STUKKEN BETER AROMA! LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 24 November 1934 Groot gevaar voor Leidsche bevolking. GEVEILDE PERCEELEN. BUITENLAND. SPORT. KUNST EN LETTEREN. INSTITUUT VOOK TROPISCHE GENEESKUNDE. Gisteren ls namens de Vereeniging „In stituut voor Tropische Geneeskunde Rot terdam-Lelden" aanbesteed de nieuwbouw van het Tropisch Ziekenhuis aan de Oos terkade te Rotterdam. Laagste inschrijver voor den bovenbouw was de N V Bouw Maatschappij Krijvliet aldaar ad f. 96.000 en voor het leveren en leien van gewa pend betonpalen etc. N V Ned Franki- Maatschappij te Kinderdijk ad f. 12 495 De architect is de heer B. J. K. Cramer. DE BIOSCOOPEN. Trianon-Theater. Wie heeft dezen zomer in de Oegstgeesterlaan of op het Rapenburg niet de filmopnamen gadegesla gen voor ..Malle Gevallen"? En wie zal dan op het witte doek de projectie hiervan niet willen gadeslaan? Met Johan Kaart Jr. als centraal punt werd deze film één groote aaneenschake ling van komische voorvallen, al werd vaak de fijne humor van Hans Martin's veel gelezen boek opgeofferd aan het op de massa ingestelde draaiboek en vervangen door goedkoope grapjes. Toch is er veel te waardeeren in deze nieuwe Hollandsche film! Hoe prachtig waren de foto's van Lelden, met welk een gevoel werd de camera bediend bij de avond opnamen langs het strand, hoe effectvol waren de verschillende kleine trucs, waarmede de opnamen tot één geheel werden verbon den! Vanzelfsprekend kleven aan de Hol landsche filmindustrie nog kleine en min der kleine fouten aan. Laat ons hopen, dat de volgende nationale films ze in nog beperkter mate zullen bezitten! Overbodig is het de geschiedenis van deze vrooliike vrienden te herhalen. Behalve Johan Kaart Jr. zijn het vooral Roland Varno, Louis Borel en Louis de Bree. die op den voorgrond treden, terwijl ook Fie Carelsen, Jopie Koopman. Anny van Duyn en Emmy Meunier met eere genoemd mogen worden. Voor de pauze doet Szöke Szakall in de korte klucht „De Stier der Pampa's" zelfs den grootsten nurks hartelijk lachen om zijn amusante avonturen. Behalve een geestige gekleurde teekenfilm vult een mooie verfilming der Uiver-ontvangst op Schiphol het programma, dat met de ge bruikelijke journals wordt ingeleid, aan. Casino-Theater Het leven van Ras- poetin. den Russisdhen monnik, wonder doener en ongekroonden Czaar vormt een dankbaar object voor de film. Hetzelfde onderwerp vertolkte eerst Conrad Veidt en eenigen tijd later werd de veel besproken rolprent van de drie Barrymore's uitge bracht. De geboden gelegenheid Veidt's creatie andermaal te aanschouwen zal door velen dankbaar worden benut. Men kent de berichten over Lilian Har vey aangaande haar optreden in Amerika. Ook in haar tweede Amerikaansche film .Loulou maakt promotie" heeft ze haar vroeger Europeesch niveau niet kunnen bereiken. Beide films beleven hun tweede vertoo ning. zoodat hier een inhoudsweergave overbodig zou zijn. Roxy-Theater Dit theater geeft deze week wel een zeer gevarieerd programma. Aangezien belde films niet nieuw voor Leiden zijn, geven wij slechts in 't kort de geschiedenis weer. Allereerst draait voor de pauze „Champagne bij Kaarslicht" een film vol fijnen humor, waarin Paul Lukas als de kamerdienaar Josef en Nils Asther als zijn meester, plotseling de bordjes ver hangen zien en Josef zich in de kwaliteit van Prins von R. verlleft op een „echte dame". Als deze „dame" een kamermeisje blijkt te zijn. staat dit hun geluk toch niet in den weg, integendeelNils Asther als de moderne Casanora en Elissa Landl als het bekoorlijke kamermeisje Marie, zorgen verder voor een vlot, aantrekkelijk spel. Van geheel ander genre, is de tweede hoofdfilm „Achter het masker", een sensatiefilm van de eerste grootte met Jack Holt als detectleve Quinn. die een bende opiumsmokkelaars opspoort en dr. X., die aan het hoofd van de bende staat, weet te ontmaskeren. Indien wij vertellen hoe dit geschiedt en wie dr. X. Is, dan zou dit de spanning niet ten goede komen. Degenen die deze belde films dan ook nog niet zagen, mogen niet verzuimen dit alsnog te doen. Luxor-Theater. Vóór alles een woord van waardeering over de Uiver-film! Van de aankomst en de grootsche onvergete lijke huldiging op Schiphol en in de hoofd stad werd voor Luxor een uitstekende film reportage vervaardigd. Doch de Luxor- dlrectie liet het daar niet bij. Zij roept opnieuw de Melbourne-race zelf tot de werkelijkheid terug, geeft beelden van den start op Mlldenhall, toont het sterk ge boeide publiek nog eenmaal den Pander jager, die zoo roemloos in Allahabad ten onder ging en vormde op deze wijze een geheel, dat in breeden kring belangstel ling trekken zal. En die interesse dan ook ten volle verdient! Hoofdschotel van het nieuwe Luxor- program is de Duitsch sprekende film „De stem van het Hart", een scherp belicht conflict tusschen de liefde voor een vrouw en de liefde voor het Vaderland. Karl Ludwig Diehl geeft van de hoofdrol een knappe creatie. Hij is de Duitsche inge nieur aan een fabriek in Venezuela, die bij het uitbreken van den grooten wereld oorlog, evenals zijn landgenooten en zijn Fransche en Engelsche vrienden onmid dellijk en zonder aarzeling gehoor geven wil aan den plicht om het Vaderland te hulp te komen. Een verwonding brengt hem oponthoud en tijdens zijn ziekte, in die perioden van pijnigend wachten, komt de vrouw (Brigitte Homey! in z'n leven, die alles in het werk stelt om hem te be wegen van zijn reis af te zien en bij haar te blijven. De man weigert, trekt met een valsche pas op reis, wordt gevangen ge nomen vlucht, komt andermaal In ge vaar en wordt op het laatste moment behouden per schip naar Duitschland ge bracht door de vrouw die hem steeds ge volgd ls en uiteindelijk begrijpt, dat in aergelijke omstandigheden de stem van het hart zwijgen moet voor den plicht! Karl Ludwig Diehl speelt zijn rol sober, maar met geroote overtuiging en vooral z'n landgenoot en kameraad Black (Her- mann Speelmans) past zich daar zeer goed bij aan. Paul Wegener zorgde in de schit terende entourage van Venezuela en Cuba voor een perfecte regie. Lido-theater Koningin Christiana Wij stellen voorop, dat wij niet behooren tot de talrijke schare van enthousiaste be wonderaars. die reeds van genot zuchten zoodra ze maar een glimp van „de god delijke Garbo" op het witte doek zien. wy zouden zelfs geneigd zyn om te zeggen: integendeel, want wy zagen meerdere films van deze Zweedsche actrice, waarin haar spel ons weliswaar wist te boeien, maar geen oogenblik vermocht te ontroe ren. Des te grooter is de waarde van onze onomwonden uitspraak: „Koningin Chris tina" is één der allermooiste, zoo niet de mooiste film, die we ooit zagen. De auteur van het scenario moge het dan met de historie niet al te nauw nemen en zich zóóvele geschiedkundige afwykingen ver oorloven, dat van een historisch filmwerk moeiiyk meer kan worden gesproken, dit alles neemt niet weg dat het Metro-Gold- wyn-concern ons in deze film een super- product van de allerhoogste orde heeft geschonken. Rouben Mamoulian bewees hierin by herhaling welk een meesterUjk regisseur hy is. Iedere scène is een juweel tje van regie en fotogralie. Het zou ons in dit bestek te ver voeren hier de geschie denis te verhalen van de arme konings dochter, wie reeds op 5-jarigen leeftyd de zware regeeringstaak op de schouders werd gelegd: die haar volk liefhad en een voor beeld was van opofferende vaderlands liefde en trouwe plichtsbetrachting, maar die vóór alles Vrouw was; een vtouw, die haakte naar echte liefde, maar op haar levensweg slechts eerbied, vormeiyk hul debetoon en gehuichelde vriendschap ont moette. De inhoud doet weinig ter zake; hoofdzaak is het spel van Greta Garbo. die een zóó volkomen inneriyk-doorleefde vertolking van deze rol geeft, dat wy niet voldoende woorden kunnen vinden om uiting te geven aan onze groote bewon dering Haar creatie is van een zóó sub tiele schoonheid, dat de aanvankeiyke be wondering allengs uitgroeit tot diepe ont roering en bewogenheid met het lot van dit arme koningskind. De overige hoofdrollen worden al even goed bezet Lewis Stone geeft een mees- terlijke uitbeelding van den verknochten grijzen staatsman; graaf von Oxenstierna; John Gilbert doet ons de genegenheid van koningin Christina tot den knappen en in- telligenten Spaanschen gezant volkomen begrijpen en Jan Keith en Elizabeth Young sluiten zich daarby voortreffehjk aan. Wie Greta Garbo in „Koningin Chris tina" eens gezien heeft, zal naar een re prise verlangen; wie de gelegenheid om haar in deze film te bewonderen, onbe nut laat voorbygaan, heeft de mooiste film der laatste jaren niet gezien! In het vToolyke voorprogramma draait een aardige film over de aankomst van de „Uiver." o— Wy vestigen gaarne de aandacht op den jubileumavond, die door de Vereeni ging tot bevordering der Zendingszaak voor Leiden e. O. georganiseerd wordt ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De Zendingsfilm „Binnenland" die daar zal worden vertoond, brengt het Zendings leven hier te lande, in al zyn verschillende vormen in beeld. Daarna wordt in het spel van de zending „Onder heete zon" een levendig indruk gegeven van het heeriyke, maar moeltevolle werk van den zendeling. Wij zien aadrin hoe een jonge zendeling vol hoop en verwachting op het zendings- veld aankomt, hoe hy daar te kampen heeft, niet alleen met het slechte klimaat, maar vooral ook met allerlei remmende invloeden in het heidendom, en van blan ken in zyn omgeving, maar hoe hy des ondanks besluit te volharden. wy spreken de verwachting uit, dat velen deze byeenkomst Woensdag a.s. zul len bywonen. Gisteravond omstreeks 9 uur is de 18-jarige G. van G. uit Warmond op de Haarlemmerstraat met haar rijwiel geslipt waardoor zy viel en een lichte hersen schudding bekwam. De E.H.D vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis, waar zy ter observatie werd opgenomen. Gistermiddag is de 26-jarige arbeider H. V.. uit Hazerswoude, in de meelfabriek „De Sleutels", doordat hy uitgleed, met zyn linkerarm door een glazen deur gevallen, waardoor zyn polsslagader werd doorge sneden, Het personeel bond den arm af, waarna de man door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis werd gebracht, vanwaar hy later per auto naar zyn woonplaats kon worden vervoerd. RECLAME. 1868 Er dreigt groot hygiënisch gevaar als Uw oude Stofzuiger defect raakt en U geen geld disponibel heeft om een nieuwe te koopen. Gezinsoorlog is niet ondenkbaar by verschil van meenlng over huurkoop systeem Een gezonde en goede oplossing is een „Primo" te huren van de Stofzuiger-Cen trale HAGEMAN, Korevaarstraat 7, tel. 2945, voor 60 ct. per week zonder langdu rige verplichting en gratis onderhoud. Ten overstaan van Notaris J. A. van Hamel te Leiden. De Bouwmanswoning „Maria-Hoeve" met verschillende percee- len wei- en bouwland in den Veenderpol- der te Woubrugge groot 24.37 H.A. in bod: f. 22.800.kooper de heer J. Clay q.q. te Haarlemmermeer voor f. 24.300. Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse te Leiden. Het Heerenhuis te Leiden aan den Zoeterwoudsche Singel 106; in bod f. 6.200.—; kooper de heer B. J. Huurman Jr. q.q. te Leiden voor f. 6.400. Het woonhuis, met fabriek, werkplaats, grond en machineriën te Leiden aan het Utrechtsche Jaagpad 36/36a tezamen in bod f. 5.660.—; kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. te Zoeterwoude voor f. 6.135.I Het Heerenhuis te Leiden aan den Apothekersdijk 31 en het huis met tuin te Leiderdorp Eikenlaan 2 zyn uit de hand verkocht j RECLAME. IV) CHIEF WHIP E« ALGEMEENE TOESTAND. Een Fransch-Russisch militair accoord? Rondom Genêve en Londen. Een opzienbarende verklaring is giste ren afgelegd in de Fransche Kamer door rapporteurs over de defensie-begrooting Archimbaud. Hy zeide daarby toch: „Met het inzicht, dat de houding van Duitschland den vrede in Europa dreigt in gevaar te brengen, hebben Frankryk en Rusland hun vryheld willen verzeke ren en het valt niet te loochenen, dat een entente tusschen belde landen bestaat. Ik spreek noch het woord bondgenootschap (alliance), noch het woord militaire over eenkomst (accord militaire) uit. Ik stel enkel vast, dat het Russische leger sterk ls en zeer goed uitgerust en dat het ons in geval van een conflict met Duitschland aangeboden (offerte) is." Dit moet voedsel geven aan de idee, dat tusschen Frankryk en Rusland aparte mi litaire afspraken waren gemaakt! Intus- schen spreekt de Fransche regeering deze categorisch tegen. Het biyft echter ln ieder geval vreemd. Zou wellicht de bedoeling kunnen zyn, op Polen, dat meer ln Duitsch vaarwater is beland, pressie te oefenen? Het is niet onmogelijk, daar juist de kwestie van het Oost. Pact weer ter sprake is gebracht. De bespreking, die Laval gevoerd heeft met den Foolschen ambassadeur te Parys, heeft, naar uit welingelichte bron ver luidt, betrekking gehad op de Poolsche nota van September. Men weet nog niet op welk moment de antwoord-nota aan de Poolsche regeering zal worden toege zonden. Wanneer de minister van bulten- landsche zaken, Beek, naar verluidt, in verband met de volkenbondsvergadering naar Genève zou komen, zou Laval hem direct op de hoogte stellen van den in houd van de Fransche antwoord-nota. Mocht Beek echter niet ln Genève aan wezig zyn, dan zou de ambassadeur te Warschau de nota aan de Poolsche regee ring overhandigen. In ieder geval zal de nota binnen kort te bestemder plaatse aankomen. De besprekingen, die Laval ge voerd heeft met den Sovjet-Russischen zaakgelastigde hebben eveneens betrek king gehad op de plannen inzake een Oosteiyk pact. Uit den aard der zaak blijft de nota van Zuid-Slavië de aandacht trekken, doch behalve ln Hongarye blijft men gelukkig rustig. Hongarye heeft blykbaar zelfs ge dacht aan het stellen van den eisch om in December een byzondere vergadering van den Volkenbondsraad te verlangen, doch heeft later daarvan weer afgezien. Jeftltsj. de Zud-Slavlsche minister, heeft een onderhoud gehad met den regent prins Paul. toen deze op weg naar Londen, Zwitserland passeerde. MacDonald en Sir John Simon hebben gisteren geconfereerd met Norman Davis en Ray Atherton. de beide Amerikaansche gedelegeerden ter voorbereidende Vloot- conferentie, waarby deze kaatsten op de hoogte werden gebracht van' wat zich had afgespeeld tydens tie besprekingen met de Japansche gedelegeerden. Dit werd ge volgd door een algemeen overzicht over de ontwikkeling van den toestand tot op dit oogenblik. Na de besprekingen besloten beide delegaties, dat het de moeite loonde de besprekingen voort te zetten.. Tydens het week-end zullen geen verdere En- gelsch-Amerikaansche besprekingen wor den gehouden. Enkele gedelegeerden, w.o. Simon en Norman Davis zullen elkander echter ontmoeten tydens society-bezoeken. Waarsclrijniyk volgende week Woensdag zullen de Engelsch-Japansche besprekin gen worden hervat. Maandag ontmoeten Matsvedeira en Norman Davis elkaar. De Amerikaansche minister Huil roemde zeer de rede van sir Simon in het Lager huis. Baldwin heeft gisteravond in een rede te Glasgow gezegd, dat een collectief vredesstelsel nooit kan woTden bereikt zonder de Ver. Staten, Duitschland en Japan. Zoolang ik eenigerlei verantwoordelyk- heid in een regeering zal dragen voor de beslissing of Engeland aan zoo'n collectief stelsel moet meedoen, zal ik voor my nooit het gebruik blllyken van de Engelsche vloot voor een gewapende blokkade van welk land ook, zonder vooruit te weten wat de Ver. Staten willen doen. Wy moeten onze pogingen voortzetten om te trachten de landen, die uit den Volkenbond teruggeloopen zyn, daar weer in terug te krijgen en ik hoop. dat de dag eens zal aanbreken, dat de wereldelub zal worden voltooid door de toetreding van de Ver. Staten. SPANJE. Voorstel van Gil Robles. De leider der Katholieke Volksactie, Gil Robles, heeft voorgesteld, aan de regee ring byzondere volmachten te verleenen in economische aangelegenheden en een commissie te benoemen tot hervorming van de staatsinrichting. Dit voorstel van den Katholieken leider heeft in de cortes hevige opschudding verwekt. FRANKRIJK. De ooriogsbegrooting. Weer een schandaal? Gisteren zette de Kamer de debatten over de begrooting van het ministerie van oorlog voort. De rapporteur Archimbaud maakte van deze gelegenheid gebruik, om zyn op schrift gestelde meening over de Duitsche bewapening nogmaals uiteen te zetten. Men zou de zaak van den vrede slecht dienen, aldus Archimbaud, als men de opvatting zou dulden, dat Hitier de bepa lingen van het verdrag van Versailles nauwkeurig naleeft. Sovjet-Rusland ls het eerste land ge weest, dat Frankrijk daarop opmerkzaam heeft gemaakt. Alleen een bondgenoot schap tusschen Frankryk en Rusland kan den vrede bevestigen. Met betrekking tot de afzonderiyke kwesties van de ooriogsbegrootlng ver klaarde de rapporteur, dat de radicaal socialisten er de voorkeur aan gaven, cre- dleten voor oorlogsmateriaal goed te keu- Jen in plaats van credieten voor verster king der effectieven. De één-jarige dlensttyd is voldoende, maar men moet dan vast oorlogsmateriaal bezitten. De rapporteur becritiseerde daarom de vermindering der credieten voor nieuw oorlogsmateriaal met vierhonderd mlllioen. Daarna overgaande tot de bespreking van het nieuwe 800 millioenenvoorstel der regeering, verlangde Archimbaud eenige ophelderingen van den minister van financiën, Germain Martin. Deze verklaarde met nadruk, dat hy het begrootings-ontwerp niet had willen over belasten. De minister van financiën heeft den plicht, ervoor te zorgen, dat de schat kist in de eerste maanden van het jaar 1935 soepel blijft. Hy had indertijd den minister van oorlog medegedeeld, dat hy hem geen 800 mlllioen aan supplementaire credieten kon verleenen. Maarschalk Pétain had hem echter geantwoord, dat hij den eenjarigen diensttijd niet wenschte voor te bereiden. De minister van oorlog had hem verder verklaard, dat hij de be richten over de Duitsche bewapening aan dachtig volgde. Hij zou 800 mlllioen sup plementaire credieten eischen voor de mo toriseering en moderniseering van het leger Germain Martin zeide, dat hy zich daar na bereid verklaard had, de credieten in een speciaal ontwerp op te nemen. In het verder verloop van zyn uiteenzet ting sprak Archimbaud dé meening uit, dat Rusland het beste en Frankryk op een na het beste luchtleger bezitten. Als beide landen samengaan, kan men gerust zyn. Hierbij merkte de rapporteur op, dat het verre van hem lag, in Frankryk een pa niekstemming te verwekken. De voorzitter van de legercommissie, ko lonel Fabry, volgde Archimbaud met ont hullingen over de Duitsche bewapening. De Fransche organisatie beantwoordt niet meer aan de Duitsche, waartegenover men zich thans geplaatst ziet. Frankryk beschikt over een luchtleger en over menschen. Alleen het materiaal ont breekt nog, om daaruit de eerste lucht macht ter wereld te scheppen. Frankryk beschikt over een vestingsy steem, dat de gemotoriseerde aanvallen, die op een aanval uit de lucht zouden volgen, kan ophouden. Het onbreekt echter aan speciale hoepen, om de verdediging van de fortenlinie blyvend te verzekeren. Tenslotte heeft de Kamer de begroo ting van oorlog aangenomen, nadat de minister van Oorlog, generaal Maurin, het woord had genomen voor het uitspreken van een rede van een half uur, waarin hy antwoordde op gestelde vragen. Aangezien eenige critici de uitgaven voor de militaire attachés buitensporig had den geacht, maakte de minister van de gelegenheid gebruik, de geweldige ver diensten van den Franschen militairen attaché te Moskou inzake de toenadering tusschen de Fransche en de Russische le gers in het licht te stellen. DergeHJke ver diensten kunnen nooit hoog genoeg be taald worden. Ingaande op de beide voornaamste bij het debat uitgesproken redevoeringen, van Archimbaud en overste Fabry, sprak de minister als zyn meenlng uit, dat belden het probleem van de Fransche veiligheid juist hadden ontvouwd. Frankrijk moet zich ln acht nemen voor een aanval by verrassing. Al het neodlge zal worden gedaan, opdat een verrassing eventueel geen ernstige gevolgen zal heb ben. Toch kan ln vredestyd niet het ge- heele leger aan de grenzen worden ge legd. Men heeft bezorgdheid tot uiting ge bracht, dat de buiten de begrooting ge vraagde 800 mlllioen francs niet zouden kunnen worden uitgegeven. De minister van Oorlog verzekert echter, dat hy ze in 1935 gebruiken zal. In ieder geval zal hy alles doen om nalatigheden of storingen uit te schakelen en een ondermynende propaganda in het leger te verhinderen. Betreffende de verdere kwestie van den diensttyd, verzekerde de minister opnieuw, dat hij wilde vasthouden aan den eénjarl- gen diensttyd, wanneer niet buitengewone omstandigheden zich voordoen. Wanneer men hem echter vraagt, of de lichtingen, die in April of Mei moeten worden opge roepen, vroeger zullen worden opgeroe pen, dan kan hij daarop nog niets ant woorden. Het antwoord hangt niet van Frankryk af Spr. zal alles, wat in zijn vermogen ligt, doen om nieuwe aanstel lingen en weder in dienststelllngen te bevorderen. De tot dusver bereikte resul taten zyn nog niet tevredenstellend. Ten slotte vermaande hl] tot rust. Spr. hoopte dat men zou kunnen vertrouwen op het verstand van de volken. De Kamercommissie voor sociale zaken heeft gisteren onthullingen aangehoord inzake de gesties van een spaarbank van voormalige frontstryders, waarby een nieuw schandaal aan het licht schijnt te zullen komen. Deze maatschappy, die zich „France Mutuallste" noemt, had 140 mil. lloen francs uitgeleend aan een onderne ming. Van dit bedrag echter werd het grootste gedeelte gebruikt ten behoeve van een reedery in Boulogne-sur-Mer en ter verberging van bedrlegeiyke practi hen van een maatschappy in onroereni goederen in Biarritz. Met het oog op deze onthullingen, waarby tal van persoonlijkheden zouden zyn betrokken, ls een commissie belast met het instellen van een onderzoek. OOSTENRIJK. Eisch tot algeheele dienstplicht. Het orgaan van de Ostmaerkische Sturm- scharen „Sturm ueber Oesterrelch" eischt de invoering van de algemeene dienst- plicht. Het blad schryft o.a. dat Oosten- ryk zich met den eisch tot de wereld zal wenden toch eindelijk eens in te zien, dat de lasten van een huurllngenleger voor het kleine land op den duur ondragelijk zijn. Naar de Politische Korrespondenz ver neemt, is het bericht van de Daily Herald over een mondelinge militaire overeen komst tusschen Italië en Oostenryk uit de lucht gegrepen. Het ls een „lomp laster praatje" DAMMEN. GEZELLIG SAMENZIJN. De competitiewedstryd tusschen G. S. (Leiden) en O.D. I. (Den Haag) had een voorioopige uitslag van 9 tegen 7. De twee afgebroken partyen zullen zeer waar- schUnUjk eindigen ln één verloren en een remise partij voor G. S., zoodat de stand 1010 zal worden. De uitslagen zyn: G. S. O. D. I. G. GeerlingsF. G. Bolleafgebr. A. TerhaarR Diependaal 1-1 H. StlpdonkA. Waasdorp 1—1 A. H. JansenL. v. Noort2-H G. JansenP. Zwartaigebr. C. Klein—A. Hendriks 2-D C. LangezaalJ. Molhoek1—1 P. GeerlingsC. Molhoek1—1 W. v. d. VeerN. Verhaar0-1 A. BonteH, Ladrok 1—1 Voorioopige uitslag 97. O VOETBAL WEDSTRIJDEN TE VEUR—LEIDSCHEN- DAM. Morgen worden te VeurLeldschendao gespeeld: A.V.V. II—H.R.V.C, II, 2 uur. A.V.V. b— Hercules b, 2.30 uur. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid WEEKBLADEN. In „de Groene Amsterdammer" dr. J. van der Bilt een „In Memoriam aan wyien prof. dr. W. de Sitter; Guntner Stein schryft over „De machtspyramri» van den Japanschen staat"; mr. J. schrijft over „Roebels en roebels, waaro en beteekenis van het geld in Ruslana Constant van Wessem wijdt aandacht a het Richard Straussfeest, Presto bespre „Het Uivernest in den polder." m „De wereldkroniek" heeft het m0®eï' vastgelegd waarop de bemanning van „Uiver" weer den vaderlandschen gr° betreedt. Voorts artikelen over „Chopin Mallorca". „de Kattenburcht", een PV senparadys in Rome, alsmede het ge"1 kelyke wereldallerlei. De „Haagsche Post" brengt arti!:e^a over „Storm achter de schermen 'Jj. machtelooze mist", van mr. Aaioe „Dagen van spanning in het Saargen „Het einde van Lombok's vor*i„. Lon- „De belasting op de doode hand I den's onderwereld organiseert ach

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2