|5,te Jaargang ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 No. 22908 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD (S PRIJS DÉR ADV'ËRTENTIEN: jo Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bU een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Poetcbèqup- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week t.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. nummer bestaat uit VIER biaaen EERSTE BLAD. AFSLUITING RIJVERKEER KORT RAPENBURG. Burgemeester en Wethouders van Leiden hengen ter algemeene kennis dat het Kort Rapenburg met ingang van Maandag November as. tot nadere aankondiging toot alle rtjverkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. telden. 24 November 1934. o 1932 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat H. J. Visser te Lelden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcohollsche drank In het klein in het perceel Plantage No. 7, ilhier, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. telden, 24 November 1934. o 1933 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van F. 1. Spiekerman. om vergunnning tot het oprichten van een parapluiefabriek in het lerceel Kraalerstraat No. 11a, kad. he lend Sectie D. No. 1638. is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. leiden, 24 November 1934. 1934 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gezien de verzoeken van het bestuur tui de Vereeniging „De Ambachtsschool" om vergunning tot het oprichten van serkplaatsen ten behoeve van het onder lijs aan de school van die vereeniging in do perceelen Haagweg No. 4. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 1012 en Haagweg No. 3a, kadastraal be kend Gemeente Leiden Sectie M. No. 4849; gelet op de artikelen 6 en 7 der Kinder vel; geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd «in; alsmede dat op Zaterdag, den 8 Decem ber 1934, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig ut. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn versche en, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris, leiden, 24 November 1934. 1935 CREMATIE WIJLEN PROF. DR. W. DE SITTER. Onder zeer groote belangstelling is hedenmiddag, even voor 'het ter perse gaan 'au dit Blad, te Westerveld het stoffelijk •jetschot verascht van prof. dr. W. de ™er, in leven hoogleeraar in de ster- jekunde aan de Leidsche Universiteit én r'eoteur va nde Sterrewacht alhier, die Lm' <lagen °P 62-jarigen leeftijd over- itG 'in het crematorium werd als eerste ■>:Mbet woord gevoerd door den ^'"-magnificus, prof. dr. W. van der WiJ tomen op het verdere verloop der Plechtigheid Maandag uitvoerig terug. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Jiiiifingen: I J1™. Vereenigde Schelpkalkfabrieken, "•uwe Rijn 64a, Leiden. Overleden direc- Ï5 J. A. J. Trip, d.d. 25 Oct. 1934. N. «Urnb. Mulders, Meppel. Volmacht '«end aan; Mej. H. J. Klootwijk, Lei- 'Beperkende Bepalingen). Schelpkalk, Nieuwe Rijn 64a, Lei- S-Overl. directeur: J. A. J. Trip. dd. 25 Vol» N- Comm.: B. Mulders, Meppel. I Sjjnacht Kj-'t verleend aan: Mej. H. J. Kloot- ly-eiden. (Beperkende Bepalingen). W De Conventie, Nieuwe Rijn 64a, I Oim' Stoomschelpenzuigerij. Overleden 5'euri J. A. J. Trip, dd. 25 Oct. 1934. ra n Rijswijk, Hoofdstraat 77a, Noord- Zee. Kruidenier. Vest. filiaal: Penburgerstraat Ul> Amsterdam. BENOEMING STADSGENEESHEER. Ter vervulling van de vacature van stadsgeneesheer, ontstaan tengevolge van het aan dr. J. C. M. Timmermans als zoo danig verleend eervol ontslag, bieden B. en W„ na raadpleging van de Commissie voor den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren, de navolgende aanbeveling aanlo. S. A. de Graaff2o. G. A. de Jager. De benoeming geschiedt voor 2 jaar. o KOELINRICHTING VOOR GROENTEN EN FRUIT. Reeds lang was het de bedoeling van de Coöperatief Groenten-, Fruit- en Bloe- menveilingsvereeniging „Leiden en Om streken"' voor de grossiers, handelende op haar terreinen, koelruimte beschikbaar te stellen. Onder leiding van den architect, den heer A. H. Goldberg alhier en N. van Wieringen, aannemer te Oude-Wetering, jijn nu drie koelruimten gebouwd, alwaar een belangrijke hoeveelheid producten ge- durend zeer langen tijd bewaard kan blijven. Er zijn 3 afzonderlijke koelmachines op gesteld, voor elke koelruimte 1 machine, zoodat elke ruimte afzonderlijk op een bepaalde temperatuur kan worden inge steld. Deze machines werken volgens het z.g. compressle-systeem, d.w.z. een damp wordt onder hoogen druk door koelwater tot vloeistof neergeslagen en deze vloeistof laat men in speciale koelers in de ruimte weder verdampen. De door dit verdampen benoogdigde warmte wordt aan de omge ving onttrokken, zoodat de koelruimte met het hierin aanwezige koelgoed sterk afkoelt. De op deze wijze verkregen damp wordt dan weder zooals boven aangege ven, tot vloeistof neergeslagen. Deze kringloop wordt regelmatig herhaald. De gebruikte damp resp. vloeistof is onschadelijk voor de te koelen producten, hetgeen bij een eventueele lekkage van groot belang is. Alle machines werken geheel automa tisch. Wanneer een bepaalde temperatuur in de ruimte is bereikt, stopt de machine van zelf, om bij een bepaalde temperatuur - verhooging opnieuw in werking te treden. Eveneens stoppen de machines uit zich zelf, wanneer door de een of andere oor zaak de toevoer van het koelwater of de electriscbe stroom mocht ophouden, zoo dat de machines zeer bedrijfszeker zijn. Voorts is er gezorgd voor een regelma tige verver,sihing van de in de ruimten aanwezige luoht. hetgeen vooral bij fruit- koeling van groot belang is. De machines met toebehooren zijn ge ïnstalleerd door de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij alhier, en zijn van een beproefde constructie, welke reeds tallooze malen Is uitgevoerd. Tevens is daaraan verbonden de bouw van een aantal vorstvrije loodsen, zoodat aan de vraag, van eenige grossiers in aardappelen, hun producten op de plaats van verkoop vorstvrij te kunnen bewaren, is voldaan. Ten laatste is bij dezen bouw gecombi neerd, het plaatsen van 6 bananencellen, waarin dit mooie product, tot rijpheid kan worden gestookt. Een en ander is voor onze stad een be langrijke verbetering aangezien producten, welke in aanmerking zouden komen, om in een dergelijke inrichting te worden ondergebracht, voorheen gezonden moesten worden naar buiten de stad. Daardoor zul len de transportkosten belangrijk ver minderen, zoodat dit ook uiteindelijk ten goede zal komen aan de Leidsche bevol king. Daarom stellen wij het op prijs, dat volgens de advertentie in ons blad nog eenige ruimte beschikbaar is, zoodat onze Leidsche middenstand ook zijn eieren, boter, enz. in de nabijheid van zijn be drijf kan plaatsen en voor bederf vrij waren. DE LEIDSCHE BRANDWEER. Jaarverslag over 1933. Aan bovenstaand verslag is het volgende ontleend Gedurende het jaar 1933 hadden plaats: 28 schoorsteenbranden, 24 kleine binnen branden, 2 zware binnenbranden, 1 kleine uitslaande brand, 7 zware uitslaande bran den, 4 scheepsbranden, 23 buitengewone branden iauto's, straatbranden, enz.). Totaal 89 branden, terwijl nog 7 maal de Brandweer werd gealarmeerd op vermoe den va n brand, 10 maal voor het instellen van een onderzoek en 3 maal door een loos-alarm. Bovendien werd 3 maal op verzoek assistentie verleend en wel: 2 maal met een auto-motorspuit bij een overstrooming tijdens hevigen regenval en 1 maal met een zuurstof-rookmasker bij het herstellen van een lekkende amnoniakleiding in een ijs fabriek. De automobielmotorbrandspuit No. 1 (met afneembare ladder) rukte 41 maal uit en moest 14 maal in werking worden gesteld; de automotorbrandspuit No. 2 respectievelijk 16 en 6 maal. De stoom spuit bewees dit jaar nog goede diensten bij den brand St. Petruskerk. Ten dienste van de Brandweer zijn thans in de gemeente aanwezig 636 brandkranen van de gemeente, 20 van het Rijk en 14 van particulieren, benevens 48 brand putten. De kosten van de brandweer bedroegen in 1933 f. 38.037, d. i. f. 0.53 per inwoner. Het vorige jaar waren deze bedragen respectievelijk f. 30.286 en f. 0.43 evenals in 1931. DE CHRISTEN EN DE CRISIS. Lezing van Dr. Tjalsma. Gisteravond hield de Rem. Ver. „Ge meenteleven" een openbare lezing in de Rem. Kerk, waar dr. P. D. Tjalsma van Rotterdam het onderwerp behandelde: De Christen en de Crisis. Spreker ving aan met er op te wijzen, dat hij in den korten tijd van een lezing uurtje geen nieuwe problemen wilde en kon behandelen, dat evenzoo zijn uiteen zettingen de pretentie niet hadden van nieuwe verlossende geluiden. Een paar grepen uit het thema zou hij maar kun nen behandelen.. Crisis en Christen: een afgesleten klank! Wat hebben ze elkaar te zeggen. De crisis gaat veel dieper dan de economische malaise. Het laatste is ten slotte beperkt, hoewel 't zeer zwaren druk logt. Verdiepen we ons in de economische crisis, dan stuiten we op de tegenspraken der deskundigen, maar toch kunnen we meevoelen met de gevolgen. Prof. Keynes noemt in zijn: Werkloosheid als wereld probleem, onrustbarende getallen over het aantal werkloozen. Dat wil zeggen: een zee van leed en ontgoocheling. En de cou ranten: Ze staan vol met berichten over meisjes en jongens, die maar trekken op zoek naar brood. Tragische Wandervögel. 't Officieele Duitschland zal dit wel ont kennen, maar het wordt bevestigd. Ge volg: een toestand van onverschilligheid. Evenmin kunnen we ontkennen, dat de Christelijke kerk een taak heeft. Werkt men echter in een groote stad, dan voelt men zijn werk als een druppel in een emmer. Toch zullen we dichter bij elkaar moeten gaan staan. De gelijkenis van den barmhartigen Samaritaan zal moeten wor den verstaan. Evenzoo Ezechiël: Mensch-- heid, Ik heb u tot een wachter aangesteld. De kerk moet helpen in de eerste plaats voor de afstomping van geest. Ze kan echter door een enkel machtig woord dit alles niet ordenen. Maar ze kan meevoe len! Ze kan de Christelijke solidariteit inscherpen en uitdragen. Spreker zet ver volgens de oorzaken der geestelijke crisis uiteen, hoe industrie met zijn verfijnde techniek en zijn kapitalisme een ander menschentype hebben geschapen. Hierbij vestigt hij de aandacht op twee belang rijke geschriften n.I. „Onze tijd" van dr. De Koning en van den Groningschen hoog leeraar Prof. Aalders: „De nood des tijds". Van beide werken geeft spreker den hoofd inhoud weer. Met prof. Aalders zegt hij: de crisis is niet uit de lucht komen val len, ze is gevolgd op een tijd van even wicht en harmonie, waarin de mensche- Ujke rede hoog werd aangeslagen. Alles was weetbaar. „Ontwikkeling" was de leef regel. Toen kwam de wereldoorlog en de waag: wie is de mensch eigenlijk, wat is de wereld? Reeds in 1909 heeft prof. Heymans ge zegd: wij staan meer dan vroeger vreemd tegenover onszelf, elkander en den grond der dingen. Bij onszelf: trouw en liefde worden on dergraven. Ze maken plaats voor neigin gen van het oogenblik. Maatschappij: Wat zegt ons organisatie als er niet te scheppen is? Want organi satie kan alleen ordenen. Grond der dingen: Werkloosheid enz., alles factoren tot twijfel en achterdocht. De staat leek zoo sterk met zijn democra tische allures. Hoe anders nu. Aan de eene zijde: macht van het sterke tegenover het zwakke; aan de andere zijde de chaos. Ziehier fascisme en communisme. En bij dit alles spreekt de geloovige mensch van God, die is. Maar is Hij? Er is wellicht reden voor het: Mijn God, waar om hebt Gij mij veriaten! God zelf staat niet in de crisis. Hij gaat er boven uit; de godsdienst echter wel. Wat is Godsgeloof eigenlijk voor een klank! Met Spengler roept spreker uit: Bij de menschen icest men de a-rellgieu- siteit van de koele maskers. Wat 'eest men van Gods verlangen er in! Wat vin Christus: Zelfverloochening of kruis! Wat blijft er over van het gebed. Maar ondanks dit alles is er nog een deel der menschheid, dat zoekt. Zij wil len open oog houden voor de realiteit, maar tevens als Christenen den moed van het geloof vast houden. Zij willen vast houden de waarheid der gerechtigheid en het wagen met het geloof dat hoog houdt de persoonlijkheid. Is dat weinig, ja of neen vraagt spreker. Ja, omdat het overal wordt bedreigd. Neen, omdat het alles is; het groote. Want wij worden door God geroepen niet los te laten, wat Hij in onze handen heeft gegeven. De rest moeten wij overlaten. Crisis wil zeggen: oordeel. God spreekt door dit alles heen tot ons. Wat een zegen als we door dit alles heen onze knieën eens leerden buigen en we leerden grijpen den moed van het geloof, van het heilige en toch. „Nous maintiendrons" moet onze leus zijn: persoonlijk en als Christelijke ge meente. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej. J. J. van Staveren (Den Haag) en de heer P. van Leer (Hil versum). Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeeerte op proefschrift getiteld: „Daniël Heinsius" (15801655) de heer D J. H. ter Horst, geboren te Delft en tol doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: .Het. quotient Cholesterol/Phos- phorlipoid bij dermatosen" de heer M. K. Polano, geboren te Den Haag. I VRAGEN VAN DEN HEER SCHÜLLER. Inzake het Van der Werffpark. De heer Schüller heeft verlof gevraagd volgende vragen tot B .en W. te mogen richten: 1. Is het juist, dat het rijk voorwaarden heeft gesteld, indien voor verbouwing van het gymnasium grond noodig is, die thans deel uitmaakt van het Van der Werffpark. 2. Is het juist, dat indien de verbouwing van het gymnasium plaats heeft, het rijk de uitbreiding van rijksgebouwen niet anders kan doen plaats hebben dan op grond van dit park, waardoor het Van der Werffpark voor de gemeente verloren zou gaan. 3. Indien vraag I bevestigend door B. en W. beantwoord moet worden, welke voor waarden zijn dan door het Rijk gesteld, waaraan de gemeente zal hebben te vol doen, om tot de voorgestelde verbouwing te kunnen overgaan. 4. Wat achten B. en W. van meer belang voor de gemeente, dat het Van der Werff park behouden blijft of dat het Rijks museum van Natuurlijke Historie daarop wordt uitgebreid? LEIDSCHE IJSCLUB. Vorming van een ijsbaanfonds door storting van f. 2000. In de bovenzaal van de sociëteit „Ami- citia" aan de Steenstraat hield de Leid sche IJsclub gisteravond haar jaarverga dering, die, als gewoonlijk, slecht was be zocht. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Sillevis, las de secre taris, de heer ir. Modderman, de notulen die werden goedgekeurd, evenals het hier na volgende jaarverslag waaraan wij ontleenen dat de baan in den vorigen win ter in December met kleine onderbrekin gen 14 dagen voor de leden kon worden opengesteld. Er werden wedstrijden ge houden in schoonrijden en wedstrijden voor de jeugd, die in ieder opzicht een succes zijn geworden. Het ledental groeide tot 568 (vorig jaar 551). Met het oog op het gevaar dat de vereeniging loopt, dat haar de huur van het terrein zal worden opgezegd en men dus op groote kosten komen zal, werd door het bestuur bereids een IJsbaanfonds gevormd, waarin voqr het eerste jaar f. 1500 werd gestort, na tuurlijk mits de vergadering daarmede accoord kon gaan. Het financieel verslag van den heer H. Harmsen meldde dat de ontvangsten heb ben bedragen f. 8277,12, w.o. aan entrée's en contributies f. 4272,05. Het saldo eind 1933 bedroeg f. 2981,47, welk saldo thans gedaald is tot f. 2064,74, als gevolg van de vorming van het z.g. IJsbaanfonds. Met alle omstandigheden van nog te betalen kwitanties en nog te innen bedragen re kening houdende is het saldo in '34 met f. 500,49 gestegen, hetgeen het mogelijk maakt reeds thans weer f. 500 te storten in het IJsbaanfonds, met welk bestuurs voorstel de vergadering accoord ging. Bij de nu volgende bestuursverkiezing waren periodiek aftredend de heeren mr. Stikker en ir. Modderman, terwijl de heer Oppelaar zich niet meer herkiesbaar stel de. Herkozen werden de heeren Stikker en Modderman, terwijl ais nieuw lid benoemd werd de heer P. J. van Hoeken. Bij de rondvraag drong de heer Van Nes er op aan, dat maatregelen worden ge troffen, dat de kunstrijders zich beperken tot het achterste gedeelte van de baan. Ook voor de schoonrijders zou spr. gaarne een apart gedeelte willen aanwijzen. Van verschillende zijden werd echter ge wezen op het bezwaar van een afscheiding op de baan, b.v. door middel van latten. De baan is bovendien te klein voor hard rijden. 't Beste achtte men het juist dat hardrijden, evenals vorige jaren is ge schied. zooveel mogelijk den kop in te drukken. Wie oefenen wil kome dan maar voor twaalven als er vrijwel niemand op de baan is. De heer Janssen verzocht nog er tegen op te treden, dat heele slierten jongens en meisjes met groote vaart door de bocht gaan. Hij drong er tevens op aan de convocaties voor de vergadering niet zoo vroeg te zenden als thans is geschied en tevens de vergadering eens op een andere plaats te houden dan in Amicitia, omdat hij meende dat sommige leden het minder prettig vinden daar naar toe te komen. Het bestuur zal de verschillende punten nog eens overwegen. De heer Harmsen sprak vervolgens den wensch uit, dat de leden er toe zullen medewerken, dat tijdig de kaarten worden aangevraagd en be taald. Men wachte niet zoo lang met het aanvragen en men gireere ook spoedig wanneer men dat schriftelijk heeft toege zegd! De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het in de bedoeling ligt als proef op de baan een ijshockey veld te projecteeren. Een gedeelte van den dag zullen daar de studenten en een ander deel de leden kun nen spelen. Mr. Stikker merkte naar aanleiding hiervan op, dat het ijs nergens zooveel van te lijden heeft als van ijshockey. Hij achtte het daarom gewenseht, dat er niet alle dagen en dan nog slechts korten tijd achtereen wordt gespeeld. Op een vraag uit de vergadering verklaarde de voorzitter dat het veld ongeveer 60 bij 40 M. aan de zijde van den Maredijk zal worden uitgezet. Men meent dat er dan toch nog voldoende ruimte overblijft voor de kunst rijders. Mochten intusschen de bezwaren te groot blijken te zijn, dan wordt het ijshockey natuurlijk gestaakt. De vergadering werd hierna gesloten. BINNENLAND. Goedkoope groenten voor werkloozen; plannen in voorbereiding (Binnenland, 3de Blad). Van het stoomschip „Nieuwkerk" tot het motorschip „Boschfontein" Binnenland, 3de Blad). Huldiging der Uiver-bemanning te Rot terdam (Binnenland, 3de Blad).- De Tweede Kamer over het beleid van minister Marchant in de spelling-kwestie; de heer Tilanus vraagt een nader onder zoek (2de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). Auto te Nunspeet door trein gegrepen; de teekenaar Funke Klipper gedood. (Gemengd, 2de Blad). Auto bij Arnhem tegen een hoorn ge reden en in brand gevlogen; twee broers om het leven gekomen (Gemengd, 2e Blad) BUITENLAND. Geruchten over een Fransch-Russisch militair verbond (Buitenland, Iste Blad). De Fransche oorlogsbegrooting door de Kamer aangenomen (Buitenland, le Blad) Na den stap van Zuid-Slavië bij den Volkenbond. (Buitenland en Tel., le Blad). Opzienbarend voorstel van den leider der R.-K. Volkspartij in Spanje. (Buitenland, 1ste Blad). Ernstige ramp te Brussel. Op het terrein der komende wereldtentoonstelling is een in aanbouw zijnde loods ingestort. Acht dooden en vele gewonden (Buitenl. Ge mengd, 2de Blad). FILMAVOND B. V. L. De Landstorm defileert. Doordat voor enkele weken de vertoo ning van de B. V. L.-film „Sluit de gelede ren" een ontijdig einde nam door een defect aan het projectie-toestel, werd gis teravond in de Stadszaal opnieuw deze bij uitstek nationale film vertoond. Nog grooter was het aantal bezoekers dan bij de „generale repetitie". Onder hen merkten wij o.a. op res. maj. Boots en maj. Van Hoogenhuyze, res. luit. Karres, secr. van de Gew. Landstormcommissie „Zuid- Holland-West, den heer Th. H. Ruys, pen ningmeester van deze commissie en voorts enkele burgemeesters en verschillende plaatselijke leiders. Het muziekgezelschap „Symphonia" onder leiding van den heer Plu verleende zijn zeer gewaardeerde medewerking. Reeds voor den aanvang vroolijkte het door een paar pittige marschen de samen komst op en begeleidde de nationale lie deren, waarvan er verscheidene werdêli meegezongen. Luit, Karres, die de leiding had, heette allen hartelijk welkom om daarna met grooten nadruk er op te wijzen, dat zij die met het zingen van het volkslied bleven zitten of de fascistische groet zouden brengen, uit de zaal zouden worden ver wijderd. Ds. Thomas, voorzitter van de plaatse lijke commissie heeft voorts nog in een kernachtig speechje gewezen op de hand having van den godsdienst, het gezag en het gezin, een handhaving waaraan de mannen van den B. V. L. krachtig zullen medehelpen. Vervolgens werd, nadat een film was vertoond van de vervaardiging van Neu- renbergsch poreelein, de film „Sluit de ge lederen" vertoond, waarin de Landstorm in al zijn geledingen aan het oog voorbij trekt en waarvan wij reeds eerder een beschouwing plaatsten. Na de pauze heeft maj. Boots nog ge wezen op den oprechten geest welke in en rondom den B. V. L. wordt gevonden om zijn toespraak te besluiten met den wensch dat de B. V. L„ als vredesinstituut bij uit nemendheid, nog lang moge medewerken tot versterking en opbouwing van den band, die ons volk aan Vaderland en Koningin bindt. Luit. Karres heeft ten slotte nog een dankwoord gesproken, waarna het vierde gedeelte van de film werd vertoond. Met het zingen van het Wilhelmus werd de bijeenkomst gesloten. A.-R. KIES VEREENIGING. In de gisteravond gehouden vergadering der A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" werd besloten de volgende namen in te zenden voor de samenstelling der groslijst der groslijst voor de e.k. Staten verkiezingen: 1. W. Warnaar, Sassenheim (422 p.); 2. D. Parmentier, Leiden (287 p.); 3. Mr. C. Beekenkamp, Leiden (254 p.); 4. T. S. Gos llnga Leiden (245 p.l; 5. J. Karstens, Lei den (193 p.i6. J. G. v. Es. Leiden (176 p.) 7 C. A. Veldkamp, Katwijk (164 p.i; 8. P. Boot Jr., Leiden ,151 p.); 9. H. v. Cittert, Leiden (139 p.); 10. H. Buurman, Leiden (126 p.).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1