEEN. Uitvoering van den R.-K. Volksbond. In hotel „De Vier Heemskinderen" had een feestavond plaats van den R.-K. Volksbond. De voorzitter, de heer W. van Ruiten opende en wekte allen op lid te worden van de onderafd, de coöperatie. Tot slot verzocht hij in verband met het St. Nicolaasfeest voor de kinderen een briefje gereed te maken, vermeldende de kinderen van den leeftijd van 412 jaar. Voorts zal aan de leden binnenkort een crisispakket worden thuisgezonden. Dege nen, die geen lid van de coöperatie zijn, kunnen hiervan niet profiteeren. Nadat een band uit Leiden eenige opgewekte nummers had gespeeld, werd door de leden een blijspel in drie bedrijven opgevoerd, getiteld: „De kring van vier". Dit blijspel oogstte veel bijval. Na de pauze trad nog maals de club op met het blijspel „Ba rend, de stoutmoedige luchtschipper". Ook deze klucht werd vlot gespeeld en vond een dankbaar onthaal. Met een gezellig dansje werd de avond besloten. Propaganda-avand van den B.V.L. In de Pancratiuszaal werd een propa- ganda-samenkomst gehouden van den B. V.L. Onder de autoriteiten merkten wij op majoor Boots, den pastoor en de plaat selijke landstormcommJssie van Oude- en Nieuwe-Wetering. De avond werd geopend door den voorzitter van de pl, landstorm commissie, burgemeester mr. J. W. Peek. Spr. zette het doel van den avond uiteen en wees op den beginseltrouw der Veen- ders, welke trouw vooral in dezen tijd van organisatie en bewapening zoozeer ge- wenscht is. Spr. hoopte, dat de avond zou mogen bijdragen tot bloei van den B.V.L. en verzocht staande het eerste couplett van het Wilhelmus te zingen. Na een muzieknummer van de vioolclub „On derling Kunstgenot" sprak majoor Boots, die in een korte doch kernachtige toe spraak het doel van den BL.V. uiteen zette. Dank bracht spr. aan de leden, die onder den zorg der tijden gedrukt gaan en toch trouw blijven aan hun beginsel. Hier na werd de film vertoond van de begra fenis van de Koningin-Moeder, waarna luitenant Karres een opwekkingswoord sprak. Vervolgens kreeg men nog enkele land stormfilms te zien, alsmede eenige actueele opnamen van de Koninklijke Familie. Door den pastoor vond onder een toe passelijk woord de prijsuitdeeling plaats der gehouden schietwedstrijden. Dat de burgemeester met den B. V. L. meeleeft bleek duidelijk uit de verras sende mededeeling, dat door hem een zilveren wisselbeker werd ter beschikking gesteld voor de alhier gevestigde afdee- lingen. Nadat nog enkele muzieknummers door de viooiclub gegeven waren, dankte de burgemeester de sprekers en al degenen, die tot het welslagen hadden medege werkt. Spr. richtte een speciaal dankwoord tot den heer Spierenburg voor zijn voor bereidend werd. Tot slbt werd het Wien Neerlands Bloed gezongen. VOOR DONDERDAG 29 NOV. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding 10,15: Gramofoonpl. 10.30: Concert door R. van Zanten (cello), G. Kijk in de Vegté (tenor), E. Veen (piano) en Voordacht door R- Beyer 12.00: John van Brück en zijn orkest 12.45: Orgel spel P. Palla 1.15: Vervolg orkestcon cert 2.30: Gramofoonpl. 3.003.45: Naaicursus 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gramofoonpl. Max Tak 6.30: Sportpraatje H. Hollander 700: Piano-recital S. S. Strawinsky 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: „Peer Gynt", drama van Ibsen. Vert.: B. A. Meuleman. Leiding: K Kleyn M. m. v. het Omroeporkest olv. A. van Raalte en Dl Moorlag (sopraan) 10.15: Verslag van het Kon. Huwelijk van Prins George en Prinses Marina (Gramofoon- platen) 10.45: Gramofoonplaten 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Uit Carl ton, Amsterdam: Melle Weersma en zijn Red-White-Blue Aces. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00—11.30; NCRV 8 009.15 en 10.00: Gramofoon platen 10.15: Morgendienst olv. ds. Th. Scharten Jr. 10.45: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: Or kestconcert en Gramofoonpl. 2 00: Handwerkcursus 3.00: Vrouwenhalfuur 3.303.45: Gramofoonpl. 400: Bijbel lezing door ds. D. A. v. d. Bosch m. m. v- bariton en orgel 5.00: Handenarbeid voor de jeugd 5.30: Amsterd. Salon-or kest olv. Kiekens 6.45: Causerie H- Amelink 7.00: Ned. Chr, Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Journ. Week overzicht door C. A. Crayé 8.00: Zang avond uitg. van den Bond van Chr. Zang- vereen. in Nederland Om 9.00: Causerie door ds. J. C. Koningsberger Van 9.30 9.40: Vaz Dias 10.4011.30: Gramo- foonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10-50: Mor genwijding 11.05: Reportage van het Kon. Huwelijk van Prins George en Prin ses Marina 12.20: Het Rutland Square en New Victoria-orkest olv. N. Austin I.20: Gramofoonpl. 2.25: HetOlof sextet 3.20: Het Commodore Grand-orkest olv. H. Davidson 4.10: Gramofoonpl. 5.05: Orgelconcert T. W. North 5.35: Jack Jackson en zijn Band 6.20: Berichten 6.50: Koorconcert 7.10: Duitsche causerie 7-40: Gramofoonpl. 7.50: Lezing 8.20; „The show goes over", radio-revue m. m. v. solisten en orkest 9.20: Gramofoonpl. (Raie daCosta) 9.50 Berichten 10.20: Korte Dienst 10.35: Het Londensch Blaaskwintet m. m. v- E. Lush (piano) 11.30: Voordracht 11.35 —12.20: Het BBC-Dansorkest olv. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. Pro gramma niet ontvangen. Kalundborg, 1261 M. 11.05: Zie Droit wich 12-201.20: Concert uit Rest. „Wi- vex" 2.204.05: Concert, uit Rest. „Ritz" 7.30: Radio-symphonie-orkest olv. Fritz Busch mmv. Ad. Busch (viool) 10.10 II.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5 20: Gramofoonpl. 6.35:' Orkestconcert olv. Peter 11.20: Omroepkleinorkest olv. Kühn 12.35: Leipziger Omroeporkest olv. Weber 1.35 Concert 3.20: Gramofoonpl. 5.10: Concert 6 20: „Ueberbrettl" olv. Baum- garten 7.35: Trioconcert 8.50: „Musik und Liebe", operette van Muller. Muzik. leiding: L. Eysoldt 9.5011.20: Dans muziek. Rome, 421 M. 8.05: „La Gioconda", opera van Ponchielli. Brussel, 322 en 484 M- 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Omroeporkest olv. Gason 5.20: Vocaal concert 8.20: Omroeporkest olv. Gason 9.20: Salon- orkest olv. Walpot mmv. Accordeon-solist 10.3011-20Gramofoonpl. 484 M.: 12.20: Salon-orkest olv. Walpot 1.30— 2.20: Gramofoonpl. 5.20: Symphonle- concert 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Salon-orkest olv. Walpot 9.35: Omroep orkest olv. Fr. André 10.3011.20: Gra- mofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30„Die Versailler Saar-Verhandlungen" (Gr.pl.), 8.05: Berlljnsch Phllh- orkest olv. W. Sleben, m. m. v. B. Leszmann (viool) 9.20: Berichten. Causerie. Weerbericht 10.20—11.20: H. Fröhlich en Rob- Gaden met hun orkesten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 29 November. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zenders 12.2014.20: Brussel Fr. 14.2015.20: Kalundborg of Luxem burg 15.20—16.50: Keulen 16.50— 17.20: Stuttgart 17.20—18.35: Brussel VI. 18.35—19.30: Brussel Fr. 19.30—20.05: Keulen; 20.05afl. Rome of Luxemburg. 4e Programma: 8.05: Luxemburg 11,05—14.20: Droitwidh 14.20—17.35: Londen Reg. 17.3518.20: Droitwich 18.20—19.30: Keulen 19.30—20.00: Loc. uitzending Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00 21.45: North Reg. 21.45afl.: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Max, zoon van A- Quartcl cu M. C. Perin. Overleden: A. W. v. Oosten. 61 jaar, wede- van W. Th. Ruygrok. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Rosa Gastaldo, van Haar lem B. van Egmond, van Krimpen a. d. Lek. Vertrokken: J. L. v. Steyn, naar Zeven hoven J. van Vliet, naar Woubrugge.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11